Joomla ServiceBest Web HostingWeb Hosting
Start

Pałac w Łochowie przeżywa drugą młodość

Tygodnik Siedlecki
lo-palac1_2008_03_12_10_23_54.jpgHotel z widokiem na historię
Pałac w Łochowie odzyskuje dawną świetność. Dwustuletni zabytek stał się centrum konferencyjno-wypoczynkowym. Choć w pałacu trwa jeszcze remont, a uroczyste otwarcie przewidziano dopiero latem, już teraz centrum przyjmuje pierwszych gości.
Na pałacowym dziedzińcu, jeszcze kilka lat temu zarośniętym gąszczem dziczejących krzaków, teraz oczyszczonym i przestronnym, stoi XIX-wieczna figurka Matki Boskiej. Także dla niej nadeszły lepsze czasy. Troskliwie odnowiona przez fachowych konserwatorów, powróciła do swojej pierwotnej postaci. Przez dziesięciolecia kamienną rzeźbę „upiększano” kolejnymi warstwami farby. Teraz wita gości, prezentując swoje delikatne, naturalne piękno. Kartka z napisem „Recepcja”, wetknięta za szybę budynku po lewej stronie, kieruje odwiedzających na wybrukowany dziedziniec dawnej wozowni i stajni. Ta część zespołu pałacowego, pomysłowo przekształcona w hotel, już jest otwarta dla gości. Podobnie jak dawna pałacowa kuchnia, gdzie znalazły się restauracja i sala balowa. We wnętrzach pałacu trwają jeszcze prace wykończeniowe. Hałasują betoniarki, murarskie szpachle drapią ściany, a pędzle kładą kolor w apartamentach na piętrze. Wkrótce na dziedzińcu zazieleni się młoda trawa. Tu i tam panuje jeszcze prowizorka. Z każdym tygodniem Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowe „Pałac Łochów” jest coraz bliższe jednak kształtu, zamierzonego przez nowego właściciela.
Hrabia Hornowski Pałac w Łochowie pobudowano na początku XIX wieku. Pierwszym jego właścicielem był hrabia Hornowski, wuj Cypriana Norwida. W 1875 r. Honorowski przekazał majątek swemu zięciowi, mężowi córki Stefanii, Medardowi Downarowiczowi. Pałac wtedy rozbudowano, nadbudowując boczne skrzydła. Dobudowano także trzy murowane budynki folwarczne. Kilka lat później łochowski pałac ponownie zmienił właściciela. W 1882 r. Downarowicz sprzedał dobra łochowskie Zdzisławowi hr. Zamojskiemu. Nowy właściciel okazał się dobrym gospodarzem i powszechnie szanowanym człowiekiem. Dobrze zapisał się w pamięci okolicznych mieszkańców i znacznie powiększył łochowskie dobra. Później majątek przeszedł w ręce córki hrabiego, Elżbiety Zamojskiej. - W czasie I wojny światowej Elżbieta była sanitariuszką-ochotniczką w szpitalu w Odessie. Poznała tam wybrańca swojego serca, rotmistrza kawalerii, Eryka Kurnatowskiego i wyszła za niego za mąż. Słynął on z zamiłowania do koni. Między innymi tym zaimponował swojemu teściowi, hrabiemu Zamojskiemu, który także kochał konie – opowiada Maryla Wróblewska, dyrektor Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowego w Łochowie.
Stajnia Łochów
Zięć gospodarnego hrabiego Zamojskiego okazał się utracjuszem. - Niedbały o gospodarkę, rozrzutny, pędził hulaszczy żywot najczęściej za granicą – we Francji, Belgii, Włoszech, a wszędzie szastał pieniędzmi i przegrywał w karty spore sumy. Często bywał w kasynie gry w Monte Carlo, „zarabiając” na opinię o swoich niezmiernych bogactwach i wielkości. W Łańcucie na odjednym, ustawionej szpalerem licznej służbie pałacowej wręczył na odjezdne po 20 zł napiwku, na co poszło rozmienionych 500 zł. (W tych czasach wiele pensji urzędniczych tylko nieznacznie przekraczało 100 zł miesięcznie.) Nawet tak wielkie majętności jak Zamoyskich nie mogły nastarczyć tym wydatkom – opisuje utracjuszostwo Eryka Kurnatowskiego Stanisław Sęczyk w swojej „Historii Łochowa i okolic”. Przedwojenny właściciel Łochowa zapisał się jednak złotymi zgłoskami w kronikach polskiego sportu jeździeckiego: należąca do niego stajnia „Łochów” w latach międzywojennych była jedną z najlepszych w Polsce.
Za komuny
Spisana kilka lat temu „Historii Łochowa i okolic” Stanisława Sęczyka (pod redakcją Tadeusza Krupy) ostatnie półwiecze pałacu podsumowuje krótko: „Po wkroczeniu wojsk radzieckich (14 sierpnia 1944 roku) zaczęły obowiązywać nowe prawa, które przewróciły dawny porządek gospodarczy kraju. Ziemia Kurnatowskich, przeszła na własność państwa (…). W opuszczonym pałacu zamieszkało kilkanaście rodzin, głównie dawnej służby – użytkowników nieodpowiedzialnych za stan niszczejącego budynku. Obecnie niektórzy potomkowie z tych rodzin zamieszkują tu nadal. Tylko patrzeć, jak stropy zaczną im się walić na głowę. Potencjalni przyszli nabywcy tego obiektu (z kilkuhektarowym parkiem) nie bardzo kwapią się go kupić, nie chcąc mieć kłopotów z zasiedziałymi tu od lat lokatorami”. 
Nowy właściciel
W latach 90. łochowski samorząd starał się sprzedać pałac. Chętny znalazł się dopiero w 2003 r. 13-hektarową nieruchomość z pałacem i zabudowaniami gospodarczymi kupiła siedlecka firma Arche. Nowy właściciel energicznie zabrał się do modernizacji niszczejącego zespołu pałacowo-parkowego. W czasie odbudowy nie obyło się bez niespodzianek. Okazało się, że nadbudowana ściana pałacowego piętra trzymała się tylko na drewnianej, obmurowanej belce. – Zaskakujące, że wytrzymała tyle czasu – dziwią się budowlańcy. Konserwator zabytków zgodził się na rozbiórkę pałacowej kuchni: z budynku zostały tylko trzy surowe ściany, bo dach zapadł się dawno temu. Kuchnia jednak ocalała. Co więcej – stała się pierwszym budynkiem, który przywrócono do dawnej świetności. W jej wnętrzu mieszczą się obecnie restauracja i sala balowa. To właśnie tam odbyła się pierwsza w odrestaurowanym zespole pałacowym impreza. Nieoficjalna, ale szampańska – hucznie powitano nowy 2008 rok.
Styl swojski
Wozownia i stajnia, których wnętrza przekształcono na hotelowe pokoje, po części zachowały swój surowy klimat. Niewygładzone tynki, proste meble, zamiast szafy na rzeczy – wnęka za zasłonką. Zamiast tapczaników - drewniane i żelazne łóżka. I żadnego telewizora! Goście są zachwyceni taką odmianą. Lśniących hoteli widzieli aż za dużo. Takiego - jeszcze nie. Nad schodami prowadzącymi na piętro zawisła kolekcja monideł z prywatnych zbiorów prezesa Arche, Władysława Grochowskiego. Kilka tygodni temu do Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowego „Pałac Łochów” przyjechali pierwsi goście. – Hurtownia ogrodnicza spod Warszawy urządziła tu swoje spotkanie, rodzaj wewnętrznych targów dla swoich dostawców – opowiada dyrektor Maryla Wróblewska. Sala balowa na krótko zmieniła się wtedy w pawilon targowy. Później, gdy goście bawili się przy ogniskach na dziedzińcu, szybko przywrócono jej reprezentacyjny charakter. – Staramy się być elastyczni i dostosowywać do oczekiwań gości – zapewnia Maryla Wróblewska. Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowe kieruje swoją ofertę głównie do firm. Nie odmawia jednak gościny także indywidualnym turystom. Dzięki wykorzystaniu malowniczych poddaszy wszystkich budynków zespołu pałacowego, powierzchnia użytkowa Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowego wynosi w sumie ok. 4 tysięcy metrów kwadratowych. Większość zajmują pokoje hotelowe. W kompleksie znalazły się także: 4 sale konferencyjne i wykładowe, sala balowa, sala bankietowa, salon fortepianowy, oranżeria. Dyrektor Maryla Wróblewska myśli już o wiośnie, gdy Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe w pełni zaprezentuje swoje możliwości. - Oferujemy szeroką gamę atrakcji: w ramach relaksu polecamy salon odnowy biologicznej Spa, spacery po parku i okolicach nad Liwcem, przejażdżki konne, spływy kajakowe, wycieczki rowerowe… - wylicza. I zachwala: - Wiosną i latem są tu przepięknie widoki.
autor: Dariusz Kuziak
Artykuł pochodzi ze strony Tygodnika Siedleckiego - opublikowany za zgodą TS
Można go również przeczytać na stronach Tygodnika Siedleckiego

Poprawiony (czwartek, 27 marca 2008 16:38)

 
Aktualności
 • Afrykański w Kotłowni
  W galerii „Kotłownia” garwolińskiego Centrum Sportu i Kultury 24 kwietnia odbył się wernisaż wystawy Marcina Afrykańskiego pt. „Inhed z głowy”.
 • Kolejny Przystanek Biała Podlaska
  Blisko 400 młodych ludzi wzięło udział w kolejnym Przystanku Biała Podlaska. Spotkanie odbyło się w piątek, 24 kwietnia w kościele parafialnym p.w. Błogosławionego Honorata Koźmińskiego.
 • Dzień Otwarty w I KLO w Siedlcach
  W I Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. Świętej Rodziny w Siedlcach trwa Dzień Otwarty. Od rana na odwiedzających czekają uczniowie oraz nauczyciele, którzy oprowadzają gości po szkole opowiadając, dlaczego warto uczyć się w tej placówce oświatowej. Jedną z atrakcji towarzyszących są pokazy ratownictwa.
 • Pożegnanie absolwentów I KLO
  W piątek, 24 kwietnia kolejny rocznik I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Świętej Rodziny w Siedlcach opuścił szkolne mury.
 • Dobre miejsce na czytanie – konkurs MBP w Łukowie
  Oddział Dziecięco – Młodzieżowy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łukowie zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do udziały w XVI Powiatowym Konkursie Plastycznym pod hasłem: „W bibliotece, łóżku czy na dywanie – każde miejsce dobre na czytanie”. Termin na przesyłanie prac mija 15 maja.
 • Koncert zespołu Crab Invasion w Siedlcach /ZDJĘCIA/
  Zespół Crab Invasion wystąpił 24 kwietnia w lokalu BANK bistro&bar. Koncert odbył się w ramach promocji debiutanckiego albumu "Trespass".
 • Relacja z pielgrzymki do Włoch
  Od 22 kwietnia grupa wiernych z diecezji siedleckiej pielgrzymuje do Włoch. W piątek, 24 kwietnia pielgrzymi nawiedzili Manoppello (cudowne oblicze Chrystusa), przed którym uczestniczyli w celebracji Eucharystii, a następnie udali się do Lanciano (cud eucharystyczny) i w godzinach popołudniowych dotarli do San Giovanni Rotondo.
 • Spektakl „Afera Leśna”
  W związku z obchodami Światowego Dnia Ziemi, 28 kwietnia w Sokołowie Podlaskim odbędzie się spektakl o charakterze edukacyjnym, który uczy dzieci szacunku wobec przyrody i innych osób.
 • Jan Paweł II w drodze do świętości – koncert w Łukowie
  „Santo Subito Santo Sicuro – Jan Paweł II w drodze do świętości” – to tytuł koncertu, który już jutro, w niedzielę 26 kwietnia odbędzie się w Łukowie, w hali przy Szkole Podstawowej nr 1. Początek koncertu godzina 18.00.
 • Relacja z pielgrzymki do Gruzji
  "Jeżeli ktoś nie był w Gruzji to musi ją koniecznie zobaczyć" – to zdanie powtarzane jest najczęściej przez uczestników pielgrzymki, którą w dniach od 19 do 27 kwietnia zorganizowało Diecezjalne Centrum Pielgrzymkowe Arka.
 • Zmarła siostra Stanisława Niemirka, pełniąca przez wiele lat posługę w Milanowie
  Zgromadzenie Sióstr „Jedność" pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus zawiadamia, że w Wolborzu w archidiecezji łódzkiej, 24 kwietnia odeszła do Pana w wieku 85 lat - siostra Stanisława Niemirka.
 • Prezentacja nowego modelu Toyoty
  Przedpremierowy pokaz Avensis NG odbył się we wtorek, 21 kwietnia w Auto Podlasie, salonie Toyoty w Siedlcach.
 • Modlitwy o powołania oraz kolekta w parafiach na WSD w Drohiczynie
  Wraz z rozpoczynającym się Tygodniem Modlitw i Powołanie do Kapłaństwa i Życia Zakonnego, w kwietniu i maju przez trzy niedziele w parafiach diecezji drohiczyńskiej odbywa się doroczna wiosenna zbiórka na tacę na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie.
 • Piłkarskie emocje w Mińsku Mazowieckim
  W najbliższą sobotę 925 kwietnia) na kolejne piłkarskie emocje mogą liczyć kibice z Mińska Mazowieckiego. O godz. 16.30 zostanie rozegramy mecz IV ligi mazowieckiej, mińska Mazovia zmierzy się z GKS KORONA Szydłowo
 • Piesza pielgrzymka do Sanktuarium w Mokobodach
  Piesza pielgrzymka do Matki Bożej Budziszyńskiej wyjdzie w sobotę, 25 kwietnia wieczorem z Siedlec.
 • Sukces uczniów garwolińskiego „Ekonomika”
  Adrianna Wojtaś oraz szkolny zespół New Beat 3 z ZSP nr 1 w Garwolinie znaleźli się gronie laureatów XIX Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Rozśpiewany Wawer 2015”.
 • BIAŁA DLA JEZUSA
  4 czerwca, w uroczystość Bożego Ciała, o godz. 19.00 w bialskim amfiteatrze odbędzie się koncert uwielbienia Boga pod hasłem „BIAŁA DLA JEZUSA”
 • „Leśne Anioły” w Trąbkach
  „Leśne Anioły” - to tytuł dosyć oryginalnej wystawy, którą można oglądać przy Domu Kultury w Trąbkach.
 • Warsztaty genealogiczne "Skąd nasz ród?"
  Miejski Dom Kultury w Mińsku Mazowieckim zaprasza na warsztaty genealogiczne prowadzone przez dr. Andrzeja Nowika.
 • Młodzi piłkarze zagrają o Puchar Starosty Mińskiego
  Stowarzyszenie Rozwijamy Talenty z Mińska Mazowieckiego zaprasza na cykl powiatowych turniejów w piłce nożnej dla dzieci ze szkół podstawowych, które odbędą się 25 kwietnia, 15 listopada oraz 6 grudnia.
 • Kabaret Moralnego Niepokoju w Łosicach
  17 maja w Sali widowiskowej Łosickiego Domu Kultury wystąpi Kabaret Moralnego Niepokoju. Artyści zaprezentują się w programie zatytułowanym „Jerzyk dzisiaj nie pije” .
 • Audycja „Drogami Młodości” - zapowiedź
  Kształcenie w szkołach katolickich to temat dzisiejszej (24 kwietnia) audycji „Drogami Młodości” na antenie Radia Podlasie. Gospodarzem wieczornego programu będzie ks. Artur Zbański, prefekt I KLO w Siedlcach
 • Obchody 500-lecia parafii Kuflew
  Proboszcz Parafii Kuflew k/ Mrozów i Komitet Organizacyjny Obchodów zapraszają na uroczystości, które odbędą się 1 maja. Parafia świętuje w tym roku jubileusz 500- lecia.
 • Międzynarodowy Bieg Przyjaźni Terespol-Brześć. Ruszają zapisy
  Miejski Ośrodek Kultury wraz z Urzędem Miasta w Terespolu, Sektorem Kultury Fizycznej Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Brześć na Białorusi oraz Klubem Olimpijczyka w Terespolu organizują wspólnie już po raz dziesiąty Międzynarodowy Bieg Przyjaźni Terespol-Brześć. Bieg odbędzie się 13 czerwca, ale zapisywać można się już teraz.
 • Zaproszenie na IV Wieczór Poezji
  Siedlecka Grupa Literacka "Witraż" Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach zaprasza na wieczór poezji Danuty Waliszewskiej i Jarosława Wolańskiego.
 • Laureaci Nagrody Starosty Siedleckiego
  Jan Marian Chodowiec i Marian Mazurek to laureaci tegorocznej Nagrody Starosty Siedleckiego. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się dziś, 24 kwietnia podczas sesji Rady Powiatu Siedleckiego.
 • Przez Garwolin do Krakowa
  W Garwolinie rozpoczęło się głosowanie internautów na filmik o nagrodę publiczności. Film ma zaprosić młodzież z zagranicy do wyboru Garwolina jako bazy noclegowej w ramach Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016.
 • Powiatowy Przegląd Zespołów Tanecznych - ruszają zgłoszenia
  Miejski Ośrodek Kultury w Terespolu organizuje kolejną edycję Powiatowego Przeglądu Zespołów Tanecznych. Impreza odbędzie się 28 czerwca, a zgłoszenia można przesyłać już teraz
 • IV Rodzinny Piknik Biegowy- przygotowania
  Już za niespełna dwa miesiące odbędzie się wyjątkowe, sportowe wydarzenie dla miłośników szeroko pojętej rekreacji. IV Rodzinny Piknik Biegowy w Białej Podlaskiej to cykliczna już impreza, która w tym roku odbędzie się 14 czerwca. Będzie to bieg ulicami miasta na dystansie 10 km, wyścig na rolkach oraz nornic wal king na 5 km. Najmłodsi będą mieli możliwość ścigania się w biegach dla dzieci na dystansach 100 i 400 m.
 • Wieczór Wiary w węgrowskim klasztorze
  Już dzisiaj (24 kwietnia) o godz. 17.00 w węgrowskim klasztorze odbędzie się kolejny "Wieczór Wiary".
 • Łosice: Konkurs Wiedzy o Konstytucji 3 Maja
  Do 27 kwietnia potrwają zgłoszenia do uczestnictwa w konkursie Wiedzy o Konstytucji 3 Maja.
 • V Diecezjalny Konkurs Recytatorski „Pamięci Jana Pawła II”
  V Diecezjalny Konkurs Recytatorski "Pamięci Jana Pawła II" odbędzie się we wtorek, 28 kwietnia w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Mokobodach.
 • Wystawa i wykład w kockim domu kultury
  Dom Kultury w Kocku zaprasza 30 kwietnia na otwarcie wystawy „Leon Barszczewski (1849-1910) - fotograf XIX-wiecznej Samarkandy” oraz wykład Igora Strojeckiego poświęcony Leonowi Barszczewskiemu.
 • Iza Staręga pokazała swoje najnowsze dzieła
  Wernisaż Izy Staręgi odbył się 23 kwietnia) w BANK bistro&bar w Siedlcach. Wieczór uświetnił koncert jazzowego kwintetu HoTS.
 • Andrzej Stasiuk w Siedlcach /ZDJĘCIA/
  Andrzej Stasiuk spotkał się w Siedlcach ze swymi czytelnikami. Wczoraj (23 kwietnia) w Światowym Dniu Książki był gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej Jego wieczór autorski odbył się w sali Muzeum Regionalnego.
 • Siedleckie siatkarki walczą o awans do II ligi
  Po udanym sezonie na parkietach III ligi siatkarki Ósemki Siedlce rozpoczynają walkę o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Dzisiaj (24 kwietnia) w Siedlcach rozpoczyna się turniej półfinałowy o wejście do II ligi seniorek.
 • Trzeciomajowy Turniej Szachowy w Białej Podl.
  XVIII Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Prezydenta Białej Podlaskiej z okazji 224. rocznicy uchwalania Konstytucji 3 Maja odbędzie się w Bialskim Centrum Kultury.
 • Wielka Gala KICKBOXINGU
  W Mińsku Mazowieckim odbędzie się już VII edycja ligi "Kuźnia Mistrzów".
 • Śniadanie i Oświadczyny z Czechowem
  Klub Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim zaprasza na Śniadanie i Oświadczyny z Czechowem - 25 kwietnia o godz. 18.00.
 • Podsumowanie Amatorskiej Ligi Tenisa Stołowego w Siemiatyczach
  19 kwietnia w Siemiatyczach odbył się siódmy, ostatni w tym sezonie turniej w ramach Amatorskiej Ligi Tenisa Stołowego o puchar Burmistrza Siemiatycz. Na starcie stanęło 25 zawodników i zawodniczek. Zawody prowadzone były w 4 kategoriach: szkoła podstawowa, gimnazjum, open oraz kobiety.
 • Sukcesy szczypiornistek z Łukowa. SPR Łukovia Łuków 8. w kraju
  Zawodniczki SPR Łukovia Łuków zajęły drugie miejsce w I Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej Młodziczek. Impreza odbywała się od 17 do 19 kwietnia w Kraśniku.
 • W Olszance poświęcili kilometry
  Zespół Szkół w Olszance włączył się w akcję „Poświęć kilometr”, która miała na celu zbiórkę funduszy na przyjazd młodych z Boliwii i Czadu na spotkanie z papieżem Franciszkiem w 2016 roku. Oto relacja nadesłana do naszej redakcji:
 • Memoriał Romualda Szajdziuka - WYNIKI
  W miniony weekend odbył się w Łukowie X Jubileuszowy Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt – Memoriał Romualda Szajdziuka. Wzięło w nim udział 27 zespołów. Była to impreza o ogólnopolskiej randze.
 • Małgorzata Krupecka USJK - „Cuda św. Urszuli Ledóchowskiej”
  Pomiędzy pulsującym za oknem życiem, a tym, co nieuchronnie czeka każdego z nas, są święci. Niebieski pomost. Głos z „innego świata”. Tego, który istnieje. Naprawdę.
 • Przygotowania do Memoriału Antoniego Trybonia
  Zarząd Łukowskiego Stowarzyszenia Rozwoju, prowadzący Akademię Młodego Piłkarza AMPlus Łuków oraz Łukowski Klub Sportowy Orlęta Łuków rozpoczęły przygotowania do VIII Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej Chłopców „Memoriał im. Antoniego Trybonia”. Wiemy już, że kolejna edycja tej imprezy odbędzie się 27 czerwca.
 • II Festiwal Papieski „Barka” w Gminie Łuków
  Ponad stu wykonawców i trzydzieści prezentacji artystycznych wypełniło program II Festiwalu Papieskiego „Barka” w Gminie Łuków, który odbył się 19 kwietnia w Kościele Parafialnym p.w. Matki Boskiej Królowej Polski w Dąbiu. To szczególny festiwal, popularyzujący i utrwalający dziejowe posłannictwo i dziedzictwo polskiego papieża Św. Jana Pawła II poprzez recytację Jego dzieł i myśli, pisanie wierszy o Jego życiu i pontyfikacie, malowanie Jego portretu i śpiewanie Jego ulubionych młodzieżowych piosenek i pieśni religijnych.
 • Ćwierćfinał turnieju Mistrzostw Polski Młodziczek do lat 14
  Miejski Klub Koszykówki wraz z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Sokołowie Podlaskim zostali gospodarzami ćwierćfinałowego turnieju Mistrzostw Polski Młodziczek do lat 14 w koszykówce, który odbędzie się w dniach 24 – 26 kwietnia.
 • VI Młodzieżowa Liga Piłki Nożnej w Sokołowie Podlaskim
  Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokołowie Podlaskim i animator boiska „Orlik 2012” zapraszają do udziału w turnieju piłkarskiego, który odbędzie się w maju na boisku przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 4.
 • Podsumowanie turnieju „Drelovia Volleyball Cup”
  Trzecia edycja siatkarskiego turnieju „Drelovia Volleyball Cup” już za nami. W tegorocznej odsłonie na drelowskiej hali sportowej rywalizowały ze sobą drużyny Kosmet-Hurt'u Biała Podlaska, „Mix'u” Lublin, „Trójki” Międzyrzec Podlaski oraz „Turovii” Turów.
 • SZARA MISTRZEM REGIONU
  Piłkarze z Zespołu Szkół nr 1 im. K.K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim wygrali turniej finałowy Międzypowiatowej Licealiady w szóstkach piłkarskich chłopców. Turniej został rozegrany 22 kwietnia na boisku ZSP 1 (Elektryk) w Siedlcach.
 • dane dostarcza: remontuj .pl
  dane dostarcza: niania .pl
  Sobota,
  25 Kwiecień 2015
  Imieniny obchodzą: Marek, Jarosław, Wasyl
  AddThis Social Bookmark Button
  Komunikacja
  Logowanie
  Gościmy
  Naszą witrynę przegląda teraz 188 gości 
  Współpraca medialna:
  Tygodnik Siedlecki
  Podlasie24.pl
  Życie Siedleckie
  Ogloszeniowa
  Przekaz 1% podatku

  Statystyka wyświetleń strony od 28.12.2004:

  Dziś:3468
  Wczoraj:7087
  Ten tydzień:25001
  Wszystkich:18137877