Joomla ServiceBest Web HostingWeb Hosting
Start

Pałac w Łochowie przeżywa drugą młodość

Tygodnik Siedlecki
lo-palac1_2008_03_12_10_23_54.jpgHotel z widokiem na historię
Pałac w Łochowie odzyskuje dawną świetność. Dwustuletni zabytek stał się centrum konferencyjno-wypoczynkowym. Choć w pałacu trwa jeszcze remont, a uroczyste otwarcie przewidziano dopiero latem, już teraz centrum przyjmuje pierwszych gości.
Na pałacowym dziedzińcu, jeszcze kilka lat temu zarośniętym gąszczem dziczejących krzaków, teraz oczyszczonym i przestronnym, stoi XIX-wieczna figurka Matki Boskiej. Także dla niej nadeszły lepsze czasy. Troskliwie odnowiona przez fachowych konserwatorów, powróciła do swojej pierwotnej postaci. Przez dziesięciolecia kamienną rzeźbę „upiększano” kolejnymi warstwami farby. Teraz wita gości, prezentując swoje delikatne, naturalne piękno. Kartka z napisem „Recepcja”, wetknięta za szybę budynku po lewej stronie, kieruje odwiedzających na wybrukowany dziedziniec dawnej wozowni i stajni. Ta część zespołu pałacowego, pomysłowo przekształcona w hotel, już jest otwarta dla gości. Podobnie jak dawna pałacowa kuchnia, gdzie znalazły się restauracja i sala balowa. We wnętrzach pałacu trwają jeszcze prace wykończeniowe. Hałasują betoniarki, murarskie szpachle drapią ściany, a pędzle kładą kolor w apartamentach na piętrze. Wkrótce na dziedzińcu zazieleni się młoda trawa. Tu i tam panuje jeszcze prowizorka. Z każdym tygodniem Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowe „Pałac Łochów” jest coraz bliższe jednak kształtu, zamierzonego przez nowego właściciela.
Hrabia Hornowski Pałac w Łochowie pobudowano na początku XIX wieku. Pierwszym jego właścicielem był hrabia Hornowski, wuj Cypriana Norwida. W 1875 r. Honorowski przekazał majątek swemu zięciowi, mężowi córki Stefanii, Medardowi Downarowiczowi. Pałac wtedy rozbudowano, nadbudowując boczne skrzydła. Dobudowano także trzy murowane budynki folwarczne. Kilka lat później łochowski pałac ponownie zmienił właściciela. W 1882 r. Downarowicz sprzedał dobra łochowskie Zdzisławowi hr. Zamojskiemu. Nowy właściciel okazał się dobrym gospodarzem i powszechnie szanowanym człowiekiem. Dobrze zapisał się w pamięci okolicznych mieszkańców i znacznie powiększył łochowskie dobra. Później majątek przeszedł w ręce córki hrabiego, Elżbiety Zamojskiej. - W czasie I wojny światowej Elżbieta była sanitariuszką-ochotniczką w szpitalu w Odessie. Poznała tam wybrańca swojego serca, rotmistrza kawalerii, Eryka Kurnatowskiego i wyszła za niego za mąż. Słynął on z zamiłowania do koni. Między innymi tym zaimponował swojemu teściowi, hrabiemu Zamojskiemu, który także kochał konie – opowiada Maryla Wróblewska, dyrektor Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowego w Łochowie.
Stajnia Łochów
Zięć gospodarnego hrabiego Zamojskiego okazał się utracjuszem. - Niedbały o gospodarkę, rozrzutny, pędził hulaszczy żywot najczęściej za granicą – we Francji, Belgii, Włoszech, a wszędzie szastał pieniędzmi i przegrywał w karty spore sumy. Często bywał w kasynie gry w Monte Carlo, „zarabiając” na opinię o swoich niezmiernych bogactwach i wielkości. W Łańcucie na odjednym, ustawionej szpalerem licznej służbie pałacowej wręczył na odjezdne po 20 zł napiwku, na co poszło rozmienionych 500 zł. (W tych czasach wiele pensji urzędniczych tylko nieznacznie przekraczało 100 zł miesięcznie.) Nawet tak wielkie majętności jak Zamoyskich nie mogły nastarczyć tym wydatkom – opisuje utracjuszostwo Eryka Kurnatowskiego Stanisław Sęczyk w swojej „Historii Łochowa i okolic”. Przedwojenny właściciel Łochowa zapisał się jednak złotymi zgłoskami w kronikach polskiego sportu jeździeckiego: należąca do niego stajnia „Łochów” w latach międzywojennych była jedną z najlepszych w Polsce.
Za komuny
Spisana kilka lat temu „Historii Łochowa i okolic” Stanisława Sęczyka (pod redakcją Tadeusza Krupy) ostatnie półwiecze pałacu podsumowuje krótko: „Po wkroczeniu wojsk radzieckich (14 sierpnia 1944 roku) zaczęły obowiązywać nowe prawa, które przewróciły dawny porządek gospodarczy kraju. Ziemia Kurnatowskich, przeszła na własność państwa (…). W opuszczonym pałacu zamieszkało kilkanaście rodzin, głównie dawnej służby – użytkowników nieodpowiedzialnych za stan niszczejącego budynku. Obecnie niektórzy potomkowie z tych rodzin zamieszkują tu nadal. Tylko patrzeć, jak stropy zaczną im się walić na głowę. Potencjalni przyszli nabywcy tego obiektu (z kilkuhektarowym parkiem) nie bardzo kwapią się go kupić, nie chcąc mieć kłopotów z zasiedziałymi tu od lat lokatorami”. 
Nowy właściciel
W latach 90. łochowski samorząd starał się sprzedać pałac. Chętny znalazł się dopiero w 2003 r. 13-hektarową nieruchomość z pałacem i zabudowaniami gospodarczymi kupiła siedlecka firma Arche. Nowy właściciel energicznie zabrał się do modernizacji niszczejącego zespołu pałacowo-parkowego. W czasie odbudowy nie obyło się bez niespodzianek. Okazało się, że nadbudowana ściana pałacowego piętra trzymała się tylko na drewnianej, obmurowanej belce. – Zaskakujące, że wytrzymała tyle czasu – dziwią się budowlańcy. Konserwator zabytków zgodził się na rozbiórkę pałacowej kuchni: z budynku zostały tylko trzy surowe ściany, bo dach zapadł się dawno temu. Kuchnia jednak ocalała. Co więcej – stała się pierwszym budynkiem, który przywrócono do dawnej świetności. W jej wnętrzu mieszczą się obecnie restauracja i sala balowa. To właśnie tam odbyła się pierwsza w odrestaurowanym zespole pałacowym impreza. Nieoficjalna, ale szampańska – hucznie powitano nowy 2008 rok.
Styl swojski
Wozownia i stajnia, których wnętrza przekształcono na hotelowe pokoje, po części zachowały swój surowy klimat. Niewygładzone tynki, proste meble, zamiast szafy na rzeczy – wnęka za zasłonką. Zamiast tapczaników - drewniane i żelazne łóżka. I żadnego telewizora! Goście są zachwyceni taką odmianą. Lśniących hoteli widzieli aż za dużo. Takiego - jeszcze nie. Nad schodami prowadzącymi na piętro zawisła kolekcja monideł z prywatnych zbiorów prezesa Arche, Władysława Grochowskiego. Kilka tygodni temu do Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowego „Pałac Łochów” przyjechali pierwsi goście. – Hurtownia ogrodnicza spod Warszawy urządziła tu swoje spotkanie, rodzaj wewnętrznych targów dla swoich dostawców – opowiada dyrektor Maryla Wróblewska. Sala balowa na krótko zmieniła się wtedy w pawilon targowy. Później, gdy goście bawili się przy ogniskach na dziedzińcu, szybko przywrócono jej reprezentacyjny charakter. – Staramy się być elastyczni i dostosowywać do oczekiwań gości – zapewnia Maryla Wróblewska. Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowe kieruje swoją ofertę głównie do firm. Nie odmawia jednak gościny także indywidualnym turystom. Dzięki wykorzystaniu malowniczych poddaszy wszystkich budynków zespołu pałacowego, powierzchnia użytkowa Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowego wynosi w sumie ok. 4 tysięcy metrów kwadratowych. Większość zajmują pokoje hotelowe. W kompleksie znalazły się także: 4 sale konferencyjne i wykładowe, sala balowa, sala bankietowa, salon fortepianowy, oranżeria. Dyrektor Maryla Wróblewska myśli już o wiośnie, gdy Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe w pełni zaprezentuje swoje możliwości. - Oferujemy szeroką gamę atrakcji: w ramach relaksu polecamy salon odnowy biologicznej Spa, spacery po parku i okolicach nad Liwcem, przejażdżki konne, spływy kajakowe, wycieczki rowerowe… - wylicza. I zachwala: - Wiosną i latem są tu przepięknie widoki.
autor: Dariusz Kuziak
Artykuł pochodzi ze strony Tygodnika Siedleckiego - opublikowany za zgodą TS
Można go również przeczytać na stronach Tygodnika Siedleckiego

Poprawiony (czwartek, 27 marca 2008 16:38)

 
Aktualności
 • Policjantka z posterunku w Drohiczynie zdobyła tytuł „Dzielnicowy Podlasia 2016”
  Mł. asp. Joanna Teresa Pietras–Mięsak z Komendy Powiatowej Policji w Siemiatyczach z posterunku w Drohiczynie zwyciężyła w plebiscycie „Dzielnicowy Podlasia 2016”. Plebiscyt na najbardziej zasłużonego dla społeczeństwa - dzielnicowego województwa podlaskiego zorganizowano pod honorowym patronatem Sekretarza Stanu w MSWiA Jarosława Zielińskiego.
 • Stadler tworzy joint-venture z Solarisem
  Nawiązanie współpracy zaanonsowali już we wrześniu, 9 grudnia podali szczegóły. Stadler tworzy joint-venture z Solarisem. Ich spółka ma startować w przetargach na tramwaje w Polsce i w Europie.
 • Kiermasz SOSzW w Galerii Siedlce
  Kiermasz bożonarodzeniowy zorganizował Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy m. Marii Grzegorzewskiej w Siedlcach.
 • Diamentowo i złoto. Jubileusz małżeńskich par /ZDJĘCIA/
  Pary małżeńskie z miasta i gminy Garwolin, które w tym roku świętują wyjątkowy jubileusz złotych i diamentowych godów, uhonorowane zostały prezydenckimi medalami „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”. Władze samorządowe zaprosiły na tę specjalna uroczystość z tym związaną 36 par.
 • Uwaga, złodziej! - czyli parę słów o bezpieczeństwie
  Kolejny wykład Sokołowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku poprowadził Podkomisarz Sławomir Tomaszewski, który poruszył temat bezpieczeństwa seniorów. Wykłady z cyklu „Bezpieczny Senior” mają na celu uczulić osoby starsze na czyhające niebezpieczeństwa.
 • Otwarcie wystawy „Co krok to obyczaj. Tradycje Podlasia"
  Od lutego tego roku Sokołowski Ośrodek Kultury realizował przedsięwzięcie „Co krok to obyczaj. Tradycje Podlasia" we współpracy z Publicznym Gimnazjum nr 1, I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej Curie oraz Zespołem Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sokołowie Podlaskim.
 • Oferty pracy z PUP Siedlce
  Zachęcamy do zapoznania się z ofertami pracy udostępnionymi przez Powiatowy Urząd Pracy w Siedlcach.
 • Ruszyła zbiórka żywności
  Caritas Diecezji Siedleckiej w dniach 9-10 grudnia włącza się w zbiórkę żywności pod hasłem "TAK, POMAGAM". Zebrane produkty zostaną jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia przekazane potrzebującym rodzinom i osobom samotnym z terenu diecezji, a także na posiłki w jadłodajniach przy Caritas (w Białej Podlaskiej i w Siedlcach).
 • Wieczór Miłosierdzia z modlitwą o uzdrowienie
  16 grudnia w diecezjalnym sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Sokołowie Podlaskim odbędzie się Wieczór Miłosierdzia z modlitwą o uzdrowienie. Modlitwie będzie przewodniczył ks. Andrzej Witerski. O godzinie 18.00 zostanie odprawiona Msza Święta. Po Eucharystii odbędą się modlitwy przed Najświętszym Sakramentem.
 • Spotkanie z Mikołajem w Lesie Przeździeckim
  Wychowankowie Miejskiego Przedszkola nr 4 LEŚNA KRAINA z Sokołowa Podlaskiego znając życie i działalność Świętego Mikołaja postanowili sami obdarować potrzebujących…
 • Studenci AWF oddawali krew
  6 grudnia niezwykłą inicjatywą wykazali się studenci I roku kierunku wychowanie fizyczne AWF w Białej Podlaskiej. Młodzi ludzie zadeklarowali chęć honorowego oddania krwi.
 • Uroczyście otworzyli boisko
  9 grudnia odbyło się oficjalne otwarcie wielofunkcyjnego boiska przy I Liceum Ogólnokształcącym im. I. Kraszewskiego w Białej Podlaskiej.
 • Karetka z pacjentem ugrzęzła w polu
  Załoga karetki pogotowia nie zawsze ma łatwą drogę do pacjenta. 9 grudnia po południu pogotowie zostało wezwane do jednego z domów w miejscowości Samotrzask w powiecie węgrowskim. Kiedy pacjent znajdował się już w karetce auto ugrzęzło na polnej drodze...
 • Rolnicy z gminy Bielany wyróżnieni
  Podczas III Forum Sektora Wołowiny, które odbyło się w ramach Centralnych Targów Rolniczych w Nadarzynie koło Warszawy ogłoszono wyniki ogólnopolskiego konkursu na najlepszego producenta bydła mięsnego 2016 roku.
 • Odwołane spotkanie Siedleckiego Klubu Kolekcjonerów
  Spotkania Siedleckiego Klubu Kolekcjonerów odbywają się co miesiąc w budynku Muzeum Regionalnego, niestety w grudniu spotkanie trzeba było odwołać.
 • Zakaz wstępu na pływalnię dla byłego zawodnika MKS Delfinek Łuków
  Komisja Rewizyjna Rady Miasta Łuków rozpatrywała skargę na dyrektora Ośródka Sportu i Rekreacji, Zbigniewa Biadunia. Skargę złożył Sebastian Szymanek, młody pływak, były zawodnik MKS Delfinek Łuków. Skarga dotyczyła tego, że odmówiono mu wstępu na krytą pływalnię.
 • Dzieci z Mazowsza wiedzą jak dbać o środowisko
  Plakat z hasłem, ulotka edukacyjna, a nawet wiersz – z takimi zadaniami musieli zmierzyć się uczestnicy XIV edycji konkursu ekologicznego „Czystym powietrzem oddychajmy, ŚMIECI NIE SPALAJMY!”. Wzięło w nim udział ponad 2100 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z Mazowsza.
 • Konkurs Najpopularniejszy Dzielnicowy Roku 2016
  W grudniu na terenie garnizonu mazowieckiego, a w tym na terenie działania Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach przeprowadzony zostanie konkurs „Najpopularniejszy Dzielnicowy Roku 2016”
 • Kolęda z Męskim Chórem Prawosławnym
  W niedzielę, 18 grudnia w Mińsku Mazowieckim będzie można posłuchać koncertu kolęd w wykonaniu Męskiego Chóru Prawosławnego „STRATOS” Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego.
 • Gala zakończenia V OFT Sztuka plus Komercja
  W piątek, 16 grudnia o godz. 19:00 poznamy laureatów V Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów "Sztuka plus Komercja", który od września gości na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce. Uroczystą galę wręczenia nagród uświetni spektakl "Dziadek do orzechów".
 • Prezydent Andrzej Duda powołał 51 sędziów - wśród nich jest bialczanka
  Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył w środę 7 grudnia podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim akty powołania do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego. Nowo powołani sędziowie złożyli wobec Prezydenta RP ślubowanie.
 • Kino przyjedzie do Mińska
  Miejski Dom Kultury w Mińsku Mazowieckim i największe kino objazdowe Outdoor Cinema zapraszają 11 grudnia do Pałacu Dernałowiczów na seanse filmowe.
 • Napisz list w obronie pokrzywdzonych!
  Zespół Szkół Ekonomicznych w Mińsku Mazowieckim włączył się w organizowany przez Amnesty International Maraton Pisania Listów. Wydarzenie organizowane jest co roku w ramach obchodzonego 10 grudnia Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka.
 • 150-konny radiowóz
  Policyjny tabor samochodowy mińskiej komendy zasilił nowy oznakowany 150-konny radiowóz typu furgon - marki Volkswagen Transporter T6, który zakupiono dzięki wsparciu udzielonemu przez samorządy powiatu mińskiego i władze powiatowe.
 • Targ Bożonarodzeniowy już w niedzielę
  W najbliższą niedzielę, 11 grudnia na placu Starego Rynku w Mińsku Mazowieckim będzie można zaopatrzyć się w ozdoby świąteczne, bożonarodzeniowe wyroby rękodzielnicze czy skosztować świątecznych potraw i wypieków.
 • „Sportowe” Mikołajki z uczniami Szkoły Podstawowej nr 9
  8 grudnia studenci I roku II stopnia, kierunku wychowanie fizyczne AWF w Białej Podlaskiej, zorganizowali sportowe Mikołajki. W zajęciach uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 w Białej Podlaskiej.
 • Pierwsze posiedzenie Gminnego Zarządu OSP w Mrozach
  Nowo wybrany Gminny Zarząd Ochotniczych Straży Pożarnych w Mrozach spotkał się 8 grudnia na swoim pierwszym posiedzeniu. Omawiano m.in. zadania zrealizowane w kończącym się 2016 r. dotyczące zakresu działalności Ochotniczych Straży Pożarnych.
 • Namierzyli złodzieja złomu
  Włodawscy policjanci ustalili sprawcę kradzieży złomu. Złodziejem okazał się 28-letni mieszkaniec Włodawy, który wkrótce usłyszy zarzut kradzieży.
 • Smacznie i zdrowo w łukowskim gimnazjum
  Szkolny Klub Promocji Zdrowia działający w Gimnazjum nr 1 w Łukowie zorganizował kolejny Kiermasz Zdrowia. Okazją ku temu były Mikołajki. Na wspólnym stole ustawionym na korytarzu pojawiły się smaczne i zdrowe przekąski, sałatki, ciasta i soki.
 • Pożar barakowozu
  8 grudnia w miejscowości Długa Kościelna w powiecie mińskim doszło do pożaru barakowozu.
 • Marihuana w kosmetyczce
  Włodawscy policjanci zatrzymali 30-latka podejrzanego o posiadanie środków odurzających.
 • Spłonął samochód
  8 grudnia w miejscowości Pustelnik w powiecie mińskim doszło do pożaru samochodu osobowego.
 • Policjanci odnaleźli zaginionego mężczyznę
  Policjanci z Hajnówki odnaleźli zaginionego 37-latka, który wieczorem wyszedł z oddziału psychiatrycznego. Uciekinier przebywał na terenie zakładu stolarskiego w jednej z podhajnowskich miejscowości...
 • Mikołaj w wiśniewskim GOK-u
  7 grudnia Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie przygotował dla dzieci niespodziankę – spotkanie ze Świętym Mikołajem i nie tylko…
 • XV Świąteczny Jarmark Bożonarodzeniowy
  Sokołowski Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza na XV JARMARK BOŻONARODZENIOWY, który odbędzie się 18 grudnia 2016 r. /niedziela/ o godz. 10:00 w hali sportowej Zespołu Szkół Salezjańskich.
 • XVI Powiatowe Prezentacje Gry na Ligawkach
  Sokołowski Ośrodek Kultury oraz Starostwo Powiatowe w Sokołowie Podlaskim zapraszają na XVI POWIATOWE PREZENTACJE GRY NA LIGAWKACH, które odbędą się 19 grudnia o godz. 12:00 na placu przed budynkiem SOK.
 • Nowi wolontariusze w Szkolnym Kole Caritas
  W Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Siemiatyczach przybyło wolontariuszy, młodzi ludzie zgłosili się do Szkolnego Koła Caritas, dzięki temu, że lepiej je poznali.
 • Zabezpieczyli kradzione maszyny rolnicze
  Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Sławatyczach oraz policjanci z Wydziału Kryminalnego weszli na teren kilku posesji.
 • DKF „Zbyszek”: „Zatrzymać”
  15 grudnia o godz. 19:00 odbędzie się ostatnie w tym roku spotkanie DKFu „Zbyszek”, na którym będzie można obejrzeć film pt. „Zatrzymać”. Gościem spotkania będzie Kaja Klimek, krytyk i dziennikarka filmowa, która była współprowadzącą programu "Weekendowy Magazyn Filmowy", gdzie występowała u boku krytyka Tomasza Raczka.
 • Pływacy z Łukowa na finałach w Lublinie
  Uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z spotkali się na Finałach Województwa Lubelskiego w pływaniu sztafetowym i indywidualnym. Łuków reprezentowali m.in. Małgorzata Zalewska z SP 1, Paulina Sosnowska z Gimnazjum nr 2 oraz Adrian Borkowski z Gimnazjum nr 1.
 • Rozstrzygnięto konkurs o Sienkiewiczu
  8 grudnia w czytelni Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Garwolinie odbyło się wręczenie nagród w konkursie: „List do… Henryka Sienkiewicza lub jednego z jego bohaterów”. Na konkurs wpłynęło 125 prac uczniów szkół podstawowych /90/ i gimnazjów /35/ z powiatu garwolińskiego.
 • Kabaretowy wieczór w Woli Gułowskiej /ZDJĘCIA/
  Mieszkańcy Woli Gułowskiej mieli okazję obejrzeć występy trzech kabaretów. „Wieczór kabaretowy” odbył się w Domu Kultury. Na scenie wystąpiły kabarety z Warszawy, Lublina i Trzebieszowa.
 • Siedlce: Potrącenie pieszej
  Dziś, 9 grudnia na ul. ks. Jana Niedziałka doszło do zdarzenia drogowego. Z ustaleń Policji wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Opel Corsa potrącił 44-letnią kobietę.
 • Kto rozpoznaje sprawcę rozboju?
  Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej poszukują sprawcy rozboju z dnia 28 listopada 2016 r. dokonanego na pracownicy sklepu spożywczego w Białej Podlaskiej przy ulicy Witoroskiej. Funkcjonariusze zabezpieczyli monitoring, na którym widać wizerunek przestępcy.
 • Roraty z udziałem dzieci
  W parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Siemiatyczach od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 sprawowane są Msze Święte roratnie dla dzieci. Każdego dnia od początku Adwentu w Eucharystii bierze udział liczna grupa najmłodszych parafian.
 • Śmiertelne potrącenie pieszego w Radzyniu Podlaskim
  Do tragicznego zdarzenia drogowego doszło 8 grudnia na drodze krajowej nr 19 w Radzyniu Podlaskim. Pieszy został śmiertelnie potrącony przez samochód ciężarowy.
 • Christina Goodings „Moja Biblia kropka do kropki. Boże Narodzenie”
  Dawno temu w Betlejem narodził się Pan Jezus… Ta wesoła książeczka spodoba się wszystkim dzieciom, które mają ochotę poznać biblijną historię Bożego Narodzenia.
 • W urzędzie miasta zapłacisz kartą
  Już niebawem w kasie Urzędu Miasta Siemiatycze można będzie zapłacić kartą – zapowiada siemiatycki magistrat.
 • Mikołajki charytatywne w Kotuniu /ZDJĘCIA/
  W niedzielę, 4 grudnia w Publicznym Gimnazjum w Kotuniu odbyły się mikołajki charytatywne, w których wzięło udział ponad 1000 osób. Celem zbiórki w tym roku było to, aby sprowadzić do gminy Kotuń nowoczesny specjalistyczny ambulans medyczny, gdzie przeprowadzone będą profilaktyczne ultrasonograficzne badania dzieci gminy Kotuń w wieku od 9 miesięcy do 6 lat. Jest to około 200 dzieci.
 • Finał akcji „Polacy - Rodakom”
  Dobiegło końca zbieranie darów w ramach akcji „Polacy – Rodakom”. Już po raz siedemnasty zorganizował ją senator Stanisława Gogacz. Finał akcji zaplanowano na 17 grudnia.
 • dane dostarcza: remontuj .pl
  dane dostarcza: niania .pl
  Sobota,
  10 Grudzień 2016
  Imieniny obchodzą: Julia, Judyta, Daniel
  AddThis Social Bookmark Button
  Komunikacja
  Logowanie
  Gościmy
  Naszą witrynę przegląda teraz 132 gości 
  Współpraca medialna:
  Tygodnik Siedlecki
  Podlasie24.pl
  Życie Siedleckie
  Ogloszeniowa
  Przekaz 1% podatku

  Statystyka wyświetleń strony od 28.12.2004:

  Dziś:1183
  Wczoraj:3844
  Ten tydzień:23908
  Wszystkich:21124836