Joomla ServiceBest Web HostingWeb Hosting
Start

Pałac w Łochowie przeżywa drugą młodość

Tygodnik Siedlecki
lo-palac1_2008_03_12_10_23_54.jpgHotel z widokiem na historię
Pałac w Łochowie odzyskuje dawną świetność. Dwustuletni zabytek stał się centrum konferencyjno-wypoczynkowym. Choć w pałacu trwa jeszcze remont, a uroczyste otwarcie przewidziano dopiero latem, już teraz centrum przyjmuje pierwszych gości.
Na pałacowym dziedzińcu, jeszcze kilka lat temu zarośniętym gąszczem dziczejących krzaków, teraz oczyszczonym i przestronnym, stoi XIX-wieczna figurka Matki Boskiej. Także dla niej nadeszły lepsze czasy. Troskliwie odnowiona przez fachowych konserwatorów, powróciła do swojej pierwotnej postaci. Przez dziesięciolecia kamienną rzeźbę „upiększano” kolejnymi warstwami farby. Teraz wita gości, prezentując swoje delikatne, naturalne piękno. Kartka z napisem „Recepcja”, wetknięta za szybę budynku po lewej stronie, kieruje odwiedzających na wybrukowany dziedziniec dawnej wozowni i stajni. Ta część zespołu pałacowego, pomysłowo przekształcona w hotel, już jest otwarta dla gości. Podobnie jak dawna pałacowa kuchnia, gdzie znalazły się restauracja i sala balowa. We wnętrzach pałacu trwają jeszcze prace wykończeniowe. Hałasują betoniarki, murarskie szpachle drapią ściany, a pędzle kładą kolor w apartamentach na piętrze. Wkrótce na dziedzińcu zazieleni się młoda trawa. Tu i tam panuje jeszcze prowizorka. Z każdym tygodniem Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowe „Pałac Łochów” jest coraz bliższe jednak kształtu, zamierzonego przez nowego właściciela.
Hrabia Hornowski Pałac w Łochowie pobudowano na początku XIX wieku. Pierwszym jego właścicielem był hrabia Hornowski, wuj Cypriana Norwida. W 1875 r. Honorowski przekazał majątek swemu zięciowi, mężowi córki Stefanii, Medardowi Downarowiczowi. Pałac wtedy rozbudowano, nadbudowując boczne skrzydła. Dobudowano także trzy murowane budynki folwarczne. Kilka lat później łochowski pałac ponownie zmienił właściciela. W 1882 r. Downarowicz sprzedał dobra łochowskie Zdzisławowi hr. Zamojskiemu. Nowy właściciel okazał się dobrym gospodarzem i powszechnie szanowanym człowiekiem. Dobrze zapisał się w pamięci okolicznych mieszkańców i znacznie powiększył łochowskie dobra. Później majątek przeszedł w ręce córki hrabiego, Elżbiety Zamojskiej. - W czasie I wojny światowej Elżbieta była sanitariuszką-ochotniczką w szpitalu w Odessie. Poznała tam wybrańca swojego serca, rotmistrza kawalerii, Eryka Kurnatowskiego i wyszła za niego za mąż. Słynął on z zamiłowania do koni. Między innymi tym zaimponował swojemu teściowi, hrabiemu Zamojskiemu, który także kochał konie – opowiada Maryla Wróblewska, dyrektor Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowego w Łochowie.
Stajnia Łochów
Zięć gospodarnego hrabiego Zamojskiego okazał się utracjuszem. - Niedbały o gospodarkę, rozrzutny, pędził hulaszczy żywot najczęściej za granicą – we Francji, Belgii, Włoszech, a wszędzie szastał pieniędzmi i przegrywał w karty spore sumy. Często bywał w kasynie gry w Monte Carlo, „zarabiając” na opinię o swoich niezmiernych bogactwach i wielkości. W Łańcucie na odjednym, ustawionej szpalerem licznej służbie pałacowej wręczył na odjezdne po 20 zł napiwku, na co poszło rozmienionych 500 zł. (W tych czasach wiele pensji urzędniczych tylko nieznacznie przekraczało 100 zł miesięcznie.) Nawet tak wielkie majętności jak Zamoyskich nie mogły nastarczyć tym wydatkom – opisuje utracjuszostwo Eryka Kurnatowskiego Stanisław Sęczyk w swojej „Historii Łochowa i okolic”. Przedwojenny właściciel Łochowa zapisał się jednak złotymi zgłoskami w kronikach polskiego sportu jeździeckiego: należąca do niego stajnia „Łochów” w latach międzywojennych była jedną z najlepszych w Polsce.
Za komuny
Spisana kilka lat temu „Historii Łochowa i okolic” Stanisława Sęczyka (pod redakcją Tadeusza Krupy) ostatnie półwiecze pałacu podsumowuje krótko: „Po wkroczeniu wojsk radzieckich (14 sierpnia 1944 roku) zaczęły obowiązywać nowe prawa, które przewróciły dawny porządek gospodarczy kraju. Ziemia Kurnatowskich, przeszła na własność państwa (…). W opuszczonym pałacu zamieszkało kilkanaście rodzin, głównie dawnej służby – użytkowników nieodpowiedzialnych za stan niszczejącego budynku. Obecnie niektórzy potomkowie z tych rodzin zamieszkują tu nadal. Tylko patrzeć, jak stropy zaczną im się walić na głowę. Potencjalni przyszli nabywcy tego obiektu (z kilkuhektarowym parkiem) nie bardzo kwapią się go kupić, nie chcąc mieć kłopotów z zasiedziałymi tu od lat lokatorami”. 
Nowy właściciel
W latach 90. łochowski samorząd starał się sprzedać pałac. Chętny znalazł się dopiero w 2003 r. 13-hektarową nieruchomość z pałacem i zabudowaniami gospodarczymi kupiła siedlecka firma Arche. Nowy właściciel energicznie zabrał się do modernizacji niszczejącego zespołu pałacowo-parkowego. W czasie odbudowy nie obyło się bez niespodzianek. Okazało się, że nadbudowana ściana pałacowego piętra trzymała się tylko na drewnianej, obmurowanej belce. – Zaskakujące, że wytrzymała tyle czasu – dziwią się budowlańcy. Konserwator zabytków zgodził się na rozbiórkę pałacowej kuchni: z budynku zostały tylko trzy surowe ściany, bo dach zapadł się dawno temu. Kuchnia jednak ocalała. Co więcej – stała się pierwszym budynkiem, który przywrócono do dawnej świetności. W jej wnętrzu mieszczą się obecnie restauracja i sala balowa. To właśnie tam odbyła się pierwsza w odrestaurowanym zespole pałacowym impreza. Nieoficjalna, ale szampańska – hucznie powitano nowy 2008 rok.
Styl swojski
Wozownia i stajnia, których wnętrza przekształcono na hotelowe pokoje, po części zachowały swój surowy klimat. Niewygładzone tynki, proste meble, zamiast szafy na rzeczy – wnęka za zasłonką. Zamiast tapczaników - drewniane i żelazne łóżka. I żadnego telewizora! Goście są zachwyceni taką odmianą. Lśniących hoteli widzieli aż za dużo. Takiego - jeszcze nie. Nad schodami prowadzącymi na piętro zawisła kolekcja monideł z prywatnych zbiorów prezesa Arche, Władysława Grochowskiego. Kilka tygodni temu do Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowego „Pałac Łochów” przyjechali pierwsi goście. – Hurtownia ogrodnicza spod Warszawy urządziła tu swoje spotkanie, rodzaj wewnętrznych targów dla swoich dostawców – opowiada dyrektor Maryla Wróblewska. Sala balowa na krótko zmieniła się wtedy w pawilon targowy. Później, gdy goście bawili się przy ogniskach na dziedzińcu, szybko przywrócono jej reprezentacyjny charakter. – Staramy się być elastyczni i dostosowywać do oczekiwań gości – zapewnia Maryla Wróblewska. Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowe kieruje swoją ofertę głównie do firm. Nie odmawia jednak gościny także indywidualnym turystom. Dzięki wykorzystaniu malowniczych poddaszy wszystkich budynków zespołu pałacowego, powierzchnia użytkowa Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowego wynosi w sumie ok. 4 tysięcy metrów kwadratowych. Większość zajmują pokoje hotelowe. W kompleksie znalazły się także: 4 sale konferencyjne i wykładowe, sala balowa, sala bankietowa, salon fortepianowy, oranżeria. Dyrektor Maryla Wróblewska myśli już o wiośnie, gdy Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe w pełni zaprezentuje swoje możliwości. - Oferujemy szeroką gamę atrakcji: w ramach relaksu polecamy salon odnowy biologicznej Spa, spacery po parku i okolicach nad Liwcem, przejażdżki konne, spływy kajakowe, wycieczki rowerowe… - wylicza. I zachwala: - Wiosną i latem są tu przepięknie widoki.
autor: Dariusz Kuziak
Artykuł pochodzi ze strony Tygodnika Siedleckiego - opublikowany za zgodą TS
Można go również przeczytać na stronach Tygodnika Siedleckiego

Poprawiony (czwartek, 27 marca 2008 16:38)

 
Aktualności
 • Komunikat: znaleziono iPhone’a
  Komenda Miejska Policji w Siedlcach informuje, że w tutejszej jednostce można odebrać znaleziony na ul. Wyszyńskiego iPhone.Telefon z uszkodzoną obudową został dostarczony do komendy. Sprzęt został znaleziony w czerwcu na ul. Wyszyńskiego.
 • Lato z SOK-iem
  Sokołowski Ośrodek Kultury zaprasza dzieci oraz młodzież do skorzystania z oferty wakacyjnych warsztatów i zajęć.
 • Wybrany wykonawca budowy biblioteki w Dąbiu
  W Urzędzie Gminy Łuków rozstrzygnięto przetarg, który wyłonił wykonawcę zadania pod nazwą budowa budowa nowego budynku Gminnej Biblioteki Publicznej w Dąbiu. Na tę inwestycję gmina otrzymała dofinansowanie w wysokości 956 tys. zł.
 • Mammobus w Trąbkach
  Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich – dwóch projekcji każdej piersi. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju. 11 lipca badanie takie można będzie wykonać w Trąbkach w gminie Pilawa.
 • Turniejowo w Mordach
  Na początku wakacji, po raz pierwszy w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mordach odbył się Wewnętrzny Turniej Tańca Nowoczesnego INDIGO DANCE ART. W zmaganiach wzięło udział blisko 30 osób.
 • Co dalej z łukowskimi Orlętami?
  Po tym, jak drużyna piłkarska ŁKS Orlęta Łuków spadła do ligi okręgowej zapadła „grobowa” cisza. Nikt jak dotąd nie wypowiadał się publicznie na temat tej sytuacji. Władze klubu milczą. Ciszę przerwał dopiero burmistrz Dariusz Szustek, który jasno stwierdza, że oczekuje teraz dymisji prezesa i zarządu klubu.
 • Poparcie inicjatywy ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę
  Podczas Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, które odbyło się 7-8 czerwca br., Biskupi podjęli decyzję o poparciu inicjatywy ograniczenia handlu w niedzielę. Komitet Inicjatywy Ustawodawczej na zebranie 100 tys. podpisów posiada zaledwie czas 3 miesięcy, począwszy od 15 czerwca. W związku z tym należy jak najszybciej podjąć działania, aby przeprowadzić akcję poparcia tej inicjatywy.
 • Chóry z Libanu zaśpiewają podczas „Dni w Diecezji”
  „Dni w Diecezji”, które poprzedzą główne uroczystości Światowych Dni Młodzieży, coraz bliżej. Będzie to czas, który pielgrzymi spędzą na terenie wybranych diecezji w całym kraju. W diecezji siedleckiej zaplanowano wiele wydarzeń religijno-kulturalnych, w których weźmie udział młodzież z całego świata. Jednym z nich będzie występ chórów z Libanu.
 • Zawody wędkarskie o puchar Wójta Gminy Hańsk
  25 czerwca na rzece Bug w Zbereżu odbyły się Wędkarskie Zawody Gruntowe o Puchar Wójta Gminy Hańsk, zorganizowane przez Wójta Gminy Hańsk, Koło PZW w Dubecznie oraz Gminny Ośrodek Kultury w Hańsku.
 • Jeszcze jedna sesja i wakacje
  Już mieli rozjechać się na wakacje, ale muszą się zebrać jeszcze raz. W poniedziałek, 4 lipca odbędzie się nieplanowana wcześniej sesja Rady Miasta Siedlce. Jej program będzie krótki: radni mają tylko zatwierdzić poprawki do tegorocznego budżetu i do wieloletniej prognozy finansowej.
 • Zagrożenie pożarowe w lasach
  Upalna pogoda zwiększa ryzyko pożarów lasów. Instytut Badawczy Leśnictwa informuje o najwyższym stopniu zagrożenia pożarowego dla północnej części województwa lubelskiego i dla południowej części mazowieckiego.
 • Kodeń: niepełnosprawni zaprezentowali swoje umiejętności
  30 czerwca w Kodniu odbył się jubileuszowy X Nadbużański Integracyjny Festiwal Muzyczny. Wzięli w nim udział soliści oraz zespoły wokalne z placówek działających na rzecz osób niepełnosprawnych z terenu województwa lubelskiego. W programie przewidziane były występy wokalne oraz taneczne. Gwiazdą tegorocznej edycji był Janusz Maleńczuk.
 • Śpiewają już 60 lat
  Jubileusz 60-lecia twórczości artystycznej obchodził zespół „Iwowianki” z Iwowego w gminie Borowie. Na uroczystości przybyło wielu gości. Były życzenia, gratulacje i urodzinowy tort.
 • Radzyń Podlaski: rodzinny rajd rowerowy
  Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radzyniu Podlaskim organizuje kolejny Rodzinny Rajd Rowerowy. Uczestnicy będą mieli do pokonania trasę o długości ok. 15 kilometrów. Będzie ona wiodła z Radzynia do Planty.
 • Kolonie w Pałacu w Łochowie
  27 czerwca w Pałacu w Łochowie rozpoczął się pierwszy turnus Kolonii Artystycznych w ramach Polsko – Ukraińskiej Wymiany Młodzieży, organizowanej przez Fundację Leny Grochowskiej. Kolonie potrwają 10 dni.
 • Niesamowite sceny z drona /VIDEO/
  Paweł Przewoźny, młody twórca filmowy mieszkający w Zbuczynie już od dawna w swoich produkcjach wykorzystuje drony, czyli bezzałogowe statki powietrzne w tym wypadku z zamontowaną kamerą do filmowania scen z lotu ptaka.
 • NoveKino Siedlce - repertuar
  W dniach 1-7 lipca w siedleckim kinie będzie można obejrzeć następujące filmy:
 • Jubileusz Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych
  Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Diecezji Siedleckiej z siedzibą w Żelechowie obchodziło 20. urodziny. Za całokształt działalności KSN uhonorowane zostało medalem „Pro Masovia”.
 • W Mordach zrealizują własne pomysły
  Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach zakończył I część zadania „Mamy prawo do kultury”. Znalazł się on wśród 50 instytucji z całej Polski, które zakwalifikowały się do programu „Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2016”. Jednym z działań było ogłoszenie konkursu na pozyskanie funduszy na realizację własnych pomysłów przez mieszkańców Miasta i Gminy Mordy. Prognozowana wielkość środków przeznaczonych na realizację inicjatyw lokalnych wyniesie aż 23 100 zł.
 • Ludzi stać na więcej
  Efekt demograficzny poznamy najwcześniej za rok, ale gospodarczy widać już teraz. Program „500 plus” dostrzegają w obrotach swoich firm nie tylko sklepikarze, ale również branża turystyczna.
 • W Siedlcach pojawiło się nowe rondo
  Nowe rondo w Siedlcach powstało na skrzyżowaniu ulic Ziuty Buczyńskiej i Torowej, zastępując nim istniejącą sygnalizację świetlną. Prace jeszcze trwają, wykonawca obiecuje zakończyć je do jutrzejszego ( 1 lipca) wieczora.
 • Parafialna Pielgrzymka Rowerowa
  2 lipca wyruszy X Parafialna Pielgrzymka Rowerowa. Celem będzie Częstochowa. Tegoroczna pielgrzymka rozpocznie się po Mszy św. o godz. 6.30 w kościele Narodzenia NMP przy ul. Brzeskiej w Białej Podlaskiej.
 • Repertuar kina WILGA
  W lipcu w garwolińskim kinie będzie można obejrzeć następujące filmy:
 • Odnaleziono ciało wędkarza
  Jeszcze przed rozpoczęciem akcji poszukiwawczej przez nurków z Sokołowa Podlaskiego, strażacy odnaleźli ciało poszukiwanego 51-latka z Niemojek.
 • Gmina Garwolin: wójt prezesem straży
  XI Zjazd Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP gminy Garwolin powierzył obowiązki prezesa wójtowi Marcinowi Kołodziejczykowi. Wiceprezesem został Stefan Gora- prezes ZOP ZOSP RP i prezes PKS, a komendantem gminnym Dariusz Grędzik. Były prezes Tomasz Łysiak został prezesem honorowym.
 • Przesłanie Kościołów w Polsce w sprawie uchodźców
  „Wzywamy wiernych naszych Kościołów, aby trwali w modlitwie i świadczyli pomoc potrzebującym. Nie ustawajmy w dążeniu do przezwyciężenia zaistniałego kryzysu” – piszą przedstawiciele Kościołów w Polsce we wspólnym przesłaniu w sprawie uchodźców. Dokument został podpisany w czwartek 30 czerwca 2016 r. w siedzibie Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie.
 • Konkurs na stanowisko dyrektora szpitala w Siemiatyczach
  Zarząd Powiatu Siemiatyckiego ogłasza konkurs na stanowisko Dyrektora Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Siemiatyczach.
 • Trwają poszukiwania wędkarza w Niemojkach
  W podłosickich Niemojkach trwa akcja poszukiwawcza. 51-letni mieszkaniec tej miejscowości wczoraj, 29 czerwca około godziny 17:00 wyszedł na ryby i do dziś nie wrócił. Nad miejscowym jeziorkiem znaleziono wędkę i ubranie.
 • Ostrzeżenie o upałach
  Biuro Prognoz Meteorologicznych w Warszawie ostrzega przed upałami, które już od dziś, 30 czerwca do 2 lipca wystąpią w naszym regionie. W ciągu dnia temperatura może sięgać od 29 st. C do 32 st. C.
 • Repertuar kina Helios – Galeria Siedlce
  W dniach 1-7 lipca w siedleckim kinie Helios będzie można obejrzeć następujące filmy:
 • W łukowskim amfiteatrze rusza plenerowe Letnie Kino
  Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza na Letnie Kino do amfiteatru w parku miejskim. Pierwszy wakacyjny seans odbędzie się już jutro, w piątek 1 lipca o godzinie 21.00. Film poprzedzi występ solistów z Fabryki Piosenki.
 • Odnalazł się 23-latek poszukiwany przez policję
  Policjanci ustalili miejsce pobytu poszukiwanego od 27 czerwca Łukasza Wasiluka. 23-latek został odnaleziony w jednej z podsiedleckich miejscowości.
 • „Biegiem przez Platerów” w upale i z rekordową frekwencją
  26 czerwca, miłośnicy biegania spotkali się w Platerowie aby uczestniczyć w organizowanej tam imprezie „Biegiem przez Platerów”. Wydarzenie odbyło się już po raz siódmy, przy rekordowej frekwencji.
 • Pielgrzymi z Włoch przyjadą do Siemiatycz
  Światowe Dni Młodzieży coraz bliżej, ale zanim to wydarzenie zawita do Krakowa, młodzież z całego świata spotka się w poszczególnych diecezjach. Do Siemiatycz w dniach 20-25 lipca przybędzie młodzież z Włoch. Będzie to grupa około 80 osób. Goście spędzą ten czas w polskich rodzinach w parafii pw. Wniebowzięcia NMP i parafii pw. Św. Andrzeja Boboli. W obu siemiatyckich parafiach będzie nocować po 40 osób.
 • Czerwony Kapturek szukał Księcia. ZDJĘCIA
  Młodzi adepci sztuki teatralnej, którzy biorą udział w zajęciach prowadzonych przez Lidię Kargol w Łukowskim Ośrodku Kultury, przygotowali i wystawili przedstawienie pod tytułem „Czerwony Kapturek szuka Księcia”.
 • Piesze pielgrzymki do Ostrożan
  W pierwszą niedzielę lipca przypada rocznica koronacji cudownego obrazu Matki Bożej w Ostrożanach. W tym dniu, czyli 3 lipca do Sanktuarium w Ostrożanach wierni przyjdą w pieszych pielgrzymkach, które wyruszą z kilku parafii.
 • „A to powiat właśnie”- konkursy rozstrzygnięte
  Aleksander Winiarek zwycięzcą konkursu filmowego, a Klara Płatek w konkursie „Ziemia Garwolińska w piosence”. W starostwie powiatowym rozstrzygnięto konkursy organizowane pod patronatem starosty Marka Chciałowskiego.
 • Najpiękniejsza nadbużańska lalka - wybrana
  Sporym zainteresowaniem cieszył się konkurs Starostwa Powiatowego w Łosicach na nadbużańską lalkę szmaciankę. Wykonane ręcznie przez mieszkańców powiatu maskotki posiadają cechy charakterystyczne dla nadbużańskiego Podlasia. Przede wszystkim ludowy strój. Starostwo ogłosiło już listę laureatów tego konkursu. Nagrody zostaną wręczone 17 lipca podczas Festynu Nadbużańskiego w Serpelicach.
 • Oaza Młodszych Dzieci Bożych w Mielniku
  Podczas trwających wakacji, oazy wakacyjne organizowane przez Ruch Światło-Życie Diecezji Drohiczyńskiej odbędą się w Mielniku, Sarnakach, Zakopanem i Białymstoku. W Mielniku już trwa Oaza Młodszych Dzieci Bożych. Uczestniczą w niej dzieci z różnych stron diecezji drohiczyńskiej, opiekę nad nimi sprawują animatorzy, a nad całością czuwa moderator – ks. Marek Laszuk.
 • Plaża Party w Drohiczynie
  Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Drohiczynie zaprasza na Plaża Party. Impreza odbędzie się w sobotę, 2 lipca. Organizatorzy zapowiadają start plażingu o godz. 12.00 a o 21.00 zapraszają na dyskotekę.
 • Zmiany wśród duchowieństwa w łukowskich parafiach
  Biskup Kazimierz Gurda zdecydował o zmianach personalnych wśród duchowieństwa w diecezji siedleckiej. Zmiany dotyczą też parafii w Łukowie, Zarzeczu Łukowskim i Jedlance.
 • Chcą być równo traktowane
  Na sesji Rady Powiatu Łukowskiego, która odbywała się w środę 29 czerwca, pojawiała się kilkudziesięcioosobowa grupa pielęgniarek pracujących w łukowskim szpitalu. Przyszły na obrady aby zaprotestować przeciwko nierównemu ich zdaniem traktowaniu przez dyrektora placówki Władysława Kobielskiego.
 • Kibice z Łukowa stawiają na polską reprezentację
  To już dziś... punktualnie o godzinie 21.00 zabrzmi pierwszy gwizdek i polska reprezentacja rozpocznie mecz z Portugalią. Kibice z Łukowa są przekonani, że będzie to wspaniałe widowisko, które zakończy się zwycięstwem naszej narodowej drużyny.
 • Aprobata dla działań burmistrza
  Przy jednym głosie „wstrzymującym się”, burmistrz Garwolina otrzymał absolutorium za ubiegły rok. Radni pozytywnie ocenili realizację dochodów i wydatków budżetu miasta w 2015 roku, a szczególnie wykonanie planu inwestycyjnego. Radny opozycji wystawił burmistrzowi ocenę trzy z minusem, ale zagłosował za udzieleniem absolutorium.
 • Punkt Przyjęć Interesantów w Grodzisku otwarty
  Komenda Powiatowa Policji w Siemiatyczach uruchomiła Punkt Przyjęć Interesantów w Gminie Grodzisk. Wójt Grodziska udostępnił pomieszczenie, w budynku Urzędu Gminy, w którym dzielnicowy będzie mógł przyjmować mieszkańców. Otwarcie Punktu Przyjęć Interesantów w Grodzisku dokonali Wójt Antoni Tymiński razem z Pierwszym Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Siemiatyczach podinsp. Tomaszem Wyszkowskim, radnymi oraz przedstawicielami instytucji działających na terenie gminy.
 • Kardynał Robert Sarah, Nicolas Diat: Bóg albo nic. Rozmowa o wierze
  Bóg albo nic. Nie ma pomiędzy. Robert Sarah, kardynał o krystalicznych poglądach, nie boi się nazywać rzeczy po imieniu. Charakteryzuje się odwagą i prawością poglądów. Jest radykalny i pokorny. Żyje Ewangelią.
 • Strażacy honorowo oddają krew
  65 osób z 15 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu garwolińskiego oddało ponad 29 litrów krwi w ramach programu „Ognisty Ratownik- Gorąca Krew”. Nieco więcej bezcennego leku oddano podczas Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego.
 • „Mówiący kamień” w łukowskim parku
  W łukowskim parku stanął kolejny „mówiący kamień”. Jest on poświęcony pamięci Piotra Ludwika Napoleona Czerniewicza, łukowianina, który zasłynął jako najznakomitszy lekarz Brazylii.
 • Nie przewieźli przez granicę
  Ponad 6,3 tys. paczek papierosów z zagranicznymi znakami akcyzy zajęli celnicy z Białej Podlaskiej i Zamościa. Celnicy znaleźli nielegalny towar w autobusie i samochodzie osobowym.
 • Siedlecka Kuria Diecezjalna ofiarą oszustki - komentarz Dyrektora Biura Prasowego Diecezji Siedleckiej
  - O odkryciu oszustwa zdecydował przypadek – mówi Dyrektor Biura Prasowego Diecezji Siedleckiej. W wywiadzie dla Katolickiego Radia Podlasie ks. Jacek Świątek odniósł się do artykułu, który ukazał się w jednym z tygodników regionalnych a w którym opisywane jest oszustwo dokonane wobec Siedleckiej Kurii Diecezjalnej. Wyjaśnił m. in.: jak oszustka trafiła do Kurii Diecezjalnej, na jakiej podstawie została zatrudniona, czym miała się zająć, jak doszło do ujawnienia oszustwa i jakie straty poniosła Kuria w wyniku działalności Anny K.
 • dane dostarcza: remontuj .pl
  dane dostarcza: niania .pl
  Czwartek,
  30 Czerwiec 2016
  Imieniny obchodzą: Emilia, Lucyna, Arnold
  AddThis Social Bookmark Button
  Komunikacja
  Logowanie
  Gościmy
  Naszą witrynę przegląda teraz 106 gości 
  Współpraca medialna:
  Tygodnik Siedlecki
  Podlasie24.pl
  Życie Siedleckie
  Ogloszeniowa
  Przekaz 1% podatku

  Statystyka wyświetleń strony od 28.12.2004:

  Dziś:4513
  Wczoraj:5135
  Ten tydzień:16769
  Wszystkich:20312024