Joomla ServiceBest Web HostingWeb Hosting
Start

Pałac w Łochowie przeżywa drugą młodość

Tygodnik Siedlecki
lo-palac1_2008_03_12_10_23_54.jpgHotel z widokiem na historię
Pałac w Łochowie odzyskuje dawną świetność. Dwustuletni zabytek stał się centrum konferencyjno-wypoczynkowym. Choć w pałacu trwa jeszcze remont, a uroczyste otwarcie przewidziano dopiero latem, już teraz centrum przyjmuje pierwszych gości.
Na pałacowym dziedzińcu, jeszcze kilka lat temu zarośniętym gąszczem dziczejących krzaków, teraz oczyszczonym i przestronnym, stoi XIX-wieczna figurka Matki Boskiej. Także dla niej nadeszły lepsze czasy. Troskliwie odnowiona przez fachowych konserwatorów, powróciła do swojej pierwotnej postaci. Przez dziesięciolecia kamienną rzeźbę „upiększano” kolejnymi warstwami farby. Teraz wita gości, prezentując swoje delikatne, naturalne piękno. Kartka z napisem „Recepcja”, wetknięta za szybę budynku po lewej stronie, kieruje odwiedzających na wybrukowany dziedziniec dawnej wozowni i stajni. Ta część zespołu pałacowego, pomysłowo przekształcona w hotel, już jest otwarta dla gości. Podobnie jak dawna pałacowa kuchnia, gdzie znalazły się restauracja i sala balowa. We wnętrzach pałacu trwają jeszcze prace wykończeniowe. Hałasują betoniarki, murarskie szpachle drapią ściany, a pędzle kładą kolor w apartamentach na piętrze. Wkrótce na dziedzińcu zazieleni się młoda trawa. Tu i tam panuje jeszcze prowizorka. Z każdym tygodniem Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowe „Pałac Łochów” jest coraz bliższe jednak kształtu, zamierzonego przez nowego właściciela.
Hrabia Hornowski Pałac w Łochowie pobudowano na początku XIX wieku. Pierwszym jego właścicielem był hrabia Hornowski, wuj Cypriana Norwida. W 1875 r. Honorowski przekazał majątek swemu zięciowi, mężowi córki Stefanii, Medardowi Downarowiczowi. Pałac wtedy rozbudowano, nadbudowując boczne skrzydła. Dobudowano także trzy murowane budynki folwarczne. Kilka lat później łochowski pałac ponownie zmienił właściciela. W 1882 r. Downarowicz sprzedał dobra łochowskie Zdzisławowi hr. Zamojskiemu. Nowy właściciel okazał się dobrym gospodarzem i powszechnie szanowanym człowiekiem. Dobrze zapisał się w pamięci okolicznych mieszkańców i znacznie powiększył łochowskie dobra. Później majątek przeszedł w ręce córki hrabiego, Elżbiety Zamojskiej. - W czasie I wojny światowej Elżbieta była sanitariuszką-ochotniczką w szpitalu w Odessie. Poznała tam wybrańca swojego serca, rotmistrza kawalerii, Eryka Kurnatowskiego i wyszła za niego za mąż. Słynął on z zamiłowania do koni. Między innymi tym zaimponował swojemu teściowi, hrabiemu Zamojskiemu, który także kochał konie – opowiada Maryla Wróblewska, dyrektor Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowego w Łochowie.
Stajnia Łochów
Zięć gospodarnego hrabiego Zamojskiego okazał się utracjuszem. - Niedbały o gospodarkę, rozrzutny, pędził hulaszczy żywot najczęściej za granicą – we Francji, Belgii, Włoszech, a wszędzie szastał pieniędzmi i przegrywał w karty spore sumy. Często bywał w kasynie gry w Monte Carlo, „zarabiając” na opinię o swoich niezmiernych bogactwach i wielkości. W Łańcucie na odjednym, ustawionej szpalerem licznej służbie pałacowej wręczył na odjezdne po 20 zł napiwku, na co poszło rozmienionych 500 zł. (W tych czasach wiele pensji urzędniczych tylko nieznacznie przekraczało 100 zł miesięcznie.) Nawet tak wielkie majętności jak Zamoyskich nie mogły nastarczyć tym wydatkom – opisuje utracjuszostwo Eryka Kurnatowskiego Stanisław Sęczyk w swojej „Historii Łochowa i okolic”. Przedwojenny właściciel Łochowa zapisał się jednak złotymi zgłoskami w kronikach polskiego sportu jeździeckiego: należąca do niego stajnia „Łochów” w latach międzywojennych była jedną z najlepszych w Polsce.
Za komuny
Spisana kilka lat temu „Historii Łochowa i okolic” Stanisława Sęczyka (pod redakcją Tadeusza Krupy) ostatnie półwiecze pałacu podsumowuje krótko: „Po wkroczeniu wojsk radzieckich (14 sierpnia 1944 roku) zaczęły obowiązywać nowe prawa, które przewróciły dawny porządek gospodarczy kraju. Ziemia Kurnatowskich, przeszła na własność państwa (…). W opuszczonym pałacu zamieszkało kilkanaście rodzin, głównie dawnej służby – użytkowników nieodpowiedzialnych za stan niszczejącego budynku. Obecnie niektórzy potomkowie z tych rodzin zamieszkują tu nadal. Tylko patrzeć, jak stropy zaczną im się walić na głowę. Potencjalni przyszli nabywcy tego obiektu (z kilkuhektarowym parkiem) nie bardzo kwapią się go kupić, nie chcąc mieć kłopotów z zasiedziałymi tu od lat lokatorami”. 
Nowy właściciel
W latach 90. łochowski samorząd starał się sprzedać pałac. Chętny znalazł się dopiero w 2003 r. 13-hektarową nieruchomość z pałacem i zabudowaniami gospodarczymi kupiła siedlecka firma Arche. Nowy właściciel energicznie zabrał się do modernizacji niszczejącego zespołu pałacowo-parkowego. W czasie odbudowy nie obyło się bez niespodzianek. Okazało się, że nadbudowana ściana pałacowego piętra trzymała się tylko na drewnianej, obmurowanej belce. – Zaskakujące, że wytrzymała tyle czasu – dziwią się budowlańcy. Konserwator zabytków zgodził się na rozbiórkę pałacowej kuchni: z budynku zostały tylko trzy surowe ściany, bo dach zapadł się dawno temu. Kuchnia jednak ocalała. Co więcej – stała się pierwszym budynkiem, który przywrócono do dawnej świetności. W jej wnętrzu mieszczą się obecnie restauracja i sala balowa. To właśnie tam odbyła się pierwsza w odrestaurowanym zespole pałacowym impreza. Nieoficjalna, ale szampańska – hucznie powitano nowy 2008 rok.
Styl swojski
Wozownia i stajnia, których wnętrza przekształcono na hotelowe pokoje, po części zachowały swój surowy klimat. Niewygładzone tynki, proste meble, zamiast szafy na rzeczy – wnęka za zasłonką. Zamiast tapczaników - drewniane i żelazne łóżka. I żadnego telewizora! Goście są zachwyceni taką odmianą. Lśniących hoteli widzieli aż za dużo. Takiego - jeszcze nie. Nad schodami prowadzącymi na piętro zawisła kolekcja monideł z prywatnych zbiorów prezesa Arche, Władysława Grochowskiego. Kilka tygodni temu do Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowego „Pałac Łochów” przyjechali pierwsi goście. – Hurtownia ogrodnicza spod Warszawy urządziła tu swoje spotkanie, rodzaj wewnętrznych targów dla swoich dostawców – opowiada dyrektor Maryla Wróblewska. Sala balowa na krótko zmieniła się wtedy w pawilon targowy. Później, gdy goście bawili się przy ogniskach na dziedzińcu, szybko przywrócono jej reprezentacyjny charakter. – Staramy się być elastyczni i dostosowywać do oczekiwań gości – zapewnia Maryla Wróblewska. Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowe kieruje swoją ofertę głównie do firm. Nie odmawia jednak gościny także indywidualnym turystom. Dzięki wykorzystaniu malowniczych poddaszy wszystkich budynków zespołu pałacowego, powierzchnia użytkowa Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowego wynosi w sumie ok. 4 tysięcy metrów kwadratowych. Większość zajmują pokoje hotelowe. W kompleksie znalazły się także: 4 sale konferencyjne i wykładowe, sala balowa, sala bankietowa, salon fortepianowy, oranżeria. Dyrektor Maryla Wróblewska myśli już o wiośnie, gdy Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe w pełni zaprezentuje swoje możliwości. - Oferujemy szeroką gamę atrakcji: w ramach relaksu polecamy salon odnowy biologicznej Spa, spacery po parku i okolicach nad Liwcem, przejażdżki konne, spływy kajakowe, wycieczki rowerowe… - wylicza. I zachwala: - Wiosną i latem są tu przepięknie widoki.
autor: Dariusz Kuziak
Artykuł pochodzi ze strony Tygodnika Siedleckiego - opublikowany za zgodą TS
Można go również przeczytać na stronach Tygodnika Siedleckiego

Poprawiony (czwartek, 27 marca 2008 16:38)

 
Aktualności
 • Wypadek na ul. Wojska Polskiego
  Na ul. Wojska Polskiego w Siedlcach doszło do wypadku.
 • Sasal zawieszony na 3 mecze, ma też zapłacić 3 tys. zł
  Komisja Dyscyplinarna PZPN nie miała litości dla szkoleniowca pierwszoligowej Pogoni Siedlce Marcina Sasala. trener siedleckiej drużyny przez najbliższe trzy kolejki mecze swojego zespołu będzie musiał oglądać z trybun, a dodatkowo komisja nałożyła na niego karę finansową w wysokości 3 tys. zł.
 • Wieczór dla Sienkiewicza
  5 maja przypada 170 rocznica urodzin Henryka Sienkiewicza. Z tej okazji, w ramach obchodów Roku Sienkiewiczowskiego, Muzeum w Woli Okrzejskiej zaprasza na urodzinowe spotkanie. Tego dnia odbędzie się też bicie rekordu w czytaniu powieści pisarza.
 • Wieczór Autorski z Hanną Krall
  10 maja, w ramach Tygodnia Bibliotek, w Muzeum Regionalnym w Siedlcach odbędzie się Wieczór Autorski z Hanną Krall, pisarką i dziennikarką.
 • Majowy weekend
  Przed nami długi majowy weekend. W dniach od 29 kwietnia do 3 maja na drogach województwa mazowieckiego zostaną przeprowadzone wzmożone działania prewencyjno-kontrolne, które mają ograniczyć liczbę zdarzeń drogowych oraz zapobiec popełnianiu przestępstw i wykroczeń.
 • Wójt Henryk Brodowski będzie walczył z wiatrakami
  Podczas dzisiejszej (28 kwietnia) sesji Rady Gminy Siedlce wójt Henryk Brodowski poinformował zebranych, że dowiedział się z internetu, o planowanym umiejscowieniu dwóch turbin wiatrowych na terenie samorządu. Zaznaczył, że jest przeciwny takiej inwestycji.
 • „Bądźmy Miłosierni” – rozstrzygnięcie konkursu dla szkół specjalnych
  W lutym 2016 roku Wydział Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie ogłosił konkurs przygotowany na Jubileuszowy Rok Miłosierdzia „Bądźmy miłosierni” dla uczniów szkół i ośrodków szkolnictwa specjalnego. Była to już trzecia edycja konkursu skierowanego do uczniów tego środowiska. Współorganizatorami konkursu był Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Sokołowie Podlaskim i diecezjalna Caritas.
 • „Śladami Sienkiewicza”
  Dokładnie w 170. rocznicę urodzin przyszłego noblisty zostanie otwarta wystawa „Śladami Sienkiewicza”, przygotowana wspólnie przez Archiwum Państwowe w Siedlcach i Instytut Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk.
 • Zatrzymano sprawców kradzieży
  26 kwietnia w policyjnym areszcie zatrzymano trzech mężczyzn, którzy w jednym ze sklepów przy ul. Armii Krajowej w Siedlcach próbowali ukraść dwie butelki wódki. Uciekając z miejsca zdarzenia napastnicy zaatakowali interweniującego przechodnia, który chciał ich zatrzymać. Dzięki przekazanym policjantom rysopisom, mężczyźni krótko po zdarzeniu zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy. Za przestępstwo to grozi im obecnie kara do 10 lat pozbawienia wolności.
 • Zaśpiewali dla Kacperka
  Takiego koncertu we Włodawie jeszcze nie było. Dwudziestu wokalistów na scenie, blisko pół tysiąca osób na widowni, gorąca atmosfera i szczytny cel. 27 kwietnia sala widowiskowa Włodawskiego Domu Kultury pękała w szwach. Przez ponad dwie godziny publiczność bawiła się przy znanych i lubianych przebojach w wykonaniu urzędników, ludzi związanych ze światem kultury, a nawet samego burmistrza.
 • Wpadka włamywaczy
  Dzięki sygnałowi społecznemu, który dotarł do dzielnicowego z Komisariatu Policji w Mordach, funkcjonariusze mogli podjąć szybką i skuteczną interwencję, podczas której zatrzymano dwóch sprawców włamania. Mężczyźni wyłamując okno dostali się do jednego z domów na terenie gminy Korczew, jednak nie zdążyli nic ukraść, bo ich przestępcze plany pokrzyżowali interweniujący policjanci.
 • Drogami młodości - Zrozumieć chrzest
  29 kwietnia w audycji „Drogami młodości” na antenie Katolickiego Radia Podlasie będzie można posłuchać dwóch konferencji biblistki dr. Danuty Piekarz, wygłoszonych w ramach rekolekcji pogłębiających zrozumienie sakramentów Chrztu i Pojednania.
 • Muzeum Walki i Męczeństwa w Treblince planuje kolejne prace badawcze
  Analiza zdjęć lotniczych, badania georadarowe, kwerendy archiwalne i wykopaliska archeologiczne. Muzeum Walki i Męczeństwa w Treblince planuje kolejne prace badawcze na terenie dawnego obozu pracy i obozu zagłady. Dzięki nim spodziewa się zlokalizować nieoznaczone dotąd zbiorowe mogiły oraz pozostałości zniszczonej w czasie wojny obozowej infrastruktury.
 • Zderzenie czterech pojazdów w Starym Opolu
  Na drodze krajowej nr 2 w miejscowości Stare Opole doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego, w którym uczestniczyły cztery pojazdy. W wyniku zdarzenia do szpitala z obrażeniami ciała przewieziono 32-letnią kobietę oraz jej córki. Na szczęście odniesione przez pokrzywdzone obrażenia nie zagrażają ich życiu.
 • Kolejne zajęcia dla studentów UPH
  Po raz kolejny studenci Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach z kierunku bezpieczeństwo narodowe o specjalności służby policyjne uczestniczyli w praktycznych zajęciach zorganizowanych w Komendzie Miejskiej Policji w Siedlcach. Tego typu praktyczne ćwiczenia są jedną z form realizacji porozumienia zawartego pomiędzy tutejszą jednostką Policji i uczelnią. Udział w zajęciach wzięło 29 słuchaczy Uniwersytetu.
 • Zaginął Stanisław Śledź
  Komenda Miejska Policji w Siedlcach poszukuje zaginionego Stanisława Śledzia, który w 22 kwietnia około godz. 12.00 opuścił miejsca zamieszkania nie informując najbliższych o celu wyjścia i do chwili obecnej nie powrócił do domu i nie nawiązał kontaktu z rodziną.
 • Więcej za wodę i ścieki
  Radni Rady Miasta Łuków zgodzili się poprzeć wniosek Przedsiębiorstwa Usług i Inżynierii Komunalnej o zwiększenie cen za dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków.
 • Spotkanie animatorów Apostolatu Złota Róża
  W sobotę, 23 kwietnia w Bursie św. Stanisława w Siedlcach odbyło się spotkanie animatorów Apostolatu Złota Róża – modlitwy i postu za kapłanów. Rozpoczęło się ono od wspólnej modlitwy w auli bursy o godz. 11.00.
 • Za mundurem książki sznurem
  Szkoła Podstawowa w Sewerynowie zaprosiła funkcjonariuszy do głośnego czytania dzieciom książek z ramach akcji edukacyjnej „Za mundurem książki sznurem”.
 • Centrum Pomocy Interdyscyplinarnej
  Caritas Diecezji Siedleckiej w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Równych Szans BONA FIDES w ramach tworzenia na terenie województwa mazowieckiego instytucjonalnych form wsparcia i pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem oraz osobom im najbliższym opracowało projekt „Centrum Pomocy Interdyscyplinarnej” współfinansowany ze środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem oraz Pomocy Postpenitencjarnej, którego Dysponentem jest Ministerstwo Sprawiedliwości.
 • Dla Beaty
  Beata Kołodziejczuk, mieszkanka Międzyrzeca Podlaskiego, od roku walczy z glejakiem wielopostaciowym, najtrudniejszym do wyleczenia nowotworem. Na kontynuację leczenia potrzebuje 50 tys. złotych. W związku z tym 27 kwietnia w sali widowiskowej MOK w Międzyrzecu odbyły się dwa koncerty charytatywne zorganizowane przez Szkolne Koło Caritas działające przy Zespole Placówek Oświatowych nr 1 w Międzyrzecu.
 • O cyberprzemocy na Dniu Profilaktyki w Sadownem
  O cyberprzemocy i negatywnych zachowaniach policjanci z Zespołu ds. Profilaktyki, Nieletnich i Patologii rozmawiali z uczniami Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sadownem na Szkolnym Dniu Profilaktyki.
 • 3 maja w parafii Zwola Poduchowna
  Zbliżają się kolejne obchody święta Konstytucji 3 Maja. Tegoroczne uroczystości rocznicowe w parafii pw. św. Anny w Zwoli Poduchownej rozpoczną się od montażu słowno – muzycznego, przygotowanego przez Uczniów z PSP im. Marii Kownackiej w Zwoli oraz występu Orkiestry Młodzieżowej z Publicznego Gimnazjum w Miastkowie Kościelnym.
 • Siedlczanie pobiegli w Szczawnicy
  W sobotę 23 kwietnia w Szczawnicy odbyły się już po raz czwarty biegi dla wyjątkowo twardych ludzi: Niepokorny Mnich na dystansie ponad 96 km, Wielka Prehyba 43,3 km, Chyża Durbaszka na 22 km i Hardy Rolling - 6 km. W sumie wszystkie biegi ukończyło 1117 osób, a pośród nich pięcioro zawodników Yulo Run Team Siedlce.
 • XIX Festiwal Instrumentów Dętych w Białej Podlaskiej /ZDJĘCIA/
  27 kwietnia w Zespole Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Białej Podlaskiej rozpoczął się XIX Festiwal Instrumentów Dętych. Biorą w nim udział młodzi artyści z całej Polski m.in. z Chełma, Lublina i Zamościa, ale też z Warszawy. Najmłodszy uczestnik ma sześć lat, a najstarszy dziewiętnaście.
 • Sobota i Akcent zagrają na Juwenaliach w Białej Podlaskiej
  17 i 18 maja w Białej podlaskiej odbędą się JUWENALIA. Doroczne święto studentów organizują wspólnie Państwowa Szkoła Wyższa i bialska filia Akademii Wychowania Fizycznego.
 • Będzie rewitalizacja linii Łuków - Parczew
  Polskie Linie Kolejowe szykują się do rewitalizacji linii Łuków-Parczew. Na razie zamawiają dokumentację i robią zapasy materiałów budowlanych. Jest to część większej inwestycji, obejmującej odcinek z Łukowa do Lublina.
 • Jubileusz Domu Kultury w Dubecznie /ZDJĘCIA/
  24 kwietnia w Dubecznie odbyły się uroczyste obchody 50-lecia istnienia Domu Kultury. Oficjalne rozpoczęcie poprzedził występ zespołu „Seniorki” ze specjalnie przygotowaną na jubileusz „Balladą Dubeczyńską”. Następnie Wioletta Wójtowicz-Wicińska pokrótce przedstawiła historię budowy DK oraz dorobek placówki. Wójt Gminy Hańsk Marek Kopieniak powitał przybyłych gości i podziękował wszystkim osobom zaangażowanym w działalność kulturalną ośrodka.
 • Rozpoczęła się Sesja Rady Gminy Siedlce
  Zaprezentowaniem uczniów wyróżnionych stypendiami naukowymi przez Marszałka Województwa Mazowieckiego rozpoczęła się Sesja Gminy Siedlce. W kolejnych punktach obrad znajdą się uchwały dotyczące sprawy przyjęcia programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Siedlce na 2016 rok.
 • X Festiwal Korowaja Mielnickiego
  W dniach 7-8 maja w miejscowości Mielnik oraz Radziwiłłówna odbędzie się dziesiąta edycja Festiwalu Korowaja Mielnickiego. Głównym organizatorem tego wydarzenia jest Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Mielniku.
 • NoveKino Merkury - repertuar
  W dniach 29 kwietnia-5 maja w bialskim kinie będzie można obejrzeć następujące filmy:
 • Charytatywny Turniej Piłkarski we Włodawie
  3 maja we Włodawie odbędzie się Charytatywny Turniej Piłkarski o Puchar Burmistrza. W turnieju wezmą udział drużyny: księży,policji i oldboyów.
 • Siedlce i powiat siedlecki z dofinansowaniem na przebudowę dróg lokalnych
  Zdzisław Sipiera, Wojewoda Mazowiecki podpisał umowy na przebudowę dróg lokalnych z przedstawicielami 14 samorządów. Dotacja z budżetu państwa na realizację tych projektów wyniosła ponad 19 mln zł. Kwota dla całego województwa mazowieckiego w 2016 r. w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016–2019 wynosi prawie 76,5 mln zł.
 • Kolejny nabór do Akademii Młodych Orłów
  Wkrótce rozpocznie się nabór do Akademii Młodych Orłów na rok szkolny 2016/2017. Dni Talentu dotyczą wszystkich dzieci, również obecnie trenujących. AMO to nowatorski pomysł Polskiego Związku Piłki Nożnej na szkolenie młodzieży. To bardzo prestiżowe przedsięwzięcie, o które zabiegał samorząd Białej Podlaskiej.
 • Łukowska nie będzie jedyna
  Remont ulicy Łukowskiej to nie wszystko. Największa tegoroczna inwestycja drogowa Siedlec zacznie się za kilka dni, ale oprócz niej miasto szykuje się do kilku innych: nie tak spektakularnych i uciążliwych, ale również ważnych.
 • Kryminalni z celnikami zabezpieczyli 5 automatów do gier
  Kryminalni z mińskiej komendy nawiązali ścisłą współpracę z celnikami z Urzędu Celnego w Siedlcach, w zakresie ujawniania nielegalnych salonów z grami hazardowymi. W wyniku zaplanowanych działań, policjanci z celnikami weszli do jednego z salonów gier i zabezpieczyli wszystkie znajdujące się w środku automaty, w sumie 5 maszyn, w związku z podejrzeniem, że prowadzona działalność może naruszać przepisy ustawy o grach hazardowych.
 • Trwa turniej Boccia
  W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Siedlcach trwa turniej gry Boccia. W rozgrywkach bierze udział 18 zespołów.
 • 7 maja na terenie Parku Przemysłowego Sokołów Podlaski już po raz drugi odbędzie się impreza Park’n’Roll & Motoserce. Sokołowski oddział klubu motocyklowego Gryf, Sokołowski Ośrodek Kultury i Miasto Sokołów Podlaski zapraszają na zbiórkę krwi oraz koncert i inne atrakcje.
 • NoveKino Siedlce - repertuar
  W dniach 29 kwietnia-5 maja w siedleckim kinie będzie można obejrzeć następujące filmy:
 • Festiwal Piosenki o Zdrowiu /ZDJĘCIA/
  W dniach 26 i 27 kwietnia w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach odbył się XXVI. Siedlecki Festiwal Piosenki o Zdrowiu na szczeblu powiatowym został zorganizowany przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną i Polskie Towarzystwo Oświaty Zdrowotnej.
 • Darmowe WiFi w autobusie siedleckiego MPK
  Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Siedlcach w jednym z autobusów przeprowadza testy internetu bezprzewodowego. Testy potrwają przez najbliższe cztery tygodnie.
 • Duża straż w małym Rudniku
  Niewielka wioska na granicy trzech powiatów, a w środku remiza Ochotniczej Straży Pożarnej. Społeczność Rudnika Małego w gminie Wodynie ma do dyspozycji świetlicę z dostępem do internetu, a strażacy ochotnicy wybudowany własnym sumptem garaż na dwa samochody gaśnicze. Jeden z nich został niedawno przekazany przez Państwową Straż Pożarną w Sierpcu.
 • Gimnazjaliści na Targach Pracy i Edukacji w Łukowie
  8 kwietnia uczniowie klasy III gimnazjum Zespołu Szkół w Krynce, pod opieką A. Mazur i A. Pudło, wzięli udział w V Targach Pracy i Edukacji zorganizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Łukowie i Zespół Szkół Nr 1 w Łukowie im. H. Sienkiewicza.
 • Wójt Repek przypomina o przebudowie dróg powiatowych
  Co z przebudową drogi powiatowej na terenie gminy Repki? - pytała podczas minionej sesji Rady Powiatu Sokołowskiego wójt Krystyna Mikołajczuk-Bohowicz. Inwestycja miała być wykonana w ramach programu współpracy transgranicznej, i jak tłumaczy wójt, ważna jest dla mieszkańców kilku gmin, ale i miasta Sokołów Podlaski.
 • Śmiertelne potrącenie rowerzysty
  Trwają czynności na miejscu śmiertelnego wypadku w Białej Podlaskiej. Na alei Tysiąclecia wyjeżdżający z parkingu 68-letni rowerzysta został potrącony przez jadący ulicą samochód.
 • Malowane rondo zamiast świateł
  Zamiast świateł będzie wymalowane na jezdni rondo. W Siedlcach szykuje się zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulicy Torowej i Ziuty Buczyńskiej, w bezpośrednim sąsiedztwie wiaduktu łukowskiego.
 • Promowali szkolnictwo zawodowe
  Jakich zawodów brakuje na lokalnym rynku pracy i jakie są kierunki kształcenia po których najłatwiej znaleźć zatrudnienie? Odpowiedzi na te pytania szukali uczestnicy Otwartego Dnia Doradztwa Zawodowego, który odbył się 25 kwietnia w Zespole Szkół nr 2 w Łosicach. Wydarzenie miało na celu przedstawienie młodzieży gimnazjalnej, rodzicom i nauczycielom zalet kształcenia zawodowego.
 • Kolizja na Brzeskiej
  Do kolizji doszło na ul. Brzeskiej w Siedlcach.
 • Zatrzymani za kradzież z włamaniem do pałacu w Jabłoniu
  Parczewscy kryminalni zatrzymali wczoraj pięciu młodych włamywaczy. Mężczyźni włamali się do Pałacu Zamoyskich w Jabłoniu. Z zabytkowego obiektu, który jest w remoncie wynieśli urządzenia elektryczne i paliwo. Wśród zatrzymanych jest trójka nieletnich.
 • Podsumowanie rocznej pracy w łukowskim Studiu Fever
  Młodzi zdolni wokaliści z Łukowa, którzy na co dzień ćwiczą w Studiu Wokalnym Fever, zaprezentowali to, czego nauczyli się w ciągu ostatnich miesięcy. Występowali na corocznym koncercie, który tym razem odbył się na scenie Klubu Decybel.
 • dane dostarcza: remontuj .pl
  dane dostarcza: niania .pl
  Piątek,
  29 Kwiecień 2016
  Imieniny obchodzą: Piotr, Robert, Bogusław
  AddThis Social Bookmark Button
  Komunikacja
  Logowanie
  Gościmy
  Naszą witrynę przegląda teraz 92 gości 
  Współpraca medialna:
  Tygodnik Siedlecki
  Podlasie24.pl
  Życie Siedleckie
  Ogloszeniowa
  Przekaz 1% podatku

  Statystyka wyświetleń strony od 28.12.2004:

  Dziś:189
  Wczoraj:2887
  Ten tydzień:15757
  Wszystkich:20105095