Joomla ServiceBest Web HostingWeb Hosting
Start

Pałac w Łochowie przeżywa drugą młodość

Tygodnik Siedlecki
lo-palac1_2008_03_12_10_23_54.jpgHotel z widokiem na historię
Pałac w Łochowie odzyskuje dawną świetność. Dwustuletni zabytek stał się centrum konferencyjno-wypoczynkowym. Choć w pałacu trwa jeszcze remont, a uroczyste otwarcie przewidziano dopiero latem, już teraz centrum przyjmuje pierwszych gości.
Na pałacowym dziedzińcu, jeszcze kilka lat temu zarośniętym gąszczem dziczejących krzaków, teraz oczyszczonym i przestronnym, stoi XIX-wieczna figurka Matki Boskiej. Także dla niej nadeszły lepsze czasy. Troskliwie odnowiona przez fachowych konserwatorów, powróciła do swojej pierwotnej postaci. Przez dziesięciolecia kamienną rzeźbę „upiększano” kolejnymi warstwami farby. Teraz wita gości, prezentując swoje delikatne, naturalne piękno. Kartka z napisem „Recepcja”, wetknięta za szybę budynku po lewej stronie, kieruje odwiedzających na wybrukowany dziedziniec dawnej wozowni i stajni. Ta część zespołu pałacowego, pomysłowo przekształcona w hotel, już jest otwarta dla gości. Podobnie jak dawna pałacowa kuchnia, gdzie znalazły się restauracja i sala balowa. We wnętrzach pałacu trwają jeszcze prace wykończeniowe. Hałasują betoniarki, murarskie szpachle drapią ściany, a pędzle kładą kolor w apartamentach na piętrze. Wkrótce na dziedzińcu zazieleni się młoda trawa. Tu i tam panuje jeszcze prowizorka. Z każdym tygodniem Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowe „Pałac Łochów” jest coraz bliższe jednak kształtu, zamierzonego przez nowego właściciela.
Hrabia Hornowski Pałac w Łochowie pobudowano na początku XIX wieku. Pierwszym jego właścicielem był hrabia Hornowski, wuj Cypriana Norwida. W 1875 r. Honorowski przekazał majątek swemu zięciowi, mężowi córki Stefanii, Medardowi Downarowiczowi. Pałac wtedy rozbudowano, nadbudowując boczne skrzydła. Dobudowano także trzy murowane budynki folwarczne. Kilka lat później łochowski pałac ponownie zmienił właściciela. W 1882 r. Downarowicz sprzedał dobra łochowskie Zdzisławowi hr. Zamojskiemu. Nowy właściciel okazał się dobrym gospodarzem i powszechnie szanowanym człowiekiem. Dobrze zapisał się w pamięci okolicznych mieszkańców i znacznie powiększył łochowskie dobra. Później majątek przeszedł w ręce córki hrabiego, Elżbiety Zamojskiej. - W czasie I wojny światowej Elżbieta była sanitariuszką-ochotniczką w szpitalu w Odessie. Poznała tam wybrańca swojego serca, rotmistrza kawalerii, Eryka Kurnatowskiego i wyszła za niego za mąż. Słynął on z zamiłowania do koni. Między innymi tym zaimponował swojemu teściowi, hrabiemu Zamojskiemu, który także kochał konie – opowiada Maryla Wróblewska, dyrektor Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowego w Łochowie.
Stajnia Łochów
Zięć gospodarnego hrabiego Zamojskiego okazał się utracjuszem. - Niedbały o gospodarkę, rozrzutny, pędził hulaszczy żywot najczęściej za granicą – we Francji, Belgii, Włoszech, a wszędzie szastał pieniędzmi i przegrywał w karty spore sumy. Często bywał w kasynie gry w Monte Carlo, „zarabiając” na opinię o swoich niezmiernych bogactwach i wielkości. W Łańcucie na odjednym, ustawionej szpalerem licznej służbie pałacowej wręczył na odjezdne po 20 zł napiwku, na co poszło rozmienionych 500 zł. (W tych czasach wiele pensji urzędniczych tylko nieznacznie przekraczało 100 zł miesięcznie.) Nawet tak wielkie majętności jak Zamoyskich nie mogły nastarczyć tym wydatkom – opisuje utracjuszostwo Eryka Kurnatowskiego Stanisław Sęczyk w swojej „Historii Łochowa i okolic”. Przedwojenny właściciel Łochowa zapisał się jednak złotymi zgłoskami w kronikach polskiego sportu jeździeckiego: należąca do niego stajnia „Łochów” w latach międzywojennych była jedną z najlepszych w Polsce.
Za komuny
Spisana kilka lat temu „Historii Łochowa i okolic” Stanisława Sęczyka (pod redakcją Tadeusza Krupy) ostatnie półwiecze pałacu podsumowuje krótko: „Po wkroczeniu wojsk radzieckich (14 sierpnia 1944 roku) zaczęły obowiązywać nowe prawa, które przewróciły dawny porządek gospodarczy kraju. Ziemia Kurnatowskich, przeszła na własność państwa (…). W opuszczonym pałacu zamieszkało kilkanaście rodzin, głównie dawnej służby – użytkowników nieodpowiedzialnych za stan niszczejącego budynku. Obecnie niektórzy potomkowie z tych rodzin zamieszkują tu nadal. Tylko patrzeć, jak stropy zaczną im się walić na głowę. Potencjalni przyszli nabywcy tego obiektu (z kilkuhektarowym parkiem) nie bardzo kwapią się go kupić, nie chcąc mieć kłopotów z zasiedziałymi tu od lat lokatorami”. 
Nowy właściciel
W latach 90. łochowski samorząd starał się sprzedać pałac. Chętny znalazł się dopiero w 2003 r. 13-hektarową nieruchomość z pałacem i zabudowaniami gospodarczymi kupiła siedlecka firma Arche. Nowy właściciel energicznie zabrał się do modernizacji niszczejącego zespołu pałacowo-parkowego. W czasie odbudowy nie obyło się bez niespodzianek. Okazało się, że nadbudowana ściana pałacowego piętra trzymała się tylko na drewnianej, obmurowanej belce. – Zaskakujące, że wytrzymała tyle czasu – dziwią się budowlańcy. Konserwator zabytków zgodził się na rozbiórkę pałacowej kuchni: z budynku zostały tylko trzy surowe ściany, bo dach zapadł się dawno temu. Kuchnia jednak ocalała. Co więcej – stała się pierwszym budynkiem, który przywrócono do dawnej świetności. W jej wnętrzu mieszczą się obecnie restauracja i sala balowa. To właśnie tam odbyła się pierwsza w odrestaurowanym zespole pałacowym impreza. Nieoficjalna, ale szampańska – hucznie powitano nowy 2008 rok.
Styl swojski
Wozownia i stajnia, których wnętrza przekształcono na hotelowe pokoje, po części zachowały swój surowy klimat. Niewygładzone tynki, proste meble, zamiast szafy na rzeczy – wnęka za zasłonką. Zamiast tapczaników - drewniane i żelazne łóżka. I żadnego telewizora! Goście są zachwyceni taką odmianą. Lśniących hoteli widzieli aż za dużo. Takiego - jeszcze nie. Nad schodami prowadzącymi na piętro zawisła kolekcja monideł z prywatnych zbiorów prezesa Arche, Władysława Grochowskiego. Kilka tygodni temu do Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowego „Pałac Łochów” przyjechali pierwsi goście. – Hurtownia ogrodnicza spod Warszawy urządziła tu swoje spotkanie, rodzaj wewnętrznych targów dla swoich dostawców – opowiada dyrektor Maryla Wróblewska. Sala balowa na krótko zmieniła się wtedy w pawilon targowy. Później, gdy goście bawili się przy ogniskach na dziedzińcu, szybko przywrócono jej reprezentacyjny charakter. – Staramy się być elastyczni i dostosowywać do oczekiwań gości – zapewnia Maryla Wróblewska. Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowe kieruje swoją ofertę głównie do firm. Nie odmawia jednak gościny także indywidualnym turystom. Dzięki wykorzystaniu malowniczych poddaszy wszystkich budynków zespołu pałacowego, powierzchnia użytkowa Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowego wynosi w sumie ok. 4 tysięcy metrów kwadratowych. Większość zajmują pokoje hotelowe. W kompleksie znalazły się także: 4 sale konferencyjne i wykładowe, sala balowa, sala bankietowa, salon fortepianowy, oranżeria. Dyrektor Maryla Wróblewska myśli już o wiośnie, gdy Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe w pełni zaprezentuje swoje możliwości. - Oferujemy szeroką gamę atrakcji: w ramach relaksu polecamy salon odnowy biologicznej Spa, spacery po parku i okolicach nad Liwcem, przejażdżki konne, spływy kajakowe, wycieczki rowerowe… - wylicza. I zachwala: - Wiosną i latem są tu przepięknie widoki.
autor: Dariusz Kuziak
Artykuł pochodzi ze strony Tygodnika Siedleckiego - opublikowany za zgodą TS
Można go również przeczytać na stronach Tygodnika Siedleckiego

Poprawiony (czwartek, 27 marca 2008 16:38)

 
Aktualności
 • Śmieci w lasach i nie tylko...
  "Gdy wchodziła ustawa o gospodarowaniu odpadami, z którą wiąże się konieczność segregacji odpadów, wszystko wskazywało na to, że śmieci w lasach już nie będzie. Coś jednak nie działa…" – pisze nasza Czytelniczka. Zdjęcia, które przesłała do naszej redakcji pokazują pozimową scenerię w miejscowościach k. Siedlec, m. in.: przy ulicy Jana Pawła II w Starym Opolu.
 • Biskupi bliżej wiernych – główną ideą reformy administracyjnej Kościoła
  Trzynaście nowych diecezji utworzył Ojciec Święty Jan Paweł II 25 marca 1992 r. W tym roku obchodzimy 25-lecie największej w historii Kościoła w Polsce reformy struktur administracyjnych i duszpasterskich.
 • KOMUNIKAT – rozpoznaj sprawcę kradzieży
  Komenda Miejska Policji w Siedlcach zwraca się prośbą o pomoc w ustaleniu tożsamości mężczyzny widocznego na załączonych do tekstu zdjęciu i filmie. Poszukiwany 15 lutego br. na terenie sklepu przy ul. 11 Listopada w Siedlcach dokonał kradzieży dwóch kurtek zimowych o wartości kilkuset złotych.
 • Spotkanie w Inkubatorze Przedsiębiorczości w Łukowie
  Inkubator Przedsiębiorczości w Łukowie zaprasza na spotkanie informacyjne na temat możliwości otrzymania dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Spotkanie odbędzie się w środę 29 marca.
 • Smykofonia w Sokołowie Podlaskim
  26 marca o godz. 15:00 w Galerii „Dom” w Sokołowskim Ośrodku Kultury odbędzie się kolejny odcinek Smykofonii. Tym razem koncert nosi tytuł „O tym jak zima z wiosną się spierają”.
 • Sukces uczennicy z Zespołu Szkół w Świdrach
  Katarzyna Oskroba, uczennica Zespołu Szkół w Świdrach w gminie Łuków zajęła drugie miejsce w XI Międzynarodowym Konkursie Informatycznym „Bóbr”. Ogłoszenie wyników konkursu odbyło się na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
 • I LICEUM W PROGRAMIE ERASMUS+
  Udział I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim w projekcie Erasmus+ stał się możliwy dzięki akceptacji i wsparciu organu prowadzącego – Powiatu Sokołowskiego. Wymagany jest bowiem finansowy wkład własny w wysokości około 10% kwoty, którą szkoła otrzyma w ramach projektu. Władze Powiatu chętnie wspierają udział I Liceum w tak prestiżowym programie.
 • XX sesja Rady Powiatu Mińskiego – zapowiedź
  XX sesja Rady Powiatu Mińskiego odbędzie się 29 marca o godz. 14.00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Mińsku Mazowieckim przy ul. Kościuszki 3.
 • Ruszyła budowa boisk nad Krzną
  Nad Krzną, w sąsiedztwie Ośrodka Sportu i Rekreacji, rozpoczęła się budowa boisk treningowych oraz kortów tenisowych. Inwestycję wykona firma ze Szczygłów Górnych. Koszt tej inwestycji to niespełna milion trzysta tysięcy złotych. Boiska i korty mają być gotowe do 9 września.
 • VI Międzyszkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej w Mińsku Mazowieckim
  Stowarzyszenie „Koniczynka” działające na rzecz dzieci z niepełnosprawnością umysłową zaprasza na VI Międzyszkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. Konkurs odbędzie się 30 marca w Miejskim Domu Kultury w Mińsku Mazowieckim.
 • Kiermasz na Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
  2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Tego dnia Fundacja Strefa Pociech i Ośrodek Terapeutyczny Krasnal w Sokołowie Podlaski, organizują kiermasz, z którego środki przeznaczone będą na terapię dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.
 • Łuków: koncert Pauliny Grochowskiej
  W najbliższą sobotę, 25 marca w Łukowskim Ośrodku Kultury odbędzie się koncert jazzowy „Polem” w wykonaniu Pauliny Grochowskiej wraz z zespołem. Piosenkarka, pochodząca z Łukowa, zaśpiewa na zakończenie pierwszego dnia XXXVIII Powiatowego Przeglądu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Wesołe Nutki”.
 • Można zgłaszać kandydatów do Nagrody im. Norwida
  Do 28 kwietnia można zgłaszać kandydatów do XVI edycji Nagrody im. Cypriana Kamila Norwida. Szansę na otrzymanie tego prestiżowego wyróżnienia mają np. autorzy najciekawszych premier teatralnych, muzycznych, wystaw plastycznych czy nowych pozycji wydawniczych.
 • II Otwarty Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Starosty Łosickiego
  W Zespołu Szkół nr 3 RCKU w Łosicach odbył się II Otwarty Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Starosty Powiatu Łosickiego. W zawodach rywalizowało 94 uczestników.
 • MATEMATYCZNE PODIUM DLA LICEALISTÓW Z SADOWEJ
  Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim zakwalifikowali się do ścisłego finału Międzynarodowego Białorusko – Litewsko – Ukraińsko – Polskiego Konkursu Matematycznego. 17 marca zwycięzcy etapu krajowego, czyli maturzyści z I Liceum: Aleksandra Sobieska, Jakub Derlicki i Piotr Mazurek pod opieką Urszuli Kołodziejczuk wyjechali, aby wziąć udział w finale.
 • Mińsk Mazowiecki: mecz piłki siatkowej kobiet o mistrzostwo III ligi seniorek
  MKS „Olimp” Mińsk Mazowiecki zaprasza na mecz piłki siatkowej kobiet o mistrzostwo III ligi seniorek, który odbędzie się 26 marca o godz. 17:00 w hali Zespołu Szkół Miejskich nr 1.
 • Audycja muzyczna w Galerii DOM
  29 marca uczniowie Ogniska Muzycznego Sokołowskiego Ośrodka Kultury klasy skrzypiec zapraszają na audycję muzyczną. W klasycznym repertuarze wystąpią dzieci i młodzież pracujący pod kierownictwem Magdaleny Tejchmy.
 • Wycieczka do Kielc
  63 uczniów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sokołowie Podlaskim wzięło udział w wycieczce dydaktycznej na XXIII Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej „AGROTECH” w Kielcach.
 • VII Diecezjalny Turniej Szachowy Nadziei Wielkanocnej
  18 kwietnia w Czeremsze odbędzie się VII Diecezjalny Turniej Szachowy Nadziei Wielkanocnej.
 • English Day w Szkole Podstawowej w Serpelicach
  22 marca w Szkole Podstawowej w Serpelicach miała miejsce „żywa” lekcja języka angielskiego. Tego dnia placówkę odwiedziło dwóch niezwykłych gości: Daniel Leszczyński ze szkoły językowej w Siedlcach i Barry Oliphant- native speaker.
 • PG nr 1 w Sokołowie Podlaskim – SZKOŁA NA SZÓSTKĘ!
  9 i 14 marca w Publicznym Gimnazjum nr 1 im. Pawła Kamińskiego w Sokołowie Podlaskim po raz kolejny odbyły się Dni Otwarte.
 • Wernisaż fotografii Dariusza Skiermunta
  21 marca w Akademickiej Galerii Fotografii przy ul. Sienkiewicza 51 w Siedlcach obyło się otwarcie wystawy fotografii Dariusza Skiermunta zatytułowanej „Nie tylko moja Krynica”.
 • Zawodnicy Pogoni strzelił bramkę Włochom
  Zawodnicy Pogoni Siedlce Robert Janicki i Grzegorz Tomasiewicz wystąpili w wygranym 3:1 meczu reprezentacji Polski do lat 21 z Włochami. Spotkanie odbyło się w ramach Turnieju Czterech Narodów.
 • MOSiR w Mińsku Mazowieckim zaprasza do korzystania z boisk wielofunkcyjnych
  Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mińsku Mazowieckim zaprasza do korzystania z boisk wielofunkcyjnych przy ul. Wyszyńskiego 56. Obiekty będą dostępne od 27 marca.
 • Wystawa „Fotografia Dzikiej Przyrody 2016” w Muzeum Ziemi Mińskiej
  Muzeum Ziemi Mińskiej oraz Agencja Zegart zapraszają na wernisaż wystawy „Fotografia Dzikiej Przyrody 2016”, która odbędzie się 7 kwietnia o godz. 18:30 w Muzeum Ziemi Mińskiej.
 • MIĘDZYNARODOWE TIKanie
  Międzynarodowe projekty eTwinning, będące częścią edukacyjnego programu Unii Europejskiej, na stałe zagościły w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 w Siedlcach. Wykorzystywane na lekcjach języka angielskiego narzędzia TIK – między innymi kody QR na rozgrzewkę, kartkówki w formie interaktywnego quizu oraz Internet stały się podstawowymi środkami komunikacji z zagranicznymi partnerami.
 • Grali o Puchar Wójta Gminy Kotuń
  22 marca w Zespole Szkół w Żeliszewie rozegrano III Turniej Piłki Siatkowej Chłopców o Puchar Wójta Gminy Kotuń w kategorii gimnazjum. Zwycięzcami rozgrywek zostali uczniowie z Kotunia.
 • Siedlczanie wywalczyli złote medale Mistrzostw Polski!
  Pierwszą konkurencją Mistrzostw Polski Seniorów w biegach narciarskich, rozgrywanych na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie był sprint drużynowy techniką klasyczną. Po złoto sięgnęli siedlczanie Maciej Staręga i Paweł Klisz
 • W poniedziałek 20 marca policjanci łosickiej drogówki, prowadzili krajowe działania Truck & Bus. W akcji wzięło udział 15 mundurowych, którzy skontrolowali 23 pojazdy.
 • Wystawa pokonkursowa FOTOPOŁOWY
  29 marca na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Przyrodniczego w Siedlcach odbędzie się podsumowanie VII edycji konkursu fotograficznego „Fotopołowy”. W galerii „Ściana” publiczność zobaczy wystawę zwycięskich ujęć.
 • XII Międzynarodowy Bieg Przyjaźni Terespol-Brześć
  Corocznie w geście przyjaźni, w Międzynarodowym Biegu Przyjaźni Terespol (PL)-Brześć (BY) startują zawodnicy z Polski, Białorusi, Ukrainy, a także innych krajów europejskich.
 • Biblioteka w parafii św. Jana Pawła II w Siedlcach
  Parafia św. Jana Pawła II w Siedlcach uruchamia bibliotekę. Będzie się ona mieściła w salkach parafialnych nad kaplicą.
 • Odzyskano skradzioną naczepę
  Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Terespolu udaremnili wywóz z Polski naczepy pochodzącej z przestępstwa.
 • Ku Pamięci Jana Dobrogosta Krasińskiego
  „Jan Dobrogost Krasiński - Pamięci Fundatora” – pod taką nazwą odbyły się 19 marca w Węgrowie uroczystości upamiętniające 300. rocznicę śmierci Jana Dobrogosta Krasińskiego.
 • NoveKino Merkury - repertuar
  W dniach 24 marca - 6 kwietnia w bialskim kinie Merkury będzie można obejrzeć następujące filmy:
 • Potrącony na przejściu dla pieszych
  Radzyńscy policjanci wyjaśniają okoliczności potrącenia na przejściu dla pieszych 44-latka. W wyniku zdarzenia pieszy na wskutek odniesionych obrażeń trafił do szpitala.
 • „MIETEK, DRUŻYNA I PIWNICA, KTÓREJ NIE MA”
  Na rynku nakładem wydawnictwa DREAMS ukazała się właśnie książka Marty H. Milewskiej „Mietek, drużyna i piwnica, której nie ma”. Jest to historia o przyjaźni, piłce nożnej, wadze współpracy „ponad podziałami”. Propozycja dla rodziców, którzy chcą zachęcić swoich synów, ale i córki do czytania książek.
 • Najlepsi geodeci są z Żelechowa
  6 uczniów żelechowskiego Technikum Geodezyjnego zakwalifikowało się do VI Mazowieckiego Konkursu Praktycznej Wiedzy Geodezyjnej. Dominika Kosińska okazała się najlepszą na Mazowszu, a jej koleżanka Urszula Traczyk zajęła trzecie miejsce.
 • Garwolin - uczniowie Jedynki - Legia - wyzwanie buty i kanapa
  Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Garwolinie, wraz z katechetą ks. Wojciechem Sobieszkiem włączyli się w diecezjalną akcję: wyzwanie buty i kanapa. Młodzież w barwach Legii zachęcała do podjęcia wyzwania.
 • KSN organizuje wycieczkę do Wilna
  Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Diecezji Siedleckiej organizuje wycieczkę do Wilna. Wycieczka planowana jest w dniach 20 - 23 kwietnia.
 • Nocna Pielgrzymka do Mokobód
  W najbliższą sobotę, 25 marca wyruszy kolejna Nocna Piesza pielgrzymka do Matki Bożej Budzieszyńskiej. Pielgrzymka tradycyjnie, rozpocznie się Apelem Jasnogórskim w katedrze siedleckiej o godzinie 21.00.
 • Koncert Trzech Tenorów już 1 kwietnia na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce
  Koncert Trzech Tenorów, który odbędzie się już 1 kwietnia o godzinie 18:00 na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce.
 • Wiesław Drabik odwiedził dzieci w Mordach
  22 marca w Mordach odbyło się kolejne spotkanie autorskie zorganizowane przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną im. Ireny Ostaszyk. Tym razem gościem był Wiesław Drabik.
 • Pierwszy dzień wiosny w Głoskowie
  Nadeszła wiosna, wszystko budzi się do życia. Obudził się również Kubuś Puchatek, który odwiedził Zespół Szkół w Głoskowie wraz z przyjaciółmi ze Stumilowego Lasu.
 • Mały bieg z „wielką” koszulką
  Platerów to malowniczo położona wieś na skraju Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego, licząca niespełna 800 mieszkańców. Jak to możliwe, że właśnie tam odbywa się najważniejsze wydarzenie sportowe w całym powiecie?
 • Święto piłki siatkowej w Stoczku Łukowskim
  Ponad 400 siatkarzy i siatkarek weźmie udział w coroczny Ogólnopolskim Turnieju Piłki Siatkowej „Armaty pod Stoczkiem zdobywała wiara”. Rozgrywki odbędą się w weekend, 24 i 25 marca. Mecze rozgrywane będą w Stoczku Łukowskim, Starych Kobiałkach, Starej Prawdzie, Kisielsku i Borowiu.
 • Lekcja o radiu w siemiatyckiej „Jedynce”
  Z inicjatywy pani Anny Kwiek, w klasie 3d Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. Anny Jabłonowskiej w Siemiatyczach odbyła się lekcja o radiu. Gościem tego spotkania była Agnieszka Bolewska-Iwaniuk z Katolickiego Radia Podlasie.
 • Gala finałowa Plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca Siemiatycz 2016
  W niedzielę, 25 marca odbędzie się gala finałowa dwunastej edycji Plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca Siemiatycz 2016. Głosowanie zakończono 17 marca, jego wyniki zostaną ogłoszone podczas finału akcji.
 • Dzień wagarowicza w łukowskiej „Dwójce”
  Pierwszy dzień wiosny w murach szkoły? Dlaczego nie. Tak zrobili uczniowie Gimnazjum nr 2 w Łukowie. Ich szkoła pierwszego dnia wiosny, który jest również dniem wagarowicza, zamieniła się w kwiecistą łąkę.
 • Oszuści w natarciu - policja ostrzega
  Na temat kolejnej fali wyłudzeń pieniędzy metodami „na wnuczka” i „na policjanta” mówił 23 marca na antenie Katolickiego Radia Podlasie oficer prasowy siedleckiej policji podinspektor Jerzy Długosz.
 • dane dostarcza: remontuj .pl
  dane dostarcza: niania .pl
  Piątek,
  24 Marzec 2017
  Imieniny obchodzą: Gabriel, Marek, Gabor
  AddThis Social Bookmark Button
  Komunikacja
  Logowanie
  Gościmy
  Naszą witrynę przegląda teraz 238 gości 
  Współpraca medialna:
  Tygodnik Siedlecki
  Podlasie24.pl
  Życie Siedleckie
  Ogloszeniowa
  Przekaz 1% podatku

  Statystyka wyświetleń strony od 28.12.2004:

  Dziś:332
  Wczoraj:19435
  Ten tydzień:25001
  Wszystkich:21663927