Joomla ServiceBest Web HostingWeb Hosting
Start

Pałac w Łochowie przeżywa drugą młodość

Tygodnik Siedlecki
lo-palac1_2008_03_12_10_23_54.jpgHotel z widokiem na historię
Pałac w Łochowie odzyskuje dawną świetność. Dwustuletni zabytek stał się centrum konferencyjno-wypoczynkowym. Choć w pałacu trwa jeszcze remont, a uroczyste otwarcie przewidziano dopiero latem, już teraz centrum przyjmuje pierwszych gości.
Na pałacowym dziedzińcu, jeszcze kilka lat temu zarośniętym gąszczem dziczejących krzaków, teraz oczyszczonym i przestronnym, stoi XIX-wieczna figurka Matki Boskiej. Także dla niej nadeszły lepsze czasy. Troskliwie odnowiona przez fachowych konserwatorów, powróciła do swojej pierwotnej postaci. Przez dziesięciolecia kamienną rzeźbę „upiększano” kolejnymi warstwami farby. Teraz wita gości, prezentując swoje delikatne, naturalne piękno. Kartka z napisem „Recepcja”, wetknięta za szybę budynku po lewej stronie, kieruje odwiedzających na wybrukowany dziedziniec dawnej wozowni i stajni. Ta część zespołu pałacowego, pomysłowo przekształcona w hotel, już jest otwarta dla gości. Podobnie jak dawna pałacowa kuchnia, gdzie znalazły się restauracja i sala balowa. We wnętrzach pałacu trwają jeszcze prace wykończeniowe. Hałasują betoniarki, murarskie szpachle drapią ściany, a pędzle kładą kolor w apartamentach na piętrze. Wkrótce na dziedzińcu zazieleni się młoda trawa. Tu i tam panuje jeszcze prowizorka. Z każdym tygodniem Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowe „Pałac Łochów” jest coraz bliższe jednak kształtu, zamierzonego przez nowego właściciela.
Hrabia Hornowski Pałac w Łochowie pobudowano na początku XIX wieku. Pierwszym jego właścicielem był hrabia Hornowski, wuj Cypriana Norwida. W 1875 r. Honorowski przekazał majątek swemu zięciowi, mężowi córki Stefanii, Medardowi Downarowiczowi. Pałac wtedy rozbudowano, nadbudowując boczne skrzydła. Dobudowano także trzy murowane budynki folwarczne. Kilka lat później łochowski pałac ponownie zmienił właściciela. W 1882 r. Downarowicz sprzedał dobra łochowskie Zdzisławowi hr. Zamojskiemu. Nowy właściciel okazał się dobrym gospodarzem i powszechnie szanowanym człowiekiem. Dobrze zapisał się w pamięci okolicznych mieszkańców i znacznie powiększył łochowskie dobra. Później majątek przeszedł w ręce córki hrabiego, Elżbiety Zamojskiej. - W czasie I wojny światowej Elżbieta była sanitariuszką-ochotniczką w szpitalu w Odessie. Poznała tam wybrańca swojego serca, rotmistrza kawalerii, Eryka Kurnatowskiego i wyszła za niego za mąż. Słynął on z zamiłowania do koni. Między innymi tym zaimponował swojemu teściowi, hrabiemu Zamojskiemu, który także kochał konie – opowiada Maryla Wróblewska, dyrektor Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowego w Łochowie.
Stajnia Łochów
Zięć gospodarnego hrabiego Zamojskiego okazał się utracjuszem. - Niedbały o gospodarkę, rozrzutny, pędził hulaszczy żywot najczęściej za granicą – we Francji, Belgii, Włoszech, a wszędzie szastał pieniędzmi i przegrywał w karty spore sumy. Często bywał w kasynie gry w Monte Carlo, „zarabiając” na opinię o swoich niezmiernych bogactwach i wielkości. W Łańcucie na odjednym, ustawionej szpalerem licznej służbie pałacowej wręczył na odjezdne po 20 zł napiwku, na co poszło rozmienionych 500 zł. (W tych czasach wiele pensji urzędniczych tylko nieznacznie przekraczało 100 zł miesięcznie.) Nawet tak wielkie majętności jak Zamoyskich nie mogły nastarczyć tym wydatkom – opisuje utracjuszostwo Eryka Kurnatowskiego Stanisław Sęczyk w swojej „Historii Łochowa i okolic”. Przedwojenny właściciel Łochowa zapisał się jednak złotymi zgłoskami w kronikach polskiego sportu jeździeckiego: należąca do niego stajnia „Łochów” w latach międzywojennych była jedną z najlepszych w Polsce.
Za komuny
Spisana kilka lat temu „Historii Łochowa i okolic” Stanisława Sęczyka (pod redakcją Tadeusza Krupy) ostatnie półwiecze pałacu podsumowuje krótko: „Po wkroczeniu wojsk radzieckich (14 sierpnia 1944 roku) zaczęły obowiązywać nowe prawa, które przewróciły dawny porządek gospodarczy kraju. Ziemia Kurnatowskich, przeszła na własność państwa (…). W opuszczonym pałacu zamieszkało kilkanaście rodzin, głównie dawnej służby – użytkowników nieodpowiedzialnych za stan niszczejącego budynku. Obecnie niektórzy potomkowie z tych rodzin zamieszkują tu nadal. Tylko patrzeć, jak stropy zaczną im się walić na głowę. Potencjalni przyszli nabywcy tego obiektu (z kilkuhektarowym parkiem) nie bardzo kwapią się go kupić, nie chcąc mieć kłopotów z zasiedziałymi tu od lat lokatorami”. 
Nowy właściciel
W latach 90. łochowski samorząd starał się sprzedać pałac. Chętny znalazł się dopiero w 2003 r. 13-hektarową nieruchomość z pałacem i zabudowaniami gospodarczymi kupiła siedlecka firma Arche. Nowy właściciel energicznie zabrał się do modernizacji niszczejącego zespołu pałacowo-parkowego. W czasie odbudowy nie obyło się bez niespodzianek. Okazało się, że nadbudowana ściana pałacowego piętra trzymała się tylko na drewnianej, obmurowanej belce. – Zaskakujące, że wytrzymała tyle czasu – dziwią się budowlańcy. Konserwator zabytków zgodził się na rozbiórkę pałacowej kuchni: z budynku zostały tylko trzy surowe ściany, bo dach zapadł się dawno temu. Kuchnia jednak ocalała. Co więcej – stała się pierwszym budynkiem, który przywrócono do dawnej świetności. W jej wnętrzu mieszczą się obecnie restauracja i sala balowa. To właśnie tam odbyła się pierwsza w odrestaurowanym zespole pałacowym impreza. Nieoficjalna, ale szampańska – hucznie powitano nowy 2008 rok.
Styl swojski
Wozownia i stajnia, których wnętrza przekształcono na hotelowe pokoje, po części zachowały swój surowy klimat. Niewygładzone tynki, proste meble, zamiast szafy na rzeczy – wnęka za zasłonką. Zamiast tapczaników - drewniane i żelazne łóżka. I żadnego telewizora! Goście są zachwyceni taką odmianą. Lśniących hoteli widzieli aż za dużo. Takiego - jeszcze nie. Nad schodami prowadzącymi na piętro zawisła kolekcja monideł z prywatnych zbiorów prezesa Arche, Władysława Grochowskiego. Kilka tygodni temu do Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowego „Pałac Łochów” przyjechali pierwsi goście. – Hurtownia ogrodnicza spod Warszawy urządziła tu swoje spotkanie, rodzaj wewnętrznych targów dla swoich dostawców – opowiada dyrektor Maryla Wróblewska. Sala balowa na krótko zmieniła się wtedy w pawilon targowy. Później, gdy goście bawili się przy ogniskach na dziedzińcu, szybko przywrócono jej reprezentacyjny charakter. – Staramy się być elastyczni i dostosowywać do oczekiwań gości – zapewnia Maryla Wróblewska. Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowe kieruje swoją ofertę głównie do firm. Nie odmawia jednak gościny także indywidualnym turystom. Dzięki wykorzystaniu malowniczych poddaszy wszystkich budynków zespołu pałacowego, powierzchnia użytkowa Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowego wynosi w sumie ok. 4 tysięcy metrów kwadratowych. Większość zajmują pokoje hotelowe. W kompleksie znalazły się także: 4 sale konferencyjne i wykładowe, sala balowa, sala bankietowa, salon fortepianowy, oranżeria. Dyrektor Maryla Wróblewska myśli już o wiośnie, gdy Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe w pełni zaprezentuje swoje możliwości. - Oferujemy szeroką gamę atrakcji: w ramach relaksu polecamy salon odnowy biologicznej Spa, spacery po parku i okolicach nad Liwcem, przejażdżki konne, spływy kajakowe, wycieczki rowerowe… - wylicza. I zachwala: - Wiosną i latem są tu przepięknie widoki.
autor: Dariusz Kuziak
Artykuł pochodzi ze strony Tygodnika Siedleckiego - opublikowany za zgodą TS
Można go również przeczytać na stronach Tygodnika Siedleckiego

Poprawiony (czwartek, 27 marca 2008 16:38)

 
Aktualności
 • Żelechów: kolejna dotacja na gminne potrzeby
  Samorząd Żelechowa otrzymał dotację z Banku Gospodarstwa Krajowego i Agencji Nieruchomości Rolnych na przebudowę i budowę dwóch mieszkań komunalnych. Wkład własny gminy, to zaledwie kilka tysięcy złotych.
 • Papież Franciszek: Jezus pragnie, aby Kościół szedł do świata
  „Otwórzcie drzwi!” – powtarzał za Janem Pawłem II Ojciec Święty Franciszek w Łagiewnikach. W sobotę 30 lipca spotkał się podczas Mszy św. w Sanktuarium św. Jana Pawła II z polskim duchowieństwem i osobami życia konsekrowanego.
 • Nie złożył naczepy, zdemolował wiadukt kolejowy
  Policjanci z parczewskiej drogówki ustalają okoliczności zdarzenia, do jakiego doszło w miejscowości Królewski Dwór. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący ciężarową Scanią nie złożył naczepy po wyładunku towaru i jechał tak około kilometra. Na drodze wojewódzkiej W 815 uderzył nią w wiadukt kolejowy.
 • Z Łaskarzewa na pątniczy szlak
  Przygotowania do wyjścia łaskarzewskiej grupy 9 B 36. Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej rozpoczną się 1 sierpnia. Zapisy odbywać się będą tego dnia od godz. 17:00 do 17:45 i 2 sierpnia od 16:00 do 16:45. Msze św. pielgrzymkowe o godz. 18:00 w tych dniach.
 • 1 sierpnia spotykamy się w parku
  Park miejski będzie miejscem, gdzie mieszkańcy Łukowa będą mieli okazję uczcić 72. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. 1 sierpnia o godzinie 17.00 zabrzmią syreny, a przed „Mówiącym Kamieniem” zapalone zostaną znicze i złożone kwiaty.
 • Duchowe pielgrzymowanie na Jasną Górę
  W najbliższy poniedziałek, 1 sierpnia z parafii św. Anny w Białej Podlaskiej wyruszy 36. Podlaska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pielgrzymi spędzą w drodze dwa tygodnie. Ci, którzy nie mogą wziąć udziału w pieszym pielgrzymowaniu, mogą towarzyszyć pątnikom w sposób duchowy.
 • Sierpień w Kinie Łuków
  Dużo bajek, ale też filmy dla starszych widzów – to oferta Kina Łuków na sierpień. W repertuarze znalazły się takie filmy jak „Epoka Lodowcowa. Mocne uderzenie”, czy też „Ghostbusters. Pogromcy duchów”.
 • Pielgrzymi z diecezji drohiczyńskiej na ŚDM
  Pielgrzymi z diecezji drohiczyńskiej podczas odbywających się Światowych Dni Młodzieży uczestniczyli w katechezach, w powitaniu papieża Franciszka i Drodze Kryzowej na Błoniach oraz w koncercie ewangelizacyjnym, który obył się w centrum Krakowa.
 • Papież Franciszek w Łagiewnikach: wykorzystajmy ten dzień!
  Wykorzystajmy ten dzień, żebyśmy wszyscy mogli otrzymać miłosierdzie Jezusa! – zachęcił Franciszek młodzież zgromadzoną przed sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.
 • Żubr Drohiczyn – Czarni Węgrów
  W niedzielę, 31 lipca podczas Dni Drohiczyna 2016 w Drohiczynie rozegrany zostanie mecz Żubr Drohiczyn – Czarni Węgrów. Drużyny spotkają się na boisku przy Zespole Szkół w Drohiczynie przy ul. Warszawskiej 1.
 • Wieczorny Przejazd na Czymkolwiek
  Około 300 osób wzięło udział w pierwszym Wieczornym Przejeździe na Czymkolwiek ulicami Siemiatycz. Imprezę zorganizowano w piątek, 29 lipca. Przejazd wyruszył sprzed Urzędu Miasta, gdzie spotkali się kreatywni i aktywni mieszkańcy Siemiatycz na rowerach, rolkach, deskorolkach, wyposażeni w wózki, taczki i przyczepki.
 • Siemiatyczanie modlą się za młodzież
  W czasie trwających Światowych Dni Młodzieży mieszkańcy Siemiatycz modlą się za młodzież. W tym tygodniu od środy do niedzieli proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia NMP zaprosił wiernych do szczególnej modlitwy przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II w intencji ŚDM.
 • Biała Podlaska: pielgrzymi pójdą na Jasną Górę
  W najbliższy poniedziałek, 1 sierpnia z parafii św. Anny w Białej Podlaskiej wyruszy XXXVI Podlaska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Całość rozpocznie uroczysta Eucharystia, która zostanie odprawiona o godzinie 6.00. Następnie pątnicy wyruszą na pielgrzymkowy szlak, na którym spędzą dwa tygodnie.
 • Gmina Kłoczew ma herb
  Rada Gminy Kłoczew uchwaliła herb gminy nawiązujący do herbu rodowego rodziny Kłoczewskich, z którego zaczerpnięty został czarny niedźwiedź na srebrnej tarczy. Związek gminy z Ziemią Sandomierską i starostwem stężyckim podkreślają natomiast czerwone pasy w dolnej części herbu.
 • Włodawa: Dachowanie opla
  Dachowaniem auta zakończyła się wczorajsza podróż dla mieszkanki gminy Wola Uhruska. Do zdarzenia doszło w miejscowości Mszanna na drodze wojewódzkiej nr 819. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca oplem nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze. W efekcie kobieta straciła panowanie nad pojazdem na łuku jezdni, co doprowadziło do przewrócenia auta na pobocze drogi.
 • Łuków: Przygotowania do pielgrzymki
  W parafiach w całej diecezji siedleckiej trwają przygotowania do XXXVI Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę. Dzieje się tak również w parafiach dwóch łukowskich dekanatów, gdzie już w niedzielę, 31 lipca ruszają zapisy.
 • XXVI Muzyczne Dialogi nad Bugiem
  W pierwszy weekend sierpnia (6 – 7 sierpnia) tradycyjnie już w Mielniku odbędą się Muzyczne Dialogi nad Bugiem. Będzie to już XXVI edycja Ogólnopolskich Prezentacji Kultur Mniejszości Narodowych i Etnicznych.
 • Garwolin: oddadzą hołd powstańcom
  1 sierpnia punktualnie o godz. 17:00 w Garwolinie zawyją syreny alarmowe, wstrzymany zostanie ruch na głównych ulicach miasta, a przy pomniku poświęconym żołnierzom Armii Krajowej złożone zostaną kwiaty i zapalone znicze.
 • Papież Franciszek nawiedzi sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach
  W sobotę, 30 lipca o godz. 8.30, papież Franciszek nawiedzi Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Najpierw będzie się modlić w Kaplicy św. Siostry Faustyny, gdzie złożone są relikwie Świętej. Następnie wejdzie do łagiewnickiej bazyliki przez Bramę Miłosierdzia. Ojciec Święty wyspowiada tam pięciu młodych ludzi w językach: włoskim, hiszpańskim i francuskim.
 • Trzeci dzień papieskiej wizyty w Polsce - podsumowanie
  Były niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau, szpital dziecięcy w Prokocimiu oraz Droga Krzyżowa na krakowskich Błoniach - to najważniejsze punkty kolejnego dnia wizyty papieża w Polsce.
 • Droga Krzyżowa na krakowskich Błoniach /ZDJĘCIA i VIDEO/
  29 lipca wieczorem uczestnicy Światowych Dni Młodzieży wraz z Papieżem Franciszkiem uczestniczyli w Drodze Krzyżowej na krakowskich Błoniach.
 • Wystawa edukacyjna „Muzeum na kółkach” w Wohyniu
  Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN we współpracy z Stowarzyszeniem Przyjaciół Gminy Wohyń ECHO zaprasza do obejrzenia projektu „Muzeum na kółkach”. Nowoczesna ekspozycja połączona z bogatym programem edukacyjnym w telegraficznym skrócie przybliży historię tysiąca lat dziejów społeczności żydowskiej w Polsce. Projekt do końca kwietnia 2017 roku odwiedzi 71 miejscowości. W dniach 2-4.10 Muzeum będzie gościć w Wohyniu w powiecie radzyńskim.
 • Wystawa edukacyjna „Muzeum na kółkach” w Wohyniu
  Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN we współpracy z Stowarzyszeniem Przyjaciół Gminy Wohyń ECHO zaprasza do obejrzenia projektu „Muzeum na kółkach”. Nowoczesna ekspozycja połączona z bogatym programem edukacyjnym w telegraficznym skrócie przybliży historię tysiąca lat dziejów społeczności żydowskiej w Polsce. Projekt do końca kwietnia 2017 roku odwiedzi 71 miejscowości. W dniach 2-4.10 Muzeum będzie gościć w Wohyniu w powiecie radzyńskim.
 • Przewodnik Bezpiecznego Kierowcy
  Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, zbyt duża prędkość, niezapięte pasy, nieuwaga, ale przede wszystkim niesprawny samochód i nieprzestrzeganie przepisów dotyczących bezpieczeństwa – to tylko niektóre przewinienia polskich kierowców.
 • Pieniądze dla Maciejowic i Pilawy
  Ponad 5 mln zł zostanie przeznaczonych na odbudowę dróg, mostu oraz sieci kanalizacji zniszczonych w wyniku zdarzeń noszących znamiona klęsk żywiołowych. Ponad 1,6 mln z tych środków trafią do gminy Maciejowice i Pilawa. 29 lipca przekazano promesy samorządowcom.
 • Rejon Łukowski na ŚDM w Krakowie
  Około 300 pielgrzymów z rejonu łukowskiego przybyło na Drogę Krzyżową na Błonia Krakowskie. Zabrali ze sobą transparent z hasłem Łączy nas miłosierdzie. Duchowymi przewodnikami grupy są ks. Paweł Bielecki i ks. Łukasz Kałaska.
 • Koncert promenadowy - 7 sierpnia
  Gminne Centrum Kultury w Mrozach zaprasza na koncert promenadowy w parku im. Piotra Starosty. W niedzielę 7 sierpnia o godz. 18.00 wystąpi zespół rockowy Red Room. Wstęp wolny.
 • Pielgrzymi z Francji w Ostrowie Lubelskim /ZDJĘCIA/
  24 lipca w parafii Ostrów Lubelski była sprawowana specjalna msza z okazji pobytu pielgrzymów z Francji, udających się na ŚDM do Krakowa. Msza św. została odprawiana w dwóch językach. Po eucharystii odbył się specjalny koncert.
 • Plenerowe kino w Łukowie
  Dziś, 29 lipca odbędzie się kolejny seans w Letnim Kinie Łuków. Tym razem będzie można obejrzeć film pod tytułem „Idol”.
 • Straty po ulewie w gminie Drohiczyn /ZDJĘCIA/
  W czwartek, 28 lipca nad gminą Drohiczyn przeszła intensywna ulewa, która wyrządziła wiele strat – zalane zostały domy prywatne i budynki użyteczności publicznej, w tym Zespół Szkół w Drohiczynie, Urząd Gminy, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Muzeum w Starej Gminie.
 • „Dwójka” będzie miała nowe boisko
  Jeszcze w tym roku ruszą prace związane z przebudową boiska przy Szkole Podstawowej nr 2 we Włodawie. Środki na ten cel Gmina Miejska Włodawa pozyskała w ramach rządowego projektu „Rozwój kultury fizycznej”. Boisko przy SP nr 2 we Włodawie jest w katastrofalnym stanie. Przez lata kolejne próby pozyskania środków na jego modernizację kończyły się niepowodzenie.
 • Głosków: liga zakończyła rozgrywki
  „Tajfun” Miętne przed „Atomem” Chęciny i „Orłem” Unin, taka jest kolejność zakończonych rozgrywek amatorskiej ligi piłkarskiej, które toczyły się na boisku w Głoskowie w gminie Borowie.
 • Głosków: liga zakończyła rozgrywki
  „Tajfun” Miętne przed „Atomem” Chęciny i „Orłem” Unin, taka jest kolejność zakończonych rozgrywek amatorskiej ligi piłkarskiej, które toczyły się na boisku w Głoskowie w gminie Borowie.
 • Piesza Pielgrzymka na antenie Radia Podlasie
  Już po raz 36 - na pątniczym szlaku znajdą się pielgrzymi Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej i po raz 26 - Pieszej Pielgrzymki Drohiczyńskiej na Jasną Górę. Katolickie Radio Podlasie będzie towarzyszyło pątnikom od samego początku drogi. Reporterzy każdego dnia będą spotykać się z pielgrzymami na trasie.
 • Kontrowersje wokół bezpieczeństwa nad łosickim zalewem
  Czy osoby wypoczywające nad łosickim zalewem mogą czuć się bezpiecznie? W ostatnim czasie łosicką opinię publiczną poruszył tragiczny w skutkach wypadek do którego doszło 2 lipca na terenie zalewu w Łosicach. Dwóch kąpiących się tam nastolatków zaczęło się topić. Jednego z chłopców udało się uratować. Drugi zmarł kilkanaście dni później w szpitalu. Rozpoczęła się wówczas dyskusja na temat bezpieczeństwa nad zalewem.
 • Sierpień we Włodawie
  Spływy kajakowe, mecze piłki nożnej, kino pod chmurką, wystawy i koncerty – to niektóre z propozycji jakie czekają w sierpniu na turystów i mieszkańców Włodawy.
 • Ulewa nad Siemiatyczami
  Dziś, 29 lipca nad Siemiatyczami przeszła ulewa. Już po kilkunastu minutach ulica 11 Listopada (droga krajowa nr 19) zamieniła się w rwącą rzekę. Woda płynęła całą szerokością ulicy, przelewała się przez krawężniki, na wysokości hali sportowej szeroką ławą spływała w dół do rzeki Kamionki. Niewielka na co dzień rzeczka bardzo szybko wezbrała, pomiędzy osiedlem Tarasy, a ulicą Kościuszki poziom rzeczki sięgał wysokości znajdującej się tam kładki dla pieszych – zwykle jest on o około metr niższy.
 • Pątnicy z Włodawy wyruszą w niedzielę na Jasną Górę
  Po Mszy świętej o godzinie 7.00 z parafii Świętego Ludwika we Włodawie wyruszy w niedzielę, 31 lipca jako pierwsza grupa nr 17 Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę. W grupie będą pątnicy zarówno z parafii św. Ludwika jak i parafii Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie.
 • Poradnik rowerzysty
  Urząd Miasta Siedlce, wspólnie z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji, przygotował „Poradnik rowerzysty”. Jest to kompendium wiedzy o przepisach ruchu drogowego, wyposażeniu roweru, organizowaniu wycieczek.
 • Dom Dziecka zostanie przeniesiony do budynku po szkole
  Rodzinny Dom Dziecka w Komarnie zostanie przeniesiony do Mań. Na potrzeby placówki zostanie zaadaptowany budynek po szkole podstawowej w Maniach koło Międzyrzeca Podlaskiego.
 • Sokołów Podlaski pamięta ...
  1 sierpnia, w 72. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego Sokołowski Ośrodek Kultury zaprosi mieszkańców miasta – dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnego oddania hołdu tym, którzy oddali życie za wolną Polskę.
 • Komuś uciekł wąż?
  Niedowierzanie i szok - tak chyba można określić reakcję mieszkańców Kałuszyna, którzy na ulicy Mostowej zobaczyli ... węża.
 • Dni Gminy Rokitno bez alkoholu
  Bawimy się bez alkoholu".- to hasło tegorocznych Dni Gminy Rokitno, które odbędą się w dniach 6 i 7 sierpnia. „Na terenie imprezy w tym roku nie będzie parasoli z logiem browarów” – deklaruje Wójt Gminy Rokitno Jacek Szewczuk.
 • W Dąbiu powstaje nowa biblioteka /ZDJĘCIA/
  Mieszkańcy Dąbia w gminie Łuków mogą na co dzień przyglądać się jak przebiegają prace przy budowie nowej siedziby Gminnej Biblioteki Publicznej. To inwestycja, która ma zostać zakończona jeszcze w tym roku.
 • Harcerskie wakacje
  Wakacje to w harcerskim kalendarzu tradycyjnie czas obozu, który jest kulminacją całego roku działalności. Obóz jest podsumowaniem pracy wychowawczej, testem zdobytych umiejętności, ale także doskonałą okazją do nauki, tego, czego trudno nauczyć się w ”czterech ścianach harcówki”. W tym roku obóz hufca ZHP „Podlasie” im. H Sienkiewicza w Siedlcach zlokalizowany był w miejscowości Ostrowo k. Jastrzębiej Góry.
 • Przewróciła się ciężarówka przewożąca trzodę chlewną
  Przewrócona ciężarówka blokowała drogę na odcinku Wyrozęby - Borychów w powiecie sokołowskim.
 • Wakacyjne inwestycje oświatowe
  Budowa infrastruktury lekkoatletycznej towarzyszącej obiektowi sportowemu „orlik” przy Zespole Szkół nr 1 w Żelechowie i rozpoczęcie pierwszego etapu modernizacji warsztatów mechanicznych przy drugiej żelechowskiej szkole ponadgimnazjalnej, to priorytetowe inwestycje oświatowe realizowane jeszcze w tym roku przez powiat garwoliński.
 • Zerwana droga na odcinku Drohiczyn - Runice
  Czwartkowa ulewa spowodowała zerwanie drogi na odcinku Drohiczyn - Runice (w kierunku Minczewa). Od wczoraj od godzin popołudniowych strażacy i mieszkańcy miasta i gminy usuwają skutki tego kataklizmu. Oprócz zniszczonych odcinków dróg, zalane zostały budynki zarówno prywatne, jak i publiczne, m.in.: szkoła w Drohiczynie a wiele tras blokowały powalone drzewa.
 • Projekcja filmu Jana Komasy "Miasto 44"
  Najpierw w Ciechanowcu, potem w Siemiatyczach odbędą się projekcje filmu „Miasto 44” w reżyserii Jana Komasy. W obu miastach po projekcji zaplanowano spotkania autorskie z odtwórcą głównej roli Józefem Pawłowskim
 • Ognisko międzyrzeckich wolontariuszy ŚDM
  Po pożegnaniu pielgrzymów, którzy gościli w rejonie międzyrzeckim w czasie Dni w Diecezji, wolontariusze ŚDM z Międzyrzeca zorganizowali ognisko.
 • dane dostarcza: remontuj .pl
  dane dostarcza: niania .pl
  Sobota,
  30 Lipiec 2016
  Imieniny obchodzą: Ludmiła, Julita, Piotr
  AddThis Social Bookmark Button
  Komunikacja
  Logowanie
  Gościmy
  Naszą witrynę przegląda teraz 95 gości 
  Współpraca medialna:
  Tygodnik Siedlecki
  Podlasie24.pl
  Życie Siedleckie
  Ogloszeniowa
  Przekaz 1% podatku

  Statystyka wyświetleń strony od 28.12.2004:

  Dziś:2980
  Wczoraj:6847
  Ten tydzień:25001
  Wszystkich:20492225