Joomla ServiceBest Web HostingWeb Hosting
Start

Pałac w Łochowie przeżywa drugą młodość

Tygodnik Siedlecki
lo-palac1_2008_03_12_10_23_54.jpgHotel z widokiem na historię
Pałac w Łochowie odzyskuje dawną świetność. Dwustuletni zabytek stał się centrum konferencyjno-wypoczynkowym. Choć w pałacu trwa jeszcze remont, a uroczyste otwarcie przewidziano dopiero latem, już teraz centrum przyjmuje pierwszych gości.
Na pałacowym dziedzińcu, jeszcze kilka lat temu zarośniętym gąszczem dziczejących krzaków, teraz oczyszczonym i przestronnym, stoi XIX-wieczna figurka Matki Boskiej. Także dla niej nadeszły lepsze czasy. Troskliwie odnowiona przez fachowych konserwatorów, powróciła do swojej pierwotnej postaci. Przez dziesięciolecia kamienną rzeźbę „upiększano” kolejnymi warstwami farby. Teraz wita gości, prezentując swoje delikatne, naturalne piękno. Kartka z napisem „Recepcja”, wetknięta za szybę budynku po lewej stronie, kieruje odwiedzających na wybrukowany dziedziniec dawnej wozowni i stajni. Ta część zespołu pałacowego, pomysłowo przekształcona w hotel, już jest otwarta dla gości. Podobnie jak dawna pałacowa kuchnia, gdzie znalazły się restauracja i sala balowa. We wnętrzach pałacu trwają jeszcze prace wykończeniowe. Hałasują betoniarki, murarskie szpachle drapią ściany, a pędzle kładą kolor w apartamentach na piętrze. Wkrótce na dziedzińcu zazieleni się młoda trawa. Tu i tam panuje jeszcze prowizorka. Z każdym tygodniem Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowe „Pałac Łochów” jest coraz bliższe jednak kształtu, zamierzonego przez nowego właściciela.
Hrabia Hornowski Pałac w Łochowie pobudowano na początku XIX wieku. Pierwszym jego właścicielem był hrabia Hornowski, wuj Cypriana Norwida. W 1875 r. Honorowski przekazał majątek swemu zięciowi, mężowi córki Stefanii, Medardowi Downarowiczowi. Pałac wtedy rozbudowano, nadbudowując boczne skrzydła. Dobudowano także trzy murowane budynki folwarczne. Kilka lat później łochowski pałac ponownie zmienił właściciela. W 1882 r. Downarowicz sprzedał dobra łochowskie Zdzisławowi hr. Zamojskiemu. Nowy właściciel okazał się dobrym gospodarzem i powszechnie szanowanym człowiekiem. Dobrze zapisał się w pamięci okolicznych mieszkańców i znacznie powiększył łochowskie dobra. Później majątek przeszedł w ręce córki hrabiego, Elżbiety Zamojskiej. - W czasie I wojny światowej Elżbieta była sanitariuszką-ochotniczką w szpitalu w Odessie. Poznała tam wybrańca swojego serca, rotmistrza kawalerii, Eryka Kurnatowskiego i wyszła za niego za mąż. Słynął on z zamiłowania do koni. Między innymi tym zaimponował swojemu teściowi, hrabiemu Zamojskiemu, który także kochał konie – opowiada Maryla Wróblewska, dyrektor Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowego w Łochowie.
Stajnia Łochów
Zięć gospodarnego hrabiego Zamojskiego okazał się utracjuszem. - Niedbały o gospodarkę, rozrzutny, pędził hulaszczy żywot najczęściej za granicą – we Francji, Belgii, Włoszech, a wszędzie szastał pieniędzmi i przegrywał w karty spore sumy. Często bywał w kasynie gry w Monte Carlo, „zarabiając” na opinię o swoich niezmiernych bogactwach i wielkości. W Łańcucie na odjednym, ustawionej szpalerem licznej służbie pałacowej wręczył na odjezdne po 20 zł napiwku, na co poszło rozmienionych 500 zł. (W tych czasach wiele pensji urzędniczych tylko nieznacznie przekraczało 100 zł miesięcznie.) Nawet tak wielkie majętności jak Zamoyskich nie mogły nastarczyć tym wydatkom – opisuje utracjuszostwo Eryka Kurnatowskiego Stanisław Sęczyk w swojej „Historii Łochowa i okolic”. Przedwojenny właściciel Łochowa zapisał się jednak złotymi zgłoskami w kronikach polskiego sportu jeździeckiego: należąca do niego stajnia „Łochów” w latach międzywojennych była jedną z najlepszych w Polsce.
Za komuny
Spisana kilka lat temu „Historii Łochowa i okolic” Stanisława Sęczyka (pod redakcją Tadeusza Krupy) ostatnie półwiecze pałacu podsumowuje krótko: „Po wkroczeniu wojsk radzieckich (14 sierpnia 1944 roku) zaczęły obowiązywać nowe prawa, które przewróciły dawny porządek gospodarczy kraju. Ziemia Kurnatowskich, przeszła na własność państwa (…). W opuszczonym pałacu zamieszkało kilkanaście rodzin, głównie dawnej służby – użytkowników nieodpowiedzialnych za stan niszczejącego budynku. Obecnie niektórzy potomkowie z tych rodzin zamieszkują tu nadal. Tylko patrzeć, jak stropy zaczną im się walić na głowę. Potencjalni przyszli nabywcy tego obiektu (z kilkuhektarowym parkiem) nie bardzo kwapią się go kupić, nie chcąc mieć kłopotów z zasiedziałymi tu od lat lokatorami”. 
Nowy właściciel
W latach 90. łochowski samorząd starał się sprzedać pałac. Chętny znalazł się dopiero w 2003 r. 13-hektarową nieruchomość z pałacem i zabudowaniami gospodarczymi kupiła siedlecka firma Arche. Nowy właściciel energicznie zabrał się do modernizacji niszczejącego zespołu pałacowo-parkowego. W czasie odbudowy nie obyło się bez niespodzianek. Okazało się, że nadbudowana ściana pałacowego piętra trzymała się tylko na drewnianej, obmurowanej belce. – Zaskakujące, że wytrzymała tyle czasu – dziwią się budowlańcy. Konserwator zabytków zgodził się na rozbiórkę pałacowej kuchni: z budynku zostały tylko trzy surowe ściany, bo dach zapadł się dawno temu. Kuchnia jednak ocalała. Co więcej – stała się pierwszym budynkiem, który przywrócono do dawnej świetności. W jej wnętrzu mieszczą się obecnie restauracja i sala balowa. To właśnie tam odbyła się pierwsza w odrestaurowanym zespole pałacowym impreza. Nieoficjalna, ale szampańska – hucznie powitano nowy 2008 rok.
Styl swojski
Wozownia i stajnia, których wnętrza przekształcono na hotelowe pokoje, po części zachowały swój surowy klimat. Niewygładzone tynki, proste meble, zamiast szafy na rzeczy – wnęka za zasłonką. Zamiast tapczaników - drewniane i żelazne łóżka. I żadnego telewizora! Goście są zachwyceni taką odmianą. Lśniących hoteli widzieli aż za dużo. Takiego - jeszcze nie. Nad schodami prowadzącymi na piętro zawisła kolekcja monideł z prywatnych zbiorów prezesa Arche, Władysława Grochowskiego. Kilka tygodni temu do Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowego „Pałac Łochów” przyjechali pierwsi goście. – Hurtownia ogrodnicza spod Warszawy urządziła tu swoje spotkanie, rodzaj wewnętrznych targów dla swoich dostawców – opowiada dyrektor Maryla Wróblewska. Sala balowa na krótko zmieniła się wtedy w pawilon targowy. Później, gdy goście bawili się przy ogniskach na dziedzińcu, szybko przywrócono jej reprezentacyjny charakter. – Staramy się być elastyczni i dostosowywać do oczekiwań gości – zapewnia Maryla Wróblewska. Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowe kieruje swoją ofertę głównie do firm. Nie odmawia jednak gościny także indywidualnym turystom. Dzięki wykorzystaniu malowniczych poddaszy wszystkich budynków zespołu pałacowego, powierzchnia użytkowa Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowego wynosi w sumie ok. 4 tysięcy metrów kwadratowych. Większość zajmują pokoje hotelowe. W kompleksie znalazły się także: 4 sale konferencyjne i wykładowe, sala balowa, sala bankietowa, salon fortepianowy, oranżeria. Dyrektor Maryla Wróblewska myśli już o wiośnie, gdy Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe w pełni zaprezentuje swoje możliwości. - Oferujemy szeroką gamę atrakcji: w ramach relaksu polecamy salon odnowy biologicznej Spa, spacery po parku i okolicach nad Liwcem, przejażdżki konne, spływy kajakowe, wycieczki rowerowe… - wylicza. I zachwala: - Wiosną i latem są tu przepięknie widoki.
autor: Dariusz Kuziak
Artykuł pochodzi ze strony Tygodnika Siedleckiego - opublikowany za zgodą TS
Można go również przeczytać na stronach Tygodnika Siedleckiego

Poprawiony (czwartek, 27 marca 2008 16:38)

 
Aktualności
 • Węgrowskie siatkarki tym razem na tarczy
  Siatkarki Nike Węgrów musiały uznać wyższość ekipy z Pszczyny. 26 listopada węgrowianki przegrały przed własną publicznością 1:3.
 • Purzycki nie jest już trenerem Pogoni!
  Z dniem 26 listopada Klub MKP Pogoń Siedlce rozwiązał umowę z trenerem pierwszego zespołu Pogoni – Danielem Purzyckim.
 • Przegrał jednym głosem- złożył protest wyborczy
  Kandydat na radnego z gminy Nurzec Stacja złożył protest wyborczy. O tym, że nie dostał się do Rady Gminy zadecydował jeden głos, tymczasem okazało się, że w urnie były o dwie karty do głosowania za dużo.
 • Zatrudnienie nowego członka zarządu sokołowskich PKS było kwestią czasu
  Zabrakło właściwej komunikacji między władzami powiatu, kierownictwem i pracownikami PKS, do tego zdarzenie losowe i wybory samorządowe - tak zamieszanie wokół zmian kadrowych w sokołowskim Przedsiębiorstwie Komunikacji Samochodowej komentuje starosta Leszek Iwaniuk. Zaprzecza on jakoby w samorządzie dochodziło do kolesiostwa i kupczenia stanowiskami.
 • Bezpłatne zajęcia fitness w gminie Włodawa
  W związku z dużym zainteresowaniem oraz inicjatywą Pań z Różanki, w każdy wtorek w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Różance odbywają się zajęcia dla chętnych.
 • Nowi radni w gminie Włodawa
  Według oficjalnych wyników wyborów samorządowych, podanych przez Państwową Komisję Wyborczą radnymi Rady Gminy Włodawa VII kadencji zostali:
 • Wypadek k/Hołubli- nowe fakty
  25 listopada na trasie Siedlce – Korczew w rejonie miejscowości Hołubla doszło do wypadku, w którym zderzyły się dwa samochody. Uczestnicy zdarzenia z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala.
 • Odznaczeni przez prezydenta
  Złotym Medalem za długoletnią służbę został odznaczony przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego starosta bialski Tadeusz Łazowski.
 • Puchar Polski w Kulturystyce i Fitness w Mińsku Maz.
  Niedziela, 23 listopada upłynęła w Mińsku Mazowieckim pod znakiem sportów sylwetkowych – wszystko za sprawą Pucharu Polski w Kulturystyce i Fitness, rozgrywanego w hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1. Gościem specjalnym zawodów był najlepszy polski kulturysta Robert Piotrkowicz.
 • Teatr Es zaprasza na CASTING!
  Już w czwartek 27 listopada o godz. 17:00, w Akademii Sztuk "Piękna 7" (ul. Pułaskiego 7) odbędzie się Casting do Teatru Es.
 • Biała Podl.: Dzień Pamięci Dzieci, które odeszły
  Dzień Pamięci Dzieci, które odeszły do wieczności po raz kolejny już odbędzie się w Diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białej Podlaskiej. Uroczysta Msza Święta zostanie odprawiona w niedzielę, 14 grudnia o godz. 17.00.
 • Zbliżają się XVII Targi Rękodzieła Artystycznego
  Przed nami XVII edycja Targów Rękodzieła Artystycznego, która odbędzie się w dniach 6-7 grudnia w Parku Handlowym Arche w Siedlcach. W tym roku zaplanowano wiele warsztatów rękodzielniczych. Targom towarzyszyć będzie wystawa pokonkursowa III edycji Konkursu Sztuki Nieprofesjonalnej pt. „Szukamy Nikifora”. Na Otwartej Scenie Artystycznej, wystąpią m.in. „Wieśki i Cześki”, Kapela Ludowa „Chodów”, „Ale Babki”, Irena Kosińska na Ludowo.
 • W drodze na ŚDM – Przystanek Biała
  Już za 19 miesięcy rozpoczną się Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016. Młodzież z całego świata zanim wyruszy na spotkanie z Ojcem Świętym będzie gościła przez 5 dni we wszystkich polskich diecezjach, w tym także w Białej Podlaskiej. Czeka nas dużo pracy! Dlatego raz w miesiącu będziemy spotykali się w różnych parafiach naszego regionu, aby duchowo i organizacyjnie przygotować się na to wielkie wydarzenie.
 • Policjanci odzyskali części od skradzionych pojazdów
  Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie odzyskali podzespoły skradzionych pojazdów na szrocie działającym na terenie gminy Łochów. Policjanci zatrzymali mężczyznę, który usłyszał już zarzuty paserstwa. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
 • Płonął samochód
  25 listopada w miejscowości Papiernia (powiat miński) doszło do pożaru samochodu osobowego marki BMW.
 • Zaproszenie na Wieczór Chwały w Siedlcach
  Wspólnota Jednego Ducha, działająca w ramach duszpasterstwa akademickiego w Siedlcach, zaprasza na kolejny Wieczór Chwały.
 • Próba zatrzymania budowy linii wysokiego napięcia
  Dzisiaj (26 listopada) doszło do próby zablokowania budowy jednego ze słupów linii wysokiego napięcia ze Starej Miłosnej do Ujrzanowa. Właściciel jednej z działek w miejscowości Mingosy (gmina Kotuń, powiat siedlecki) ustawił na rozpoczętej już budowie swoje maszyny, aby uniemożliwić dalsze roboty.
 • „Podlasze” – niezwykła wystawa fotograficzna o Podlasiu
  W listopadzie w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury Kosów Lacki prezentowana jest wystawa fotograficzna Konrada Węsaka zatytułowana „Podlasze". Jest to XII część wystawy pod tym tytułem. Fotografie przedstawiają detale architektury drewnianej (zdobienia okien, ganków, narożników domów) i pejzaż Podlasia.
 • Nie daj się nabrać. Sprawdź, zanim podpiszesz!
  Chociaż maksymalne nominalne oprocentowanie pożyczek[1] wynosi obecnie 12 procent, to wiele firm pożyczkowych oferuje produkty, których rzeczywista roczna stopa oprocentowania może przekraczać tysiące procent. Dlatego też nierozważne podpisanie umowy o "szybką i łatwą pożyczkę" może prowadzić do utraty dorobku całego życia i rodzinnych dramatów.
 • Jędrzej Majka – „Przewodnik po Kresach. Ukraina, Białoruś, Litwa”
  Niniejszy przewodnik pomoże przygotować się do podróży na Kresy – znajdujące się obecnie w granicach Ukrainy, Białorusi i Litwy. Turystom indywidualnym czy też podróżującym w małych grupkach pozwoli zaplanować najlepszą trasę. Turystom, którzy jadą na wycieczkę zorganizowaną, przybliży miejsca, które będą zwiedzać. Również osoby, które z różnych powodów nie mogą podróżować, znajdą w przewodniku pożyteczną lekturę: ilustrowane źródło wiedzy o zabytkach, pamiątkach historycznych i bogactwie kultury na Kresach.
 • Turniej trampkarzy w Siedlcach /ZDJĘCIA/
  Od 21 do 23 listopada w Siedlcach rywalizowało sześć drużyn trampkarzy z rocznika 2000 (U-15). O zwycięstwo w towarzyskim turnieju rywalizowały drużyny Pogoni Siedlce, TOP 54 Biała Podlaska, Polonii Warszawa, Motoru Lublin, Korony Kielce i ŁKS-u Łomża.
 • Rejestracja potencjalnych dawców szpiku w Siedlcach
  26 i 27 listopada w 58 miastach Polski, studenci połączą siły, by jako ambasadorzy Fundacji DKMS Polska, po raz czwarty, wolontarystycznie rejestrować nowych potencjalnych dawców szpiku. Dziś akcja odbywa się również w Siedlcach na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym.
 • Komedie świąteczne w Białej Podl.
  Na świąteczne komedie zaprasza Bialskie Centrum Kultury.
 • Blues Projekt i Bartek Łęczycki w Zbuczynie
  4 grudnia o godz. 18.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Zbuczynie odbędzie Bluesowy Wieczór Barbórkowy Na scenie zaprezentuje się Blues Projekt z Siedlec oraz Bartek Łęczycki
 • Mikołajki w GCK
  6 grudnia w Centrum Kultury w Mrozach będzie można obejrzeć spektakl „Świąteczna Przygoda”, a także wziąć udział w tworzeniu ozdób choinkowych z papieru.
 • Orszak Trzech Króli po raz pierwszy w Łukowie
  6 stycznia ulicami Łukowa po raz pierwszy przejdzie Orszak Trzech Króli.
 • Szczeniaczki szukają nowego domu
  Łukowskie Towarzystwo Przyjaciół Zwierząt szuka domu dla trzech szczeniaczków.
 • Przepustkę z zakładu karnego wykorzystał do popełnienia kolejnego przestępstwa
  W Białej Podlaskiej skradziono samochód osobowy. Sprawca wykorzystał fakt, że w aucie pozostawiono kluczyki, jednak daleko nie odjechał. Kilka ulic dalej uderzył w ogrodzenie i porzucił auto. Policjanci szybko ustalili sprawcę przestępstwa. Okazało się, że mężczyzna już przebywa w zakładzie karnym…
 • Uwaga! Oszuści wyłudzają pieniądze przez telefon
  Do siedleckiej komendy ponownie dotarły sygnały informujące o przestępcach, którzy telefonicznie wyłudzają pieniądze. Sprawcy dzwoniąc do ofiary podają się za członka rodziny lub uwaga za Policjanta i Opowiadając jakąś historię dotyczącą wypadku losowego proszą ofiarę aby udała sie do banku i przelała pieniądze ze swojego konta na wskazane podczas rozmowy inne konto, co też pokrzywdzeni czynią i dokonują takiego przelewu tracąc oczywiście w ten sposób swoje oszczędności.
 • Psy na ulicach
  "Tylu miłośników zwierząt w Łukowie, a psy spacerują watahami po ulicach. Czy nikogo nie interesuje bezpieczeństwo dzieci i przechodniów?" – pyta zaniepokojona Czytelniczka portalu podlasie24.pl.
 • Konkurs „Wyróżnienie Białej Wstążki”
  Trwa V edycja Konkursu „Wyróżnienie Białej Wstążki”. Jeszcze do 26 listopada można zgłaszać kandydatury mężczyzn, którzy swoją niezłomną postawą pomogli lub pomagają kobietom wyjść z kręgu przemocy. Konkurs organizowany jest przez Centrum Praw Kobiet i Fundację Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie Bez Barier”. W tym roku realizowany jest w ramach projektu „STOP przemocy wobec Kobiet, STOP przemocy wobec Osób Starszych”, dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.
 • 1 grudnia pierwsza sesja nowej Rady Miasta Siedlce
  W poniedziałek, 1 grudnia o godz. 17.00 w sali Nr 53 Urzędu Miasta Siedlce przy Skwerze Niepodległości 2 odbędzie się pierwsza sesja nowej Rady Miasta Siedlce.
 • Igrzyska Młodzieży Szkolnej w pływaniu - wyniki
  25 listopada w pływalni w I LO w Białej Podlaskiej odbył się Finał Miasta Biała Podlaska w Drużynowym i Indywidualnym Pływaniu Dziewcząt i Chłopców - Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Oto wyniki rywalizacji:
 • Andrzejki oazowe w Garwolinie
  W sobotę, 22 listopada młodzieży z parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Garwolinie pod opieką ks. Marcina Dudzińskiego, udało się po raz kolejny zorganizować andrzejki oazowe.
 • Karty odkryte – koalicja PO-PSL chce rządzić w Sokołowie!
  O finale kampanii wyborczej rozmawiamy z Bogusławem Karakulą, kandydatem na Burmistrza Miasta Sokołów Podlaski.
 • W gminie Suchożebry będzie rządził dotychczasowy włodarz
  1123 ważne głosy wystarczyły do reelekcji. W pierwszej rundzie wyborów samorządowych dotychczasowy wójt gminy Suchożebry pokonał czworo kontrkandydatów i pozostanie na swoim stanowisku. Również jego komitet wyborczy osiągnął sukces.
 • XXI „Skarabeusz” hufca ZHP Sokołów Podlaski
  Muzyczne Spotkania z Poezją „Skarabeusz” to cykliczne przedsięwzięcie Hufca ZHP Sokołów Podlaski im. Janusza Korczaka mające na celu rozwój talentów i zainteresowań, doskonalenie osobowości, inspirowanie do aktywności literackiej młodzieży i dorosłych. W tym roku ten 21. muzyczno-poetycki wieczór odbył się 21 listopada w Sokołowskim Ośrodku Kultury, w Światowym Dniu Życzliwości i Pozdrowień. Była okazja do zaprezentowania twórczości własnej lub uznanych artystów, do dedykacji i pozdrowień, spotkania się z przyjaciółmi i znajomymi, poezją, śpiewem i muzyką.
 • Wielokrotne wyciskanie sztangi 60 kg i 30 kg
  22 listopada w Siemiatyczach zorganizowano zawody w wielokrotnym wyciskaniu sztangi o wadze 60 kg – kategoria open mężczyzn i 30 kg – kategoria open kobiet. Impreza ta rozpoczęła drugą edycję Siemiatyckiej Ligi Siły i Sprawności. Mistrzostwa Siemiatycz w wielokrotnym wyciskaniu sztangi 60 kg i 30 kg odbyły się w siłowni „Kuźnia”. Łącznie w całych zawodach wystartowało 18 zawodników i zawodniczek.
 • Audycja „Czarno na Białym” /zapowiedź/
  Jak okazywać żonie miłość, aby czuła się kochana – odpowiedzi na to pytanie poszukają goście dzisiejszej, 26 listopada audycji „Czarno na Białym”. Gospodarzem programu będzie br. Piotr Zajączkowski, a spostrzeżeniami na temat kobiecej natury podzielą się trzej mężowie.
 • Dzień Pracownika Socjalnego w Węgrowie
  21 listopada jako Dzień Pracownika Socjalnego jest świętem wszystkich pracowników służb społecznych, a w szczególności pracowników socjalnych. Z tej właśnie okazji w Węgrowie spotkali się pracownicy socjalni pracujący na terenie powiatu węgrowskiego.
 • Dzielnicowi zatrzymali podejrzanych o kradzież telefonu
  Dzielnicowi z mińskiego rewiru namierzyli i zatrzymali dwóch mieszkańców gminy Siennica w wieku 18 i 19 lat, mogących mieć związek z kradzieżą telefonu komórkowego z szatni przy boisku sportowym w Siennicy. Dzielnicowi odzyskali telefon, który był ukryty w altanie na prywatnej posesji. Podejrzani usłyszeli już zarzuty karne popełnienia kradzieży, po czym dobrowolnie poddali się karze.
 • Kolejne miliony na borowskie inwestycje
  30 proc. ogólnych wydatków gminy Borowie zapisanych w projekcie przyszłorocznego budżetu, stanowić będą wydatki inwestycyjne. Planuje się wykonanie za nie kilku ważnych inwestycji, szczególnie skierowanych na ochronę środowiska.
 • Mingosy, gm. Kotuń: Czekają na przedstawicieli firmy energetycznej
  Pracownicy firmy energetycznej, którzy budują w miejscowości Mingosy w gminie Kotuń, linię wysokiego napięcia Stara Miłosna-Ujrzanów, czekają na swoich zwierzchników. Prace zostały przerwane, gdyż jeden z rolników zablokował energetykom dostęp do swojego pola.
 • Pierwsza sesja Rady Miasta Siemiatycze
  W czwartek, 27 listopada po raz pierwszy zbierze się nowo wybrana rada miasta Siemiatycze.
 • Seniorzy seniorom
  Tegoroczny program Gminnego Dnia Seniora w Mordach był bardzo bogaty. Oprócz przedstawień były występy zespołów ludowych oraz spotkanie z historykiem.
 • Problem z budową linii wysokiego napięcia Stara Miłosna-Ujrzanów
  W miejscowości Mingosy, gdzie budowowana jest  linia wysokiego napięcia Stara Miłosna-Ujrzanów, jeden z rolników zablokował energetykom dostęp do swojego pola.
 • Nowi radni wybrani
  Trochę ponad 56% wyborców wybrało się do urn, aby zadecydować o przyszłości gminy Mokobody. Jak się jednak okazało, ci którzy poszli, nie podjęli ostatecznej decyzji w sprawie najważniejszego stanowiska. To chyba jedna z największych niespodzianek tegorocznych wyborów samorządowych, w każdym razie na pewno w sztabie Iwony Księżpolskiej.
 • Dzieci i ich misie
  25 listopada, czyli w dniu, kiedy przypada jedno z najsympatyczniejszych świąt - Dzień Pluszowego Misia, do Przedszkola nr 4 w Łukowie dzieci przyszły razem ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi. Były też ubrane na brązowo, a na głowach miały „misiowe” opaski.
 • Wyniki zawodów w pływackich w Białej Podlaskiej
  25 listopada na basenie I LO w Białej Podlaskiej odbył się Finał Miasta Biała Podlaska w sztafetowym i indywidualnym pływaniu dziewcząt i chłopców Gimnazjada. Oto wyniki rywalizacji:
 • Powiat garwoliński: zapowiada się kontynuacja koalicji
  Wbrew rozpowszechnianym wieściom, rządząca z powodzeniem przez ostatnie 4 lata koalicja Polskie Stronnictwo Ludowe - Wspólnota Powiatowa prawdopodobnie odnowi i utrwali swoje sojusznicze zobowiązania.
 • dane dostarcza: remontuj .pl
  dane dostarcza: niania .pl
  Czwartek,
  27 Listopad 2014
  Imieniny obchodzą: Ksenia, Walerian, Franciszek
  AddThis Social Bookmark Button
  Komunikacja
  Logowanie
  Gościmy
  Naszą witrynę przegląda teraz 53 gości 
  Współpraca medialna:
  Tygodnik Siedlecki
  Podlasie24.pl
  Życie Siedleckie
  Ogloszeniowa
  Przekaz 1% podatku

  Statystyka wyświetleń strony od 28.12.2004:

  Dziś:235
  Wczoraj:3522
  Ten tydzień:8444
  Wszystkich:17167175