Joomla ServiceBest Web HostingWeb Hosting
Start

Pałac w Łochowie przeżywa drugą młodość

Tygodnik Siedlecki
lo-palac1_2008_03_12_10_23_54.jpgHotel z widokiem na historię
Pałac w Łochowie odzyskuje dawną świetność. Dwustuletni zabytek stał się centrum konferencyjno-wypoczynkowym. Choć w pałacu trwa jeszcze remont, a uroczyste otwarcie przewidziano dopiero latem, już teraz centrum przyjmuje pierwszych gości.
Na pałacowym dziedzińcu, jeszcze kilka lat temu zarośniętym gąszczem dziczejących krzaków, teraz oczyszczonym i przestronnym, stoi XIX-wieczna figurka Matki Boskiej. Także dla niej nadeszły lepsze czasy. Troskliwie odnowiona przez fachowych konserwatorów, powróciła do swojej pierwotnej postaci. Przez dziesięciolecia kamienną rzeźbę „upiększano” kolejnymi warstwami farby. Teraz wita gości, prezentując swoje delikatne, naturalne piękno. Kartka z napisem „Recepcja”, wetknięta za szybę budynku po lewej stronie, kieruje odwiedzających na wybrukowany dziedziniec dawnej wozowni i stajni. Ta część zespołu pałacowego, pomysłowo przekształcona w hotel, już jest otwarta dla gości. Podobnie jak dawna pałacowa kuchnia, gdzie znalazły się restauracja i sala balowa. We wnętrzach pałacu trwają jeszcze prace wykończeniowe. Hałasują betoniarki, murarskie szpachle drapią ściany, a pędzle kładą kolor w apartamentach na piętrze. Wkrótce na dziedzińcu zazieleni się młoda trawa. Tu i tam panuje jeszcze prowizorka. Z każdym tygodniem Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowe „Pałac Łochów” jest coraz bliższe jednak kształtu, zamierzonego przez nowego właściciela.
Hrabia Hornowski Pałac w Łochowie pobudowano na początku XIX wieku. Pierwszym jego właścicielem był hrabia Hornowski, wuj Cypriana Norwida. W 1875 r. Honorowski przekazał majątek swemu zięciowi, mężowi córki Stefanii, Medardowi Downarowiczowi. Pałac wtedy rozbudowano, nadbudowując boczne skrzydła. Dobudowano także trzy murowane budynki folwarczne. Kilka lat później łochowski pałac ponownie zmienił właściciela. W 1882 r. Downarowicz sprzedał dobra łochowskie Zdzisławowi hr. Zamojskiemu. Nowy właściciel okazał się dobrym gospodarzem i powszechnie szanowanym człowiekiem. Dobrze zapisał się w pamięci okolicznych mieszkańców i znacznie powiększył łochowskie dobra. Później majątek przeszedł w ręce córki hrabiego, Elżbiety Zamojskiej. - W czasie I wojny światowej Elżbieta była sanitariuszką-ochotniczką w szpitalu w Odessie. Poznała tam wybrańca swojego serca, rotmistrza kawalerii, Eryka Kurnatowskiego i wyszła za niego za mąż. Słynął on z zamiłowania do koni. Między innymi tym zaimponował swojemu teściowi, hrabiemu Zamojskiemu, który także kochał konie – opowiada Maryla Wróblewska, dyrektor Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowego w Łochowie.
Stajnia Łochów
Zięć gospodarnego hrabiego Zamojskiego okazał się utracjuszem. - Niedbały o gospodarkę, rozrzutny, pędził hulaszczy żywot najczęściej za granicą – we Francji, Belgii, Włoszech, a wszędzie szastał pieniędzmi i przegrywał w karty spore sumy. Często bywał w kasynie gry w Monte Carlo, „zarabiając” na opinię o swoich niezmiernych bogactwach i wielkości. W Łańcucie na odjednym, ustawionej szpalerem licznej służbie pałacowej wręczył na odjezdne po 20 zł napiwku, na co poszło rozmienionych 500 zł. (W tych czasach wiele pensji urzędniczych tylko nieznacznie przekraczało 100 zł miesięcznie.) Nawet tak wielkie majętności jak Zamoyskich nie mogły nastarczyć tym wydatkom – opisuje utracjuszostwo Eryka Kurnatowskiego Stanisław Sęczyk w swojej „Historii Łochowa i okolic”. Przedwojenny właściciel Łochowa zapisał się jednak złotymi zgłoskami w kronikach polskiego sportu jeździeckiego: należąca do niego stajnia „Łochów” w latach międzywojennych była jedną z najlepszych w Polsce.
Za komuny
Spisana kilka lat temu „Historii Łochowa i okolic” Stanisława Sęczyka (pod redakcją Tadeusza Krupy) ostatnie półwiecze pałacu podsumowuje krótko: „Po wkroczeniu wojsk radzieckich (14 sierpnia 1944 roku) zaczęły obowiązywać nowe prawa, które przewróciły dawny porządek gospodarczy kraju. Ziemia Kurnatowskich, przeszła na własność państwa (…). W opuszczonym pałacu zamieszkało kilkanaście rodzin, głównie dawnej służby – użytkowników nieodpowiedzialnych za stan niszczejącego budynku. Obecnie niektórzy potomkowie z tych rodzin zamieszkują tu nadal. Tylko patrzeć, jak stropy zaczną im się walić na głowę. Potencjalni przyszli nabywcy tego obiektu (z kilkuhektarowym parkiem) nie bardzo kwapią się go kupić, nie chcąc mieć kłopotów z zasiedziałymi tu od lat lokatorami”. 
Nowy właściciel
W latach 90. łochowski samorząd starał się sprzedać pałac. Chętny znalazł się dopiero w 2003 r. 13-hektarową nieruchomość z pałacem i zabudowaniami gospodarczymi kupiła siedlecka firma Arche. Nowy właściciel energicznie zabrał się do modernizacji niszczejącego zespołu pałacowo-parkowego. W czasie odbudowy nie obyło się bez niespodzianek. Okazało się, że nadbudowana ściana pałacowego piętra trzymała się tylko na drewnianej, obmurowanej belce. – Zaskakujące, że wytrzymała tyle czasu – dziwią się budowlańcy. Konserwator zabytków zgodził się na rozbiórkę pałacowej kuchni: z budynku zostały tylko trzy surowe ściany, bo dach zapadł się dawno temu. Kuchnia jednak ocalała. Co więcej – stała się pierwszym budynkiem, który przywrócono do dawnej świetności. W jej wnętrzu mieszczą się obecnie restauracja i sala balowa. To właśnie tam odbyła się pierwsza w odrestaurowanym zespole pałacowym impreza. Nieoficjalna, ale szampańska – hucznie powitano nowy 2008 rok.
Styl swojski
Wozownia i stajnia, których wnętrza przekształcono na hotelowe pokoje, po części zachowały swój surowy klimat. Niewygładzone tynki, proste meble, zamiast szafy na rzeczy – wnęka za zasłonką. Zamiast tapczaników - drewniane i żelazne łóżka. I żadnego telewizora! Goście są zachwyceni taką odmianą. Lśniących hoteli widzieli aż za dużo. Takiego - jeszcze nie. Nad schodami prowadzącymi na piętro zawisła kolekcja monideł z prywatnych zbiorów prezesa Arche, Władysława Grochowskiego. Kilka tygodni temu do Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowego „Pałac Łochów” przyjechali pierwsi goście. – Hurtownia ogrodnicza spod Warszawy urządziła tu swoje spotkanie, rodzaj wewnętrznych targów dla swoich dostawców – opowiada dyrektor Maryla Wróblewska. Sala balowa na krótko zmieniła się wtedy w pawilon targowy. Później, gdy goście bawili się przy ogniskach na dziedzińcu, szybko przywrócono jej reprezentacyjny charakter. – Staramy się być elastyczni i dostosowywać do oczekiwań gości – zapewnia Maryla Wróblewska. Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowe kieruje swoją ofertę głównie do firm. Nie odmawia jednak gościny także indywidualnym turystom. Dzięki wykorzystaniu malowniczych poddaszy wszystkich budynków zespołu pałacowego, powierzchnia użytkowa Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowego wynosi w sumie ok. 4 tysięcy metrów kwadratowych. Większość zajmują pokoje hotelowe. W kompleksie znalazły się także: 4 sale konferencyjne i wykładowe, sala balowa, sala bankietowa, salon fortepianowy, oranżeria. Dyrektor Maryla Wróblewska myśli już o wiośnie, gdy Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe w pełni zaprezentuje swoje możliwości. - Oferujemy szeroką gamę atrakcji: w ramach relaksu polecamy salon odnowy biologicznej Spa, spacery po parku i okolicach nad Liwcem, przejażdżki konne, spływy kajakowe, wycieczki rowerowe… - wylicza. I zachwala: - Wiosną i latem są tu przepięknie widoki.
autor: Dariusz Kuziak
Artykuł pochodzi ze strony Tygodnika Siedleckiego - opublikowany za zgodą TS
Można go również przeczytać na stronach Tygodnika Siedleckiego

Poprawiony (czwartek, 27 marca 2008 16:38)

 
Aktualności
 • W diecezji siedleckiej zainaugurowano Rok Życia Konsekrowanego
  20 grudnia w diecezji siedleckiej zainaugurowano uroczyście Rok Życia Konsekrowanego. Uroczystości w kaplicy Matki Bożej Kodeńskiej, w których uczestniczyły m.in. osoby konsekrowane rozpoczęły się od Adoracji Najświętszego Sakramentu.
 • Przedświąteczny weekend w Łukowie
  Rozpoczął się ostatni weekend przed świętami. To czas, który w Łukowie można spędzić na kilka różnych sposobów. O to kilka propozycji, z których być może Państwo skorzystacie.
 • Jednostki projektowe OHP
  Lubelska Wojewódzka Komenda OHP zaprasza osoby w wieku 15-25 lat do jednostek funkcjonujących w ramach utrzymania rezultatów projektu „OHP jako realizator usług rynku pracy”, które świadczą usługi z zakresu doradztwa i poradnictwa zawodowego, warsztatów aktywnego poszukiwania pracy i przedsiębiorczości, pośrednictwa pracy oraz organizacji kursów i szkoleń.
 • Siedleckie wiadukty – dokończenie na wiosnę 2015
  Co dalej z siedleckimi wiaduktami? Roboty, jakie toczyły się tam wiosną, były tylko pierwszym etapem zaplanowanego remontu. Ciąg dalszy miał nastąpić jesienią, ale póki co niewiele się tam dzieje. Kiedy kolejarze dokończą pracę?
 • Gala Charytatywna Christmas Party 2014
  "Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku..." - ta piosenka, 19 grudnia rozpoczęła się 12 Gala Charytatywna Christmas Party 2014 „Dzieci Eurolingua dzieciom – lokalnie i międzynarodowo” zorganizowana przez Europejskie Centrum Szkolenia Językowego EUROLINGUA w Siedlcach.
 • Zapaśniczki z powiatu łukowskiego w kadrach narodowych
  15 zawodniczek trenujących zapasy, z trzech klubów z powiatu łukowskiego, zostało powołanych do kadr narodowych. Dziewczyny reprezentują kluby z Łukowa, Stoczka Łukowskiego i Zalesia.
 • Adwentowy dzień skupienia w siedleckim KLO
  19 grudnia dyrekcja, nauczyciele i pracownicy szkoły I Katolickiego Liceum im. Świętej Rodziny w Siedlcach wzięli udział w adwentowym dniu skupienia. Spotkanie poprowadził ks. Tomasz Małkiński, duszpasterz akademicki.
 • Biskup Tadeusz Pikus w Centrum Kształcenia Rolniczego w Sokołowie Podlaskim
  19 grudnia w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Władysława Reymonta w Sokołowie Podlaskim odbyło się coroczne spotkanie opłatkowe kadry pedagogicznej, emerytów i uczniów szkoły. Tym razem gościem honorowym spotkania był Biskup Diecezji Drohiczyńskiej ks. Tadeusz Pikus.
 • Ostanie w tym roku sesje rady gmin
  We wtorek, 30 grudnia odbędzie się III Sesja Rady Gminy Sabnie, którą zaplanowano na godzinę 11.00 w Zespole Szkół w Sabniach.
 • Borowie: wystawa w kościółku
  17 grudnia w zabytkowym kościółku w Borowiu odbyło się oficjale otwarcie wystawy zdjęć ks. Jana Krajewskiego proboszcza i kustosza Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Mariańskim Porzeczu.
 • Wigilia w polskim domu
  17 grudnia Gminna Biblioteka Publiczna w Bielanach zorganizowała warsztaty kulinarne pn. „Wigilia w polskim domu”. Spotkanie odbyło się w sali konferencyjnej w Bielanach - Żyłakach. Zajęcia poprowadziła znakomita kucharka Bożena Cieślak - mieszkanka gminy Bielany.
 • „Edmund Zarzycki – Wielki Bohater Małej Ojczyzny”
  W miniony czwartek, 18 grudnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Węgrowie odbyło się kolejne spotkanie z książką regionalną. Tym razem prezentowana była publikacja autorstwa Macieja Robaka zatytułowana „Edmund Zarzycki – Wielki Bohater Małej Ojczyzny”.
 • Gmina Sabnie dba o ziemię
  Gmina Sabnie realizuje program edukacyjny „Ziemia w moich rękach", na realizację którego otrzymała datację w wysokości 21 080 zł. To już drugie w tym roku, po konkursie „Segreguj śmieci – warto", przedsięwzięcie gminy w zakresie edukacji ekologicznej finansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.
 • Betlejemskie Światło Pokoju w Garwolinie
  Symboliczny ogień z Groty Narodzenia Chrystusa w Betlejem został przekazany przez harcerzy Hufca „Orłów” władzom powiatu i miasta Garwolin.
 • Piłka w grze, dziewczyny w akcji
  W piątek, 19 grudnia w Siemiatyczach rozpoczęła się piąta edycja Świątecznego Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Burmistrza Miasta Siemiatycze. Pierwszy taki turniej odbył się 28 grudnia 2010 roku. Podsumowanie czterech poprzednich edycji wygląda następująco:
 • Dariusz Stefaniuk powołał swoich zastępców
  Michał Litwiniuk i Adam Chodziński zostali wybrani na zastępców Prezydenta Białej Podlaskiej. Darusz Stefaniuk powołał również nowe stanowisko - rzecznika prasowego, które będzie piastował Michał Trantau.
 • Wigilia dla samotnych w Kosowie Lackim
  Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas, gdy najbardziej odczuwa się samotność. Dlatego też 17 grudnia w Kosowie Lackim już po raz dziewiętnasty odbyła się „Wigilia dla Samotnych" organizowana przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej przy współudziale Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury.
 • Paczki rozdane
  13 grudnia w I LO w Węgrowie odbył się finał ogólnopolskiej akcji świątecznej pomocy pod nazwą „Szlachetna Paczka”. Akcja zorganizowana była w wielu miastach naszego regionu, w tym m.in. w Węgrowie, gdzie inicjatywa odbywała się po raz czwarty.
 • Na sesji Rady Gminy Sarnaki o przystanku w Kózkach
  Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Sarnaki powrócił temat przeniesienia przystanku w miejscowości Kózki. Położony tuż przy krajowej 19 w centrum wsi, przystanek służył mieszkańcom przez kilkadziesiąt lat.
 • II sesja Rady Gminy Wierzbno
  9 grudnia w Wierzbnie odbyła się II sesja Rady Gminy, podczas której zaprzysiężona została nowa wójt – Hanna Kelleher. W sesji uczestniczył także starosta węgrowski Krzysztof Fedroczyk oraz ustępujący wójt gminy Wierzbno – Eugeniusz Kudelski.
 • Świąteczne spotkanie w Gimnazjum Rzemieślniczym
  Uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz dyrekcja Gimnazjum Rzemieślniczym nr 1 w Łukowie, spotkali się na szkolnej Wigilii. Odbyła się ona tuż przed świąteczną przerwą, 16 grudnia.
 • Inauguracja Roku Życia Konsekrowane w diecezji siedleckiej
  Dziś, 20 grudnia w Siedlcach odbywa się inauguracja Roku Życia Konsekrowanego w diecezji siedleckiej. Osoby konsekrowane rozpoczęły spotkanie o godz. 9.30, od Adoracji Najświętszego Sakramentu. Obecnie trwa prezentacja "Raportu z badań o postrzeganiu życia konsekrowanego" i "Co, jak i komu komunikować".
 • Charytatywna gra
  Po godzinie 10.00 w hali przy Zespole Szkół nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie rozpoczął się II Charytatywny Turniej Piłki Nożnej. Udział w nim bierze osiem drużyn: z Łukowa, Łazów, Jeleńca, Wojcieszkowa i Krzywdy.
 • Przedświąteczne spotkanie w ośrodku kultury
  17 grudnia w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kosowie Lackim odbyło się przedświąteczne spotkanie klubu „ Ludzie z pasją" pt: „Wspólne robienie ozdób choinkowych" Podczas spotkania Barbara Niemira pokazała różne techniki ozdabiania bombek makaronem, soją, makiem, kaszami, cekinami itp.
 • Jak wychowywać młodych?
  Edyta Starostka, psycholog, terapeutka pracująca ze skazanymi w Zakładzie Karnym w Siedlcach oraz z młodzieżą mającą konflikt z prawem, była 19 grudnia gościem Radia Podlasie. Psycholog mówiła m.in. o tym, co wpływa na osobowość młodego człowieka, o wychowaniu w rodzinach, zaburzeniach w funkcjonowaniu młodzieży w społeczeństwie.
 • Moto-wigilia w centrum Siedlec
  Siedleccy miłośnicy różnych form motoryzacji postanowili zjednoczyć swoje siły i razem zrobić coś dla potrzebujących. Dziś, 20 grudnia w południe w centrum miasta organizują Moto-Wigilię.
 • Wywiad z Krzysztofem Wyszogrodzkim
  W wyborach samorządowych o fotel burmistrza miasta Węgrowa ubiegał się po raz drugi. Tym razem wygrał. Krzysztof Wyszogrodzki zdobył podczas tegorocznych wyborów samorządowych większość głosów węgrowian, tym samym stając się nowym burmistrzem miasta.
 • Rodzinnie w świetlicy w Bielsku
  W świetlicy „Promyk Dnia” w Bielsku Podlaski dzieci wraz z rodzinami uczestniczyły w cyklu warsztatów pt. „ Dialog międzypokoleniowy – instrukcja obsługi”. Wspólne zajęcia organizowano niemal przez rok, a ostatnie odbyły się w niedzielę (14 grudnia).
 • Niezwykła pasja mieszkańca Gończyc
  Jego pasją jest dokumentowanie miejsc pamięci narodowej w powiecie garwolińskim, ale najbardziej znany jest z fotografowania zapomnianych kapliczek czy krzyży, których na ziemi garwolińskiej jest bardzo dużo.
 • Profesor Mariusz Jędrzejko o wychowaniu i substancjach psychoaktywnych
  -Dziś widzimy finał, że oni zamordowali rodziców, ale trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, jaka ścieżka do tego wiodła – mówił na antenie Radia Podlasie profesor Mariusz Jędrzejko, pedagog społeczny i socjolog, dyrektor naukowy Centrum Profilaktyki Społecznej, w kontekście tragicznych wydarzeń, które miały miejsce w Rakowiskach.
 • Świąteczne spotkanie u Sienkiewicza
  W niedzielę, 21 grudnia w Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej odbędzie się spotkanie kolędowe: Wigilia w Zaścianku. Rozpocznie się ono o godzinie 15.00.
 • Siatkarskie emocje w Siedlcach: derbowy pojedynek medalistów z poprzedniego sezonu
  Pojedynki derbowe zawsze niosą ze sobą dodatkową porcję emocji- mecze KPS-u Siedlce z Camperem Wyszków to zawsze prawdziwe siatkarskie "horrory". Czy tak będzie również w sobotni (20 grudnia) wieczór?
 • Spotkanie opłatkowe w powiecie sokołowskim
  Parlamentarzyści, samorządowcy, księża, pracownicy urzędu, placówek oświatowych i kulturalnych, a także przedsiębiorcy wzięli udział w spotkaniu opłatkowym zorganizowanym przez władze powiatu sokołowskiego. Gościem honorowym uroczystości, która odbyła się w piątek, 19 grudnia, był ordynariusz Diecezji Drohiczyńskiej, biskup Tadeusz Pikus.
 • Marek Konopczyński o morderstwie w Rakowiskach
  - To co się wydarzyło, to efekt osamotnienia i beznadziejności – tak o tragedii w Rakowiskach mówił na antenie Radia Podlasie Marek Konopczyński, polski pedagog resocjalizacyjny, profesor nauk społecznych, autor koncepcji twórczej resocjalizacji, rektor Pedagogium WSNS w Warszawie. Zdaniem profesora ten czyn jest z jednej strony wynaturzeniem, ale jednocześnie ogromnym wyrazem poczucia beznadziejności
 • Zmiana studium. Urząd czeka na wnioski
  Do 7 stycznia w Urzędzie Miasta w Łukowie trwa przyjmowanie pisemnych wniosków dotyczących zmiany studium i prognoz oddziaływania na środowisko. Jest to pierwszy etap prac nad zmianą planu zagospodarowania przestrzennego Łukowa.
 • Podzielona rada powiatu
  W piątek, 19 grudnia po raz trzeci w tej kadencji zebrali się radni powiatu siemiatyckiego. Na początku spotkania przeczytano fragment Pisma Świętego o Narodzeniu Chrystusa, następnie zebrani na sali składali sobie życzenia i dzielili się opłatkiem i prosforą. Kiedy przebrzmiał dźwięk kolęd, przewodniczący rady Krzysztof Andruszkiewicz otworzył sesję.
 • Finał akcji „Dzięki, że jesteś” /ZDJĘCIA/
  Dziś, 19 grudnia świąteczne paczki przygotowane w ramach akcji "Dzięki, że jesteś" zostały dowiezione do potrzebujących. W organizowanej po raz drugi akcji szczególną uwagę poświęcamy osobom samotnym.
 • Opłatek Małego Podlasia
  Tuż przed Wigilią Bożego Narodzenia we wtorek, 23 grudnia opłatkiem przełamią się członkowie Zespołu Pieśni i Tańca Małego Podlasie z Siemiatycze.
 • Wigilia Czterech Pokoleń w Skórcu
  W Szkole Podstawowej w Skórcu rozpoczęła się Wigilia Czterech Pokoleń.
 • Wyniki świątecznego konkursu plastycznego
  12 grudnia w Miejskim Domu Kultury we Włodawie odbyło się roztrzygnięcie XVI powiatowego konkursu plastycznego „Boże narodzenie-tradycje i współczesność", w tym, konkursie uczestniczyła młodzież która „szlifuje" swój talent na zajęciach w kole plastycznym prowadzonym przez Monikę Doszko w Domu Kultury w Dubecznie.
 • Debata o budżecie
  Na sesji rady Miasta Siedlce trwa debata na temat budżetu. Poprawki do budżetu na 2014 zostały przyjęte. Budżet na 2015 po obróbce w komisjach zmniejszył się w stosunku do pierwotnego projektu o ok. 3 mln. Dochody mają teraz wynosić 402,6 mln, wydatki 393 mln, nadwyżka 8,8 mln.
 • Dariusz Stefaniuk: Trzeba rozmawiać w rodzinach
  Miasto Biała Podlaska wciąż jest wstrząśnięte po tragedii, która rozegrała się w nocy 12/13 grudnia w Rakowiskach k. Białej. Prezydent Dariusz Stefaniuk skomentował na antenie Radia Podlasie ostatnie wydarzenia z udziałem młodych ludzi.
 • CKiS będzie musiał ciąć koszty?
  Trwa sesja Rady Miasta Siedlce. Radny Sitnik skrytykował zwiększenie dotacji do CKiS. Zarzucił dyrektorowi naruszenie dyscypliny budżetowej i złożył wniosek o powołanie specjalnej komisji, która to sprawdzi. Ostatecznie komisji specjalnej nie powołano (brak chętnych z innych klubów poza Bezpartyjnymi Siedlcami).
 • Komunikat o pogrzebie
  Ks. Krzysztof Węgrzynek, wikariusz parafii p.w. Wniebowzięcia N.M.P. w Wildze, zawiadamia o śmierci swojego taty, śp. Andrzeja Węgrzynka, lat 62.
 • „Opowieść wigilijna” na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce
  Familijne widowisko dla całej rodziny czyli spektakl „Opowieść wigilijna” w reżyserii i choreografii Iwony Marii Orzełowskiej wystawiony zostanie 11 stycznia 2015r. na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce. DJ
 • Utraciłeś dokumenty? Działaj!
  Nie daj się złowić! Chroń swoje pieniądze i tożsamość! Policja ostrzega:
 • Rozpoznaj swój rower
  Na poniższym zdjęciu prezentujemy Państwu rower zabezpieczone przez funkcjonariuszy KMP w Siedlcach 5 grudnia br. na ul. Kilińskiego. Jeżeli ktoś z Państwa w jednośladzie tym rozpoznaje swoją własność, proszony jest o kontakt z tutejszą jednostką.
 • 27- latek z amfetaminą
  Kryminalni z Komendy Policji w Łukowie zatrzymali 27- letniego mieszkańca Łukowa. Podczas przeszukania miejsca zamieszkania młodego mężczyzny funkcjonariusze zabezpieczyli 150 porcji amfetaminy. Mężczyzna osadzony został w policyjnym areszcie.
 • Łosiczanie na meczu polskich szczypiornistów
  14 grudnia w Lublinie rozegrano charytatywny mecz piłki ręcznej: POLSKA - Reszta Świata. Na spotkaniu nie zabrakło przedstawicieli fanów szczypiorniaka z powiatu łosickiego.
 • III Sesja Rady Miasta Siedlce
  Rozpoczęła się sesja rady miasta Siedlce. Ślubowanie złożył radny Stefan Matwiejczyk, który obejmuje mandat zwolniony przez Jarosława Głowackiego.
 • dane dostarcza: remontuj .pl
  dane dostarcza: niania .pl
  Sobota,
  20 Grudzień 2014
  Imieniny obchodzą: Bogumiła, Dominik
  AddThis Social Bookmark Button
  Komunikacja
  Logowanie
  Gościmy
  Naszą witrynę przegląda teraz 300 gości 
  Współpraca medialna:
  Tygodnik Siedlecki
  Podlasie24.pl
  Życie Siedleckie
  Ogloszeniowa
  Przekaz 1% podatku

  Statystyka wyświetleń strony od 28.12.2004:

  Dziś:8841
  Wczoraj:9672
  Ten tydzień:25001
  Wszystkich:17368003