Joomla ServiceBest Web HostingWeb Hosting
Start

Pałac w Łochowie przeżywa drugą młodość

Tygodnik Siedlecki
lo-palac1_2008_03_12_10_23_54.jpgHotel z widokiem na historię
Pałac w Łochowie odzyskuje dawną świetność. Dwustuletni zabytek stał się centrum konferencyjno-wypoczynkowym. Choć w pałacu trwa jeszcze remont, a uroczyste otwarcie przewidziano dopiero latem, już teraz centrum przyjmuje pierwszych gości.
Na pałacowym dziedzińcu, jeszcze kilka lat temu zarośniętym gąszczem dziczejących krzaków, teraz oczyszczonym i przestronnym, stoi XIX-wieczna figurka Matki Boskiej. Także dla niej nadeszły lepsze czasy. Troskliwie odnowiona przez fachowych konserwatorów, powróciła do swojej pierwotnej postaci. Przez dziesięciolecia kamienną rzeźbę „upiększano” kolejnymi warstwami farby. Teraz wita gości, prezentując swoje delikatne, naturalne piękno. Kartka z napisem „Recepcja”, wetknięta za szybę budynku po lewej stronie, kieruje odwiedzających na wybrukowany dziedziniec dawnej wozowni i stajni. Ta część zespołu pałacowego, pomysłowo przekształcona w hotel, już jest otwarta dla gości. Podobnie jak dawna pałacowa kuchnia, gdzie znalazły się restauracja i sala balowa. We wnętrzach pałacu trwają jeszcze prace wykończeniowe. Hałasują betoniarki, murarskie szpachle drapią ściany, a pędzle kładą kolor w apartamentach na piętrze. Wkrótce na dziedzińcu zazieleni się młoda trawa. Tu i tam panuje jeszcze prowizorka. Z każdym tygodniem Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowe „Pałac Łochów” jest coraz bliższe jednak kształtu, zamierzonego przez nowego właściciela.
Hrabia Hornowski Pałac w Łochowie pobudowano na początku XIX wieku. Pierwszym jego właścicielem był hrabia Hornowski, wuj Cypriana Norwida. W 1875 r. Honorowski przekazał majątek swemu zięciowi, mężowi córki Stefanii, Medardowi Downarowiczowi. Pałac wtedy rozbudowano, nadbudowując boczne skrzydła. Dobudowano także trzy murowane budynki folwarczne. Kilka lat później łochowski pałac ponownie zmienił właściciela. W 1882 r. Downarowicz sprzedał dobra łochowskie Zdzisławowi hr. Zamojskiemu. Nowy właściciel okazał się dobrym gospodarzem i powszechnie szanowanym człowiekiem. Dobrze zapisał się w pamięci okolicznych mieszkańców i znacznie powiększył łochowskie dobra. Później majątek przeszedł w ręce córki hrabiego, Elżbiety Zamojskiej. - W czasie I wojny światowej Elżbieta była sanitariuszką-ochotniczką w szpitalu w Odessie. Poznała tam wybrańca swojego serca, rotmistrza kawalerii, Eryka Kurnatowskiego i wyszła za niego za mąż. Słynął on z zamiłowania do koni. Między innymi tym zaimponował swojemu teściowi, hrabiemu Zamojskiemu, który także kochał konie – opowiada Maryla Wróblewska, dyrektor Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowego w Łochowie.
Stajnia Łochów
Zięć gospodarnego hrabiego Zamojskiego okazał się utracjuszem. - Niedbały o gospodarkę, rozrzutny, pędził hulaszczy żywot najczęściej za granicą – we Francji, Belgii, Włoszech, a wszędzie szastał pieniędzmi i przegrywał w karty spore sumy. Często bywał w kasynie gry w Monte Carlo, „zarabiając” na opinię o swoich niezmiernych bogactwach i wielkości. W Łańcucie na odjednym, ustawionej szpalerem licznej służbie pałacowej wręczył na odjezdne po 20 zł napiwku, na co poszło rozmienionych 500 zł. (W tych czasach wiele pensji urzędniczych tylko nieznacznie przekraczało 100 zł miesięcznie.) Nawet tak wielkie majętności jak Zamoyskich nie mogły nastarczyć tym wydatkom – opisuje utracjuszostwo Eryka Kurnatowskiego Stanisław Sęczyk w swojej „Historii Łochowa i okolic”. Przedwojenny właściciel Łochowa zapisał się jednak złotymi zgłoskami w kronikach polskiego sportu jeździeckiego: należąca do niego stajnia „Łochów” w latach międzywojennych była jedną z najlepszych w Polsce.
Za komuny
Spisana kilka lat temu „Historii Łochowa i okolic” Stanisława Sęczyka (pod redakcją Tadeusza Krupy) ostatnie półwiecze pałacu podsumowuje krótko: „Po wkroczeniu wojsk radzieckich (14 sierpnia 1944 roku) zaczęły obowiązywać nowe prawa, które przewróciły dawny porządek gospodarczy kraju. Ziemia Kurnatowskich, przeszła na własność państwa (…). W opuszczonym pałacu zamieszkało kilkanaście rodzin, głównie dawnej służby – użytkowników nieodpowiedzialnych za stan niszczejącego budynku. Obecnie niektórzy potomkowie z tych rodzin zamieszkują tu nadal. Tylko patrzeć, jak stropy zaczną im się walić na głowę. Potencjalni przyszli nabywcy tego obiektu (z kilkuhektarowym parkiem) nie bardzo kwapią się go kupić, nie chcąc mieć kłopotów z zasiedziałymi tu od lat lokatorami”. 
Nowy właściciel
W latach 90. łochowski samorząd starał się sprzedać pałac. Chętny znalazł się dopiero w 2003 r. 13-hektarową nieruchomość z pałacem i zabudowaniami gospodarczymi kupiła siedlecka firma Arche. Nowy właściciel energicznie zabrał się do modernizacji niszczejącego zespołu pałacowo-parkowego. W czasie odbudowy nie obyło się bez niespodzianek. Okazało się, że nadbudowana ściana pałacowego piętra trzymała się tylko na drewnianej, obmurowanej belce. – Zaskakujące, że wytrzymała tyle czasu – dziwią się budowlańcy. Konserwator zabytków zgodził się na rozbiórkę pałacowej kuchni: z budynku zostały tylko trzy surowe ściany, bo dach zapadł się dawno temu. Kuchnia jednak ocalała. Co więcej – stała się pierwszym budynkiem, który przywrócono do dawnej świetności. W jej wnętrzu mieszczą się obecnie restauracja i sala balowa. To właśnie tam odbyła się pierwsza w odrestaurowanym zespole pałacowym impreza. Nieoficjalna, ale szampańska – hucznie powitano nowy 2008 rok.
Styl swojski
Wozownia i stajnia, których wnętrza przekształcono na hotelowe pokoje, po części zachowały swój surowy klimat. Niewygładzone tynki, proste meble, zamiast szafy na rzeczy – wnęka za zasłonką. Zamiast tapczaników - drewniane i żelazne łóżka. I żadnego telewizora! Goście są zachwyceni taką odmianą. Lśniących hoteli widzieli aż za dużo. Takiego - jeszcze nie. Nad schodami prowadzącymi na piętro zawisła kolekcja monideł z prywatnych zbiorów prezesa Arche, Władysława Grochowskiego. Kilka tygodni temu do Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowego „Pałac Łochów” przyjechali pierwsi goście. – Hurtownia ogrodnicza spod Warszawy urządziła tu swoje spotkanie, rodzaj wewnętrznych targów dla swoich dostawców – opowiada dyrektor Maryla Wróblewska. Sala balowa na krótko zmieniła się wtedy w pawilon targowy. Później, gdy goście bawili się przy ogniskach na dziedzińcu, szybko przywrócono jej reprezentacyjny charakter. – Staramy się być elastyczni i dostosowywać do oczekiwań gości – zapewnia Maryla Wróblewska. Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowe kieruje swoją ofertę głównie do firm. Nie odmawia jednak gościny także indywidualnym turystom. Dzięki wykorzystaniu malowniczych poddaszy wszystkich budynków zespołu pałacowego, powierzchnia użytkowa Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowego wynosi w sumie ok. 4 tysięcy metrów kwadratowych. Większość zajmują pokoje hotelowe. W kompleksie znalazły się także: 4 sale konferencyjne i wykładowe, sala balowa, sala bankietowa, salon fortepianowy, oranżeria. Dyrektor Maryla Wróblewska myśli już o wiośnie, gdy Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe w pełni zaprezentuje swoje możliwości. - Oferujemy szeroką gamę atrakcji: w ramach relaksu polecamy salon odnowy biologicznej Spa, spacery po parku i okolicach nad Liwcem, przejażdżki konne, spływy kajakowe, wycieczki rowerowe… - wylicza. I zachwala: - Wiosną i latem są tu przepięknie widoki.
autor: Dariusz Kuziak
Artykuł pochodzi ze strony Tygodnika Siedleckiego - opublikowany za zgodą TS
Można go również przeczytać na stronach Tygodnika Siedleckiego

Poprawiony (czwartek, 27 marca 2008 16:38)

 
Aktualności
 • "Jazzmania” w ramach "Dziękujemy za wolność" w Mińsku Mazowieckim
  W najbliższy piątek i sobotę w Mińsku Mazowieckim odbędą się uroczyste obchody 71. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego pod hasłem „Dziękujemy za wolność”. Wśród zaplanowanych wydarzeń nie zabraknie propozycji dla uzdolnionej wokalnie młodzieży. W Miejskiej Bibliotece Publicznej odbędą się warsztaty muzyczne oraz wyjątkowy koncert, których pomysłodawcą jest Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, realizująca projekt „Jazzmania – Zapomniane piosenki”.
 • Obchody Święta Policji w Siemiatyczach
  Z okazji Święta Policji 18 funkcjonariuszy siemiatyckiej Policji otrzymało awanse na wyższe stopnie służbowe. Wyróżniony został również dzielnicowy sierż. szt. Tomasz Szepietowski, który został laureatem konkursu "Policjant, który mi pomógł".
 • Pijany i bez uprawnień przewoził pasażerów
  Czworo pasażerów przewoził wczoraj nietrzeźwy 20-latek z Radzynia Podlaskiego. Badanie stanu trzeźwości kierującego wykazało ponad promil alkoholu. Policjanci ustalili, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami. Nie miał przy sobie również wymaganych przepisami dokumentów. Teraz za swe czyny odpowie przed sądem.
 • Utrudnienia w ruchu na ulicy Brzeskiej
  W dniach 3-8 sierpnia oraz 10-21 sierpnia nastąpią utrudnienia w ruchu w Siedlcach. Całkowicie zamknięta będzie ulica Brzeska.
 • Sierpniowe zajęcia plastyczne w ŁDK
  W sierpniu w Łosickim Domu Kultury odbędą się zajęcia artystyczno – plastyczne. Poprowadzi je Ewelina Siemieniuk.
 • Piesze pielgrzymki na Jasną Górę. Przeżyjmy to jeszcze raz …
  W tym roku na Jasną Górę wyruszy po raz 35. Piesza Pielgrzymka Podlaska i po raz 25. Piesza Pielgrzymka Drohiczyńska. Po raz 5. natomiast pielgrzymom będzie towarzyszył wóz transmisyjny Katolickiego Radia Podlasie.
 • Agnieszka Szczypek dyrektorem ZS w Michałówce
  Do konkursu stanęły trzy panie, jedna odpadła ze względów formalnych. Spośród dwóch pozostałych, bezwzględną większością głosów komisji konkursowej, kandydatką na dyrektorkę Zespołu Szkół została Agnieszka Szczypek.
 • Akcja Lato 2015 - sierpień
  Radzyński Ośrodek Kultury przygotował wiele trakcji na drugi miesiąc wakacji.
 • Razem możemy więcej
  Trzeci transport łóżek rehabilitacyjnych z materacami, szafek przyłóżkowych i sprzętu rehabilitacyjnego dotarł w lipcu ze Szwajcarii do Caritas Diecezji Siedleckiej. Dzięki życzliwemu wsparciu z zagranicy, kilkaset osób z diecezji będzie miało godne warunki do rekonwalescencji, rehabilitacji, a niektórzy również w ich ostatnich chwilach życia.
 • Na sesji Rady Powiatu o kontrowersyjnym przetargu
  Podczas sesji nadzwyczajnej Rady Powiatu Łosickiego, która odbyła się 27 lipca, samorządowcy dyskutowali o sprawie przetargu na zakup wozów strażackich dla KP PSP w Łosicach i jednostek zarejestrowanych w KSRG z terenu powiatu łosickiego. Urząd Zamówień Publicznych w przypadku powyższego przetargu stwierdził naruszenie ustawy - Prawo Zamówień Publicznych, w części dotyczącej opisu przedmiotu zamówienia z ciężkim zrzutem ustawienia przetargu pod jedną firmę.
 • Poszukiwany Jacek Zubkowicz
  Komisariat Policji w Janowie Podlaskim na podstawie listu gończego sygn. akt II K 279/12 wydanego przez Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej poszukuje Jacka Zubkowicza.
 • Przygotowania grupy 14 A
  W Kolegiacie Przemienienia Pańskiego w Łukowie trwają ostatnie przygotowania do XXXV Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę. Już jutro, w czwartek 30 lipca ruszają zapisy i jak zapewnia ksiądz Paweł Padysz, przewodnik grupy 14 A, wszystko jest już praktycznie gotowe.
 • Plenerowe lato filmowe w Siemiatyczach
  Siemiatyckie plenerowe lato filmowe, to cotygodniowe projekcje filmów na plaży miejskiej nad zalewem w Siemiatyczach.
 • Trwają zapisy do grupy włodawskiej Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę
  W piątek 31 lipca jako pierwsza z diecezji siedleckiej na Jasna Górę wyruszy grupa z Włodawy. Dziś, 29 lipca i jutro, 30 lipca, we włodawskiej parafii p. w. św. Ludwika prowadzone są zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Podlaską.
 • Piesza Pielgrzymka na antenie Radia Podlasie
  Pod hasłem „Bądźcie sobie wzajemnie poddani” - już po raz 35 - na pątniczym szlaku znajdą się pielgrzymi Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej i Drohiczyńskiej na Jasną Górę. Katolickie Radio Podlasie będzie towarzyszyło pątnikom od samego początku drogi. Reporterzy każdego dnia będą spotykać się z pielgrzymami na trasie.
 • Perfekcyjne księżniczki. Zeszyt zadań
  Chyba każda mała dziewczynka na świecie pragnie być prawdziwą księżniczką! Dla takiej właśnie dziewczynki przeznaczona jest ta książeczka. Jej bohaterkami są cztery urocze, dobrze wychowane i bardzo miłe księżniczki – Marcjanna, Helenka, Laura i Amelia. Każda z nich jest inna, ma swoje ulubione zajęcia i sposoby spędzania wolnego czasu, a także marzy o czymś innym, ale razem tworzą zgrany zespół przyjaciółek, który polubi każda dziewczynka.
 • Wakacyjny misz i masz z BCK, czyli atrakcyjne półkolonie
  Znamy już szczegółowy program półkolonii organizowanych przez Bialskie Centrum Kultury. 3 sierpnia rusza pierwszy turnus, kolejny został zaplanowany na dni 10-14 sierpnia.
 • Sztandar dla garwolińskich policjantów /ZDJĘCIA/
  Policjanci z garnizonu mazowieckiego uroczyście obchodzili 96. rocznicę powstania polskiej Policji. Święto to połączone było z nadaniem sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w Garwolinie, który ufundowało społeczeństwo powiatu. Mszy św. przewodniczył Ordynariusz Diecezji Siedleckiej bp. Kazimierz Gurda.
 • Spotkanie autorskie z Mariolą Zaczyńską
  W piątek, 31 lipca w Mielniku odbędzie się spotkanie autorskie z Mariolą Zaczyńską dziennikarką, miłośniczką Podlasia, autorką książki: "Kobieta z impetem", której akcja toczy się m. in. w Mielniku.
 • Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o pobicie
  Węgrowscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o pobicie. Zatrzymani usłyszeli prokuratorskie zarzuty i zastosowano wobec nich dozór policji. Grozi im teraz kara ograniczenia wolności nawet do 8 lat.
 • Utrudnienia na trasie Siedlce - Warszawa
  Po godzinie 12.00 w miejscowości Polaki na drodze krajowej nr 2, na odcinku Siedlce - Kałuszyn, doszło do potrącenia rowerzysty przez samochód osobowy. Kierujący rowerem został zabrany do szpitala.
 • Peregrynacja symboli ŚDM w dekanatach: sokołowskim i sterdyńskim
  Peregrynacja symboli ŚDM jest jednym z najważniejszych elementów przygotowania kraju - gospodarza do Światowych Dni Młodzieży. Symbole pielgrzymują od diecezji do diecezji, od miasta do miasta, odwiedzają kościoły i więzienia, szkoły i szpitale. Młodzi i starsi na własnych ramionach noszą Krzyż i ikonę po ulicach, adorują je na placach i z wielką czcią całują, niczym relikwie. W niedzielę, 2 sierpnia symbole przywędrują do dekanatu sokołowskiego, z kolei we wtorek 4 sierpnia do dekanatu sterdyńskiego.
 • Repertuar kina "Wilga"
  W sierpniu w kinie Wilga będzie można obejrzeć następujące filmy:
 • Dzieje kodeńskiego sanktuarium w drodze na duży ekran
  Historia obrazu Matki Bożej Kodeńskiej jest tak barwna, że aż prosiła się o przerobienie na scenariusz filmowy. I tak się w końcu stanie. Fabularyzowany dokument na podstawie powieści Zofii Kossak „Błogosławiona wina” jest w trakcie produkcji i ma być gotowy jesienią.
 • Święto Policji w Siedlcach
  31 lipca odbędą się w Siedlcach uroczystości z okazji Święta Policji. Rozpoczną się one o godzinie 14.00 mszą św. w kościele pw. Św. Stanisława.
 • Łuków pamięta
  Towarzystwo Fruwającej Muchy oraz portal Łuków Historia zapraszają mieszkańców Łukowa i okolic do wspólnego uczczenia 71. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Spotkanie odbędzie się przy „Mówiącym Kamieniu” w łukowskim parku.
 • Odznaczenia i awanse z okazji policyjnego święta
  Starosta powiatu garwolińskiego i burmistrz Garwolina zostali uhonorowani Srebrnymi Medalami „Za Zasługi dla Policji”, a burmistrz Pilawy oraz wójt gminy Górzno - srebrnymi. Podinsp. Piotr Moreń, kom. Maciej Rękawek i sierż sztab. Sylwester Błażejczyk z KPP Garwolin zostali odznaczeni odznakami resortowymi. Komendant policji awansował do stopnia inspektora.
 • „500 kajaków” - ostatni dzień zapisów!
  1 sierpnia wystartuje największy spływ kajakowy na Podlasiu! „500 kajaków” to prawdziwa gratka dla miłośników sportów wodnych i piękna nadbużańskiej przyrody. Ta impreza rekreacyjna, na jednej z ostatnich nieuregulowanych rzek w Polsce, odbyła się po raz pierwszy w 2013 roku, w związku z obchodami 500-lecia Województwa Podlaskiego, którego Drohiczyn był pierwszą stolicą. Wzięły w niej udział 232 załogi kajakowe.
 • IV Festiwal „Kultura bez granic” w Siemiatyczach
  Zespoły z kraju i zagranicy wystąpiły w niedzielę, 26 lipca w Siemiatyczach podczas czwartej edycji Festiwalu „Kultura Bez granic”. W amfiteatrze nad zalewem tańczyli, grali, śpiewali i porywali do tańca artyści zrzeszeni w grupach: Cygańskie Czary z Igrał koło Sokółki, Kalinka z Białegostoku, Biesiada z Mińska (Białoruś), Sprigulitis z Adami (Łotwa), Pieśniary z Mińska (Białoruś), Małe Podlasie z Siemiatycz, Biełyja Rosy z Grodna (Białoruś), Omorfos z Siemiatycz i AS z Białegostoku.
 • Policjanci zabezpieczyli 48 tys. sztuk papierosów
  Ponad 2400 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli we wtorek lubartowscy policjanci. Taką ilość kontrabandy przewozili swoimi samochodami dwaj mieszkańcy miasta. W przypadku wprowadzenia kontrabandy do obiegu Skarb Państwa straciłby niema 50 tys. zł.
 • Symbole Światowych Dni Młodzieży w dekanacie hajnowskim
  Krzyż i Ikona Matki Bożej Salus Populi Romani Światowych Dni Młodzieży, pielgrzymująca w diecezji drohiczyńskiej, dotarła do dekanatu hajnowskiego. Od parafii p.w. św. Stanisława w Narwii 28 lipca rozpoczęła się peregrynacja w tym dekanacie. Symbole dziekanowi hajnowskiemu i proboszczowi parafii Narew ks. prał. Zbigniewowi Niemyjskiemu przekazał uroczyście na ulicach miejscowości, dziekan bielski ks. prał. Kazimierz Siekierko, który wręczył również Księgę Peregrynacji.
 • Borowie: eternit znika z dachów
  Kolejny rok w gminie Borowie realizowany jest program utylizacji azbestu, na realizację którego pieniądze pozyskiwane są z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Środki finansowe w wysokości 15 % wartości zadania przekazuje z własnego budżetu także samorząd gminy. Dzięki temu w każdym roku z dachów znikają dalsze tysiące metrów kwadratowych eternitu.
 • Wielkie grillowanie w Dąbiu
  W najbliższą niedzielę, 2 sierpnia LZS „BÓR” Dąbie zaprasza wszystkich na mecz i piknik. Głównym punktem imprezy, która ma odbyć się pod hasłem „Wielkie Grillowanie z zespołem Freestyle”, będzie mecz Pucharu Polski. Impreza rozpocznie się o godzinie 15.00.
 • Papież do młodych: nie bójcie się małżeństwa!
  „Drodzy młodzi, nie bójcie się małżeństwa: Chrystus towarzyszy małżonkom, którzy się z Nim jednoczą, i daje im łaski”. Ten wczorajszy tweet Papieża Franciszka dotarł do 22 mln ludzi śledzących tę platformę społecznościową na całym świecie.
 • Symbole ŚDM 2016 w dekanacie siemiatyckim
  W diecezji drohiczyńskiej trwa Peregrynacja Krzyża i Ikony Matki Bożej Salus Populi Romani Światowych Dni Młodzieży. W dekanacie siemiatyckim Symbole ŚDM zagoszczą w dniach 29 – 30 lipca.
 • Władze Kosowa Lackiego remontują drogi gminne
  Na terenie miasta i gminy Kosów Lacki prowadzone są prace na drogach powiatowych, z których większość wykonywana jest z wykorzystaniem środków finansowych obu samorządów. Burmistrz Jan Słomiak przekonuje jednak, że władze Kosowa nie zapominają także o mieszkańcach poszczególnych sołectw.
 • II Piknik Rodzinny w Pniewniku
  26 lipca na boisku parafialnym, tuż obok Punktu Przedszkolnego „Chatka Puchatka” w Pniewniku odbył się II Piknik Rodzinny. Podczas tegorocznego spotkania organizatorzy pokusili się o poszerzenie imprezy o rywalizacje sportowe w postaci Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Księdza Proboszcza Parafii Pniewnik.
 • Jupitery – nie z biletów
  Inwestycja w oświetlenie stadionu nie odbije się na cenach biletów do parku wodnego, lodowiska i hali sportowej – obiecuje Agencja Rozwoju Miasta.
 • Maszynista KM buduje na podwórku skansen kolejowy
  Mateusz od dziecka interesował się koleją – robił makiety, kupował modele pociągów. Kolejnym etapem była budowa roweru, który jeździ po torach, odrestaurowanie prawdziwego semafora i budowa toru. Teraz Mateusz uratował przed zezłomowaniem zabytkową lokomotywę i zamierza zbudować wagony. Na jego podwórku powstanie skansen kolejowy.
 • Siedlecki aquapark do przeglądu
  Jeszcze półtora miesiąca. Tyle czasu będzie działał siedlecki aquapark przed pierwszą w swojej historii przerwą technologiczną. Rozpocznie się ona 7 września i potrwa od dwóch do trzech tygodni.
 • Rodzina sportem silna… w gminie Międzyrzec Podlaski
  Drugie spotkanie z cyklu “ Rodzina sportem silna” organizuje działające na terenie gminy Międzyrzec Podlaski - Stowarzyszenie Moja Gmina. Tym razem impreza odbędzie się w Pościszach na boisku.
 • Inwestycje drogowe na terenie gminy Repki
  Sezon od wiosny do jesieni, to czas wytężonej pracy na drogach. Podobnie jest także w gminie Repki, która w ostatnim czasie wykonała kilka, ważnych z punktu widzenia mieszkańców, inwestycji.
 • Święto Policji w Sokołowie Podlaskim
  31 lipca o godzinie 13.00 na placu KPP Sokołów Podlaski odbędzie się uroczystość Święta Policji, połączona z wręczeniem odznaczeń i nominacji na wyższe stopnie policyjne.
 • Dni Konia Arabskiego /zapowiedź/
  Od 14 do 18 sierpnia w Stadninie Koni w Janowie Podlaskim odbędą się Dni Konia Arabskiego. To jedna z najbardziej rozpoznawalnych i prestiżowych imprez tego typu w naszym kraju.
 • Upamiętnienie Romów i Sinti w Treblince
  W najbliższy czwartek, 30 lipca odbędą się uroczystości upamiętniające ofiary narodowości romskiej zamordowane w byłym niemieckim obozie zagłady w Treblince. Organizatorem obchodów jest Związek Romów Polskich.
 • Festyn w Żdżarach. Święto Transportowców
  Mecz piłkarski, konne przejażdżki i występy – tak minęła niedziela 26 lipca w Żdżarach w gminie Łuków. Tego dnia odbywał się tam już po raz dziewiąty Festyn Transportowców.
 • Pięć aut zderzyło się w Iganiach
  Na trasie K-2 w Iganiach doszło do wypadku. Zderzyło się pięć aut. Jedna osoba została ranna. Utrudniony jest ruch w stronę Warszawy.
 • Włamanie do samochodu
  Policja poszukuje sprawcy włamania do samochodu osobowego marki Opel Vectra, do którego doszło na terenie stacji paliw Lotos w Woskrzenicach Dużych.
 • Przetarg na Zajazd Zimna Woda rozstrzygnięty
  Firma FERO Agnieszki Budner wygrała przetarg na dzierżawę Zajazdu Zimna Woda w Łukowie. Cena dzierżawy, którą zaoferowała firma to 5 tys. 220 zł netto miesięcznie. Przetarg odbył się 28 lipca w łukowskim magistracie.
 • Wakacje ze Słoneczkiem w GOK Zbuczyn
  Za nami dwa tygodnie atrakcji w Gminnym Ośrodku Kultury w Zbuczynie. Przez ten czas przeprowadzone zostały trzy turnieje: piłki nożnej, ręcznej i siatkowej, a w piątki najmłodsi mieli czas na wyrażanie siebie poprzez zajęcia plastyczne. Animacje prowadzone przez instruktorów GOK Zbuczyn przyciągały coraz to więcej zainteresowanych.
 • dane dostarcza: remontuj .pl
  dane dostarcza: niania .pl
  Środa,
  29 Lipiec 2015
  Imieniny obchodzą: Marta, Olaf, Flora
  AddThis Social Bookmark Button
  Komunikacja
  Logowanie
  Gościmy
  Naszą witrynę przegląda teraz 151 gości 
  Współpraca medialna:
  Tygodnik Siedlecki
  Podlasie24.pl
  Życie Siedleckie
  Ogloszeniowa
  Przekaz 1% podatku

  Statystyka wyświetleń strony od 28.12.2004:

  Dziś:5742
  Wczoraj:7277
  Ten tydzień:20524
  Wszystkich:18662398