Joomla ServiceBest Web HostingWeb Hosting
Start

Pałac w Łochowie przeżywa drugą młodość

Tygodnik Siedlecki
lo-palac1_2008_03_12_10_23_54.jpgHotel z widokiem na historię
Pałac w Łochowie odzyskuje dawną świetność. Dwustuletni zabytek stał się centrum konferencyjno-wypoczynkowym. Choć w pałacu trwa jeszcze remont, a uroczyste otwarcie przewidziano dopiero latem, już teraz centrum przyjmuje pierwszych gości.
Na pałacowym dziedzińcu, jeszcze kilka lat temu zarośniętym gąszczem dziczejących krzaków, teraz oczyszczonym i przestronnym, stoi XIX-wieczna figurka Matki Boskiej. Także dla niej nadeszły lepsze czasy. Troskliwie odnowiona przez fachowych konserwatorów, powróciła do swojej pierwotnej postaci. Przez dziesięciolecia kamienną rzeźbę „upiększano” kolejnymi warstwami farby. Teraz wita gości, prezentując swoje delikatne, naturalne piękno. Kartka z napisem „Recepcja”, wetknięta za szybę budynku po lewej stronie, kieruje odwiedzających na wybrukowany dziedziniec dawnej wozowni i stajni. Ta część zespołu pałacowego, pomysłowo przekształcona w hotel, już jest otwarta dla gości. Podobnie jak dawna pałacowa kuchnia, gdzie znalazły się restauracja i sala balowa. We wnętrzach pałacu trwają jeszcze prace wykończeniowe. Hałasują betoniarki, murarskie szpachle drapią ściany, a pędzle kładą kolor w apartamentach na piętrze. Wkrótce na dziedzińcu zazieleni się młoda trawa. Tu i tam panuje jeszcze prowizorka. Z każdym tygodniem Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowe „Pałac Łochów” jest coraz bliższe jednak kształtu, zamierzonego przez nowego właściciela.
Hrabia Hornowski Pałac w Łochowie pobudowano na początku XIX wieku. Pierwszym jego właścicielem był hrabia Hornowski, wuj Cypriana Norwida. W 1875 r. Honorowski przekazał majątek swemu zięciowi, mężowi córki Stefanii, Medardowi Downarowiczowi. Pałac wtedy rozbudowano, nadbudowując boczne skrzydła. Dobudowano także trzy murowane budynki folwarczne. Kilka lat później łochowski pałac ponownie zmienił właściciela. W 1882 r. Downarowicz sprzedał dobra łochowskie Zdzisławowi hr. Zamojskiemu. Nowy właściciel okazał się dobrym gospodarzem i powszechnie szanowanym człowiekiem. Dobrze zapisał się w pamięci okolicznych mieszkańców i znacznie powiększył łochowskie dobra. Później majątek przeszedł w ręce córki hrabiego, Elżbiety Zamojskiej. - W czasie I wojny światowej Elżbieta była sanitariuszką-ochotniczką w szpitalu w Odessie. Poznała tam wybrańca swojego serca, rotmistrza kawalerii, Eryka Kurnatowskiego i wyszła za niego za mąż. Słynął on z zamiłowania do koni. Między innymi tym zaimponował swojemu teściowi, hrabiemu Zamojskiemu, który także kochał konie – opowiada Maryla Wróblewska, dyrektor Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowego w Łochowie.
Stajnia Łochów
Zięć gospodarnego hrabiego Zamojskiego okazał się utracjuszem. - Niedbały o gospodarkę, rozrzutny, pędził hulaszczy żywot najczęściej za granicą – we Francji, Belgii, Włoszech, a wszędzie szastał pieniędzmi i przegrywał w karty spore sumy. Często bywał w kasynie gry w Monte Carlo, „zarabiając” na opinię o swoich niezmiernych bogactwach i wielkości. W Łańcucie na odjednym, ustawionej szpalerem licznej służbie pałacowej wręczył na odjezdne po 20 zł napiwku, na co poszło rozmienionych 500 zł. (W tych czasach wiele pensji urzędniczych tylko nieznacznie przekraczało 100 zł miesięcznie.) Nawet tak wielkie majętności jak Zamoyskich nie mogły nastarczyć tym wydatkom – opisuje utracjuszostwo Eryka Kurnatowskiego Stanisław Sęczyk w swojej „Historii Łochowa i okolic”. Przedwojenny właściciel Łochowa zapisał się jednak złotymi zgłoskami w kronikach polskiego sportu jeździeckiego: należąca do niego stajnia „Łochów” w latach międzywojennych była jedną z najlepszych w Polsce.
Za komuny
Spisana kilka lat temu „Historii Łochowa i okolic” Stanisława Sęczyka (pod redakcją Tadeusza Krupy) ostatnie półwiecze pałacu podsumowuje krótko: „Po wkroczeniu wojsk radzieckich (14 sierpnia 1944 roku) zaczęły obowiązywać nowe prawa, które przewróciły dawny porządek gospodarczy kraju. Ziemia Kurnatowskich, przeszła na własność państwa (…). W opuszczonym pałacu zamieszkało kilkanaście rodzin, głównie dawnej służby – użytkowników nieodpowiedzialnych za stan niszczejącego budynku. Obecnie niektórzy potomkowie z tych rodzin zamieszkują tu nadal. Tylko patrzeć, jak stropy zaczną im się walić na głowę. Potencjalni przyszli nabywcy tego obiektu (z kilkuhektarowym parkiem) nie bardzo kwapią się go kupić, nie chcąc mieć kłopotów z zasiedziałymi tu od lat lokatorami”. 
Nowy właściciel
W latach 90. łochowski samorząd starał się sprzedać pałac. Chętny znalazł się dopiero w 2003 r. 13-hektarową nieruchomość z pałacem i zabudowaniami gospodarczymi kupiła siedlecka firma Arche. Nowy właściciel energicznie zabrał się do modernizacji niszczejącego zespołu pałacowo-parkowego. W czasie odbudowy nie obyło się bez niespodzianek. Okazało się, że nadbudowana ściana pałacowego piętra trzymała się tylko na drewnianej, obmurowanej belce. – Zaskakujące, że wytrzymała tyle czasu – dziwią się budowlańcy. Konserwator zabytków zgodził się na rozbiórkę pałacowej kuchni: z budynku zostały tylko trzy surowe ściany, bo dach zapadł się dawno temu. Kuchnia jednak ocalała. Co więcej – stała się pierwszym budynkiem, który przywrócono do dawnej świetności. W jej wnętrzu mieszczą się obecnie restauracja i sala balowa. To właśnie tam odbyła się pierwsza w odrestaurowanym zespole pałacowym impreza. Nieoficjalna, ale szampańska – hucznie powitano nowy 2008 rok.
Styl swojski
Wozownia i stajnia, których wnętrza przekształcono na hotelowe pokoje, po części zachowały swój surowy klimat. Niewygładzone tynki, proste meble, zamiast szafy na rzeczy – wnęka za zasłonką. Zamiast tapczaników - drewniane i żelazne łóżka. I żadnego telewizora! Goście są zachwyceni taką odmianą. Lśniących hoteli widzieli aż za dużo. Takiego - jeszcze nie. Nad schodami prowadzącymi na piętro zawisła kolekcja monideł z prywatnych zbiorów prezesa Arche, Władysława Grochowskiego. Kilka tygodni temu do Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowego „Pałac Łochów” przyjechali pierwsi goście. – Hurtownia ogrodnicza spod Warszawy urządziła tu swoje spotkanie, rodzaj wewnętrznych targów dla swoich dostawców – opowiada dyrektor Maryla Wróblewska. Sala balowa na krótko zmieniła się wtedy w pawilon targowy. Później, gdy goście bawili się przy ogniskach na dziedzińcu, szybko przywrócono jej reprezentacyjny charakter. – Staramy się być elastyczni i dostosowywać do oczekiwań gości – zapewnia Maryla Wróblewska. Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowe kieruje swoją ofertę głównie do firm. Nie odmawia jednak gościny także indywidualnym turystom. Dzięki wykorzystaniu malowniczych poddaszy wszystkich budynków zespołu pałacowego, powierzchnia użytkowa Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowego wynosi w sumie ok. 4 tysięcy metrów kwadratowych. Większość zajmują pokoje hotelowe. W kompleksie znalazły się także: 4 sale konferencyjne i wykładowe, sala balowa, sala bankietowa, salon fortepianowy, oranżeria. Dyrektor Maryla Wróblewska myśli już o wiośnie, gdy Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe w pełni zaprezentuje swoje możliwości. - Oferujemy szeroką gamę atrakcji: w ramach relaksu polecamy salon odnowy biologicznej Spa, spacery po parku i okolicach nad Liwcem, przejażdżki konne, spływy kajakowe, wycieczki rowerowe… - wylicza. I zachwala: - Wiosną i latem są tu przepięknie widoki.
autor: Dariusz Kuziak
Artykuł pochodzi ze strony Tygodnika Siedleckiego - opublikowany za zgodą TS
Można go również przeczytać na stronach Tygodnika Siedleckiego

Poprawiony (czwartek, 27 marca 2008 16:38)

 
Aktualności
 • Przemytnicy zatrzymani „na gorącym uczynku”
  Kolejny już raz, funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali "na granicy zielonej" przemytników, przy których ujawnili i zabezpieczyli znaczne ilości nielegalnych papierosów.
 • Dzień imienin bp. Tadeusza Pikusa
  28 października - Święto Apostoła Judy Tadeusza, jest dniem imienin biskupa drohiczyńskiego Tadeusza Pikusa.
 • Kierowca dostawczaka stracił prawo jazdy
  Policjanci z parczewskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy kierującemu dostawczym oplem. 58 latek przekroczył dozwoloną prędkość w miejscu wskazanym na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.
 • VI KONGRES PROMOCJI MAZOWSZA /ZAPOWIEDŹ/
  Promocja gminy czy miasta to bardzo złożone przedsięwzięcia. Wymagają nie tylko ciągłego śledzenia panujących trendów, ale także ich kreowania. Wypracowanie silnej marki miejsca, bo o niej mowa, warunkuje sukces na wielu płaszczyznach. Przekłada się zarówno na atrakcyjność turystyczną i inwestycyjną okolicy, ale również na satysfakcję mieszkańców.
 • Zamiana bruku na asfalt w końcu możliwa
  Pamięta czasy napoleońskie, czekano na jej przebudowę od lat 90-tych, jest jedyną drogą na terenie gminy Sokołów Podlaski o nawierzchni brukowanej – mowa o drodze w Podrogowie, która nareszcie doczeka się modernizacji. O drodze w Podrogowie piszemy od 2014 roku, kiedy jeszcze o jej przebudowę zabiegała była sołtys miejscowości, Ewa Jastrzębska. Od tamtego czasu sołtysi się zmienili ale w kwestia drogi pozostała taka sama – potrzeba jej pilnej modernizacji.
 • Ekologiczne myślenie i działanie wyróżnione
  Gmina Garwolin znalazła się wśród 38 najlepszych beneficjantów współpracujących z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w 2015 roku. Samorząd otrzymał wyróżnienie „EKOpozytyw Mazowsza” w kategorii edukacja ekologiczna.
 • Włamywacze i paserzy usłyszeli zarzuty
  Policjanci z mińskiej dochodzeniówki zakończyli sprawę, w której przedstawiono podejrzanym łącznie 15 zarzutów karnych. Sprawa dotyczyła włamań do piwnic i komórek w Mińsku Mazowieckim. Zaczęła się od zatrzymania przez wywiadowców dwójki podejrzanych na ulicy Siennickiej, a zakończyła ustaleniem wszystkich miejsc, w których popełniono przestepstwa, a także zatrzymaniem dwóch „paserów”, którzy ukrywali kradzione przedmioty.
 • Zablokowany jeden pas ruchu w Iganiach Nowych. Tworzą się korki
  Uwaga kierowcy, jadący od strony Warszawy do Siedlec! Przed godziną 7.30 w Iganiach Nowych na ul. Siedleckiej, ok. 200 metrów przed rondem (od strony Warszawy) zderzyły się bus i samochód osobowy.
 • Wschodnie Projekty Fotograficzne: tym razem KONTRASTY
  Dzień zaczął się mglistym porankiem, było pochmurno lecz, co najważniejsze, nie padało. Tego dnia do Siedlec zjechali się miłośnicy fotografii z Lublina, Białej Podlaskiej, Łosic, Warszawy, nie zabrakło też siedlczan. Wszystko za sprawą organizowanego przez Stowarzyszenie DESCARTES, cyklicznego spotkania w ramach Wschodnich Projektów Fotograficznych.
 • Węgrów: inwestycyjne plany na kolejny rok
  Miasto Węgrów i powiat węgrowski planują przyszłoroczne budżety i zamierzają realizować wspólne inwestycje drogowe. Mowa o drogach powiatowych na terenie miasta, które miałyby być realizowane systemem "pół na pół".
 • Poskromienie złośnicy
  Każda z nas czasami zachowuje się jak złośnica. Każda z nas doświadcza sytuacji, gdy puszczają jej hamulce emocjonalne. Aby poradzić sobie ze wzburzeniem, tłumimy nasze uczucia albo wybuchamy w sposób niekontrolowany (lub robimy po części i jedno, i drugie).Jak skutecznie zapanować nad nieokiełznanymi emocjami?
 • Nowe oświetlenie hali sportowej ZPO nr 2
  84 energooszczędne lampy pojawiły się w hali sportowej w Zespole Placówek Oświatowych nr 2 w Międzyrzecu Podlaskim. Poprawiły się tym samym warunki w obiekcie, z którego korzystają uczniowie oraz dorośli, a modernizacja w dalszej perspektywie przyniesie spore oszczędności.
 • Wizyta biskupa drohiczyńskiego w gminie Łochów
  21 października pracowników Urzędu Miasta w Łochowie odwiedził biskup drohiczyński Tadeusz Pikus. Burmistrz Łochowa Robert Gołaszewski zapoznał biskupa z funkcjonowaniem i pracą Urzędu, która polega nie tylko na obsłudze mieszkańców, ale również rozwija infrastrukturalnie i inwestycyjne teren gminy Łochów.
 • Dzienny Dom Opieki Medycznej w Sokołowie Podlaskim
  Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Sokołowie Podlaskim otwiera Dzienny Dom Opieki Medycznej.
 • W którym świecie żyje twoje dziecko?
  Gminna Biblioteka Publiczna w Leśnej Podlaskiej zaprasza rodziców na spotkanie autorskie z Krzysztofem Piersą poświęcone uzależnieniu od gier komputerowych.
 • Łuków: Punkt przetrzymywania zwierząt ma zostać zlikwidowany
  Punkt Tymczasowego Zatrzymywania Zwierząt w Łukowie, który znajduje się przy ulicy Łąkowej i gdzie schronienie znajdują bezdomne psy, ma zostać zlikwidowany do końca roku. Takie działanie zapowiedział burmistrz Dariusz Szustek. To efekt interpretacji przepisów przez nadzór prawny wojewody.
 • Nadszedł ten długo oczekiwany dzień
  Kapłaństwo – sacramentum ordinis – to szósty z siedmiu sakramentów według katechizmowego wyliczenia. Seminarium duchowne przez formację przygotowuje mężczyzn, którzy zdecydowali się w swoim życiu pójść za Chrystusem i jednać ludzi z Bogiem, stać się głosicielami Ewangelii.
 • Dzień wspólnoty z rodzinami alumnów trzeciego roku
  W XXX Niedzielę Zwykłą w ciągu roku, w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Siedleckiej obchodzono dzień wspólnoty z rodzinami alumnów trzeciego roku. Centralnym punktem tego dnia była Eucharystia sprawowana o godz. 11.30. Mszy Świętej przewodniczył Prefekt alumnów ks. Łukasz Gomółka.
 • Uroczystość patronów diecezji siedleckiej
  28 października przypada uroczystość głównych patronów diecezji siedleckiej – świętych: Szymona i Judy Tadeusza. Z tej okazji godzinie 12.00 w katedrze siedleckiej zostanie odprawiona Msza św. Eucharystii przewodniczył będzie biskup siedlecki Kazimierz Gurda.
 • Radzyński Ośrodek Kultury zaprasza na warsztaty teatralne
  Radzyński Ośrodek Kultury organizuje całoroczne warsztaty teatralne. W ramach zajęć organizatorzy zapewniają dużo ruchu i pracy z ciałem, elementy pantomimy, praca z głosem, interpretacja tekstu, występy sceniczne oraz dużo zabawnej pracy w teatralnym stylu.
 • Celnicy odebrali medale
  Dziś, 26 października w sali kolumnowej lubelskiego urzędu wojewódzkiego kilkunastu funkcjonariuszy celnych odebrało medale za wieloletnią służbę. Medale wręczył wojewoda lubelski Przemysław Czarnek.
 • Plan uchwalony, czas na działanie
  Radni miejscy Garwolina podjęli uchwałę w sprawie przyjęcia Lokalnego Planu Rewitalizacji Miasta, który pozwoli na długofalowe działania zmierzające do poprawy warunków i jakości życia mieszkańców, zapobiegnie dalszej degradacji obszarów, w których stwierdzono stany kryzysowe, jak również umożliwi miastu ubieganie się o środki finansowe z Unii Europejskiej oraz uzyskanie dotacji.
 • Wieczór Chwały w Siedlcach
  Pierwszy po wakacjach Wieczór Chwały odbędzie się 27 października w sali wielofunkcyjnej przy kościele św. Józefa w Siedlcach. Spotkania organizowane są cyklicznie przez Wspólnotę Jednego Ducha i Szkołę Nowej Ewangelizacji diecezji siedleckiej i od kilku lat przyciągają wszystkich, którzy chcą doświadczyć mocy modlitwy wspólnotowej.
 • Zdarzenia drogowe w powiecie
  25 października doszło do dwóch zdarzeń drogowych w powiecie węgrowskim - w Płatkowicy i Ludwinowie.
 • Mimo zakazu przewoził świnie - teraz grozi mu grzywna
  Rolnik z terenu gminy Leśna Podlaska może sono zapłacić za przewiezienie dwóch świń do innego gospodarstwa...
 • Młodzież kontra narkotyki
  Od 200 do 250 – tyle osób mających problemy z narkotykami korzysta z pomocy wyspecjalizowanych siedleckich instytucji i organizacji pozarządowych. W skali blisko 80-tysięcznego miasta nie jest to może wiele, ale te liczby nie oddają całego problemu. Więcej troski przysparzają badania ilustrujące to, jak z substancjami psychoaktywnymi eksperymentuje młodzież.
 • Napadał na kobiety, szukała go policja - 23- latek jest już w areszcie
  W policyjnym areszcie zatrzymano 23 – letniego mężczyznę, który w ostatnim czasie atakował w Siedlcach na tle seksualnym kobiety. Sprawca wiedząc, że policja ustaliła jego personalia sam zgłosił się do komendy. Sąd po zapoznaniu się z materiałami sprawy zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na najbliższe 2 miesiące.`
 • Dzień Misyjny w terespolskiej parafii
  23 października w parafii Trójcy Świętej w Terespolu, Wspólnota Nazarejczyk włączyła się w obchody dnia misyjnego. Członkowie Wspólnoty przebrani w stroje z Zambii ukazywali piękno liturgii afrykańskiej.
 • "Znicz 2016" - w Siedlcach
  Wkrótce Dzień Wszystkich Świętych, w tym czasie z całą pewnością należy się spodziewać zwiększonego ruchu na drogach i dlatego, jak co roku przy tej okazji mazowieccy policjanci rozpoczynają działania „Znicz 2016". Akcja rozpocznie się 28 października i potrwa do 2 listopada. Policjanci w tym okresie będą pełnić służbę w rejonach cmentarzy oraz na głównych ciągach komunikacyjnych.
 • Uczniowie z LO i ZSZ w Więzieniu
  19 października uczniowie klas I i II LO i ZSZ w Kosowie Lacki uczestniczyli w wyjątkowym programie profilaktyczno-edukacyjnym.
 • Bialscy Pisarze Dzieciom
  5 listopada w Bibliotece Barwnej w Białej Podlaskiej odbędzie się pierwsze spotkanie z cyklu „Bialscy Pisarze Dzieciom”. Tego dnia gościem będzie Patrycja Rytel.
 • W Siedlcach spotkanie wicelidera i lidera
  Już dzisiaj (26 października) w Siedlcach starcie wicelidera i lidera rozgrywek I ligi piłki siatkowej mężczyzn. KPS Siedlce o godz. 19.00 zmierzy się w hali przy Prusa 6 ze Ślepskiem Suwałki.
 • Zychowicz o "Wołyniu": To jest wielki triumf prawdy! /VIDEO/
  Koniec zmowy milczenia na temat rzezi wołyńskiej? Czy film „Wołyń” polepszy, czy może pogorszy stosunki polsko – ukraińskie? Gościem Tematu Dnia w Salve TV był Piotr Zychowicz, redaktor naczelny miesięcznika „Historia Do Rzeczy”, który w rozmowie z Ewą Pietrzak odniósł się do skomplikowanej historii Polski i Ukrainy.
 • O grach komputerowych w Mordach
  „Nie spotkałem tak ciekawej gry, jak swoje własne życie” – tymi słowami podsumował swoje spotkanie Krzysztof Piersa, autor książki „Komputerowy ćpun”. Pisarz gościł dziś(26 października) w Miejsko Gminny Ośrodku Kultury w Mordach.
 • Uroczystość Wszystkich Świętych w parafii konkatedralnej w Sokołowie Podlaskim
  1 listopada, w Uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. w parafii konkatedralnej w Sokołowie Podlaskim odprawione zostaną o godz.: 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 16.00 i 20.00.
 • Biała Podlaska: niepełnosprawni zaprezentują swoje filmy
  „Niepełnosprawni i sztuka” – to tytuł V Festiwalu Filmowego Twórczości Osób Niepełnosprawnych, który odbędzie się w czwartek, 27 października w kinie Merkury w Białej Podlaskiej. Autorami filmów, które zostaną zaprezentowane w czasie tegorocznej edycji – są osoby niepełnosprawne oraz ich opiekunowie.
 • Złote Gody w Siedlcach
  Osiemnaście par 24 października świętowało jubileusz pięćdziesięciolecia pożycia małżeńskiego. Siedemnaście z nich mieszka w Siedlcach, jedna w gminie Siedlce.
 • Międzynarodowy projekt w Platerowie
  Od czerwca ubiegłego roku szkolnego, Nadbużańskie Stowarzyszenie Oświatowo – Ekologiczne „Mężenin” we współpracy ze szkołą w Platerowie realizuje projekt „Dzikie pola nadbużańskie”. Działanie odbywa się w ramach programu Polsko-Ukraińska Wymiana Młodzieży pod patronatem Narodowego Centrum Kultury projekt kulturowy ze szkołą z Małej Biłozierki na Ukrainie.
 • Sportowe sukcesy uczennic z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Łosicach
  Uczennice Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Łosicach w październiku br. dwukrotnie reprezentowały Mazowsze na ogólnopolskich zawodach Olimpiad Specjalnych. Najpierw odniosły zwycięstwo w Koninie.
 • Gminny Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej w Golicach
  25 października w Zespole Oświatowym w Golicach odbył się Gminny Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej.
 • Legia w Siedlcach!
  Legia Warszawa zawita do Siedlec! Mistrz Polski 10 listopada rozegra sparingowe spotkanie z Pogonią Siedlce.
 • Kępa Celejowska: czytali dzieciom o miłosierdziu
  W ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, w niewielkiej szkole podstawowej w Kępie Celejowskiej w gminie Wilga, zaproszeni goście czytali dzieciom książeczkę pt. „Uczynki miłosierdzia względem ciała” autorstwa ks. prałata dra Zbigniewa Sobolewskiego - dyrektora Dzieła Pomocy „Ad Gentes”, który też podpisywał swoim małym czytelnikom książkę.
 • Debiut Koła Fotograficznego z Gołąbek
  W sali konferencyjnej Urzędu Gminy Łuków można oglądać wystawę zdjęć, których autorami są uczniowie z Koła Fotograficznego działającego w Zespole Szkół w Gołąbkach. To ich pierwsza, oficjalna wystawa.
 • Noc Wszystkich Świętych w Parczewie
  Do udziału w Nocy Wszystkich Świętych zapraszają młodzi chrześcijanie z Parczewa.
 • Powiatowa Komisja Oświaty ma nową przewodniczącą
  Wicestarosta powiatu łosickiego Bożena Niedzielak, po wyborze na stanowisko zrezygnowała z przewodniczenia Komisji Oświaty. Podczas ostatniej sesji Rada Powiatu przegłosowała uchwałę na mocy, której przyjęto rezygnację Bożeny Niedzielak, a na przewodniczącą Komisji Oświaty powołano Sylwię Osipiuk. Wydawało się, że i kandydatura i wynik głosowania są oczywiste. Jak się jednak okazało, nie było to takie proste…
 • „Belfer” na scenie Łukowskiego Ośrodka Kultury
  Szkolne Koło Caritas działające w Gimnazjum nr 2 w Łukowie włączyło się w VI Łukowską Noc Kultury. Specjalnie na ten wieczór Kacper Orzeł przygotował pod opieką reżyserską Anety Łaguń, monodram „Belfer”. oparty na sztuce belgijskiego dramaturga Jean-Pierre Dopagne.
 • „Stella” – film o dziewczynce ocalałej z getta w Łosicach
  W piątek, 28 października w Siemiatyczach odbędzie się projekcja filmu „Stella”. Jako kilkunastoletnia dziewczynka Stella ocalała z getta w Łosicach i ukrywała się wśród wielu polskich rodzin. 90-letnia dziś Stella doprowadziła do przyznania swym wybawicielom 23 medali Yad Vashem „Sprawiedliwy wśród Narodów Świata”.
 • Wypadek z udziałem pieszego
  Parczewscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego do jakiego doszło na ul. Kościelnej w Parczewie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 52 latek wtargnął na środek jezdni wprost pod koła busa. Pieszy na wskutek odniesionych obrażeń trafił do szpitala.
 • Sesja w Węgrowie
  W środę, 26 października odbędzie się kolejna zwyczajna sesja Rady Miasta Węgrów. Radni zajmą się m.in. planem rewitalizacji miasta.
 • Łuków: rondo czy światła?
  Zdaniem wielu kierowców z Łukowa, jednym z najbardziej „korkujących się” miejsc jest skrzyżowanie ulic Międzyrzeckiej i Przemysłowej. Problem chcą rozwiązać zarządcy dróg. Są już dwie propozycje: budowa ronda lub sygnalizacji świetlnej.
 • dane dostarcza: remontuj .pl
  dane dostarcza: niania .pl
  Czwartek,
  27 Październik 2016
  Imieniny obchodzą: Iwony, Sabiny, Wincentego
  AddThis Social Bookmark Button
  Komunikacja
  Logowanie
  Gościmy
  Naszą witrynę przegląda teraz 47 gości 
  Współpraca medialna:
  Tygodnik Siedlecki
  Podlasie24.pl
  Życie Siedleckie
  Ogloszeniowa
  Przekaz 1% podatku

  Statystyka wyświetleń strony od 28.12.2004:

  Dziś:1669
  Wczoraj:5137
  Ten tydzień:15884
  Wszystkich:20941197