Joomla ServiceBest Web HostingWeb Hosting
Start

Pałac w Łochowie przeżywa drugą młodość

Tygodnik Siedlecki
lo-palac1_2008_03_12_10_23_54.jpgHotel z widokiem na historię
Pałac w Łochowie odzyskuje dawną świetność. Dwustuletni zabytek stał się centrum konferencyjno-wypoczynkowym. Choć w pałacu trwa jeszcze remont, a uroczyste otwarcie przewidziano dopiero latem, już teraz centrum przyjmuje pierwszych gości.
Na pałacowym dziedzińcu, jeszcze kilka lat temu zarośniętym gąszczem dziczejących krzaków, teraz oczyszczonym i przestronnym, stoi XIX-wieczna figurka Matki Boskiej. Także dla niej nadeszły lepsze czasy. Troskliwie odnowiona przez fachowych konserwatorów, powróciła do swojej pierwotnej postaci. Przez dziesięciolecia kamienną rzeźbę „upiększano” kolejnymi warstwami farby. Teraz wita gości, prezentując swoje delikatne, naturalne piękno. Kartka z napisem „Recepcja”, wetknięta za szybę budynku po lewej stronie, kieruje odwiedzających na wybrukowany dziedziniec dawnej wozowni i stajni. Ta część zespołu pałacowego, pomysłowo przekształcona w hotel, już jest otwarta dla gości. Podobnie jak dawna pałacowa kuchnia, gdzie znalazły się restauracja i sala balowa. We wnętrzach pałacu trwają jeszcze prace wykończeniowe. Hałasują betoniarki, murarskie szpachle drapią ściany, a pędzle kładą kolor w apartamentach na piętrze. Wkrótce na dziedzińcu zazieleni się młoda trawa. Tu i tam panuje jeszcze prowizorka. Z każdym tygodniem Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowe „Pałac Łochów” jest coraz bliższe jednak kształtu, zamierzonego przez nowego właściciela.
Hrabia Hornowski Pałac w Łochowie pobudowano na początku XIX wieku. Pierwszym jego właścicielem był hrabia Hornowski, wuj Cypriana Norwida. W 1875 r. Honorowski przekazał majątek swemu zięciowi, mężowi córki Stefanii, Medardowi Downarowiczowi. Pałac wtedy rozbudowano, nadbudowując boczne skrzydła. Dobudowano także trzy murowane budynki folwarczne. Kilka lat później łochowski pałac ponownie zmienił właściciela. W 1882 r. Downarowicz sprzedał dobra łochowskie Zdzisławowi hr. Zamojskiemu. Nowy właściciel okazał się dobrym gospodarzem i powszechnie szanowanym człowiekiem. Dobrze zapisał się w pamięci okolicznych mieszkańców i znacznie powiększył łochowskie dobra. Później majątek przeszedł w ręce córki hrabiego, Elżbiety Zamojskiej. - W czasie I wojny światowej Elżbieta była sanitariuszką-ochotniczką w szpitalu w Odessie. Poznała tam wybrańca swojego serca, rotmistrza kawalerii, Eryka Kurnatowskiego i wyszła za niego za mąż. Słynął on z zamiłowania do koni. Między innymi tym zaimponował swojemu teściowi, hrabiemu Zamojskiemu, który także kochał konie – opowiada Maryla Wróblewska, dyrektor Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowego w Łochowie.
Stajnia Łochów
Zięć gospodarnego hrabiego Zamojskiego okazał się utracjuszem. - Niedbały o gospodarkę, rozrzutny, pędził hulaszczy żywot najczęściej za granicą – we Francji, Belgii, Włoszech, a wszędzie szastał pieniędzmi i przegrywał w karty spore sumy. Często bywał w kasynie gry w Monte Carlo, „zarabiając” na opinię o swoich niezmiernych bogactwach i wielkości. W Łańcucie na odjednym, ustawionej szpalerem licznej służbie pałacowej wręczył na odjezdne po 20 zł napiwku, na co poszło rozmienionych 500 zł. (W tych czasach wiele pensji urzędniczych tylko nieznacznie przekraczało 100 zł miesięcznie.) Nawet tak wielkie majętności jak Zamoyskich nie mogły nastarczyć tym wydatkom – opisuje utracjuszostwo Eryka Kurnatowskiego Stanisław Sęczyk w swojej „Historii Łochowa i okolic”. Przedwojenny właściciel Łochowa zapisał się jednak złotymi zgłoskami w kronikach polskiego sportu jeździeckiego: należąca do niego stajnia „Łochów” w latach międzywojennych była jedną z najlepszych w Polsce.
Za komuny
Spisana kilka lat temu „Historii Łochowa i okolic” Stanisława Sęczyka (pod redakcją Tadeusza Krupy) ostatnie półwiecze pałacu podsumowuje krótko: „Po wkroczeniu wojsk radzieckich (14 sierpnia 1944 roku) zaczęły obowiązywać nowe prawa, które przewróciły dawny porządek gospodarczy kraju. Ziemia Kurnatowskich, przeszła na własność państwa (…). W opuszczonym pałacu zamieszkało kilkanaście rodzin, głównie dawnej służby – użytkowników nieodpowiedzialnych za stan niszczejącego budynku. Obecnie niektórzy potomkowie z tych rodzin zamieszkują tu nadal. Tylko patrzeć, jak stropy zaczną im się walić na głowę. Potencjalni przyszli nabywcy tego obiektu (z kilkuhektarowym parkiem) nie bardzo kwapią się go kupić, nie chcąc mieć kłopotów z zasiedziałymi tu od lat lokatorami”. 
Nowy właściciel
W latach 90. łochowski samorząd starał się sprzedać pałac. Chętny znalazł się dopiero w 2003 r. 13-hektarową nieruchomość z pałacem i zabudowaniami gospodarczymi kupiła siedlecka firma Arche. Nowy właściciel energicznie zabrał się do modernizacji niszczejącego zespołu pałacowo-parkowego. W czasie odbudowy nie obyło się bez niespodzianek. Okazało się, że nadbudowana ściana pałacowego piętra trzymała się tylko na drewnianej, obmurowanej belce. – Zaskakujące, że wytrzymała tyle czasu – dziwią się budowlańcy. Konserwator zabytków zgodził się na rozbiórkę pałacowej kuchni: z budynku zostały tylko trzy surowe ściany, bo dach zapadł się dawno temu. Kuchnia jednak ocalała. Co więcej – stała się pierwszym budynkiem, który przywrócono do dawnej świetności. W jej wnętrzu mieszczą się obecnie restauracja i sala balowa. To właśnie tam odbyła się pierwsza w odrestaurowanym zespole pałacowym impreza. Nieoficjalna, ale szampańska – hucznie powitano nowy 2008 rok.
Styl swojski
Wozownia i stajnia, których wnętrza przekształcono na hotelowe pokoje, po części zachowały swój surowy klimat. Niewygładzone tynki, proste meble, zamiast szafy na rzeczy – wnęka za zasłonką. Zamiast tapczaników - drewniane i żelazne łóżka. I żadnego telewizora! Goście są zachwyceni taką odmianą. Lśniących hoteli widzieli aż za dużo. Takiego - jeszcze nie. Nad schodami prowadzącymi na piętro zawisła kolekcja monideł z prywatnych zbiorów prezesa Arche, Władysława Grochowskiego. Kilka tygodni temu do Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowego „Pałac Łochów” przyjechali pierwsi goście. – Hurtownia ogrodnicza spod Warszawy urządziła tu swoje spotkanie, rodzaj wewnętrznych targów dla swoich dostawców – opowiada dyrektor Maryla Wróblewska. Sala balowa na krótko zmieniła się wtedy w pawilon targowy. Później, gdy goście bawili się przy ogniskach na dziedzińcu, szybko przywrócono jej reprezentacyjny charakter. – Staramy się być elastyczni i dostosowywać do oczekiwań gości – zapewnia Maryla Wróblewska. Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowe kieruje swoją ofertę głównie do firm. Nie odmawia jednak gościny także indywidualnym turystom. Dzięki wykorzystaniu malowniczych poddaszy wszystkich budynków zespołu pałacowego, powierzchnia użytkowa Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowego wynosi w sumie ok. 4 tysięcy metrów kwadratowych. Większość zajmują pokoje hotelowe. W kompleksie znalazły się także: 4 sale konferencyjne i wykładowe, sala balowa, sala bankietowa, salon fortepianowy, oranżeria. Dyrektor Maryla Wróblewska myśli już o wiośnie, gdy Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe w pełni zaprezentuje swoje możliwości. - Oferujemy szeroką gamę atrakcji: w ramach relaksu polecamy salon odnowy biologicznej Spa, spacery po parku i okolicach nad Liwcem, przejażdżki konne, spływy kajakowe, wycieczki rowerowe… - wylicza. I zachwala: - Wiosną i latem są tu przepięknie widoki.
autor: Dariusz Kuziak
Artykuł pochodzi ze strony Tygodnika Siedleckiego - opublikowany za zgodą TS
Można go również przeczytać na stronach Tygodnika Siedleckiego

Poprawiony (czwartek, 27 marca 2008 16:38)

 
Aktualności
 • Łuków: zawiadomienie do prokuratury w sprawie powieszonego lisa
  28 lipca do Prokuratury Rejonowej w Łukowie wpłynęło zawiadomienie dotyczące sprawy, która wydarzyła się w lutym ubiegłego roku. Wówczas to, w lesie niedaleko Łukowa, odnaleziono powieszonego na krzaku lisa.
 • Wypadek w Wiśniewie
  Uwaga kierowcy! Utrudnienia na DK - 63 na odcinku Siedlce - Łuków. W Wiśniewie zderzyły się dwa samochody osobowe. Dwie osoby zostały ranne.
 • Przewrócona ciężarówka na DK - 63
  Do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu ciężarowego doszło w piątek 28 lipca po południu w powiecie sokołowskim.
 • Studenci i muzealnicy odnaleźli nowe ręczniki
  W ramach projektu „Spotkajmy się na ławeczce” odbyły się badania terenowe, w których uczestniczyli studenci z Poznania i Brześcia pod kierunkiem pracowników Muzeum w Bielsku Podlaskim.
 • Dźwięk syren upamiętni rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego
  Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Białymstoku informuje, że 1 sierpnia 2017 roku o godz. 17.00 na terenie całego województwa podlaskiego zostaną uruchomione syreny alarmowe dla upamiętnienia 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.
 • Konkurs Najpiękniejszy Ogród w Powiecie Ryckim
  Starostwo Powiatowe w Rykach już po raz szósty zaprasza mieszkańców powiatu do udziału w powiatowym konkursie na Najpiękniejszy Ogród w Powiecie Ryckim.
 • Siedlce: Kręci mnie bezpieczeństwo
  Pod takim hasłem 27 lipca nad Zalewem Siedleckim odbyło się spotkanie, którego celem było zwrócenie uwagi dzieci i młodzieży na kwestie związane z bezpiecznym zachowaniem w czasie wypoczynku nad wodą. W ramach jego odbyły się pokazy ratownictwa wodnego, przygotowane przez Straż Pożarną i Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.
 • Dzieci z Berdyczowa z wizytą w Siedlcach
  Polonijna młodzież z ukraińskiego Berdyczowa kończy dwutygodniowy pobyt w Siedlcach. Dzieci przyjechały na zaproszenie Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” i miały okazję poznać Ojczyznę swoich przodków w ramach akcji „Lato z Polską”.
 • Woroniec: Przewrócona ciężarówka i utrudnienia w ruchu. Kierowca stracił prawo jazdy
  Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w piątek 28 lipca rano na DK - 2 w miejscowości Woroniec w powiecie bialskim.
 • Sprawcy kradzieży blachy złapani na gorącym uczynku
  Ryccy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy dokonali kradzieży blachy dachowej z terenu dawnego zajazdu w miejscowości Sarny w powiecie ryckim. Najwyraźniej panowie uznali, że obiekt będący w trakcie rozbiórki nie ma już właściciela i nikt nie zainteresuje się wywożonymi przedmiotami. Jeden ze sprawców przyznał, że z blachy zamierzał wykonać pokrycie dachowe w swojej altance. Na szczęście blacha została odzyskania i wróci do właściciela.
 • Oferty pracy w Siedlcach
  Powiatowy Urząd Pracy w Siedlcach posiada miejscowe oferty pracy, aktualne 28 lipca w następujących zawodach:
 • Nie zamknęła drzwi, straciła ponad tysiąc złotych
  Ponad tysiąc złotych straciła 80-letnia mieszkanka gminy Międzyrzec Podlaski. Kiedy przebywała na terenie przydomowego ogródka nieznany sprawca wszedł do jej domu. Wykorzystując nieobecność właścicielki, ukradł portfel...
 • Repertuar kina Cinema 3D w Białej Podlaskiej
  Repertuar kina Cinema 3D Biała Podlaska ważny w dniach 28 lipca - 3 sierpnia.
 • Rozpoczął się parczewski Jarmark Jagielloński
  Przed godziną 12:00 w parczewskim parku wystartował Jarmark Jagielloński. Na stoiskach można obejrzeć i zakupić rękodzieło, tradycyjną sztukę i regionalne kulinaria. W programie znalazły się także występy artystyczne ludowych zespołów.
 • Trybunał Sprawiedliwości zakazał wycinki w Puszczy Białowieskiej
  Trybunał Sprawiedliwości UE wydał zakaz wycinki w Puszczy Białowieskiej - piły i harwestery muszą zostać wstrzymane bezzwłocznie. Oznacza to, że w opinii Trybunału zwiększona wycinka w Puszczy może spowodować poważne i nieodwracalne szkody w tym bezcennym przyrodniczo miejscu.
 • Trwają wakacje z KSM, tym razem zaproszenie na półkolonie w Drohiczynie
  Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej zaprasza na 10 – dniowe półkolonie dla dzieci i młodzieży, dofinansowane ze środków Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników. Półkolonie odbędą się w Drohiczynie w Nadbużańskim Ośrodku Ewangelizacji w dniach 6 – 15 sierpnia i nadbużańskim Ośrodku Edukacji w Broku w terminie 18 – 27 sierpnia.
 • Radio Podlasie i portal podlasie24.pl na pielgrzymkowym szlaku
  Katolickie Radio Podlasie po raz kolejny będzie towarzyszyć pątnikom zmierzającym ku Jasnej Górze. Wóz transmisyjny i nasi reporterzy każdego dnia będą spotykali się z pielgrzymami i przekazywali relacje z trasy. W portalu podlasie24.pl znajdą państwo natomiast zdjęcia z trasy Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej i Pieszej Pielgrzymki Drohiczyńskiej.
 • W weekend noga z gazu - działania PRĘDKOŚĆ w powiecie siedleckim
  Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Siedlcach przeprowadzą na podległym terenie wzmożone działania profilaktyczne pod nazwą „PRĘDKOŚĆ”.
 • Dziewięć mandatów i jeden pijany kierowca wyeliminowany
  We wtorek 25 lipca łosicka drogówka w godzinach 6:00-22:00 po raz kolejny przeprowadziła działania „Truck&Bus”. Celem działań jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa w transporcie drogowym podczas przewozu osób i rzeczy.
 • Kolejny odcinek autostrady A2 z zezwoleniem wojewody
  Zdzisław Sipiera, Wojewoda Mazowiecki wydał decyzję zezwalającą na budowę kolejnego odcinka autostrady A2 Warszawa – Kukuryki. Zezwolenie dotyczy prawie 2 km fragmentu drogi biegnącego przez gminę Wiązowna. Jest to część odcinka autostrady A2 od węzła Lubelska (bez węzła) do początku obwodnicy Mińska Mazowieckiego. Inwestorem jest Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad.
 • Potrącenie rowerzysty na ul. 3 Maja
  Do potrącenia rowerzysty doszło dziś, 28 lipca na ulicy 3 Maja w Siedlcach. Są utrudnienia w ruchu.
 • Siedlce: Będą utrudnienia na wiadukcie warszawskim
  W sobotę, 29 lipca od godz. 7:00 na wiadukcie, w ciągu ul. Warszawskiej w Siedlcach mogą wystąpić utrudnienia w ruchu.
 • Ostatnie przygotowania do Drohiczyńskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę
  Już we wtorek (1 sierpnia) z Drohiczyna wyrusza Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, ale nadal jest czas, by podjąć decyzję i pójść razem z pątnikami przekonuje ks. Grzegorz Zasłonka, kierownik grupy katedralnej.
 • Podsumowanie działań Truck- Bus w powiecie sokołowskim
  Policjanci z sokołowskiej komendy prowadzili działania pn. ,,Truck- Bus”, mające na celu podwyższenie poziomu bezpieczeństwa na terenie powiatu sokołowskiego.
 • Garwolin: opłaty za śmieci wyższe o 50 proc.
  9 złotych od osoby zamiast 6 zł- tyle będą teraz płacić za wywóz posegregowanych śmieci mieszkańcy Garwolina. Stawka za wywóz niesegregowanych odpadów wzrośnie o 7 zł. Nowe stawki mają obowiązywać od 1 września. - Ta podwyżka to konieczność- przekonuje burmistrz miasta.
 • Artur Standowicz: Nikt nie wyrzuca marszałka z urzędu
  Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz w rozmowie z Radiem Podlasie odpowiadał na pytania związane z bezpieczeństwem nad wodą, działalnością policji i samorządu lokalnego. Nawiązał również do ostatnich nieporozumień pomiędzy administracją wojewódzką, a marszałkowską.
 • Uroczysta Msza Święta w pierwszym dniu Powiatowych Obchodów 98. rocznicy powołania Policji
  Powiatowe obchody 98. rocznicy powołania Policji zainaugurowała uroczysta Msza Święta w intencji wszystkich policjantek, policjantów i pracowników Policji. Eucharystia sprawowana była w kościele pw. Matki Bożej Dobrej Rady w Wólce Mińskiej.
 • Od 1 sierpnia składanie wniosków na 500+
  Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Siemiatyczach - Dział Pomocy Rodzinie od 1 sierpnia rozpoczyna wydawanie i przyjmowanie wniosków o ustalenie prawa do:
 • Wolontariusze z Indonezji i Chin w Woli Osowińskiej
  Od 14 do 26 sierpnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Woli Osowińskiej będą odbywać się warsztaty z zagranicznymi wolontariuszami z Indonezji i Chin. Młodzi ludzie przyjechali do Polski w ramach programu AIESEC i poprowadzą zajęcia z dziećmi.
 • W sobotę i niedzielę główne obchody rocznicy ŚDM
  Msza św. w sanktuarium Jana Pawła II oraz koncert w Tauron Arenie, to główne wydarzenia związane z obchodami pierwszej rocznicy Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. – Było to jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Polski, którego owoce dostrzegamy przez cały czas – podkreśla rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik. ŚDM z udziałem papieża Franciszka trwały od 26 lipca do 1 sierpnia. Wcześnie odbywały się w diecezjach.
 • Nocna Pielgrzymka do Mokobód
  Jutro, 29 lipca wyruszy kolejna Nocna Piesza pielgrzymka do Matki Bożej Budzieszyńskiej. Pielgrzymka, rozpocznie się o godzinie 21.00 Apelem Jasnogórskim w katedrze siedleckiej.
 • 30 mln dotacji na modernizację łukowskiej oczyszczalni
  Wniosek Przedsiębiorstwa Usługi i Inżynierii Komunalnej w Łukowie o dofinansowanie modernizacji oczyszczalni oraz rozbudowę i modernizację sieci kanalizacyjnej i wodociągowej znalazł się na 20 miejscu na liście rankingowej ogłoszonej przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Jak na razie łukowskiej spółce przyznano blisko 30 milionów dotacji. Wniosek opiewał zaś na 47 milionów.
 • Siatkówka w Borkach
  Amatorscy zawodnicy siatkówki plażowej zmierzą się podczas kolejnej odsłony turnieju z cyklu Beach Volleyball Radzyń 2017 w najbliższą niedzielę 30 lipca w Borkach. Start imprezy o godzinie 10:00, zapisy w dniu zawodów, chwilę przed ich rozpoczęciem.
 • Łuków: Nikt jak na razie nie stracił pracy
  Na dzień dzisiejszy żaden z nauczycieli, z pięciu łukowskich szkół, nie stracił pracy w związku z wdrażaniem reformy oświaty. To informacje płynące z Urzędu Miasta w Łukowie.
 • Msza Trydencka w Siemiatyczach
  28 lipca o godz. 18.30 w parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach zostanie odprawiona dodatkowa Msza św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego, czyli tzw. Msza trydencka.
 • Wypadek w Worońcu
  Poważny wypadek na drodze krajowej nr 2 w miejscowości Woroniec, na trasie Międzyrzec Podlaski-Biała Podlaska. Ciężarówka przewożąca węgiel zderzyła się z samochodem osobowym. Droga w miejscu zdarzenia jest zablokowana.
 • Parking przy cmentarzu jeszcze w tym roku!
  Osoby odwiedzające bliskich pochowanych na węgrowskim cmentarzu parafialnym mogą odetchnąć z ulgą. Jeszcze w tym roku przed cmentarzem pojawi się parking z prawdziwego zdarzenia. Miasto zabezpieczyło na ten cel ponad 300 tys. zł i zapewnia, że 1 listopada po wybojach, błocie i kałużach nie będzie śladu.
 • Łukowscy kickbokserzy jadą na zgrupowania
  Zawodnicy z KSW Łuków wezmą wkrótce udział w dwóch kolejnych zgrupowaniach Kadry Narodowej przed Mistrzostwami Europy w kickboxingu. Pięcioro podopiecznych trenera Zenona Pawlikowskiego będzie ćwiczyło w miejscowości Luzino koło Wejherowa oraz w Pułtusku.
 • Jednogłośnie wybrano dyrektorów
  Rozstrzygnięty został konkurs na dyrektora Zespołu Szkół (siemiatyckiego LO) przy ulicy Kościuszki w Siemiatyczach. 12-osobowa komisja konkursowa jednogłośnie zadecydowała, że od 1 września dyrektorem placówki będzie Bożena Krzyżanowska, która dotychczas również zarządzała placówką.
 • Marcin Kaczmarczyk „STRAŻNICY RAJU”
  Wciągająca opowieść o wierze, dojrzewaniu, miłości, a nade wszystko – o nieustannej walce, której stawką jest nasze życie i zbawienie. Czas się wypełnił. Trzeba podjąć decyzję.
 • Pilawa: w trosce o środowisko
  Samorząd Miasta i Gminy Pilawa, jako jeden z niewielu w powiecie garwolińskim przystąpił do projektu polegającego na wymianie starych kotłów centralnego ogrzewania na nowoczesne kotły gazowe. Na początek zadanie to realizowane będzie w 24 gospodarstwach domowych.
 • Weekend w łukowskim parku
  Letnie kino i wieczór z muzyką klubową – to propozycje Łukowskiego Ośrodka Kultury na kolejny weekend w parku miejskim. Wydarzenia organizowane są w ramach „Łukowskiego Lata z Muzami”.
 • Strażacy pomogli otworzyć drzwi. W domu znaleziono zwłoki
  W jednym z domów w miejscowości Lipniak w powiecie siedleckim znaleziono zwłoki mężczyzny.
 • Rolnicy dalej bez konkretów?
  Nerwowa atmosfera, pytania rolników często bez konkretnej odpowiedzi, tak pokrótce można opisać to co działo się podczas spotkania z wiceminister Ewą Lech w ODR w Grabanowie.
 • VI MIĘDZYNARODOWY MOTO-PIKNIK
  W dniach 5 i 6 sierpnia w Ostrowie Lubelskim odbędzie się VI Międzynarodowy Moto-Piknik. Tegoroczna impreza będzie połączona z V Motozłazem Lubartowskim organizowanym przez Federację Zmotoryzowanych.
 • Mazowieckie obchody Święta Policji /ZDJĘCIA/
  27 lipca w Siedlcach odbyły się Mazowieckie obchody Święta Policji. Wydarzenie upamiętnia 98. rocznicę powstania polskiej Policji. Obchody Święta Policji garnizonu mazowieckiego rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji wszystkich policjantów i pracowników policji, której przewodniczył biskup siedlecki Kazimierz Gurda.
 • St. asp. Mariusz Mucha z KPP w Łukowie drugi w wojewódzkich eliminacjach o tytuł najlepszego Policjanta Ruchu Drogowego
  Zakończyły się 30 wojewódzkie eliminacje o tytuł najlepszego Policjanta Ruchu Drogowego. Przez dwa dni 24 funkcjonariuszy rywalizowało w sześciu konkurencjach sprawdzających ich wiedzę i praktyczne umiejętności. Drugie miejsce zajął st. asp. Mariusz Mucha z KPP w Łukowie, natomiast zwycięzcą okazał się asp. szt. Krzysztof Chawryło z KMP w Lublinie, który będzie reprezentowała nasz garnizon podczas finału ogólnopolskiego.
 • 13 sierpnia o godzinie 19:00 na skwerze przy siedleckiej Fontannie odbędzie się koncert „Żyj kolorowo” w wykonaniu Ireny Kosińskiej&Ambitus Trio.
 • Sesja Rady Miejskiej w Kocku
  3 sierpnia o godz. 8.30 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Kocku odbędzie się XXXI Sesja Rady Miejskiej.
 • Konkurs Fotograficzny „Miejsca zwykłe i niezwykłe w Diecezji Siedleckiej”
  W przyszłym roku diecezja siedlecka będzie przeżywać 200-lecie swego powstania. Z tej okazji już teraz Katolickie Radio Podlasie, Echo Katolickie i portal podlasie24.pl ogłaszają konkurs fotograficzny pt: „Miejsca zwykłe i niezwykłe Diecezji Siedleckiej”.
 • dane dostarcza: remontuj .pl
  dane dostarcza: niania .pl
  Piątek,
  28 Lipiec 2017
  Imieniny obchodzą: Wiktor, Innocenty, Aida
  AddThis Social Bookmark Button
  Komunikacja
  Gościmy
  Naszą witrynę przegląda teraz 52 gości 
  Współpraca medialna:
  Tygodnik Siedlecki
  Podlasie24.pl
  Życie Siedleckie
  Ogloszeniowa
  Przekaz 1% podatku

  Statystyka wyświetleń strony od 28.12.2004:

  Dziś:1194
  Wczoraj:2057
  Ten tydzień:12727
  Wszystkich:22333902