Joomla ServiceBest Web HostingWeb Hosting
Start

Pałac w Łochowie przeżywa drugą młodość

Tygodnik Siedlecki
lo-palac1_2008_03_12_10_23_54.jpgHotel z widokiem na historię
Pałac w Łochowie odzyskuje dawną świetność. Dwustuletni zabytek stał się centrum konferencyjno-wypoczynkowym. Choć w pałacu trwa jeszcze remont, a uroczyste otwarcie przewidziano dopiero latem, już teraz centrum przyjmuje pierwszych gości.
Na pałacowym dziedzińcu, jeszcze kilka lat temu zarośniętym gąszczem dziczejących krzaków, teraz oczyszczonym i przestronnym, stoi XIX-wieczna figurka Matki Boskiej. Także dla niej nadeszły lepsze czasy. Troskliwie odnowiona przez fachowych konserwatorów, powróciła do swojej pierwotnej postaci. Przez dziesięciolecia kamienną rzeźbę „upiększano” kolejnymi warstwami farby. Teraz wita gości, prezentując swoje delikatne, naturalne piękno. Kartka z napisem „Recepcja”, wetknięta za szybę budynku po lewej stronie, kieruje odwiedzających na wybrukowany dziedziniec dawnej wozowni i stajni. Ta część zespołu pałacowego, pomysłowo przekształcona w hotel, już jest otwarta dla gości. Podobnie jak dawna pałacowa kuchnia, gdzie znalazły się restauracja i sala balowa. We wnętrzach pałacu trwają jeszcze prace wykończeniowe. Hałasują betoniarki, murarskie szpachle drapią ściany, a pędzle kładą kolor w apartamentach na piętrze. Wkrótce na dziedzińcu zazieleni się młoda trawa. Tu i tam panuje jeszcze prowizorka. Z każdym tygodniem Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowe „Pałac Łochów” jest coraz bliższe jednak kształtu, zamierzonego przez nowego właściciela.
Hrabia Hornowski Pałac w Łochowie pobudowano na początku XIX wieku. Pierwszym jego właścicielem był hrabia Hornowski, wuj Cypriana Norwida. W 1875 r. Honorowski przekazał majątek swemu zięciowi, mężowi córki Stefanii, Medardowi Downarowiczowi. Pałac wtedy rozbudowano, nadbudowując boczne skrzydła. Dobudowano także trzy murowane budynki folwarczne. Kilka lat później łochowski pałac ponownie zmienił właściciela. W 1882 r. Downarowicz sprzedał dobra łochowskie Zdzisławowi hr. Zamojskiemu. Nowy właściciel okazał się dobrym gospodarzem i powszechnie szanowanym człowiekiem. Dobrze zapisał się w pamięci okolicznych mieszkańców i znacznie powiększył łochowskie dobra. Później majątek przeszedł w ręce córki hrabiego, Elżbiety Zamojskiej. - W czasie I wojny światowej Elżbieta była sanitariuszką-ochotniczką w szpitalu w Odessie. Poznała tam wybrańca swojego serca, rotmistrza kawalerii, Eryka Kurnatowskiego i wyszła za niego za mąż. Słynął on z zamiłowania do koni. Między innymi tym zaimponował swojemu teściowi, hrabiemu Zamojskiemu, który także kochał konie – opowiada Maryla Wróblewska, dyrektor Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowego w Łochowie.
Stajnia Łochów
Zięć gospodarnego hrabiego Zamojskiego okazał się utracjuszem. - Niedbały o gospodarkę, rozrzutny, pędził hulaszczy żywot najczęściej za granicą – we Francji, Belgii, Włoszech, a wszędzie szastał pieniędzmi i przegrywał w karty spore sumy. Często bywał w kasynie gry w Monte Carlo, „zarabiając” na opinię o swoich niezmiernych bogactwach i wielkości. W Łańcucie na odjednym, ustawionej szpalerem licznej służbie pałacowej wręczył na odjezdne po 20 zł napiwku, na co poszło rozmienionych 500 zł. (W tych czasach wiele pensji urzędniczych tylko nieznacznie przekraczało 100 zł miesięcznie.) Nawet tak wielkie majętności jak Zamoyskich nie mogły nastarczyć tym wydatkom – opisuje utracjuszostwo Eryka Kurnatowskiego Stanisław Sęczyk w swojej „Historii Łochowa i okolic”. Przedwojenny właściciel Łochowa zapisał się jednak złotymi zgłoskami w kronikach polskiego sportu jeździeckiego: należąca do niego stajnia „Łochów” w latach międzywojennych była jedną z najlepszych w Polsce.
Za komuny
Spisana kilka lat temu „Historii Łochowa i okolic” Stanisława Sęczyka (pod redakcją Tadeusza Krupy) ostatnie półwiecze pałacu podsumowuje krótko: „Po wkroczeniu wojsk radzieckich (14 sierpnia 1944 roku) zaczęły obowiązywać nowe prawa, które przewróciły dawny porządek gospodarczy kraju. Ziemia Kurnatowskich, przeszła na własność państwa (…). W opuszczonym pałacu zamieszkało kilkanaście rodzin, głównie dawnej służby – użytkowników nieodpowiedzialnych za stan niszczejącego budynku. Obecnie niektórzy potomkowie z tych rodzin zamieszkują tu nadal. Tylko patrzeć, jak stropy zaczną im się walić na głowę. Potencjalni przyszli nabywcy tego obiektu (z kilkuhektarowym parkiem) nie bardzo kwapią się go kupić, nie chcąc mieć kłopotów z zasiedziałymi tu od lat lokatorami”. 
Nowy właściciel
W latach 90. łochowski samorząd starał się sprzedać pałac. Chętny znalazł się dopiero w 2003 r. 13-hektarową nieruchomość z pałacem i zabudowaniami gospodarczymi kupiła siedlecka firma Arche. Nowy właściciel energicznie zabrał się do modernizacji niszczejącego zespołu pałacowo-parkowego. W czasie odbudowy nie obyło się bez niespodzianek. Okazało się, że nadbudowana ściana pałacowego piętra trzymała się tylko na drewnianej, obmurowanej belce. – Zaskakujące, że wytrzymała tyle czasu – dziwią się budowlańcy. Konserwator zabytków zgodził się na rozbiórkę pałacowej kuchni: z budynku zostały tylko trzy surowe ściany, bo dach zapadł się dawno temu. Kuchnia jednak ocalała. Co więcej – stała się pierwszym budynkiem, który przywrócono do dawnej świetności. W jej wnętrzu mieszczą się obecnie restauracja i sala balowa. To właśnie tam odbyła się pierwsza w odrestaurowanym zespole pałacowym impreza. Nieoficjalna, ale szampańska – hucznie powitano nowy 2008 rok.
Styl swojski
Wozownia i stajnia, których wnętrza przekształcono na hotelowe pokoje, po części zachowały swój surowy klimat. Niewygładzone tynki, proste meble, zamiast szafy na rzeczy – wnęka za zasłonką. Zamiast tapczaników - drewniane i żelazne łóżka. I żadnego telewizora! Goście są zachwyceni taką odmianą. Lśniących hoteli widzieli aż za dużo. Takiego - jeszcze nie. Nad schodami prowadzącymi na piętro zawisła kolekcja monideł z prywatnych zbiorów prezesa Arche, Władysława Grochowskiego. Kilka tygodni temu do Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowego „Pałac Łochów” przyjechali pierwsi goście. – Hurtownia ogrodnicza spod Warszawy urządziła tu swoje spotkanie, rodzaj wewnętrznych targów dla swoich dostawców – opowiada dyrektor Maryla Wróblewska. Sala balowa na krótko zmieniła się wtedy w pawilon targowy. Później, gdy goście bawili się przy ogniskach na dziedzińcu, szybko przywrócono jej reprezentacyjny charakter. – Staramy się być elastyczni i dostosowywać do oczekiwań gości – zapewnia Maryla Wróblewska. Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowe kieruje swoją ofertę głównie do firm. Nie odmawia jednak gościny także indywidualnym turystom. Dzięki wykorzystaniu malowniczych poddaszy wszystkich budynków zespołu pałacowego, powierzchnia użytkowa Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowego wynosi w sumie ok. 4 tysięcy metrów kwadratowych. Większość zajmują pokoje hotelowe. W kompleksie znalazły się także: 4 sale konferencyjne i wykładowe, sala balowa, sala bankietowa, salon fortepianowy, oranżeria. Dyrektor Maryla Wróblewska myśli już o wiośnie, gdy Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe w pełni zaprezentuje swoje możliwości. - Oferujemy szeroką gamę atrakcji: w ramach relaksu polecamy salon odnowy biologicznej Spa, spacery po parku i okolicach nad Liwcem, przejażdżki konne, spływy kajakowe, wycieczki rowerowe… - wylicza. I zachwala: - Wiosną i latem są tu przepięknie widoki.
autor: Dariusz Kuziak
Artykuł pochodzi ze strony Tygodnika Siedleckiego - opublikowany za zgodą TS
Można go również przeczytać na stronach Tygodnika Siedleckiego

Poprawiony (czwartek, 27 marca 2008 16:38)

 
Aktualności
 • Siedlce: Zmarł lekarz Włodzimierz Franczuk
  24 maja zmarł nagle lekarz medycyny Włodzimierz Franczuk. Miał 44 lata, pracował m.in. w siedleckiej Poliklinice.
 • Tragiczny pożar w Łochowie. Nie żyje kobieta
  W piątek, 25 maja wieczorem strażaków wezwano do pożaru budynku mieszkalnego w Łochowie w powiecie węgrowskim.
 • Nowe ulice – na wakacje
  29 czerwca – tego dnia zostaną otwarte dla ruchu: tunel pod stacją kolejową na przedłużeniu ulicy Kilińskiego oraz trzeci odcinek obwodnicy śródmieścia, czyli ciąg ulicy Pileckiego.
 • Łukowska i Monte Cassino do remontu
  Umowy i pieniędzy jeszcze w ręku nie ma, ale chce być gotowy do szybkiego uruchomienia inwestycji. Samorząd Siedlec dopisał dziś, 25 maja do tegorocznego budżetu środki, jakie spodziewa się otrzymać od państwa na remont ostatniego odcinka ulicy Łukowskiej i dużego fragmentu ulicy Monte Cassino.
 • Zmiana zakazu picia alkoholu nad siedleckim zalewem
  Po długiej dyskusji i wyrównanym głosowaniu Rada Miasta Siedlce wyznaczyła nad siedleckim zalewem strefę wyjętą spod zakazu publicznego spożywania alkoholu. Jest to fragment popularnego w mieście terenu wiosenno-letniej rekreacji. Ma być doposażony w dodatkowe ławki, grill i toaletę, a służby porządkowe mają mieć na tą okolicę szczególne baczenie.
 • W czerwcu ruszy budowa warsztatów przy ZSP w Radzyniu
  25 maja między Powiatem Radzyńskim a firmą budowlaną Budmar Marek Szczepaniuk z Radzynia Podlaskiego podpisano umowę dotyczącą budowy budynków warsztatów kształcenia praktycznego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Radzyniu Podlaskim. Kwota kontraktu to ponad 7,7 mln zł. W czerwcu ruszają prace. Zakończą się w sierpniu przyszłego roku.
 • Harmonogram postoju mammobusów (28 maja – 3 czerwca)
  W dniach 28 maja – 3 czerwca mammobusy odwiedzą na Mazowszu jedenaście powiatów: grodziski, legionowski, miński, piaseczyński, pruszkowski, przasnyski, Radom, radomski, sochaczewski, warszawski zachodni i wołomiński. Panie w wieku 50-69 lat zaproszone są na bezpłatną mammografię w ramach „Programu profilaktyki raka piersi”.
 • Rozwijają się poprzez sztukę
  Niepełnosprawni uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej (WTZ) w Białej Podlaskiej, który działa już od 10 lat pod skrzydłami Caritas Diecezji Siedleckiej (CDS), każdego dnia, podczas terapii zajęciowej, zajmują się m.in. pracą twórczą. Zwieńczeniem ich wysiłków jest wystawa retrospekcyjna pod hasłem „Nasze 10 lat”, której wernisaż odbędzie się 8 czerwca 2018r. o 17:00 w Muzeum Południowego Podlasia przy ul. Warszawskiej 12 w Białej Podlaskiej. Prace oglądać można do 29 czerwca.
 • Samochód osobowy zderzył się ze skuterem
  Uwaga kierowcy! Na skrzyżowaniu ul. Dąbrówki z Łupińskiego w Mińsku Mazowieckim doszło do zderzenia samochodu osobowego ze skuterem. Jeden z poszkodowanych został zabrany z miejsca zdarzenia przez ZRM.
 • Łuków: Miejski Konkurs Piosenki Obcojęzycznej
  17 uczniów z pięciu łukowskich szkół wzięło udział w Miejskim Konkursie Piosenki Obcojęzycznej. Zorganizowała go Szkoła Podstawowa nr 4. Pierwsze miejsce w konkursie wyśpiewała Alicja Dziurdziak (na zdjęciu).
 • Walne zebranie sprawozdawcze sadowników
  Zarząd oddziałów Kisielany i Lipno Związku Sadowników Rzeczypospolitej Polskiej z zapraszają 30 maja na Walne Zebranie Sprawozdawcze.
 • Rozpoczynają się Dni Łukowa
  Dziś, 25 maja, punktualnie o godzinie 21.00 rozpoczną się Dni Łukowa. Pierwszym wydarzeniem będzie Bieg z Pochodniami.
 • Zderzenie trzech pojazdów w Strzale k. Siedlec
  Uwaga kierowcy! Poważne utrudnienia są w Strzale k. Siedlec. Ok. godziny 16.30 doszło tam do zderzenia trzech pojazdów. Prawdopodobnie jedna osoba jest ranna.
 • Żelechów: Powstanie Warszawskie oczyma dzieci
  22 maja w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Żelechowie gościła Monika Kowaleczko-Szumowska - autorka książek dla dzieci i młodzieży: „Fajna ferajna", „Galop '44", „Gupikowo" i „Wybryki z Ameryki”, tłumaczka książek oraz materiałów i wystaw dla Muzeum Powstania Warszawskiego. W tym niecodziennym wydarzeniu udział wzięli uczniowie kl. IV-VII szkół podstawowych oraz gimnazjaliści.
 • Żubr kontra Krypnianka Krypno
  27 maja Żubr Drohiczyn rozegra kolejny mecz piłki nożnej w ramach ligi okręgowej. Do Drohiczyna przyjeżdża drużyna Krypnianka Krypno.
 • Jubileusz kapłaństwa
  Jubileusz 50-lecia kapłaństwa obchodzić będzie jutro, 26 maja sześciu kapłanów z diecezji siedleckiej. Uroczystej Eucharystii w siedleckiej katedrze przewodniczyć będzie jutro Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda. Msza św. rozpocznie się o godz. 12:00.

 • Kto powalczy o fotel burmistrza Radzynia Podlaskiego?
  Dyrektor radzyńskiego szpitala, Marek Zawada, nie będzie startował w wyborach na burmistrza Radzynia Podlaskiego. Jego decyzja ma być podyktowana względami prywatnymi. Wiadomo za to, że w wyborach wystartuje obecny burmistrz, Jerzy Rębek.
 • Siedleckie spółki skwitowane
  Rada Miasta Siedlce oceniła pozytywnie wszystkie należące do miasta spółki komunalne. Poziom ich usług oraz wyniki finansowe nie wzbudziły zastrzeżeń radnych.
 • Gmina Siemiatycze – budżet na bogato
  O ponad 2 mln zł zwiększono tegoroczny budżet gminy Siemiatycze, decyzję taką rada gminy podjęła podczas sesji 24 maja.
 • Msza św. w intencji procesu beatyfikacyjnego Biskupa Świrskiego /ZDJĘCIA/
  25 maja o godz. 12.00 w katedrze siedleckiej była sprawowana Msza św. w intencji beatyfikacji Sługi Bożego Biskupa Ignacego Świrskiego. - Sługa Boży biskup Ignacy Świrski był nie tylko teoretykiem, ale i praktykiem Bożego Miłosierdzia - mówił w homilii ks. Mariusz Świder. Postulator procesu beatyfikacyjnego byłego biskupa siedleckiego, opowiadał o pasterzu, jako o wielkim czcicielu Bożego Miłosierdzia.
 • Robert Chojecki nowym wiceprzewodniczącym Rady Miasta Siedlce
  Rada Miasta Siedlce ma nowego wiceprzewodniczącego. Wybrano dziś, 25 maja na to stanowisko radnego Roberta Chojeckiego. Został on radnym startując z listy Platformy Obywatelskiej, ale w czerwcu 2017 roku wystąpił z klubu i z partii, działając od tamtej pory jako radny niezależny. Wystawienie i przegłosowanie go przez rządzącą większość na stanowisko wiceprzewodniczącego wpisuje się w przedwyborcze uzgodnienia i sojusze w lokalnej polityce.
 • Zmiany w budżecie
  Radni Gminy Biała Podlaska musieli dokonać zmian w tegorocznym budżecie. Jest to podyktowane sytuacją na rynku usług, z którego korzysta samorząd. Jak powiedział zastępca wójta Adam Olesiejuk, chodzi o inwestycje drogowe i wodno-kanalizacyjne, które zaplanowano do wykonania na ten rok.
 • Rugbiści będą bronili swojej twierdzy
  Już w najbliższą niedzielę na Stadionie Miejskim w Siedlcach zobaczyć będzie można prawdziwy hit Ekstraligi Rugby. Brązowi medaliści poprzednich rozgrywek - rugbiści Awenty MKS Pogoń Siedlce podejmą wicemistrzów Polski - MKS Ogniwo Sopot.
 • Chodniki na ul. Siedleckiej w Łosicach coraz bliżej
  Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosił przetarg na budowę chodnika zlokalizowanego w ciągu drogi wojewódzkiej nr 698 przy ul. Siedleckiej w Łosicach o długości 1,720 km. Termin realizacji zadania mija 15 września.
 • Pogoń zmierzy się z Puszczą
  W przedostatniej kolejce sezonu 2017-18 piłkarze Pogoni Siedlce zmierzą się z Puszczą Niepołomice. Pogoniści mogą w niedzielę (27 maja) zapewnić sobie utrzymanie na zapleczu ekstraklasy. Początek meczu o 12:45.
 • Biegowa niedziela w Mińsku Mazowieckim
  W najbliższą niedzielę 27 maja Mińsk Mazowiecki opanują biegacze. W mieście odbędą się biegi dla dzieci, a także ogólnopolskie biegi uliczne Mazowiecka Piętnastka i Mazowiecka Piątka organizowane w ramach Grand Prix Traktu Brzeskiego.
 • Peregrynacja Monstrancji Fatimskiej po diecezji siedleckiej
  Na terenie diecezji siedleckiej odbędzie się peregrynacja Monstrancji Fatimskiej. Pierwszym miejscem, gdzie będzie można uczestniczyć w adoracji Najświętszego Sakramentu wystawionego w Monstrancji Fatimskiej jest kościół Ducha Świętego. Od soboty do środy (26 - 30 maja), za wyjątkiem niedzieli, Najświętszy Sakrament będzie wystawiony w Monstrancji Fatimskiej w godz. 8:00 do 18:00.
 • Walizka Henryka Sienkiewicza i pamiątki po żonie pisarza
  Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Gułowskiej nie ustaje w pozyskiwaniu pamiątek po Nobliście. Po zakupieniu Listów z Afryki, dyrektor Maciej Cybulski próbuje pozyskać pieniądze na zakup m.in. walizki Henryka Sienkiewicza oraz rzeczy należących do żony pisarza, Marii Babskiej.
 • Trzebieszów najlepszy w rugby
  20 maja w Pucku odbył się I Ogólnopolski Turniej Rugby TAG o puchar Orlika w kategorii grup młodzieżowych do lat 12. Do udziału w turnieju zgłosiło się 8 najlepszych drużyn z Polski, które zajęły I miejsca w eliminacjach wojewódzkich i zapewniły sobie awans do finału ogólnopolskiego. Wśród nich znalazła się drużyna z Trzebieszowa, która reprezentowała województwo lubelskie pod kierunkiem trenera Jacka Karwowskiego – animatora zajęć sportowych na Orliku w Trzebieszowie.
 • Piłkarski turniej w SP 8
  Szkoła Podstawowa nr 8 im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Siedlcach w najbliższą sobotę, 26 maja organizuje turniej piłkarski. Zawodnicy będą rywalizowali o puchar dyrektora SP8.
 • Straż i leśnicy dziękują uczniom za wzorową postawę w czasie pożaru
  12 maja w miejscowości Sycze, w gminie Nurzec Stacja w okolicy torów kolejowych doszło do groźnego pożaru. 13-letni Bartek Kamieński i 11-letni Aleks Puszko, uczniowie Szkoły Podstawowej w Nurcu Stacji, pierwsi zauważyli ogień i wszczęli alarm. Dwaj młodzi chłopcy powiadomili o pożarze rodziców i pracowników kolei, czekali na przybycie strażaków i brali czynny udział w akcji gaśniczej. Ich postawę doceniła szkoła, strażacy, leśnicy i lokalne media. W czwartek, 24 maja podczas szkolnego apelu oficjalnie podziękowano uczniom.
 • W sobotę Cresovia zagra na własnym boisku
  W niedzielę, 27 maja MKS Cresovia Siemiatycze podejmie na własnym boisku drużynę Wissa Szczuczyn. Mecz zostanie rozegrany o godz. 16.00 na Stadionie Miejskim w Siemiatyczach.
 • Znów o ASF
  Po raz kolejny obrady sesji Rady Powiatu Bialskiego zdominowała sytuacja rolników poszkodowanych w wyniku afrykańskiego pomoru świń. Radni jednogłośnie podjęli uchwałę dotyczącą protestu.
 • Znalazła pieniądze i odniosła je na komendę
  Godną naśladowania postawą wykazała się 25-letnia łukowianka, która przy bankomacie znalazła pieniądze i przyniosła je do komendy policji. Młoda kobieta twierdziła, że bez względu na wysokość kwoty, na pewno ktoś potrzebuje tych pieniędzy. Teraz mundurowi poszukują właściciela gotówki – jeśli pozostawiłeś ją w bankomacie, zgłoś się po jej odbiór.
 • Gmina Ulan-Majorat: Rusza nabór wniosków na usuwanie azbestu!
  W gminie Ulan-Majorat rozpoczyna się nabór zgłoszeń na usuwanie wyrobów zawierających azbest od osób fizycznych, w ramach realizacji projektu pn. „System gospodarowania odpadami azbestowymi na terenie województwa lubelskiego".
 • Klub Radnych PO dokonał samorozwiązania
  Na początku piątkowej sesji Rady Miasta Siedlce samorozwiązał się klub radnych PO, a na to miejsce powstał klub radnych "Lepsze Siedlce".
 • Wypadek w Białej Podlaskiej na DK - 2
  Uwaga kierowcy! Na DK-2 w Białej Podlaskiej wprowadzony jest ruch wahadłowy. Doszło tam do zderzenia czołowego 2 aut osobowych. Zablokowany jest jeden pas ruchu.
 • PONAD 6,8 MLN ZŁ NA DROGI DOJAZDOWE DO GRUNTÓW ROLNYCH W SUBREGIONIE SIEDLECKIM
  Ponad 60,6 km dróg dojazdowych do gruntów rolnych zostanie wybudowanych lub zmodernizowanych w subregionie siedleckim. Wszystko dzięki dofinansowaniu z budżetu Mazowsza.
 • Udane występy wokalistek z Łukowa
  Emilia Szcześniak, Gabriela Łukasik i Julia Stolarczyk mają za sobą występy w Zamościu, Rykach, Radomiu i w Grójcu. Z każdego z tych występów młode wokalistki z Łukowa wróciły do domu z nagrodami.
 • K. Fedorczyk: Obwodnica musi służyć wszystkim
  Starosta węgrowski Krzysztof Fedorczyk w rozmowie z Radiem Podlasie skrytykował pomysł Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, która chce wybudować obwodnicę Łochowa w standardzie drogi ekspresowej. Samorządowiec w audycji O Tym Się Mówi podkreślił, że taka trasa spowoduje niepowetowane straty dla lokalnej społeczności.
 • Rozpoczyna się konserwacja zbiorów, muzeum będzie w weekend nieczynne
  Od 26 do 28 maja włącznie nieczynne będzie Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej.
 • UWAGA!UTRUDNIENIA W RUCHU POCIĄGÓW!
  W związku z modernizacją posterunku Warszawa Włochy od 28.05.2018 trwać będą na węźle warszawskim utrudnienia w ruchu pociągów. Od 06.05.2018 działa Regionalny Zespół Zarządzania Kryzysowego w PKP PLK w celu opracowania tymczasowej awaryjnej organizacji ruchu i minimalizacji opóźnień. Nadal nie ma możliwości przejścia przez posterunek Warszawa Włochy liczby pociągów zaplanowanej od dnia 07.05.2018.
 • Maciejowice: recytowali Makuszyńskiego
  W Gminnej Bibliotece Publicznej w Maciejowicach odbył się XXXV Konkurs Recytatorski im. Kornela Makuszyńskiego. Uczestnicy wystąpili w dwóch grupach wiekowych, w kategorii klas I-III oraz IV-VI szkół podstawowych.
 • Tragiczny wypadek w powiecie łukowskim. Zginął 35- letni motocyklista
  Łukowscy policjanci ustalają okoliczności wypadku drogowego, do jakiego doszło w czwartek, 24 maja w nocy w Fiukówce.
 • PKS Łuków: dla najmłodszych i najstarszych
  PKS Łuków zorganizował integracyjne spotkanie dla byłych pracowników. Zorganizowano też wycieczkę dla najmłodszych łukowian. Była to nagroda za udział w konkursie plastycznym „Łukowski PKS pomaga spełniać marzenia”.
 • Odpowie za 32 włamania do domków i altanek ogrodowych
  Za co najmniej 32 włamania i usiłowania włamań do domków i altanek ogrodowych odpowie 16-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej . Łupem nastolatka i jego wspólnika padły m. in. sprzęt rtv i agd, lampy solarne, domowej produkcji alkohole oraz wiele innych przedmiotów. Pokrzywdzeni oszacowali poniesione straty na ponad 6 tys. złotych.
 • Rozpoczęła się Pielgrzymka Trzeźwościowa
  25 maja o poranku wyruszyła kolejna Pielgrzymka Trzeźwościowa do Sanktuarium w Leśnej Podlaskiej. Dwie grupy pątników pielgrzymują z Łukowa i Radzynia Podlaskiego.
 • Siedlecki MOK z dofinansowaniem
  Ministerstwo kultury dofinansuje prawie 220 inicjatyw, zgłoszonych w ramach programu „Niepodległa”, mającego uczcić 100-lecie odzyskania niepodległości. Wśród wybranych wniosków znalazł się dokument złożony przez Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach i zajął 85 miejsce.
 • Wernisaż malarstwa Oleny Horhol
  1 czerwca w Kocku odbędzie się wernisaż malarstwa Oleny Horhol.
 • Liban to przesłanie dla świata
  Dobiega końca pielgrzymka słuchaczy Katolickiego Radia Podlasie do Libanu.
 • dane dostarcza: remontuj .pl
  dane dostarcza: niania .pl
  Sobota,
  26 Maj 2018
  Imieniny obchodzą: Filip, Paulina, Marianna
  AddThis Social Bookmark Button
  Komunikacja
  Gościmy
  Naszą witrynę przegląda teraz 132 gości 
  Współpraca medialna:
  Tygodnik Siedlecki
  Podlasie24.pl
  Życie Siedleckie
  Ogloszeniowa
  Przekaz 1% podatku

  Statystyka wyświetleń strony od 28.12.2004:

  Dziś:334
  Wczoraj:1516
  Ten tydzień:12103
  Wszystkich:23568871