Joomla ServiceBest Web HostingWeb Hosting
Start

Pałac w Łochowie przeżywa drugą młodość

Tygodnik Siedlecki
lo-palac1_2008_03_12_10_23_54.jpgHotel z widokiem na historię
Pałac w Łochowie odzyskuje dawną świetność. Dwustuletni zabytek stał się centrum konferencyjno-wypoczynkowym. Choć w pałacu trwa jeszcze remont, a uroczyste otwarcie przewidziano dopiero latem, już teraz centrum przyjmuje pierwszych gości.
Na pałacowym dziedzińcu, jeszcze kilka lat temu zarośniętym gąszczem dziczejących krzaków, teraz oczyszczonym i przestronnym, stoi XIX-wieczna figurka Matki Boskiej. Także dla niej nadeszły lepsze czasy. Troskliwie odnowiona przez fachowych konserwatorów, powróciła do swojej pierwotnej postaci. Przez dziesięciolecia kamienną rzeźbę „upiększano” kolejnymi warstwami farby. Teraz wita gości, prezentując swoje delikatne, naturalne piękno. Kartka z napisem „Recepcja”, wetknięta za szybę budynku po lewej stronie, kieruje odwiedzających na wybrukowany dziedziniec dawnej wozowni i stajni. Ta część zespołu pałacowego, pomysłowo przekształcona w hotel, już jest otwarta dla gości. Podobnie jak dawna pałacowa kuchnia, gdzie znalazły się restauracja i sala balowa. We wnętrzach pałacu trwają jeszcze prace wykończeniowe. Hałasują betoniarki, murarskie szpachle drapią ściany, a pędzle kładą kolor w apartamentach na piętrze. Wkrótce na dziedzińcu zazieleni się młoda trawa. Tu i tam panuje jeszcze prowizorka. Z każdym tygodniem Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowe „Pałac Łochów” jest coraz bliższe jednak kształtu, zamierzonego przez nowego właściciela.
Hrabia Hornowski Pałac w Łochowie pobudowano na początku XIX wieku. Pierwszym jego właścicielem był hrabia Hornowski, wuj Cypriana Norwida. W 1875 r. Honorowski przekazał majątek swemu zięciowi, mężowi córki Stefanii, Medardowi Downarowiczowi. Pałac wtedy rozbudowano, nadbudowując boczne skrzydła. Dobudowano także trzy murowane budynki folwarczne. Kilka lat później łochowski pałac ponownie zmienił właściciela. W 1882 r. Downarowicz sprzedał dobra łochowskie Zdzisławowi hr. Zamojskiemu. Nowy właściciel okazał się dobrym gospodarzem i powszechnie szanowanym człowiekiem. Dobrze zapisał się w pamięci okolicznych mieszkańców i znacznie powiększył łochowskie dobra. Później majątek przeszedł w ręce córki hrabiego, Elżbiety Zamojskiej. - W czasie I wojny światowej Elżbieta była sanitariuszką-ochotniczką w szpitalu w Odessie. Poznała tam wybrańca swojego serca, rotmistrza kawalerii, Eryka Kurnatowskiego i wyszła za niego za mąż. Słynął on z zamiłowania do koni. Między innymi tym zaimponował swojemu teściowi, hrabiemu Zamojskiemu, który także kochał konie – opowiada Maryla Wróblewska, dyrektor Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowego w Łochowie.
Stajnia Łochów
Zięć gospodarnego hrabiego Zamojskiego okazał się utracjuszem. - Niedbały o gospodarkę, rozrzutny, pędził hulaszczy żywot najczęściej za granicą – we Francji, Belgii, Włoszech, a wszędzie szastał pieniędzmi i przegrywał w karty spore sumy. Często bywał w kasynie gry w Monte Carlo, „zarabiając” na opinię o swoich niezmiernych bogactwach i wielkości. W Łańcucie na odjednym, ustawionej szpalerem licznej służbie pałacowej wręczył na odjezdne po 20 zł napiwku, na co poszło rozmienionych 500 zł. (W tych czasach wiele pensji urzędniczych tylko nieznacznie przekraczało 100 zł miesięcznie.) Nawet tak wielkie majętności jak Zamoyskich nie mogły nastarczyć tym wydatkom – opisuje utracjuszostwo Eryka Kurnatowskiego Stanisław Sęczyk w swojej „Historii Łochowa i okolic”. Przedwojenny właściciel Łochowa zapisał się jednak złotymi zgłoskami w kronikach polskiego sportu jeździeckiego: należąca do niego stajnia „Łochów” w latach międzywojennych była jedną z najlepszych w Polsce.
Za komuny
Spisana kilka lat temu „Historii Łochowa i okolic” Stanisława Sęczyka (pod redakcją Tadeusza Krupy) ostatnie półwiecze pałacu podsumowuje krótko: „Po wkroczeniu wojsk radzieckich (14 sierpnia 1944 roku) zaczęły obowiązywać nowe prawa, które przewróciły dawny porządek gospodarczy kraju. Ziemia Kurnatowskich, przeszła na własność państwa (…). W opuszczonym pałacu zamieszkało kilkanaście rodzin, głównie dawnej służby – użytkowników nieodpowiedzialnych za stan niszczejącego budynku. Obecnie niektórzy potomkowie z tych rodzin zamieszkują tu nadal. Tylko patrzeć, jak stropy zaczną im się walić na głowę. Potencjalni przyszli nabywcy tego obiektu (z kilkuhektarowym parkiem) nie bardzo kwapią się go kupić, nie chcąc mieć kłopotów z zasiedziałymi tu od lat lokatorami”. 
Nowy właściciel
W latach 90. łochowski samorząd starał się sprzedać pałac. Chętny znalazł się dopiero w 2003 r. 13-hektarową nieruchomość z pałacem i zabudowaniami gospodarczymi kupiła siedlecka firma Arche. Nowy właściciel energicznie zabrał się do modernizacji niszczejącego zespołu pałacowo-parkowego. W czasie odbudowy nie obyło się bez niespodzianek. Okazało się, że nadbudowana ściana pałacowego piętra trzymała się tylko na drewnianej, obmurowanej belce. – Zaskakujące, że wytrzymała tyle czasu – dziwią się budowlańcy. Konserwator zabytków zgodził się na rozbiórkę pałacowej kuchni: z budynku zostały tylko trzy surowe ściany, bo dach zapadł się dawno temu. Kuchnia jednak ocalała. Co więcej – stała się pierwszym budynkiem, który przywrócono do dawnej świetności. W jej wnętrzu mieszczą się obecnie restauracja i sala balowa. To właśnie tam odbyła się pierwsza w odrestaurowanym zespole pałacowym impreza. Nieoficjalna, ale szampańska – hucznie powitano nowy 2008 rok.
Styl swojski
Wozownia i stajnia, których wnętrza przekształcono na hotelowe pokoje, po części zachowały swój surowy klimat. Niewygładzone tynki, proste meble, zamiast szafy na rzeczy – wnęka za zasłonką. Zamiast tapczaników - drewniane i żelazne łóżka. I żadnego telewizora! Goście są zachwyceni taką odmianą. Lśniących hoteli widzieli aż za dużo. Takiego - jeszcze nie. Nad schodami prowadzącymi na piętro zawisła kolekcja monideł z prywatnych zbiorów prezesa Arche, Władysława Grochowskiego. Kilka tygodni temu do Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowego „Pałac Łochów” przyjechali pierwsi goście. – Hurtownia ogrodnicza spod Warszawy urządziła tu swoje spotkanie, rodzaj wewnętrznych targów dla swoich dostawców – opowiada dyrektor Maryla Wróblewska. Sala balowa na krótko zmieniła się wtedy w pawilon targowy. Później, gdy goście bawili się przy ogniskach na dziedzińcu, szybko przywrócono jej reprezentacyjny charakter. – Staramy się być elastyczni i dostosowywać do oczekiwań gości – zapewnia Maryla Wróblewska. Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowe kieruje swoją ofertę głównie do firm. Nie odmawia jednak gościny także indywidualnym turystom. Dzięki wykorzystaniu malowniczych poddaszy wszystkich budynków zespołu pałacowego, powierzchnia użytkowa Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowego wynosi w sumie ok. 4 tysięcy metrów kwadratowych. Większość zajmują pokoje hotelowe. W kompleksie znalazły się także: 4 sale konferencyjne i wykładowe, sala balowa, sala bankietowa, salon fortepianowy, oranżeria. Dyrektor Maryla Wróblewska myśli już o wiośnie, gdy Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe w pełni zaprezentuje swoje możliwości. - Oferujemy szeroką gamę atrakcji: w ramach relaksu polecamy salon odnowy biologicznej Spa, spacery po parku i okolicach nad Liwcem, przejażdżki konne, spływy kajakowe, wycieczki rowerowe… - wylicza. I zachwala: - Wiosną i latem są tu przepięknie widoki.
autor: Dariusz Kuziak
Artykuł pochodzi ze strony Tygodnika Siedleckiego - opublikowany za zgodą TS
Można go również przeczytać na stronach Tygodnika Siedleckiego

Poprawiony (czwartek, 27 marca 2008 16:38)

 
Aktualności
 • Akcja ZNICZ w powiecie łukowskim
  Jak co roku w dniach od 31 października do 3 listopada prowadzone będą wzmożone działania policyjne pod nazwą ZNICZ 2014. Policjanci czuwać będą nad bezpieczeństwem wszystkich, którzy w tych dniach wybiorą się na cmentarze, aby odwiedzić groby swoich najbliższych. Policja apeluje o ostrożną i rozsądną jazdę.
 • SZAFARI w I LO w Radzyniu Podlaskim
  I Liceum Ogólnokształcące w Radzyniu Podlaskim przystąpiło do projektu „Szkoła współpracy”, w którym biorą udział przedstawiciele uczniów, rodziców i nauczycieli. Wynikiem tej współpracy jest przedsięwzięcie o nazwie SZAFARI – czyli wymiana ubrań.
 • Kwesta na bialskim cmentarzu
  Po raz kolejny na bialskim cmentarzu parafialnym Koło Bialczan organizuje kwestę. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na ratowanie najstarszych nagrobków na tej bialskiej nekropolii.
 • Wizytacja w Milejczycach
  W niedzielę 2 listopada, we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, biskup drohiczyński Tadeusz Pikus rozpoczyna wizytację kanoniczną w parafii p.w. św. Stanisława w Milejczycach. Wizytacja będzie kontunuowana 10 listopada.
 • O konkretach na spotkaniu z mieszkańcami Chotyni
  Około 40 mieszkańców gminy Sobolew wzięło udział w spotkaniu informacyjno- promocyjnym zorganizowanym w Chotyni przez Stowarzyszenie „Lepsze Jutro”, na którym poruszano szerokie spektrum informacji z zakresu działalności rolniczej.
 • Kolejny cykl katechez neokatechumenalnych w klasztorze
  Parafia pod wezwaniem św. Piotra z Alkantary i św. Antoniego z Padwy w Węgrowie zachęca do uczestnictwa w katechezach głoszonych przez katechistów z Drogi Neokatechumenalnej. W miniony wtorek, 28 października, w klasztorze odbyła się pierwsza katecheza, rozpoczynająca nowy, trzeci już cykl spotkań w Węgrowie.
 • Obchody 600-lecia węgrowskiej Bazyliki
  W sobotę, 25 października wierni i kapłani z parafii pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Węgrowie zgromadzili się na Eucharystii, by wspólnie dziękować za 600 lat istnienia parafii.
 • Listopadowe nabożeństwa w Borowiu
  Porządek nabożeństw w dniach 1-2 listopada, w parafii Borowie przedstawia się następująco:
 • Siedlecki PSZOK – już wiadomo gdzie
  Jak informowaliśmy kilka dni temu, w Siedlcach powstanie punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Mają do niego trafiać zarówno odpady gromadzone w pojemnikach na osiedlach (szkło, plastik, papier i metal), jak i asortyment nietypowy: zużyta elektronika, stare opony i chemikalia. W połowie miesiąca miasto rozstrzygnęło przetarg na jego utworzenie i prowadzenie. Gdzie będzie zlokalizowany?
 • Centrum Sadownego zmieniło się nie do poznania
  W ostatnim czasie w miejscowości gminnej Sadowne w powiecie węgrowskim zaszła pewna zmiana - straszący kiedyś skwerek znajdujący się przy kościele zastąpiono nowym, uporządkowanym placem, który cieszy teraz oczy mieszkańców Sadownego. Co ciekawe inwestycja powstała z inicjatywy parafii.
 • Sukces uczniów szkoły w Kobylanach
  Uczniowie z Zespołu Szkół im. Orła Białego w Kobylanach w gminie Terespol zwyciężyli w ogólnopolskim konkursie „Było wysypisko, jest uroczysko”. Projekt zorganizowały Lasy Państwowe pod patronatem Ministra Środowiska.
 • Spotkanie po powrocie z podróży
  Uczennice z Gimnazjum nr 2 w Łukowie, które przebywały w ostatnim czasie w Hiszpanii w ramach programu Comenius, odwiedziły burmistrza Dariusz Szustka. Podczas spotkania przekazały na jego ręce upominki i opowiedziały o tym, co działo się podczas spotkania grupy młodzieży z siedmiu państw.
 • Gala Kultury Powiatu Bialskiego
  W piątek, 7 listopada w Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie odbędzie się Gala Kultury Powiatu Bialskiego. W trakcie spotkania rozstrzygnięty zostanie konkurs „Samorząd gminny przyjazny kulturze” za rok 2013 oraz Bialskie Talenty za 2013 r.
 • Wybierz Najpopularniejszego Dzielnicowego Roku 2014
  1 listopada rozpocznie się konkurs na „Najpopularniejszego Dzielnicowego Roku 2014”. Ważnym elementem oceny wpływającej na wyłonienie najpopularniejszego dzielnicowego na terenie powiatu węgrowskiego będzie opinia społeczna wyrażona za pomocą ankiety.
 • 1 i 2 listopada w Paprotni
  Porządek Mszy św. w parafii pw. św. Bartłomieja w Paprotni w uroczystość Wszystkich Świętych i Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych:


 • Dzień Dawcy Szpiku w ZSR Miętne
  Zespół Szkół Rolniczych w Miętnem włączył się do organizacji Dnia Dawcy Szpiku, który odbędzie się 6 listopada. Główną misją przedsięwzięcia jest znalezienie jak największej liczby dawców szpiku.
 • Policyjne przeszukanie i dyskusja na sesji
  W środę 29 października Łuków obiegła wiadomość: policja dokonała przeszukania pomieszczeń jednego z wydziałów Urzędu Miasta i zabezpieczyła sprzęt oraz materiały wyborcze kilku kandydatów z różnych komitetów wyborczych. Przeszukania dokonano po doniesieniu, że w urzędzie miasta drukowane są plakaty wyborcze.
 • Śmiertelny wypadek pod Piszczacem. Zginął 26-latek
  Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło 30 października pod Piszczacem. Na drodze powiatowej w kierunku Kodnia dachował samochód. Jedna osoba zginęła.
 • By ratować cenne zabytki
  Towarzystwo Miłośników Ziemi Węgrowskiej 1 i 2 listopada organizuje na cmentarzu rzymskokatolickim w Węgrowie kwestę pieniężną na renowację zabytkowych pomników. Zbiórka odbędzie się już po raz siódmy, a oprócz członków Towarzystwa kwestować będą także uczniowie z miejscowych szkół.
 • Ostatnie obrady powiatu siedleckiego
  Ostatnie głosowania, podziękowania i podsumowanie 4-letniej kadencji wszystko to złożyło się na 40. obrady sesji Rady Powiatu Siedleckiego. 30 października radni oraz dyrektorzy jednostek organizacyjnych podległych powiatowi uczestniczyli w ostatniej sesji.
 • Uroczystości listopadowe w Pilawie
  W parafii Pilawa porządek Mszy św. przedstawia się następująco:
 • Co dalej z wiatrakami w gminie Wierzbno?
  Według planów inwestora na sąsiadujących ze sobą terenach gmin Wierzbno, Korytnica i Liw w powiecie węgrowskim powstać miała potężna farma wiatrowa. W samej gminie Wierzbno zlokalizowanych miało być 18 wiatraków.
 • Czwarty blok komunalny
  W przyszłym miesiącu zostanie odebrany czwarty blok, powstający w ramach siedleckiego programu budownictwa komunalnego. Zlokalizowany jest przy ulicy Spokojnej 24, a mieści 76 lokali, co czyni go największym z dotychczas pobudowanych.
 • Krzyże na garwolińskim cmentarzu
  Garwolińska nekropolia kryje zwłoki kilkunastu, a może nawet kilkudziesięciu tysięcy mieszkańców miasta i tych, których wiatry historii tu przywiały. Są tu nagrobki z początków XIX w. i późniejsze. Na naszych, chrześcijańskich grobach widać krzyż.
 • Zderzenie na rondzie Sikorskiego
  Do groźnie wyglądającego i utrudniającego ruch zderzenia dwóch pojazdów doszło na rondzie Sikorskiego w Sokołowie Podlaskim. Sprawcą tej kolizji okazała się mieszkanka powiatu siedleckiego. Z niegroźnymi obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala.
 • Podziękowania za czteroletnią współpracę
  Były kwiaty, podziękowania i tort z herbem Łukowa. Członkowie prezydium Rady Miasta podziękowali za czteroletnią kadencję radnym, burmistrzom i dyrektorom miejskich firm i placówek oświatowych. Wszystko to działo się podczas sesji, która odbyła się w czwartek 30 października.
 • 1 i 2 listopada w parafii w Ulanie
  W parafii Św. Małgorzaty w Ulanie, 1 Listopada na cmentarzu Msza św. będzie sprawowana o godzinie 11.00, a o godzinie 10.30 będą czytane kartki wypominkowe z modlitwą za zmarłych. Po Mszy świętej odbędzie się procesja z modlitwą różańcową za zmarłych.
 • Toyotą w drzewo
  Informacja o kompletnie rozbitej toyocie dotarła do sokołowskich policjantów 29 października. Według zgłoszenia, w samochodzie nie było żadnej osoby. Policyjne ustalenia doprowadziły do właściciela, który już był w domu. Był pijany i miał liczne obrażenia. Nie pamiętał, czy kierował samochodem.
 • Olimpijczycy z powiatu łukowskiego
  Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez powiat łukowski, spotkali się na corocznej gali Dnia Olimpijczyka. Uroczystość ta była okazją do nagrodzenia tych uczniów, którzy zdobywali w ubiegłym roku szkolnym najwyższe noty na ogólnopolskich olimpiadach przedmiotowych.
 • Otwarcie hydroforni w Chybowie
  30 października została uroczyście otwarta zmodernizowana hydrofornia w Chybowie. W wydarzeniu uczestniczyli radni gminy Sarnaki, sołtysi, wykonawcy, pracownicy urzędu gminy, wójt Andrzej Lipka i dziekan sarnacki ks. prałat Andrzej Jakubowicz, który dokonał poświęcenia obiektu.
 • Porządek Mszy świętych w węgrowskich parafiach
  1 listopada, jak co roku wierni udadzą się w procesjach na cmentarz, by tam pomodlić się za zmarłych.
 • „Bezpieczny weekend-ZNICZ 2014”
  Pod takim hasłem na terenie powiatu garwolińskiego policjanci będą prowadzić działania mające na celu zapewnienie płynności i bezpieczeństwa ruchu w rejonach cmentarzy, na drogach dojazdowych oraz na głównych ciągach komunikacyjnych.
 • Poszukiwanego dogonił policyjny pies
  Poszukiwanego dwoma nakazami doprowadzenia, mieszkańca gminy Kosów Lacki, zatrzymali policjanci z tamtejszego posterunku. Duży udział w zatrzymaniu miał policyjny pies. Mężczyzna trafił do Zakładu Karnego na pięć lat.
 • Dodatkowe kursy łukowskiego PKS
  W odpowiedzi na oczekiwania pasażerów, dyrektor łukowskiego PKS Tomasz Madoń zdecydował o uruchomieniu w sobotę 1 listopada dodatkowych kursów autobusowych.
 • Naprawa wskaźnika długu: blisko, ale wciąż przed finałem
  W krytyczną fazę wchodzi program naprawczy finansów Siedlec. Pierwsze oferty już są, ale sfinalizowanie umów zajmie jeszcze co najmniej kilka tygodni.
 • Korowód Świętych w Łukowie
  Młodzież z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie pod kierownictwem ks. Pawła Bieleckiego organizuje po raz pierwszy Korowód Świętych po łukowskim cmentarzu św. Rocha.
 • Waldemar Obłoza gościem Radia Podlasie
  Waldemar Obłoza, aktor teatralny znany m.in. z roli Romana Hoffera w serialu „Na Wspólnej” był 30 października gościem Radia Podlasie. Aktor opowiedział m.in. o premierze sztuki, „Skąpiec. Work in Progress”, która została wystawiona na scenie teatralnej miasta Siedlce.
 • Filmowe Poranki ze Scobby-Doo!
  Filmowe Poranki ze Scooby-Doo! to nowy projekt kin Helios poświęcony najmłodszym widzom.
 • Rusza największy festiwal w powiecie
  Przez dwa dni, 4 i 5 listopada w sali widowiskowej garwolińskiego Centrum Sportu i Kultury rozbrzmiewać będą dźwięki znanych i lubianych piosenek i pieśni religijnych oraz patriotycznych w wykonaniu młodzieży ze szkół powiatu garwolińskiego.
 • Drogi – potrzebny – jeszcze nie do końca pewny?
  80 procent kosztów – tyle może wynosić ewentualne unijne dofinansowanie do budowy ośrodka onkologicznego w Siedlcach. To jednak wariant maksimum, bo UE niechętnie podchodzi do finansowania nowych inwestycji w ochronie zdrowia.
 • Dyplom uznania dla Marty
  Marta Pawlikowska, podopieczna trenera Zenona Pawlikowskiego, która jest m.in. brązową medalistką Mistrzostw Świata w kickboxingu, odebrała od burmistrza Łukowa i przewodniczącej Rady Miasta podziękowania i okolicznościowy dylom.
 • Będą kwestować na budowę pomnika - grobu
  Podobnie, jak w latach ubiegłych, 1 i 2 listopada na cmentarzu parafialnym w Garwolinie Stowarzyszenie Rodzina Rodzinie będzie prowadzić zbiórkę do puszek na budowę pomnika-grobu dzieci zmarłych przed narodzeniem.
 • Spotkanie z tradycją regionu na sportowo
  Spotkanie z tradycją na sportowo odbędzie się na hali sportowej Zespołu Oświatowego w Bielanach Jarosławach już 9 listopada.
 • Sala przy „samochodówce” w trakcie odbiorów
  Odbiór miał być pod koniec września, a na koniec października planowano pierwszy mecz. Sala sportowa przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Siedlcach zalicza niewielki poślizg, ale będzie otwarta już „na dniach”.
 • Zmiana organizacji ruchu wokół cmentarzy
  W uroczystość Wszystkich Świętych i Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych w rejonie cmentarzy obserwujemy zwiększony ruch pojazdów. Aby ułatwić poruszanie się pojazdami w tym dniu i zadbać o bezpieczeństwo podróżujących, wprowadzone zostały zmiany w organizacji ruchu.
 • Rada Miasta Siedlce – ostatnia sesja VI kadencji
  Lokalne podatki, planowanie przestrzenne, współpraca z organizacjami pozarządowymi i programy profilaktyczne – to z uchwał. Długi miasta i jego spółek, okraszone przedwyborczą słowną szermierką – w ramach interpelacji. 30 października po raz ostatni w tej kadencji obradowała Rada Miasta Siedlce.
 • Garwolin „Samorządowym Liderem Edukacji”
  Po raz kolejny Miasto Garwolin uhonorowane zostało mianem „Samorządowy Lider Edukacji”. Uroczyste podsumowanie IV edycji Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Gmin i Powiatów Rzeczypospolitej Polskiej i wręczenie wyróżnień odbyło się 30 października w Auli Leopoldyńskiej Uniwersytetu Wrocławskiego.
 • Akt erekcyjny pod halę sportową już wmurowany
  Ponad pół wieku Zespół Szkół nr 1 w Sokołowie Podlaskim czekał na pełnowymiarową halę sportową. O jej budowie myśleli już byli dyrektorzy placówki, a w latach dziewięćdziesiątych stworzono nawet dokumentację techniczną obiektu. Trzeba było jednak czasu, aby doczekać się realizacji marzeń. A dowodem na to była uroczystość, podczas której wmurowano kamień węgielny pod fundamenty nowej hali. Spotkanie zainaugurowane Mszą św. w kościele konkatedralnym odbyło się w czwartek, 30 października.
 • Wójt Gminy Siedlce uhonorowany Tytułem „Mecenas Wiedzy”
  30 października w Auli Leopoldina Uniwersytetu Wrocławskiego we Wrocławiu odbyło się uroczyste spotkanie podsumowujące tegoroczną edycję Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Gmin i Powiatów Rzeczpospolitej Polskiej „Samorządowy Lider Edukacji”, w którym Gmina Siedlce otrzymała Srebrny Certyfikat „Samorządowy Lider Edukacji”. Zarząd Fundacji dodatkowo uhonorował Mirosława Bieńka, Wójta Gminy Siedlce przyznając mu tytuł „Mecenasa Wiedzy”.
 • Casting do teatru „Dlaczego nie?”
  6 listopada w Sali Widowiskowej "Podlasie" Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach odbędzie się casting do teatru „Dlaczego nie?”.
 • dane dostarcza: remontuj .pl
  dane dostarcza: niania .pl
  Piątek,
  31 Październik 2014
  Imieniny obchodzą: Łukasza, Urbana, Augusta
  AddThis Social Bookmark Button
  Komunikacja
  Logowanie
  Gościmy
  Naszą witrynę przegląda teraz 145 gości 
  Współpraca medialna:
  Tygodnik Siedlecki
  Podlasie24.pl
  Życie Siedleckie
  Ogloszeniowa
  Przekaz 1% podatku

  Statystyka wyświetleń strony od 28.12.2004:

  Dziś:3915
  Wczoraj:10311
  Ten tydzień:25001
  Wszystkich:16994819