Joomla ServiceBest Web HostingWeb Hosting
Start

Pałac w Łochowie przeżywa drugą młodość

Tygodnik Siedlecki
lo-palac1_2008_03_12_10_23_54.jpgHotel z widokiem na historię
Pałac w Łochowie odzyskuje dawną świetność. Dwustuletni zabytek stał się centrum konferencyjno-wypoczynkowym. Choć w pałacu trwa jeszcze remont, a uroczyste otwarcie przewidziano dopiero latem, już teraz centrum przyjmuje pierwszych gości.
Na pałacowym dziedzińcu, jeszcze kilka lat temu zarośniętym gąszczem dziczejących krzaków, teraz oczyszczonym i przestronnym, stoi XIX-wieczna figurka Matki Boskiej. Także dla niej nadeszły lepsze czasy. Troskliwie odnowiona przez fachowych konserwatorów, powróciła do swojej pierwotnej postaci. Przez dziesięciolecia kamienną rzeźbę „upiększano” kolejnymi warstwami farby. Teraz wita gości, prezentując swoje delikatne, naturalne piękno. Kartka z napisem „Recepcja”, wetknięta za szybę budynku po lewej stronie, kieruje odwiedzających na wybrukowany dziedziniec dawnej wozowni i stajni. Ta część zespołu pałacowego, pomysłowo przekształcona w hotel, już jest otwarta dla gości. Podobnie jak dawna pałacowa kuchnia, gdzie znalazły się restauracja i sala balowa. We wnętrzach pałacu trwają jeszcze prace wykończeniowe. Hałasują betoniarki, murarskie szpachle drapią ściany, a pędzle kładą kolor w apartamentach na piętrze. Wkrótce na dziedzińcu zazieleni się młoda trawa. Tu i tam panuje jeszcze prowizorka. Z każdym tygodniem Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowe „Pałac Łochów” jest coraz bliższe jednak kształtu, zamierzonego przez nowego właściciela.
Hrabia Hornowski Pałac w Łochowie pobudowano na początku XIX wieku. Pierwszym jego właścicielem był hrabia Hornowski, wuj Cypriana Norwida. W 1875 r. Honorowski przekazał majątek swemu zięciowi, mężowi córki Stefanii, Medardowi Downarowiczowi. Pałac wtedy rozbudowano, nadbudowując boczne skrzydła. Dobudowano także trzy murowane budynki folwarczne. Kilka lat później łochowski pałac ponownie zmienił właściciela. W 1882 r. Downarowicz sprzedał dobra łochowskie Zdzisławowi hr. Zamojskiemu. Nowy właściciel okazał się dobrym gospodarzem i powszechnie szanowanym człowiekiem. Dobrze zapisał się w pamięci okolicznych mieszkańców i znacznie powiększył łochowskie dobra. Później majątek przeszedł w ręce córki hrabiego, Elżbiety Zamojskiej. - W czasie I wojny światowej Elżbieta była sanitariuszką-ochotniczką w szpitalu w Odessie. Poznała tam wybrańca swojego serca, rotmistrza kawalerii, Eryka Kurnatowskiego i wyszła za niego za mąż. Słynął on z zamiłowania do koni. Między innymi tym zaimponował swojemu teściowi, hrabiemu Zamojskiemu, który także kochał konie – opowiada Maryla Wróblewska, dyrektor Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowego w Łochowie.
Stajnia Łochów
Zięć gospodarnego hrabiego Zamojskiego okazał się utracjuszem. - Niedbały o gospodarkę, rozrzutny, pędził hulaszczy żywot najczęściej za granicą – we Francji, Belgii, Włoszech, a wszędzie szastał pieniędzmi i przegrywał w karty spore sumy. Często bywał w kasynie gry w Monte Carlo, „zarabiając” na opinię o swoich niezmiernych bogactwach i wielkości. W Łańcucie na odjednym, ustawionej szpalerem licznej służbie pałacowej wręczył na odjezdne po 20 zł napiwku, na co poszło rozmienionych 500 zł. (W tych czasach wiele pensji urzędniczych tylko nieznacznie przekraczało 100 zł miesięcznie.) Nawet tak wielkie majętności jak Zamoyskich nie mogły nastarczyć tym wydatkom – opisuje utracjuszostwo Eryka Kurnatowskiego Stanisław Sęczyk w swojej „Historii Łochowa i okolic”. Przedwojenny właściciel Łochowa zapisał się jednak złotymi zgłoskami w kronikach polskiego sportu jeździeckiego: należąca do niego stajnia „Łochów” w latach międzywojennych była jedną z najlepszych w Polsce.
Za komuny
Spisana kilka lat temu „Historii Łochowa i okolic” Stanisława Sęczyka (pod redakcją Tadeusza Krupy) ostatnie półwiecze pałacu podsumowuje krótko: „Po wkroczeniu wojsk radzieckich (14 sierpnia 1944 roku) zaczęły obowiązywać nowe prawa, które przewróciły dawny porządek gospodarczy kraju. Ziemia Kurnatowskich, przeszła na własność państwa (…). W opuszczonym pałacu zamieszkało kilkanaście rodzin, głównie dawnej służby – użytkowników nieodpowiedzialnych za stan niszczejącego budynku. Obecnie niektórzy potomkowie z tych rodzin zamieszkują tu nadal. Tylko patrzeć, jak stropy zaczną im się walić na głowę. Potencjalni przyszli nabywcy tego obiektu (z kilkuhektarowym parkiem) nie bardzo kwapią się go kupić, nie chcąc mieć kłopotów z zasiedziałymi tu od lat lokatorami”. 
Nowy właściciel
W latach 90. łochowski samorząd starał się sprzedać pałac. Chętny znalazł się dopiero w 2003 r. 13-hektarową nieruchomość z pałacem i zabudowaniami gospodarczymi kupiła siedlecka firma Arche. Nowy właściciel energicznie zabrał się do modernizacji niszczejącego zespołu pałacowo-parkowego. W czasie odbudowy nie obyło się bez niespodzianek. Okazało się, że nadbudowana ściana pałacowego piętra trzymała się tylko na drewnianej, obmurowanej belce. – Zaskakujące, że wytrzymała tyle czasu – dziwią się budowlańcy. Konserwator zabytków zgodził się na rozbiórkę pałacowej kuchni: z budynku zostały tylko trzy surowe ściany, bo dach zapadł się dawno temu. Kuchnia jednak ocalała. Co więcej – stała się pierwszym budynkiem, który przywrócono do dawnej świetności. W jej wnętrzu mieszczą się obecnie restauracja i sala balowa. To właśnie tam odbyła się pierwsza w odrestaurowanym zespole pałacowym impreza. Nieoficjalna, ale szampańska – hucznie powitano nowy 2008 rok.
Styl swojski
Wozownia i stajnia, których wnętrza przekształcono na hotelowe pokoje, po części zachowały swój surowy klimat. Niewygładzone tynki, proste meble, zamiast szafy na rzeczy – wnęka za zasłonką. Zamiast tapczaników - drewniane i żelazne łóżka. I żadnego telewizora! Goście są zachwyceni taką odmianą. Lśniących hoteli widzieli aż za dużo. Takiego - jeszcze nie. Nad schodami prowadzącymi na piętro zawisła kolekcja monideł z prywatnych zbiorów prezesa Arche, Władysława Grochowskiego. Kilka tygodni temu do Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowego „Pałac Łochów” przyjechali pierwsi goście. – Hurtownia ogrodnicza spod Warszawy urządziła tu swoje spotkanie, rodzaj wewnętrznych targów dla swoich dostawców – opowiada dyrektor Maryla Wróblewska. Sala balowa na krótko zmieniła się wtedy w pawilon targowy. Później, gdy goście bawili się przy ogniskach na dziedzińcu, szybko przywrócono jej reprezentacyjny charakter. – Staramy się być elastyczni i dostosowywać do oczekiwań gości – zapewnia Maryla Wróblewska. Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowe kieruje swoją ofertę głównie do firm. Nie odmawia jednak gościny także indywidualnym turystom. Dzięki wykorzystaniu malowniczych poddaszy wszystkich budynków zespołu pałacowego, powierzchnia użytkowa Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowego wynosi w sumie ok. 4 tysięcy metrów kwadratowych. Większość zajmują pokoje hotelowe. W kompleksie znalazły się także: 4 sale konferencyjne i wykładowe, sala balowa, sala bankietowa, salon fortepianowy, oranżeria. Dyrektor Maryla Wróblewska myśli już o wiośnie, gdy Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe w pełni zaprezentuje swoje możliwości. - Oferujemy szeroką gamę atrakcji: w ramach relaksu polecamy salon odnowy biologicznej Spa, spacery po parku i okolicach nad Liwcem, przejażdżki konne, spływy kajakowe, wycieczki rowerowe… - wylicza. I zachwala: - Wiosną i latem są tu przepięknie widoki.
autor: Dariusz Kuziak
Artykuł pochodzi ze strony Tygodnika Siedleckiego - opublikowany za zgodą TS
Można go również przeczytać na stronach Tygodnika Siedleckiego

Poprawiony (czwartek, 27 marca 2008 16:38)

 
Aktualności
 • Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Perlejewie
  W niedzielę, 26 lutego w Perlejewie (pow. siemiatycki) odbędą się uroczystości upamiętniające Żołnierzy Wyklętych. W kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Perlejewie o godz. 9.30 odprawiona zostanie Msza Święta w intencji Żołnierzy Wyklętych z oddziałów kpt Młota i kpt Huzara.
 • Pożar domu letniskowego w Mężeninie
  Do pożaru domu letniskowego doszło wczoraj wieczorem w miejscowości Mężenin w gminie Platerów. Działania strażaków trwały ponad 2 godziny.
 • Inauguracja obchodów 600-lecia Kocka
  Dokładnie 24 lutego minęło 600 lat od dnia, w którym Kock uzyskał prawa miejskie. Nadał je miastu Król Władysław Jagiełło. W sobotę, 25 lutego Mszą Świętą oraz uroczystą sesją Rady Miejskiej zainaugurowano obchody jubileuszu miasta.
 • Repertuar kina „WILGA” w Garwolinie /MARZEC/
  Kino konesera zaprasza na film „Romeo i Julia”. To dramat Williama Szekspira przeniesiony na ekran przez Baza Luhrmanna jest bez wątpienia najbardziej niekonwencjonalną adaptacją tego klasycznego dzieła. 2 marca drugi ciekawy film „Z innego świata”. Laureatka Oscara Marion Cotillard w poruszającej i pełnej emocji opowieści o kobiecie, która pragnęła miłości! Nominowana do Złotej Palmy w Cannes francuska produkcja na podstawie sprzedanej w setkach tysięcy egzemplarzy fascynującej powieści Mileny Agus.
 • 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu /AUDIO/
  O zachowanie abstynencji przez polskie rodziny, dawanie świadectwa życia trzeźwości przez kapłanów oraz za sprawujących władzę, aby „przeciwstawiali się demoralizacji społeczeństwa i troszczyli się o trzeźwość” – będą się modlić katolicy w całej Polsce od 26 lutego do 4 marca. W tych dniach potrwa jubileuszowy 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
 • Kwadrans z Ministrem Rolnictwa /24 lutego/
  Nie w lipcu, ale we wrześniu pracę rozpocząć ma nowa agencja rolna. Tego chcą posłowie Prawa i Sprawiedliwości, którzy zgłosili poprawki do projektu ustawy powołującej Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa i przepisów wprowadzających. Do sugestii przychyliła się sejmowa komisja rolnictwa.
 • Spotkanie księży asystentów KSM
  Spotkanie Księży asystentów parafialnych oddziałów Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, odbędzie się w poniedziałek 27 lutego o godzinie 18.00 w Centrum Charytatywno-Duszpasterskim w Siedlcach.
 • Komunikat o śmierci i pogrzebie
  Ojciec Ryszard Stefaniuk, franciszkanin zawiadamia przyjaciół i znajomych o śmierci swojego ojca ś. p. Jana Stefaniuka. Jan Stefaniuk zmarł w wieku 92, pochodził z parafii Hadynów, w ostatnich latach życia mieszkał na terenie parafii katedralnej w Siedlcach.
 • Drużyna SPR Łukovia Łuków najlepsza na turnieju w Brześciu
  Młodziczki SPR Łukovia Łuków brały udział w Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej Dziewcząt z rocznika 2003. Turniej rozgrywano w Brześciu na Białorusi. Zawodniczki z Łukowa były tam najlepsze.
 • PUIK: wniosek na modernizację oczyszczalni złożony
  Przedsiębiorstwo Usług i Inżynierii Komunalnej w Łukowie zamierza przeprowadzić modernizację miejskiej oczyszczalni. Na ten cel firma zamierza pozsyłać 46 mln dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
 • Rekolekcje psychologiczne w Łukowie
  „Zło uwodzi w 7 krokach” to tytuł rekolekcji psychologicznych, które odbędą się w Łukowie. Do udziału w tym spotkaniu zaprasza dyrektor Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej oraz Młodzieżowi Liderzy „Kościuszki”.
 • Konkurs na Łukowską Kapelę Miejską
  Łukowski Ośrodek Kultury ogłasza kolejny konkurs. Tym razem jest on skierowany do kapel, zespołów i grup muzycznych. Jeżeli zechcą, powalczą o tytuł „Łukowskiej Kapeli Miejskiej”.
 • Aktualizacja budżetu Siedlec
  O blisko trzy miliony złotych powiększy się budżet Siedlec. Aktualizacji planu dochodów i wydatków rada miasta planuje dokonać we wtorek. Większość tej kwoty to subwencje z budżetu państwa. Na co zostaną rozdzielone?
 • Pilawskie liceum na powiatowej tapecie
  Sprawa utworzenia w Pilawie liceum ogólnokształcącego zdominowała obrady Rady Powiatu Garwolińskiego dnia 24 lutego. Burmistrz miasta i gminy Pilawa oraz część radnych powiatowych z tego okręgu, przekonywali o potrzebie lokalizacji tam szkoły średniej, a dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez powiat apelowali, by nie zmieniać dotychczasowej sieci szkół.
 • Trzebieszów: I Rajd Pamięci Żołnierzy Wyklętych /AUDIO/
  I Rajd Pamięci Żołnierzy Wyklętych pod honorowym patronatem Wojewody Lubelskiego organizuje 4 marca Wójt Gminy Trzebieszów Mirosław Szekalis we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Wypoczynku w Trzebieszowie, Światowym Związkiem Żołnierzy Armii Krajowej Koło Trzebieszów, Towarzystwem Przyrodniczo Historycznego Orlik i Łukowskim Stowarzyszeniem Rozwoju.
 • 4 marca - dzień imienin bpa Kazimierza Gurdy
  4 marca przypada święto św. Kazimierza i dzień imienin Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy. Z tej racji w południe w siedleckiej katedrze będzie sprawowana msza św. pod przewodnictwem dostojnego Solenizanta.
 • Komunikat o śmierci i pogrzebie
  Kuria Diecezjalna w Drohiczynie zawiadamia, że 21 lutego w wieku 56 lat zmarł Ojciec ks. Marcina Szymanika - śp. TADEUSZ SZYMANIK.
 • Łuków: Policjanci zabezpieczyli papierosy
  Ponad 1300 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli w piątek łukowscy policjanci. Nielegalne wyroby tytoniowe przechowywał w domu i w zabudowaniach gospodarczych mieszkaniec gminy Stanin. W przypadku wprowadzenia do obiegu takiej ilości papierosów Skarb Państwa straciłby blisko 23000 zł.
 • Konferencja w Zespole Placówek w Łukowie
  W Zespole Placówek trwają obchody jubileuszu 10-lecia powstania nowego budynku szkoły oraz 56-lecia szkolnictwa specjalnego w Łukowie. Jednym z wydarzeń była konferencja, podczas której również poświecono nowy szkolny samochód oraz wręczono tytuły „Przyjaciela Szkoły”.
 • Biała Podl: Stracili prawo jazdy
  Dwoje mieszkańców powiatu bialskiego straciło prawo jazdy, za stworzenie swym zachowaniem realnego zagrożenia innym uczestnikom ruchu. 35-latka kierująca osobowym audi, nie ustąpiła pierwszeństwa znajdującej się na przejściu kobiecie. Po tym 83-latek, zjechał na przeciwległy pas ruchu, zmuszając kierowców innych pojazdów do wjazdu na chodnik, by uniknąć zderzenia. Za swoje zachowanie odpowiedzą teraz przed sądem.
 • Parczew: Wypadek na ul. Wojska Polskiego
  Policjanci z Parczewa ustalają okoliczności zdarzenia drogowego, do jakiego doszło 24 lutego w Parczewie na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Al. Jana Pawła. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 62 latek wymusił pierwszeństwo i wyjechał mercedesem wprost pod nissana Kierujący almerą z obrażeniami trafił do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący byli trzeźwi.
 • Łuków: tytuł „Profilaktyk Roku” przyznany
  Hanna Wegner – Pszczółkowska zdobyła tytuł „Profilaktyk Roku 2016”. Nagrodę przyznała jej Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Problemów Narkomanii i Przemocy w Rodzinie.
 • Podtopienia w gminie Ceranów
  Na terenie powiatu węgrowskiego ogłoszono alarm powodziowy. Sytuacja meteorologiczna nie wygląda najlepiej także w powiecie sokołowskim, gdzie lokalne podtopienia wystąpiły w ostatnim czasie m.in. na terenie gmin Kosów Lacki, Sabnie i Ceranów.
 • Bezwstydnie optymistycznie o życiu – Agnieszka Korzeniewska w Ciechanowcu
  Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowcu, Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu oraz nauczycielka z Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II Elżbieta Żero, zapraszają na spotkanie autorskie z Agnieszką Korzeniewską, promujące jej najnowszą książkę „Zaczarowana codzienność, czyli bezwstydnie optymistycznie o życiu”.
 • Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Łukowie
  Bieg Pamięci, odsłonięcie obelisku oraz wystawa fotografii Wyklętych Ziemi Łukowskiej - to wydarzenia zaplanowane w ramach łukowskich obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Te obchody rozpoczną się już w niedzielę, 26 lutego.
 • Mielnik: Pieczenie busłowych łap
  Polskie Towarzystwo Ochrony Ptaków przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji w Mielniku zaprasza mieszkańców Gminy Mielnik (dzieci do lat 7 wraz z rodzicem) na wspólne kultywowanie zapomnianej tradycji pieczenia drożdżowych bułek w kształcie bocianich łap. Spotkanie odbędzie się 25 marca w godz. 12-15 w GOKSiR w Mielniku ul. Zaszkolna 1, ale ze względu na ograniczoną ilość miejsc, już teraz prowadzone są zapisy. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a dla każdego uczestnika przewidziane są upominki w postaci kubka i koszulki z białym bocianem.
 • Weekend w Łukowie: biegi, turniej i memoriał
  Zastanawiają się Państwo jak spędzić weekend? Mamy kilka propozycji. Można na przykład pokibicować młodym piłkarzom oraz zapaśnikom. W niedzielę zaś zachęcamy do udziału w pierwszym z wydarzeń zorganizowanych w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
 • Piesza pielgfrzymka do Mokobód
  Piesza pielgrzymka do Matki Bożej Budzieszyńskiej w Mokobodach wyruszy dziś, 25 lutego wieczorem z Siedlec. Pielgrzymka tradycyjnie, rozpocznie się Apelem Jasnogórskim w katedrze siedleckiej o godzinie 21.00.
 • Pierwsze kroki w stronę budowy obwodnicy Łochowa
  24 lutego w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Wiceminister Infrastruktury i Budownictwa Jerzy Szmit w obecności Wicemarszałek Senatu RP Maria Koc i Ministra Henryka Kowalczyka podpisał Aneks nr 1 do Programu Inwestycji "Budowa Obwodnicy Łochowa w ciągu drogi krajowej nr 62".
 • Policyjna akcja „Prędkość”
  Policjanci z garwolińskiej drogówki będą prowadzić w niedzielę, 26 lutego działania „Prędkość”. W ramach akcji funkcjonariusze będą dyscyplinować kierowców, którzy przekroczą dozwoloną prędkość.
 • Kibice PGE MKK doczekali się zwycięstwa /ZDJĘCIA/
  Długo kazały czekać swoim kibicom na zwycięstwo koszykarki PGE MKK Siedlce, ale zwycięstwo nad Ostrovią smakuje wybornie...
 • Oświadczyny w kinie!
  Myślicie, że romantyczne oświadczyny zdarzają się tylko w filmach? Otóż nie! W kinie w Sokołowie Podlaskim pewien mężczyzna oświadczył się swojej ukochanej...
 • Wypadek na trasie Repki - Sokołów Podlaski
  Do groźnie wyglądającego wypadku doszło w piątek 24 lutego około godziny 16.30 na trasie Repki- Sokołów Podlaski.
 • Gmina Ceranów: oddano do użytku siedem inwestycji /ZDJĘCIA/
  Sześć przebudowanych dróg i jeden most na terenie gminy Ceranów oddano do użytku mieszkańców w piątek, 24 lutego. Inwestycje zostały wykonane dzięki dofinansowaniu ze środków wojewody mazowieckiego, przeznaczonych na usuwanie klęsk żywiołowych, w przypadku tego samorządu – regularnego zalewania.
 • Siedlce: Warsztaty Biblijne dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych
  Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” Oddział Okręgowy w Warszawie, zaprasza młodzież szkół ponadgimnazjalnych wraz z katechetami na Warsztaty Biblijne, które odbędą się 6 marca w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. Św. Rodziny w Siedlcach przy ul. Bpa. I. Świrskiego 54. Początek spotkania - godz. 9.45.
 • Nowy naczelnik garwolińskiego fiskusa
  Witold Brojek został powołany na pełniącego obowiązki naczelnika garwolińskiego Urzędu Skarbowego. Zastąpił na tym stanowisku Pawła Malinowskiego.
 • Mrozy: Repertuar Kina MIKROKLIMAT
  Kino Mikroklimat w Mrozach zaprasza na seanse filmowe:
 • Samorządowcy chcą przedłużenia drogi wojewódzkiej nr 627
  Władze gminy Sokołów Podlaski oraz miasta i gminy Kosów Lacki chcą dalszej rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 627, biegnącej po śladzie dawnej linii kolejowej na odcinku Kosów Lacki – Sokołów Podlaski. Dziś przedstawiciele obu samorządów podpisały pismo w tej sprawie, które następnie trafi do marszałka województwa mazowieckiego.
 • Plan rewitalizacji wycyzelowany
  Siedleccy radni w ekspresowym tempie zatwierdzili poprawki do planu rewitalizacji miasta do roku 2020. Zmodyfikowany według sugestii urzędu marszałkowskiego plan uchwalono 24 lutego na nadzwyczajnej sesji, zwołanej na cztery dni przed normalnym posiedzeniem.
 • Uliczne inspiracje Grupy Twórczej FOTOGRAM /ZDJĘCIA/
  W Galerii Fotografii FOKUS w Siedlcach można oglądać doroczną wystawą fotografii Grupy Twórczej FOTOGRAM. Wernisaż odbył się 23 lutego. Tym razem członkowie Grupy Twórczej FOTOGRAM postanowili sprawdzić swoją czujność i refleks w „fotografii ulicznej”.
 • Łuków: czy zburzony zostanie budynek „Warszawska 18”?
  Podczas odbywającej się w czwartek, 23 lutego sesji Rady Miasta poruszono temat dotyczący budynku po dawnej restauracji „Warszawska 18”. Mieściła się tam również miejska elektrownia. Teraz jak się okazuje, budynek może zostać zburzony.
 • Biała Podlaska: XXIV Bezalkoholowy Bal Karnawałowy /ZDJĘCIA/
  18 lutego w Białej Podlaskiej odbył się XXIV Bezalkoholowy Bal Karnawałowy organizowany przez Domowy Kościół. W zabawie wzięło udział ponad 80 małżeństw w tym małżonkowie z Domowego Kościoła Rejonu Biała Podlaska ale także wiele małżeństw spoza Ruchu.
 • Siedlce: młodzi piłkarze zagrają o Puchar Prezydenta Miasta Siedlce
  W najbliższą niedzielę 26 lutego w hali przy ul. Popiełuszki w Siedlcach odbędzie się turniej piłki nożnej chłopców z rocznika 2009. Gospodarzem turnieju jest SEMP Pogoń Siedlce. Turniej rozpocznie się o godz. 8.45.
 • Szczypiorniści zagrają o Puchar Prezydenta Miasta Siedlce
  Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Siedlce odbędzie się 25 lutego w hali przy ul. Popiełuszki w Siedlcach. Rozgrywki rozpoczną się o godz. 10.00.
 • KPS zagra z Victorią
  W najbliższą sobotę ostatni mecz rundy zasadniczej rozgrywek I ligi rozegrają siatkarze KPS Siedlce. Przeciwnikiem siedleckiej drużyny będzie Victoria Wałbrzych. Mecz KPS Siedlce - TS PWSZ Victoria Wałbrzych rozpocznie się o godz. 18.00 w hali przy ul. Prusa 6 w Siedlcach.
 • Biała Podlaska: Potrzebne rodziny zastępcze
  O formach rodzicielstwa zastępczego, różnicach między rodziną zastępczą i adopcyjną i korzyściach, jakie płyną z tej formy opieki nad dzieckiem, w przypadku pozbawienia możliwości wychowywania przez rodzinę biologiczną, a także doświadczeniu codziennym rodziców zastępczych, mówili w tym tygodniu, na antenie Radia Podlasie, goście Agnieszki Osmólskiej-Ilczuk.
 • Na pełnym morzu - spektakl w Sokołowie
  5 marca w Sokołowie podlaskim będzie można obejrzeć spektakl "Na pełnym morzu" według Sławomira Mrożka, w reżyserii Tomasza Mędrzaka.
 • Stracili prawo jazdy za stworzenie zagrożenia na drodze
  23 lutego dwoje mieszkańców powiatu bialskiego straciło prawo jazdy, za stworzenie swym zachowaniem realnego zagrożenia innym uczestnikom ruchu. 35-latka kierująca osobowym audi, nie ustąpiła pierwszeństwa znajdującej się na przejściu kobiecie. Po tym 83-latek, zjechał na przeciwległy pas ruchu, zmuszając kierowców innych pojazdów do wjazdu na chodnik, by uniknąć zderzenia. Za swoje zachowanie odpowiedzą teraz przed sądem.
 • Kolejny przykład okrucieństwa człowieka /DRASTYCZNE ZDJĘCIA/
  21 lutego w lesie przy drodze z Węgrowa do Miedzny w miejscowości Tchórzowa znaleziono zwłoki psa. Zwierzę leżało obok żółtego worka, miało skrępowane łapy i ślady znęcania.
 • Kolejne przypadki ASF w powiecie łosickim
  W powiecie łosickim potwierdzono dwa kolejne przypadki wirusa Afrykańskiego Pomoru Świń. Zarażone wirusem były dwa martwe dziki znalezione w pobliżu miejscowości Litewniki Kolonia w gminie Sarnaki.
 • dane dostarcza: remontuj .pl
  dane dostarcza: niania .pl
  Niedziela,
  26 Luty 2017
  Imieniny obchodzą: Bogumił, Aleksandra, Mirosława
  AddThis Social Bookmark Button
  Komunikacja
  Logowanie
  Gościmy
  Naszą witrynę przegląda teraz 218 gości 
  Współpraca medialna:
  Tygodnik Siedlecki
  Podlasie24.pl
  Życie Siedleckie
  Ogloszeniowa
  Przekaz 1% podatku

  Statystyka wyświetleń strony od 28.12.2004:

  Dziś:3890
  Wczoraj:8937
  Ten tydzień:25001
  Wszystkich:21495481