Joomla ServiceBest Web HostingWeb Hosting
Start

Pałac w Łochowie przeżywa drugą młodość

Tygodnik Siedlecki
lo-palac1_2008_03_12_10_23_54.jpgHotel z widokiem na historię
Pałac w Łochowie odzyskuje dawną świetność. Dwustuletni zabytek stał się centrum konferencyjno-wypoczynkowym. Choć w pałacu trwa jeszcze remont, a uroczyste otwarcie przewidziano dopiero latem, już teraz centrum przyjmuje pierwszych gości.
Na pałacowym dziedzińcu, jeszcze kilka lat temu zarośniętym gąszczem dziczejących krzaków, teraz oczyszczonym i przestronnym, stoi XIX-wieczna figurka Matki Boskiej. Także dla niej nadeszły lepsze czasy. Troskliwie odnowiona przez fachowych konserwatorów, powróciła do swojej pierwotnej postaci. Przez dziesięciolecia kamienną rzeźbę „upiększano” kolejnymi warstwami farby. Teraz wita gości, prezentując swoje delikatne, naturalne piękno. Kartka z napisem „Recepcja”, wetknięta za szybę budynku po lewej stronie, kieruje odwiedzających na wybrukowany dziedziniec dawnej wozowni i stajni. Ta część zespołu pałacowego, pomysłowo przekształcona w hotel, już jest otwarta dla gości. Podobnie jak dawna pałacowa kuchnia, gdzie znalazły się restauracja i sala balowa. We wnętrzach pałacu trwają jeszcze prace wykończeniowe. Hałasują betoniarki, murarskie szpachle drapią ściany, a pędzle kładą kolor w apartamentach na piętrze. Wkrótce na dziedzińcu zazieleni się młoda trawa. Tu i tam panuje jeszcze prowizorka. Z każdym tygodniem Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowe „Pałac Łochów” jest coraz bliższe jednak kształtu, zamierzonego przez nowego właściciela.
Hrabia Hornowski Pałac w Łochowie pobudowano na początku XIX wieku. Pierwszym jego właścicielem był hrabia Hornowski, wuj Cypriana Norwida. W 1875 r. Honorowski przekazał majątek swemu zięciowi, mężowi córki Stefanii, Medardowi Downarowiczowi. Pałac wtedy rozbudowano, nadbudowując boczne skrzydła. Dobudowano także trzy murowane budynki folwarczne. Kilka lat później łochowski pałac ponownie zmienił właściciela. W 1882 r. Downarowicz sprzedał dobra łochowskie Zdzisławowi hr. Zamojskiemu. Nowy właściciel okazał się dobrym gospodarzem i powszechnie szanowanym człowiekiem. Dobrze zapisał się w pamięci okolicznych mieszkańców i znacznie powiększył łochowskie dobra. Później majątek przeszedł w ręce córki hrabiego, Elżbiety Zamojskiej. - W czasie I wojny światowej Elżbieta była sanitariuszką-ochotniczką w szpitalu w Odessie. Poznała tam wybrańca swojego serca, rotmistrza kawalerii, Eryka Kurnatowskiego i wyszła za niego za mąż. Słynął on z zamiłowania do koni. Między innymi tym zaimponował swojemu teściowi, hrabiemu Zamojskiemu, który także kochał konie – opowiada Maryla Wróblewska, dyrektor Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowego w Łochowie.
Stajnia Łochów
Zięć gospodarnego hrabiego Zamojskiego okazał się utracjuszem. - Niedbały o gospodarkę, rozrzutny, pędził hulaszczy żywot najczęściej za granicą – we Francji, Belgii, Włoszech, a wszędzie szastał pieniędzmi i przegrywał w karty spore sumy. Często bywał w kasynie gry w Monte Carlo, „zarabiając” na opinię o swoich niezmiernych bogactwach i wielkości. W Łańcucie na odjednym, ustawionej szpalerem licznej służbie pałacowej wręczył na odjezdne po 20 zł napiwku, na co poszło rozmienionych 500 zł. (W tych czasach wiele pensji urzędniczych tylko nieznacznie przekraczało 100 zł miesięcznie.) Nawet tak wielkie majętności jak Zamoyskich nie mogły nastarczyć tym wydatkom – opisuje utracjuszostwo Eryka Kurnatowskiego Stanisław Sęczyk w swojej „Historii Łochowa i okolic”. Przedwojenny właściciel Łochowa zapisał się jednak złotymi zgłoskami w kronikach polskiego sportu jeździeckiego: należąca do niego stajnia „Łochów” w latach międzywojennych była jedną z najlepszych w Polsce.
Za komuny
Spisana kilka lat temu „Historii Łochowa i okolic” Stanisława Sęczyka (pod redakcją Tadeusza Krupy) ostatnie półwiecze pałacu podsumowuje krótko: „Po wkroczeniu wojsk radzieckich (14 sierpnia 1944 roku) zaczęły obowiązywać nowe prawa, które przewróciły dawny porządek gospodarczy kraju. Ziemia Kurnatowskich, przeszła na własność państwa (…). W opuszczonym pałacu zamieszkało kilkanaście rodzin, głównie dawnej służby – użytkowników nieodpowiedzialnych za stan niszczejącego budynku. Obecnie niektórzy potomkowie z tych rodzin zamieszkują tu nadal. Tylko patrzeć, jak stropy zaczną im się walić na głowę. Potencjalni przyszli nabywcy tego obiektu (z kilkuhektarowym parkiem) nie bardzo kwapią się go kupić, nie chcąc mieć kłopotów z zasiedziałymi tu od lat lokatorami”. 
Nowy właściciel
W latach 90. łochowski samorząd starał się sprzedać pałac. Chętny znalazł się dopiero w 2003 r. 13-hektarową nieruchomość z pałacem i zabudowaniami gospodarczymi kupiła siedlecka firma Arche. Nowy właściciel energicznie zabrał się do modernizacji niszczejącego zespołu pałacowo-parkowego. W czasie odbudowy nie obyło się bez niespodzianek. Okazało się, że nadbudowana ściana pałacowego piętra trzymała się tylko na drewnianej, obmurowanej belce. – Zaskakujące, że wytrzymała tyle czasu – dziwią się budowlańcy. Konserwator zabytków zgodził się na rozbiórkę pałacowej kuchni: z budynku zostały tylko trzy surowe ściany, bo dach zapadł się dawno temu. Kuchnia jednak ocalała. Co więcej – stała się pierwszym budynkiem, który przywrócono do dawnej świetności. W jej wnętrzu mieszczą się obecnie restauracja i sala balowa. To właśnie tam odbyła się pierwsza w odrestaurowanym zespole pałacowym impreza. Nieoficjalna, ale szampańska – hucznie powitano nowy 2008 rok.
Styl swojski
Wozownia i stajnia, których wnętrza przekształcono na hotelowe pokoje, po części zachowały swój surowy klimat. Niewygładzone tynki, proste meble, zamiast szafy na rzeczy – wnęka za zasłonką. Zamiast tapczaników - drewniane i żelazne łóżka. I żadnego telewizora! Goście są zachwyceni taką odmianą. Lśniących hoteli widzieli aż za dużo. Takiego - jeszcze nie. Nad schodami prowadzącymi na piętro zawisła kolekcja monideł z prywatnych zbiorów prezesa Arche, Władysława Grochowskiego. Kilka tygodni temu do Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowego „Pałac Łochów” przyjechali pierwsi goście. – Hurtownia ogrodnicza spod Warszawy urządziła tu swoje spotkanie, rodzaj wewnętrznych targów dla swoich dostawców – opowiada dyrektor Maryla Wróblewska. Sala balowa na krótko zmieniła się wtedy w pawilon targowy. Później, gdy goście bawili się przy ogniskach na dziedzińcu, szybko przywrócono jej reprezentacyjny charakter. – Staramy się być elastyczni i dostosowywać do oczekiwań gości – zapewnia Maryla Wróblewska. Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowe kieruje swoją ofertę głównie do firm. Nie odmawia jednak gościny także indywidualnym turystom. Dzięki wykorzystaniu malowniczych poddaszy wszystkich budynków zespołu pałacowego, powierzchnia użytkowa Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowego wynosi w sumie ok. 4 tysięcy metrów kwadratowych. Większość zajmują pokoje hotelowe. W kompleksie znalazły się także: 4 sale konferencyjne i wykładowe, sala balowa, sala bankietowa, salon fortepianowy, oranżeria. Dyrektor Maryla Wróblewska myśli już o wiośnie, gdy Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe w pełni zaprezentuje swoje możliwości. - Oferujemy szeroką gamę atrakcji: w ramach relaksu polecamy salon odnowy biologicznej Spa, spacery po parku i okolicach nad Liwcem, przejażdżki konne, spływy kajakowe, wycieczki rowerowe… - wylicza. I zachwala: - Wiosną i latem są tu przepięknie widoki.
autor: Dariusz Kuziak
Artykuł pochodzi ze strony Tygodnika Siedleckiego - opublikowany za zgodą TS
Można go również przeczytać na stronach Tygodnika Siedleckiego

Poprawiony (czwartek, 27 marca 2008 16:38)

 
Aktualności
 • El Greco – Ogólnopolski Konkurs Malarski
  Z myślą o uczniach gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych ogłoszono konkurs "El Greco – Ogólnopolski Konkurs Malarski". Młodzi artyści będą tworzyli prace nawiązujące do twórczości lub życia sławnego malarza.
 • Z Chrystusem budujemy ołtarz – poświęcenie ołtarza w Kożuchówku
  31 sierpnia, podczas uroczystości odpustowej ku czci Matki Bożej Pocieszenia w kościele parafialnym p.w. św. Wawrzyńca w Kożuchówku, biskup drohiczyński Tadeusz Pikus dokonał uroczystego poświęcenia ołtarza.
 • Rozpoczęcie nowego roku szkolnego w I Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. Świętej Rodziny w Siedlcach
  Mszą Świętą w Sanktuarium św. Józefa w Siedlcach rozpoczęła się uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego w I KLO w Siedlcach.
 • Utrudnienia na linii Warszawa - Siedlce
  Z awarii taboru odwołany został w całej relacji pociąg relacji Grodzisk Mazowiecki (17:17) Warszawa Zachodnia (17:47) - Mińsk Mazowiecki (18:40).
 • Kto zbuduje tunel pod siedlecką stacją PKP?
  Siedlce ogłosiły 1 września przetarg na prace wykończeniowe tunelu pod siedlecką stacją PKP oraz na stworzenie przyległego układu drogowego.
 • Konkurs Piosenki dla dzieci i młodzieży w Siedlcach
  Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach zaprasza do udziału w III Konkursie Piosenki Dla Dzieci i Młodzieży „DEBIUT”.
 • Dożynki w Szmurłach
  Tegoroczne dziękczynienie za plony w gminie Brańsk odbyło się wspólnie z parafialnymi dożynkami w Szmułach. Ich organizatorami byli : wójt Gminy Brańsk Krzysztof Jaworowski oraz proboszcz parafii p.w. Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Szmurłach ks. Kazimierz Zalewski.
 • Europejskich Dni Dziedzictwa w Węgrowie
  Europejskich Dni Dziedzictwa w Węgrowie odbędą się 6 września pod hasłem „Dziedzictwo ziemi węgrowskiej – źródła tożsamości Augusta Cieszkowskiego”.
 • SANTIAGO DE COMPOSTELA ...
  Pielgrzymkę do Santiago chcę potraktować jako podziękowanie Bogu i ludziom za moje życie, które uważam za bardzo udane.

  Autor
 • Dożynki gminno- parafialne w Grębkowie
  W niedzielę, 31 sierpnia w Grębkowie odbyły się uroczyste dożynki gminno- parafialne. Najważniejsza część dziękczynienia za tegoroczne plony odbyła się w kościele.
 • Diecezjalne Spotkanie Młodych Katolików „Do nieba wzwyż”
  W zawiązku ze zbliżającym się świętem św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży, Diecezjalny Zarząd Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży wraz z parafią pw. św. Stanisława BM w Serokomli i Wydziałem Duszpasterskim zapraszają księży asystentów oraz wszystkie osoby związane z Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży na Diecezjalne Spotkanie Młodych Katolików „Do nieba wzwyż”, które odbędzie się w niedzielę, 7 września w Serokomli.
 • Nie odwracaj wzroku
  Każdego roku dzieci na całym świecie stają się ofiarami komercyjnego wykorzystywania seksualnego – niektóre z nich są wykorzystywane prze osoby podróżujące w kraju lub poza granicami Polski. Wielu dzieciom nie udaje się pomóc, gdyż osoby, które wiedziały o sytuacji wykorzystywania dziecka nie zdecydowały się na przekazanie informacji Policji.
 • Zaprośmy wojska NATO do Siedlec
  Sojusz Północnoatlantycki zastanawia się nad rozmieszczeniem w Europie Wschodniej dodatkowych sił. Zaprośmy je do nas – taka propozycja padła na ostatniej sesji Rady Miasta Siedlce.
 • Treblinka – historia i pamięć
  II Konferencja Naukowa „Treblinka – historia i pamięć” , organizowana w 50. rocznicę upamiętnienia Miejsca Pamięci i 70. rocznicę likwidacji Karnego Obozu Pracy w Treblince odbędzie się w piątek, 5 września w Treblince.
 • Kino Helios w gronie partnerów Programu „Karta Dużej Rodziny”
  „Karta Dużej Rodziny” to pierwszy ogólnopolski projekt wspierający rodziny wielodzietne. Dzięki współpracy rządu oraz firm i instytucji każda rodzina z co najmniej trójką dzieci może korzystać ze zniżek i ulg przygotowanych specjalnie dla nich. Do programu dołączyła także ogólnopolska sieć kin Helios oferująca od 1 września atrakcyjne rabaty dla posiadaczy Karty.
 • Muchawka pretenduje do „Rzeki roku”
  Jest mała i niepozorna, ale może zyskać ogólnopolską sławę. Siedlecki oddział Polskiego Klubu Ekologicznego zgłosił Muchawkę do organizowanego przez klub „Gaja” konkursu na rzekę roku. Czy uzyska ona ten tytuł – to zależy w dużym stopniu od aktywności mieszkańców Siedlec.
 • Próbował włamać się do altany
  W policyjnym areszcie zatrzymano 20 – letniego mieszkańca Łukowa, który na ul. Aleksandrowskiej w Siedlcach próbował włamać się do altany stojącej na prywatnej posesji.
 • Kolonie z Caritas Diecezji Drohiczyńskiej - podsumowanie
  Caritas Diecezji Drohiczyńskiej każdego roku podczas wakacji organizuje letni wypoczynek dla dzieci i młodzieży z rodzin najuboższych, wielodzietnych i dysfunkcyjnych. W roku 2014 odbyły się następujące turnusy:
 • Złote Gody w gminie Bielany
  Uroczystość Złotych Godów, podczas której wspólne pożycie małżeńskie świętować będą mieszkańcy gminy Bielany, odbędzie się w poniedziałek 8 września w Bielanach-Żyłakach.
 • Bezrobocie: nieco lepiej, niż przed rokiem
  Nie ma pracy dla każdego, bo w urzędzie pracy zarejestrowanych jest ponad 7 tysięcy osób z miasta i powiatu, ale w porównaniu z rokiem ubiegłym jest zauważalnie lepiej. Tak wyglądał tego lata siedlecki rynek pracy.
 • Dziecięce Kółko Różańcowe w Sobieszynie
  W duchowej jedności z Diecezjalną Pielgrzymką Żywego Różańca do Leśnej Podlaskiej - 31 sierpnia b.r. w Sobieszynie w dekanacie ryckim zainicjowano kółko różańcowe dzieci.
 • Siedleckie uroczystości 75. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej
  Msza św. w intencji Ojczyzny i Bohaterów II wojny światowej będzie centralnym punktem programu obchodów 75. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Eucharystia będzie sprawowana o godzinie 18.00 w kościele garnizonowym pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Siedlcach.
 • Spotkania z muzyką
  18 września w Sali Białej Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach, w ramach cyklu „Spotkania z muzyką”, odbędzie się koncert „Perkusja i akordeon – odkrycia XX wieku” oraz „Stroiki, guziki, pałeczki, szczoteczki ….".
 • „Miłości ślad” – galowy koncert ELENI w Siedlcach
  Eleni- piosenkarka, której piosenek słucha już kilka pokoleń Polaków, 26 września wystąpi w Siedlcach
 • Poznaliśmy zwycięzców Orlik Liga Piłki Nożnej w Międzyrzecu
  Mistrzami czwartej edycji Międzyrzeckiej MOSiR Orlik Ligi Piłki Nożnej został zespół Rabiosa, który otrzymał puchar Burmistrza Międzyrzeca Podlaskiego Artura Grzyba.
 • Plenerowa projekcja filmu „Lęk wysokości”
  5 września w Siedlcach, w ramach Letniego Kadru, odbędzie się plenerowa projekcja filmu „Lęk wysokości”.
 • Nietrzeźwy sprawca kolizji
  Za jazdę pod wpływem alkoholu oraz spowodowanie kolizji drogowej odpowie w najbliższym czasie 48 – letni mieszkaniec powiatu łukowskiego, który w miniony piątek na ulicy Jagiellońskiej w Siedlcach wykonując manewr cofania uderzył w inny pojazd.
 • Wyjazd na 34. Ogólnopolską Pielgrzymkę Krucjaty Wyzwolenia Człowieka
  Członkowie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka Diecezji Siedleckiej organizują w dniach od 27 do 28 października wyjazd autokarowy na uroczystości związane z 34. Ogólnopolską Pielgrzymką KWC.
 • O bezpieczeństwie na gminnych dożynkach w Mokobodach
  Mieszkańcy gminy Mokobody bawili się w minioną niedzielę na Dożynkach Gminnych – Święcie Chleba 2014, które zostały zorganizowane w Zaliwiu – Piegawkach. Organizator tej imprezy, którym był Gminny Ośrodek Kultury do wspólnego świętowania zaprosił również policjantów KMP w Siedlcach.
 • Sukces Anny Przedlackiej na Oranżerii 2014
  Związana z siedlecką Grupą Piosenki Poetyckiej Anna Przedlacka, której akompaniował Łukasz Potera, otrzymała nagrodę główną na Ogólnopolskim Spotkaniu z Piosenką Autorską „Oranżeria 2014”.
 • Podsumowanie ostatniego weekendu wakacji
  W miniony weekend węgrowska policja prowadziła wzmożone działania na terenie całego powiatu. Policjanci dbali o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.
 • Zakończył się Finałowy Turniej Par Mieszanych GP w Piłce Siatkowej
  VII Grand Prix Międzyrzeca w Piłce Siatkowej Plażowej odbył się 30 sierpnia na Pożegnanie Wakacji 2014 na Międzyrzeckich Jeziorkach.
 • IX Ogólnopolska Franciszkańska Olimpiada Wiedzy o św. Maksymilianie
  Młodzież po raz kolejny będzie mogła wziąć udział w Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiadzie Wiedzy o św. Maksymilianie. Olimpiada ma na celu pełniejsze poznanie osoby i działalności niezwykłej postaci, jaką był Święty Ojciec Maksymilian Maria Kolbe oraz zachwycenie młodych jego sposobem życia, myślenia, oddania służbie Bogu i ludziom. Jest jedną z form przybliżenia młodemu pokoleniu symbolu ofiar nazizmu oraz patrona trudnych czasów. Ten wielki Polak przez swoją działalność medialną, ale też przez całe swoje życie, zwłaszcza śmierć w obozie koncentracyjnym Auschwitz, na stałe wpisał się w historię narodu polskiego jako osoba niezwykła i godna naśladowania.
 • Rekolekcje diakonii ewangelizacyjnej
  W dniach 29-31 sierpnia w Domu Rekolekcyjnym w Siedlanowie odbyły się rekolekcje diakonii ewangelizacyjnej.
 • Początek roku szkolnego w Siedlcach
  Po raz pierwszy sześciolatki w pierwszych klasach, po raz pierwszy rządowy elementarz, a do tego zmienione przepisy dotyczące zajęć świetlicowych i możliwość zatrudnienia asystentów nauczycieli. To tylko część edukacyjnych nowości, jaką ustawodawca dał w tym roku do wdrożenia samorządom. Czy Siedlce są przygotowane do nich wszystkich?
 • Zatrzymano sprawców włamań do automatów
  Policjanci z Terespola zatrzymali sprawców włamań do automatów do gier. Mężczyźni zatrzymani zostali na gorącym uczynku, kiedy z pomocą urządzenia elektrycznego w bezprawny sposób wypłacali pieniądze z urządzenia. Łupem sprawców od kwietnia tego roku padło ponad 4 tysiące złotych.
 • Dożynki Powiatu Bialskiego /ZDJĘCIA/
  XVI Dożynki Powiatowe powiatu bialskiego odbyły się 31 sierpnia w miejscowości Szelest koło Rossosza. Dożynki rozpoczęły się od Eucharystii. Mszy św. przewodniczył biskup pomocniczy Piotr Sawczuk. Następnie odbyła się dalsza część uroczystości dożynkowych Starostami dożynek byli Agnieszka Firysiuk i Jarosław Dorosz.
 • Dębe Wielkie: zderzyły się trzy samochody
  Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w niedzielę, 31 sierpnia na Drodze Krajowej nr 2 w miejscowości Dębe Wielkie.
 • Policjanci uratowali 86-letniego grzybiarza
  Policjanci odnaleźli wyczerpanego w lesie 86-latka. Mieszkaniec Lublina wybrał się samochodem na grzyby w rejon miejscowości Kołacze gm. Stary Brus.
 • Przebudowa dróg lokalnych w 2015 r.: ponad 96 mln zł dotacji
  Do 30 września 2014 r. można składać wnioski do kolejnej edycji „Narodowego programu przebudowy dróg lokalnych – Etap II Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój”. Wstępne listy rankingowe zostaną ogłoszone do 31 października. W województwie mazowieckim na budowę oraz remonty dróg w 2015 roku przeznaczone zostanie 96 mln 450 tys. zł.
 • Aktywny Senior w gminie Zbuczyn
  3 września o godz. 12.00 w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Zbuczynie odbędzie się wykład „Nowoczesny senior otwarty na świat. Dlaczego warto uczyć się języków?”.
 • Zmiany wśród duchowieństwa w diecezji siedleckiej
  Biskup Kazimierz Gurda zdecydował o zmianach personalnych wśród duchowieństwa w diecezji siedleckiej. Poniżej prezentujemy listę zmian.
 • Sobolew: święto rolniczego trudu
  Tegoroczne dożynki, które są wspólnym dziełem całej społeczności gminy, zgromadziły w ostatnią niedzielę sierpnia delegacje wszystkich wsi, które przybyły z pięknymi wieńcami i bochnami chleba, by dziękować Bogu za tegoroczne plony.
 • Policjanci z prewencji odnaleźli zaginioną 86-letnią kobietę
  Kilkunastu policjantów z prewencji i rewiru dzielnicowych, wspomaganych przez funkcjonariuszy z Halinowa, brało udział w poszukiwaniach 86-letniej kobiety, która wyszła z domu w Brzózem i poszła w nieznanym kierunku. Działania poszukiwawcze zakończyły się sukcesem. Po kilku godzinach udało się, dzięki tropieniu psa służbowego, odnaleźć miejsce w którym przebywała starsza kobieta.
 • Blisko cztery promile i z wieloletnimi zakazami
  Dzięki obywatelskiej postawie kierowców i przypadkowych świadków, policjanci zatrzymali kompletnie pijanego kierowcę, który spowodował wiele zagrożeń na drodze krajowej. Okazało się, że mężczyzna miał w organizmie ponad 3,7 promila alkoholu. Dodatkowo obowiązywał go potrójny zakaz prowadzenia pojazdów aż do 2021 roku.
 • Konkurs na dyrektora SP ZOZ w Międzyrzecu Podlaskim
  Jak poinformowała nas Anna Jureczek, inspektor ds. promocji i ochrony zdrowia Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej wkrótce zostanie wybrany nowy dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Międzyrzecu Podlaskim.
 • Dziękczynienie za plony w Maciejowicach
  Obyczaj dożynkowy jest symbolem życia i pracy rolnika, ale też okazją do podsumowania dorobku władz samorządowych, które służą rolnikom i rolnictwu.
 • Poszukiwania zaginionej kobiety
  Policjanci z wydziału kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach prowadzą sprawę poszukiwawczą dotyczącą zaginionej siedlczanki Katarzyny Hermanowicz. Kobieta wyszła ze swojego domu 23 stycznia tego roku i do dziś nie nawiązała kontaktu z rodziną. Policjanci nie wykluczają, że kobieta mogła być widziana na terenie powiatu mińskiego.
 • Czujne oko policjanta
  Policjant wydziału kryminalnego ryckiej komendy zatrzymał 63-latka, który kierował samochodem mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna kilka minut wcześniej uciekł z miejsc kolizji. Osobowym audi uszkodził betonowy element ronda.
 • Inauguracja roku katechetycznego w Drohiczynie
  30 sierpnia w Drohiczynie miała miejsce uroczysta inauguracja roku katechetycznego 2014 / 2015 w diecezji drohiczyńskiej. Na zaproszenie dyrektora Wydziału Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego ks. kan. dra Krzysztofa Mielnickiego, przybyli na nią katecheci świeccy i siostry zakonne, zatrudnione w katechizacji na terenie diecezji drohiczyńskiej.
 • dane dostarcza: remontuj .pl
  dane dostarcza: niania .pl
  Poniedziałek,
  1 Wrzesień 2014
  Imieniny obchodzą: Bronisława, Bronisz, Idzi - Witamy po wakacjach !!!
  AddThis Social Bookmark Button
  Komunikacja
  Logowanie
  Gościmy
  Naszą witrynę przegląda teraz 135 gości 
  Współpraca medialna:
  Tygodnik Siedlecki
  Podlasie24.pl
  Życie Siedleckie
  Ogloszeniowa
  Przekaz 1% podatku

  Statystyka wyświetleń strony od 28.12.2004:

  Dziś:4287
  Wczoraj:6172
  Ten tydzień:4287
  Wszystkich:16550929