Joomla ServiceBest Web HostingWeb Hosting
Start

Pałac w Łochowie przeżywa drugą młodość

Tygodnik Siedlecki
lo-palac1_2008_03_12_10_23_54.jpgHotel z widokiem na historię
Pałac w Łochowie odzyskuje dawną świetność. Dwustuletni zabytek stał się centrum konferencyjno-wypoczynkowym. Choć w pałacu trwa jeszcze remont, a uroczyste otwarcie przewidziano dopiero latem, już teraz centrum przyjmuje pierwszych gości.
Na pałacowym dziedzińcu, jeszcze kilka lat temu zarośniętym gąszczem dziczejących krzaków, teraz oczyszczonym i przestronnym, stoi XIX-wieczna figurka Matki Boskiej. Także dla niej nadeszły lepsze czasy. Troskliwie odnowiona przez fachowych konserwatorów, powróciła do swojej pierwotnej postaci. Przez dziesięciolecia kamienną rzeźbę „upiększano” kolejnymi warstwami farby. Teraz wita gości, prezentując swoje delikatne, naturalne piękno. Kartka z napisem „Recepcja”, wetknięta za szybę budynku po lewej stronie, kieruje odwiedzających na wybrukowany dziedziniec dawnej wozowni i stajni. Ta część zespołu pałacowego, pomysłowo przekształcona w hotel, już jest otwarta dla gości. Podobnie jak dawna pałacowa kuchnia, gdzie znalazły się restauracja i sala balowa. We wnętrzach pałacu trwają jeszcze prace wykończeniowe. Hałasują betoniarki, murarskie szpachle drapią ściany, a pędzle kładą kolor w apartamentach na piętrze. Wkrótce na dziedzińcu zazieleni się młoda trawa. Tu i tam panuje jeszcze prowizorka. Z każdym tygodniem Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowe „Pałac Łochów” jest coraz bliższe jednak kształtu, zamierzonego przez nowego właściciela.
Hrabia Hornowski Pałac w Łochowie pobudowano na początku XIX wieku. Pierwszym jego właścicielem był hrabia Hornowski, wuj Cypriana Norwida. W 1875 r. Honorowski przekazał majątek swemu zięciowi, mężowi córki Stefanii, Medardowi Downarowiczowi. Pałac wtedy rozbudowano, nadbudowując boczne skrzydła. Dobudowano także trzy murowane budynki folwarczne. Kilka lat później łochowski pałac ponownie zmienił właściciela. W 1882 r. Downarowicz sprzedał dobra łochowskie Zdzisławowi hr. Zamojskiemu. Nowy właściciel okazał się dobrym gospodarzem i powszechnie szanowanym człowiekiem. Dobrze zapisał się w pamięci okolicznych mieszkańców i znacznie powiększył łochowskie dobra. Później majątek przeszedł w ręce córki hrabiego, Elżbiety Zamojskiej. - W czasie I wojny światowej Elżbieta była sanitariuszką-ochotniczką w szpitalu w Odessie. Poznała tam wybrańca swojego serca, rotmistrza kawalerii, Eryka Kurnatowskiego i wyszła za niego za mąż. Słynął on z zamiłowania do koni. Między innymi tym zaimponował swojemu teściowi, hrabiemu Zamojskiemu, który także kochał konie – opowiada Maryla Wróblewska, dyrektor Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowego w Łochowie.
Stajnia Łochów
Zięć gospodarnego hrabiego Zamojskiego okazał się utracjuszem. - Niedbały o gospodarkę, rozrzutny, pędził hulaszczy żywot najczęściej za granicą – we Francji, Belgii, Włoszech, a wszędzie szastał pieniędzmi i przegrywał w karty spore sumy. Często bywał w kasynie gry w Monte Carlo, „zarabiając” na opinię o swoich niezmiernych bogactwach i wielkości. W Łańcucie na odjednym, ustawionej szpalerem licznej służbie pałacowej wręczył na odjezdne po 20 zł napiwku, na co poszło rozmienionych 500 zł. (W tych czasach wiele pensji urzędniczych tylko nieznacznie przekraczało 100 zł miesięcznie.) Nawet tak wielkie majętności jak Zamoyskich nie mogły nastarczyć tym wydatkom – opisuje utracjuszostwo Eryka Kurnatowskiego Stanisław Sęczyk w swojej „Historii Łochowa i okolic”. Przedwojenny właściciel Łochowa zapisał się jednak złotymi zgłoskami w kronikach polskiego sportu jeździeckiego: należąca do niego stajnia „Łochów” w latach międzywojennych była jedną z najlepszych w Polsce.
Za komuny
Spisana kilka lat temu „Historii Łochowa i okolic” Stanisława Sęczyka (pod redakcją Tadeusza Krupy) ostatnie półwiecze pałacu podsumowuje krótko: „Po wkroczeniu wojsk radzieckich (14 sierpnia 1944 roku) zaczęły obowiązywać nowe prawa, które przewróciły dawny porządek gospodarczy kraju. Ziemia Kurnatowskich, przeszła na własność państwa (…). W opuszczonym pałacu zamieszkało kilkanaście rodzin, głównie dawnej służby – użytkowników nieodpowiedzialnych za stan niszczejącego budynku. Obecnie niektórzy potomkowie z tych rodzin zamieszkują tu nadal. Tylko patrzeć, jak stropy zaczną im się walić na głowę. Potencjalni przyszli nabywcy tego obiektu (z kilkuhektarowym parkiem) nie bardzo kwapią się go kupić, nie chcąc mieć kłopotów z zasiedziałymi tu od lat lokatorami”. 
Nowy właściciel
W latach 90. łochowski samorząd starał się sprzedać pałac. Chętny znalazł się dopiero w 2003 r. 13-hektarową nieruchomość z pałacem i zabudowaniami gospodarczymi kupiła siedlecka firma Arche. Nowy właściciel energicznie zabrał się do modernizacji niszczejącego zespołu pałacowo-parkowego. W czasie odbudowy nie obyło się bez niespodzianek. Okazało się, że nadbudowana ściana pałacowego piętra trzymała się tylko na drewnianej, obmurowanej belce. – Zaskakujące, że wytrzymała tyle czasu – dziwią się budowlańcy. Konserwator zabytków zgodził się na rozbiórkę pałacowej kuchni: z budynku zostały tylko trzy surowe ściany, bo dach zapadł się dawno temu. Kuchnia jednak ocalała. Co więcej – stała się pierwszym budynkiem, który przywrócono do dawnej świetności. W jej wnętrzu mieszczą się obecnie restauracja i sala balowa. To właśnie tam odbyła się pierwsza w odrestaurowanym zespole pałacowym impreza. Nieoficjalna, ale szampańska – hucznie powitano nowy 2008 rok.
Styl swojski
Wozownia i stajnia, których wnętrza przekształcono na hotelowe pokoje, po części zachowały swój surowy klimat. Niewygładzone tynki, proste meble, zamiast szafy na rzeczy – wnęka za zasłonką. Zamiast tapczaników - drewniane i żelazne łóżka. I żadnego telewizora! Goście są zachwyceni taką odmianą. Lśniących hoteli widzieli aż za dużo. Takiego - jeszcze nie. Nad schodami prowadzącymi na piętro zawisła kolekcja monideł z prywatnych zbiorów prezesa Arche, Władysława Grochowskiego. Kilka tygodni temu do Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowego „Pałac Łochów” przyjechali pierwsi goście. – Hurtownia ogrodnicza spod Warszawy urządziła tu swoje spotkanie, rodzaj wewnętrznych targów dla swoich dostawców – opowiada dyrektor Maryla Wróblewska. Sala balowa na krótko zmieniła się wtedy w pawilon targowy. Później, gdy goście bawili się przy ogniskach na dziedzińcu, szybko przywrócono jej reprezentacyjny charakter. – Staramy się być elastyczni i dostosowywać do oczekiwań gości – zapewnia Maryla Wróblewska. Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowe kieruje swoją ofertę głównie do firm. Nie odmawia jednak gościny także indywidualnym turystom. Dzięki wykorzystaniu malowniczych poddaszy wszystkich budynków zespołu pałacowego, powierzchnia użytkowa Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowego wynosi w sumie ok. 4 tysięcy metrów kwadratowych. Większość zajmują pokoje hotelowe. W kompleksie znalazły się także: 4 sale konferencyjne i wykładowe, sala balowa, sala bankietowa, salon fortepianowy, oranżeria. Dyrektor Maryla Wróblewska myśli już o wiośnie, gdy Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe w pełni zaprezentuje swoje możliwości. - Oferujemy szeroką gamę atrakcji: w ramach relaksu polecamy salon odnowy biologicznej Spa, spacery po parku i okolicach nad Liwcem, przejażdżki konne, spływy kajakowe, wycieczki rowerowe… - wylicza. I zachwala: - Wiosną i latem są tu przepięknie widoki.
autor: Dariusz Kuziak
Artykuł pochodzi ze strony Tygodnika Siedleckiego - opublikowany za zgodą TS
Można go również przeczytać na stronach Tygodnika Siedleckiego

Poprawiony (czwartek, 27 marca 2008 16:38)

 
Aktualności
 • Zainaugurowano "Wakacje z Bogiem"
  Ponad 200 dzieci i ich rodziców uczestniczyło w inauguracji kolejnej edycji "Wakacji z Bogiem", które od kilku lat są organizowane w parafii pw. św. Michała Archanioła w Białej Podlaskiej. Nad organizacją przedsięwzięcia czuwa proboszcz parafii ksiądz Henryk Jakubowicz.
 • Płukanie sieci wodociągowej w Radzyniu Podlaskim
  Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Radzyniu Podlaskim poinformowało, że w godzinach nocnych, od 20 lipca do 20 sierpnia płukana będzie sieć wodociągowa.
 • Zderzenie rowerzysty i samochodu
  Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło 7 lipca na ul. Bocznej w Mińsku Mazowieckim.
 • XIX Jarmark Holeński
  26 lipca w Holi w powiecie włodawskim odbędzie się kolejna już edycja "Jarmarku Holeńskiego"
 • Jedną działkę wyrzucił, a o drugiej zapomniał
  Policjanci z zespołu patrolowo interwencyjnego Komisariatu Policji w Sulejówku zatrzymali 17-letniego mieszkańca gminy Halinów, przy którym znaleziono i zabezpieczono dwie działki marihuany.
 • Pożary lasu w gminie Skórzec
  6 Lipca o godzinie 9:50 strażacy ochotnicy ze Skórca zaczeli pracowity dzień. Pierwszym zdarzeniem, do którego zostali zadysponowani był był pożar lasu w miejscowości Grala Dąbrowizna.
 • Wybijali szyby w remizie i wpadli w ręce dzielnicowego
  Dzięki żmudnej pracy dzielnicowego z gminy Latowicz, ustalono i zatrzymano dwóch podejrzanych, którzy mieli związek z wybiciem szyb w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Waliskach. Zarzuty umyślnego uszkodzenia mienia przedstawiono już dwójce mieszkańców latowickiej gminy w wieku 31 i 40 lat. Podejrzani dobrowolnie poddali się karze i zobowiązali się do naprawienia wyrządzonej szkody.
 • Burze, silny wiatr i opady gradu - prognoza dla regionu
  Ostatnie dni są w całym kraju bardzo gorące. Po upałach niestety często występują gwałtowne burze. Synoptycy ostrzegają, że dzisiaj, 8 lipca nad naszym regionem pojawią się burze, a lokalnie mogą też wystąpić opady gradu.
 • Wakacje w Łukowskim Ośrodku Kultury
  W Łukowskim Ośrodku Kultury trwa Akcja Lato 2015 „Kosmiczne wakacje”. Dzieci, które biorą w niej udział miały już zajęcia artystyczne, kulinarne i muzyczne. Odwiedziły też łukowskich strażaków.
 • Utrudnienia na linii Warszawa - Dęblin
  Z powodu uszkodzonej sieci trakcyjnej na linii Warszawa - Dęblin, na odcinku Śródborów - Pogorzel Warszawska nastąpiła całkowita przerwa w ruchu pociągów. Naprawa awarii ma potrwać do godzin południowych.
 • Festyn integracyjny z udziałem Sound’n’ Grace
  Po raz piąty Maciejowice gościć będą niepełnosprawnych na festynie, którego ideą jest wzajemna pomoc w pokonywaniu codziennych trudności, wspieranie inicjatyw twórczych oraz pokonywanie barier społecznych, poprzez umiejętne prowadzenie dialogu, wspólną zabawę oraz naukę.
 • Matura w Liceum Salezjańskim w Sokołowie Podlaskim
  Tegoroczni maturzyści obowiązkowo musieli przystąpić do pięciu egzaminów: trzech pisemnych - z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego oraz dwóch ustnych - z polskiego i języka obcego. Aby zdać egzamin, trzeba było uzyskać co najmniej 30 % punktów z przedmiotów obowiązkowych.
 • Kolejni testowani zawodnicy na treningach Pogoni
  I- ligowa Pogoń Siedlce testuje kolejnych zawodników. Na treningu siedleckiego zespołu pojawiło się kilku graczy, którzy mają już za sobą występy w I lidze.
 • W upalne dni pamiętajmy o zwierzętach
  Węgrowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami przypomina i apeluje do wszystkich właścicieli czworonogów o zachowanie zdrowego rozsądku podczas opieki nad swoim pupilem.
 • Weekend z Krokodylem w Okunince
  18 i 19 lipca w Okunince k/Włodawy wypoczywający będą mogli wziąć udział w imprezach organizowanych w ramach "Weekendu z Krokodylem". Zaplanowano koncerty, imprezę biegową oraz zawody żeglarskie.
 • Włodawa: Szkoła muzyczna coraz bliżej
  W piątek Burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński otrzymał informację o wyrażeniu zgody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na utworzenie szkoły muzycznej I stopnia we Włodawie.
 • Zawodniczka WLKS-u wystartowała w Turnieju Nadziei Olimpijskich
  Trwa dobra passa, jeśli chodzi o występy młodych polskich ciężarowców. Z bardzo dobrej strony biało-czerwoni pokazali się w Pucharze Unii Europejskiej, w minioną sobotę w Nowym Mieście nad Wagiem, w Turnieju Nadziei Olimpijskich (do 18 lat) najlepszy był Dariusz Januś i Polska. Juniorki na miejscu drugim zespołowo i indywidualnie. W turnieju uczestniczyła reprezentantka naszego regionu Karolina Miszczak z klubu WLKS Siedlce Nowe Iganie.
 • Międzyrzec: Sezonowe kąpielisko MOSiR przy ul. Zahajkowskiej
  Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Międzyrzecu Podlaskim zaprasza wszystkich miłośników kąpieli, opalenizny oraz dobrej zabawy do skorzystania z Sezonowego Kąpieliska mieszczącego się przy Stoku Narciarskim ul. Zahajkowska 26.
 • Hodowcy królików z Bielska docenieni
  Tytuły superczempionów w kategoriach królików dorosłych otrzymali bielscy hodowcy: Barbara i Henryk Kocowie oraz Andrzej Hilarski. Przyznano je podczas III Ogólnopolskiej Wystawy Królików Rasowych, która odbywała się w Szepietowie.
 • Ile drużyn zagra w III lidze lubelsko - podkarpackiej?
  Trwają spory w sprawie liczby drużyn, które w sezonie 2015/16 będą występowały w grupie lubelsko - podkarpackiej III ligi.
 • Zawody wędkarskie w Międzyrzecu
  Zarząd koła nr 33 "Szczupak" w Siedlcach organizuje 12 lipca w Międzyrzecu Podlaskim zawody o Puchar Prezesa Koła. Zawody odbędą się na międzyrzeckiej "żwirowni".
 • Znamy plan sparingów radzyńskich Orląt
  Po krótkich wakacjach do treningów wracają piłkarze trzecioligowej drużyny Orląt Radzyń Podlaski. Podopieczni trenera Damiana Panka mają już zaplanowane cztery spotkania kontrolne.
 • Ogólnopolskie Dni Formacyjne dla Kleryków
  Ogólnopolskie Dni Formacyjne dla Kleryków rozpoczęły się w poniedziałek, 6 lipca na Śnieżnicy (Beskid Wyspowy). W spotkaniu biorą udział także klerycy z diecezji siedleckiej.
 • Święto Jagód w Gręzówce
  Występy lokalnych zespołów ludowych, pokazy strażackie i przedstawienie „Na Jagody” – to tylko niektóre z atrakcji zaplanowanych na najbliższą niedzielę 12 lipca w Gręzówce. Tam bowiem odbędzie się Gminne Święto Jagody.
 • Dni Parczewa
  18 lipca na stadionie MOSiR odbędą się Dni Parczewa. Gwiazdą imprezy będzie zespół PIERSI. W programie są też m.in. pokaz sztucznych ogni i pokaz laserowy.
 • Wakacje na osiedlu - piłkarskie i siatkarskie rozgrywki w Bielsku Podl.
  Spółdzielnia Mieszkaniowa „Podlasie” organizuje doroczne rozgrywki w ramach „Wakacji na osiedlu”. W tym roku osiedlowi sportowcy będą się zmagać w turniejach piłki nożnej i siatkówki.
 • Kodeń: Nawiedzenie figury Michała Archanioła z Gargano
  Sanktuarium w Kodniu przygotowuje się do nawiedzenia figury Michała Archanioła z Gargano. W kodeńskim sanktuarium figura będzie znajdowała się 8 i 9 lipca.
 • Figura Michała Archanioła z Góry Gargano w parafii Woskrzenice
  Figura Michała Archanioła z Góry Gargano przyjedzie w najbliższy czwartek, 9 lipca do parafii Woskrzenice w powiecie bialskim.
 • Prezydium Episkopatu: Nie możemy milczeć!
  W procedurze „in vitro” ceną urodzenia jednego dziecka jest śmierć jego rodzeństwa na etapie przed urodzeniem – przypominają po raz kolejny biskupi. Zwracają się do Senatorów z prośbą o „odważne odrzucenie proponowanej ustawy, która w obecnym kształcie ma niewiele wspólnego z prawem naturalnym i stanowionym”. Osoby cierpiącym na niepłodność wskazują godziwe metody leczenia niepłodności.
 • Siemiatyckie Kino Pod Gwiazdami zaprasza na kolejne filmy
  Siemiatyckie Kino pod Gwiazdami ruszyło w pierwszy, wakacyjny weekend. Seanse z tygodnia na tydzień cieszą się coraz większą popularnością. W kinie pod gwiazdami prezentowane będą filmy, które mieszkańcy Siemiatycz wybrali w głosowaniu internetowym.
 • XVI Bieg Sapiehów w Kodniu - zapisz się już dziś!
  Kolejna impreza w ramach Biegowego Grand Prix Traktu Brzeskiego odbędzie się w Kodniu w powiecie bialskim. W sobotę, 1 sierpnia odbędzie się XVI Bieg Sapiehów.
 • Tur wznawia treningi
  Pierwszy trening piłkarzy Tura Bielsk Podlaski przed rozpoczęciem nowego sezonu w IV lidze zaplanowano na poniedziałek 13 lipca. Rozpocznie się on o godz. 18:00 na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bielsku Podlaskim przy ul. Elizy Orzeszkowej.
 • Rocznica mordu w Lesie Pilickim
  Smutną rocznicę będą obchodzili 15 lipca mieszkańcy Bielska Podlaskiego. 72 lata temu żołnierze hitlerowskich Niemiec rozstrzelali grupę polskiej inteligencji w Lesie Pilickim – Osuszku.
 • Wystawa w bielskim ratuszu
  Nietypową wystawę prac plastycznych będzie można obejrzeć w sobotę (11 lipca) w Muzeum Podlaskim w bielskim ratuszu. Zaprezentowane zostaną dzieła trzech białoruskich artystów, którzy tworzą je od kilku dni podczas pleneru odbywającego się w Bielsku Podlaskim i jego okolicach.
 • II MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ SMAKÓW NA ZAMKU W LIWIE
  II Międzynarodowym Turnieju Smaków na Zamku w Liwie odbędzie się w dniach 25 – 26 lipca.
 • Bus do marzeń wyrusza w trasę
  Młodzi ambasadorzy ŚDM Kraków 2016 ruszają w trasę po Europie, by promować przyszłoroczne spotkanie młodych i ojczyznę św. Jana Pawła II oraz rodzinną Kalwarię Zebrzydowską. Pojadą „Busem do marzeń”, a podczas podróży trwającej prawie miesiąc będą poznawać młodych ludzi z różnych krajów Europy i dzielić się nawzajem swoją wiarą.
 • Przedszkole Specjalne w Węgrowie już od września
  Już od września na terenie Węgrowa zacznie funkcjonować pierwsze w powiecie przedszkole dla dzieci niepełnosprawnych i autystycznych. Decyzja o powstaniu placówki zapadła na minionej sesji Rady Miasta Węgrów. Wówczas radni podjęli uchwałę upoważniającą burmistrza do zawarcia stosownego porozumienia w tej sprawie, między miastem i powiatem.
 • Politycy obiecują, samorządy liczą
  Politycy licytują się obietnicami, eksperci liczą ich koszty, a samorządowcy zastanawiają się, jakie skutki przyniesie to ich lokalnym budżetom. Co zapowiadane zmiany w podatkach i polityce gospodarczej mogą dać lub zabrać miastu Siedlce?
 • Letnie warsztaty artystyczne
  Przez pierwszy tydzień wakacji nauczyciele Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Lubartowie prowadzili wakacyjne zajęcia - Letnie Warsztaty Artystyczne "Przygodo, prowadź".
 • Wakacyjne inwestycje w gminie Wiśniew
  Gmina Wiśniew porządkuje sieć wodociągową i kanalizacyjną. Jednym z elementów tych działań była, zakończona niedawno, budowa wodociągu w Wiśniewie, którą udało się wykonać dzięki wsparciu Unii Europejskiej.
 • Wyniki matur w ZS im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie
  Jak podaje Centralna Komisja Egzaminacyjna w tym roku maturę zdało 74% uczniów. Statystyki pokazują, że niemal co piąty ze zdających oblał jeden przedmiot i będzie mógł przystąpić do egzaminu poprawkowego pod koniec sierpnia. W węgrowskim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego, jak mówi dyrektor Janusz Baum – matura poszła dużo lepiej niż w ubiegłym roku.
 • Samorządowcy chcą rozszerzenia inwestycji w ramach trwającej modernizacji linii kolejowej E 75
  Trwa modernizacja linii kolejowej E 75 Warszawa – Białystok – granica państwa. To linia o ogromnym znaczeniu politycznym i strategicznym, stanowiąca fragment przebiegającego od Polski do Finlandii pierwszego paneuropejskiego korytarza transportowego wchodzącego w skład transeuropejskich sieci transportowych TEN-T. Korytarz ten łączy Warszawę przez Kowno i Rygę z Tallinem oraz Helsinkami. Jest też jedynym połączeniem kolejowym krajów bałtyckich z Polską i pozostałymi krajami Unii Europejskiej.
 • Zagłosuj i pokoloruj Siedlce!
  Siedlce mają szansę na zwycięstwo w akcji Dulux Let’s Colour i pomalowanie jednego obiektu w mieście.
 • Pielgrzymka rowerowa na Kresy
  Już po raz dziewiąty na pielgrzymi szlak wyruszą pątnicy na rowerach z parafii pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Białej Podlaskiej. W tym roku pielgrzymi pojadą do Bracławia.
 • Siedlce: Targowisko przy ul. Rynkowej zostaje
  Jest potrzebne, ale bywa kłopotliwe. Targowisko przy ulicy Rynkowej pozostanie na swoim miejscu, ale mogą się zmienić obowiązujące na nim reguły.
 • Siedlce: Szkołom piłek nie brakuje?
  – Może nie imponujące, ale na pewno wystarczające i znacznie lepsze, niż w wielu szkołach w kraju – tak o wyposażeniu siedleckich szkół w sprzęt sportowy mówi radny, Arkadiusz Mazurkiewicz. To kolejny głos długiej dyskusji pt.: czy miasto nie utrzymuje sportu wyczynowego kosztem szkolnego.
 • Po ogromnym sukcesie pierwszej edycji It’s your life, just take it, rusza druga odsłona tej kampanii. Po raz kolejny Michał Leszek, twórca marki Kruger&Matz wyrusza w Polskę, by łowić pasje i poszukiwać niezwykłych ludzi, którzy potrafią dać z siebie dużo więcej i nie boją się podejmować ryzyka i trudu, by spełniać swoje marzenia. Ludzi, którzy są dla Leszka inspiracją. Jeśli do nich należysz – zgłoś się do konkursu już dziś!
 • Młodzi seniorzy z powiatu ryckiego najlepsi w województwie
  Podczas rozegranych w Nałęczowie I Wojewódzkich Igrzysk Sportowo Rekreacyjnych dla urodzonych w 1970 i wcześniej, zawodnicy naszego powiatu osiągnęli historyczny sukces. Po rozegraniu 15 konkurencji okazało się, że zdobywając 180 pkt wygrali całe zawody. Ekipa powiatu ryckiego liczyła ponad 20 osób. Najlepiej nasi zawodnicy zaprezentowali się w konkurencji Nordic Walking (sztafeta 4x1000m), slalomie na hulajnogach oraz w rowerowym torze przeszkód zdobywając złote medale. Srebrne medale udało się zdobyć w piłce nożnej 6- osobowej mężczyzn, piłce siatkowej 3- osobowej i rzucie podkową do celu.
 • WYŻYNA LOTNICZA SZANSĄ DLA DĘBLINA
  Miasto Dęblin razem z Radomiem i Łodzią w ciągu dwóch lat stworzy nowy projekt gospodarczy o nazwie Wyżyna Lotnicza. We wtorek, 30 czerwca dziewięciu sygnatariuszy, wśród nich Beata Siedlecka, burmistrz Dęblina podpisało list intencyjny w sprawie utworzenia nowego klastra lotniczego w Polsce. Jest to trzecie, po Dolinie Lotniczej i centrum Lotniczym w Południowo - Zachodniej Polsce przedsięwzięcie w kraju.
 • Mistrzostwa Siemiatycz w Siatkówce Plażowej Mężczyzn 2015
  4 lipca na plaży miejskiej w Siemiatyczach odbył się otwarty turniej siatkówki plażowej mężczyzn o mistrzostwo Siemiatycz. Organizatorem był MOSiR Siemiatycze. W rywalizacji wzięło udział 6 drużyn.
 • dane dostarcza: remontuj .pl
  dane dostarcza: niania .pl
  Środa,
  8 Lipiec 2015
  Imieniny obchodzą: Elżbieta, Adrian, Edgar
  AddThis Social Bookmark Button
  Komunikacja
  Logowanie
  Gościmy
  Naszą witrynę przegląda teraz 663 gości 
  Współpraca medialna:
  Tygodnik Siedlecki
  Podlasie24.pl
  Życie Siedleckie
  Ogloszeniowa
  Przekaz 1% podatku

  Statystyka wyświetleń strony od 28.12.2004:

  Dziś:2814
  Wczoraj:8450
  Ten tydzień:18508
  Wszystkich:18506539