Joomla ServiceBest Web HostingWeb Hosting
Start

Pałac w Łochowie przeżywa drugą młodość

Tygodnik Siedlecki
lo-palac1_2008_03_12_10_23_54.jpgHotel z widokiem na historię
Pałac w Łochowie odzyskuje dawną świetność. Dwustuletni zabytek stał się centrum konferencyjno-wypoczynkowym. Choć w pałacu trwa jeszcze remont, a uroczyste otwarcie przewidziano dopiero latem, już teraz centrum przyjmuje pierwszych gości.
Na pałacowym dziedzińcu, jeszcze kilka lat temu zarośniętym gąszczem dziczejących krzaków, teraz oczyszczonym i przestronnym, stoi XIX-wieczna figurka Matki Boskiej. Także dla niej nadeszły lepsze czasy. Troskliwie odnowiona przez fachowych konserwatorów, powróciła do swojej pierwotnej postaci. Przez dziesięciolecia kamienną rzeźbę „upiększano” kolejnymi warstwami farby. Teraz wita gości, prezentując swoje delikatne, naturalne piękno. Kartka z napisem „Recepcja”, wetknięta za szybę budynku po lewej stronie, kieruje odwiedzających na wybrukowany dziedziniec dawnej wozowni i stajni. Ta część zespołu pałacowego, pomysłowo przekształcona w hotel, już jest otwarta dla gości. Podobnie jak dawna pałacowa kuchnia, gdzie znalazły się restauracja i sala balowa. We wnętrzach pałacu trwają jeszcze prace wykończeniowe. Hałasują betoniarki, murarskie szpachle drapią ściany, a pędzle kładą kolor w apartamentach na piętrze. Wkrótce na dziedzińcu zazieleni się młoda trawa. Tu i tam panuje jeszcze prowizorka. Z każdym tygodniem Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowe „Pałac Łochów” jest coraz bliższe jednak kształtu, zamierzonego przez nowego właściciela.
Hrabia Hornowski Pałac w Łochowie pobudowano na początku XIX wieku. Pierwszym jego właścicielem był hrabia Hornowski, wuj Cypriana Norwida. W 1875 r. Honorowski przekazał majątek swemu zięciowi, mężowi córki Stefanii, Medardowi Downarowiczowi. Pałac wtedy rozbudowano, nadbudowując boczne skrzydła. Dobudowano także trzy murowane budynki folwarczne. Kilka lat później łochowski pałac ponownie zmienił właściciela. W 1882 r. Downarowicz sprzedał dobra łochowskie Zdzisławowi hr. Zamojskiemu. Nowy właściciel okazał się dobrym gospodarzem i powszechnie szanowanym człowiekiem. Dobrze zapisał się w pamięci okolicznych mieszkańców i znacznie powiększył łochowskie dobra. Później majątek przeszedł w ręce córki hrabiego, Elżbiety Zamojskiej. - W czasie I wojny światowej Elżbieta była sanitariuszką-ochotniczką w szpitalu w Odessie. Poznała tam wybrańca swojego serca, rotmistrza kawalerii, Eryka Kurnatowskiego i wyszła za niego za mąż. Słynął on z zamiłowania do koni. Między innymi tym zaimponował swojemu teściowi, hrabiemu Zamojskiemu, który także kochał konie – opowiada Maryla Wróblewska, dyrektor Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowego w Łochowie.
Stajnia Łochów
Zięć gospodarnego hrabiego Zamojskiego okazał się utracjuszem. - Niedbały o gospodarkę, rozrzutny, pędził hulaszczy żywot najczęściej za granicą – we Francji, Belgii, Włoszech, a wszędzie szastał pieniędzmi i przegrywał w karty spore sumy. Często bywał w kasynie gry w Monte Carlo, „zarabiając” na opinię o swoich niezmiernych bogactwach i wielkości. W Łańcucie na odjednym, ustawionej szpalerem licznej służbie pałacowej wręczył na odjezdne po 20 zł napiwku, na co poszło rozmienionych 500 zł. (W tych czasach wiele pensji urzędniczych tylko nieznacznie przekraczało 100 zł miesięcznie.) Nawet tak wielkie majętności jak Zamoyskich nie mogły nastarczyć tym wydatkom – opisuje utracjuszostwo Eryka Kurnatowskiego Stanisław Sęczyk w swojej „Historii Łochowa i okolic”. Przedwojenny właściciel Łochowa zapisał się jednak złotymi zgłoskami w kronikach polskiego sportu jeździeckiego: należąca do niego stajnia „Łochów” w latach międzywojennych była jedną z najlepszych w Polsce.
Za komuny
Spisana kilka lat temu „Historii Łochowa i okolic” Stanisława Sęczyka (pod redakcją Tadeusza Krupy) ostatnie półwiecze pałacu podsumowuje krótko: „Po wkroczeniu wojsk radzieckich (14 sierpnia 1944 roku) zaczęły obowiązywać nowe prawa, które przewróciły dawny porządek gospodarczy kraju. Ziemia Kurnatowskich, przeszła na własność państwa (…). W opuszczonym pałacu zamieszkało kilkanaście rodzin, głównie dawnej służby – użytkowników nieodpowiedzialnych za stan niszczejącego budynku. Obecnie niektórzy potomkowie z tych rodzin zamieszkują tu nadal. Tylko patrzeć, jak stropy zaczną im się walić na głowę. Potencjalni przyszli nabywcy tego obiektu (z kilkuhektarowym parkiem) nie bardzo kwapią się go kupić, nie chcąc mieć kłopotów z zasiedziałymi tu od lat lokatorami”. 
Nowy właściciel
W latach 90. łochowski samorząd starał się sprzedać pałac. Chętny znalazł się dopiero w 2003 r. 13-hektarową nieruchomość z pałacem i zabudowaniami gospodarczymi kupiła siedlecka firma Arche. Nowy właściciel energicznie zabrał się do modernizacji niszczejącego zespołu pałacowo-parkowego. W czasie odbudowy nie obyło się bez niespodzianek. Okazało się, że nadbudowana ściana pałacowego piętra trzymała się tylko na drewnianej, obmurowanej belce. – Zaskakujące, że wytrzymała tyle czasu – dziwią się budowlańcy. Konserwator zabytków zgodził się na rozbiórkę pałacowej kuchni: z budynku zostały tylko trzy surowe ściany, bo dach zapadł się dawno temu. Kuchnia jednak ocalała. Co więcej – stała się pierwszym budynkiem, który przywrócono do dawnej świetności. W jej wnętrzu mieszczą się obecnie restauracja i sala balowa. To właśnie tam odbyła się pierwsza w odrestaurowanym zespole pałacowym impreza. Nieoficjalna, ale szampańska – hucznie powitano nowy 2008 rok.
Styl swojski
Wozownia i stajnia, których wnętrza przekształcono na hotelowe pokoje, po części zachowały swój surowy klimat. Niewygładzone tynki, proste meble, zamiast szafy na rzeczy – wnęka za zasłonką. Zamiast tapczaników - drewniane i żelazne łóżka. I żadnego telewizora! Goście są zachwyceni taką odmianą. Lśniących hoteli widzieli aż za dużo. Takiego - jeszcze nie. Nad schodami prowadzącymi na piętro zawisła kolekcja monideł z prywatnych zbiorów prezesa Arche, Władysława Grochowskiego. Kilka tygodni temu do Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowego „Pałac Łochów” przyjechali pierwsi goście. – Hurtownia ogrodnicza spod Warszawy urządziła tu swoje spotkanie, rodzaj wewnętrznych targów dla swoich dostawców – opowiada dyrektor Maryla Wróblewska. Sala balowa na krótko zmieniła się wtedy w pawilon targowy. Później, gdy goście bawili się przy ogniskach na dziedzińcu, szybko przywrócono jej reprezentacyjny charakter. – Staramy się być elastyczni i dostosowywać do oczekiwań gości – zapewnia Maryla Wróblewska. Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowe kieruje swoją ofertę głównie do firm. Nie odmawia jednak gościny także indywidualnym turystom. Dzięki wykorzystaniu malowniczych poddaszy wszystkich budynków zespołu pałacowego, powierzchnia użytkowa Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowego wynosi w sumie ok. 4 tysięcy metrów kwadratowych. Większość zajmują pokoje hotelowe. W kompleksie znalazły się także: 4 sale konferencyjne i wykładowe, sala balowa, sala bankietowa, salon fortepianowy, oranżeria. Dyrektor Maryla Wróblewska myśli już o wiośnie, gdy Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe w pełni zaprezentuje swoje możliwości. - Oferujemy szeroką gamę atrakcji: w ramach relaksu polecamy salon odnowy biologicznej Spa, spacery po parku i okolicach nad Liwcem, przejażdżki konne, spływy kajakowe, wycieczki rowerowe… - wylicza. I zachwala: - Wiosną i latem są tu przepięknie widoki.
autor: Dariusz Kuziak
Artykuł pochodzi ze strony Tygodnika Siedleckiego - opublikowany za zgodą TS
Można go również przeczytać na stronach Tygodnika Siedleckiego

Poprawiony (czwartek, 27 marca 2008 16:38)

 
Aktualności
 • Turniej rocznika 2011 /FOTORELACJA/
  23 kwietnia odbył się Turniej Piłki Nożnej Chłopców rocznika 2011 o Puchar Prezydenta Miasta Siedlce. Był to ostatni z cyklu turniejów halowych organizowanych przez SEMP Pogoń Siedlce.
 • Szczypiorniści AZS AWF zdobyli „OLIMP”
  Kolejny raz w II rundzie i zgodnie z planem, dwa punkty dopisali piłkarze ręczni z Białej Podlaskiej po wyjazdowym meczu z Grodkowem.
 • Pogoń II wygrała z Mławianką /ZDJĘCIA/
  Rezerwy siedleckiej Pogoni w niedzielę 23 kwietnia mierzyły się z Mławianką Mława. Siedlecki zespół całą drugą połowę musiał grać w osłabieniu, mimo to wygrał 3:0.
 • Zawody gimnastyczne w SP 7 /ZDJĘCIA/
  W sobotę 22 kwietnia odbyły się XI Zawody Uczniowskiego Klubu Sportowego "Siódemka" o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 7 w Siedlcach w gimnastyce sportowej oraz Międzypowiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Gimnastyce Sportowej.
 • Siedlce: Zagrali dla Filipa i Nikoli /ZDJĘCIA/
  Charytatywny mecz koszykówki, koncert, pokaz tańca i piłkarskich umiejętności oraz animacje dla najmłodszych – tak wyglądał program wydarzenia zorganizowanego w sobotnie popołudnie 22 kwietnia przez fundację MKL Dzieciom i przyjaciół.
 • 6. Międzynarodowym Turniej im. Jana Hawrylewicza w Siedlcach /ZDJĘCIA/
  Daniela Iwanowa oraz Piotr Poniedziałek wygrali punktację Sinclaira w 6. Międzynarodowym Turnieju im. Jana Hawrylewicza w Siedlcach. Ozdobą zawodów były rekordy Polski Mileny Rutkowskiej do lat 17 w kat. 75 kg oraz wartościowe wyniki m.in. Piotra Poniedziałka, Patryka Słowikowskiego i Krystiana Augustyniaka.
 • Bomba w szpitalu - głupi żart pijanego 50- latka
  Kilkadziesiąt minut wystarczyło policjantom by ustalić i zatrzymać sprawcę fałszywego alarmu bombowego. W sobotę rano służby ratunkowe zostały powiadomione o podłożeniu bomby w szpitalu w Lubartowie. Zatrzymany 50-latek z gminy Michów był pijany. Tłumaczył, że zgłoszenie było żartem. Teraz trzeźwieje w policyjnym areszcie.
 • Zagrali dla Pawła /ZDJĘCIA/
  W sobotę 22 kwietnia w Siedlcach odbył się Charytatywny Turniej Piłki Nożnej „Gramy dla Pawła”. Środki zebrane w czasie jego trwania zostaną przekazane na rehabilitację wychowanka Pogoni Siedlce Pawła Matłacza. Zawodnik doznał poważnego urazu podczas meczu IV ligi, potrzebuje codziennej rehabilitacji, ma też nadzieję, że kosztowna terapia komórkami macierzystymi pomoże mu w powrocie do zdrowia.
 • 3. urodziny Galerii Siedlce /ZDJĘCIA/
  Swoje trzecie urodziny świętuje Galeria Siedlce. W piątek 21 kwietnia odbyła się NOC WYPRZEDAŻY, a w sobotę odwiedzający centrum handlowe mogli podziwiać m.in. występ Duetu Gimnastycznego Delfina i Bartek - zwycięzców programu "Mam Talent" oraz pokaz iluzji. W sobotnie popołudnie można było też skosztować urodzinowego tortu!
 • Porażka w końcówce. Pogoń – Chojniczanka 1: 2 /FOTORELACJA/
  Kibice siedleckiej Pogoni z pewnością nie tak wyobrażali sobie ostatnie minuty meczu z Chojniczanką. Siedlecki zespół do 88’ meczu prowadził 1:0, a z boiska schodził pokonany…
 • Pierwszy finał Diecezjalnego Konkursu Biblijnego
  22 kwietnia w parafii św. Józefa w Siedlcach odbył się I finał Diecezjalnego Konkursu Biblijnego. Jego inicjatorem i pomysłodawcą jest Ksiądz Biskup Ordynariusz Kazimierz Gurda.
 • Siedlczanin pobiegł na „szóstkę” w „Niepokornym Mnichu”
  Siedlczanin, Łukasz Zdanowski, wywalczył szóste miejsce w „Niepokornym Mnichu”, najdłuższym z czterech górskich biegów, które odbyły się w sobotę, 22 kwietnia w Szczawnicy. Wynik ten zapewnił mu kwalifikację do Mistrzostw Świata w Długodystansowym Biegu Górskim, które odbędą się w sierpniu we włoskiej Premanie.
 • Nauka wizażu w Cegłowie
  21 kwietnia w Klubie Kulturalne Zacisze w Cegłowie odbyły się warsztaty wizażu z Sylwią Skalską.
 • Turniej Piłki Plażowej w Mińsku Mazowieckim
  Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mińsku Mazowieckim zaprasza w dniach 6 i 7 maja na Turniej Piłki Plażowej.
 • Spotkanie informacyjne w Cegłowie
  Władze Gminy Cegłów zapraszają 24 kwietnia na spotkanie informacyjne dotyczące planowanej budowy linii elektroenergetycznej 400 kV.
 • Sesja Plenarna II Synodu Diecezji Siedleckiej
  22 kwietnia w sali wielofunkcyjnej przy parafii św. Józefa w Siedlcach odbyła się Sesja Plenarna II Synodu Diecezji Siedleckiej. W spotkaniu wzięli udział członkowie Synodu z całej diecezji siedleckiej na czele z biskupem Kazimierzem Gurdą oraz biskupem pomocniczym Piotrem Sawczukiem.
 • XXI sesja Rady Powiatu Mińskiego – zapowiedź
  XXI sesja Rady Powiatu Mińskiego odbędzie się 27 kwietnia o godz. 14.00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Mińsku Mazowieckim.
 • Dni otwarte w szkołach w powiecie siemiatyckim
  LO w Drohiczynie, Zespół Szkół Rolniczych w Czartajewie i Zespół Szkół Rolniczych w Ostrożanach zapraszają na Dni Otwarte.
 • Siedlce: Koncert Wielkanocny w Zespole Szkół Muzycznych /ZDJĘCIA/
  22 kwietnia w Zespole Szkół Muzycznych w Siedlcach odbył się Koncert Wielkanocny. W programie znalazły się trzy utwory: D. Buxtehude Lauda Sion Bux WV 68, F. Schubert Messe in G D167, C. Franck Psalm 150.
 • Kiedy będzie wręczany tytuł Ambasadora Siemiatycz?
  Podczas sesji Rady Miasta Siemiatycze, która odbyła się 20 kwietnia zmieniono uchwałę dotyczącą tytułu Ambasadora Siemiatycz. Dlaczego takie zmiany wprowadzono?
 • W Siemiatyczach wybudują lokale socjalne
  W Siemiatyczach przy ul. Armii Krajowej zostaną wybudowane mieszkania socjalne. - 21 kwietnia została podpisana umowa na realizację zadania – poinformował burmistrz Piotr Siniakowicz.
 • Łuków: pomnik harcerzy z Szarych Szeregów stanie w nowym miejscu
  Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami dojdzie w Łukowie do przeniesienia pomnika poświęconego harcerzom z Szarych Szeregów. Dziś znajduje się na prywatnej posesji. 28 kwietnia stanie w nowym miejscu, u zbiegu ulic: Okrzei, Zakolejnej i Kondrackiego.
 • Maciejowice: pod patronatem prezydenta RP
  W ogłoszonym przez parlament Roku Tadeusza Kościuszki, w Maciejowicach oprócz patriotycznych uroczystości, organizowanych będzie kilkadziesiąt różnego rodzaju imprez kulturalnych i historycznych. Patronat nad obchodami, które będą miały wymiar ogólnopolski objął prezydent RP Andrzej Duda, który prawdopodobnie weźmie też udział w październikowych uroczystościach.
 • „W świecie niepełności”
  W dniach 26 i 27 kwietnia w Centrum Kultury w Kodniu odbędzie się Przegląd Teatrów „W świecie niepełności”.
 • Wodynie liczą na pieniądze z LGD
  Adaptacja budynku OSP w Kołodziążu na świetlicę, ustawienie tzw. witaczy na granicach gminy, nawiązujących do nagrywanego na jej terenie filmu "Noce i dnie" unowocześnienie infrastruktury stadionu i jego otoczenia w Oleśnicy oraz tzw. "Glinek" Seroczynie, w tym postawienie tam lamp solarnych. To inwestycje, na które Gmina Wodynie chce pozyskać dofinansowanie z Lokalnej Grupy Działania Ziemi Siedleckiej.
 • VII Diecezjalny Turniej Szachowy „Nadziei Wielkanocnej”
  18 kwietnia w Szkole Podstawowej w Czeremsze rozegrany został tradycyjny coroczny VII Diecezjalny Turniej Szachowy „Nadziei Wielkanocnej”. Turniej zgromadził 32 dzieci do lat 10 z: Białegostoku, Węgrowa, Sosnowe, Miedznej, Sarnak, Chybowa, Czeremchy i Bielska Podlaskiego.
 • Spotkanie autorskie z Anną Janko
  Miejska Biblioteka Publiczna im. Zenona Przesmyckiego w Radzyniu Podlaskim zaprasza na spotkanie autorskie z Anną Janko, które odbędzie się 26 kwietnia o godzinie 17.00 w Czytelni MBP (ul. Armii Krajowej 5).
 • Żelechów: majowy turniej o puchar starosty
  Wiele emocji czeka na uczestników i kibiców tradycyjnego turnieju piłki nożnej, który rozgrywany będzie 3 maja na kompleksie boisk „Orlik” w Żelechowie.
 • Olimpijczycy z „Kościuszki”
  Michał Okniński i Piotr Rola to uczniowie I LO im. T. Kościuszki w Łukowie, którzy mogą pochwalić się sukcesami w olimpiadach przedmiotowych. Michał ma już w kieszeni indeks na Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, a Piotr na kierunki przyrodnicze na Uniwersytecie w Białymstoku.
 • 3 maja w Międzyrzecu Podlaskim
  Tegoroczne obchody Święta Narodowego z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja w Międzyrzecu Podlaskim rozpoczną się o godzinie 12.30 uroczystą Mszą św. w intencji Ojczyzny w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła.
 • Wieczór w fantasy w bibliotece
  Jarosław Prusiński, autor powieści „Szary Mag” i „Zapomniani bogowie. Słowiańska opowieść” był gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siemiatyczach. Spotkanie było gratką dla miłośników literatury fantasy, którą tworzy pisarz.
 • Jest decyzja w sprawie kierunku Trener Personalny
  18 kwietnia Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego wydał decyzję nadającą WWFiS w Białej Podlaskiej uprawnienie do prowadzenia studiów pierwszego stopnia o profilu praktycznym na kierunku Trener Personalny.
 • Spotkanie z Mariolą Pryzwan
  Spotkanie z biografistką - Mariolą Pryzwan odbędzie się w najbliższy wtorek, 25 kwietnia w Sali Widowiskowej Urzędu Gminy w Domanicach. Pisarka, tym razem będzie opowiadała o gwieździe polskiej piosenki - Irenie Jarockiej, której 5. rocznica śmierci minęła w styczniu br.
 • Gmina Łuków: „Niezapominajki” jadą do Torunia
  Zespół „Niezapominajki” z Dminina zakwalifikował się do finału I „Festiwalu Seniorów”, który odbędzie się w Toruniu. Swoje umiejętności wokalne gminny zespół zaprezentuje pod koniec maja.
 • Mandaty i pouczenia podczas akcji „Bezpieczne przejście dla pieszych”
  Policjanci z garwolińskiej komendy prowadzili akcję pn. „Bezpieczne przejście dla pieszych”. Podczas działań zwracali szczególną uwagę na wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych głównie w rejonie przejść dla pieszych.
 • Zaproszenie na obchody święta Konstytucji 3 Maja
  Msza Święta, występy recytatorów oraz składanie kwiatów przed tablicą upamiętniającą uchwalenie Konstytucji 3 Maja to główne punkty obchodów 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji, które odbędą się w Łukowie. Do udziału w tym wydarzeniu zapraszają burmistrz, Rada Miasta, Zarząd Powiatu Łukowskiego, Rada Powiatu, wójt gminy Łuków oraz Rada Gminy Łuków.
 • 3. urodziny i otwarcie sezonu Mińskiej Grupy Rowerowej
  23 kwietnia Mińska Grupa Rowerowa będzie świętowała otwarcie sezonu oraz swoje 3. urodziny. Z tej okazji przygotowano wiele atrakcji.
 • Młody łukowianin chce wziąć udział w Rajdzie Dakar
  Michał Latoch, który pochodzi z Łukowa, chce w przyszłym roku wystartować w Rajdzie Dakar. Poprzez swój start chce wesprzeć Ośrodek Wychowawczy w Łukowie. Ale i sam potrzebuje wsparcia. Każdy, kto chciałby mu pomóc w spełnieniu marzenia, powinien zajrzeć na jego fanpage: „OdZeraDoBohateraDakar2018”.
 • „Mieszkańcy budek lęgowych” - konkurs radzyńskiego Nadleśnictwa
  Nadleśnictwo Radzyń wspólnie z Zespołem Szkół im Unitów Podlaskich w Wohyniu oraz Towarzystwem Przyrodniczym „Bocian” zapraszają do udziału w konkursie „Mieszkańcy budek lęgowych”.
 • Posłani, aby pomagać – wysokie noty uczniów z Siemiatycz w konkursie diecezjalnym
  Uczniowie Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Siemiatyczach wzięli udział w diecezjalnym konkursie „Posłani, aby pomagać”. Celem konkursu było poznanie „Wybranych Kościoła”, którzy w swym życiu okazywali innym pomoc, uwrażliwienie na potrzeby innych ludzi oraz ukazanie możliwości naśladowania postaw chrześcijańskich we współczesnym świecie.
 • Gminna Olimpiada Kobiet w Rudniku
  20 kwietnia w świetlicy wiejskiej w Rudniku odbyła się Gminna Olimpiada dla Kobiet pn. „Wiedza o gospodarstwie domowym i przedsiębiorczości”. Podczas spotkania odbył się również konkurs na „Najlepszą potrawę z jaj”.
 • II Wiosenne Sprzątanie Lasu w Mińsku Mazowieckim
  22 kwietnia w Mińsku Mazowieckim odbędzie się akcja pn. „II Wiosenne Sprzątanie Lasu”. Uczestnicy wydarzenia spotkają się o godzinie 11:00 przy stadionie (ul Sportowa).
 • Weekend w Łukowie: będzie się działo
  Zaczął się weekend, który będzie obfitował w szereg różnych atrakcji. Mieszkańcy Łukowa będą mogli m.in. wesprzeć byłego piłkarza Orląt Pawła Matłacza i 5-lenią Alicję, wziąć udział w „Wyścigu Wózków”, obejrzeć występ „Łukowiaków” oraz wysłuchać pierwszego koncertu Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. Atrakcji nie będzie brakowało.
 • Święto Miłosierdzia Bożego w Mińsku Mazowieckim
  23 kwietnia w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Mińsku Mazowieckim o godz. 15:00 odprawione zostanie specjalne nabożeństwo z koronką do Bożego Miłosierdzia.
 • 18-latkowie odpowiedzą za kradzież skrzyni biegów z warsztatu i perfum w drogerii
  Dzięki trafnemu typowaniu mińskich kryminalnych namierzono i zatrzymano dwóch mieszkańców Mińska Mazowieckiego, podejrzanych o kradzież używanej skrzyni biegów z prywatnego warsztatu samochodowego. Jak ustalili kryminalni skrzynia biegów trafiła na skup złomu, gdzie za wart kilkaset złotych podzespół, sprawcy dostali tylko 40 złotych. Zebrany w sprawie materiał dowodowy potwierdził udział 18-latków w opisywanym przestępstwie.
 • Za zdjęcie wycieczka do Brukseli
  Paulina Odziemczyk z garwolińskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Bohaterów Westerplatte została laureatką VII edycji konkursu fotograficznego pt. „Fotopołowy”. W nagrodę za zajęcie trzeciego miejsca w tym prestiżowym konkursie uczennica Technikum Cyfrowych Procesów Graficznych pojedzie na wycieczkę do Brukseli.
 • „Podążając za zwierzętami”, czyli najpiękniejsze zdjęcia Romana Korlagi
  Roman Korlaga - fotograf przyrody. Mówi, że to jego pasja. Wyraz zachwytu nad przyrodą. Z aparatem przemierza leśne ścieżki. Podąża za zwierzętami już od pięciu lat. Efekty swojej pracy pokazał na wystawie, której otwarcie odbyło się 21 kwietnia w Urzędzie Gminy Łuków.
 • Spektakl o siostrze Faustynie
  21 kwietnia, tuż przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego, w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego przy ulicy Wyszyńskiego w Białej Podlaskiej odbył się spektakl „Siostra Faustyna”.
 • „Azyl” w Kinie Łuków
  Kino Łuków oraz Łukowski Ośrodek Kultury zapraszają na film „Azyl”. To poruszającą filmowa opowieść, która wydarzyła się naprawdę. Jedna z takich historii, o które kino musiało się upomnieć.
 • Przedszkolny Przegląd „Tanecznym Krokiem” w Łukowie
  Dzieci z sześciu publicznych przedszkoli mogły zaprezentować swoje taneczne umiejętności. Okazją ku temu był odbywający się już po raz siódmy Przedszkolny Przegląd „Tanecznym Krokiem”, którego organizatorem było Przedszkole Miejskie nr 4 „Fantazja”.
 • dane dostarcza: remontuj .pl
  dane dostarcza: niania .pl
  Poniedziałek,
  24 Kwiecień 2017
  Imieniny obchodzą: Aleks, Grzegorz, Aleksander
  AddThis Social Bookmark Button
  Komunikacja
  Logowanie
  Gościmy
  Naszą witrynę przegląda teraz 66 gości 
  Współpraca medialna:
  Tygodnik Siedlecki
  Podlasie24.pl
  Życie Siedleckie
  Ogloszeniowa
  Przekaz 1% podatku

  Statystyka wyświetleń strony od 28.12.2004:

  Dziś:1207
  Wczoraj:8913
  Ten tydzień:1207
  Wszystkich:21840800