Joomla ServiceBest Web HostingWeb Hosting
Start

Pałac w Łochowie przeżywa drugą młodość

Tygodnik Siedlecki
lo-palac1_2008_03_12_10_23_54.jpgHotel z widokiem na historię
Pałac w Łochowie odzyskuje dawną świetność. Dwustuletni zabytek stał się centrum konferencyjno-wypoczynkowym. Choć w pałacu trwa jeszcze remont, a uroczyste otwarcie przewidziano dopiero latem, już teraz centrum przyjmuje pierwszych gości.
Na pałacowym dziedzińcu, jeszcze kilka lat temu zarośniętym gąszczem dziczejących krzaków, teraz oczyszczonym i przestronnym, stoi XIX-wieczna figurka Matki Boskiej. Także dla niej nadeszły lepsze czasy. Troskliwie odnowiona przez fachowych konserwatorów, powróciła do swojej pierwotnej postaci. Przez dziesięciolecia kamienną rzeźbę „upiększano” kolejnymi warstwami farby. Teraz wita gości, prezentując swoje delikatne, naturalne piękno. Kartka z napisem „Recepcja”, wetknięta za szybę budynku po lewej stronie, kieruje odwiedzających na wybrukowany dziedziniec dawnej wozowni i stajni. Ta część zespołu pałacowego, pomysłowo przekształcona w hotel, już jest otwarta dla gości. Podobnie jak dawna pałacowa kuchnia, gdzie znalazły się restauracja i sala balowa. We wnętrzach pałacu trwają jeszcze prace wykończeniowe. Hałasują betoniarki, murarskie szpachle drapią ściany, a pędzle kładą kolor w apartamentach na piętrze. Wkrótce na dziedzińcu zazieleni się młoda trawa. Tu i tam panuje jeszcze prowizorka. Z każdym tygodniem Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowe „Pałac Łochów” jest coraz bliższe jednak kształtu, zamierzonego przez nowego właściciela.
Hrabia Hornowski Pałac w Łochowie pobudowano na początku XIX wieku. Pierwszym jego właścicielem był hrabia Hornowski, wuj Cypriana Norwida. W 1875 r. Honorowski przekazał majątek swemu zięciowi, mężowi córki Stefanii, Medardowi Downarowiczowi. Pałac wtedy rozbudowano, nadbudowując boczne skrzydła. Dobudowano także trzy murowane budynki folwarczne. Kilka lat później łochowski pałac ponownie zmienił właściciela. W 1882 r. Downarowicz sprzedał dobra łochowskie Zdzisławowi hr. Zamojskiemu. Nowy właściciel okazał się dobrym gospodarzem i powszechnie szanowanym człowiekiem. Dobrze zapisał się w pamięci okolicznych mieszkańców i znacznie powiększył łochowskie dobra. Później majątek przeszedł w ręce córki hrabiego, Elżbiety Zamojskiej. - W czasie I wojny światowej Elżbieta była sanitariuszką-ochotniczką w szpitalu w Odessie. Poznała tam wybrańca swojego serca, rotmistrza kawalerii, Eryka Kurnatowskiego i wyszła za niego za mąż. Słynął on z zamiłowania do koni. Między innymi tym zaimponował swojemu teściowi, hrabiemu Zamojskiemu, który także kochał konie – opowiada Maryla Wróblewska, dyrektor Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowego w Łochowie.
Stajnia Łochów
Zięć gospodarnego hrabiego Zamojskiego okazał się utracjuszem. - Niedbały o gospodarkę, rozrzutny, pędził hulaszczy żywot najczęściej za granicą – we Francji, Belgii, Włoszech, a wszędzie szastał pieniędzmi i przegrywał w karty spore sumy. Często bywał w kasynie gry w Monte Carlo, „zarabiając” na opinię o swoich niezmiernych bogactwach i wielkości. W Łańcucie na odjednym, ustawionej szpalerem licznej służbie pałacowej wręczył na odjezdne po 20 zł napiwku, na co poszło rozmienionych 500 zł. (W tych czasach wiele pensji urzędniczych tylko nieznacznie przekraczało 100 zł miesięcznie.) Nawet tak wielkie majętności jak Zamoyskich nie mogły nastarczyć tym wydatkom – opisuje utracjuszostwo Eryka Kurnatowskiego Stanisław Sęczyk w swojej „Historii Łochowa i okolic”. Przedwojenny właściciel Łochowa zapisał się jednak złotymi zgłoskami w kronikach polskiego sportu jeździeckiego: należąca do niego stajnia „Łochów” w latach międzywojennych była jedną z najlepszych w Polsce.
Za komuny
Spisana kilka lat temu „Historii Łochowa i okolic” Stanisława Sęczyka (pod redakcją Tadeusza Krupy) ostatnie półwiecze pałacu podsumowuje krótko: „Po wkroczeniu wojsk radzieckich (14 sierpnia 1944 roku) zaczęły obowiązywać nowe prawa, które przewróciły dawny porządek gospodarczy kraju. Ziemia Kurnatowskich, przeszła na własność państwa (…). W opuszczonym pałacu zamieszkało kilkanaście rodzin, głównie dawnej służby – użytkowników nieodpowiedzialnych za stan niszczejącego budynku. Obecnie niektórzy potomkowie z tych rodzin zamieszkują tu nadal. Tylko patrzeć, jak stropy zaczną im się walić na głowę. Potencjalni przyszli nabywcy tego obiektu (z kilkuhektarowym parkiem) nie bardzo kwapią się go kupić, nie chcąc mieć kłopotów z zasiedziałymi tu od lat lokatorami”. 
Nowy właściciel
W latach 90. łochowski samorząd starał się sprzedać pałac. Chętny znalazł się dopiero w 2003 r. 13-hektarową nieruchomość z pałacem i zabudowaniami gospodarczymi kupiła siedlecka firma Arche. Nowy właściciel energicznie zabrał się do modernizacji niszczejącego zespołu pałacowo-parkowego. W czasie odbudowy nie obyło się bez niespodzianek. Okazało się, że nadbudowana ściana pałacowego piętra trzymała się tylko na drewnianej, obmurowanej belce. – Zaskakujące, że wytrzymała tyle czasu – dziwią się budowlańcy. Konserwator zabytków zgodził się na rozbiórkę pałacowej kuchni: z budynku zostały tylko trzy surowe ściany, bo dach zapadł się dawno temu. Kuchnia jednak ocalała. Co więcej – stała się pierwszym budynkiem, który przywrócono do dawnej świetności. W jej wnętrzu mieszczą się obecnie restauracja i sala balowa. To właśnie tam odbyła się pierwsza w odrestaurowanym zespole pałacowym impreza. Nieoficjalna, ale szampańska – hucznie powitano nowy 2008 rok.
Styl swojski
Wozownia i stajnia, których wnętrza przekształcono na hotelowe pokoje, po części zachowały swój surowy klimat. Niewygładzone tynki, proste meble, zamiast szafy na rzeczy – wnęka za zasłonką. Zamiast tapczaników - drewniane i żelazne łóżka. I żadnego telewizora! Goście są zachwyceni taką odmianą. Lśniących hoteli widzieli aż za dużo. Takiego - jeszcze nie. Nad schodami prowadzącymi na piętro zawisła kolekcja monideł z prywatnych zbiorów prezesa Arche, Władysława Grochowskiego. Kilka tygodni temu do Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowego „Pałac Łochów” przyjechali pierwsi goście. – Hurtownia ogrodnicza spod Warszawy urządziła tu swoje spotkanie, rodzaj wewnętrznych targów dla swoich dostawców – opowiada dyrektor Maryla Wróblewska. Sala balowa na krótko zmieniła się wtedy w pawilon targowy. Później, gdy goście bawili się przy ogniskach na dziedzińcu, szybko przywrócono jej reprezentacyjny charakter. – Staramy się być elastyczni i dostosowywać do oczekiwań gości – zapewnia Maryla Wróblewska. Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowe kieruje swoją ofertę głównie do firm. Nie odmawia jednak gościny także indywidualnym turystom. Dzięki wykorzystaniu malowniczych poddaszy wszystkich budynków zespołu pałacowego, powierzchnia użytkowa Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowego wynosi w sumie ok. 4 tysięcy metrów kwadratowych. Większość zajmują pokoje hotelowe. W kompleksie znalazły się także: 4 sale konferencyjne i wykładowe, sala balowa, sala bankietowa, salon fortepianowy, oranżeria. Dyrektor Maryla Wróblewska myśli już o wiośnie, gdy Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe w pełni zaprezentuje swoje możliwości. - Oferujemy szeroką gamę atrakcji: w ramach relaksu polecamy salon odnowy biologicznej Spa, spacery po parku i okolicach nad Liwcem, przejażdżki konne, spływy kajakowe, wycieczki rowerowe… - wylicza. I zachwala: - Wiosną i latem są tu przepięknie widoki.
autor: Dariusz Kuziak
Artykuł pochodzi ze strony Tygodnika Siedleckiego - opublikowany za zgodą TS
Można go również przeczytać na stronach Tygodnika Siedleckiego

Poprawiony (czwartek, 27 marca 2008 16:38)

 
Aktualności
 • Uroczystość św. Cecylii w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białej Podlaskiej
  Uroczystość św.Cecylii w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białej Podlaskiej miała wyjątkowo uroczysty przebieg, gdyż zbiegała się z 18. rocznicą powstania chóru "Schola Cantorum Misericordis Christi". Centrum uroczystości stanowiła Msza św., której przewodniczył i wygłosił homilię ks.prof.dr hab. Kazimierz Szymonik.
 • Telewizyjne zwycięstwo siedleckich siatkarzy /ZDJĘCIA/
  Telewizyjne kamery, gorący doping kibiców i wiara we własne umiejętności pomogły siatkarzom KPS-u Siedlce odnieść ważne zwycięstwo nad "Akademikami" z Krakowa.
 • Zjazd Diecezjalny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Siedlcach
  W Siedlcach odbywa się Zjazd Diecezjalny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. W spotkaniu uczestniczą przedstawiciele 20 oddziałów, członkowie, księża asystenci i sympatycy KSM z terenu diecezji siedleckiej, którzy podejmują decyzję, w jakim kierunku będzie szła formacja i rozwój Stowarzyszenia w diecezji.
 • Biskup Kazimierz Gurda spotkał się z katechetami
  W sobotę, 22 listopada w sali wielofunkcyjnej przy parafii św. Józefa w Siedlcach odbyło się Diecezjalne Spotkanie Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy z katechetami świeckimi i zakonnymi. Rozpoczęła je Msza święta w kościele św. Józefa w Siedlcach.
 • Piłka i Żochowski radnymi sejmiku mazowieckiego
  Spośród 15 kandydatów z powiatu garwolińskiego, którzy ubiegali się o mandat radnego sejmiku mazowieckiego, tylko dwóch reprezentować będzie ten rejon w 51- osobowym gremium stanowiącym i kontrolnym samorządu województwa.
 • Msza św. na zakończenie sezonu motocyklowego
  22 listopada w siedleckiej katedrze została odprawiona Msza św. dziękczynna na zakończenie sezonu motocyklowego połączona z modlitwą za zmarłych motocyklistów. Homilię wygłosił ks. Robert Ponikowski.
 • Kolejny apel o noszenie odblasków i bilans policyjnych kontroli
  Policyjne apele o noszenie odblasków pojawiają się cyklicznie na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim. Funkcjonariusze cały czas przypominają o tym, że obowiązek posiadania elementów odblaskowych ma każdy pieszy, bez względu na wiek, po zmierzchu poza terenem zabudowanym

 • Policyjne prelekcje w Zespole Szkół Agrotechnicznych
  Około 130 uczniów z sześciu klas pierwszych Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Mińsku Mazowieckim, wzięło udział w zajęciach profilaktycznych, prowadzonych przez starszego sierżanta Jolantę Pronobis z wydziału do spraw nieletnich i patologii oraz dzielnicowego sierżanta Łukasza Zapertego. Celem zajęć było uświadomienie młodzieży, jakie skutki prawne mogą wynikać z niewłaściwych wyborów i sytuacji naruszenia przepisów prawa przez nieletnich.
 • „Bliżej nieba”
  23 listopada o godz.19.30 w kościele parafialnym w Zbuczynie odbędzie się musical ,,Bliżej nieba". Został on zrealizowany na podstawie książki ,,Niebo istnieje naprawdę ".
 • Wystawa grafiki komputerowej i koncert
  W piątek 28 listopada o godzinie 18.00 w Galerii Ordy w Kockim Domu Kultury odbędzie się wystawa grafiki komputerowej „Ctr+C – Ctr+V” Sławomira Walencika i koncert Jacka Musiatowicza Jacka Musiatowicza z towarzyszeniem Olgi Szewczyk (skrzypce) i Michała Musiatowicza (gitara).
 • Tysiące gospodarstw nadal bez prądu
  Na terenie dwóch Rejonów Energetycznych Oddziału Białystok w związku z trudnymi warunkami atmosferycznymi wystąpiły lokalne awarie sieci. Według informacji z godz. 15.30 przywrócono zasilanie do 18 tys. gospodarstw. W dalszym ciągu trwają intensywne prace przy usuwaniu przyczyn awarii. Pozostałe ograniczenia w dostawie prądu dotyczą ok. 20 tys. odbiorców.
 • Fakty pod prąd stereotypom
  Nie antyżydowski tumult, ale starannie przygotowany akt oporu przeciwko nadużyciom komunistycznych władz i ich popleczników – tak o wydarzeniach w Parczewie z lutego 1946 roku mówi historyk Mariusz Bechta.
 • Rozmowa z organistką Hanną Żółkowską-Koper
  Dziś, 22 listopada przypada wspomnienie świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy. Święta Cecylia jest patronką chórzystów, lutników, muzyków, organistów i zespołów wokalno-muzycznych. W tym dniu warto przyjrzeć się bliżej pracy tych, którzy każdego dnia zapewniają oprawę muzyczną Mszy świętych w naszych parafiach.
 • O planach powołania Młodzieżowej Rady Miejskiej Węgrowa
  Młodzieżowe Rady Miast, Gmin czy Powiatu to organ, który coraz częściej tworzony jest w samorządach. Jest to podmiot o charakterze konsultacyjnym, który tworzy reprezentacja młodzieży na danym terenie. W powiecie węgrowskim funkcjonuje już Młodzieżowa Rada Gminy Stoczek. Niewykluczone, że za jakiś czas powstanie także Młodzieżowa Rada Miejska Węgrowa.
 • El Greco: Sztuka i wino
  W Muzeum Diecezjalnym w Siedlcach znajduje się jedyny w Polsce obraz El Greco Ekstaza św. Franciszka. Z okazji obchodzonego aktualnie Międzynarodowego Roku El Greco odbywają się liczne wystawy, koncerty, konferencje i wykłady. Muzeum Diecezjalne w Siedlcach postanowiło również w bardziej nietypowy sposób uczcić 400. rocznicę śmierci znakomitego malarza, dlatego powstało wino o nazwie El Greco.
 • Utwory Cohena w mistrzowskim wykonaniu
  Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Pilawie zaprasza 23 listopada 2014r. na muzyczne wydarzenie, jakim niewątpliwie będzie koncert Kuby Michalskiego. W wykonaniu artysty usłyszymy utwory znakomitego kanadyjskiego poety i piosenkarza - Leonarda Cohena.
 • Mikołajkowy turniej warcabowy
  Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łukowie zaprasza do udziału V Mikołajkowych Indywidualnych Mistrzostwach w Warcabach 64-polowych. Do wygrania będzie Puchar Burmistrza.
 • Docenieni w Międzyrzecu i Lublinie
  Młodzi wokaliści z Łukowa zostali ponownie docenieni na kolejnych muzycznych konkursach. Nagrody przywieźli ostatnio z Międzyrzeca Podlaskiego oraz z Lublina.
 • Policjanci zatrzymali bandziora podejrzanego o rozbój
  Zatrzymany przez garwolińskich policjantów 20-letni mężczyzna decyzją sądu trafił do aresztu - to drugi zatrzymany w sprawie rozboju, do jakiego doszło w Łaskarzewie na początku listopada.
 • Bóbr zmienia oblicze Łosic
  Trwa zacięta walka wyborcza, która ma rozstrzygnąć, kto będzie kreował oblicze Miasta i Gminy Łosice przez najbliższe cztery lata. Tymczasem na terenie miasta grasuje inny „architekt”, który skutecznie zmienił wizerunek jednego z najbardziej charakterystycznych punktów w mieście.
 • Halowa piłka nożna w Łukowie
  Ruszyła XII edycja Łukowskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej. Pierwsze mecze rozegrane zostaną dziś, 22 listopada oraz w niedzielę 23 listopada. mecze rozgrywane będą w hali sportowej przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym.
 • Ks. prof. Henryk Wejman - biskupem pomocniczym archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej
  Papież Franciszek mianował ks. Henryka Wejmana nowym biskupem pomocniczym archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej. Nominat jest profesorem duchowości na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu w Szczecinie. Jego stolicą tytularną będzie Siniti. Komunikat o nominacji dziś w południe ogłosiła Nuncjatura Apostolska w Polsce.
 • Wypadek na trasie K-2
  Uwaga kierowcy! Na trasie trasie K - 2 między Siedlcami a Zbuczynem doszło do wypadku. Dwie osoby są ranne.
 • Kandydaci na wójta Sarnak prowadzą wspólne spotkania z mieszkańcami
  Marian Waszczuk i Andrzej Lipka, kandydaci na wójta Gminy Sarnaki prowadzą wspólne spotkania przedwyborcze. 21 listopada spotkali się z mieszkańcami Grzybowa i Rzewuszek. Rozpoczęło to cały cykl, który zakończy się tuż przez ciszą wyborczą.
 • Bal wszystkich świętych w świetlicy Caritas
  W minionym tygodniu w Siemiatyczach zagościli święci. Najpierw w Zespole Szkół im. Jana Pawła II, a potem w świetlicy Caritas Diecezji Drohiczyńskiej odbyły się bale wszystkich świętych. W balach uczestniczyły dzieci, młodzież a także nauczyciele, wychowawcy i kapłani.
 • „Muchomorki” proszą o głosy
  „Muchomorki” z Przedszkola Integracyjnego nr 1 w Łukowie, pod opieką wychowawczyni Kamili Machniak, zgłosiły się do udziału w konkursie ekologicznym na stronie Buliba.pl. Ich wygrana zależy również od Państwa. Potrzebują Waszych głosów.
 • Roma Ligocka - „Droga Romo”
  Najnowsza powieść Romy Ligockiej. Kontynuacja bestsellerowego "Dobrego dziecka". Kraków, lata 50-te XX wieku. Roma ma już 18 lat i samodzielnie wchodzi w dorosłe życie. Pozostawiona przez matkę, bez kontaktu z doświadczoną osobą, która mogłaby w trudnych życiowych sytuacjach służyć radą i pomocą, młoda dziewczyna wpada we wszelkie pułapki swojego wieku. Środowisko artystów, w którym zaczyna się obracać, fascynuje Romę, ale i przynosi wiele niebezpieczeństw.
 • Kolejna odsłona śnieżnych Siemiatycz
  W Siemiatyczach od czwartku pada śnieg. Temperatury są dodatnie i śnieg topi się dość szybko, drogi są czarne, chociaż śliskie. Jednak opady trwające niemal bez przerwy otuliły białą kołderką całe miasto.
 • Rozstrzygnięto konkurs „Czerwona róża dla Niej”
  W Gminnym Ośrodku Kultury w Kąkolewnicy został rozstrzygnięty konkurs literacki im. Ireny Golec „Czerwona Róża dla niej”. To już VII edycja tego konkursu, w którym udział wzięło ponad 90 osób z całej Polski.
 • Koncert „Podaj Rękę Swemu Bratu” /ZDJĘCIA/
  19 listopada w sali widowiskowej Węgrowskiego Ośrodka Kultury odbył się XVIII Koncert Charytatywny „Podaj Rękę Swemu Bratu”. Impreza została zorganizowana przez Caritas Diecezji Drohiczyńskiej Oddział przy Bazylice Mniejszej w Węgrowie im. św. Brata Alberta.
 • Spotkanie biskupa Kazimierza Gurdy z katechetami
  Mszą św. w kościele św. Józefa w Siedlcach rozpoczęło się spotkanie biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdy z katechetami. Po eucharystii zaplanowano spotkanie w sali wielofunkcyjnej.
 • Tysiące gospodarstw bez prądu
  Z powodu opadów śniegu i deszczu ze śniegiem 19 tys. gospodarstw zostało pozbawionych zasilania. Przerwy w dostawie prądu odnotowano m.in. w Bielsku Podlaskim, Korycinie, Siemiatyczach, Dąbrowie Białostockiej i Białowieży. Trwa naprawianie szkód – informuje portal tvnmeteo.tvn24.pl
 • W hołdzie Herbertowi
  Dariusz Krzęcin ma zaledwie 19 lat. Mieszka w Dębowicy, niedaleko Łukowa. Jeszcze się uczy. Przed nim matura. Swój czas dzieli pomiędzy rodzinę, znajomych a pasję. Jego pasją jest muzyka.
 • Ojciec Święty do duszpasterzy emigracyjnych: Kościół jest ważnym czynnikiem materialnej i duchowej opieki nad migrantami
  Mimo niejednokrotnie dramatycznego rozwoju sytuacji na świecie oraz okoliczności, w jakich ludzie przenoszą się w inne strony, migracja wciąż pozostaje dążeniem nadziei. Zwrócił na to uwagę Ojciec Święty, spotykając się z uczestnikami Światowego Kongresu Duszpasterstwa Migrantów. Obradował on w tych dniach na Papieskim Uniwersytecie Urbaniańskim w Rzymie z inicjatywy Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Migrantów i Podróżujących.
 • Znamy zwycięzców Jesiennych Treli 2014
  W piątek 21 listopada w Siemiatyczach odbył się festiwal piosenki Jesienne Trele. Była to 19 edycja przeglądu, w którym biorą udział uczniowie szkół gimnazjalnych i średnich. Na scenie pojawiło się kilkunastu solistów i solistek oraz 3 zespoły.
 • Brytyjski wieczór w łukowskiej „Trójce”
  Gimnazjaliści z łukowskiej „Trójki” spotkali się na wieczorku angielskim, aby zapoznać się z kulturą i historią Wielkiej Brytanii. Wieczorek, z pewnym „przymrużeniem oka”, odbył się 14 listopada.
 • Sejmik województwa podlaskiego - wyniki
  W wyborach do sejmiku województwa podlaskiego zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość uzyskując 12 mandatów. 9 mandatów uzyskali przedstawiciele Polskiego Stronnictwa Ludowego, 8 – Platformy Obywatelskiej, jeden mandat przypadnie przedstawicielowi Sojusz Lewicy Demokratycznej Lewica Razem. W piątek 21 listopada kilka minut po godz. 17 członkowie Wojewódzkiej Komisji Wyborczej w Białymstoku ogłosili wyniki tegorocznych wyborów samorządowych. Radnymi Sejmiku Województwa Podlaskiego zostali wybrani:
 • Przybytek X Muzy w Łaskarzewie
  W grodzie nad Promnikiem oddano do użytku „Kino za Rogiem”, które należy to sieci małych, kameralnych kin, tanich w utrzymaniu i prostych w obsłudze, ale spełniających wysokie standardy techniczne.
 • Będzie protest związkowców z sokołowskiego PKS-u?
  Strona PKW nadal w zawieszeniu. Choć nie podano oficjalnych wyników wyborów, to te w zasadzie znane są już każdemu. Najwięcej kontrowersji w Sokołowie Podlaskim budzi lista nazwisk do Rady Powiatu Sokołowskiego. Od kliku dni w lokalnych mediach aż huczy od tego, że choć radni nie zostali zaprzysiężeni, już zrzekają się mandatów. Niewykluczone, że sprawa zakończy się protestem…
 • Rębek i Kotwica debatowali o przyszłości Radzynia- posłuchaj debaty
  21 listopada w studiu Radia Podlasie odbyła się debata, w której wzięli udział Lucjan Kotwica i Jerzy Rębek, kandydaci na burmistrza Radzynia Podlaskiego.
 • O ligowe punkty w świetle telewizyjnych kamer
  W sobotę(22 listopada) o ligowe punkty powalczą siatkarze siedleckiego KPS-u. We własnej hali podopieczni trenera Sławomira Gerymskiego podejmą AZS AGH Kraków. Spotkanie będzie na żywo pokazywała stacja TVP Sport.
 • Turniej Tańca Towarzyskiego w Kąkolewnicy
  II Otwarty Turniej Tańca Towarzyskiego par początkujących odbędzie się w sobotę 22 listopada w Kąkolewnicy. Turniej rozpocznie się o godzinie 14.00. Wstęp wolny.
 • Siedleckie instytucje: upartyjnione czy nie?
  Na ile upartyjniona jest lokalna władza? To jeden z wiodących motywów wyborczej dogrywki w Siedlcach.
 • Wieczór przy świecach ze Zbigniewem Buczkowskim
  W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sokołowie Podlaskim odbył się kolejny "Wieczór przy świecach". Tym razem gościem był - aktor Zbigniew Buczkowski. Spotkaniu towarzyszyła przemiła atmosfera oraz sala wypełniona po brzegi.
 • Kolejne pielęgniarki z dyplomami
  Kolejne 60 pielęgniarek odebrało 21 listopada dyplomy ukończenia studiów w siedleckim Collegium Mazovia. Uczelnia ta od kilku lat prowadzi program tak zwanych studiów pomostowych dla osób, które już pracują w tym zawodzie, ale nie mają wymaganego wyższego wykształcenia.
 • Siatkarskie mistrzostwa powiatu sokołowskiego
  Mistrzostwa Powiatu Sokołowskiego w Piłce Siatkowej Chłopców rozegrano 13 i 18 listopada. Zespół z I Liceum w Sokołowie Podlaskim wygrał wszystkie mecze i zdobył puchar.
 • Koszykarki MKK Siedlce zmierzą się z wicemistrzyniami Polski
  Przed koszykarkami MKK Siedlce kolejne trudne wyzwanie. W najbliższą niedzielę do Siedlec przyjedzie aktualny wicemistrz naszego kraju- zespół CCC Polkowice.
 • Części z kradzionych samochodów na podwórku
  Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Terespolu wspólnie z funkcjonariuszami KPP w Węgrowie, w wyniku prowadzonych działań, ujawnili i zabezpieczyli podzespoły samochodowe o wartości 50 000 zł.
 • Grudniowe propozycje Muzeum Regionalnego w Siedlcach
  Co w grudniu proponuje zwiedzającym Muzeum Regionalne w Siedlcach?
 • Koncert jesienny w Siemiatyczach
  W sobotę, 22 listopada w Siemiatyczach odbędzie się Koncert Jesienny w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej I Stopnia im. Wojciecha Kilara. Koncertu można będzie wysłuchać w auli Siemiatyckiego Ośrodka Kultury przy ul. Legionów Piłsudskiego 1, początek o godzinie 15.00.
 • dane dostarcza: remontuj .pl
  dane dostarcza: niania .pl
  Niedziela,
  23 Listopad 2014
  Imieniny obchodzą: Adela, Felicyta, Klemens
  AddThis Social Bookmark Button
  Komunikacja
  Logowanie
  Gościmy
  Naszą witrynę przegląda teraz 80 gości 
  Współpraca medialna:
  Tygodnik Siedlecki
  Podlasie24.pl
  Życie Siedleckie
  Ogloszeniowa
  Przekaz 1% podatku

  Statystyka wyświetleń strony od 28.12.2004:

  Dziś:1112
  Wczoraj:3927
  Ten tydzień:25001
  Wszystkich:17156753