Joomla ServiceBest Web HostingWeb Hosting
Start

Pałac w Łochowie przeżywa drugą młodość

Tygodnik Siedlecki
lo-palac1_2008_03_12_10_23_54.jpgHotel z widokiem na historię
Pałac w Łochowie odzyskuje dawną świetność. Dwustuletni zabytek stał się centrum konferencyjno-wypoczynkowym. Choć w pałacu trwa jeszcze remont, a uroczyste otwarcie przewidziano dopiero latem, już teraz centrum przyjmuje pierwszych gości.
Na pałacowym dziedzińcu, jeszcze kilka lat temu zarośniętym gąszczem dziczejących krzaków, teraz oczyszczonym i przestronnym, stoi XIX-wieczna figurka Matki Boskiej. Także dla niej nadeszły lepsze czasy. Troskliwie odnowiona przez fachowych konserwatorów, powróciła do swojej pierwotnej postaci. Przez dziesięciolecia kamienną rzeźbę „upiększano” kolejnymi warstwami farby. Teraz wita gości, prezentując swoje delikatne, naturalne piękno. Kartka z napisem „Recepcja”, wetknięta za szybę budynku po lewej stronie, kieruje odwiedzających na wybrukowany dziedziniec dawnej wozowni i stajni. Ta część zespołu pałacowego, pomysłowo przekształcona w hotel, już jest otwarta dla gości. Podobnie jak dawna pałacowa kuchnia, gdzie znalazły się restauracja i sala balowa. We wnętrzach pałacu trwają jeszcze prace wykończeniowe. Hałasują betoniarki, murarskie szpachle drapią ściany, a pędzle kładą kolor w apartamentach na piętrze. Wkrótce na dziedzińcu zazieleni się młoda trawa. Tu i tam panuje jeszcze prowizorka. Z każdym tygodniem Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowe „Pałac Łochów” jest coraz bliższe jednak kształtu, zamierzonego przez nowego właściciela.
Hrabia Hornowski Pałac w Łochowie pobudowano na początku XIX wieku. Pierwszym jego właścicielem był hrabia Hornowski, wuj Cypriana Norwida. W 1875 r. Honorowski przekazał majątek swemu zięciowi, mężowi córki Stefanii, Medardowi Downarowiczowi. Pałac wtedy rozbudowano, nadbudowując boczne skrzydła. Dobudowano także trzy murowane budynki folwarczne. Kilka lat później łochowski pałac ponownie zmienił właściciela. W 1882 r. Downarowicz sprzedał dobra łochowskie Zdzisławowi hr. Zamojskiemu. Nowy właściciel okazał się dobrym gospodarzem i powszechnie szanowanym człowiekiem. Dobrze zapisał się w pamięci okolicznych mieszkańców i znacznie powiększył łochowskie dobra. Później majątek przeszedł w ręce córki hrabiego, Elżbiety Zamojskiej. - W czasie I wojny światowej Elżbieta była sanitariuszką-ochotniczką w szpitalu w Odessie. Poznała tam wybrańca swojego serca, rotmistrza kawalerii, Eryka Kurnatowskiego i wyszła za niego za mąż. Słynął on z zamiłowania do koni. Między innymi tym zaimponował swojemu teściowi, hrabiemu Zamojskiemu, który także kochał konie – opowiada Maryla Wróblewska, dyrektor Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowego w Łochowie.
Stajnia Łochów
Zięć gospodarnego hrabiego Zamojskiego okazał się utracjuszem. - Niedbały o gospodarkę, rozrzutny, pędził hulaszczy żywot najczęściej za granicą – we Francji, Belgii, Włoszech, a wszędzie szastał pieniędzmi i przegrywał w karty spore sumy. Często bywał w kasynie gry w Monte Carlo, „zarabiając” na opinię o swoich niezmiernych bogactwach i wielkości. W Łańcucie na odjednym, ustawionej szpalerem licznej służbie pałacowej wręczył na odjezdne po 20 zł napiwku, na co poszło rozmienionych 500 zł. (W tych czasach wiele pensji urzędniczych tylko nieznacznie przekraczało 100 zł miesięcznie.) Nawet tak wielkie majętności jak Zamoyskich nie mogły nastarczyć tym wydatkom – opisuje utracjuszostwo Eryka Kurnatowskiego Stanisław Sęczyk w swojej „Historii Łochowa i okolic”. Przedwojenny właściciel Łochowa zapisał się jednak złotymi zgłoskami w kronikach polskiego sportu jeździeckiego: należąca do niego stajnia „Łochów” w latach międzywojennych była jedną z najlepszych w Polsce.
Za komuny
Spisana kilka lat temu „Historii Łochowa i okolic” Stanisława Sęczyka (pod redakcją Tadeusza Krupy) ostatnie półwiecze pałacu podsumowuje krótko: „Po wkroczeniu wojsk radzieckich (14 sierpnia 1944 roku) zaczęły obowiązywać nowe prawa, które przewróciły dawny porządek gospodarczy kraju. Ziemia Kurnatowskich, przeszła na własność państwa (…). W opuszczonym pałacu zamieszkało kilkanaście rodzin, głównie dawnej służby – użytkowników nieodpowiedzialnych za stan niszczejącego budynku. Obecnie niektórzy potomkowie z tych rodzin zamieszkują tu nadal. Tylko patrzeć, jak stropy zaczną im się walić na głowę. Potencjalni przyszli nabywcy tego obiektu (z kilkuhektarowym parkiem) nie bardzo kwapią się go kupić, nie chcąc mieć kłopotów z zasiedziałymi tu od lat lokatorami”. 
Nowy właściciel
W latach 90. łochowski samorząd starał się sprzedać pałac. Chętny znalazł się dopiero w 2003 r. 13-hektarową nieruchomość z pałacem i zabudowaniami gospodarczymi kupiła siedlecka firma Arche. Nowy właściciel energicznie zabrał się do modernizacji niszczejącego zespołu pałacowo-parkowego. W czasie odbudowy nie obyło się bez niespodzianek. Okazało się, że nadbudowana ściana pałacowego piętra trzymała się tylko na drewnianej, obmurowanej belce. – Zaskakujące, że wytrzymała tyle czasu – dziwią się budowlańcy. Konserwator zabytków zgodził się na rozbiórkę pałacowej kuchni: z budynku zostały tylko trzy surowe ściany, bo dach zapadł się dawno temu. Kuchnia jednak ocalała. Co więcej – stała się pierwszym budynkiem, który przywrócono do dawnej świetności. W jej wnętrzu mieszczą się obecnie restauracja i sala balowa. To właśnie tam odbyła się pierwsza w odrestaurowanym zespole pałacowym impreza. Nieoficjalna, ale szampańska – hucznie powitano nowy 2008 rok.
Styl swojski
Wozownia i stajnia, których wnętrza przekształcono na hotelowe pokoje, po części zachowały swój surowy klimat. Niewygładzone tynki, proste meble, zamiast szafy na rzeczy – wnęka za zasłonką. Zamiast tapczaników - drewniane i żelazne łóżka. I żadnego telewizora! Goście są zachwyceni taką odmianą. Lśniących hoteli widzieli aż za dużo. Takiego - jeszcze nie. Nad schodami prowadzącymi na piętro zawisła kolekcja monideł z prywatnych zbiorów prezesa Arche, Władysława Grochowskiego. Kilka tygodni temu do Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowego „Pałac Łochów” przyjechali pierwsi goście. – Hurtownia ogrodnicza spod Warszawy urządziła tu swoje spotkanie, rodzaj wewnętrznych targów dla swoich dostawców – opowiada dyrektor Maryla Wróblewska. Sala balowa na krótko zmieniła się wtedy w pawilon targowy. Później, gdy goście bawili się przy ogniskach na dziedzińcu, szybko przywrócono jej reprezentacyjny charakter. – Staramy się być elastyczni i dostosowywać do oczekiwań gości – zapewnia Maryla Wróblewska. Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowe kieruje swoją ofertę głównie do firm. Nie odmawia jednak gościny także indywidualnym turystom. Dzięki wykorzystaniu malowniczych poddaszy wszystkich budynków zespołu pałacowego, powierzchnia użytkowa Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowego wynosi w sumie ok. 4 tysięcy metrów kwadratowych. Większość zajmują pokoje hotelowe. W kompleksie znalazły się także: 4 sale konferencyjne i wykładowe, sala balowa, sala bankietowa, salon fortepianowy, oranżeria. Dyrektor Maryla Wróblewska myśli już o wiośnie, gdy Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe w pełni zaprezentuje swoje możliwości. - Oferujemy szeroką gamę atrakcji: w ramach relaksu polecamy salon odnowy biologicznej Spa, spacery po parku i okolicach nad Liwcem, przejażdżki konne, spływy kajakowe, wycieczki rowerowe… - wylicza. I zachwala: - Wiosną i latem są tu przepięknie widoki.
autor: Dariusz Kuziak
Artykuł pochodzi ze strony Tygodnika Siedleckiego - opublikowany za zgodą TS
Można go również przeczytać na stronach Tygodnika Siedleckiego

Poprawiony (czwartek, 27 marca 2008 16:38)

 
Aktualności
 • Wagon za milion
  Funkcjonariusze celni i strażnicy graniczni z kolejowego przejścia granicznego w Terespolu udaremnili przemyt papierosów za blisko 1,3 mln zł.
 • Mikołajki jak z bajki w Białej Podlaskiej
  W sobotę 5 grudnia od godziny 11.00 do 12.30, Multicentrum w Białej Podlaskiej zaprasza dzieci w wieku 5-7 lat, do wzięcia udziału w imprezie „Mikołajki jak z bajki”.
 • Akcja Caritas „Od serca”!
  Nie zmarnuj okazji, podaruj coś od serca. W odpowiedzi na apel Papieża Franciszka na Rok Miłosierdzia, Caritas Diecezji Drohiczyńskiej organizuje akcję „Od serca”, w którą może włączyć się każdy z nas.
 • Dzień Języka Angielskiego
  W piątek 27 listopada w Multicentrum w Białej Podlaskiej odbył się coroczny Dzień Języka Angielskiego.
 • Światowy Dzień Pluszowego Misia w Grębkowie
  Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia Gminna Biblioteka Publiczna w Grębkowie przygotowała zajęcia dla najmłodszych czytelników z klas zerowych ze szkół z Grębkowa i Trzebuczy.
 • Otwarcie nowej sali i placu zabaw przy sarnackim przedszkolu
  26 listopada był dla Przedszkola Samorządowego w Sarnakach wyjątkowym dniem. Dokonano uroczystego otwarcia nowej sali, placu zabaw i ścieżki edukacyjnej.
 • Pracownicy stacji paliw ujęli nietrzeźwego kierowcę
  Prawdziwie obywatelską postawą i zdecydowaną reakcją na widok zataczającego się kierowcy, który zaparkował na stacji paliw w gminie Kałuszyn, wykazali się pracownicy, którzy najpierw zablokowali drzwi od budynku stacji, a później wezwali patrol Policji. Okazało się, że kierowca miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. 43-letni podejrzany usłyszał już zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości i dobrowolnie poddał się karze.
 • Myśli na Adwent: Miłosierdzie Boże, chroniące nas przed zasłużonymi karami
  Myśli na Adwent - 1 grudnia: Miłosierdzie Boże, chroniące nas przed zasłużonymi karami
 • Wymyślił wypadek, bo nie chciała go podwieźć
  Kara aresztu, ograniczenia wolności albo kara grzywny grozi 43-letniemu mieszkańcowi gminy Wojcieszków. Mężczyzna poinformował policję o wypadku drogowym, w którym to miał być przejechany przez samochód osobowy. Policjanci ustalili że żadnego wypadku nie było.
 • Biuletyn Światowych Dni Młodzieży w diecezji drohiczyńskiej
  Od listopada tego roku, co dwa tygodnie będzie się ukazywał drogą elektroniczną Biuletyn Światowych Dni Młodzieży diecezji drohiczyńskiej. Zawarte w nim będą aktualne informacje o sytuacji ŚDM na szczeblach: parafialnych, dekanalnych, diecezjalnych i ogólnopolskim.
 • Memoriał Szachowy Władysława Olszewskiego
  Jerzy Lelito wygrał tegoroczny Memoriał Szachowy Władysława Olszewskiego. IX Memoriał Szachowy odbył się w niedzielę, 29 listopada. W zawodach rywalizowało 26 zawodników z Bielska Podlaskiego, Hajnówki, Łomży, Mielnika, Sarna, Sokołowa Podlaskiego, Węgrowa i przedstawiciele gospodarzy – szachiści z Siemiatycz.
 • Nowy zastępca komendanta straży miejskiej w Białej Podlaskiej
  Bialska straż miejska ma nowego zastępcę komendanta. Od 1 grudnia obowiązki te pełni Artur Kozioł. Jak zapewnia świeżo upieczony zastępca szefa, nie zamierza rezygnować z dotychczasowych działań, które rozpoczął. Wszystkie projekty, w tym „Bezpieczna Biała”, będą kontynuowane, a nawet rozszerzane.
 • Utrudnienia w ruchu w Białej Podlaskiej
  Od 1 grudnia kierowcy będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Na kilku ulicach w Białej Podlaskiej będą trwały roboty drogowe, stąd ruch w tych miejscach zostanie wstrzymany albo utrudniony.
 • II TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ W KOCKU
  27 listopada w hali sportowej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Michowie odbył się II Turniej Halowej Piłki Nożnej Chłopców Szkół Gimnazjalnych – klas II sportowych.
 • Spotkanie dotyczące budowy farm wiatrowych w gminie Bielany i w gminie Sokołów Podlaski
  Niemal 70 osób wzięło udział w spotkaniu poświęconemu budowie farmy wiatrowej na terenie gminy Bielany i gminy Sokołów Podlaski. Inwestycja budzi kontrowersje wśród mieszkańców, którzy czują się okłamywani i niedoinformowani. Spotkanie z udziałem m.in. dr. hab. Grzegorza Pojmańskiego z Uniwersytetu Warszawskiego i przedstawicieli lokalnych Stowarzyszeń odbyło się 28 listopada w świetlicy wiejskiej w Wojewódkach Dolnych.
 • Komisja „przesłuchała” i wybrała Władysława Kobielskiego
  Władysław Kobielski to kandydat na stanowisko dyrektora łukowskiego szpitala. Takiego wyboru dokonała komisja konkursowa, która w poniedziałek 30 listopada „przesłuchiwała” kandydatów na to stanowisko. Teraz kandydatura W. Kobielskiego zostanie przedstawiona Zarządowi Powiatu.
 • Dni Otwarte w MCK
  W dniach 1-4 grudnia w Młodzieżowym Centrum Kariery OHP w Międzyrzecu Podlaskim odbędą się Dni Otwarte.
 • Złote i diamentowe gody w Sławatyczach
  26 listopada w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Sławatyczach odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń i podziękowań dla par małżeńskich obchodzących jubileusz złotych i diamentowych godów pożycia małżeńskiego.
 • W Cytadeli Warszawskiej otwarto celę pamięci bł. Honorata Koźmińskiego
  Celę pamięci bł. Honorata Koźmińskiego, kaznodziei i spowiednika powstańców styczniowych, otwarto w niedzielę w Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej.
 • Jesienne wieczory w Borowiu /ZDJĘCIA/
  W Gminnym Ośrodku Kultury w Borowiu odbyła się prezentacja zespołów ludowych i gawędziarzy „W dawnej izbie”. Tematem widowisk i gawęd było święto Matki Boskiej Zielnej.
 • Humanista też człowiek
  Harcerze z Łukowa, Białej Podlaskiej, Radzynia Podlaskiego oraz uczniowie z I LO im. T. Kościuszki w Łukowie wzięli udział w warsztatach skierowanych do humanistów. Odbywały się one pod hasłem „Być genialnym jak Leonardo da Vinci”.
 • Papież na Mszy w Bangi: zaangażujcie się w duchową odnowę kraju
  Na potrzebę głoszenia Ewangelii wszystkim bez względu na pochodzenie, religię czy kulturę wskazał Franciszek w homilii. Jakże nasz brat może uwierzyć Chrystusa, jeśli nie usłyszał Słowa, jeśli nikt Go nie głosił? – pytał Ojciec Święty w jednych z ostatnich słów, które wypowiedział w czasie swej podróży apostolskiej do Afryki.
 • Trzeźwy poranek w Nurcu Stacji
  Ponad 100 kontroli stanu trzeźwości kierujących pojazdami, to efekt akcji „Trzeźwy poranek” w ramach kampanii „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”, którą siemiatyccy policjanci przeprowadzili w poniedziałek, 30 listopada w Nurcu Stacji.
 • Kradzież telewizora i przewodów elektrycznych
  Z jednego z hoteli w Łukowie, 35-letni mieszkaniec Siedlec próbował ukraść telewizor. Planu nie udało mu się zrealizować. Natomiast policja poszukuje sprawcy, który włamał się do budynku gospodarczego zajazdu Zimna Woda. Jego łupem padły przewody elektryczne.
 • Teatr szkolny w BDK
  2 grudnia o godzinie 18.00 w Bielskim Domu Kultury odbędzie się spektakl pt. „Moralność Pani Dulskiej”, przygotowany na podstawie dramatu Gabrieli Zapolskiej.
 • Z każdym rokiem coraz lepiej
  Powiat garwoliński zrealizował wszystkie zaplanowane na ten rok inwestycje. Było ich wiele, a wartość liczona jest w milionach. W przyszłym roku również wykonywane będą duże inwestycje m. in. drogowe i oświatowe.
 • Wspomnienie o ks. Janie Bujalskim SDB
  29 listopada zmarł ojciec salezjanin, długoletni "misjonarz trzech kontynentów", ks. Jan Bujalski SDB. Ojciec Jan miał 87 lat i często gościł także na antenie Katolickiego Radia Podlasie. O swoim życiu, powołaniu i misjach opowiadał w 2012 roku. Zachęcamy do wysłuchania rozmowy z wyjątkowym człowiekiem i wyjątkowym kapłanem, jakim niewątpliwie był ksiądz Jan Bujalski.
 • Wyrok w sprawie byłego starosty łukowskiego prawomocny. Longin K. uznany winnym
  Sąd Okręgowy w Lublinie utrzymał w mocy wyrok ogłoszony przez Sąd Rejonowy w Łukowie w sprawie byłego starosty łukowskiego Longina K. Tym samym, wyrok uznający byłego starostę za winnego stawianych mu zarzutów, stał się prawomocny. Longinowi K. od niniejszego wyroku służy kasacja.
 • Roraty w siemiatyckich świątyniach
  Trwa Adwent, czas oczekiwania na przyjście Chrystusa. Wyrazem naszych przygotowań do Bożego Narodzenia jest uczestnictwo w Roratach.
 • Komunikat Biskupa Drohiczyńskiego w sprawie profanacji Najświętszego Sakramentu w parafii Milejczyce
  Z wielkim bólem i smutkiem pragnę poinformować, że w nocy z 27 na 28 listopada br., nieznani jak dotąd sprawcy, włamali się do kościoła parafialnego pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Milejczycach.
 • Wieczór z Mikołajem
  „Wieczorek Mikołajkowy” dla najmłodszych mieszkańców przygotował Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kosowie Lackim. W programie imprezy, która odbędzie się 5 grudnia zaplanowano m.in. występy zespołów, gry i zabawy, spotkanie z Mikołajem.
 • Humorystyczny przegląd recytatorski w Miejskim Przedszkolu nr 20
  Pod hasłem „Wiersze Humorem Pisane” odbył się 30 listopada w Miejskim Przedszkolu nr 20 w Siedlcach IV Przegląd Recytatorski. Wszystkie dzieci prezentowały wiersze humorystyczne pod okiem jury.
 • Szybciej na Północnej?
  Długa prosta, gładki asfalt, pusta łąka z jednej strony. Czy będzie można jeździć tam szybciej? Do władz Siedlec trafił wniosek o podniesienie limitu prędkości na ulicy Północnej z 50 do 70 kilometrów na godzinę. Pytana o opinię policja nie zgłasza sprzeciwu, ale urząd żywi obawy o bezpieczeństwo.
 • Wojnów: pieszy wpadł pod samochód
  Do wypadku z udziałem pieszego doszło około godz. 17.00 na trasie Siedlce - Łosice w miejscowości Wojnów.
 • Nowy program resocjalizacji w siedleckim więzieniu
  30 listopada w siedleckim Zakładzie Karnym odbyła się inauguracja programu resocjalizacji skazanych „Aby pamięć stała się ostrzeżeniem”. Został on oparty na projekcie Ireny Sendler „Przeszłość i Teraźniejszość”.
 • „Nie sprzedajemy” po raz trzeci
  Kolejne dementi w sprawie przyszłości siedleckich przedsiębiorstw komunalnych. Możliwość sprzedaży spółek przez władze miasta sugerował w zeszłym tygodniu na antenie Katolickiego Radia Podlasie radny Andrzej Sitnik. Siedlecki magistrat od razu temu zaprzeczył, a następnie podtrzymał to stanowisko na piątkowej sesji rady miasta. Dziś, 30 listopada powtórzył je goszczący w porannym programie KRP przewodniczący Rady Miasta, Henryk Niedziółka.
 • Dzień pracownika socjalnego w Węgrowie
  Dzień Pracownika Socjalnego obchodzono w miniony piątek, 27 listopada w Węgrowie. Burmistrz Krzysztof Wyszogrodzki, w imieniu Samorządu Miasta Węgrowa, złożył wszystkim serdeczne życzenia i podziękowania za wspólną pracę na rzecz potrzebujących z węgrowskiej społeczności.
 • Lwy, Cezary i Oscary w łosickim Kinie za Rogiem
  Narodowe Centrum Kultury we współpracy z Kinem za Rogiem organizuje w dniach 3-5 grudnia w kinach sieci KzR przegląd 5 filmów, które w dwóch ostatnich latach otrzymały nagrody na największych europejskich i światowych festiwalach.
 • Lokalne budżety na ruchomych piaskach
  Rząd szykuje duże reformy, a samorządy zastanawiają się, jak to się odbije na ich finansach. Zwiększenie kwoty wolnej od podatku może uszczuplić ich dochody, choć z drugiej strony zapowiadane jest zwiększenie ich udziału w zbieranych przez państwo podatkach dochodowych.
 • Włamanie do kościoła w Milejczycach
  W nocy z 27 /28 listopada w miejscowości Milejczyce, w powiecie siemiatyckim, nieznani sprawcy dokonali włamania do miejscowego kościoła parafialnego.
 • Terminy rekolekcji adwentowych w sokołowskich parafiach
  Rekolekcje adwentowe w sokołowskich parafiach odbędą się w następujących terminach:
 • Wybrano przewodniczących Rady Miasta Węgrów
  Podczas sesji Rady Miejskiej Węgrowa, która odbyła się 26 listopada, wybrano przewodniczącego Rady Miejskiej, którym został Jacek Antoński i wiceprzewodniczącą - Jolantę Roguską.
 • Chrzest dał Polsce cywilizację życia i nową kulturę – diecezja drohiczyńska rozpoczęła świętowanie jubileuszu
  W pierwszą niedzielę Adwentu, 29 listopada podczas Eucharystii celebrowanej przez biskupa drohiczyńskiego Tadeusza Pikusa w katedrze Trójcy Świętej w Drohiczynie uroczyście zainaugurowano obchody 1050. rocznicy Chrztu Polski w diecezji drohiczyńskiej.
 • Udar – każdy pacjent jest ważny
  Udar – jedna z głównych przyczyn zgonów w Polsce. Co roku zapada na niego ok. 80-85 tys. osób, umiera ok. 30 proc. z nich. Może dotknąć każdego bez względu na wiek. Jak ustrzec się przed udarem mózgu? Jaką rolę odgrywają samorządy w profilaktyce udarowej? Na te i inne pytania odpowiedzi szukali uczestnicy konferencji „Udar – każdy pacjent jest ważny”, która odbyła się dziś w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie.
 • Inwestor na medal
  27 listopada w siedzibie Centrum Olimpijskiego Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie odbyła się uroczysta Gala konkursu XVI edycji BUDOWNICZY POLSKIEGO SPORTU. W kategorii „Inwestor na medal" Powiat Sokołowski i Starosta Sokołowski Leszek Iwaniuk otrzymali wyróżnienie przyznawane inwestorom za całokształt działań, rozwój infrastruktury sportowej, rekreacyjnej i turystycznej oraz efektywne działania na rzecz rozwoju sportu i rekreacji wśród dzieci, młodzieży i społeczności lokalnej.
 • Potroącenie pieszego
  Uwaga kierowcy! Na trasie Głuchów-Wojnów, przed wiaduktem został potrącony pieszy. Ruch jest wstrzymany.
 • Węgrów Ambasadorem Wschodu
  23 listopada, podczas posiedzenia Komisji Zdrowia, Oświaty i Kultury, burmistrz Węgrowa Krzysztof Wyszogrodzki odebrał z rąk Daniela Parola, wydawcy i redaktora naczelnego „Krainy Bugu” statuetkę Ambasadora Wschodu.
 • Wyróżnienie dla gminy Zalesie
  Gmina Zalesie została wyróżniona w VII edycji plebiscytu Sportowa Gmina. Tytuł ten otrzymała po raz drugi.
 • Rekolekcje w Węgrowie
  Rozpoczynamy Adwent, czyli czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Jednocześnie w parafiach na terenie Węgrowa rozpoczęły się rekolekcje adwentowe.
 • SOKiAL ma 10 lat
  Stowarzyszenie Ośrodek Kultury i Aktywności Lokalnej w Krzesku ma 10 lat. Jubileusz świętowano w Skibniewie na Szlaku Mazowieckiej Michy Szlacheckiej.
 • dane dostarcza: remontuj .pl
  dane dostarcza: niania .pl
  Wtorek,
  1 Grudzień 2015
  Imieniny obchodzą: Natalia, Blanka, Eligiusz
  AddThis Social Bookmark Button
  Komunikacja
  Logowanie
  Gościmy
  Naszą witrynę przegląda teraz 184 gości 
  Współpraca medialna:
  Tygodnik Siedlecki
  Podlasie24.pl
  Życie Siedleckie
  Ogloszeniowa
  Przekaz 1% podatku

  Statystyka wyświetleń strony od 28.12.2004:

  Dziś:4063
  Wczoraj:5078
  Ten tydzień:9141
  Wszystkich:19409192