Joomla ServiceBest Web HostingWeb Hosting
Start

Pałac w Łochowie przeżywa drugą młodość

Tygodnik Siedlecki
lo-palac1_2008_03_12_10_23_54.jpgHotel z widokiem na historię
Pałac w Łochowie odzyskuje dawną świetność. Dwustuletni zabytek stał się centrum konferencyjno-wypoczynkowym. Choć w pałacu trwa jeszcze remont, a uroczyste otwarcie przewidziano dopiero latem, już teraz centrum przyjmuje pierwszych gości.
Na pałacowym dziedzińcu, jeszcze kilka lat temu zarośniętym gąszczem dziczejących krzaków, teraz oczyszczonym i przestronnym, stoi XIX-wieczna figurka Matki Boskiej. Także dla niej nadeszły lepsze czasy. Troskliwie odnowiona przez fachowych konserwatorów, powróciła do swojej pierwotnej postaci. Przez dziesięciolecia kamienną rzeźbę „upiększano” kolejnymi warstwami farby. Teraz wita gości, prezentując swoje delikatne, naturalne piękno. Kartka z napisem „Recepcja”, wetknięta za szybę budynku po lewej stronie, kieruje odwiedzających na wybrukowany dziedziniec dawnej wozowni i stajni. Ta część zespołu pałacowego, pomysłowo przekształcona w hotel, już jest otwarta dla gości. Podobnie jak dawna pałacowa kuchnia, gdzie znalazły się restauracja i sala balowa. We wnętrzach pałacu trwają jeszcze prace wykończeniowe. Hałasują betoniarki, murarskie szpachle drapią ściany, a pędzle kładą kolor w apartamentach na piętrze. Wkrótce na dziedzińcu zazieleni się młoda trawa. Tu i tam panuje jeszcze prowizorka. Z każdym tygodniem Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowe „Pałac Łochów” jest coraz bliższe jednak kształtu, zamierzonego przez nowego właściciela.
Hrabia Hornowski Pałac w Łochowie pobudowano na początku XIX wieku. Pierwszym jego właścicielem był hrabia Hornowski, wuj Cypriana Norwida. W 1875 r. Honorowski przekazał majątek swemu zięciowi, mężowi córki Stefanii, Medardowi Downarowiczowi. Pałac wtedy rozbudowano, nadbudowując boczne skrzydła. Dobudowano także trzy murowane budynki folwarczne. Kilka lat później łochowski pałac ponownie zmienił właściciela. W 1882 r. Downarowicz sprzedał dobra łochowskie Zdzisławowi hr. Zamojskiemu. Nowy właściciel okazał się dobrym gospodarzem i powszechnie szanowanym człowiekiem. Dobrze zapisał się w pamięci okolicznych mieszkańców i znacznie powiększył łochowskie dobra. Później majątek przeszedł w ręce córki hrabiego, Elżbiety Zamojskiej. - W czasie I wojny światowej Elżbieta była sanitariuszką-ochotniczką w szpitalu w Odessie. Poznała tam wybrańca swojego serca, rotmistrza kawalerii, Eryka Kurnatowskiego i wyszła za niego za mąż. Słynął on z zamiłowania do koni. Między innymi tym zaimponował swojemu teściowi, hrabiemu Zamojskiemu, który także kochał konie – opowiada Maryla Wróblewska, dyrektor Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowego w Łochowie.
Stajnia Łochów
Zięć gospodarnego hrabiego Zamojskiego okazał się utracjuszem. - Niedbały o gospodarkę, rozrzutny, pędził hulaszczy żywot najczęściej za granicą – we Francji, Belgii, Włoszech, a wszędzie szastał pieniędzmi i przegrywał w karty spore sumy. Często bywał w kasynie gry w Monte Carlo, „zarabiając” na opinię o swoich niezmiernych bogactwach i wielkości. W Łańcucie na odjednym, ustawionej szpalerem licznej służbie pałacowej wręczył na odjezdne po 20 zł napiwku, na co poszło rozmienionych 500 zł. (W tych czasach wiele pensji urzędniczych tylko nieznacznie przekraczało 100 zł miesięcznie.) Nawet tak wielkie majętności jak Zamoyskich nie mogły nastarczyć tym wydatkom – opisuje utracjuszostwo Eryka Kurnatowskiego Stanisław Sęczyk w swojej „Historii Łochowa i okolic”. Przedwojenny właściciel Łochowa zapisał się jednak złotymi zgłoskami w kronikach polskiego sportu jeździeckiego: należąca do niego stajnia „Łochów” w latach międzywojennych była jedną z najlepszych w Polsce.
Za komuny
Spisana kilka lat temu „Historii Łochowa i okolic” Stanisława Sęczyka (pod redakcją Tadeusza Krupy) ostatnie półwiecze pałacu podsumowuje krótko: „Po wkroczeniu wojsk radzieckich (14 sierpnia 1944 roku) zaczęły obowiązywać nowe prawa, które przewróciły dawny porządek gospodarczy kraju. Ziemia Kurnatowskich, przeszła na własność państwa (…). W opuszczonym pałacu zamieszkało kilkanaście rodzin, głównie dawnej służby – użytkowników nieodpowiedzialnych za stan niszczejącego budynku. Obecnie niektórzy potomkowie z tych rodzin zamieszkują tu nadal. Tylko patrzeć, jak stropy zaczną im się walić na głowę. Potencjalni przyszli nabywcy tego obiektu (z kilkuhektarowym parkiem) nie bardzo kwapią się go kupić, nie chcąc mieć kłopotów z zasiedziałymi tu od lat lokatorami”. 
Nowy właściciel
W latach 90. łochowski samorząd starał się sprzedać pałac. Chętny znalazł się dopiero w 2003 r. 13-hektarową nieruchomość z pałacem i zabudowaniami gospodarczymi kupiła siedlecka firma Arche. Nowy właściciel energicznie zabrał się do modernizacji niszczejącego zespołu pałacowo-parkowego. W czasie odbudowy nie obyło się bez niespodzianek. Okazało się, że nadbudowana ściana pałacowego piętra trzymała się tylko na drewnianej, obmurowanej belce. – Zaskakujące, że wytrzymała tyle czasu – dziwią się budowlańcy. Konserwator zabytków zgodził się na rozbiórkę pałacowej kuchni: z budynku zostały tylko trzy surowe ściany, bo dach zapadł się dawno temu. Kuchnia jednak ocalała. Co więcej – stała się pierwszym budynkiem, który przywrócono do dawnej świetności. W jej wnętrzu mieszczą się obecnie restauracja i sala balowa. To właśnie tam odbyła się pierwsza w odrestaurowanym zespole pałacowym impreza. Nieoficjalna, ale szampańska – hucznie powitano nowy 2008 rok.
Styl swojski
Wozownia i stajnia, których wnętrza przekształcono na hotelowe pokoje, po części zachowały swój surowy klimat. Niewygładzone tynki, proste meble, zamiast szafy na rzeczy – wnęka za zasłonką. Zamiast tapczaników - drewniane i żelazne łóżka. I żadnego telewizora! Goście są zachwyceni taką odmianą. Lśniących hoteli widzieli aż za dużo. Takiego - jeszcze nie. Nad schodami prowadzącymi na piętro zawisła kolekcja monideł z prywatnych zbiorów prezesa Arche, Władysława Grochowskiego. Kilka tygodni temu do Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowego „Pałac Łochów” przyjechali pierwsi goście. – Hurtownia ogrodnicza spod Warszawy urządziła tu swoje spotkanie, rodzaj wewnętrznych targów dla swoich dostawców – opowiada dyrektor Maryla Wróblewska. Sala balowa na krótko zmieniła się wtedy w pawilon targowy. Później, gdy goście bawili się przy ogniskach na dziedzińcu, szybko przywrócono jej reprezentacyjny charakter. – Staramy się być elastyczni i dostosowywać do oczekiwań gości – zapewnia Maryla Wróblewska. Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowe kieruje swoją ofertę głównie do firm. Nie odmawia jednak gościny także indywidualnym turystom. Dzięki wykorzystaniu malowniczych poddaszy wszystkich budynków zespołu pałacowego, powierzchnia użytkowa Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowego wynosi w sumie ok. 4 tysięcy metrów kwadratowych. Większość zajmują pokoje hotelowe. W kompleksie znalazły się także: 4 sale konferencyjne i wykładowe, sala balowa, sala bankietowa, salon fortepianowy, oranżeria. Dyrektor Maryla Wróblewska myśli już o wiośnie, gdy Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe w pełni zaprezentuje swoje możliwości. - Oferujemy szeroką gamę atrakcji: w ramach relaksu polecamy salon odnowy biologicznej Spa, spacery po parku i okolicach nad Liwcem, przejażdżki konne, spływy kajakowe, wycieczki rowerowe… - wylicza. I zachwala: - Wiosną i latem są tu przepięknie widoki.
autor: Dariusz Kuziak
Artykuł pochodzi ze strony Tygodnika Siedleckiego - opublikowany za zgodą TS
Można go również przeczytać na stronach Tygodnika Siedleckiego

Poprawiony (czwartek, 27 marca 2008 16:38)

 
Aktualności
 • Prezydent Duda odznaczył samorządowców z naszego regionu /VIDEO/
  - Ogromnym zadaniem władzy centralnej jest stworzyć takie warunki, żeby samorządy mogły lepiej funkcjonować i w pełni rozwinąć skrzydła - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z okazji "Dnia Samorządu Terytorialnego". W Pałacu Prezydenckim Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe za zasługi w działalności społecznej, samorządowej oraz na rzecz społeczności lokalnej. Odznaczeni zostali m.in. burmistrz Radzynia Jerzy Rębek, burmistrz Sokołowa Bogusław Karakula i wójt gminy Wiśniew Krzysztof Kryszczuk.
 • Dzień Muzealnika i 50. urodziny Muzeum Regionalnego w Siedlcach
  Przegrywają co prawda z kinami i nieco ustępują festynom, ale zostawiają daleko w tyle teatry i czytanie książek. Tak wypadają muzea na tle innych placówek i wydarzeń kulturalnych w przeprowadzonym niedawno w Polsce sondażu. Ich rola edukacyjna i kulturotwórcza jest nie do przecenienia.
 • H. Niedziółka: Zaciągamy zobowiązania, aby się rozwijać /VIDEO/
  O potrzebie emisji kolejnej transzy obligacji miejskich przekonywał dzisiaj (29. maja) gość Marcina Jabłkowskiego w audycji O Tym Się Mówi na antenie Radia Podlasie.
 • Girls Riders Łuków w Pratulinie
  W niedzielę w Pratulinie odbywała się II Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet. Wzięły w niej udział również zmotoryzowane kobiety z Łukowa, z Girls Riders Łuków. Jedna z motocyklistek, Agnieszka Domijańska nadesłała do nas relację i zdjęcie.
 • Dzień Matki i Dzień Dziecka na ludowo
  28 maja w Maniach koło Międzyrzeca Podlaskiego odbył się Dzień Matki i Dziecka na Ludowo. Na scenie przygotowanej na placu byłej szkoły zaprezentowały się zespoły ludowe z południowego Podlasia a także „Ostromieczewskie Lewony” z Białorusi.
 • Zdrowa Rodzina to najlepsza drużyna!
  W sobotę 27 maja na placu przy Domu Miłosierdzia, odbył się piknik rodzinny "Zdrowa Rodzina to najlepsza drużyna", organizowany we współpracy z Sokołowskim Ośrodkiem Kultury oraz Fundacją PZU i Biedronką.
 • Dar serca dla podopiecznych ośrodka
  Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Międzyrzecu Podlaskim otrzymał 13 tys. zł z Fundacji Wipasz „Pomocna dłoń”. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznego sprzętu.
 • I Pielgrzymka Samorządowców Powiatu Radzyńskiego
  W minioną sobotę, 27 maja w Sanktuarium Matki Boskiej w Kolembrodach spotkali się samorządowcy z powiatu radzyńskiego. Była to pierwsza pielgrzymka samorządowców, została zorganizowana z inicjatywy starosty radzyńskiego i wójta gminy Komarówka Podlaska.
 • Radziwiłłowie. Biała. Podlasie
  To tytuł wystawy, zrealizowanej przez Muzeum Południowego Podlasia, na którą złożyły się liczne portrety i rodzinne pamiątki wchodzące w skład unikatowej kolekcji Macieja Radziwiłła, przedstawiciela, jednego z potężniejszych magnackich rodów Wielkiego Księstwa Litewskiego i dawnej Rzeczypospolitej. Otwarcie wystawy połączone było z Nocą Muzeów, która odbyła się w sobotę, 27 maja w Muzeum Południowego Podlasia.
 • Dni Miasta Mińsk Mazowiecki
  27 i 28 maja świętowano Dni Miasta Mińsk Mazowiecki. Gościem specjalnym była pisarka Olga Tokarczuk.
 • Sokołów: Obchody Dnia Strażaka i otwarcie OSP Cukrownia
  W niedzielę, 28 maja w Sokołowie Podlaskim uroczyście obchodzono Powiatowo-Miejski Dzień Strażaka. Tegoroczne spotkanie połączone było z otwarciem, długo oczekiwanej, Strażnicy OSP Cukrownia.
 • „Najlepsza Inwestycja” Kilometrów Dobra w rękach Caritas Diecezji Siedleckiej
  Siedlecka Caritas została laureatem konkursu pt. "Najlepsza Inwestycja". Pomysł organizacji na pomnożenie głównej nagrody w kwocie 3 000 zł podczas WIELKIEGO FINAŁU KILOMETRÓW DOBRA okazał się najlepszy.
 • Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wicemarszałek Senatu Marii Koc
  Już po raz drugi na stadionie miejskim w Węgrowie odbędzie się Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wicemarszałek Senatu Marii Koc.
 • Sukces Reprezentacyjnego Chóru Seniorów Miasta Siedlce!
  W sobotę, 27 maja zakończył się I Ogólnopolski Festiwal Seniorów „O Matce Pieśń” organizowany przez TVTrwam i Radio Maryja, w którym wśród trójki laureatów znalazł się Reprezentacyjny Chór Seniorów Miasta Siedlce. Siedlecki chór zajął 3 miejsce.
 • Na terenie dawnego PUBP w Bielsku Podlaskim znaleziono szczątki trzech osób
  Oddziałowa Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Białymstoku dniach od 23 do 28 maja przeprowadziła sondaże archeologiczne na placu przy garażach dawnego Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego w Bielsku Podlaskim.
 • II spotkanie branży IT w Siedlcach
  Wydarzenie odbędzie się 1 czerwca o godzinie 17:30, w Instytucie Informatyki Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach przy ulicy 3 maja 54 (sala 130).
 • Podsumowanie działań Alkohol i Narkotyki w powiecie sokołowskim
  Sokołowscy policjanci prowadzili akcję ,,Alkohol i Narkotyki”, mającą na celu wyeliminowanie z ruchu drogowego kierujących, którzy wsiedli za kierownicę po spożyciu alkoholu lub środków odurzających. Łącznie sprawdzili stan trzeźwości 326 kierujących.
 • Spotkanie Modlitewne w Parafii Trójcy Świętej w Terespolu - Nigdy Was nie opuszczę
  W minioną sobotę, 27 maja, odbyła się kolejna już Adoracja Najświętszego Sakramentu w Kościele Trójcy Świętej w Terespolu. Ze względu na trwający miesiąc maj, adoracja miała charakter Maryjny. Ks. Artur Stefaniak wraz ze wspólnotą Nazarejczyk wprowadził wiernych w nastrojowość tej chwili poprzez całokształt przygotowań. "Cały twój, Maryjo. Cały twój na wieki" tak rozbrzmiewały słowa piosenki w ustach diakonii muzycznej wspólnoty.
 • Zapowiedź Zebrania Plenarnego KEP w Zakopanem
  Wytyczne dotyczące duszpasterstwa małżeństw i rodzin, nowy program duszpasterski oraz sprawy liturgiczne będą głównymi tematami obrad 376. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski. Będzie ono miało miejsce 6 i 7 czerwca w Zakopanem. Pierwszego dnia w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach zostanie odnowiony Akt Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi.
 • ZESPÓŁ MAZOWSZE ZE WSPARCIEM MINISTRA KULTURY
  Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego w Karolinie od tego roku będzie współprowadzony przez Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Umowę w tej sprawie podpisali dziś minister kultury Piotr Gliński i wicemarszałek Wiesław Raboszuk.
 • I Pielgrzymka Leśników i Myśliwych Podlasia do Sanktuarium Maryjnego w Kodniu
  W sobotę 17 czerwca odbędzie się VI Pielgrzymka Leśników i Myśliwych Podlasia do Sanktuarium Maryjnego w Kodniu . W tym roku, oprócz leśników i ich rodzin z terenu Podlasia, przyjadą leśnicy z prawie wszystkich nadleśnictw lubelskiej dyrekcji Lasów Państwowych.
 • Łosicka kronika policyjna
  Od 22 do 28 maja łosiccy policjanci interweniowali m.in. w związku z kradzieżą drzewa, zatrzymali też pijanego kierowcę ciągnika. 28 maja w Kobylanach policja pojawiła się w związku z tragicznym w skutkach wypadkiem drogowym, w którym zginął 11- latek.
 • Prawie 39 mln zł z UE na rozbudowę infrastruktury drogowej w Siedlcach
  Już w połowie 2018 r. zakończone zostaną ważne inwestycje drogowe w Siedlcach. Powstanie tunel z ciągiem komunikacyjnym na odcinku od ul. Kilińskiego do ul. Składowej i zrealizowany zostanie kolejny etap budowy śródmiejskiej obwodnicy. Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego projekt otrzyma ponad 38,8 mln zł dofinansowania ze środków RPO WM 2014-2020. Umowę w tej sprawie podpisali wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc i prezydent miasta Siedlce Wojciech Kudelski.
 • Koncert jazzowo-poetycki Dariusza Krzęcio
  1 czerwca w sali widowiskowej „Podlasie” Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach odbędzie się koncert jazzowo-poetycki Dariusza Krzęcio.
 • Tancerze LUZ medalistami Mistrzostw Polski!
  W dniach 26 – 28 maja Formacja Tańca Nowoczesnego LUZ reprezentowała Miasto Siedlce i Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach na Krajowych Mistrzostwach IDO Modern Dance, Ballet/Pointe Siedlce 2017 – eliminacjach mistrzostw Europy i świata. Na Mistrzostwa przybyło ponad 1000 tancerzy z całego kraju, którzy rywalizowali o miano najlepszych. Zobaczyliśmy reprezentantów klubów tanecznych z całej Polski m.in. z Warszawy, Gdańska, Poznania, Łodzi, Kielc, Konina, Wrocławia czy Olsztyna. Tancerze choreograf Joanny Woszczyńskiej kilkukrotnie stawali na podium Mistrzostw, uzyskując nominacje na najwyższe rangą zawody taneczne w Europie i na świecie.
 • Marsz Godności Osób Niepełnosprawnych w Ciechanowcu
  Mszą św. pod przewodnictwem ks. bpa Tadeusza Pikusa rozpoczął się pierwszy Marsz Godności Osób Niepełnosprawnych w Ciechanowcu. Ok. 500 osób z różnych zakątków diecezji i nie tylko przyjechało 22 maja 2017 r., aby wziąć udział w tego rodzaju imprezie.
 • Areszt za nielegalną plantację marihuany
  Po zapoznaniu się ze zgromadzonymi przez siedleckich policjantów materiałami, Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zdecydował o tymczasowym aresztowaniu na najbliższe 3 miesiące 45 – letniego mężczyzny pod zarzutem uprawy i posiadania znaczniej ilości środków odurzających. Obecnie aresztowanemu grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.
 • Puchar Lubelszczyzny w Rezerwacie Jata
  Blisko 160 osób wzięło udział w V etapie Pucharu Lubelszczyzny „Lubelskie też chodzi”, który odbył się w sobotę 27 maja w Rezerwacie Jata. Współorganizatorami zawodów były Łukowskie Stowarzyszenie „Wędrujące kije” oraz Nadleśnictwo Łuków.
 • Przedstawiciele bialskiej filii AWF uczestniczyli w europejskim projekcie w Kłajpedzie
  W dniach 22-25 maja przedstawiciele bialskiej filii AWF: dr Krzysztof Piech (WTiZ) oraz mgr Robert Wilczewski (WWFiS) uczestniczyli na zaproszenie Uniwersytetu w Kłajpedzie w projekcie: ACTIVITY SOURCE COURSES ACTIVE EUROPEAN. Wśród zaproszonych gości byli także nauczyciele akademiccy z Turcji (School of Physical Education and Sport – Bolu).
 • Dzień Dziecka z Kolejami Mazowieckimi
  Z okazji Dnia Dziecka Koleje Mazowieckie przygotowały niespodziankę dla najmłodszych. W czwartek, 1. czerwca 2017 r. dzieci i młodzież urodzone w 2001 roku i później, będą mogły nieodpłatnie podróżować wszystkimi pociągami uruchamianymi przez Koleje Mazowieckie na podstawie dokumentu stwierdzającego wiek.
 • Dobry start Polaków w najwyższym maratonie świata
  Nepalczycy górą. Obcokrajowcom nie udało się przełamać hegemonii miejscowych biegaczy w tegorocznym Tenzing Hilary Everest Marathon. Nepalczycy zajęli trzy pierwsze miejsca zarówno w kategorii kobiet jak i mężczyzn. Najlepszy czas osiągnął Suman Kulung - 3 godziny 43 min. i 57 sek., a wśród pań- Nirkala Rai (4 godz. 51 min. 33 sek.)
 • Rejs śladami Wincentego Tomasiewicza
  Już 9 czerwca na wody Zatoki Puckiej i Gdańskiej wypłynie jacht „Jurata”, a na nim grupa mieszkańców Łukowa. Odważna i śmiała załoga odwiedzi miejsca związane ze służbą wojskową urodzonego w Nurzynie, a mieszkającego w młodości w Łukowie dowódcy ORP „Nurek”, chor. mar. Wincentego Tomasiewicza. Są jeszcze trzy wolne miejsca.
 • Węgrowscy policjanci zatrzymali podejrzanego z narkotykami
  Węgrowscy kryminalni zatrzymali podejrzanego o posiadanie środków odurzających. 20 – latek usłyszał policyjne zarzuty. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3.
 • Kolejne prawo jazdy zatrzymane za przekroczenie prędkości
  Kolejny raz bielscy policjanci zatrzymali prawo jazdy kierowcy, który przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym.
 • Młodzież z gminy Wiśniew z wizytą w Sejmie
  Na zaproszenie ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego 25 maja członkowie Młodzieżowej Rady Gminy Wiśniew wraz z wójtem Krzysztofem Kryszczukiem i opiekunami gościli w gmachu Sejmu RP.
 • Łuków: Bal Gimnazjalistów
  W sobotę, 27 maja najstarsi uczniowie Gimnazjum nr 2 w Łukowie spotkali się na pożegnalnym balu. Rozpoczęli polonezem, a następnie zaprezentowali się w walcu wiedeńskim, do którego sami ułożyli choreografię.
 • Piknik Rodzinny w Miejskim Przedszkolu Nr 21
  25 i 26 maja dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 21 z oddziałami integracyjnymi w Siedlcach pod opieką nauczycielek wyjechały na Piknik Rodzinny do „Zielonego Raju” w Siedlcach.
 • Zdarzenia drogowe w powiecie węgrowskim
  W minionym tygodniu doszło do dwóch zdarzeń drogowych na terenie powiatu węgrowskiego. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze.
 • Roszady wśród dzielnicowych
  Komenda Powiatowa Policji w Łosicach informuje o zmianach na stanowiskach dzielnicowych.
 • Borowie: okazały prezent dla strażaków /ZDJĘCIA/
  W dowód uznania za ofiarną służbę, za poświęcenie przepojone poczuciem społecznego obowiązku oraz za pielęgnowanie strażackich tradycji, jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Borowiu otrzymała od samorządu gminy prezent w postaci nowego samochodu pożarniczego. Uroczystość przekazania pojazdu miała miejsce 27 maja.
 • Wiśniew: wójt z absolutorium
  Wójt gminy Krzysztof Kryszczuk po raz piętnasty otrzymał absolutorium od Rady Gminy Wiśniew. Czternastu radnych obecnych na XXIX sesji pozytywnie oceniło wykonanie budżetu za 2016 rok.
 • Rekolekcje przed święceniami diakonatu i prezbiteratu
  W domu rekolekcyjnym Sióstr Urszulanek "Betania" w Nurcu w dniach 27 maja - 1 czerwca odbywają się rekolekcje przygotowujące alumnów WSD w Drohiczynie do przyjęcia święceń diakońskich i prezbiteratu. Ćwiczeniom duchowym przewodniczy ks. dr Dariusz Kucharek - ojciec duchowny seminarium.
 • Garwolin: zamiast centrum... oddział?
  Prawdopodobnie Centrum Kardiologii z Józefowa nie przeniesie się do Garwolina, ale władze powiatu i kierownictwo SP ZOZ robią wszystko, by poprawić dostępność mieszkańców do wysokiej jakości usług leczniczych w zakresie kardiologii i kardiologii inwazyjnej. Jest szansa na pozyskanie dużych pieniędzy na realizację tego zadania.
 • Skórzec: Wiosennie, piknikowo i… ludowo
  W gminie Skórzec obchodzono 28 maja Święto Ludowe. W uroczystościach wzięli udział mieszkańcy gminy, ale również władze samorządowe i zaproszeni goście.
 • Rusza Tydzień Kultury Chrześcijańskiej w Łukowie
  Dziś, 29 maja rozpoczyna się w Łukowie Tydzień Kultury Chrześcijańskiej, na który zaprasza Gimnazjum nr 1. W programie spotkanie z misjonarzem z Boliwii i paraolimpijczykami oraz koncert piosenki chrześcijańskiej.
 • Dzień Dziecka z książką
  Z okazji Dnia Dziecka Miejska Biblioteka Publiczna w Siedlcach zaprasza na spotkanie z Jarosławem Siekiem, pisarzem, scenarzystą, autorem ponad 30 książek dla dzieci, w tym książki „Jak Jacuś z Siedlec bohaterem został”, wydanej przez Urząd Miasta Siedlce z okazji Jubileuszu 470-lecia Miasta Siedlce.
 • Tragiczny wypadek w Kobylanach. Zginął 11- letni chłopiec
  Do tragedii doszło w niedzielę 28 maja w Kobylanach w powiecie łosickim.
 • Zacumuj w Młodzieżowym Porcie nad Bugiem
  Obchodzony 10 czerwca - Dzień Podlasia to ważna data dla diecezji drohiczyńskiej. Dzień ten przypomina o rocznicy wizyty w Drohiczynie Ojca Świętego Jana Pawła II i rocznicy powstania diecezji drohiczyńskiej. Szczególne obchody Dnia Podlasia zostaną zorganizowane w Drohiczynie. Włączając się w to święto diecezji, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej zaprasza do „Portu nad Bugiem”.
 • Sokołó Podlaski: Odwołane spotkanie z Maciejem Brzozowskim
  Z powodów zdrowotnych gościa, zostało odwołane spotkanie z Maciejem Brzozowskim, które miało odbyć się w Sokołowie Podlaskim 31 maja. O nowym terminie organizatorzy poinformują wkrótce.
 • Monodram Marka Bukowskiego w Sokołowie Podlaskim
  Monodram Marka Bukowskiego odbędzie się 7 czerwca w Sokołowie Podlaskim. Początek o godz. 19:00.
 • dane dostarcza: remontuj .pl
  dane dostarcza: niania .pl
  Wtorek,
  30 Maj 2017
  Imieniny obchodzą: Joanna, Feliks, Ferdynand
  AddThis Social Bookmark Button
  Komunikacja
  Logowanie
  Gościmy
  Naszą witrynę przegląda teraz 430 gości 
  Współpraca medialna:
  Tygodnik Siedlecki
  Podlasie24.pl
  Życie Siedleckie
  Ogloszeniowa
  Przekaz 1% podatku

  Statystyka wyświetleń strony od 28.12.2004:

  Dziś:1939
  Wczoraj:8488
  Ten tydzień:10427
  Wszystkich:22104245