Joomla ServiceBest Web HostingWeb Hosting
Start

Pałac w Łochowie przeżywa drugą młodość

Tygodnik Siedlecki
lo-palac1_2008_03_12_10_23_54.jpgHotel z widokiem na historię
Pałac w Łochowie odzyskuje dawną świetność. Dwustuletni zabytek stał się centrum konferencyjno-wypoczynkowym. Choć w pałacu trwa jeszcze remont, a uroczyste otwarcie przewidziano dopiero latem, już teraz centrum przyjmuje pierwszych gości.
Na pałacowym dziedzińcu, jeszcze kilka lat temu zarośniętym gąszczem dziczejących krzaków, teraz oczyszczonym i przestronnym, stoi XIX-wieczna figurka Matki Boskiej. Także dla niej nadeszły lepsze czasy. Troskliwie odnowiona przez fachowych konserwatorów, powróciła do swojej pierwotnej postaci. Przez dziesięciolecia kamienną rzeźbę „upiększano” kolejnymi warstwami farby. Teraz wita gości, prezentując swoje delikatne, naturalne piękno. Kartka z napisem „Recepcja”, wetknięta za szybę budynku po lewej stronie, kieruje odwiedzających na wybrukowany dziedziniec dawnej wozowni i stajni. Ta część zespołu pałacowego, pomysłowo przekształcona w hotel, już jest otwarta dla gości. Podobnie jak dawna pałacowa kuchnia, gdzie znalazły się restauracja i sala balowa. We wnętrzach pałacu trwają jeszcze prace wykończeniowe. Hałasują betoniarki, murarskie szpachle drapią ściany, a pędzle kładą kolor w apartamentach na piętrze. Wkrótce na dziedzińcu zazieleni się młoda trawa. Tu i tam panuje jeszcze prowizorka. Z każdym tygodniem Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowe „Pałac Łochów” jest coraz bliższe jednak kształtu, zamierzonego przez nowego właściciela.
Hrabia Hornowski Pałac w Łochowie pobudowano na początku XIX wieku. Pierwszym jego właścicielem był hrabia Hornowski, wuj Cypriana Norwida. W 1875 r. Honorowski przekazał majątek swemu zięciowi, mężowi córki Stefanii, Medardowi Downarowiczowi. Pałac wtedy rozbudowano, nadbudowując boczne skrzydła. Dobudowano także trzy murowane budynki folwarczne. Kilka lat później łochowski pałac ponownie zmienił właściciela. W 1882 r. Downarowicz sprzedał dobra łochowskie Zdzisławowi hr. Zamojskiemu. Nowy właściciel okazał się dobrym gospodarzem i powszechnie szanowanym człowiekiem. Dobrze zapisał się w pamięci okolicznych mieszkańców i znacznie powiększył łochowskie dobra. Później majątek przeszedł w ręce córki hrabiego, Elżbiety Zamojskiej. - W czasie I wojny światowej Elżbieta była sanitariuszką-ochotniczką w szpitalu w Odessie. Poznała tam wybrańca swojego serca, rotmistrza kawalerii, Eryka Kurnatowskiego i wyszła za niego za mąż. Słynął on z zamiłowania do koni. Między innymi tym zaimponował swojemu teściowi, hrabiemu Zamojskiemu, który także kochał konie – opowiada Maryla Wróblewska, dyrektor Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowego w Łochowie.
Stajnia Łochów
Zięć gospodarnego hrabiego Zamojskiego okazał się utracjuszem. - Niedbały o gospodarkę, rozrzutny, pędził hulaszczy żywot najczęściej za granicą – we Francji, Belgii, Włoszech, a wszędzie szastał pieniędzmi i przegrywał w karty spore sumy. Często bywał w kasynie gry w Monte Carlo, „zarabiając” na opinię o swoich niezmiernych bogactwach i wielkości. W Łańcucie na odjednym, ustawionej szpalerem licznej służbie pałacowej wręczył na odjezdne po 20 zł napiwku, na co poszło rozmienionych 500 zł. (W tych czasach wiele pensji urzędniczych tylko nieznacznie przekraczało 100 zł miesięcznie.) Nawet tak wielkie majętności jak Zamoyskich nie mogły nastarczyć tym wydatkom – opisuje utracjuszostwo Eryka Kurnatowskiego Stanisław Sęczyk w swojej „Historii Łochowa i okolic”. Przedwojenny właściciel Łochowa zapisał się jednak złotymi zgłoskami w kronikach polskiego sportu jeździeckiego: należąca do niego stajnia „Łochów” w latach międzywojennych była jedną z najlepszych w Polsce.
Za komuny
Spisana kilka lat temu „Historii Łochowa i okolic” Stanisława Sęczyka (pod redakcją Tadeusza Krupy) ostatnie półwiecze pałacu podsumowuje krótko: „Po wkroczeniu wojsk radzieckich (14 sierpnia 1944 roku) zaczęły obowiązywać nowe prawa, które przewróciły dawny porządek gospodarczy kraju. Ziemia Kurnatowskich, przeszła na własność państwa (…). W opuszczonym pałacu zamieszkało kilkanaście rodzin, głównie dawnej służby – użytkowników nieodpowiedzialnych za stan niszczejącego budynku. Obecnie niektórzy potomkowie z tych rodzin zamieszkują tu nadal. Tylko patrzeć, jak stropy zaczną im się walić na głowę. Potencjalni przyszli nabywcy tego obiektu (z kilkuhektarowym parkiem) nie bardzo kwapią się go kupić, nie chcąc mieć kłopotów z zasiedziałymi tu od lat lokatorami”. 
Nowy właściciel
W latach 90. łochowski samorząd starał się sprzedać pałac. Chętny znalazł się dopiero w 2003 r. 13-hektarową nieruchomość z pałacem i zabudowaniami gospodarczymi kupiła siedlecka firma Arche. Nowy właściciel energicznie zabrał się do modernizacji niszczejącego zespołu pałacowo-parkowego. W czasie odbudowy nie obyło się bez niespodzianek. Okazało się, że nadbudowana ściana pałacowego piętra trzymała się tylko na drewnianej, obmurowanej belce. – Zaskakujące, że wytrzymała tyle czasu – dziwią się budowlańcy. Konserwator zabytków zgodził się na rozbiórkę pałacowej kuchni: z budynku zostały tylko trzy surowe ściany, bo dach zapadł się dawno temu. Kuchnia jednak ocalała. Co więcej – stała się pierwszym budynkiem, który przywrócono do dawnej świetności. W jej wnętrzu mieszczą się obecnie restauracja i sala balowa. To właśnie tam odbyła się pierwsza w odrestaurowanym zespole pałacowym impreza. Nieoficjalna, ale szampańska – hucznie powitano nowy 2008 rok.
Styl swojski
Wozownia i stajnia, których wnętrza przekształcono na hotelowe pokoje, po części zachowały swój surowy klimat. Niewygładzone tynki, proste meble, zamiast szafy na rzeczy – wnęka za zasłonką. Zamiast tapczaników - drewniane i żelazne łóżka. I żadnego telewizora! Goście są zachwyceni taką odmianą. Lśniących hoteli widzieli aż za dużo. Takiego - jeszcze nie. Nad schodami prowadzącymi na piętro zawisła kolekcja monideł z prywatnych zbiorów prezesa Arche, Władysława Grochowskiego. Kilka tygodni temu do Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowego „Pałac Łochów” przyjechali pierwsi goście. – Hurtownia ogrodnicza spod Warszawy urządziła tu swoje spotkanie, rodzaj wewnętrznych targów dla swoich dostawców – opowiada dyrektor Maryla Wróblewska. Sala balowa na krótko zmieniła się wtedy w pawilon targowy. Później, gdy goście bawili się przy ogniskach na dziedzińcu, szybko przywrócono jej reprezentacyjny charakter. – Staramy się być elastyczni i dostosowywać do oczekiwań gości – zapewnia Maryla Wróblewska. Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowe kieruje swoją ofertę głównie do firm. Nie odmawia jednak gościny także indywidualnym turystom. Dzięki wykorzystaniu malowniczych poddaszy wszystkich budynków zespołu pałacowego, powierzchnia użytkowa Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowego wynosi w sumie ok. 4 tysięcy metrów kwadratowych. Większość zajmują pokoje hotelowe. W kompleksie znalazły się także: 4 sale konferencyjne i wykładowe, sala balowa, sala bankietowa, salon fortepianowy, oranżeria. Dyrektor Maryla Wróblewska myśli już o wiośnie, gdy Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe w pełni zaprezentuje swoje możliwości. - Oferujemy szeroką gamę atrakcji: w ramach relaksu polecamy salon odnowy biologicznej Spa, spacery po parku i okolicach nad Liwcem, przejażdżki konne, spływy kajakowe, wycieczki rowerowe… - wylicza. I zachwala: - Wiosną i latem są tu przepięknie widoki.
autor: Dariusz Kuziak
Artykuł pochodzi ze strony Tygodnika Siedleckiego - opublikowany za zgodą TS
Można go również przeczytać na stronach Tygodnika Siedleckiego

Poprawiony (czwartek, 27 marca 2008 16:38)

 
Aktualności
 • Tragiczny wypadek w Lipinach, mąż przejechał żonę
  Do tragicznego w skutkach wypadku doszło dziś (23 września) w miejscowości Lipiny w gminie przesmyki. Podczas prac polowych mąż przejechał żonę, kobieta zginęła w wyniku odniesionych obrażęń.
 • Sernik z rosą
  Sernik z rosą- już sama nazwa ciasta brzmi intrygująco, a jak zapewnia autorka przepisu Pani Ela Mielniczuk, smakuje również świetnie
 • Policjanci w Korytnicy
  W minioną niedzielę, 21 września węgrowscy policjanci uczestniczyli w festynie w ramach turnieju piłkarskiego w Korytnicy. Zaprezentowano sprzęt i wyposażenie policyjne, a także znakowano rowery i wręczano elementy odblaskowe dzieciom.
 • UKE pozytywnie o siedleckich hotspotach. Darmowy internet już wkrótce?
  Dzisiaj (23 września) rozpoczyna się postępowanie konsultacyjne, dotyczące projektu decyzji Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej wyrażającej zgodę na świadczenie przez Siedlce usługi dostępu do Internetu bez pobierania opłat za pomocą 33 hotspotów oraz określającej zakres i warunki świadczenia przez miasto usługi dostępu do Internetu.
 • Gra Miejska w Siedlcach
  Miejska Biblioteka Publiczna w Siedlcach zaprasza do udziału w Grze Miejskiej „Szachrajski poker”, która odbędzie się 27 września.
 • Zofia Stanecka – „Domino i Muki. Po drugiej stronie czasu”
  „Po drugiej stronie czasu” to pierwsza część przygodowo-fantastycznej serii Domino i Muki o podróży dwojga przyjaciół w przeszłość. Wszystko zaczyna się od szalonego pomysłu jedenastoletniej Domino, żeby odwiedzić remontowany tunel warszawskiej Wisłostrady. Bohaterowie wpadają w dziurę prowadzącą do leżących pod całą Polską kanałów.
 • Za znęcanie się nad rodziną posiedzi w więzieniu
  Znęcał się nad rodziną, a nawet groził rodzicom pozbawieniem ich życia. Za swoje czyny popełniane pod wpływem alkoholu mieszkaniec gminy Miastków Kościelny posiedzi za kratami półtora roku.
 • W niedzielę odsłonięcie pomnika prezydenta Lecha Kaczyńskiego
  W najbliższą niedzielę, 28 września w Siedlcach zostanie odsłonięty pomnika Prezydenta RP prof. Lecha Kaczyńskiego.
 • Konkurs plastyczny „Siemiatycze różnorodne”
  Siemiatycki Ośrodek Kultury zaprasza dzieci i młodzież do udziału w VII edycji Konkursu plastycznego im. Stefana Feista pt. „Siemiatycze różnorodne”.
 • Stowarzyszenie Wspólny Świat wyróżnione w konkursie LODOŁAMACZE!
  Stowarzyszenie „Wspólny Świat” z Białej Podlaskiej otrzymało wyróżnienie w prestiżowym konkursie LODOŁAMACZE 2014! Nagrodę odebrała w Rzeszowie, prezes stowarzyszenia Anna Chwałek.
 • Powstaje OAZA w parafii NNMP w Białej Podl.
  Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Białej Podlaskiej zaprasza dzieci i młodzież na spotkania Oazy Dzieci Bożych i Oazy Nowej Drogi.
 • Koronka na ulicach miast świata również w Białej Podlaskiej
  28 września, w VI rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćko już po raz kolejny będzie można włączyć się w piękną akcję: „Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata”. W akcję włącza się również Diecezjalne Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białej Podlaskiej.
 • Plon, niesiemy plon…
  Po raz pierwszy od wielu lat odbyły się w Radzikowie Wielkim (gm. Mordy) Dożynki Gminno-Parafialne. W tym roku zostały one połączone ze Świętem Pieczonego Ziemniaka.
 • Wyłonią mistrza ortografii
  Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żelechowie zapraszają do udziału w I Gminnym Dyktandzie „Żelechowski Mistrz Ortografii”, które odbędzie się we wtorek 30 września o godz. 9.30 w sali widowiskowej MGOK.
 • Pamiętajmy o przeszłości i troszczmy się o przyszłość
  Mszą Świętą w Bazylice Mniejszej w Węgrowie rozpoczęły się uroczystości upamiętniające 72. rocznicę zagłady węgrowskich Żydów. Homilię wygłosił ks. Adam Przywuzki, proboszcz z Latyczowa na Ukrainie, w której podkreślił jak ważna jest pamięć o poległych za ojczyznę oraz prawda historyczna, przekazywana następnym pokoleniom.
 • Malowali graffiti – zostali zatrzymani
  Siemiatyccy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy „ozdabiali” farbami w sprayu przystanek autobusowy w Dziadkowicach. Teraz za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. Mundurowi ustalają, czy sprawcy nie maja na swoim koncie innych aktów wandalizmu.
 • Siedlczanka w finale Mistrzostw Europy
  W Rumunii trwają Mistrzostwa Europy w Muay Thai (boksie tajskim). O medale powalczy tam siedlczanka Katarzyna Posiadała, która na początku tego roku wywalczyła dwa medale podczas Mistrzostw Świata w Tajlandii.
 • Wernisaż wystawy Aleksandry Stachowicz
  3 października w Galerii Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach odbędzie się wernisaż wystawy Aleksandry Stachowicz Odwilż.
 • Siedleccy siatkarze najlepsi w Świdniku
  W Świdniku rozegrano X Memoriał Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii. W memoriale wzięli udział siatkarze pierwszoligowych zespołów ze Świdnika, Krakowa oraz Siedlec, a także zawodnicy białoruskiego zespołu Zapadny Bug Brześć. Dla siatkarzy z Siedlec był to jednocześnie ostatni sprawdzian przed startem rozgrywek I ligi.
 • Centrum Kostek pięknieje
  Kostki to jedna z największych miejscowości w gminie Sokołów Podlaski, jednak dopiero od niedawna zaczęła tętnić życiem. Wszystko za sprawą dwóch kobiet - radnej Hanny Wołynek i sołtys Hanny Kotowskiej, którym udało się doprowadzić do wyposażenia i remontu świetlicy wiejskiej. Bez wsparcia finansowego z zewnątrz, w centrum wsi wybudowano także nowy plac zabaw dla najmłodszych i boisko.
 • Uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego SUTW
  8 października w Sali Widowiskowej Podlasie Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach odbędzie się uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego Siedleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
 • Prelekcja na temat bezpiecznej drogi do szkoły
  Mnóstwo radości sprawili swoją wizytą policjanci z mińskiej drogówki, którzy przyjechali do Zespołu Szkół Miejskich nr 1 przy ulicy Kopernika w Mińsku Mazowieckim. Uczniowie z klas 0-III mogli z bliska obejrzeć nie tylko policyjne motocykle, ale też zobaczyć nieoznakowany radiowóz z wideorejestratorem opel insygnia.
 • Uroczyste odsłonięcie pomnika Tadeusza Kościuszki w Terespolu
  Z inicjatywy Kresowego Bractwa Strzelców Kurkowych im. Orła Białego, 21 września w Terespolu miało miejsce uroczyste odsłonięcie pomnika Tadeusza Kościuszki.
 • Katarzyna Łaniewska w Mordach
  Mieszkańcy Miasta i Gminy Mordy w minioną niedzielę uczestniczyli w spotkaniu z aktorką Katarzyną Łaniewską. Spotkanie odbyto się z inicjatywy Jana Ługowskiego w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury w Mordach.
 • Biskup Kazimierz Gurda wizytował parafię Kolembrody
  22 września Biskup Kazimierz Gurda wizytował parafię p.w. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Kolembrodach.
 • Namierzyli kłusownika
  Policjanci Komisariatu Policji w Janowie Podlaskim ustalili, że 53-letni mieszkaniec gminy Konstantynów, na starorzeczu rzeki Bug, nie będąc uprawnionym do rybactwa, używając rybackich narzędzi połowowych, dokonał połowu ryb gatunków szczupak i płoć o łącznej wadze 20 kg.
 • Jesienna zbiórka żywności
  Caritas Diecezji Siedleckiej organizuje 26 i 27 września jesienną zbiórkę żywności dla najbardziej potrzebujących. Dary zostaną przeznaczone na jednorazowe paczki, jako wsparcie rodzin w trudnej sytuacji materialnej.
 • Komunikat o pogrzebie
  Ks. Andrzej Lemieszek - proboszcz parafii pw. św. Jana Pawła II w Sulbinach zawiadamia o śmierci swojego ojca śp. Mieczysława Lemieszka.
 • I Festiwal Teatralny ODE
  W dniach 28 września - 5 października 2014 r. w Bielsku Podlaskim, Hajnówce i Białymstoku odbędzie się I Festiwal Teatralny ODE.
 • „Łuków też chodzi” /ZDJĘCIA/
  Stowarzyszenie „Aktywni z Pasją” oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łukowie zaprosili wszystkich miłośników „chodzenia z kijkami” na Zawody Nordic Walking. Odbyły się one 20 września nad zalewem „Zimna Woda”.
 • 75. rocznica utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego w Kałuszynie
  26 września o godz. 12.00 w Gimnazjum w Kałuszynie ( odbędzie się uroczysta akademia z okazji 75. rocznicy utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego.
 • Sekcja bokserska w Mrozach
  Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mrozach ogłasza nabór dzieci, młodzieży i dorosłych (również pań i dziewcząt) do rekreacyjnej sekcji bokserskiej.
 • 70-lecie utworzenia II Warszawskiej Brygady Saperów we Włodawie
  Starostwo włodawskie, Związek Weteranów i Rezerwistów oraz ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie organizują uroczystości związane z 70-leciem utworzenie II Warszawskiej Brygady Saperów we Włodawie.
 • Pchli targ - wyprzedaż garażowa w Mińsku Mazowieckim
  Pchli targ odbędzie się na dziedzińcu Miejskiego Domu Kultury w Mińsku Mazowieckim 5 października.
 • Ogólnopolska Pielgrzymka Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej do Lichenia
  W sobotę 20 września odbyła się VI Ogólnopolska Pielgrzymka Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej do Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej.
 • Debata na antenie Katolickiego Radia Podlasie
  Dziś, 23 września, na antenie Katolickiego Radia Podlasie o godzinie 18.00 spotkają się burmistrz Łukowa Dariusz Szustek i Sławomir Dziudzik – pełnomocnik grupy mieszkańców, którzy chcą przeprowadzić referendum w sprawie obniżenia stawki za wywóz odpadów. Program poprowadzi Marcin Jabłkowski.
 • BRAT NASZEGO BOGA- niezwykły spektakl w Białej Podlaskiej
  Bialskie Centrum Kultury zaprasza na wyjątkowy spektakl „BRAT NASZEGO BOGA” na podstawie sztuki Karola Wojtyły. Spektakl będzie można zobaczyć 15 października w sali widowiskowo – konferencyjnej przy ul. Brzeskiej, początek o godz. 18.00.
 • Uroczystości upamiętniające 75.rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego w Węgrowie
  Światowy Związek Żołnierzy AK Koło Obwodu „Smoła” w Węgrowie, Starosta Powiatu Węgrowskiego oraz Burmistrz Miasta Węgrowa zapraszają na uroczystości upamiętniające 75.rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego, które odbędą się przy Pomniku AK w Węgrowie, 26 września o godzinie 12.00.
 • Wspomnienie św. Ojca Pio
  23 wrzesień Kościół obchodzi Wspomnienie Świętego Ojca Pio Św. o. Pio z Pietrelciny (1887-1968) jest jednym z najsłynniejszych mistyków i stygmatyków naszych czasów. Wywarł ogromny wpływ na cały współczesny Kościół. Jego wspomnienie liturgiczne przypada 23 września.
 • Dzień przedszkolaka
  W piątkowe przedpołudnie 19 września dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 4 w Łukowie obchodziły Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Były występy i dobra zabawa.
 • Star Mierzwice: citroenem w drzewo
  W sobotę, 20 września około godz. 4.00 rano doszło do wypadku w miejscowości Stare Mierzwice (gmina Sarnaki). Samochód osobowy uderzył w przydrożne drzewo.
 • Integracyjne ognisko przedszkolaków
  „Muchomorki” z Przedszkola Integracyjnego nr 1 w Łukowie spotkały się na integracyjnym ognisku. Odbyło się ono 18 września i było połączeniem Święta Pieczonego Ziemniaka z Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka.
 • Prelekcja na temat bezpiecznej drogi do szkoły
  Mnóstwo radości sprawili swoją wizytą policjanci z mińskiej drogówki, którzy przyjechali do Zespołu Szkół Miejskich nr 1 przy ulicy Kopernika w Mińsku Mazowieckim. Uczniowie z klas 0-III mogli z bliska obejrzeć nie tylko policyjne motocykle, ale też zobaczyć nieoznakowany radiowóz z wideorejestratorem opel insygnia.
 • Wieniec dożynkowy z gminy Stężyca zajął III miejsce na Dożynkach Prezydenckich w Spale
  W Spale odbyły się Dożynki Prezydencki. Województwo Lubelskie reprezentował wieniec przygotowany przez Klub Aktywnych Kobiet ze Stężycy (powiat rycki).
 • Awaria urządzeń sterowania ruchem kolejowym na odcinku Kotuń - Siedlce
  Jak poinformowały Koleje Mazowieckie: z powodu usterki urządzeń sterowania ruchem kolejowym na odcinku Kotuń - Siedlce pociągi na linii Warszawa - Siedlce mogą być opóźnione około 20-30 minut.
 • Ławeczka Sienkiewicza w Łukowie?
  Czy na skwerze przy fontannie w Łukowie na jednej z ławek usiądzie Henryk Sienkiewicz? Taki pomysł ma burmistrz Dariusz Szustek. Czy uda się go zrealizować?
 • Rocznica poświęcenia kościoła katedralnego w Siedlcach
  22 września odbyły się uroczystości związane ze 101. rocznicą powstania kościoła katedralnego w Siedlcach.
 • STARS mistrzem turnieju
  W VIII edycji drugiego międzyrzeckiego Turnieju Turnieju Siatkarskich Trójek o Puchar Burmistrza Miasta i Nagrody Radnych - Wojciecha Więckowskiego i Konrada Karwowskiego pod hasłem - "GRAMY W KAŻDY PIĄTEK" mistrzem została drużyna – STARS.
 • I SIEDLECKI BIEG PRAWIE GÓRSKI
  Członkowie i przyjaciele siedleckiego Stowarzyszenia Sportowego Yulo Run Team, zapraszają wszystkich pasjonatów biegania, zdrowego i aktywnego trybu życia oraz miłośników lokalnej przyrody leśnej, do udziału w „I Siedleckim Biegu «prawie» Górskim” na dystansie 10 km.
 • Uroczystości patriotyczne na Południowym Podlasiu
  Mimo że mamy końcówkę września, cały czas na Południowym Podlasiu organizowane są obchody patriotyczne. Już w najbliższą sobotę, 27 września na uroczystości związane z 75. rocznicą wybuchu II wojny światowej zaprasza gmina Terespol.
 • dane dostarcza: remontuj .pl
  dane dostarcza: niania .pl
  Wtorek,
  23 Wrzesień 2014
  Imieniny obchodzą: Tekla, Bogusław
  AddThis Social Bookmark Button
  Komunikacja
  Logowanie
  Gościmy
  Naszą witrynę przegląda teraz 226 gości 
  Współpraca medialna:
  Tygodnik Siedlecki
  Podlasie24.pl
  Życie Siedleckie
  Ogloszeniowa
  Przekaz 1% podatku

  Statystyka wyświetleń strony od 28.12.2004:

  Dziś:6339
  Wczoraj:9055
  Ten tydzień:15394
  Wszystkich:16719780