Joomla ServiceBest Web HostingWeb Hosting
Start

Były senator, Sławomir Izdebski chce uzdrowić Samoobronę.

Tygodnik Siedlecki.
Wykluczyć Filipka
Działacze partii Andrzeja Leppera z powiatu siedleckiego powołali w minioną niedzielę Forum Odnowy Samoobrony RP i żądają wykluczenia z szeregów stronnictwa posła, Krzysztofa Filipka.
W spotkaniu założycielskim Forum, zwołanym przez przewodniczącego powiatowych struktur Samoobrony, byłego senatora, Sławomira Izdebskiego, które odbyło się w dworze w Mościbrodach, wzięło udział około 30 osób. Uczestnicy Forum postanowili wystosować do Andrzeja Leppera pismo z żądaniem wykluczenia z Samoobrony posła Krzysztofa Filipka (jest on zastepcą A. Leppera i szefem Samoobrony na Mazowszu), „który od dłuższego czasu dopuszcza się działań szkodliwych dla Naszej Partii”. Członkowie Forum zarzucają Krzysztofowi Filipkowi: prywatę, nepotyzm (obsadzanie stanowisk w biurach oraz umieszczanie na listach wyborczych m.in. członków swojej rodziny), manipulację i wyrzucanie z partii starych, zasłużonych działaczy, uczestników protestów rolniczych i zastępowanie ich nowymi, często kontrowersyjnymi ludzmi. Ich zdaniem, działalność posła K. Filipka prowadzi wprost do osłabienia, bądź zburzenia struktur partii w terenie.

- Dziwię się, że pan Filipek zdobył takie zaufanie u przewodniczącego, że wystarczy tylko jedno jego słowo, prawda, czy nie, a przewodniczący podejmuje decyzje krzywdzące zwykłych członków partii – stwierdził inicjator Forum, Sławomir Izdebski.
Założyciele Forum nie zamierzają rozbijać partii, a jedynie chcą przywrócenia porządku w Samoobronie, który – ich zdaniem – jest burzony. Zamierzają doprowadzić do rozmów z przewodniczącym partii, które mają na celu zmianę otoczenia Andrzeja Leppera. Sławomir Izdebski powiedział, że są organizowane podobne spotkania w innych województwach. Później będzie zjazd tych, którzy chcą uzdrowić Samoobronę.
- Jesteśmy prawowitymi członkami Samoobrony. Nasza działalność zmierza do tego, abyśmy pozostali partią, której ludzie uwierzyli, partą narodowościową, prosocjalną, prospołeczną, a nie partią krętaczy, dla których liczy się głównie mamona. Chcemy, by w naszej partii zapanowały prawidłowe zasady demokracji – stwierdził S. Izdebski. Były senator przypomniał słowa A. Leppera, który kiedyś powiedział, że jak w stadzie znajdzie się czarna owca, to nie likwiduje się stada, tylko czarną owcę.
S. Izdebski nawet nie dopuszcza myśli, by można członków Forum Odnowy wykluczyć z partii, bo wówczas poparcie dla ugrupowania spadnie do poziomu 3-4 proc. W ubiegłorocznych wyborach parlamentarnych Samoobrona uzyskała w powiecie siedleckim niemal 50-procentowe poparcie, a w pierwszej turze wyborów prezydenckich na Andrzeja Leppera głosowało niemal 38 proc. wyborców. Zdaniem byłego senatora nie można tego zaprzepaścić.
Sławomir Izdebski, zapytany o to, czy przewidział sytuację, że apel Forum w sprawie posła Filipka może być zignorowany, odparł: - Nie wyobrażam sobie, by przewodniczący nie zareagował na to pismo, chyba że chce, czego mnie sam nauczył, żebyśmy złożyli mu wizytę przed jego biurem, w grupie 200-300 osób. Możemy to zrobić i zapytamy posła Filipka, czy sam zrezygnuje, czy nie.
(sej)

Artykuł pochodzi ze strony Tygodnika Siedleckiego - opublikowany za zgodą TS

Poprawiony (środa, 25 stycznia 2006 21:40)

 
dane dostarcza: remontuj .pl
dane dostarcza: niania .pl
Poniedziałek,
22 Kwiecień 2019
Imieniny obchodzą: Kaja, Leon, Łukasz
AddThis Social Bookmark Button
Komunikacja
Współpraca medialna:
Tygodnik Siedlecki
Podlasie24.pl
Życie Siedleckie
Ogloszeniowa
Przekaz 1% podatku

Statystyka wyświetleń strony od 28.12.2004:

Dziś:888
Wczoraj:5641
Ten tydzień:888
Wszystkich:24656559