Joomla ServiceBest Web HostingWeb Hosting
Start Wieści Z ostatnich dni 20 arów i samochód żony

20 arów i samochód żony

Tygodnik Siedlecki
Kontrowersje wokół parlamentarzysty

W Sejmie leży wniosek o uchylenie immunitetu posłowi Krzysztofowi Borkowskiemu. Jeśli zostanie przegłosowany, poseł będzie odpowiadał za składanie fałszywych oświadczeń majątkowych. Parlamentarzysta deklaruje jednak: – Jak będzie taka potrzeba, to sam zrzeknę się chroniącego mnie immunitetu.

Jeśli ktoś od wielu lat zajmuje się polityką, i to na najwyższych szczeblach, a do tego prowadzi duże przedsiębiorstwo, to musi mieć grubą skórę. Bo to niezbędny dodatek, który powinien towarzyszyć władzy i pieniądzom. W ostatnich miesiącach skóra posła Krzysztofa Wawrzyńca Borkowskiego jest jednak regularnie narażana na szwank - nie tylko przez media, ale także i prokuraturę.

Jeśli dodać do tego rodzinne waśnie pomiędzy posłem a jego braćmi, dotyczące spraw własnościowych należącej do nich firmy, to ostatnio zawodowe i prywatne sprawy parlamentarzysty trudno określić jako sielankę. A zła passa wydaje się nie kończyć. Kiedy w telewizyjnym programie Tomasza Sekielskiego, poseł Borkowski, zresztą dość sprawnie, bronił się przed zarzutami nieuczciwego zawłaszczenia rodzinnej firmy (deklarując przy tym chęć pojednania i zawarcia rodzinnej zgody z braćmi), wydawało się, że parlamentarzysta zdoła wyprowadzić swoje sprawy na prostą i najgorsze momenty ma już poza sobą. Tymczasem okazało się, że kłopotów mu jeszcze przybyło.

WNIOSEK DO PROKURATURY

We wrześniu do Marszałek Sejmu RP wpłynął wniosek o uchylenie Krzysztofowi Borkowskiemu immunitetu. Ma to związek ze śledztwem prowadzonym przez Prokuraturę Okręgową w Lublinie. Dotyczy ono złożenia przez posła fałszywych oświadczeń majątkowych (do złożenia oświadczeń był zobowiązany jako poseł, a wcześniej radny województwa mazowieckiego). Chodzi o oświadczenia za lata: 2009, 2010 i 2011. Jeśli Sejm przegłosuje uchylenie immunitetu swojemu koledze, to może być on pociągnięty do odpowiedzialności karnej.


Krzysztof Borkowski w ostatnim czasie dość wstrzemięźliwie odnosi się do kontaktów z mediami. Zgodził się jednak na szczere (przynajmniej tak deklarował) przedstawienie tej sprawy naszym czytelnikom. Niejako z konieczności będzie to jego subiektywny punkt widzenia, bowiem do czasu zakończenia sprawy trudno o szczegółowe informacje ze strony prokuratury.

Zbigniew Juśkiewicz

Całość w papierowym i e-wydaniu „TS” nr 43.

Można go również przeczytać na stronach Tygodnika Siedleckiego

Poprawiony (poniedziałek, 28 października 2013 09:20)

 
dane dostarcza: remontuj .pl
dane dostarcza: niania .pl
Wtorek,
7 Kwiecień 2020
Imieniny obchodzą: Donata, Herman, Rufin
AddThis Social Bookmark Button
Komunikacja
Współpraca medialna:
Tygodnik Siedlecki
Podlasie24.pl
Życie Siedleckie
Ogloszeniowa
Przekaz 1% podatku

Statystyka wyświetleń strony od 28.12.2004:

Dziś:6917
Wczoraj:7813
Ten tydzień:14730
Wszystkich:27504683