Joomla ServiceBest Web HostingWeb Hosting
Start Archiwum

VII Sejmik Turystyczny

Urząd Miasta Siedlce
brydz30 października już po raz siódmy turyści z całego Mazowsza obradowali podczas odbywającego się w Siedlcach Sejmiku Turystycznego Województwa Mazowieckiego.

W Sali Białej MOK nie zabrakło przedstawicieli największych polskich organizacji turystycznych, obecny był również Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

Tematem przewodnim tegorocznego Sejmiku było kreowanie, budowa i komercjalizacja produktów turystycznych. Bogaty program obrad obejmował min. zajęcia warsztatowe jak również prezentacje już istniejących i funkcjonujących produktów turystycznych na Mazowszu, w innych regionach kraju oraz na świecie. W obradach sejmiku wzięli udział przedstawiciele największych na Mazowszu organizacji turystycznych wśród, których był Jan Błoński Prezes Mazowieckiej Organizacji Turystycznej, Nadbużańską Lokalną Organizację Turystyczną reprezentował radny Sejmiku Mazowieckiego Karol Tchórzewski, obecny był także Bartłomiej Walas wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej. W imieniu samorządu miasta Siedlce gości przywitał prezydent Wojciech Kudelski. Pan Marszałek wspomniał, że spotykamy się w pięknej Sali. Chcę podkreślić, że jest to możliwe dzięki przychylności Pana Marszałka. Ta sala jak i co najmniej trzy inne w Siedlcach może tak wyglądać dzięki środkom . Jeszcze dwa lata temu zamiast sufitu było tu niebo, a fundamenty były rozkopane. Olbrzymim wysiłkiem samorządu Miasta Siedlce i wkładem finansowym programu operacyjnego Województwa Mazowieckiego tę salę udało się uratować. Myślę, że wszystkie inwestycje, które poczyniliśmy dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego, przyciągają do Siedlec turystów. Dzisiejsze obrady sejmiku to dla nas wielkie wyróżnienie, a także promocja naszego miasta. Sejmiki odbywały się w różnych miastach naszego województwa, a dziś odbywa się on w Siedlcach. To doskonała okazja, żeby promować naszą ideę Siedlec jako otwartej bramy w dolinę Bugu. Nieporozumieniem jest promocja turystyczna tylko jednego miasta czy gminy. My chcemy reklamować się jako region, którego wspólną wartością jest piękna rzeka Bug.
Obecny na obradach Adam Struzik mówił o znaczeniu gospodarczym turystyki dla Polski i Mazowsza Turystyka jest dynamicznie rozwijającą się gałęzią gospodarki, a Mazowsze przyjmuje najwięcej turystów zagranicznych w Polsce. W związku z tym musimy podnosić poziom naszych usług turystycznych, poprzez system informacji turystycznej, doskonalenia naszych produktów, a także ich komercjalizacji.
Podczas sejmiku podpisano umowę na realizację przez Mazowiecką Regionalną Organizację Turystyczną projektu „Szlaki Turystyczne Dziedzictwa Kulturalnego Mazowsza”. Szlaki te obejmą tworzone obecnie i promowane produkty turystyczne, związane z życiem i twórczością Fryderyka Chopina, z Bitwą Warszawską 1920 roku oraz z zamkami książąt mazowieckich.

Rozstrzygnięto również konkurs na najlepszy w tym roku produkt turystyczny województwa mazowieckiego. Z ósemki zgłoszonych projektów Polska Organizacja Turystyczna nagrodziła Muzeum Fryderyka Chopina w Narodowym Instytucie Fryderyka Chopina, a wyróżniła projekt Odkryj Rzekę Wisłę. Nie zabrakło również wyróżnień dla Siedlec. Centrum Informacji Turystycznej otrzymało certyfikat jakości, Polskiej Organizacji Turystycznej, a także dyplom uznania od Marszałka Województwa Mazowieckiego za prowadzoną działalność informacyjną.

Opublikowany za zgodą UMS - www.siedlce.pl

Poprawiony (wtorek, 12 listopada 2013 14:49)

 
dane dostarcza: remontuj .pl
dane dostarcza: niania .pl
Czwartek,
21 Listopad 2019
Imieniny obchodzą: Albert, Janusz, Konrad
AddThis Social Bookmark Button
Komunikacja
Współpraca medialna:
Tygodnik Siedlecki
Podlasie24.pl
Życie Siedleckie
Ogloszeniowa
Przekaz 1% podatku

Statystyka wyświetleń strony od 28.12.2004:

Dziś:5946
Wczoraj:14808
Ten tydzień:25001
Wszystkich:26261016