Joomla ServiceBest Web HostingWeb Hosting
Start Archiwum

Staże zawodowe w ZSP Nr 4 w Siedlcach

ZSP Nr 4 w Siedlcach
brydzUczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 znanego jako „Rolnik” już po raz drugi biorą udział w projekcie „Droga do  kariery” w ramach programu Leonardo da Vinci.

Poprzednia edycja zakończyła się dnia 25 września 2013 roku.
W uroczystym podsumowaniu wzięli udział zaproszeni goście- przedstawiciele władz miasta, dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych, nauczyciele języka włoskiego oraz dyrekcja szkoły i uczestnicy staży wraz z opiekunami. Uczniowie otrzymali certyfikaty Europass Mobility oraz dyplomy ukończenia kursu językowego.
Była to również okazja do podsumowania projektu i wielu wspomnień. A było co wspominać, bo uczniowie technikum rolniczego, ogrodniczego i architektury krajobrazu- razem 30 osób- przez cały rok szkolny uczyli się języka włoskiego, poznawali kulturę i tradycje Włochów. Wszystko po to, by lepiej zrozumieć pracodawców i innych ludzi z którymi spotykali się przez trzy tygodnie. Tyle bowiem trwał staż dla każdej z trzech grup. Przeloty samolotem do Rzymu odbyły się bez problemów, ale nie bez emocji, bo każdy z uczestników był początkującym pasażerem samolotu. Na miejscu uczestnicy mieli zapewnione zakwaterowanie i wyżywienie. Wolne dni spędzali na wycieczkach do Rzymu, Asyżu i innych ciekawych miejsc. Miasto Spoleto w regionie Umbria okazało się bardzo gościnne, mieszkańcy urzekali otwartością a wieczorne spacery zabytkowymi uliczkami były prawdziwą przyjemnością.
Na uczestników rozpoczętej w dniu 25 września br. drugiej edycji projektu czekają podobne atrakcje oraz gospodarze naszych staży, którzy żegnali stażystów ze smutkiem i zapraszali następne grupy.

Mirosław Stański

Poprawiony (wtorek, 19 listopada 2013 09:18)

 
dane dostarcza: remontuj .pl
dane dostarcza: niania .pl
Piątek,
22 Listopad 2019
Imieniny obchodzą: Cecylia, Jonatan, Stefan
AddThis Social Bookmark Button
Komunikacja
Współpraca medialna:
Tygodnik Siedlecki
Podlasie24.pl
Życie Siedleckie
Ogloszeniowa
Przekaz 1% podatku

Statystyka wyświetleń strony od 28.12.2004:

Dziś:14456
Wczoraj:8275
Ten tydzień:25001
Wszystkich:26277801