Joomla ServiceBest Web HostingWeb Hosting
Start Wieści Z ostatnich dni Szpital Miejski z nagrodą

Szpital Miejski z nagrodą

Urząd Miasta Siedlce
brydzSzpital Miejski w Siedlcach został wyróżniony prestiżową nagrodą w Ogólnopolskim Konkursie „Perły Medycyny”. Kapituła konkursu doceniła siedlecką placówkę za realizację projektu przebudowy i modernizacji „Starego Szpitala” przy ul. Starowiejskiej, który na remont czekał ponad 20 lat.

W warszawskim Hotelu Gromada, 23 listopada, wręczone zostały nagrody w projektach organizowanych przez Mazowieckie Zrzeszenie Handlu, Przemysłu i Usług. Jednym z tych przedsięwzięć jest Ogólnopolski Konkurs Medyczny PERŁY MEDYCYNY. Już po raz siódmy Kapituła Konkursu dokonała oceny działalności uczestników i wyłoniła laureatów w poszczególnych kategoriach konkursowych.
Pierwszą nagrodę w tym prestiżowym konkursie zdobył SP ZOZ Siedlce za zrealizowany projekt unijny, dzięki któremu zrewitalizowano zabytkowy budynek „starego szpitala”. Dzięki dofinansowaniu w ramach Działania 5.2 „Rewitalizacja miast” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013, przywrócono do życia starą część szpitala. Prace objęły wymianę i wzmocnienie konstrukcji budynku, stolarkę okienną i drzwiową, naprawę elewacji budynku. Obiekt został wyposażony w nowe instalacje: elektryczne, sanitarne i centralnego ogrzewania, ciepłej i zimnej wody, wentylacji, sieci informatycznej i telefonicznej. Na korytarzach zamontowano kamery monitoringu. Budynek jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Wokół niego powstały parkingi oraz drogi wewnętrzne i chodniki. W zmodernizowanym budynku zlokalizowano Oddział Psychiatryczny z Poddziałem Detoksykacyjnym (Alkoholowym) i Pododdziałem Dziennym Psychiatrycznym Ogólnym oraz Poradnię Leczenia Uzależnień. To nie jedyne inwestycje jakie poczynił ostatnio siedlecki SP ZOZ. W ostatnich 4 latach znacznie podwyższył on standard udzielanych świadczeń. Szpital Miejski uruchomił Oddział Kardiologiczny, Pracownię Elektrofizjologii, Poradnię Kontroli Stymulatorów i Pracownię Tomografii Komputerowej, do której zakupiono nowy tomograf. Kapituła konkursu brała również pod uwagę wdrażanie nowoczesnych metod leczenia pacjentów, a także działania na rzecz ochrony środowiska i ekologii.
Jak podkreśla dyrektor SP ZOZ Mirosław Leśkowicz, łączna wartość przeprowadzonych inwestycji to ok. 31 mln zł. Środki finansowe na ten cel pozyskano z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, WFOŚiGW, ZPORP, PFRON-u oraz od organu założycielskiego, którym jest Miasto Siedlce.

Opublikowany za zgodą UMS - www.siedlce.pl

Poprawiony (piątek, 29 listopada 2013 11:19)

 
dane dostarcza: remontuj .pl
dane dostarcza: niania .pl
Niedziela,
5 Kwiecień 2020
Imieniny obchodzą: Irena, Wincenty, Julianna
AddThis Social Bookmark Button
Komunikacja
Współpraca medialna:
Tygodnik Siedlecki
Podlasie24.pl
Życie Siedleckie
Ogloszeniowa
Przekaz 1% podatku

Statystyka wyświetleń strony od 28.12.2004:

Dziś:5923
Wczoraj:7688
Ten tydzień:25001
Wszystkich:27488525