Joomla ServiceBest Web HostingWeb Hosting
Start Wieści Z ostatnich dni Hotspoty ruszą na początku roku

Hotspoty ruszą na początku roku

 

Życie Siedleckie
Sieć już jest, ale hot-spoty jeszcze nieaktywne. Powód: oczekiwanie na opinię Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Sieć już jest, ale hot-spoty jeszcze nieaktywne. Powód: oczekiwanie na opinię Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Zakończony już w październiku projekt szerokopasmowej sieci internetowej zakłada utworzenie 35 hotspotów, czyli miejsc bezpłatnego dostępu do Internetu w miejscach publicznych, takich jak skwery, place czy jednostki podległe miastu. Mimo że wszystko pod względem technicznym jest już gotowe, z Internetu nie można jeszcze korzystać.

- Miasto Siedlce w myśl nowych przepisów związanych z regulacją rynku telekomunikacyjnego jest - podobnie jak podmioty prywatne -dostarczycielem usług telekomunikacyjnych. W związku z tym wszelkiego rodzaju świadczenia w tym zakresie - aby wszystko było zgodne z przepisami dotyczącymi rynku i konkurencji - muszą być opiniowane przez Urząd Komunikacji Elektronicznej. Złożyliśmy wniosek. Przyszła odpowiedź, że zostało wszczęte postępowanie o udzielenie koncesji - tłumaczy Paweł Mazurkiewicz, rzecznik prasowy UM. Jako realny termin rozstrzygnięcia sprawy rzecznik podaje początek nowego roku. Już teraz działa telefonia IP, wszystkie jednostki miasta mogą komunikować się ze sobą bezpłatnie - funkcjonuje nowa numeracja. Aby w przyszłym roku korzystać z Internetu w hotspotach trzeba będzie - ze względów bezpieczeństwa - zarejestrować się w bazie danych.

- Początkowo planowaliśmy udostępnianie loginu poprzez wypełnianie formularza, to jednak powodowałoby dużo komplikacji związanych z ustawą o ochronie danych osobowych. Zdecydowaliśmy więc, że trzeba będzie wysłać sms. W wiadomości zwrotnej otrzyma się hasło i login do sieci - wyjaśnia Mazurkiewicz. Jaki będzie koszt sms-a - jeszcze nie wiadomo.

Korzystając z miejskiego Internetu napotkamy też na ograniczenia jeśli chodzi o przepustowość sieci, szybkość transferu (512 kb/s) i czas korzystania z połączenia (1 godzina). - Jako beneficjent funduszy unijnych nie możemy negatywnie wpływać na konkurencję - zaznacza rzecznik. (...)

MT
Cały tekst w ŻS z 20 grudnia
Można go również przeczytać na stronach Życia Siedleckiego

 

Poprawiony (poniedziałek, 23 grudnia 2013 08:46)

 
dane dostarcza: remontuj .pl
dane dostarcza: niania .pl
Niedziela,
23 Luty 2020
Imieniny obchodzą: Romana, Izabela, Damian
AddThis Social Bookmark Button
Komunikacja
Współpraca medialna:
Tygodnik Siedlecki
Podlasie24.pl
Życie Siedleckie
Ogloszeniowa
Przekaz 1% podatku

Statystyka wyświetleń strony od 28.12.2004:

Dziś:3017
Wczoraj:21984
Ten tydzień:25001
Wszystkich:27119989