Joomla ServiceBest Web HostingWeb Hosting
Start Wieści Z ostatnich dni Razem'89: gra edukacyjna dla szkół z Mazowsza

Razem'89: gra edukacyjna dla szkół z Mazowsza

Razem'89: gra edukacyjna dla szkół z Mazowsza

Jak przygotować kampanię wyborczą i jakimi prawami rządzi się demokracja? Tego m.in. dowiedzą się uczniowie, którzy 16 kwietnia wezmą udział w grze symulacyjnej związanej z 25. rocznicą pierwszych wolnych wyborów w 1989 roku. Inicjatywa adresowana jest do szkół ponadgimnazjalnych z Mazowsza. Zgłoszenia przyjmowane są do 11 kwietnia.

Zadaniem gry jest stworzenie podstawowych założeń kampanii wyborczej i przeprowadzenie jej symulacji. Uczniowie będą przygotowywać plakaty, ulotki, piosenki i konferencje prasowe dla kandydatów, których profile otrzymają. Trwającą od 4 do 6 godzin grę kończą wybory. Uczestnicy wcielą się w członków sztabów wyborczych oraz media (uczestnicy aktywni), a także w wyborców (uczestnicy bierni, uaktywniający się tylko w końcowym głosowaniu).

Grę symulacyjną, która 16 kwietnia odbędzie się w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie, przeprowadzić mogą również nauczyciele we wszystkich zainteresowanych szkołach ponadgimnazjalnych na Mazowszu. Chęć udziału można zgłosić do 11 kwietnia, rejestrując się na stronie internetowej Mazowieckiego Kuratora Oświaty (www.kuratorium.waw.pl). Po rejestracji na wskazany adres mailowy zostaną przesłane niezbędne materiały pomocnicze do przeprowadzenia zajęć.

Projekt „Kandydaci. Symulacja kampanii wyborczej i wyborów prezydenckich” jest wspólną inicjatywą Wojewody Mazowieckiego, Mazowieckiego Kuratora Oświaty oraz Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Wydarzenie wpisuje się w obchody 25. rocznicy przeprowadzenia pierwszych wolnych wyborów 4 czerwca 1989 roku. Mazowiecki Urząd Wojewódzki dołączył do koalicji Razem’89, zrzeszającej organizacje pozarządowe, samorządy, szkoły i wszystkie instytucje, które świętują to niezwykłe wydarzenie w historii naszego kraju. Najnowsze aktualności, kalendarium inicjatyw w województwie i wspomnienia wojewody mazowieckiego dostępne są na stronie www.mazowieckie.pl, pod banerem Razem’89.

Informacja Prasowa

Zespół prasowy wojewody mazowieckiego

 
dane dostarcza: remontuj .pl
dane dostarcza: niania .pl
Wtorek,
21 Styczeń 2020
Imieniny obchodzą: Agnieszka, Inez, Jarosław
AddThis Social Bookmark Button
Komunikacja
Współpraca medialna:
Tygodnik Siedlecki
Podlasie24.pl
Życie Siedleckie
Ogloszeniowa
Przekaz 1% podatku

Statystyka wyświetleń strony od 28.12.2004:

Dziś:1778
Wczoraj:7325
Ten tydzień:9103
Wszystkich:26792043