Joomla ServiceBest Web HostingWeb Hosting
Start Wieści Z ostatnich dni Afrykański pomór świń (ASF): powiat łosicki poza strefą buforową

Afrykański pomór świń (ASF): powiat łosicki poza strefą buforową

Afrykański pomór świń (ASF): powiat łosicki poza strefą buforową

Od 31 marca decyzją Komisji Europejskiej ze strefy buforowej został wyłączony powiat łosicki. Na jego terenie przestały obowiązywać obostrzenia dotyczące eksportu, hodowli i transportu trzody chlewnej. Do piątku zostało skupionych ponad 11 tys. przerośniętych tuczników, za które rolnicy będą mogli uzyskać rekompensaty.

Powiat łosicki był włączony do strefy buforowej  wcześniejszą decyzją KE z 18 lutego Skutkowało to m.in. zakazem eksportu wieprzowiny do krajów Unii Europejskiej oraz dodatkowymi ograniczeniami dotyczącymi hodowli i transportu trzody chlewnej. Po zmniejszeniu strefy buforowej obejmie ona 19 gmin z 4 powiatów województwa podlaskiego.

Od otrzymania pod koniec czerwca 2013 r. informacji o ASF na Białorusi, wojewódzkie służby monitorują sytuację na Mazowszu. Prowadzone są szkolenia lekarzy weterynarii, członków kół łowieckich oraz policjantów i pracowników inspekcji transportu drogowego. Prowadzono również akcję informacyjną wśród hodowców świń oraz sprawdzano też stan magazynów epizootycznych, działanie kolumny ubojowej oraz dane rzeźni i zakładów utylizacji. Inspekcja prowadzi wzmożone kontrole samochodów przewożących trzodę chlewną. Na przejściach granicznych na lotniskach Chopina i w Modlinie rozwieszono dodatkowe plakaty przypominające o zakazie wwozu produktów pochodzenia zwierzęcego. Celnicy kontrolują również przesyłki.

Więcej informacji znajduje się pod linkiem:

http://www.minrol.gov.pl/pol/Informacje-branzowe/Informacje-o-Afrykanskim-Pomorze-Swin-ASF

Informacja Prasowa
Zespół prasowy wojewody prasowego

Poprawiony (wtorek, 01 kwietnia 2014 08:24)

 
dane dostarcza: remontuj .pl
dane dostarcza: niania .pl
Sobota,
18 Styczeń 2020
Imieniny obchodzą: Piotr, Małgorzata
AddThis Social Bookmark Button
Komunikacja
Współpraca medialna:
Tygodnik Siedlecki
Podlasie24.pl
Życie Siedleckie
Ogloszeniowa
Przekaz 1% podatku

Statystyka wyświetleń strony od 28.12.2004:

Dziś:1034
Wczoraj:6902
Ten tydzień:25001
Wszystkich:26768969