Joomla ServiceBest Web HostingWeb Hosting
Start Aktualności

Aktualności - kultura

Filtr tytułów     Wyświetl: 
# Tytuł artykułu Autor Odsłony
1 Zapowiedzi wybranych propozycji na listopad 2012 Wojciech Iwanowski 1034
 
Kultura
 • Kacper z Gręzówki laureatem konkursu rzeźbiarskiego
  Kacper Sadło z Gręzówki, na co dzień uczeń Zespołu Szkół nr 1 im. H. Sienkiewicza w Łukowie, został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu „Dziedzictwo zamknięte w drewnie”. Za wykonanie płaskorzeźby ryby zdobył trzecie miejsce.
 • Warsztaty w łukowskim muzeum
  Muzeum Regionalne w Łukowie organizuje jak co roku w okresie przedświątecznym Warsztaty Bożonarodzeniowe. Już można się zapisywać. Zajęcia rozpoczną się 2 grudnia.
 • ŁOK: spektakl dla najmłodszych
  Na scenie Łukowskiego Ośrodka Kultury wystąpią aktorzy Teatru Urwis. Wystawią spektakl pod tytułem „Król zwierząt”. Na przedstawienie zaproszeni zostali najmłodsi mieszkańcy miasta i powiatu.
 • Miętne: „Przemijanie” w dworku
  Powiatowe Centrum Kultury i Promocji oraz Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Miętnem zapraszają na wieczór poetycki PRZEMIJANIE. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 21 listopada o godz. 19:00 w miętneńskim dworku.
 • 19 listopada o godz. 19.00 w sali widowiskowej „Podlasie” Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach odbędzie się koncert Macieja Turkowskiego i zespołu Apple Pie.
 • Znane reportażystki odwiedzą Radzyń
  Miejska Biblioteka Publiczna im. Zenona Przesmyckiego w Radzyniu Podlaskim zaprasza na spotkanie z reportażystkami Polskiego Radia Hanną Bogoryja - Zakrzewską i Katarzyną Błaszczyk, autorkami książki „Zdarzyło się naprawdę. Opowieści reporterskie”, które odbędzie się 19 listopada o godzinie 17:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radzyniu Podlaskim.
 • Zakończenie 22. Międzynarodowego Pleneru Malarskiego „Sztuka bez granic”
  16 listopada w Domu Pracy Twórczej "Reymontówka" w Chlewiskach odbędzie się uroczyste zakończenie 22. Międzynarodowego Pleneru Malarskiego „Sztuka bez granic”. Swoje prace zaprezentuje 17 artystów z Polski, Niemiec, Słowacji, Litwy, Grecji Ukrainy, o znaczącym dorobku twórczym, reprezentujących różne techniki, wypowiedzi artystyczne i kierunki w malarstwie i rzeźbie.
 • Zbliża się III Regionalny Przegląd Teatrów Obrzędowych w Mordach
  23 listopada w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mordach odbędzie się III Regionalny Przegląd Teatrów Obrzędowych. Wydarzenie jest adresowane do amatorskich grup teatralnych, które przygotowują spektakle obrzędowe w oparciu o tradycje ludowe z terenu Mazowsza i Podlasia.
 • Jesienna Biesiada „Senior Show”
  Sokołowski Ośrodek Kultury w ramach obchodów Miejskiego Dnia Seniora zaprasza na Jesienną Biesiadę „Senior Show”, która odbędzie się 20 listopada o godz. 17:00.
 • Konkurs Poezji i Prozy ks. Jana Twardowskiego - SZMARAGDOWY PASIKONIK
  28 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Ulanie - Majoracie odbędą się Eliminacje do Konkursu Poezji i Prozy ks. Jana Twardowskiego - SZMARAGDOWY PASIKONIK. Początek o godz. 10.30.
 • Kino Łuków: propozycje na weekend
  Na ekranie Kina Łuków od piątku 15 listopada będzie można oglądać trzy nowe filmy. Wyświetlane będą „Rodzina Addamsów”, „Zombieland: Kulki w łeb” oraz „Ukryta gra”.
 • Marta z Łukowa na podium w Krakowie
  Marta Wardak, wokalistka Szkolnego Studia Piosenki z Łukowa, zajęła trzecie miejsce na Festiwalu Dzieci i Młodzieży „Piosenki Jana Wojdaka” w Krakowie. Jej młodsza siostra Julia zdobyła tam wyróżnienie. W nagrodę Marta i Julia otrzymały zaproszenie na międzynarodowy festiwal do Grecji.
 • Łuków: Fabryka Piosenki zaśpiewa piosenki Janusza Kofty
  Wokaliście Fabryki Piosenki, działającej w Łukowskim Ośrodku Kultury zapraszają na pierwszy w tym sezonie koncert. Odbędzie się on w piątek 22 listopada. Usłyszymy na nim najpiękniejsze tekstu Janusza Kofty.
 • Siedlce: VI Międzyszkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej i Wojskowej
  14 listopada w Szkole Podstawowej nr 10 im. Księżnej Aleksandry Ogińskiej w Siedlcach odbył się VI Międzyszkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej i Wojskowej. W konkursie, w dwóch kategoriach wiekowych, zaprezentowali się uczniowie wszystkich szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Siedlce oraz Katolickiego Zespołu Edukacyjnego w Siedlcach.
 • „Jesienna Nutka” - koncert w Klubie Seniora w Bacikach Dalszych
  W sobotę, 16 listopada o godz. 15.00 w Klubie Senior Plus w Bacikach Dalszych odbędzie się koncert „Jesienne Nutka”.
 • Konkurs literacki im. Romualda III Mikoszewskiego - trwają zgłoszenia
  Do 15 listopada Łosicki Dom Kultury przyjmuje zgłoszenia w ramach 24. edycji ogólnopolskiego konkursu literackiego im. Romualda III Mikoszewskiego ph. „Ziemia najbliższa”. Warunkiem uczestnictwa jest wysłanie zestawu trzech wierszy. Pula nagród to 8,5 tys. złotych.
 • Każdy człowiek nosi w sobie własną historię
  11 listopada, w sali widowiskowo-kinowej Radzyńskiego Ośrodka Kultury, odbył się spektakl teatralny pt. „Błękitny Express”. Wydarzenie stanowiło jeden z elementów miejskich obchodów Narodowego Święta Niepodległości.
 • Koncert „Muzyczna Lekcja Patriotyzmu” już za nami
  Do Parafii Św. Jana Chrzciciela w Czerwonce zawitali wspaniali artyści i muzycy Teatru Wielkiego Opery Narodowej, Polskiej Opery Królewskiej, Teatru Muzycznego w Łodzi, Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego i scen warszawskich. Przyjechali na zaproszenie Samorządu Województwa Mazowieckiego, Gminy Sokołów Podlaski oraz Parafii Św. Jana Chrzciciela w Czerwonce Grochowskiej, by zaprezentować piosenki z repertuaru patriotycznego pod nazwą „Muzyczna Lekcja Patriotyzmu”.
 • Trwa Międzynarodowy Plener Malarski „Barwy Mazowsza 2019”
  W Domu Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach goszczą artyści z Polski i zagranicy na Międzynarodowym Plenerze Malarskim „Barwy Mazowsza”. Organizatorem pleneru jest Starostwo Powiatowe w Siedlcach i Dom Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach.
 • VII Zaduszki Literackie w Siedleckiej Książnicy
  Miejska Biblioteka Publiczna w Siedlcach zaprasza na VII Zaduszki Literackie z udziałem pisarki Anny Kamińskiej.
 • Więcej Światła Łuków. Wystawa Artura Rychty /ZDJĘCIA/
  W Galerii PROwizorium Łukowskiego Ośrodka Kultury odbyło się otrawcie wystawy zdjęć młodego łukowianina Artura Rychty. Nosi ona tytuł „Więcej Światła Łuków”. Powstała w ramach projektu, na który młody fotograf otrzymał stypendium burmistrza.
 • 41. Zaduszki Jazzowe w Sokołowie Podlaskim już za nami!
  Trzy znakomite koncerty i wspaniała wystawa "Made in Jazz" złożyły się na tegoroczne 41. Zaduszki Jazzowe.
 • Świąteczny konkurs łukowskiego muzeum
  Muzeum Regionalne w Łukowie i Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łukowskiej organizują kolejną edycję konkursu „Najpiękniejsza łukowska choinka i ozdoba choinkowa”. Termin przyjmowania prac wyznaczono na 13 grudnia.
 • Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych w Boćkach
  Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” i Stowarzyszenie Klekociaki zapraszają na wieczornicę wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych z okazji 101. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
 • Dyskusyjny Klub Książki zaprasza
  Choć na drzewach pozostały już ostatnie liście, a wieczorami towarzyszą nam pierwsze przymrozki, nie tracimy energii czytelniczej, tak na kolejne spotkanie zaprasza Dyskusyjny Klub Książki działający przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Siemiatyczach.
 • Adamów: artystyczne warsztaty w bibliotece
  Gminna Biblioteka Publiczna w Adamowie, wspólnie z Uniwersytetem Ludowym, organizują kolejne warsztaty artystyczne. Tym razem będzie można poznać tajniki szydełkowania. Warsztaty odbędą się w najbliższą sobotę, 16 listopada.
 • Kolejny sukces Oliwii z Fabryki Piosenki ŁOK
  Oliwia Dzido z Fabryki Piosenki Łukowskiego Ośrodka Kultury została laureatką Konkursu Pieśni Patriotycznej im. Ryszarda Kaczorowskiego „Ojczyzno moja najmilsza”. W swojej kategorii wiekowej wyśpiewała drugie miejsce.
 • Alina Jurczuk z Siemiatycz nagrodzona w konkursie fotograficznym „Podlaskie ślady – człowiek, miejsce, kultura”
  Alina Jurczuk z Siemiatycz otrzymała wyróżnienie w konkursie fotograficznym „Podlaskie ślady – człowiek, miejsce, kultura”. Rozstrzygnięcie miało miejsce podczas V Forum Aktywności Osób Starszych. Jury pod przewodnictwem znakomitego białostockiego fotografika Michała Hellera przyznało dwie nagrody główne i pięć wyróżnień. Nagrody wręczał m.in. wicemarszałek woj. podlaskiego Marek Olbryś.
 • „Dni Niepodległej” w Muzeum Regionalnym w Siedlcach
  10 i 11 listopada w Muzeum Regionalnym w Siedlcach odbyły się "Dni Niepodległej". Był to cykl wykładów, wystaw i prezentacji o tematyce niepodległościowej.
 • Ostatnie pożegnanie dr Izabelli Galickiej - odkrywczyni obrazu El Greca
  - Spotykamy się dzisiaj, żeby pożegnać osobę wyjątkową; powszechnie szanowaną, lubianą i cenioną. Przez licznych przyjaciół - kochaną. Żegnamy wybitnego historyka sztuki, pedagoga, wykładowcę uniwersyteckiego, odznaczoną Krzyżem Oficerskim Odrodzenia Polski, Złotym Medalem Zasłużony kulturze Gloria Artis, Medalem 100-lecia Odzyskania Niepodległości - powiedział wicepremier, minister kultury podczas uroczystości pogrzebowej dr Izabelli Galickiej. Msza św. żałobna została odprawiona 13 listopada w Kościele św. Karola Boromeusza w Warszawie. Jej ciało spoczęło na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. Wybitną historyk sztuki żegnali dziś przedstawiciele władz państwowych, przyjaciele i rodzina. Dr Izabella Galicka zmarła 1 listopada. Miała 88 lat.
 • Galeria Podlaska ma nowego kierownika
  Renata Sobczak została nowym kierownikiem Galerii Podlaskiej w Białej Podlaskiej.
 • Duncan Carmichael „Młodość na dłużej”
  Starzenie się jest naturalną i nieodłączną częścią życia. Mimo to większość ludzi obawia się tego procesu i jego skutków dla ciała i umysłu. A gdybyśmy tak mogli odsunąć te negatywne skutki w czasie i do końca życia pozostać w dobrej kondycji fizycznej i psychicznej? Oto dobra wiadomość: Możemy!
 • W Czartajewie odbędzie się „Bitwa na słowa”
  Zespół Szkół Technicznych im. W. St. Reymonta w Czartajewie zaprasza uczniów szkół podstawowych do wzięcia udziału w VII Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „Bitwa na słowa”. Konkurs odbędzie się 27 listopada o godz. 9.00 w świetlicy Internatu ZST w Czartajewie. Przewidywany czas trwania konkursu to około 3 godzin (w zależności od liczby uczestników).
 • NoveKino Siedlce - repertuar
  W dniach 15-21 listopada w siedleckim kinie będzie można obejrzeć następujące filmy:
 • ŁOK: konkurs na Kartkę Bożonarodzeniową
  Łukowski Ośrodek Kultury rozpoczyna przyjmowanie prac od osób, które zechcą wziąć udział w corocznym konkursie plastycznym na Kartkę Bożonarodzeniową. Termin na przyjmowanie prac wyznaczono na 30 listopada.
 • Górzno: koncert patriotyczno-historyczny
  16 listopada w hali sportowej odbędzie się uroczysty koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Artyści wykonają utwory o charakterze patriotyczno- historycznym. Wydarzenie zorganizowane przez gminę Górzno wpisuje się w obchody Święta Niepodległości.
 • Inspiracją były wiersze czytane przez mamę
  Promocja tomiku wierszy Hanny Guz zatytułowanego „Sen o poezji” odbyła się 8 listopada w wypełnionej po brzegi sali kameralnej Radzyńskiego Ośrodka Kultury. – Jest to już siódma pozycja wydana w ramach „Radzyńskich Wędrówek Literackich”, cyklu prowadzonego przez Radzyńskie Stowarzyszenie „Podróżnik” działającego przy ROK – poinformował Robert Mazurek.
 • Warsztaty wyrobu mydła naturalnego
  Pragniesz stosować kosmetyki bez sztucznych i szkodliwych składników? Chcesz zrobić swoje własne mydło, ale obawiasz się wykonać je samodzielnie? A może szukasz oryginalnego pomysłu na świąteczny prezent? Jeżeli tak, to te warsztaty są dla ciebie!
 • „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków” w ZPO2
  Po raz drugi jedna z sieci sklepów zorganizowała ogólnopolską akcję promującą czytelnictwo wśród najmłodszych uczniów „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Każda szkoła podstawowa w Polsce, by móc przystąpić do akcji, otrzymała bezpłatne pakiety konkursowe, które zawierały książki, maskotki, scenariusze zajęć, albumy i naklejki do dokumentowania codziennego czytania oraz zakładki do książek.
 • Tym razem Cieszkowski
  Już 17 listopada (niedziela) o godz. 17.00 w Domu Gdańskim w Węgrowie będzie można obejrzeć spektakl poetycki „Cieszkowski - człowiek a osoba, czyli poetycko-muzyczne rozważania o Romantyzmie"!
 • Koncert pieśni patriotycznych w Drohiczynie
  W ramach obchodów 101. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, w Drohiczynie odbył się koncert patriotyczny.
 • ZACZYTANA JESIEŃ - wygraj zestaw książek!
  Ciekawa lektura, filiżanka ulubionej herbaty i domowe pielesze to przepis na dobre samopoczucie jesienną porą. Długie jesienne wieczory sprzyjają spotkaniom z interesującą książką. Na początku tygodnia w ramach cyklu „Zaczytana jesień” będziemy obdarowywać naszych czytelników zestawem wartościowych książek.
 • Siostry Natalia i Justyna Dyjak laureatkami konkursu „Ojczyzno moja najmilsza”
  10 listopada w Lubelskim Centrum Spotkania Kultur wybrzmiały patriotyczne pieśni, poezja i proza. Na scenie w Sali Operowej CSK odbył się Koncert Galowy 11. Konkursu Poezji, Prozy i Pieśni Patriotycznej im. Ryszarda Kaczorowskiego „Ojczyzno moja najmilsza”. Zwieńczeniem koncertu było odczytanie protokołu oraz wręczenie nagród i wyróżnień laureatom konkursu.
 • „Czytanie dla Niepodległej” w łukowskiej „Piątce”
  Kim jest patriota? Kiedy Polska odzyskała niepodległość? - to pytania, na które odpowiedź poznawali uczniowie z klasy 0B ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Łukowie. Obchodzili oni Narodowe Święto Niepodległości biorąc udział w akcji „Czytanie dla Niepodległej”.
 • Siemiatycze: IV Festiwal Pieśni i Tańców Polskich
  Po raz czwarty w Siemiatyczach odbył się Festiwal Pieśni i Tańców Polskich. Tegorocznej edycji przyświecały słowa - „Myśląc Ojczyzna” kompozytorzy polscy w hołdzie Niepodległej. W niedzielę, 10 listopada przed siemiatycką publicznością z repertuarem zaczerpniętym z wielu źródeł wystąpili tancerze i muzycy reprezentujący różne style muzyczne, różny wiek, różne talenty.
 • Małe Podlasie... Od 35 lat tańczą, uczą patriotyzmu, wychowują kolejne pokolenia
  Mieszkając w Siemiatyczach nie można nie znać Zespołu Pieśni i Tańca Małe Podlasie. Tu niemal każdy mieszkaniec chociaż przez jakiś czas tańczył w zespole, tańczyły jego dzieci, dzieci sąsiadów, znajomych... A jeśli nawet nie, to na pewno widział nieraz koncerty zespołu, który występuje pod dachem i pod gołym niebem, w ośrodku kultury, w hali, w szkole, w amfiteatrze. Tańczą na scenie, na boisku na ulicy... Pełnią warty honorowe w kościele, są na procesjach...
 • 61. Siedleckie Zaduszki Jazzowe
  Od nowatorskich eksperymentów, poprzez żywiołową, bezpretensjonalną zabawę, do ukłonu w stronę estradowej klasyki. 61. Siedleckie Zaduszki Jazzowe zapewniły publiczności muzyczną różnorodność. Gwiazdą wieczoru była znana polska wokalistka Danuta Błażejczyk.
 • Patriotyzm jest w nas, tylko trzeba go zbudzić... Montaż słowno - muzyczny w Małaszewiczach
  W Zespole Szkół im. K. Makuszyńskiego w Małaszewiczach odbył się montaż słowno - muzyczny pt. „Z pieśnią przez dzieje Polski”. Tym samym w gminie Terespol zainaugurowano obchody 101. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę.
 • Monodramy na scenie Łukowskiego Ośrodka Kultury
  W Łukowie trwa Moc Kultury. To cykl wydarzeń, w ramach których odbyła się m.in. Łukowska Moc Teatralna. Przez dwa dni na scenie prezentowali się młodzi miłośnicy teatru. W piątkowy wieczór 9 listopada można było obejrzeć m.in. występy Emilii Orzeł z Łukowa i Aleksandry Dudyk z Białej Podlaskiej.
 • Łuków: wystawa zdjęć Artura Rychty
  „Więcej światła” to tytuł wystawy młodego łukowianina Artura Rychty, pasjonata fotografii. Jego prace będzie można zobaczyć w Galerii PROwizorium Łukowskiego Ośrodka Kultury. Otwarcie wystawy odbędzie się w środę 13 listopada o godzinie 18.00.
 • dane dostarcza: remontuj .pl
  dane dostarcza: niania .pl
  Niedziela,
  17 Listopad 2019
  Imieniny obchodzą: Waleria, Salomea, Grzegorz
  AddThis Social Bookmark Button
  Komunikacja
  Współpraca medialna:
  Tygodnik Siedlecki
  Podlasie24.pl
  Życie Siedleckie
  Ogloszeniowa
  Przekaz 1% podatku

  Statystyka wyświetleń strony od 28.12.2004:

  Dziś:210
  Wczoraj:10109
  Ten tydzień:25001
  Wszystkich:26204259