Joomla ServiceBest Web HostingWeb Hosting
Start Turnieje szachowe

Szachy

III Liga Mazowiecka w szachach

Skoczek Siedlce

Zakończyły się rozgrywki  Drużynowych Mistrzostw Mazowsza w sezonie 2012/2013.
W ostatnich dwóch meczach rozegranych w Mińsku Mazowieckim drużyna Skoczka Siedlce odniosła 2 zwycięstwa nad drużynami  UKS MDK Otwock. Z drugą drużyną Otwocka Siedlczanie wygrali 4-1 a z pierwszą 3-1. Punkty dla Siedlec zdobyli: Marcin Myć – 1, Sławomir Kurpiewski, Adam Łukasik i Mirosław Barański – po 2.
Ostatecznie z dorobkiem 10 pkt drużyna Skoczka Siedlce uplasowała się na 6 miejscu w tabeli. Poziom tegorocznych rozgrywek III Ligi Mazowieckiej w szachach był niezwykle wyrównany. Rozgrywki ostatecznie wygrała drużyna UKS Szchylice Chylice – 14 pkt, przed drużynami MTSZ Mińsk Mazowiecki oraz Polonii Warszawa – po 12 pkt. Pierwsze dwie drużyny wywalczyły awans do drugiej ligi centralnej. Siedlczanom na osłodę zostały bardzo dobre wyniki indywidualne: 1 miejsce Marcina Mycia na pierwszej szachownicy – 6,5 pkt, 4 miejsce Sławomira Kurpiewskiego na 2 szachownicy – 5 pkt oraz 1 miejsce Adama Łukasika na trzeciej szachownicy potwierdzone zdobyciem normy na pierwszą kategorię. Podsumowanie rozgrywek i wręczenie pamiątkowych pucharów i medali odbędzie się 10 marca w siedzibie Polskiego Związku Szachowego w Warszawie ul. Aleje Jerozolimskie 49. Szczegółowa informacja na temat tegorocznych rozgrywek III Ligi Mazowieckiej w szachach znajduje się na portalu Mazowieckiego Związku Szachowego http://www.mzszach.pl/ oraz programu sędziowskiego ChessArbiter Pro http://www.chessarbiter.com/turnieje/2012/tdr_4220/index.html.

Redakcja - Skoczek Siedlce

Poprawiony (czwartek, 28 lutego 2013 14:14)

 

Grand Prix Siedlec 2013 w szachach

Skoczek Siedlce

W sobotę 9 lutego w Publicznym Gimnazjum Nr 3 w Siedlcach odbył się drugi z cyklu turniejów szachowych Grand Prix Siedlec 2013 pod patronatem Prezydenta Miasta Siedlce.
 
Zwyciężył Adam Łukasik ze Skoczka Siedlce – uzyskując 6,5 pkt z 7 partii. Miejsca na podium zajęli także zawodnicy siedleckiego „Skoczka”: 2. Sławomir Kurpiewski. 3. Andrzej Czapla – obaj po 5,5 pkt.
 
Kolejne miejsca z 5 pkt zajęli:
4. Piotr Puszkarski – Biała Podlaska – zwycięzca jednocześnie klasyfikacji szkół ponadgimnazjalnych.
5. Zbigniew Litwiniec. 6 Andrzej Litwiniec – obaj Radzyń Podlaski.
W turnieju uczestniczyło łącznie 37 zawodników. Szczegółowe wyniki turnieju są opublikowane na stronie programu sędziowskiego ChessArbiter Pro: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2013/ti_608/

Klasyfikację uczniów gimnazjów  wygrał Adam Żebrowski – z Węgrowa – 4 pkt.  Wśród uczniów szkół podstawowych klas IV – VI najlepsza była Marianna Majewska z Gimnazjum w Węgrowie, a uczniów klas I – III – Kacper Czapla ze Szkoły Podstawowej Nr 6 w Siedlcach.

Kolejny turniej odbędzie się 2 marca br. Organizator – Klub Szachowy „Skoczek” Siedlce wszystkich miłośników królewskiej gry serdecznie zaprasza.

Redakcja - Skoczek Siedlce

Poprawiony (wtorek, 12 lutego 2013 12:37)

 

Przegrana i remis Skoczka

Skoczek Siedlce

W meczach 5 i 6 rundy III Ligi Mazowieckiej w szachach drużyna Skoczka Siedlce przegrała nieoczekiwanie z warszawską Agape Białołęka 2 – 3 oraz zremisowała z Roszmenami Piastów 2,5 – 2,5. Punkty dla Siedlec zdobyli: Marcin Myć – 2, Adam Łukasik – 1,5 i Sławomir Kurpiewski – 1. Lepiej spisała się drużyna MTSz Mińsk Mazowiecki, która pokonała zespół Roszmenów Piastów 3 – 2 i zremisowała z Agape Białołęka 2,5 – 2,5. Punkty dla Mińska zdobyli: Anna Delekta - 2, Marcin Zychowicz 1,5, Robert Brewczyński i Dariusz Aniszewski –  po 1.
 
Po 6 rundach rozgrywek Skoczek Siedlce zajmuje 5 miejsce a  MTSz Mińsk Mazowiecki – szóste. Bezpośredni pojedynek obu drużyn odbędzie się w 7 rundzie rozgrywek – 17 lutego o godz. 10.00 w Szkole Podstawowej Nr 6 w Siedlcach ul. Sienkiewicza 49. Serdecznie zapraszamy!
 
Szczegółowe wyniki rozgrywek na stronie: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2012/tdr_4220/index.html

Redakcja - Skoczek Siedlce

Poprawiony (środa, 30 stycznia 2013 17:14)

 

III Liga Mazowiecka

Skoczek Siedlce

Bardzo dobrze wypadły drużyny naszego regionu KSz. Skoczek Siedlce i MTSz Mińsk Mazowiecki w 3 i 4 rundzie III Ligi Mazowieckiej w szachach. Podczas zjazdu, który odbył się 20 stycznia w Siedlcach obie wygrały z drużyną dotychczasowego lidera rozgrywek UKS Szachylice Chylice w jednakowym stosunku 3,5 do 1,5 oraz zremisowały z Entropią Warszawa 2,5 – 2,5. Punkty w obu meczach zdobyli: dla Siedlczan Adam Łukasik – 2, Marcin Myć i Tomasz Sikorski 1,5, Sławomir Kurpiewski – 1, a dla Mińszczan: Jacek Jóźwik – 2, Michał Kopczyński i Jakub Suliborski – po 1,5, Robert Brewczyński i Pola Parol – po 0,5. Dzięki dobrej postawie zawodników w meczach 3 i 4 rundy obie drużyny awansowały w tabeli rozgrywek Skoczek Siedlce na 3 miejsce a MTSz Mińsk Mazowiecki na 6. W rozgrywkach uczestniczy 10 zespołów. Szczegółowe wyniki ligi można obserwować na stronie internetowej: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2012/tdr_4220/final_standings_teams&;4.html
 
Na zdjęciu: Marcin Myć, wgłębi Adam Łukasik i Tomasz Sikorski

Redakcja - Skoczek Siedlce

Poprawiony (środa, 30 stycznia 2013 17:13)

 

Grand Prix Siedlec 2013 w szachach

Skoczek Siedlce

alt48. zawodników wystartowało w pierwszym tegorocznym turnieju z cyklu Grand Prix Siedlec 2013 w szachach pod patronatem Prezydenta Miasta Siedlce.
Turniej rozegrany w sobotę 5 stycznia br. wygrał mistrz Marcin Myć ze Skoczka Siedlce uzyskując 6 pkt z 7 partii. Kolejne miejsca zajęli także zawodnicy Skoczka Siedlce 2. Adam Łukasik 3. Sławomir Kurpiewski 4. Tomasz Sikorski – wszyscy po 5,5 pkt.
Tomek Sikorski wygrał jednocześnie klasyfikację uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Najlepszym wśród gimnazjalistów okazał się Filip Delekta – 5pkt – reprezentant Stilonu Gorzów - uczeń Gimnazjum w Mokobodach. Wśród uczniów szkół podstawowych klas IV – VI najlepszym był Krystian Kobryń ze Szkoły Podstawowej Nr 11 w Siedlcach, a klas I – III Paweł Węgrzyniak ze Szkoły Podstawowej w Międzyrzecu Podlaskim. Obaj uzyskali po 4 pkt.
Szczegółowe wyniki turnieju zostały zamieszczone na stronie internetowej programu sędziowskiego: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2013/ti_25/.
Po turnieju miało miejsce wręczenie pucharów i dyplomów za ubiegłoroczny cykl rozgrywek Gran Prix Siedlec. O wynikach informowaliśmy przed miesiącem. Okazałe puchary i statuetki dla zwycięzców ufundował Prezydent Miasta Siedlce, który przekazał uczestnikom życzenia, aby nadal mieli siłę i zdrowie uprawiać tak szlachetną dyscyplinę sportu i promować nasze miasto. Na zdjęciach  pierwsza trójka Grand Prix Siedlec 2012 oraz najmłodsi zawodnicy Paweł Węgrzyniak i Piotr Delekta.
Kolejny turniej odbędzie się 9 lutego w Publicznym Gimnazjum Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi ul. Sekulska 10.

Redakcja - Skoczek Siedlce

Poprawiony (wtorek, 15 stycznia 2013 17:40)

 

III Liga Mazowiecka

Skoczek Siedlce

13 stycznia br. rozpoczęły się rozgrywki III Ligi Mazowieckiej w szachach. Biorąca w nich udział drużyna Skoczka Siedlce rozpoczęła sezon ze zmiennym szczęściem. W meczu 1 rundy pokonała faworyzowaną drużynę Polonii Warszawa 3 – 2. Punkty dla Siedlec zdobyli: Sławomir Kurpiewski i Tomasz Sikorski – po 1, Marcin Myć i Adam Łukasik – po 0,5. W drugim meczu Skoczek Siedlce uległ po zaciętej walce Hetmanowi Warszawa 2 – 3. Dla Siedlec punkty zdobyli: Marcin Myć i Adam Łukasik po 1.
Druga drużyna naszego regionu MTSz Mińsk Mazowiecki przegrała minimalnie 2 mecze z drużynami Hetmana i Polonii Warszawa w identycznym stosunku 2 – 3. Punkty dla Mińszczan zdobyli: Paweł Parol – 1,5, Robert Brewczyński i Jakub Suliborski – po 1 oraz Artur Suliborski – 0,5. 
Wszystkie mecze rozgrywano na obiektach Polonii Warszawa. Kolejne 2 rundy rozgrywek już za tydzień – 20 stycznia. Kluby Skoczka Siedlce i MTSz-u   zagrają w Siedlcach na przemian z teamami Entropii Warszawa oraz UKS Szachylice Chylice. Rozgrywki odbędą się w Szkole Podstawowej Nr 6 przy ul. Sienkiewicza 49. Początek zawodów o godz. 10.00. Zapraszamy.
Szczegółowe wyniki rozgrywek można śledzić na stronie internetowej:
http://www.chessarbiter.com/turnieje/2012/tdr_4220/.

Redakcja - Skoczek Siedlce

Poprawiony (wtorek, 15 stycznia 2013 17:44)

 

Indywidualne Mistrzostwa Siedleckich Szkół w Szachach

W dniu 14.11.2012 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Siedlcach odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Siedleckich Szkół w Szachach. W turnieju wystartowało 50 zawodników z różnych siedleckich szkół. Trzech zawodników legitymowało się rankingiem międzynarodowym. Zawody odbyły się w świetlicy szkolnej w ZSP  Nr 4 w Siedlcach. Organizatorem zawodów był wychowawca świetlicy pan prof. Zdzisław Stefanoff.
Turniej został rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund tempem 10 minut na zawodnika.
Po zaciętej walce wyłoniono medalistów w poszczególnych kategoriach wiekowych.

SZKOŁY PODSTAWOWE KLASY I-III
1. Czapla Kacper   SP Nr 6  6,0
2. Przestrzelski Szymon  SSP STO  5,0
3. Goś Marcel    SSP STO  5,0

SZKOŁY PODSTAWOWE KLASY IV-VI
1. Niedziółka Szymon   SP Nr 3  6,0
2. Piskorski Filip   SSP STO  6,0
3. Gajewska Marta   SP Nr 11  6,0

SZKOŁY GIMNAZJALNE
1. Lipiński Robert   PG Nr 3  6,5
2. Kobryń Krystian   PG Nr 6  6,5
3. Niedziółka Damian   PG Nr 3  5,5

SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE
1. Szczygieł Jakub   I LO   8,0
2. Sikorski Tomasz   I LO   7,5
3. Delekta Anna   I LO   7,5

5. Soszyński Paweł   ZSP Nr 4  6,0
6. Król Tomasz   ZSP Nr 4  6,0
7. Hajko Norbert   ZSP Nr 4  5,5

Zawody przebiegały w miłej i sympatycznej atmosferze.
Walka była zażarta, ale zgodna z zasadami "fair play". Najmłodszy zawodnik Czapla Mateusz 5 lat uzyskał 3,5 punktów.

Na koniec turnieju pani dyrektor Ewa Wróbel i sędzia turnieju pan prof. Zdzisław Stefanoff wręczyli medale i dyplomy oraz nagrody rzeczowe dla najlepszych zawodników.
Nagrody rzeczowe ufundowała siedlecka firma komputerowa CHODROM.

alt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na zdjęciu od lewej: dyrektor Ewa Wróbel, sędzia turnieju Zdzisław Stefanoff, Anna Delekta (III miejsce), Jakub Szczygieł (I miejsce), Tomasz Sikorski (II miejsce)

Zdzisław Stefanoff

Poprawiony (środa, 12 grudnia 2012 16:47)

 

Grand Prix Siedlec 2012 w szachach

Skoczek Siedlce

alt12. grudniowy turniej tegorocznego cyklu Grand Prix Siedlec w szachach rozegrany 1 grudnia w Publicznym Gimnazjum Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi przy ul. Sekulskiej 10  wygrał zawodnik „Skoczka” Siedlce mistrz Marcin Myć - uzyskując 6,5 pkt z 7 partii. Miejsca na podium zajęli także zawodnicy siedleckiego klubu – Adam Łukasik i Sławomir Kurpiewski zdobywając po 5,5 pkt. Kolejne miejsca zajęli: 4. Andrzej Litwiniec – 5 pkt. 5. Zbigniew Litwiniec – 4,5 pkt – zawodnicy Orląt Radzyń Spomlek Radzyń Podlaski. 6. Piotr Puszkarski – 4.5 pkt – MOK Biała Podlaska, który jednocześnie wygrał rywalizację wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych. 

To był ostatni z cyklu 12 turniejów tegorocznego Grand Prix Siedlec rozgrywanego pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Siedlce.
Zwycięzcą w klasyfikacji końcowej tegorocznego Grand Prix Siedlec, w którym uczestniczyło aż 130 zawodników, został Marcin Myć – reprezentant siedleckiego Klubu Szachowego „Skoczek”, który zdobył łącznie 65 pkt. 
Drugie miejsce zajął Sławomir Kurpiewski – 61 pkt. Trzecie miejsce wywalczył Adam Łukasik – uzyskując 55,5 pkt. Kolejne miejsca zajęli:
4. Andrzej Litwiniec – Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski – 54 pkt
5. Zbigniew Litwiniec – Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski – 51,5 pkt
6. Mistrz FIDE Piotr Delekta – 48 pkt.
O kolejności w klasyfikacji końcowej decydowała suma punktów – najlepszych  wyników uzyskanych w 11 turniejach.


Szkoły ponadgimnazjalne:
1. Jakub Szczygieł – Krynka (I LO Siedlce) – 44,5 pkt  (7 miejsce w klasyfikacji ogólnej)
2. Tomasz Sikorski  – KSz. Skoczek Siedlce (I LO Siedlce) – 39,5 pkt
3. Paweł Soszyński – 36,5 pkt – (ZSP Nr 4 Siedlce)

 Gimnazja:
1. Filip Delekta – KSz. Stilon Gorzów (Gimnazjum w Mokobodach)  – 41,5 pkt (9 miejsce w klasyfikacji ogólnej)
2. Robert Lipiński – 31 pkt – (PG Nr 3 Siedlce)
3. Rafał Żebrowski – 25,5 pkt (Gimnazjum w Węgrowie)

 Szkoły podstawowe  (klasy IV – VI):
1. Filip Piskorski – 22,5 pkt (SP STO Siedlce)
2. Krystian Kobryń – 18,5 pkt  (SP Nr 11 Siedlce)
3. Niedziółka Szymon – 17,5 pkt (SP Nr 6 Siedlce)

 Szkoły podstawowe  (klasy I – III):
1. Piotr Delekta – 17,5 pkt (SP Mokobody)
2. Marianna Majewska  – 11,5 pkt (SP Węgrów)
3. Patrycja Waszczuk – 8 pkt (SP Międzyrzec Podlaski)

Szczegółowe wyniki 12 turnieju oraz klasyfikacja końcowa Grand Prix Siedlec 2012 w szachach znajdują się na stronie internetowej programu sędziowskiego ChessarbiterPro: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2012/ti_3336/.

Podsumowanie tegorocznego cyklu Grand Prix Siedlec w szachach połączone z wręczeniem dyplomów,  pucharów i nagród  w poszczególnych klasyfikacjach – nastąpi w pierwszą sobotę stycznia 2013 roku o godz. 15.30 w Publicznym Gimnazjum Nr 3 ul. Sekulska 10. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

Redakcja - Skoczek Siedlce

Poprawiony (środa, 12 grudnia 2012 16:46)

 

XXIV Turniej Szachowy z okazji Święta Niepodległosci

Skoczek Siedlce

altW sobotę 10 listopada 2011 roku w Publicznym Gimnazjum Nr 3 w Siedlcach został rozegrany XXIV Turniej Szachowy z okazji Święta Niepodległości pod patronatem Prezydenta Miasta Siedlce.
Zwycięzcą turnieju w klasyfikacji ogólnej został Sławomir Kurpiewski – Skoczek Siedlce – zdobywając 6 pkt z 7 partii. Kolejne miejsca zajęli: 2. Mistrz FIDE Piotr Delekta – Lech Poznań. 3. Adam Łukasik – Skoczek Siedlce. 4. mistrz Marcin Myć – Skoczek Siedlce – wszyscy po 5,5 pkt. 5. Filip Delekta – Stilon Gorzów Wlkp. 6. Michał Zieliński – MTSz Mińsk Maz. 7. Jakub Szczygieł – Krynka. 8. Przemysław Musiatowicz – Skoczek Siedlce. 9. Andrzej Czapla – Siedlce. 10. Andrzej Brochocki – Skoczek Siedlce – wszyscy po 5 pkt. W turnieju startowało  58 zawodników.
W klasyfikacji szkół ponadgimnazjalnych zwyciężył Jakub Szczygieł z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Prusa w Siedlcach. Najlepszym wśród gimnazjalistów był Filip Delekta z Gimnazjum w Mokobodach. Rywalizację uczniów szkół podstawowych z klas IV – VI wygrała Julia Litwiniec ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Radzyniu Podlaskim – 4 pkt, a wśród uczniów klas I – III – Piotr Delekta junior ze Szkoły Podstawowej w Mokobodach. Pierwsza trójka zawodników otrzymała puchary. Nagrodzone zostały także dzieci i młodzież za 3 czołowe miejsca we wszystkich klasyfikacjach szkolnych, otrzymując pamiątkowe dyplomy a także nagrody rzeczowe (książki i gry edukacyjne). Fundatorem pucharów i nagród był Prezydent Miasta Siedlce. Wyniki turnieju zostały zaliczone do punktacji Grand Prix Siedlec na 2012 rok. Szczegółowe wyniki turnieju oraz klasyfikacja Grand Prix Siedlec na 2012 rok znajdują się na stronie internetowej programu sędziowskiego Chessarbiter Pro: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2012/ti_3335/results.html?l=pl&;tb=10_

Redakcja „Skoczek“ Siedlce

Poprawiony (poniedziałek, 12 listopada 2012 10:41)

 

XXIV Turniej Szachowy z okazji Święta Niepodległości

Skoczek Siedlce

10 listopada o godz. 10.00 w Publicznym Gimnazjum Nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Siedlcach ul. Sekulska 10 zostanie rozegrany XXIV Turniej Szachowy z okazji Święta Niepodległości pod patronatem Prezydenta Miasta Siedlce. Organizatorem turnieju jest Klub Szachowy „Skoczek” Siedlce. Turniej zostanie przeprowadzony systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund. Przewidziane są klasyfikacje: ogólna, szkół ponadgimnazjalnych, gimnazjów oraz szkół podstawowych klas I – III oraz IV – VI. Zakończenie turnieju i wręczenie nagród przewidziane jest na godzinę 15.30. Wszystkich sympatyków królewskiej gry serdecznie zapraszamy.

Redakcja „Skoczek“ Siedlce

Poprawiony (poniedziałek, 05 listopada 2012 17:15)

 
dane dostarcza: remontuj .pl
dane dostarcza: niania .pl
Środa,
29 Styczeń 2020
Imieniny obchodzą: Franciszek, Zdzisław, Zenon
AddThis Social Bookmark Button
Komunikacja
Współpraca medialna:
Tygodnik Siedlecki
Podlasie24.pl
Życie Siedleckie
Ogloszeniowa
Przekaz 1% podatku

Statystyka wyświetleń strony od 28.12.2004:

Dziś:5963
Wczoraj:8390
Ten tydzień:22497
Wszystkich:26884587