Joomla ServiceBest Web HostingWeb Hosting
Start Turnieje szachowe

Szachy

Grand Prix Siedlec 2011 w szachach

Skoczek Siedlce
W sobotę 6 marca w Publicznym Gimnazjum Nr 3 odbył się trzeci w tym roku turniej szachowy z cyklu Grand Prix Siedlec 2011.
Podobnie jak w lutym turniej wygrał Piotr Turowski - zawodnik MKS Start Lublin uzyskując 6 pkt. Kolejne miejsca z 5,5 pkt zajęli: 2. Jakub Szczygieł z Krynki 3. Sławomir Kurpiewski - Skoczek Siedlce 4. Andrzej Litwiniec 5. Mateusz Siwek - obaj Radzyń Podlaski. 6. Franciszek Jurzyk - Wisniew.
Wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych najlepszy był Tomasz Sikorski z I LO w Siedlcach - 5 pkt, wśród gimnazjalistów Jakub Szczygieł z Krynki -
5,5 pkt, a wśród uczniów szkół podstawowych - Dominika Węgrzyniak z SP 3 w Międzyrzecu Podlaskim - która uzyskała 3 pkt. W turnieju uczestniczyło 49 zawodniczek i zawodników.
Po 3 turniejach na czele klasyfikacji Grand Prix Siedlec znajduje się Sławomir Kurpiewski ze Skoczka Siedlce - z 17 pkt, przed Andrzejem Litwińcem z Radzynia Podlaskiego, który zgromadził 16,5 pkt.

Redakcja - Skoczek Siedlce

Poprawiony (poniedziałek, 07 marca 2011 14:04)

 

szachy III Liga Mazowiecka

Skoczek Siedlce
W minioną niedzielę zespół Skoczka Siedlce rozegrał dwa mecze w ramach 7 i 8 rundy III Ligi Mazowieckiej. W pierwszym meczu Siedlczanie pokonali zespół Roszmenów z Piastowa 4 - 2, a punkty zdobyli: Krzysztof Pańczyk, Wiesław Kobryń, Ewa Sęderska - po 1 oraz Sławomir Kurpiewski i Przemysław Musiatowicz - po 0,5.
W drugim meczu Skoczek nie sprostał wyżej rozstawionej drużynie UKS MDK I Otwock ulegając w stosunku 1 - 5. Punkty dla Skoczka zdobyli jedynie Krzysztof Pańczyk i Sławomir Kurpiewski - po 0,5.

Redakcja - Skoczek Siedlce

Poprawiony (poniedziałek, 07 marca 2011 14:06)

 

III Liga mazowiecka

Skoczek Siedlce
Nie wiedzie się drużynie Skoczka Siedlce biorącej udział w rozgrywkach III Ligi Mazowieckiej w szachach. W minioną niedzielę Skoczek przegrał dwa mecze w identycznym stosunku 2 - 4 z drużynami AZS UW I Warszawa oraz KSz "Szachylice" Warszawa. Punkty dla naszego zespołu zdobyli jedynie - Krzysztof Pańczyk - 2 oraz Mirosław Barański i Paweł Mazur - po 1.
Po tych porażkach Skoczek spadł na 9 pozycję w tabeli ligi

Redakcja - Skoczek Siedlce

Poprawiony (wtorek, 08 lutego 2011 10:20)

 

Grand Prix Siedlec w szachach

Skoczek Siedlce
W sobotę 5 lutego w Publicznym Gimnazjum Nr 3 odbył się drugi z cyklu turniejów szachowych Grand Prix Siedlec 2011.
Turniej zdominowali zawodnicy z Radzynia Podlaskiego. Wygrał Piotr Turowski uzyskując 7 pkt. Drugie i trzecie miejsce przypadło braciom Andrzejowi i Zbigniewowi Litwińcom - po 5,5 pkt. Na 4 miejscu z 5 punktami uplasował się Ziemowit Lorkiewicz z Lublina. Wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych najlepszy był Tomasz Sikorski z I LO w Siedlcach - 4,5 pkt, wśród gimnazjalistów Jakub Szczygieł z Krynki - 5 pkt, a wśród uczniów szkół podstawowych - Dominika Węgrzyniak z Międzyrzeca Podlaskiego z dorobkiem 3,5 pkt.

Redakcja - Skoczek Siedlce

Poprawiony (wtorek, 08 lutego 2011 10:20)

 

„Gramy w szachy”

Klub Szachowy SKOCZEK Siedlce
Ogłoszenie naboru na zajęcia na 2011 rok
Publiczne Gimnazjum Nr 3 z oddziałami integracyjnymi
ul. Sekulska 10, Siedlce 

Klub Szachowy ,,Skoczek" Siedlce w ramach koncepcji organizacji nauki i szkolenia dzieci, młodzież i seniorów w szachach, opracowanej w odpowiedzi na OTWARTY KONKURS OFERT na wsparcie realizacji zadań publicznych w 2011 roku ogłoszony przez Prezydenta Miasta Siedlce, współdziałając z Publicznym Gimnazjum Nr 3 z oddziałami Integracyjnymi w Siedlcach, zorganizuje w pierwszej połowie 2011 roku zajęcia szachowe w następujących grupach:

- początkujących, (25 godzin)
- średnio zaawansowanych (30 godzin)
- zaawansowanych (10 godzin)

W zajęciach grupy początkujących mogą wziąć udział dzieci z terenu Miasta Siedlce, które chcą
systematycznie uczyć się grać w szachy.
Udział w zajęciach  grupy średniozaawansowanych wymaga posiadania minimum V kategorii
szachowej.
Udział w zajęciach grupy zaawansowanych wymaga posiadania minimum II kategorii szachowej.

Zajęcia będą prowadzić :
l. Zdzisław Stefanoff- nauczyciel dyplomowany - instruktor szachowy.
2. Jacek Ilczuk- pedagog- mistrz międzynarodowy w szachach korespondencyjnych, autor Programu szkolenia szachistów V, IV i III kategorii.
3. Krzysztof Pańczyk- nauczyciel mianowany, mistrz międzynarodowy, trener II klasy.

Wszystkich chętnych zainteresowanych udziałem w zajęciach szkoleniowych prosimy o pisemne
zgłoszenie pocztą elektroniczną na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.   do dnia 10 lutego 2011 roku.

Spotkanie organizacyjne zainteresowanych przewidziane jest w dniu ll lutego br. o godz.16.00
w Publicznym Gimnazjum Nr 3 ul. Sekulska 10.

W imieniu Klubu Szachowego
Skoczek Siedlce
Andrzej Brochocki
Prezes Zarządu

Poprawiony (środa, 02 lutego 2011 14:03)

 

Niespodziewane porażki Skoczka

Skoczek Siedlce
Dwie niespodziewane porażki zanotowała drużyna KSz "Skoczek" Siedlce w rozgrywkach III Ligi Mazowieckiej w szachach.
W minioną niedzielę w meczach 3 i 4 rundy  ligi rozegranych w Mińsku Mazowieckim - Skoczek Siedlce uległ drużynom Hetmana Warszawa 2,5 - 3,5 oraz MTSZ Mińsk Mazowiecki 1 - 5. Nic nie zapowiadało obu przegranych. W obu meczach zawodnicy Skoczka mieli przewagę ale i jednocześnie wyjątkowego pecha, przegrywając kilka tzw. "wygranych" partii. Jednak trzeba uznać wynik sportowy, jaki odniosła odmłodzona drużyna MTSZ Mińsk Mazowiecki, bowiem zdobycie 5 punktów z faworyzowanym Skoczkiem mówi za siebie i bardzo dobrze rokuje na przyszłość. W efekcie drużyna Skoczka spadła na ósme miejsce w tabeli. Punkty dla Siedlec w pierwszym meczu zdobyli: Krzysztof Pańczyk i Ewa Sęderska - po 1  oraz Mirosław Barański - 0,5. W drugim meczu punktował jedynie Krzysztof Pańczyk. Kolejne mecze Skoczek Siedlce rozegra w Siedlcach w dniu 6 lutego o godz. 10.00 i 14.30 w Szkole Podstawowej Nr 6, na które serdecznie zapraszamy.

Redakcja - Skoczek Siedlce

Poprawiony (wtorek, 25 stycznia 2011 17:11)

 

Kalendarz turniejów szachowych w 2011 roku

Skoczek Siedlce

Klub Szachowy SKOCZEK Siedlce

• Turnieje Grand Prix Siedlec 2011
(Publiczne  Gimnazjum nr 3, ul. Sekulska 10, Siedlce)
o 8  styczeń 2011,
o 5 luty 2011,
o 5 marzec 2011,
o 2 kwiecień 2011,
o 2 maj 2011 (Turniej z okazji Święta Konstytucji 3 Maja),
o 4 czerwiec 2011 (Otwarte Mistrzostwa Siedlec),
o 2 lipiec 2011,
o 6 sierpień 2011,
o 3 wrzesień 2011,
o 1 październik 2011,
o 12 listopad 2011 (Turniej z okazji Święta Niepodległości),
o 3 grudzień 2011.(Podsumowanie)

• XXIII Turniej Szachowy z Okazji Święta Konstytucji 3 Maja 
(2.05.2011 r., Publiczne Gimnazjum nr 3, ul. Sekulska 10, Siedlce),

• III  Otwarty  Turniej Szachowy „Karo Chess – 2011”
(25.05.2011 r, Collegium Mazovia, ul. Sokołowska 172, Siedlce)   

• Otwarte Mistrzostwa Siedlec w szachach o puchar Prezydenta Miasta oraz mistrzostwa szkół wszystkich typów
(4.06.2011 r., Publiczne Gimnazjum nr 3, ul. Sekulska 10, Siedlce),

• Turniej Szachowy o puchar Prezesa firmy „Gródek Dwór”  (16.07.2011 r., Gródek n. Bugiem),

• IX Międzynarodowy Integracyjny Turniej Szachowy „Równych Szans” pod patronatem Prezydenta Miasta Siedlce  w ramach obchodów Dnia Papieskiego 2011
(8-9.10.2011 r., Publiczne Gimnazjum nr 6, ul. Partyzantów 1, Siedlce),

• XXIII Turniej Szachowy z Okazji Święta Niepodległości
(12.11.2011 r., Publiczne Gimnazjum nr 3, ul. Sekulska 10, Siedlce).

Redakcja - Skoczek Siedlce

Poprawiony (wtorek, 25 stycznia 2011 17:24)

 

Grand Prix Siedlec 2011 w szachach

Skoczek Siedlce
Pierwszy turniej nowego cyklu Grand Prix Siedlec w szachach odbył się w sobotę 8 stycznia w Publicznym Gimnazjum Nr 3 w Siedlcach. Zwycięzcą został Sławomir Kurpiewski reprezentujący KSz Skoczek Siedlce uzyskując komplet zwycięstw w 7 partiach. Na drugim miejscu z 5,5 pkt uplasował się Andrzej Litwiniec z Orląt Radzyń Podlaski. Trzecie miejsce przypadło w udziale  Konradowi Szczygłowi z Krynki - uczniowi I Liceum Ogólnokształcącego w Łukowie - 5 pkt.  Wśród gimnazjalistów najlepszy okazał się Kamil Seredziński z Publicznego Gimnazjum Nr 3 w Siedlcach, który uzyskał 4,5 pkt. Najlepszy wynik - 4 pkt - wśród uczniów szkół podstawowych klas IV-VI uzyskała Dominika Węgrzyniak z Międzyrzeca Podlaskiego, a wśród uczniów klas I - III Filip Piskorski ze Szkoły Podstawowej Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Siedlcach - gromadząc
3,5 pkt. W turnieju wzięło udział 38 zawodników. Więcej informacji na stronie internetowej: www.chessarbiter.com.pl.
Turnieje zaliczane do klasyfikacji rocznej Grand Prix Siedlec 2011 w szachach będą rozgrywane w pierwsze soboty miesiąca w Publicznym Gimnazjum Nr 3 w Siedlcach ul. Sekulska 10. Cykl Grand Prix  będzie rozgrywany w klasyfikach seniorów, szkół ponadgimnazjalnych, gimnazjów, szkół podstawowych z podziałem na uczniów klas I - III i IV - VI. O końcowej kolejności decydować będzie suma punktów zgromadzona we wszystkich 12 turniejach. Podsumowanie będzie miało miejsce w grudniu. Przewidywane są wartościowe nagrody. Organizacja tegorocznego cyklu turniejów Grand Prix Siedlec w szachach, podobnie jak w poprzednich latach, uzyskała wsparcie finansowe z budżetu Miasta Siedlce - w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w obszarze upowszechniania kultury fizycznej i sportu. Organizator Klub Szachowy Skoczek Siedlce serdecznie zaprasza wszystkich miłośników królewskiej gry do  udziału w turniejach tegorocznego cyklu Grand Prix w szachach.

Redakcja - Skoczek Siedlce

Poprawiony (wtorek, 11 stycznia 2011 14:05)

 

Kamil Plichta zwycięzcą Grand Prix Siedlec 2010 w szachach

Skoczek Siedlce
Grudniowy turniej Grand Prix Siedlec 2010 w szachach rozegrany 4 grudnia w Publicznym Gimnazjum Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi przy ul. Sekulskiej 10  wygrał Kamil Plichta uzyskując 6,5 pkt z 7 partii. Drugie miejsce zajął Adam Pękała z Radzynia Podlaskiego a trzecie Marcin Dobrowolski z UKS MDK Otwock obaj po – 5,5 pkt. To był ostatni z cyklu 12 turniejów tegorocznego Grand Prix Siedlec rozgrywanego pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Siedlce.

Zwycięzcą w klasyfikacji łącznej tegorocznego Grand Prix Siedlec został Kamil Plichta – wychowanek siedleckiego klubu szachowego „Skoczek” a obecnie reprezentujący barwy UKS MDK Otwock. Kamil zdobył łącznie 73 pkt  i pozostawił za sobą aż 111 zawodników i zawodniczek głównie z terenu Mazowsza Lubelszczyzny i Podlasia.

Kolejne miejsca zajęli:
2. Sławomir Kurpiewski – Skoczek Siedlce – 66,5 pkt
3. Andrzej Litwiniec – Radzyń Podlaski – 58,5 pkt.
4. Zbigniew Litwiniec – Radzyń Podlaski – 51 pkt
5. Zdzisław Stefanoff  - Skoczek Siedlce - 44,5 pkt
6. Bogdan Ejchler  - Skoczek Siedlce – 43 pkt

W  cyklu turniejów zostali wyróżnieni także uczniowie różnych typów szkół, a wśród nich:
Szkoły ponadgimnazjalne:
1. Konrad Szczygieł – LO Łuków – 55 pkt
2. Tomasz Sikorski - I LO Siedlce – 49 pkt
3. Hubert Goławski -  LO Radzyń Podlaski - 30,5 pkt
 Gimnazja:
1. Mateusz Siwek – PG w Radzyniu Podlaskim – 52 pkt
2. Jakub Szczygieł – PG w Krynce – 49 pkt
3. Piotr Puszkarski – PG w Białej Podlaskiej – 47,5 pkt
 Szkoły podstawowe – klasy IV - VI:
1. Krystian Kobryń – SP 11 Siedlce – 34 pkt
2. Wojciech Dmowski  - SP 5 Siedlce – 24 pkt
3. Krzysztof Bobryk – SP 5 Siedlce – 11 pkt
 Szkoły podstawowe – klasy I - III:
1. Filip Piskorski  - SP STO Siedlce – 20,5 pkt

Puchary oraz nagrody zwycięzcom wszystkich klasyfikacji wręczali Prezydent Miasta Siedlce Wojciech Kudelski oraz prezesi KSZ „Skoczek” Siedlce Andrzej Brochocki i Leszek Gadomski.

Tegoroczne zmagania o Grand Prix Siedlec w szachach przyniosły znaczny progres siły gry, zwłaszcza u młodych zawodników, którzy niejednokrotnie osiągnęli wyniki o kilkanaście punktów wyższe niż w roku ubiegłym. To cieszy w kontekście rozwoju gry w szachy na naszym terenie. Obecnie Siedlce należą do najbardziej aktywnych miast na Mazowszu organizujących cykliczne turnieje oraz naukę gry w szachy w grupach międzyszkolnych. Na organizowane przez KSz Skoczek Siedlce turnieje coraz częściej przyjeżdżają też zawodnicy z innych ośrodków. W grudniowym turnieju uczestniczyło także troje dzieci ze Szkoły Sportowej w Kobryniu na Białorusi. To dobrze prognozuje dalszy rozwój królewskiej gry w naszym mieście.

Szczegółowe wyniki 12 turnieju oraz punktacja łączna i wyniki końcowe GP 2010 w szachach znajdują się na stronie internetowej programu sędziowskiego ChessarbiterPro: http://www.chessarbiter.com/turnieje/t_3561/

Redakcja - Skoczek Siedlce

Poprawiony (wtorek, 11 stycznia 2011 15:30)

 

II Liga Mazowiecka

Skoczek Siedlce
Szanowni Państwo!
 
9 stycznia zainaugurowała rozgrywki III Liga Mazowiecka w szachach. Wśród 10 zespołów wystartowała po raz pierwszy drużyna Klubu Szachowego Skoczek Siedlce. W pierwszym meczu nasza drużyna odniosła zwycięstwo 4 - 2 nad drużyną PKS Agape Białołęka. Punkty dla Skoczka zdobyli Krzysztof Pańczyk, Sławomir Kurpiewski, Mirosław Barański oraz Przemysław Musiatowicz. W drugim meczu zespół Skoczka przegrał 2 - 4 z faworyzowanym zespołem Entropii Warszawa. Punkty dla Siedlec wywalczyli: Sławomir Kurpiewski - 1, Krzysztof Pańczyk i Wiesław Kobryń - po 0,5 pkt.
Po dwóch rundach zespół Skoczka Siedlce zajmuje w tabeli ligi - 4 miejsce. W rozgrywkach uczestniczy 10 drużyn z Warszawy i Mazowsza.
Kolejne 2 rundy odbędą się 23 stycznia w Mińsku Mazowieckim, gdzie Skoczek Siedlce zmierzy się z zespołami Polonii Warszawa i miejscowego MTSZ.
 
Sławomir Kurpiewski
kapitan Skoczka Siedlce

Poprawiony (wtorek, 11 stycznia 2011 14:07)

 
dane dostarcza: remontuj .pl
dane dostarcza: niania .pl
Niedziela,
26 Styczeń 2020
Imieniny obchodzą: Paulina, Wanda, Tytus
AddThis Social Bookmark Button
Komunikacja
Współpraca medialna:
Tygodnik Siedlecki
Podlasie24.pl
Życie Siedleckie
Ogloszeniowa
Przekaz 1% podatku

Statystyka wyświetleń strony od 28.12.2004:

Dziś:5804
Wczoraj:19197
Ten tydzień:25001
Wszystkich:26854526