Joomla ServiceBest Web HostingWeb Hosting
Start Turnieje szachowe

Szachy

Skoczek w finale Otwartej Ligi Mazowieckiej!

Po zwycięstwie 3 : 1 nad Polonią II Warszawa zespół Skoczka Siedlce awansował do finału Otwartej Ligi Mazowieckiej w szachach. Pojedynki swoje wygrali Sławomir Kurpiewski i Przemysław Musiatowicz, zaś zremisowali Paweł Mazur oraz junior Tomasz Sikorski. Awans Skoczka do finału ligi jest już dużym sukcesm sportowym bowiem Siedlczanie startowali do rozgrywek z miesca piątego. W meczu finałowym Skoczek Siedlce zagra 18 marca na wyjeździe w Makowcu z drużyną PUKS Makowiec Skaryszew. Drużyna ta była rozstawiona w lidze z numerem 2 i zdaje się być faworytem w meczu finałowym. Pojedynek finałowy zapowieda się jednak ciekawie ponieważ Skoczek Siedlce nie przegrał w tym sezonie żadnego meczu w podstawowej fazie rozgrywek a mecz pomiędzy finaslistami zakończył się remisem. Trzymamy kciuki!

Redakcja - Skoczek Siedlce

Poprawiony (wtorek, 16 marca 2010 08:31)

 

Trecie zwycięstwo Kamila Plichty

Kamil Plichta reprezentujący obecnie UKS MDK Otwock po raz trzeci w tym roku zwyciężył w turnieju z cyklu Grand Prix Siedlec w szachach. Kamil - wychowanek Siedleckiego Skoczka - zdobył 6,5 pkt wygrywając 6 partii i jedną remisując z ubiegłorocznym zwycięzcą Grand Prix - Sławomirem Kurpiewskim. Na drugim miejscu uplasował się Sławomir Kurpiewski - Skoczek Siedlce - 5,5 pkt a na trzecim niespodziewanie młody zawodnik z Warszawy Jan Kamiński, który także uzyskał 5,5 pkt. Klasyfikację szkół ponadgimnazjalnych wygrała Ernesta Miłkowska z siedleckiego "Prusa" grająca w klubie UKS MDK Otwock. Wśród gimnazjalistów najlepszy okazał się Piotr Puszkarski z MOK 64 Biała Podlaska a wśród uczniów szkół podstawowych - Krystian Kobryń ze Szkoły Podstawoiwej Nr 11 w Siedlcach. W turnieju grało łącznie 42 szachistów. Szczegółowe wyniki turnieju przedstawione są na stronie internetowej programu sędziowskiego www.chessarbiter.com w zakładce "turnieje".

Redakcja - Skoczek Siedlce

Poprawiony (środa, 10 marca 2010 10:47)

 

Skoczek w półfinale!

Po zwycięstwie 3 : 1 nad drużyną MTSZ II Mińsk Mazowiecki drużyna Skoczka Siedlce awansowała do półfinału Otwartej Ligi Mazowieckiej w szachach. Punkty dla  Skoczka uzyskali Sławomir Kurpiewski, Paweł Mazur oraz junior Tomasz Sikorski. Wyższość przeciwnika musiał uznać tym razem Zdzisław Stefanoff. W meczu półfinałowym drużyna Skoczka Siedlce podejmować będzie u siebie drużynę MKS Polonii Warszawa. Mecz odbędzie się w niedzielę 14 marca o godz. 11.00 w Szkole Podstawowej Nr 6 ul. Sienkiewicza 49. Awans Skoczka do półfinału należy już uznać za sukces, gdyż drużyna siedlecka była rozstawiona z numerem 5 wśród 18 drużyn z Warszawy i Mazowsza, a obecnie zajmuje pozycję lidera ligi.

Redakcja - Skoczek Siedlce

Poprawiony (poniedziałek, 01 marca 2010 13:28)

 

Skoczek liderem!

Po dwóch zwycięstwach nad drużynami MTSZ Mińsk Mazowiecki i UKS MDK II Otwock w identycznym stosunku 2,5 : 1,5 - w meczach szóstej i siódmej rundy Otwartej Ligi Mazowieckiej w szachach  - Skoczek Siedlce awansował na pozycję lidera ligi. Rozgrywki ligowe weszły teraz w fazę play off. W kolejnej rundzie granej systemem pucharowym Skoczek Siedlce zagra z drugą drużyną MTSZ Mińsk Mazowiecki, która zajmuje obecnie ósme miejsce. Do końca rozgrywek zostały 3 rundy. Punkty dla Skoczka w dwóch ostatnich meczach zdobyli: Tomasz Sikorski - 2, Sławomir Kurpiewski - 1,5, Przemysław Musiatowicz - 1 i Paweł Mazur - 0,5. Szczegółowe informacje na stronie www.mzszach.net w zakładce Otwarta Liga Mazowiecka.

Redakcja - Skoczek Siedlce

Poprawiony (środa, 24 lutego 2010 10:57)

 

Wygrana Skoczka!

2,5 : 1,5 wygrała drużyna Skoczka Siedlce z pierwszą drużyną MTSZ Mińsk Mazowiecki w Otwartej Lidze Mazowieckiej w szachach. Punkty dla Siedlec
zdobyli: Sławomir Kurpiewski i Tomasz Sikorski. Zremisował Paweł Mazur.
Dzięki zwycięstwu Skoczek Siedlce awansował po 6 rundach na 2 miejsce w tabeli ligi. W zmaganiach Otwartej Ligi Mazowieckiej uczestniczy w tym sezonie 18 zespołów z Warszawy i Mazowsza.

Redakcja - Skoczek Siedlce

Poprawiony (wtorek, 23 lutego 2010 10:42)

 

Grand Prix Siedlec 2010

W sobotę 8 lutego w Publicznym Gimnazjum Nr 3 w Siedlcach został rozegrany drugi turniej szachowy z cyklu Grand Prix 2010 pod patronatem Prezydenta Miasta Siedlce.
Zwyciężył Siedlczanin Kamil Plichta uzyskując 6,5 pkt przed Aleksandrem Choroszejem z Otwocka - 6,5 pkt oraz Sławomirem Kurpiewskim - Siedlce - 5 pkt. Klasyfikację szkół ponadgimnazjalnych wygrał Konrad Szczygieł z LO w Łukowie - 5 pkt. Wśród gimnazjalistów najlepszy był Mateusz Siwek z Radzynia Podlaskiego - 5 pkt, a wśród uczniów szkół podstawowych - Krystian Sarniak z Krynki uzyskując - 3 pkt. W turnieju uczestniczyło 44 zawodników. Kolejny turniej zostanie rozegrany 6 marca.

Redakcja - Skoczek Siedlce

Poprawiony (wtorek, 09 lutego 2010 11:41)

 

„Gramy w szachy”

Klub Szachowy SKOCZEK Siedlce
skoczek.jpgOgłoszenie naboru na zajęcia na 2010 rok
Publiczne  Gimnazjum Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi
ul. Sekulska 10, Siedlce

Klub Szachowy „Skoczek” Siedlce w ramach koncepcji organizacji nauki i szkolenia dzieci, młodzieży i seniorów w szachach, opracowanej w odpowiedzi na OTWARTE KONKURSY OFERT na wsparcie realizacji zadań publicznych w 2010 roku ogłoszone przez Prezydenta Miasta Siedlce  współdziałając z Publicznym Gimnazjum Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Siedlcach zorganizuje w 2010 roku zajęcia szkoleniowe w następujących grupach:                                    

- początkujących,  (50 godzin)
- średniozaawansowanych (60 godzin)
- zaawansowanych (25 godzin)

Udział w zajęciach grupy początkujących dotyczy dzieci, które chcą systematycznie uczyć się grać w szachy.
Udział w zajęciach grupy średniozaawansowanych wymaga posiadania minimum V kategorii szachowej.
Udział w zajęciach grupy zaawansowanych wymaga posiadania minimum II kategorii szachowej.

Zajęcia będą prowadzić:

1. Zdzisław Stefanoff – nauczyciel dyplomowany – instruktor szachowy.
2. Jacek Ilczuk – pedagog – mistrz między narodowy w szachach korespondencyjnych, autor     programu szkolenia szachistów V, IV i III kategorii.
3. Krzysztof Pańczyk – nauczyciel mianowany, mistrz międzynarodowy, trener II klasy.


Wszystkich chętnych zainteresowanych udziałem w zajęciach szkoleniowych prosimy o pisemne zgłoszenie pocztą elektroniczną na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do dnia 24 lutego 2010 roku.                                             
Spotkanie organizacyjne zainteresowanych przewidziane jest w dniu 25 lutego o godz.16.00 w Publicznym Gimnazjum Nr 3 ul. Sekulska 10.


W imieniu Klubu Szachowego
Skoczek Siedlce

/-/ Andrzej Brochocki
Prezes Zarządu

Poprawiony (wtorek, 09 lutego 2010 11:58)

 

Remis Skoczka

Remisem 2 : 2 zakończył się w niedzielę mecz piątej rundy Otwartej Ligi Mazowieckiej w szachach pomiędzy Polonią Warszawa i Skoczkiem Siedlce. Punkty dla Siedlec zdobyli Paweł Mazur - 1, Sławomir Kurpiewski i Tomasz Sikorski - po 0.5.  Nietety przegrała w tej rundzie drużyna MTSZ Mińsk Mazowiecki z Zielonymi Zielonka 1,5 : 2,5 i straciła pozycję lidera. Nie doszedł do skutku mecz pomiędzy PUKS Makowiec a Wieżą Ostrołęka, który zostanie rozegrany za tydzień. Po remisie w Warszawie Skoczek Siedlce utrzymał 4 miejsce w tabeli wśród 18 drużyn a MTSZ z Mińska Mazowieckiego spadł na miejsce szóste. Kolejne 2 rundy wyłonią 8 najlepszych zespołów, które  w końcowej fazie ligi będą grać o zwycięstwo systemem pucharowym.

Redakcja - Skoczek Siedlce

Poprawiony (wtorek, 02 lutego 2010 09:52)

 

Remis Skoczka z Liderem

Remisem 2 : 2 zakończył się w minioną niedzielę mecz na szczycie 4 rundy Otwartej Ligi Mazowieckiej pomiędzy  Skoczkiem Siedlce a PUKS Makowiec Skaryszew. Punkty dla Skoczka Siedlce wywalczyli Przemysław Musiatowicz oraz Paweł Mazur. Tym razem wyższość przeciwników musieli uznać Sławomir Kurpiewski oraz Tomasz Sikorski. Remis Skoczka z wyżej rozstawioną drużyną i zajmującą pozycję lidera ligi należy uznać za dobry rezultat. Dzięki temu Skoczek Siedlce nadal zajmuje czołowe miejsce wśród 18 zespołów uczestniczących w tegorocznych rozgrywkach OLM. Więcej informacji na stronie internetowej www.mzszach.net

Redakcja - Skoczek Siedlce

Poprawiony (wtorek, 19 stycznia 2010 14:35)

 

Zwycięstwo Skoczka!

Wygraną Skoczka Siedlce  zakończył się w mininą niedzielę mecz 3 rundy Otwartej Ligi Mazowieckiej w szachach. Skoczek Siedlce pokonał 2,5 do 1,5 drużynę Lotosu Jabłonna. Punkty dla Siedlec zdobyli: Sławomir Kurpiewski na 1 szachownicy - 0,5, Paweł Mazur na drugiej szachownicy - 1 oraz junior Tomasz Sikorski na 4 szachownicy - 1. Dzięki temu zwycięstwu druzyna Skoczka Siedlce z 5 pkt awansowała na drugie miejsce w tabeli ligi i w dniu 17 stycznia podejmie u siebie drużynę lidera skaryszewski PUKS Makowiec. Mecz zostanie rozegrany w Szkole Podstawowej Nr 6 przy ul. Sienkiewicza 49 o godz. 11.00. W Otwartej Lidze Mazowieckiej  uczestniczy w tym sezonie 18 drużyn.

Redakcja - Skoczek Siedlce

Poprawiony (wtorek, 12 stycznia 2010 09:30)

 
dane dostarcza: remontuj .pl
dane dostarcza: niania .pl
Niedziela,
26 Styczeń 2020
Imieniny obchodzą: Paulina, Wanda, Tytus
AddThis Social Bookmark Button
Komunikacja
Współpraca medialna:
Tygodnik Siedlecki
Podlasie24.pl
Życie Siedleckie
Ogloszeniowa
Przekaz 1% podatku

Statystyka wyświetleń strony od 28.12.2004:

Dziś:7113
Wczoraj:17888
Ten tydzień:25001
Wszystkich:26855835