Joomla ServiceBest Web HostingWeb Hosting
Start Turnieje szachowe

Szachy

Grand Prix Siedlec

Rozpoczął się nowy cykl turniejów szachowych Grand Prix Siedlec 2010 pod patronatem Prezydenta Miasta Siedlce.

Pierwszy turniej odbył się w sobotę 9 stycznia 2009 roku w Publicznym Gimnazjum Nr 3. Zwycięzcą został Kamil Plichta reprezentujący UKS MDK Otwock uzyskując 7 pkt z 7 partii. Na drugim miejscu z 6 pkt uplasował się Sławomir  Kurpiewski - ubiegłoroczny zwycięzca Grand Prix Siedlec. Także 6 pkt zgromadził trzeci w turnieju Konrad Szczygieł z Krynki,  uczący się w I Liceum Ogólnokształcącym w Łukowie, który wygrał klasyfikację szkół ponadgimnazjalnych.  Wśród gimnazjalistów najlepszy był Tomasz Sikorski z Gimnazjum w Stoku Lackim z 4,5 pkt. Najlepszym zawodnikiem ze szkół podstawowych okazał się Wojtek Dmowski ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w Siedlcach, który zdobył 3 pkt. W turnieju, mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, wzięło udział 37 zawodników. Kolejny turniej odbędzie w pierwszą sobotę lutego o godz. 10.00. Więcej informacji na stronie internetowej: www.chessarbiter.com.pl.

Redakcja - Skoczek Siedlce

Poprawiony (wtorek, 12 stycznia 2010 09:33)

 

Mistrzostwa Europy w szachach

W dniach 19 - 20 grudnia odbyły się na warszawskim Torwarze Mistrzostwa Europy w szachach aktywnych.
Mimo trudnych warunków atmosferycznych turniej zgromadził wyjątkowo liczną i silną stawkę aż 659 zawodników niemal z całej Europy.
Aż 149 zawodników posiadało tytuły międzynarodowe, w tym 59 arcymistrzów i 11 arcymistrzyń. 215 zawodników posiadało tytuły krajowe centralne a 333 zawodników - tytuły okręgowe.
Wydaje się, że tak silnego turnieju dotychczas w historri szachów nie było.
Zgodnie z przewidywaniami w rozgrywkach dominowali arcymistrzowie, zktórych 5 posiadało ranking FIDE powyżej 2700 (!) punktów ELO.
 
Zwyciężył, raczej niespodziewanie ale jak najbardziej zasłużenie, arcymistrz Vladimir Malakhov z Rosji uzyskując 11,5 pkt z 13 partii.
Kolejne miejsca zajęli:
2. Vassily Iwanczuk - Ukraina - 11 pkt.
3. Radosław Wojtaszek - Polska - 10,5 pkt (po dogrywce)
4. Sergei Movsesian - Slowacja - 10,5 pkt (po dogrywce)
5. Daniel Fridman - Niemcy - 10,5 pkt (po dogrywce)
6. Alexey Dreev - Rosja - 10,5 pkt (po dogrywce)
 
W tegorocznych mistrzostwach Europy startowali również zawodnicy Skoczka Siedlce. Ich osiągnięcia mozna uznać za całkiem udane.
Najwyżej, bo na 196 miejscu został sklasyfikowany z 7,5 pkt - Sławomir Kurpiewski (2212 ELO), który miał okazję zagrać, między innymi, z najlepszą obecnie zawodniczką polską, arcymistrzynią posiadającą jako jedyna zawodniczka w Polsce taki sam tytuł męski - Moniką Soćko. Partia, w której nasz zawodnik poświęcił w debiucie piona za inicjatywę, po długiej walce zakończyła się jednak zwycięstwem reprezentantki naszej drużyny narodowej.
Niezły wynik osiagnął takze Zdzisław Stefanoff, który z 6 pkt - zajął 450 miejsce. Andrzej Brochocki uzyskując 5 pkt zajął 559 miejsce.
Dwaj juniorzy Skoczka - Kamil Seredziński oraz Tomasz Sikorski uzyskali po 4,5 pkt i zajęli odpowiedznio miejsca 590 i 596. Obaj jednak zapowiedzieli, że postarają się dzięki systematycznej pracy osiągnąć za rok wyniki lepsze. Oby!
 
Szczegółowe wyniki mozna obejrzeć na stronie internetowej Mistrzostw Europy: http://www.poloniachess.pl/amplico2009/results/index.html

Redakcja - Skoczek Siedlce

Poprawiony (wtorek, 22 grudnia 2009 16:01)

 

Remis Skoczka

Remisem  2 : 2  zakończył się w minioną niedzielę wyjazdowy mecz Skoczka Siedlce rozegrany w ramach Otwartej Ligi Mazowieckiej z rozstawioną w numerem 1 drużyną Zielonych II Zielonka. Punkty dla Siedlec zdobyli: Sławomir Kurpiewski na pierwszej szachownicy oraz Tomasz Sikorski na szachownicy juniora. Wyższość przeciwników, tym razem, musieli uznać dwaj pozostali zawodnicy Skoczka - Przemysław Musiatowicz oraz Paweł Mazur. Grali oni jednak z zawodnikami o wyższych kategoriach. Po rozegraniu 2 rund w lidze Skoczek Siedlce z dorobkiem z 3 pkt zajmuje 5 pozycję wśród 18 zespołów z Warszawy i Mazowsza. Kolejna runda zostanie rozegrana 10 stycznia 2010 roku. Skoczek Siedlce podejmować będzie u siebie drużynę Lotosu Jabłonna. Mecz zostanie rozegrany w Szkole Podstawowej Nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi przy ul. Sienkiewicza 49 o godz. 11.00. Zapraszamy.

Redakcja - Skoczek Siedlce

Poprawiony (wtorek, 15 grudnia 2009 11:07)

 

Grand Prix Siedlec 2009

Podsumowanie cyklu turniejów szachowych Grand Prix Siedlec 2009 pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Siedlce

Grudniowy turniej Grand Prix Siedlec 2009 w szachach rozegrany 5 grudnia w Publicznym Gimnazjum Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi przy ul. Sekulskiej 10  wygrał niespodziewanie Krzysztof Niewęgłowski  z Radzynia Podlaskiego uzyskując 6,5 pkt z 7 partii. Drugie miejsce zajął Sławomir Kurpiewski ze Skoczka Siedlce z 6 pkt a trzecie Tomasz Skrzymowski z Radzynia Podlaskiego – 5 pkt. To był ostatni z cyklu 12 turniejów tegorocznego Grand Prix Siedlec rozgrywanego pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Siedlce.

Zwycięzcą w klasyfikacji łącznej został kandydat na mistrza Sławomir Kurpiewski – reprezentujący KSz Skoczek Siedlce - zdobywając łącznie 70,5 pkt, czym zdeklasował wszystkich rywali.

Kolejne miejsca zajęli:

2. Andrzej Litwiniec – Radzyń Podlaski – 53,0 pkt.

3. Zbigniew Litwiniec – Radzyń Podlaski – 51,5 pkt

4. Przemysław Musiatowicz  - Skoczek Siedlce - 49,5 pkt

5. Jan Ostrysz  - Skoczek Siedlce – 48,5 pkt

6. Kamil Plichta  - UKS MDK Otwock - 45 pkt.

W  cyklu turniejów zostali wyróżnieni także uczniowie różnych typów szkół, a wśród nich:

Szkoły Ponadgimnazjalne

1. Konrad Szczygieł – LO w Łuków – 38,5 pkt

2. Jakub Sachanowicz - IV LO Siedlce – 26,5 pkt

3. Hubert Goławski -  LO Radzyń Podlaski - 24,5 pkt

 Gimnazja

1. Tomasz Sikorski  - PG w Stoku Lackim – 41,0 pkt

2. Adam Ryszkowski - PG w Węgrowie - 35 pkt

3. Mateusz Siwek – PG w Radzyniu Podlaskim – 33,5 pkt

 Szkoły podstawowe – klasy IV - VI:

1. Rafał Ogrzebacz  - SP 5 Siedlce - 22 pkt

2. Wojciech Dmowski  - SP 5 Siedlce – 20,5 pkt

3. Krystian Kobryń – SP 11 Siedlce – 8,0 pkt

 Szkoły podstawowe – klasy I - III:

1. Filip Piskorski  - SP STO Siedlce – 6,0 pkt

2. Kacper Góralewski – SP 5 Siedlce – 3,0 pkt

3. Sernecki Franciszek – SP 17 MUKS MDK Wrocław – 3,0 pkt

Nagrody ufundowane przez Prezydenta Miasta Siedlce wręczyli zwycięzcom pan Adam Bobryk – Wiceprzewodniczący Rady Miasta Siedlce oraz pan Andrzej Brochocki – prezes KSz Skoczek Siedlce.

W  tegorocznych zmaganiach o Grand Prix Siedlec w szachach zostało sklasyfikowanych aż 142 zawodniczek i zawodników głównie z terenu województw mazowieckiego, lubelskiego i podlaskiego, co świadczy, że impreza ta ma już charakter ponadregionalny. W turnieju dominowali zawodnicy z Siedlec oraz Radzynia Podlaskiego. O ile szachy w Siedlcach uzyskały już duże poparcie ze strony władz miasta, o tyle szachiści z Radzynia Podlaskiego obecnie takiego wsparcia nie mają. Turnieje rozgrywane w Siedlcach organizowane regularnie od kilku lat przez KSz „Skoczek” Siedlce są okazją dla udziału zawodników nawet z odległych miejsc w kraju, takich jak Wrocław, czy Słubice n/Odrą. Przy jeszcze większym zaangażowaniu lokalnego środowiska w rozwój królewskiej gry, można by liczyć także na poniesienie poziomu sportowego organizowanych w Siedlcach turniejów oraz szerszy udział dzieci i młodzieży, co niewątpliwie byłoby największym sukcesem. Wszak walory dydaktyczne i wychowawcze gry w szachy są niezaprzeczalne. Świadczy o tym dynamiczny rozwój szachów, który obserwujemy obecnie niemal na całym świecie.

Szczegółowe wyniki 12 turnieju oraz punktacja łączna i wyniki końcowe GP 2009 w szachach znajdują się na stronie internetowej programu sędziowskiego ChessarbiterPro:

http://www.chessarbiter.to.pl/turnieje/t_732/index.html

Redakcja - Skoczek Siedlce

Poprawiony (wtorek, 08 grudnia 2009 12:55)

 

Turniej Szachowy

chessset.jpgW dniach 10-11 października w Siedlcach został rozegrany VII Międzynarodowy Integracyjny Turniej Szachowy "Równych szans" - jako impreza towarzysząca obchodom IX Dnia Papieskiego.

Patronat honorowy nad turniejem objęli: Biskup Siedlecki Zbigniew Kiernikowski oraz Prezydent Miasta Siedlce Pan Wojciech Kudelski.

Turniej zgromadził wyjątkowo liczną stawkę 147 szachistów z Polski i Białorusi, w tym 17 szachistów z listy rankingowej międzynarodowej federacji szachowej FIDE.

szachy1.jpgZwycięzcą w klasyfikacji generalnej mężczyzn został mistrz międzynarodowy Krystian Kuźmicz - z Warszawy uzyskując 9,5 pkt z 11 partii.
Wśród kobiet zwyciężyła zasłużenie - Ernesta Miłkowska - uczennica I LO im. B. Prusa w Siedlcach - 8 pkt, zajmując w klasyfikacji generalnej bardzo wysokie 8 miejsce. Jej sukces jest tym większy, gdyż wyprzedziła dwie utytułowane szachistki z Białorusi mistrzynie FIDE Svetlanę Dubowską - 7,5 pkt oraz Valentinę Anokhinę - 7 pkt.

Kolejne miejsca w klasyfikacji generalnej turnieju zajęli:
2. Andrzej Żurkowski - Polonia Warszawa - 9,5 pkt. 3. Kamil Plichta - wychowanek siedleckiego "Skoczka", grający obecnie w barwach UKS MDK Otwock 4. Piotr Turowski - Orlęta Radzyń Podlaski 5. Łukasz Dymek - KSZ Drakon Lublin - wszyscy po 8,5 pkt. 6. Grzegorz Nasuta - MUKS 45 7. Aleksander Choroszej - UKS MDK Otwock 9. Tomasz Sikorski - junior Skoczka Siedlce - wszyscy po 8 pkt. Pierwszą dziesiątkę turnieju zamknął mistrz międzynarodowy - Krzysztof Pańczyk z Siedlec z 7,5 pkt.

Podkreślenia wymaga fakt bardzo dobrej gry młodzieży, która niejednokrotnie sprawiała w tym turnieju duże niespodzianki wygrywając z utytułowanymi zawodnikami z tytułami mistrzowskimi.

Zwycięzcami poszczególnych klasyfikacji szkół zostali:
Szkoły ponadgimnazjalne: Ernesta Miłkowska - I LO Siedlce, Szczygieł Konrad - I LO w Łukowie.

Gimnazja: Grzegorz Nasuta - MUKS 45 Białystok, Justyna Szurek PG 6 Siedlce
Szkoły podstawowe - klasy IV-VI: Katia Dubowskaja i Mirosław Adamczyk - oboje z Brześcia na Białorusi.

Szkoły podstawowe - klasy I-III: rodzeństwo Węgrzyniak Paweł i Dominika z Międzyrzeca Podlaskiego.

Szczegółowe wyniki turnieju są opublikowane na stronie programu sędziowskiego Chessarbiter Pro http://www.chessarbiter.to.pl/turnieje/t_2510/

szachy2.jpgTurniej przebiegał w bardzo miłej i sportowej atmosferze. W uroczystym zakończeniu turnieju, poprzedzonym widowiskiem poetycko - muzycznym pt. "Jan Paweł II - Papież Wolności" uczestniczyli znakomici goście, a wśród nich m.in.: poseł Krzysztof Borkowski, reprezentujący Biskupa Siedleckiego ks. dr Marek Skwierczyński - wicedyrektor Wydziału Nauczania, pan Wojciech Kudelski Prezydent Miasta Siedlce, pani Marta Sosnowska - Zastępca Prezydenta Miasta Siedlce, pan Adam Bobryk - Wiceprzewodniczący Rady Miasta Siedlce.

Zawodnicy, którzy zajęli miejsca 1 - 3 we wszystkich klasyfikacjach, otrzymali z rąk Prezydenta Miasta Pana Wojciecha Kudelskiego - statuetki stylizowane na figury szachowe, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Bardzo wartościową nagrodę główną turnieju - notebook - ufundował sponsor strategiczny - firma Systemy Informatyczne "Chodrom" z Siedlec. Oczywiście nagroda ta przypadła w udziale mistrzowi międzynarodowemu Krystianowi Kuźmiczowi.
Także hojnymi sponsorami nagród w turnieju były firmy i osoby fizyczne z naszego regionu: AFW Benefactor w Piasecznie, Przedsiębiorstwo Energetyczne w Siedlcach, Usługi Techniczno - Handlowe "TASTA" w Siedlcach, PPUH Andrzej Żarek 08-110 w Siedlcach ul. Klonowa 18, "StalFa"  Sp. z o.o. Sokołów Podlaski, Alior Bank O/Siedlce, Bank Zachodni WBK O/Siedlce, Bank Spółdzielczy w Siedlcach, Polimex Mostostal Siedlce, Zakład Utylizacji Odpadów w Siedlcach, "ARKADIA"  Pan Janusz Łuczak Hurtownia w Siedlcach, "MEDUZA" Hurtownia Ryb i Mrożonek w Żaboklikach, "OPTIMAL" J i M Feruś Hurtownia w Siedlcach, "TRADIS" Hurtownia w Siedlcach, Pan Arkadiusz Mączka - Sport Promotion Siedlce, Dworek "Panderosa" w Siedlcach, Spółdzielnia Mleczarska w Sokołowie Podlaskim, NSZZ "Solidarność",  Siedleckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o Siedlce, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Siedlce.

Miłym akcentem w czasie podsumowania turnieju było wręczenie dwóch odznak Mazowieckiego Związku Szachowego za wkład pracy w rozwój sportu szachowego. Otrzymali je Pan Wojciech Kudelski Prezydent Miasta Siedlce oraz Pani Joanna Kowalska Wróbel Dyrektor Zespołu Szkół Nr 2 Siedlcach. Odznaki w imieniu prezesa MZSZACH Zbigniewa Tyszkiewicza wręczył Pan Andrzej Brochocki - prezes siedleckiego klubu szachowego "Skoczek".

Redakcja - Skoczek Siedlce

Poprawiony (wtorek, 20 października 2009 13:07)

 

VII Międzynarodowy Integracyjny Turniej Szachowy „Równych Szans”

VII Międzynarodowy Integracyjny Turniej Szachowy „Równych Szans”
pod patronatem Prezydenta Miasta Siedlce w ramach obchodów Dnia Papieskiego 2009
(10-11.10.2009 r., Publiczne Gimnazjum nr 6, ul. Partyzantów 1, Siedlce),


1. Honorowy Patronat
Biskup Siedlecki  Zbigniew Kiernikowski
Prezydent Miasta Siedlce Wojciech Kudelski

2. Organizator
- Zespół Szkół Nr 2, ul. Gen. Orlicz-Dreszera 3, 08-110 Siedlce, tel. 0-25 632-62-36,
- Rada Rodziców Publicznego Gimnazjum Nr 6 im. ks. Stanisława Brzóski,
- Urząd Miasta Siedlce Wydział Edukacji ul. Skwer Niepodległości 2, tel. 0-25 643-07-88,
- Klub Szachowy Skoczek Siedlce.

3. Cel
- uczczenie pamięci Osoby Ojca Świętego Jana Pawła II,
- popularyzacja sportu szachowego wśród dzieci i młodzieży,
- propagowanie idei integracji z osobami niepełnosprawnymi.

4. Termin i miejsce
- turniej odbędzie się w dniach 10 – 11 października 2009 r. w budynku Publicznego Gimnazjum Nr 6 im. ks. Stanisława Brzóski ul. Gen. Orlicz-Dreszera 3
(5 minut pieszo od dworca PKS i PKP w Siedlcach)

5. Uczestnictwo
- w turnieju mogą brać udział dzieci, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz dorośli,
- turniej ma charakter indywidualny,
- sprzęt szachowy zapewniają organizatorzy.

6. System rozgrywek
- szwajcarski kontrolowany na dystansie 11 rund (przy zastosowaniu programu sędziowskiego ChessArbiter),
- tempo gry po 25 minut na zawodnika,
- sędzia główny - sędzia klasy państwowej Stanisław Górecki.

10.10 – sobota
10.00 – uroczyste otwarcie turnieju

10.15 – 11.05 – I runda
11.10 – 12.00 – II runda
12.05 – 12.55 – III runda
13.00 – 13.50 – IV runda
13.55 – 14.45 – V runda
14.50 – 15.40 – VI runda
15.45 – 16.35 – VII runda

11.10 – niedziela
  9.10 – 10.00 – VIII runda
10.05 – 10.55 – IX runda
11.00 – 11.50 – X runda
11.55 – 12.45 – XI runda
13.00 – montaż słowno-muzyczny poświęcony Osobie Ojca Świętego Jana Pawła II
13.25 – uroczyste zakończenie turnieju

7. Nagrody i sponsorzy
- przewidywane klasyfikacje:
generalna, szkoły ponadgimnazjalne, gimnazja, szkoły podstawowe (kl. IV-VI, I-III,), dzieci (poniżej 7 roku życia),
- za zajęcie miejsc I-III we wszystkich klasyfikacjach zawodnicy i zawodniczki otrzymają statuetki ufundowane przez Prezydenta Miasta Siedlce oraz dyplomy,
- za zajęcie miejsc I-VI w klasyfikacji generalnej oraz miejsc I-III w pozostałych klasyfikacjach przewidywane są nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów - firmy:
1. ChodRom Systemy Informatyczne w Siedlcach
2. StalFa Sp. z o.o. Sokołów Podlaski
3. Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Siedlcach
4. Polimex Mostostal S.A. w Siedlcach
5. Siedleckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. w Siedlcach
6. NSZZ "Solidarność" Oddział w Siedlcach
7. PPUH Andrzej Żarek 08-110 w Siedlcach ul. Klonowa 18
8. Hurtownia „OPTIMAL” J i M Feruś w Siedlcach
9. Dworek „Panderosa” w Siedlcach
10. Hurtownia NMR Robert Niczyporuk w Siedlcach
11. Hurtownia lodów i mrożonek „MAXIMA” Siedlce  Franciszek Tarkowski w Siedlcach

8. Zgłoszenie zawodników i zawodniczek oraz wpisowe
- zgłoszenia do 7 października włącznie - dają gwarancję uczestnictwa w turnieju,
- zgłoszenia po 7 października będą przyjmowane wyjątkowo, jeśli będą wolne miejsca. 
- wpisowe 20 zł od osoby (niezależnie od wieku) prosimy wpłacać na konto:

Rady Rodziców przy Publicznym Gimnazjum Nr 6 im. ks. Stanisława Brzóski,
10 9194 0007 0000 6914 2000 0010
- zwolnienie z wpisowego obejmuje gości zagranicznych oraz szachistów  z tytułami międzynarodowymi,
- w zgłoszeniu należy koniecznie podać: nazwisko, imię, datę urodzenia, klub, szkołę oraz kategorię szachową,
- zgłoszenia: elektronicznie na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ,
telefonicznie na numer: 0-25 643-07-88 0-25 632-22-01 (w godz. 8.00 – 15.30), 
0 668-212-576 (po godz. 16.00)
- online na stronie http://www.chessarbiter.com/ w zakładce TURNIEJE.

- istnieje możliwość rezerwacji noclegów w internatach do dnia 3 października 2009 r.  (cena od osoby 30 zł – bez wyżywienia),
KONIECZNA WCZEŚNIEJSZA REZERWACJA TELEFONICZNA - tel. 0 668-212-576
- wszyscy uczniowie muszą posiadać legitymację szkolną i obuwie na zmianę,
- w dniu 11 października 2008 r. w godz. 9.00 - 9.45 zgłoszeni zawodnicy przy stoliku sędziowskim osobiście potwierdzają swoją obecność oraz fakt dokonania wpisowego
– pozostali zawodnicy będą mogli grać od II rundy.

9. Inne
Organizator nie ponosi odpowiedzialności za stan zdrowia uczestników i jego konsekwencje związane z udziałem w turnieju.
Wszelkie interpretacje regulaminu oraz pozostałe sprawy nie ujęte w regulaminie organizatorzy zastrzegają do swojej kompetencji.

10. Osoby odpowiedzialne za organizację i przebieg turnieju
- Marcin Wasak tel. 0-502-131-714
- Sławomir Kurpiewski tel. 0-668-212-576

W imieniu Komitetu Organizacyjnego:
Joanna Kowalska - Wróbel
- Dyrektor Zespołu Szkół Nr 2 w Siedlcach

Redakcja - Skoczek Siedlce

Poprawiony (piątek, 18 września 2009 12:56)

 

I MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL SZACHOWY ZIEMI ŁUKOWSKIEJ

logo_festiwalu.jpgW niedzielę 29 czerwca 2009 r. w Łukowie rozpoczął się I Międzynarodowy Festiwal Ziemi Łukowskiej. Na uroczystym otwarciu Festiwalu w I L.O. im. Tadeusza Kościuszki pojawili się Patroni Honorowi imprezy – Pan Longin Kajka - Starosta Łukowski oraz Pan Zbigniew Zemło - Burmistrz Miasta Łuków, a także członkowie Zarządu Powiatu wicestarosta Pan Henryk Lipiec i Kazimierz Mamiński, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Bogusław Jazurek, wiceprzewodniczący Rady Miasta Leonard Baranowski.
 Festiwal otworzył I Otwarty Turniej w Szachach Szybkich – tempo. 15 min w ramach Grand Prix Lubelszczyzny pod patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego. O nagrody w turnieju walczyło 77 zawodników z Polski i zagranicy (Białoruś). W turnieju zwyciężył Mistrz FIDE Filip Bargłowski z Suwałk reprezentujący ASSz Miedź Legnica. Drugie miejsce zajął warszawiak Krystian Kuźmicz – mistrz międzynarodowy, a trzecie Zbigniew Księski – mistrz międzynarodowy, reprezentujący KSz DRAKON SKOK Chmielewskiego Lublin.
 Wśród juniorów do lat 10 najlepsi byli Przemysła Siedlanowski z MKS Start Lublin, Karol Skubisz z UKS ASTRA Leśniowice i Paweł Topolan z MKS Start Lublin, a wśród juniorek do lat 10 najlepsze okazały się Agata Topolan z MKS Start Lublin i Nina Połajdowicz z UKS ASTRA Leśniowice. Najlepsi juniorzy do lat 14 biorący udział w niedzielnym turnieju to Łukasz Siedlanowski z MKS Start Lublin, Piotr Puszkarski z MOK 64 Biała Podlaska i Mateusz Szysz z MKS Start Lublin, a najlepsze juniorki do lat 14 to Gabriela Topolan z  MKS Start Lublin, Eliza Łagowska i Agnieszka Gelata, obie z UKS ASTRA Leśniowice. W kategorii juniorów do lat 18 zwyciężyli  Mateusz Niedziela z MKS Start Lublin, Konrad Szczygieł z Krynki oraz Jan Nowosad z MKS Start Lublin, a wśród juniorek Żaneta Zawiślak z UKS ASTRA Leśniowice i Dagmara Kępka z MKS Start Lublin.
 Najlepszym zawodnikiem Ziemi Łukowskiej został Zenon Kopeć z Łukowa, który punktacją pomocniczą wyprzedził Piotra Piwowarczyka i Andrzeja Kurka. 
 Frekwencja na pierwszej imprezie przerosła oczekiwania organizatorów.
 W dniu 29 czerwca 2009 r. rozpocznie się Wakacyjna Szkoła Szachowa dla Dzieci i Młodzieży i potrwa do 1 lipca 2009 r., a 2 lipca odbędą się symultany szachowe.
 Szczegółowe informacje znajdują się na stronach internetowych: www.starostwolukow.pl, www.lukow.pl i www.lzszach.lublin.pl/lukow2009.

Anna Krasuska
Koordynator Festiwalu

Poprawiony (poniedziałek, 29 czerwca 2009 09:26)

 

I MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL SZACHOWY ZIEMI ŁUKOWSKIEJ

logo_festiwalu.jpgW dniach 28.06-11.07.2009 r. w Łukowie odbędzie się I Międzynarodowy Festiwal Szachowy Ziemi Łukowskiej. Patronat honorowy nad całą imprezą objęli Starosta Łukowski – Pan Longin Kajka oraz Burmistrz Miasta Łuków – Pan Zbigniew Zemło.

 

 

Festiwal zainauguruje I Otwarty Turniej w Szachach Szybkich – tempo 15 min., który odbędzie się 28.06.2009 r. w I L.O. im. Tadeusza Kościuszki. Głównym wydarzeniem Festiwalu będą Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów II Ligi, które potrwają od 3 do 11 lipca. Zawody te odbędą się w budynkach Zespołu Szkół nr 4 i Medycznego Studium Zawodowego im. Janusza Korczaka przy ul. Kryńskiego 10.
 W ramach festiwalu odbędzie się również I Otwarty Turniej w Szachach Szybkich – tempo 30 min. (3-4.07.), Otwarty Turniej w Szachach Błyskawicznych - tempo 5 min. (5.07), I Międzynarodowe Mistrzostwa Ziemi Łukowskiej (7-11.07) oraz dla wytrwałych I Nocny Maraton Szachowy (4-.07).
 Organizatorzy, wśród których są Starostwo Powiatowe w Łukowie, Urząd Miasta Łuków, Lubelski Związek Szachowy oraz Stowarzyszenie Szachistów „Szachpol” w Łukowie, mają nadzieje, że Festiwal zachęci mieszkańców powiatu łukowskiego, a w szczególności dzieci i młodzież, do gry w szachy. W tym celu w dniach 29.06.-1.07 odbędą się zajęcia w Wakacyjnej Szkole Szachowej dla dzieci i młodzieży w Zespole Szkół Specjalnych przy ul. Międzyrzeckiej 70 A w Łukowie oraz przeprowadzone zostaną symultany szachowe (2 i 5 lipca), a 4 lipca 2009 r. w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego i Urzędu Miasta odbędzie się prelekcja dla dzieci, młodzieży oraz rodziców pt. „Dlaczego warto uczyć się gry w szachy”prowadzona przez wieloletnich trenerów szachowych.
 Udział w imprezie zapowiedzieli goście z Białorusi, Litwy i Słowacji.
 Patronat medialny nad imprezą objęli: TVP Lublin, Radio Lublin, Katolickie Radio Podlasie,  Tygodnik Siedlecki, Słowo Podlasia, Master Tv, Euro-Druk oraz portal internetowy info.Siedlce.pl.
 Na imprezę zapraszają organizatorzy oraz sponsorzy głowni imprezy: Honda Wyszomirski Siedlce oraz Towarowa Giełda Energi S.A.

Program festiwalu:

28 czerwca 2009 r.
10.00 - I Otwarty Turniej w Szachach Szybkich - tempo 15 min., w ramach Grand Prix Lubelszczyzny (I L.O. im. T. Kościuszki w Łukowie), (zgłoszenia do godz. 9.45, I runda rozpoczyna się o 10)
15.00 - Uroczyste otwarcie Festiwalu (I L.O. im. T. Kościuszki w Łukowie)

29 czerwca - 1 lipca 2009 r.
10.00 - 14.00 - Wakacyjna Szkoła Szachowa dla dzieci i młodzieży (Zespół Szkół Specjalnych, ul. Międzyrzecka 70 A w Łukowie)

2 i 5 lipca 2009 r.
14.00 - Symultany szachowe (Plac Solidarności i Wolności w Łukowie - jeżeli będzie niesprzyjająca aura, symultany zostaną przeniesione do Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego i Urzędu Miasta)

3-4 lipca 2009 r.
15.00 - I  Otwarty Turniej w Szachach Szybkich - tempo 30 min. (I L.O. im. T. Kościuszki)

3-11 lipca 2009 r.
9.00 - Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów II Liga, Medyczne Studium Zawodowe im. J. Korczaka, ul. Kryńskiego 10 /impreza zlecona przez Polski Związek Szachowy w Warszawie/

4 lipca 2009 r.
15.00 - „Dlaczego warto uczyć się gry w szachy” - prelekcja dla dzieci, młodzieży oraz rodziców prowadzona przez wieloletnich trenerów szachowych, Sala Konferencyjna Starostwa Powiatowego i Urzędu Miasta

4-5 lipca 2009 r.
20.00 - 7.00 - I Nocny Maraton Szachowy, Hotel Grochowski, ul. Międzyrzecka 90 w Łukowie

5 lipca 2009 r.
15.00 - Otwarty Turniej w Szachach Błyskawicznych - tempo 5 min., (I L.O. im. T. Kościuszki)

7-11 lipca 2009 r.
15.00 - 20.00 - I Międzynarodowe Mistrzostwa Ziemi Łukowskiej w kategorii Juniorów i Seniorów

11 lipca 2009 r.
17.00 - Uroczyste zakończenie Festiwalu (I L.O. im. T. Kościuszki)

 

plakat_festiwalu.jpg

Piotr Piwowarczyk

Poprawiony (wtorek, 23 czerwca 2009 12:21)

 

I Otwarty Turniej Szachowy Karo Chess'2009

W dniu 28 maja br. rozegrany został  w siedzibie Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Siedlcach I Otwarty Turniej Szachowy Karo Chess’2009. Turniej był jedną z wielu imprez tegorocznych Jackonaliów, jednocześnie wpisał się w obchody X-Lecia WSFiZ.
Do zawodów zgłosiło się 60 zawodników, w tym 5 kobiet, z Siedlec i z silnych ośrodków szachowych naszego regionu – m.in. z Białej Podl., Otwocka, Radzynia Podl., Sokołowa, Węgrowa.

Turniej miał bardzo silną obsadę, jedenastu zawodników legitymowało się międzynarodowym rankingiem ELO, w tym siedmiu z wynikiem powyżej 2000 pkt.

Najwyższy ranking miał Safet Terzić z Bośni i Hercegowiny – 2262 pkt., tuż za nim plasował się Sławomir Kurpiewski ze Skoczka Siedlce – 2199 pkt. Jak zwykle nie zabrakło młodzieży ze wszystkich typów szkół oraz studentów. Najmłodsi uczestnicy turnieju to rocznik 2001!

Turniej otworzył Leszek Gadomski, Rektor WSFiZ w Siedlcach i przewodniczący Komitetu Organizacyjnego. Przedstawił tegorocznych patronów i sponsorów Turnieju – Prezydenta Miasta Siedlce, Pana Wojciecha Kudelskiego, siedleckie firmy Polimex-Mostostal, Emchrom, Centrum Klimatyzacji, Neptun. Patronat medialny zapewniły zawodom lokalne media: TV Siedlce, Echo Katolickie, Katolickie Radio Podlasie.

Po krótkiej odprawie technicznej przeprowadzonej przez S. Kurpiewskiego i St. Góreckiego, sędziego zawodów, rozpoczęły się rozgrywki. Rozegrano 9 rund systemem szwajcarskim, od początku do końca turnieju można było obserwować zacięte pojedynki na pierwszych szachownicach, decydujące o ostatecznej kolejności. Zwyciężył Kamil Plichta osiągając 8,5 z 9 punktów wyprzedzając o 0,5 punktu Safeta Terzicia.

Kolejne miejsca zajęli: M. Skonieczny, D. Ponikowski, S. Kurpiewski, T. Król, Ł. Dymek, E. Miłkowska, M. Derdzikowski i J. Flaziński, zamykający pierwszą dziesiątkę.

Na zakończenie Turnieju najlepsi zawodnicy otrzymali nagrody ufundowane przez WSFiZ w Siedlcach oraz sponsorów. Oprócz wymienionej dziesiątki najlepszych przyznano dyplomy i upominki w kategorii szkół podstawowych (M. Siwek, K. Zawistowska, W. Włodarczyk), gimnazjów (H. Goławski, T. Sikorski, P. Sekuła) i szkół ponadgimnazjalnych (K. Plichta, T. Król, E. Miłkowska).

Najlepszą z kobiet była Ernesta Miłkowska przed Anną Flazińską i Katarzyną Major, najlepszymi zawodnikami z siedleckiego Skoczka byli S. Kurpiewski, R. Głowienkowski, P. Musiatowicz i Z. Stefanoff. Dzielnie walczący do końca ośmiolatkowie – F. Piskorski, K. Przestrzelski, M. Jarkowski oraz K. Góralewski otrzymali pamiątkowe koszulki.

 

Redakcja - Skoczek Siedlce

Poprawiony (wtorek, 09 czerwca 2009 09:26)

 

Otwarte Mistrzostwa Siedlec

W sobotę 6 czerwca w Publicznym Gimnazjum Nr 3 zostały rozegrane Otwarte Mistrzostwa Siedlec w szachach szybkich.

Tytuł mistrza Siedlec zdobył zasłużenie Łukasz Dymek z Radzynia Podlaskiego, uzyskując 6,5 pkt z 7 partii. Kolejne miejsca zajęli Siedlczanie. Tytuł wicemistrzowski przypadł w udziale Kamilowi Plichcie – 6 pkt a trzecie miejsce wywalczył Sławomir Kurpiewski – 5,5 pkt. W turnieju wzięło udział 45 zawodników.

Turniej wyłonił także mistrzów Siedlec w kategoriach kobiet oraz uczniów szkół wszystkich typów. Rywalizację kobiet wygrała Ernesta Miłkowska z I Liceum Ogólnokształcącego im. B. Prusa w Siedlcach. Wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych zwyciężył Kamil Plichta – z II Liceum Ogólnokształcącego im . Św. Królowej Jadwigi w Siedlcach. Spośród gimnazjalistów najlepszy okazał się Adam Ryszkowski z Gimnazjum w Węgrowie a spośród uczniów szkół podstawowych Mateusz Siwek ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Radzyniu Podlaskim.

Wszyscy zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary ufundowane przez Prezydenta Miasta Siedlce.

Wyniki turnieju zostały zaliczone do cyklu turniejów Grand Prix Siedlec na rok 2009 i są dostępne na stronie programu sędziowskiego Chessarbiter Pro  http://www.chessarbiter.to.pl/turnieje/t_726/

Redakcja - Skoczek Siedlce

Poprawiony (poniedziałek, 08 czerwca 2009 09:41)

 
dane dostarcza: remontuj .pl
dane dostarcza: niania .pl
Sobota,
28 Marzec 2020
Imieniny obchodzą: Aniela, Sykstus, Joanna
AddThis Social Bookmark Button
Komunikacja
Współpraca medialna:
Tygodnik Siedlecki
Podlasie24.pl
Życie Siedleckie
Ogloszeniowa
Przekaz 1% podatku

Statystyka wyświetleń strony od 28.12.2004:

Dziś:7027
Wczoraj:7297
Ten tydzień:25001
Wszystkich:27433647