Joomla ServiceBest Web HostingWeb Hosting
Start Turnieje szachowe

Szachy

Otwarte Mistrzostwa Siedlec

Otwarte Mistrzostwa Siedlec 2009 w szachach szybkich zostaną rozegrane w Siedlcach w dniu 6 czerwca 2009 roku.
Turniej odbędzie się w Publicznym Gimnazjum Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi ul. Sekulska 10.
Otwarcie turnieju o godz. 10.00 (zapisy najpóźniej do 9.45)
Szczegółowe informacje oraz mozliwość zapisów online na stronie internetowej:
http://www.chessarbiter.to.pl/turnieje/t_726/

Klasyfikacje:
- dzieci do lat 6
- szkoły podstawowe
- gimnazja
- szkoły ponadgimnazjalne-
- generalna

W imieniu organizatora Klubu Szachowego "Skoczek" Siedlce serdecznie zapraszamy.

Redakcja - Skoczek Siedlce

Poprawiony (czwartek, 04 czerwca 2009 17:03)

 

OLM 2009

Zakończyły się rozgrywki Otwartej Ligi Mazowieckiej w szachach. Zwyciężyła, zgodnie z przewidywaniami, rozstawiona z numer 1 drużyna Modusa Warszawa. Dobrze wypadła w lidze pierwsza drużyna Skoczka Siedlce zajmując w końcowej klasyfikacji czwarte miejsce.

Końcowa kolejność drużyn:
1. Modus Warszawa
2. LKS Nadnarwianka II Pułtusk
3. Elektryczność Warszawa
4. Skoczek I Siedlce
5. UKS MDK I Otwock
6. MTSz II Mińsk Mazowiecki
7. Sparta Nasielsk
8. WOSiR Wyszków
9. Legion I Legionowo
10. Zieloni II Zielonka
11. LKS Lotos Jabłonna
12. Zieloni III Zielonka
13. Entropia III Warszawa
14. UKS Hetman Puszcza Mariańska
15. MTSz I Mińsk Mazowiecki
16. Skoczek II Siedlce
17. MTSz III Mińsk Mazowiecki
18. Legion III Legionowo
19. Legion II Legionowo
20. Korona Góra Kalwaria
21. Entropia II Warszawa
22. UKS MDK II Otwock
23. Roszmeni II Piastów

Drużyna PKS Agape II Białołęka została wycofana z rozgrywek (na dwie rundy przed zakończeniem).
 
System rozgrywek obejmował 10 rund, z których 7 grano systemem szwajcarskim a 3 ostatnie systemem pucharowym. Na podkreślenie zasługuje fakt, że Skoczek Siedlce zdobył największą liczbę punktów w lidze - 26 i wyprzedził w tej klasyfikacji drużynę UKS MDK Otwock - 24 pkt. Zwycięzca ligi Modus Warszawa zdobył ogółem 23,5 pkt. Druga drużyna Skoczka Siedlce zdobyła 16,5 pkt i zajęła ostatecznie 16 miejsce wśród 24 zespołów Warszawy i Mazowsza.

Apetyty Siedlczan były wyższe mimo, że Skoczek Siedlce był rozstawiony z numerem 5. Na uwagę zasługuje fakt, że w pierwszej drużynie Skoczka Siedlce występowali w tym roku z powodzeniem juniorzy Jakub Sachanowicz, Tomasz Sikorski, Tomasz Król. Najbardziej doświadczony zawodnik w drużynie - kandydat na mistrza Sławomir Kurpiewski - na 1 szachownicy uzyskał 9 pkt z 10 i zdobył złoty medal.


Wyniki na szachownicach:

Szachownica 1:
1.       Sławomir Kurpiewski (Skoczek Siedlce) 9 z 10
2.       Łukasz Miętek (Legion Legionowo) 7 z 10
3.       Janusz Parczewski (Lotos Jabłonna) 6,5 z 10
                                             
Szachownica 2:
1.       Aleksander Choroszej (UKS MDK Otwock) 9 z 10
2.       Witold Rogulski (Zieloni Zielonka) 7,5 z 8
3.       Aleksander Priszczepa (Korona Góra Kalwaria) 7,5 z 10

Szachownica 3:
1.       Marcin Różowski (Entropia Warszawa) 7,5 z 10
2.       Marek Leśniak (Sparta Nasielsk) 6,5 z 9
3.       Tomasz Lewandrowski (Lotos Jabłonna) 6,5 z 9

Szachownica 4:
1.       Sebastian Mańkowski (Legion Legionowo) 9 z 10
2.       Michał Hryszkiewicz (WOSiR Wyszków) 8,5 z 10
3.       Daniel Worobiej (UKS MDK Otwock) 8 z 10
 

W pierwszej drużynie Skoczka Siedlce w tegorocznych rozgrywkach ligowych występowali: Sławomir Kurpiewski - 9 pkt z 10, Piotr Miler - 5,5 pkt z 8, Przemysław Musiatowicz - 4,5 pkt z 8, Jakub Sachanowicz - 2 pkt z 3, Tomasz Sikorski - 5 pkt z 10, Tomasz Król - 0 pkt z 1.

W drugiej drużynie Skoczka Siedlce wystąpili: Krzysztof Komarowski - 4,5 pkt z 9,  Stanisław Górecki - 4 pkt z 8, Zdzisław Stefanoff - 4 pkt z 10, Tomasz Król - 1 pkt z 1, Kamil Seredziński - 2,5 pkt z 5, Michał Konarzewski - 0,5 pkt z 3.

Szczegółowe wyniki tegorocznych rozgrywek są dostępne na stronie internetowej Mazowieckiego Związku Szachowego:
http://mzszach.net/olm/olm/final_standings_teams&10.html

Redakcja - Skoczek Siedlce

Poprawiony (czwartek, 04 czerwca 2009 16:59)

 

Pech Skoczka Siedlce!

Niestety przegraną Skoczka Siedlce zakończył się mecz półfinałowy Otwartej Ligi Mazowieckiej w szachach. Skoczek uległ niżej notowanej w tabeli ligi drużynie Nadnarwianki Pułtusk 1,5 - 2,5. Punkty dla Siedlec zdobyli Piotr Miler - 1 i Sławomir Kurpiewski - 0,5. O ogromnym pechu może mówić junior Tomasz Sikorski, który w wygranej pozycji wybrał niepoprawny wariant związany z ofiarą wieży! W efekcie Tomek przegrał partię i tym samym pozbawił drużynę możliwości zagrania drużyny Skoczka w meczu finałowym. Przegrał partię także grający na trzeciej szachownicy Przemysław Musiatowicz. Tak więc pierwszej drużynie Skoczka Siedlce pozostał jeden mecz o trzecie miejsce. Mecz zostanie rozegrany w najbliższą niedzielę w Warszawie a przeciwnikiem Siedlczan będzie silna drużyna Elektryczności Warszawa.
Także minimalnej porażki 1,5 - 2,5 doznała druga drużyna Skoczka Siedlce z Entropią Warszawa. Punkty dla Siedlec zdobyli Kamil Seredziński - 1 i Krzysztof Komarowski - 0,5. W ostaniej rundzie druga drużyna Skoczka walczyć będzie z pierwszą drużyną MTSZ Mińsk Mazowiecki o miejsce 15

Redakcja - Skoczek Siedlce

Poprawiony (wtorek, 12 maja 2009 09:11)

 

XXI Turniej Szachowy z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

W XXI Turnieju Szachowym z okazji Święta Konstytucji 3 Maja o Puchar Prezydenta Miasta Siedlce rozegranym w sobotę w Publicznym Gimnazjum Nr 3 w Siedlcach zwyciężył niespodziewanie ale zasłużenie Marek Skonieczny z Białej Podlaskiej, uzyskując 6,5 pkt z 7 partii.

Na 2 miejscu uplasował się Łukasz Dymek – z 6 pkt, a na 3 – Andrzej Litwiniec  – 5,5 pkt – obaj z Radzynia Podlaskiego. Kolejne trzy miejsca z 5 pkt zajęli; Sławomir Kurpiewski,  Kamil Plichta - obaj z Siedlec oraz Paweł Mazur z Mordów.  Kamil Plichta uczeń II liceum Ogólnokształcącego w Siedlcach wygrał jednocześnie klasyfikację uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Wśród uczniów gimnazjów najlepszy był Tomasz Sikorski z Gimnazjum w Stoku Lackim grający w barwach Skoczka Siedlce. Klasyfikację szkół podstawowych wygrał Siwek Mateusz ze Szkoły Podstawowej  Nr 2 w Radzyniu Podlaskim.

Wyniki turnieju zostały zaliczone do cyklu turniejów Grand Prix Siedlec na rok 2009. W turnieju zorganizowanym przez Klub Szachowy Skoczek Siedlce, rozegranym systemem szwajcarskim, wzięło udział 39 zawodników.  Pamiątkowe puchary ufundowane przez Prezydenta Miasta Siedlce wręczył zwycięzcom Prezes Klubu Szachowego Skoczek Siedlce pan Andrzej Brochocki.  Szczegółowe wyniki są dostępne na oficjalnej stronie programu sędziowskiego Chessarbiter Pro  www.chessarbiter.com

Redakcja - Skoczek Siedlce

Poprawiony (poniedziałek, 04 maja 2009 14:49)

 

Grand Prix Siedlec 2009

W sobotę 4 kwietnia w Publicznym Gimnazjum Nr 3 został rozegrany czwarty turniej szachowy z cykklu Grand Prix Siedlec 2009.
 
Podobnie jak przed miesiącem bezkonkurencyjny okazał się Sławomir Kurpiewski zawodnik Skoczka Siedlce wygrywając wszystkie 7 partii.
Drugie miejsce zajął Andrzej Litwiniec - Orlęta Radzyń Podlaski - który uzyskał 6 pkt.
Trzeci był Marek Skonieczny z Białej Podlaski z 5,5 pkt. Z takim samym dorobkiem punktowym czwarte miejsce zdobył Kamil Plichta z Siedlec. Piąty był Paweł Mazur z Siedlec, szósty - Łukasz Dymek z Radzynia Podlaskiego a siódmy Robert Rogala z Odry Słubice - wszyscy po 5 pkt.
 
Wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych najlepszy był Kamil Plichta z II Liceum Ogólnokształcącego im. Świętej Królowej Jadwigi w Siedlcach. Wsród gimnazjalistów zwyciężył Tomasz Sikorski ze Stoku Lackiego a klasyfikację szkół podstawowych wygrał Kamil Seredziński ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Siedlcach.
 
Szczegółowe informacje o wynikach turnieju można uzyskać ze strony internetowej programu sędziowskiego www.chessarbiter.com w zakładce - turnieje.

Redakcja - Skoczek Siedlce

Poprawiony (poniedziałek, 06 kwietnia 2009 09:21)

 

Sukces Skoczka Siedlce!!!

Wygraną Skoczka Siedlce 2,5 do 1,5 nad MTSZ Mińsk Mazowiecki  zakończył się mecz 6 rundy Otwartej Ligi Mazowieckiej w szachach. Punkty dla Skoczka zdobyli Sławomir Kurpiewski i Przemysław Musiatowicz. Zremisował Piotr Miler. Udanie wystąpiła w w tej rundzie druga drużyna Skoczka pokonując 3 do 1 Entropię II Warszawa. Punkty zdobyli Stanisław Górecki, Zdzisław Stefanoff oraz junior Kamil Seredziński.
Po 6 rundach pierwsza drużyna Skoczka z 18 pkt nadal jest liderem ligi mając już 3 punkty przewagi nad drugą w lidze druzyną UKS MDK I Otwock. Druga drużyna Skoczka uzyskała 11,5 pkt i  awansowała na 15 miejsce wśród 24 startujących w lidze drużyn z Warszawy i Mazowsza.

Redakcja - Skoczek Siedlce

Poprawiony (poniedziałek, 30 marca 2009 09:31)

 

Sukces Skoczka Siedlce!!!

Wysoką wygraną zakończył się wyjazdowy mecz Skoczka Siedlce z wiceliderem Zielonymi Zielonka w V rundzie Otwartej Ligi Mazowieckiej w szachach. Drużyna Skoczka wygrała 3,5 - 0,5 umacniając się na pozycji lidera ligi. Punkty dla Siedlec zdobyli Sławomir Kurpiewski, Piotr Miler i Tomasz Sikorski. Zremisował Przemysław Musiatowicz.
Także wysokie zwycięstwo 3 - 0 odniosła druga drużyna Skoczka z drużyną Roszmeni Piastów. Punkty dla Siedlec zdobyli: Krzysztof Komarowski, Stanisław Górecki i Zdzisław Stefanoff.
Po 5 rundach pierwsza drużyna Skoczka Siedlce prowadzi w tabeli z 15 pkt a druga drużyna z 8,5 pkt awansowała na 18 miejsce.
Kolejne mecze obie drużyny Skoczka Siedlce rozegrają w Siedlcach w dniu 29 marca w Szkole Podstawowej Nr 6 o godz. 11.00.

Redakcja - Skoczek Siedlce

Poprawiony (poniedziałek, 16 marca 2009 09:22)

 

Grand Prix Siedlec w Szachach

Trzeci turniej z cyklu Grand Prix Siedlec w szachach został rozegrany 7 marca w Publicznym Gimnazjum Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi.
Turniej zgromadził rekordową obsadę 61 zawodników.
Bezkonkurencyjny okazał się Sławomir Kurpiewski ze Skoczka Siedlce wygrywając wszystkie z 7 partii.
Drugie miejsce zajął Kamil Plichta z Siedlec uzyskując 6 pkt.
3 i 4 miejsce zajęli zawodnicy z Radzynia Podlaskiego: Łukasz Dymek oraz Tadeusz Skrzymowski zdobywając po 5,5 pkt.
Klasyfikację szkół ponadgimnazjalnych wygrał Kamil Plichta – II LO Siedlce.
Wśród gimnazjalistów najlepszy był Tomasz Sikorski z Gimnazjum w Stoku Lackim, a wśród uczniów szkół podstawowych - Mateusz Siwek - ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Radzyniu Podlaskim. Obaj uzyskali po 5 pkt.
Najmłodszym uczestnikiem turnieju był 6 letni Mariusz Woźnica z Przedszkola Nr 158 z Warszawy. Młody wiek nie przeszkodził Mariuszkowi zdobyć aż 2,5 pkt.
Kolejny turniej zostanie rozegrany 4 kwietnia.

Redakcja - Skoczek Siedlce

Poprawiony (wtorek, 10 marca 2009 17:08)

 

Wygrana Skoczka

W 4 rundzie Otwartej Ligi Mazowieckiej w szachach pierwsza drużyna Skoczka Siedlce odniosła zwycięstwo 2,5 - 1,5 nad wiceliderem ligi UKS MDK I Otwock. Pojedynki wygrali Przemysław Musiatowicz i Tomasz Sikorski. Zremisował Sławomir Kurpiewski. Po tym zwycięstwie Skoczek Siedlce umocnił się na pozycji lidera ligi gromadząc 12,5 pkt.
Druga drużyna Skoczka Siedlce przegrała 1 - 3 z Legionem Legionowo. Punkt dla Siedlec zdobył Zdzisław Stefanoff.
 
Redakcja - Skoczek Siedlce

Poprawiony (wtorek, 10 marca 2009 17:07)

 

Zwycięstwo i remis Skoczka Siedlce

Zwycięstwo i remis zanotowały w minioną niedzielę drużyny Skoczka Siedlce w 3 rundzie Otwartej Ligi Mazowieckiej w szachach. Pierwsza drużyna zagrała w Warszawie z wiceliderem ligi drużyną Entropii, uzyskując cenny remis 2 : 2. Punkty dla Siedlczan zdobyli Sławonir Kurpiewski oraz Przemysław Musiatowicz. Druga drużyna podejmowała w Siedlcach drużynę Zielonych Zielonka i odniosła zwycięstwo 2,5 : 1,5. Punkty dla Siedlec zdobyli Krzysztof Komarowski i Stanisław Górecki. Zremisował junior Michał Konarzewski. Po 3 rundach pierwsza drużyna Skoczka Siedlce z 10 pkt utrzymała pozycję lidera ligi. Druga drużyna awansowała na 20 miejsce gromadząc 4,5 pkt.
W kolejnej 4 rundzie, która zostanie rozegrana w niedzielę 1 marca, obie drużyny z Siedlec grają u siebie. Mecze zostaną rozegrane w Szkole Podstawowej Nr 6 o godz. 11.00.
 
Redakcja - Skoczek Siedlce

Poprawiony (wtorek, 10 marca 2009 17:07)

 
dane dostarcza: remontuj .pl
dane dostarcza: niania .pl
Niedziela,
8 Grudzień 2019
Imieniny obchodzą: Maria, Wirginia, Wirgiliusz
AddThis Social Bookmark Button
Komunikacja
Współpraca medialna:
Tygodnik Siedlecki
Podlasie24.pl
Życie Siedleckie
Ogloszeniowa
Przekaz 1% podatku

Statystyka wyświetleń strony od 28.12.2004:

Dziś:2206
Wczoraj:8713
Ten tydzień:25001
Wszystkich:26434241