Joomla ServiceBest Web HostingWeb Hosting
Start Aktualności

Aktualności - kultura

Zapowiedzi wybranych propozycji na listopad 2012

GOK w Chodowie

Gwiazdy polskiej estrady - recital i spotkanie autorskie z Piotrem Szczepanikiem.
 
Piotr Szczepanik – mistrz piosenki lirycznej. Znany z wielu przebojów, m.in.: „Kochać”,
„Żółte kalendarze”, „Puste koperty”, „Nigdy więcej” czy „Goniąc Kormorany”. Od jakiegoś czasu wycofał się z życia publicznego. Będzie to więc niepowtarzalna okazja do spotkania z artystą.
Sala widowiskowa GOK w Chodowie, 7 listopada, środa, g.19.00. Wstęp wolny.


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
11 listopada, g.12.00 – Święto Odzyskania Niepodległości.
Uroczystość pod pomnikiem w Iganiach,  połączona z mini recitalem pieśni patriotycznych
w wykonaniu Anny Gigiel przy akompaniamencie Tomasza Krezymona (fortepian).
Anna Gigiel – aktorka telewizyjna i teatralna. Od 7 lat odtwórczyni głównych ról w największych produkcjach musicalowych Teatru Muzycznego ROMA w Warszawie. Można ją również zobaczyć w popularnych serialach, m.in.: „M jak Miłość”, „Linia Życia”, „Lokatorzy”, „Niania”, „Usta usta”, „Barwy Szczęścia”.
 
Inne atrakcje:
- wystawa zabytkowych pojazdów z okresu II wojny światowej
- pokaz strzelania z broni czarnoprochowej
- wystawa plenerowa „Powstanie Listopadowe na pocztówkach”


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Powiatowy przegląd kapel i zespołów weselnych.
 
Zgłoszenia zespołów chcących wziąć udział w przeglądzie przyjmowane są mailowo i telefonicznie.
Sala widowiskowa GOK w Chodowie, 18 listopada, niedziela, g.15.00. Wstęp wolny.


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kawiarnia „Pod czarną wdową” - komedia teatralna w reżyserii Izabeli Rękawek.
Spektakl inspirowany „Wdowami” Sławomira Mrożka.
W ramach scenariusza organizator zapewnia pyszne pączki „od Biadunia” dla każdego widza.
Sala widowiskowa GOK w Chodowie,  25 listopada, niedziela, g.17.00. Wstęp wolny.
Tylko dla dorosłych.


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Recital Ireny Kosińskiej. Świetlice GOK, godz.18.30:
14.XI, środa – Pruszyn Pieńki
15.XI, czwartek – Błogoszcz
16.XI, piątek – Grubale
Wstęp wolny.
 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  
„Ludzie i miejsca prawdziwe – podróż koleją transsyberyjską oraz Mongolia”.
Fotorelacje i wykłady autorskie Bogusława Skarusa w świetlicach GOK.
21.XI, środa – Pruszyn Pieńki; 22.XI, czwartek – Błogoszcz.
Godz.18.30. Wstęp wolny.


Krzysztof Chromiński - dyr GOK.

Poprawiony (poniedziałek, 29 października 2012 15:39)

 
Kultura
 • Młodzieżowy Chór Miasta Międzyrzec Podlaski
  Przy Miejskim Ośrodku Kultury w Międzyrzecu Podlaskim działa Młodzieżowy Chór Miasta Międzyrzec Podlaski. Swoją działalność rozpoczął w marcu tego roku.
 • Pirografia Jacka Mierzejewskiego w Siemiatyckim Ośrodku Kultury
  W Siemiatyckim Ośrodku Kultury czynna jest wystawa prac mieszkańca Siemiatycz - Jacka Mierzejewskiego zajmującego się pirografią.
 • Emilia z Łukowa w gronie laureatów
  Emilia Szcześniak, młoda wokalistka z Łukowa, znalazła się w gronie laureatów Ogólnopolskiego Festiwalu Artystycznego „Słowo i Piosenka”. Festiwal organizował Iłżecki Dom Kultury.
 • ŁOK: akcja - Polska Moja Ojczyzna
  Łukowski Ośrodek Kultury oraz jeden z łukowskich marketów organizują wspólnie akcję pod hasłem „Polska Moja Ojczyzna”. Udział w niej mogą brać dzieci w wieku do 15 lat. Ich zadaniem jest przygotowanie pracy plastycznej powiązanej z tematem akcji.
 • Kino Mikroklimat - repertuar
  Gminne Centrum Kultury w Mrozach zaprasza do kina Mikroklimat na filmy: Niedobrani, Mia i biały lew oraz Kraina cudów.
 • Mrozy: Kulturomaniak 2019 - Finał
  W niedzielę 26 maja w Gminnym Centrum Kultury w Mrozach odbędzie się finał XIII Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Artystycznej „Kulturomaniak 2019". Początek o 16.00.
 • Wojewódzkie sukcesy Małych i Dużych „STRASZYDEŁEK”
  W dniach 13 – 14 maja w Domu Kultury LSM w Lublinie odbył się XX Festiwal najciekawszych widowisk teatrów dziecięcych i młodzieżowych.
 • Wieczór poetycko - muzyczny w radzyńskim Sanktuarium
  19 maja w Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim odbędzie się wieczór poetycko-muzyczny z okazji obchodów Dnia Patrona Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II. Początek o 19.00.
 • Turniej tańca towarzyskiego
  W niedzielę 19 maja w Międzyrzecu Podlaskim odbędzie się Amatorski Turniej Tańca Towarzyskiego Iskra 2019. Pierwszy blok rozpocznie się o godzinie 11.00. Drugi o 15.00.
 • XVI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek już za nami
  Zakończył się XVI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, podczas którego Miejska Biblioteka Publiczna w Siedlcach zorganizowała spotkania autorskie, wiele lekcji bibliotecznych i multimedialnych prezentacji.
 • X Edycja Wystawy Twórczości Uczniów Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Stoku Lackim otwarta!
  16 maja miał miejsce uroczysty wernisaż w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach.
 • Kock: Powiatowy etap Małego Konkursu Recytatorskiego
  22 maja w Domu Kultury w Kocku odbędzie się powiatowy etap Małego Konkursu Recytatorskiego. Wystąpi 38 recytatorów z powiatu lubartowskiego. cztery osoby uzyskają awans do eliminacji wojewódzkich w Lublinie.
 • Koncert zespołu Niekompletni „Graj nam świecie”
  28 maja w Sali Białej Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach odbędzie się koncert „Graj nam świecie” w wykonaniu zespołu Niekompletni.
 • W Mielniku wystąpi Młodzieżowy Chór „RADUGA” z Moskwy
  Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Mielniku zaprasza na koncert Młodzieżowego Chóru „RADUGA” z Moskwy, który odbędzie się w sobotę, 18 maja o godz. 18.00 przy Ruinach na Górze Zamkowej (w razie niepogody w ośrodku kultury przy ul. Zaszkolnej 1).
 • Bajanka i Kicia Kocia – spotkanie dla dzieci w miejskiej bibliotece
  Miejska Biblioteka Publiczna w Siemiatyczach zaprasza najmłodszych czytelników na spotkanie z Bajanką, czyli Moniką Skikiewicz - logopedą, filologiem, pedagogiem, a także dziecięcą instruktorką teatralną.
 • Św. Ludwik Maria Grignion de Montfort „Tajemnica Maryi”
  Święty Ludwik Maria Grignion de Montfort (1673–1716), francuski teolog i mistyk, to autor wybitnych dzieł propagujących kult Matki Bożej, takich jak „Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny” i „Przedziwny sekret Różańca Świętego”. „Tajemnica Maryi” wpisuje się w ten obszar myśli Montfortiańskiej i stanowi rozwinięcie wątków Traktatu.
 • „Był sobie pies” w łukowskim amfiteatrze
  Amfiteatr w parku miejskim w Łukowie będzie miejscem, gdzie dziś, w piątek 17 maja, będzie można obejrzeć film „Był sobie pies”. Będzie to kolejny pokaz filmowy w ramach „Jetro Cinema City”.
 • Wernisaż wystawy rysunku Ireneusza Boguszewskiego w Galerii ORDY w Kocku
  18 maja o godz. 18.00 w Galerii ORDY w Kocku odbędzie się wernisaż wystawy rysunku Ireneusza Boguszewskiego pt. „Mystery animals”.
 • Spotkanie autorskie i promocja ksiązki Agnieszki Dydycz
  21 maja w Bibliotece przy Kolejowej w Sokołowie Podlaskim odbędzie się spotkanie autorskie z Agnieszką Dydycz oraz promocja jej książki.
 • Gala II Miejskiego Konkursu Kaligraficznego „Sztuka Pisana”
  15 maja w Sali Białej Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach odbyła się uroczysta Gala II Miejskiego Konkursu Kaligraficznego „Sztuka Pisana” organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 11 im. Jana Pawła II, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. Kazimierza Wielkiego, Uniwersytet Przyrodniczo – Humanistyczny w Siedlcach oraz Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach.
 • Muzeum w Woli Osowińskiej zaprasza w Noc Muzeów
  W sobotę, 18 maja Muzeum Regionalne w Woli Osowińskiej włączy się w Europejską Noc Muzeów. Od godziny 19:00 do 23:00 będzie można brać udział w warsztatach sztuki ludowej, obserwować pracę w zapomnianych zawodach i degustować tradycyjne potrawy.
 • Nocne zwiedzanie Drohiczyna
  W noc muzeów, w sobotę – 18 maja młodzież zaprasza na nocne zwiedzanie Drohiczyna. Nocną podróż po historycznej stolicy Podlasia można będzie odbyć elektrycznymi busami.
 • Noc Muzeów w podziemiach parafii klasztornej w Węgrowie
  Noc Muzeów 2019 odbędzie się w drugiej połowie maja, a dokładniej w sobotę, 18 maja. To akcja, w trakcie której można zwiedzać muzea i instytucje kultury do późnych godzin nocnych. W tym roku, po raz pierwszy, w inicjatywę włącza ekspozycja muzealna znajdująca się w podziemiach parafii klasztornej - „Węgrów – miasto wielu kultur i religii”.
 • Konkurs na nowe logo ŁOK przedłużony
  Łukowski Ośrodek Kultury przedłuża termin nadsyłania prac na konkurs, który ma wyłonić nowe logo Ośrodka. Nowy termin wyznaczono na 30 czerwca.
 • Uczeń z Bielan wygrał "Mini-Debiuty" w Opolu
  Bartek Zygmanowski, uczeń Szkoły Muzycznej w Bielanach wygrał I Krajowy Festiwal Piosenki Przedszkolnej "Mini-Debiuty" w Opolu pod patronatem Telewizji Polskiej oraz Programu 1 Polskiego Radia.
 • Przyjaciele przedszkola czytają dzieciom
  15. maja senator Waldemar Kraska odwiedził Miejskie Przedszkole nr 5 im. Kubusia Puchatka w Sokołowie Podlaskim. W ramach projektu "Mały Miś w świecie wielkiej literatury" i jego III miejsko-gminnej edycji "Miasto i Gmina Sokołów Podlaski czytają Małemu Misiowi" senator przeczytał starszakom z grupy Smerfy bajkę pt. „Koza, która prawdy nie mówiła” oraz „Goście w glinianym garnku”.
 • Sukces seniorów z Mordów
  Zespół Kameralny Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Mordach pod kierownictwem Zofii Werle zwyciężył w XIV edycji Festiwalu Zespołów Kabaretowych Seniorów „eSka” organizowanym przez Sokołowski Ośrodek Kultury.
 • Siedlce: Festiwal Teatrów Amatorskich Srebrna Maska
  W dniach 14 - 15 maja w Siedlcach odbył się Festiwal Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych „Srebrna Maska”. Pierwszego dnia na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce zaprezentowały się grupy młodzieżowe, drugiego – dzieci.
 • XII Wojewódzki Turniej Zespołów Tanecznych o Puchar Marszałka Województwa Lubelskiego
  1 czerwca o godz. 10.00 w sali sportowej Zespołu Szkół im. Jana Pawła w Ulanie-Majoracie odbędzie się XII Wojewódzki Turniej Zespołów Tanecznych o Puchar Marszałka Województwa Lubelskiego. Zgłoszenia do udziału turnieju przyjmowane są do 4 czerwca.
 • NoveKino Merkury - repertuar
  W dniach 17-30 maja w bialskim kinie będzie można obejrzeć następujące filmy.
 • Pisarka Aniela Cholewińska-Szkolik z wizytą w Żelechowie
  9 maja w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Żelechowie gościła Aniela Cholewińska-Szkolik – pisarka, autorka książek dla dzieci, m.in. serii „Przyjaciele zwierząt”, Misia i jej mali pacjenci”, „Już czytam”, „Na tropie Czarnego Klejnotu”. Na spotkanie z pisarką licznie przybyli uczniowie klas I-IV szkół podstawowych.
 • Święto UPH: Koncert Orkiestry Wojskowej w Siedlcach wraz z solistami /ZDJĘCIA/
  14 maja Uniwersytet Przyrodniczo - Humanistyczny w Siedlcach rozpoczął uroczyste obchody 50-lecia istnienia uczelni. Pierwszym punktem była Msza św. w katedrze siedleckiej. Eucharystii, sprawowanej w intencji społeczności akademickiej, przewodniczył biskup Kazimierz Gurda. Tego samego dnia wieczorem, w auli Wydziału Humanistycznego odbył się koncert Orkiestry Wojskowej w Siedlcach wraz z solistami.
 • Noc Muzeów w Romanowie
  Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie w powiecie bialskim zaprasza w najbliższą sobotę, 18 maja na Noc Muzeów. W programie znalazło się kilka wykładów i koncertów, wernisaż, a także obserwacje Księżyca, które późnym wieczorem będą prowadzone z otaczającego teren muzeum parku.
 • ŁOK: „Niedziela z teatrem”
  „Przygody Zefirka i spółki w Krainie Żywiołów” to kolejna propozycja dla najmłodszych miłośników teatru. Przedstawienie odbędzie się w Łukowskim Ośrodku Kultury 19 maja w ramach cyklu „Niedziela z teatrem”.
 • Festiwal Kultury i Tradycji Garwolina
  Po raz szósty ulica Senatorska zamieni się w miejsce magiczne. Czas cofnie się o kilkadziesiąt lat, bramy zapełnią się wystawami, z różnych zakątków popłynie muzyka z przytupem, a na wszystkich gości będzie czekał niedzielny rosół. Gotowi na taką podróż? Festiwal Kultury i Tradycji Garwolina już w najbliższą niedzielę. Nie przegapcie tego!
 • Wohyń: Wkrótce spotkanie z autorem książek dla dzieci Wiesławem Drabikiem
  W piątek, 24 maja w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wohyniu odbędzie się spotkanie z autorek książek dla dzieci, Wiesławem Drabikiem. Początek wydarzenia o godzinie 11:00.
 • Bp Antoni Długosz „Modlitwa dzieci”
  Modlitwy tak jak wszystkiego trzeba się nauczyć. A jak tę naukę prowadzić, by przyniosła owoce i procentowała w dorosłym życiu potrzebą systematycznej modlitwy – wie bp Antoni Długosz. Wyjątkowy duszpasterz, który potrafi rozmawiać z dziećmi.
 • Autorka kryminałów Olga Rudnicka przyjedzie do Radzynia
  W czwartek, 16 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zenona Przesmyckiego w Radzyniu Podlaskim odbędzie się spotkanie z Olgą Rudnicką, autorką popularnych kryminałów. Początek o 16:30 w czytelni MBP przy ulicy Armii Krajowej 5.
 • Pirografia Jacka Mierzejewskiego
  Siemiatycki Ośrodek Kultury zaprasza na wystawę prac mieszkańca Siemiatycz - Jacka Mierzejewskiego. Uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się w piątek, 17 maja o godz. 17.00 w galerii SOK przy ul. Zaszkolnej 1 w Siemiatyczach. Wystawa będzie prezentowana do 22 czerwca.
 • Konkurs Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Łosicach
  Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Łosicach ogłosiła kolejną edycję konkursu twórczości plastycznej dzieci i młodzieży z cyklu „Gdybym był pisarzem i malarzem”.
 • Bp Antoni Długosz „Moja pierwsza spowiedź”
  Pierwsza spowiedź to zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców ważne przeżycie, ale i spore wyzwanie. Ponieważ dziecko nigdy wcześniej nie uczestniczyło w tym sakramencie, ważne jest, by je do tego przygotować. Wytłumaczyć, dlaczego grzeszymy, co to jest sumienie, jakie są warunki dobrej spowiedzi oraz samą istotę sakramentu.
 • Jubileuszowa Wystawa Twórczości Uczniów Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Stoku Lackim
  16 maja o godz. 10.00 w gmachu Biblioteki Głównej Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach odbędzie się wernisaż X Wystawy Twórczości Uczniów Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Stoku Lackim.
 • Promocja książki Renaty Chojeckiej oraz koncert Zespołu Pieśni i Tańca PW
  25 maja w Centrum Kultury i Sztuki odbędzie się promocja książki pt: „Moja Mama Krysia. Życie słowem naznaczone”. Dodatkowo na scenie wystąpi Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej. Początek o 19.00.
 • Finisaż wystawy Miroslava Buchera /ZDJĘCIA/
  W poniedziałek, 13 maja w Galerii Teatralnej CKiS odbył się finisaż wystawy malarstwa Miroslava Buchera.
 • Siedlce: Noc Muzeów w Muzeum Regionalnym
  18 maja Muzeum Regionalne włącza się w ogólnoeuropejską akcję „Noc Muzeów”. Od 19:00 do 23:50 będzie można odwiedzić muzeum. Tegoroczne hasło to: „Biżuteria pod Jackiem”.
 • Spotkanie z Romanem Laszukiem
  Dyskusyjny Klub Książki Filii nr 6 w Białej Podlaskiej zaprasza na spotkanie z Romanem Laszukiem autorem książki „Kobiece oblicze piłki nożnej w AZS PSW Biała Podlaska”. Autor opisał w niej historię żeńskiego piłkarstwa w mieście nad Krzną, zaczynając od opisu prób stworzenia sekcji w Akademii Wychowania Fizycznego, a kończąc na sezonie 2016/2017. Zdjęcia zamieszczone w książce w większości pochodzą ze zbiorów znanego fotoreportera Adama Trochimiuka. Wydarzenie będzie okazją do rozmowy na temat bialskiego footballu, oraz zakupu książki opatrzonej autografem Romana Laszuka.
 • XX Impresje Muzyczne Janów Podlaski 2019
  14 czerwca o 10:00 w sali widowiskowo – kinowej Gminnego Ośrodka Kultury w Janowie Podlaskim odbędą się XX Impresje Muzyczne. Do 31 maja można zgłosić swój udział w wydarzeniu.
 • Wkrótce premiera tomiku poezji „Sensualnie” Elżbiety Kalarus
  Radzyńskie Stowarzyszenie „Podróżnik” we współpracy z Radzyńskim Ośrodkiem Kultury zaprasza na wieczór promocyjny tomiku wierszy Elżbiety Kalarus „Sensualnie”. Wydarzenie odbędzie się w piątek, 7 czerwca o godz. 18.00 w Galerii „Oranżeria” Radzyńskiego Ośrodka Kultury (ul. Jana Pawła II 4). Wstęp wolny.
 • Noc Muzeów w Drohiczynie
  Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Drohiczynie zaprasza na kolejną Noc Muzeów, która odbędzie się w sobotę, 18 maja. Początek o godz. 19.00.
 • Koncert „Kolory Miłości”
  10 maja w Węgrowskim Ośrodku Kultury odbył się koncert „Kolory Miłości” w wykonaniu gwiazdy światowych scen operowych dr Alicji Węgorzewskiej, Dyrektora Warszawskiej Opery Kameralnej z towarzyszeniem Bogdana Kierejszy – skrzypce.
 • dane dostarcza: remontuj .pl
  dane dostarcza: niania .pl
  Niedziela,
  19 Maj 2019
  Imieniny obchodzą: Mikołaj, Piotr, Urban
  AddThis Social Bookmark Button
  Komunikacja
  Współpraca medialna:
  Tygodnik Siedlecki
  Podlasie24.pl
  Życie Siedleckie
  Ogloszeniowa
  Przekaz 1% podatku

  Statystyka wyświetleń strony od 28.12.2004:

  Dziś:1849
  Wczoraj:4996
  Ten tydzień:25001
  Wszystkich:24730747