Joomla ServiceBest Web HostingWeb Hosting
Start Aktualności

Aktualności - kultura

Zapowiedzi wybranych propozycji na listopad 2012

GOK w Chodowie

Gwiazdy polskiej estrady - recital i spotkanie autorskie z Piotrem Szczepanikiem.
 
Piotr Szczepanik – mistrz piosenki lirycznej. Znany z wielu przebojów, m.in.: „Kochać”,
„Żółte kalendarze”, „Puste koperty”, „Nigdy więcej” czy „Goniąc Kormorany”. Od jakiegoś czasu wycofał się z życia publicznego. Będzie to więc niepowtarzalna okazja do spotkania z artystą.
Sala widowiskowa GOK w Chodowie, 7 listopada, środa, g.19.00. Wstęp wolny.


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
11 listopada, g.12.00 – Święto Odzyskania Niepodległości.
Uroczystość pod pomnikiem w Iganiach,  połączona z mini recitalem pieśni patriotycznych
w wykonaniu Anny Gigiel przy akompaniamencie Tomasza Krezymona (fortepian).
Anna Gigiel – aktorka telewizyjna i teatralna. Od 7 lat odtwórczyni głównych ról w największych produkcjach musicalowych Teatru Muzycznego ROMA w Warszawie. Można ją również zobaczyć w popularnych serialach, m.in.: „M jak Miłość”, „Linia Życia”, „Lokatorzy”, „Niania”, „Usta usta”, „Barwy Szczęścia”.
 
Inne atrakcje:
- wystawa zabytkowych pojazdów z okresu II wojny światowej
- pokaz strzelania z broni czarnoprochowej
- wystawa plenerowa „Powstanie Listopadowe na pocztówkach”


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Powiatowy przegląd kapel i zespołów weselnych.
 
Zgłoszenia zespołów chcących wziąć udział w przeglądzie przyjmowane są mailowo i telefonicznie.
Sala widowiskowa GOK w Chodowie, 18 listopada, niedziela, g.15.00. Wstęp wolny.


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kawiarnia „Pod czarną wdową” - komedia teatralna w reżyserii Izabeli Rękawek.
Spektakl inspirowany „Wdowami” Sławomira Mrożka.
W ramach scenariusza organizator zapewnia pyszne pączki „od Biadunia” dla każdego widza.
Sala widowiskowa GOK w Chodowie,  25 listopada, niedziela, g.17.00. Wstęp wolny.
Tylko dla dorosłych.


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Recital Ireny Kosińskiej. Świetlice GOK, godz.18.30:
14.XI, środa – Pruszyn Pieńki
15.XI, czwartek – Błogoszcz
16.XI, piątek – Grubale
Wstęp wolny.
 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  
„Ludzie i miejsca prawdziwe – podróż koleją transsyberyjską oraz Mongolia”.
Fotorelacje i wykłady autorskie Bogusława Skarusa w świetlicach GOK.
21.XI, środa – Pruszyn Pieńki; 22.XI, czwartek – Błogoszcz.
Godz.18.30. Wstęp wolny.


Krzysztof Chromiński - dyr GOK.

Poprawiony (poniedziałek, 29 października 2012 15:39)

 
Kultura
 • Koncert charytatywny dla Kacperka
  W sobotę, 25 stycznia w Siedlcach obędzie się koncert charytatywny, podczas którego zaplanowano zbiórkę pieniędzy na leczenie Kacpra Boruty, 17-miesięcznego Kacperka, który choruje na rdzeniowy zanik mięśni.
 • Wystawa fotografii Wojciecha Sternaka „Granice Percepcji”
  16 stycznia w Galerii Fotografii Fokus w Siedlcach odbyło się otwarcie wystawy fotografii Wojciecha Sternaka „Granice Percepcji”. Wystawa będzie czynna do 14 lutego, od poniedziałku do piątku w godz. 11:00-17:00.
 • Taki Bal - koncert Kwartetu Smyczkowego Aleksandria
  2 lutego o godz. 17:00 w Sali Białej Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach odbędzie się koncert „Taki bal” w wykonaniu Kwartetu Smyczkowego Aleksandria.
 • XXIX Ogólnopolski Turniej Sztuki Recytatorskiej i Poezji Śpiewanej
  W piątek 7 lutego w sali widowiskowej Podlasie w Siedlcach odbędą się eliminacje miejskie XXIX Ogólnopolskiego Turnieju Sztuki Recytatorskiej i Poezji Śpiewanej - Kamień Wiary. Początek o 10.00. Finał zaplanowano 28 lutego.
 • „Jesteś moją córką – słowa Boga do Ciebie”
  Powiedz jej: Jesteś cudowną kobietą! Jesteś niepowtarzalna i jedyna! I wszystko jest możliwe, gdy nad tobą czuwa wszechmogący Bóg!
 • Dzień Babci i Dziadka w Rokitnie
  21 stycznia w sali Gminnej Instytucji Kultury w Rokitnie odbędzie się Dzień Babci i Dziadka. W programie: część artystyczna w wykonaniu dzieci, słodki poczęstunek.
 • Koncerty Formacji Tańca Nowoczesnego LUZ, Alternatywnego Teatru Tańca LUZ, Akademii Tańca LUZ ART
  30 stycznia i 31 stycznia w sali widowiskowej „Podlasie” Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach odbędą się koncerty Formacji Tańca Nowoczesnego LUZ, Alternatywnego Teatru Tańca LUZ, Akademii Tańca LUZ ART.
 • Szukajmy Stajenki - najpiękniejsze kolędy Jacka Kaczmarskiego
  29 stycznia o godz. 19.00 w Sali Białej Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach odbędzie się koncert „Szukajmy Stajenki”. Podczas koncertu usłyszymy szesnaście kolęd i pastorałek, których teksty napisał Jacek Kaczmarski, zaś melodie skomponował Zbigniew Łapiński. Utwory składające się na program wykorzystują różne konwencje i stylistyki zarówno w warstwie tekstowej, jak muzycznej.
 • Siedlce: Koncert "Kolędy pokoleń" w SP nr 2
  Od dziewięciu lat Szkoła Podstawowa nr 2 w Siedlcach organizuje koncert „Kolędy pokoleń”, którego celem jest zacieśnianie więzi międzypokoleniowych, podtrzymywanie tradycji wspólnego kolędowania oraz integracja środowiska uczniowskiego i nauczycielskiego. W tegorocznym koncercie, który odbył się 15 stycznia, udział wzięły zespoły ze Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 4 oraz Szkoły Podstawowej nr 6.
 • Otwarcie wystawy malarstwa Zbigniewa Karpińskiego
  Ośrodek Dziejów Ziemi Mielnickiej – Muzeum w Mielniku oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Mielniku zapraszają na otwarcie wystawy malarstwa Zbigniewa Karpińskiego.
 • Ferie zimowe ŁOK 2020 (turnus I dzień 3)
  W środę, 15 stycznia odbył się trzeci dzień Ferii zimowych ŁOK 2020. Biorą w nich udział dzieci z I turnusu, które spędzają ferie w Łukowskim Ośrodku Kultury.
 • Spektakl teatralny dla dzieci „Zimowe przygody Kubusia" w ŁOK
  Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza na kolejny spektakl z cyklu „Niedziela z teatrem". W niedzielę 9 lutego o godzinie 16:00 w Łukowskim Ośrodku Kultury wystąpią artyści z Agencji Teatralnej KrakArt w przedstawieniu „Zimowe przygody Kubusia".
 • XIX Festiwal Kolęd i Szczodrywek we Włodawie
  XIX Festiwal Kolęd i Szczodrywek we Włodawie odbędzie się w sobotę, 25 stycznia w Żurobicach.Do tegorocznej XIX edycji festiwalu zakwalifikowanych zostało 28 zespołów, z których 11 przybędzie z Ukrainy, 2 z Białorusi, a pozostałe z całego województwa lubelskiego i innych rejonów Polski.
 • Spotkania z kolędą w gminie Siemiatycze
  Gminny Ośrodek Kultury w Siemiatyczach zaprasza na cykl „Spotkań z kolędą”, które odbędą się w pięciu świetlicach na terenie gminy.
 • „Cudze chwalicie, swego nie znacie” - wernisaż w Galerii Kotłownia
  W najbliższy piątek, 17 stycznia o godzinie 18:00 w Galerii Kotłownia odbędzie się kolejny wernisaż. Po pierwszej wystawie zbiorowej artystów związanych z Garwolinem, kustosz galerii -Luiza Kondej zaprasza na ekspozycję zbiorów stałych. To prawdziwa gratka dla koneserów sztuki! W rodzimej kolekcji znajdują się prawdziwe sławy polskiego malarstwa współczesnego.
 • Najpiękniejsza śnieżynka - konkurs plastyczny dla dzieci
  Czy zastanawialiście się kiedyś, jak powstaje śnieg? Tworzą go maleńkie, pojedyncze płatki, a życie każdego z nich rozpoczyna się wysoko w chmurach. Z pewnością mieliście okazję przyjrzeć się im z bliska podczas lepienia bałwana, czy zabawy w bitwę śnieżną. Podobno nie ma dwóch takich samych płatków śniegu. Okazją to weryfikacji tej tezy będzie konkurs plastyczny dla dzieci „Najpiękniejsza śnieżynka” do którego zapraszają Burmistrz Siemiatycz oraz Miejska Biblioteka Publiczna.
 • Górzno: koncert kolęd i pastorałek
  12 stycznia w hali sportowej w Górznie odbył się dziesiąty już Gminny Koncert Kolęd i Pastorałek. Było to kolejne wydarzenie, które zgromadziło liczne grono lokalnych artystów i mieszkańców nie tylko gminy.
 • Sparrow Giles „Nauka”
  Tej książki nie sposób przeoczyć! Przyciąga wzrok szczegółowymi ilustracjami, które pokazują z bliska fascynujący świat nauki. Dzięki twardej oprawie w zdobionej obwolucie będzie pięknym i wartościowym podarunkiem dla młodego człowieka ciekawego otaczającej go rzeczywistości.
 • Zimowa Mini Lista Przebojów - konkurs muzyczny
  Siemiatycki Klub Juniora w Siemiatyczach oraz Miasto Siemiatycze zapraszają do wzięcia udziału w Zimowej Mini Liście Przebojów. Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku szkolnym 7 - 15 lat z terenu Miasta Siemiatycze. Zimowa Mini Lista Przebojów zostanie przedstawiona publiczności w czwartek, 30 stycznia o godzinie 16.00 w Siemiatyckim Ośrodku Kultury przy ul. Zaszkolnej 1.
 • Wodynie: świąteczne śpiewanie w GOK-u
  Po raz czwarty w Gminnym Ośrodku Kultury w Wodyniach odbędzie się Przegląd Kolęd i Pastorałek „Betlejemskie Nutki”. Organizator, czyli GOK, zachęca jeszcze do zgłaszania się.
 • Ferie zimowe ŁOK 2020 (dzień I i II )
  W poniedziałek 13 stycznia miał miejsce pierwszy dzień Ferii zimowych ŁOK 2020. Biorą w nich udział dzieci z I turnusu, które spędzają ferie zimowe w Łukowskim Ośrodku Kultury.
 • Ostatnia chwila na zgłoszenie
  Dziś mija termin przystąpienia do XI Przeglądu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych. Ograniczony dotąd do terenu gminy Zbuczyn, w tym roku po raz pierwszy obejmie zasięgiem cały powiat siedlecki.
 • Wspólne kolędowanie w Jaźwinach
  Grupa teatralna "Pod Perkowicką Strzechą", Zespół śpiewaczy "Lewkowianie" oraz Zespół ludowy "Sitniczanie" wystąpią podczas wspólnego kolędowania w Jaźwinach.
 • Bal z babcią i dziadkiem
  Już wkrótce, swoje święto będą miały babcie i dziadkowie. Z tej okazji, w Sławacinku Starym zorganizowany zostanie Bal z babcią i dziadkiem. Wydarzenie odbędzie się już jutro, 16 stycznia w miejscowej świetlicy.
 • „O rzeczy muzycznej na wesoło”
  23 stycznia w sali koncertowej Miejskiej Szkoły Artystycznej odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „O rzeczy muzycznej na wesoło” - INSTRUMENTALIŚCI.
 • Świąteczne kolędowanie
  Boże Narodzenie to najpiękniejsze święta, na które czekają nie tylko dzieci, ale i dorośli. Są to święta najbliższe i najdroższe naszym sercom, gdyż towarzyszy im niepowtarzalna i wyjątkowa atmosfera. To w te dni, kiedy iskrzą się lampki choinkowe, odkrywamy sens życia. Ze świętami związane są tradycje, a jedną z nich jest wspólne kolędowanie.
 • Spektakl „Igraszki z diabłem” na scenie o ośrodka kultury w Drohiczynie
  Teatr Słowa oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Drohiczynie zapraszają na spektakl na motywach komedii Jana Drdy „Igraszki z diabłem” w reżyserii Danuty Szaniawskiej. Jest to opowieść o tym, jak z długiej wojaczki powraca do rodzinnej wsi żołnierz, Marcin Kabat. Po drodze do domu spotyka rozbójnika, potem mierzy się z diabłami, a ratując niewinne dusze zagląda nawet do piekła.
 • „Zero hejtu tylko miłość”
  To przewodnie hasło IV Walentynkowego Festiwalu Piosenki Miłosnej, który odbędzie 7 lutego w sali widowiskowej GOK Chodów.
 • Poezja i muzyka w Kosowie Lackim
  W najbliższy piątek 17 stycznia w Kosowie Lackim odbędzie się promocja tomiku wierszy Piotra Siemieniuka.
 • I Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek „Głos Małego Serca”
  6 lutego w Regionalnym Ośrodku Kultury w Rozbitym Kamieniu, w gminie Bielany odbędzie się II Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek „Głos Małego Serca”.
 • Muzeum Ziemiaństwa planuje rozbudowę
  Leży na uboczu, ale dokłada starań, by przyciągnąć turystów. Muzeum Ziemiaństwa w Dąbrowie, filia Muzeum Regionalnego w Siedlcach, szykuje się do rozbudowy. Ma być więcej miejsca na eksponaty i lepsze zaplecze rekreacyjne.
 • Spotkanie ze Sławomirem Kordaczukiem
  16 stycznia o godzinie18:00 w Filii nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej odbędzie się wykład i pokaz multimedialny p.o. dyrektora Muzeum Regionalnego w Siedlcach Sławomira Kordaczuka „Wykład o historii, turystyce i przyrodzie powiatu bialskiego”.
 • Gmina Siedlce: zabawy choinkowe w szkołach
  Ruszają zabawy choinkowe w szkołach na terenie Gminy Siedlce. Pierwsza z imprez odbędzie się 9 stycznia w Żelkowie - Kolonii. - Na wszystkich czekają, oprócz dobrej zabawy, niespodzianki - zapewnia Izabela Kuniewicz - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Siedlcach, z siedzibą w Chodowie. Od trzech lat uczestnicy zabaw choinkowych otrzymują prezenty od Mikołaja.
 • XI Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek „Kolędnicze Serce Polskie”
  26 stycznia w Zespole Oświatowym w Śmiarach odbędzie się XI Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek „Kolędnicze Serce Polskie”. Do udziału w tej imprezie zapraszają Wójt Gminy Wiśniew i Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Wiśniewie.
 • Koncert kolęd na instrumentach w ŁOK
  W niedzielę 12 stycznia w sali widowiskowej Łukowskiego Ośrodka Kultury odbył się koncert kolęd na instrumentach w wykonaniu dzieci uczęszczających na warsztaty muzyczne w ŁOK.
 • Dzień Babci i Dziadka w Mrozach
  Z okazji Dnia Babci i Dziadka, Gminne Centrum Kultury w Mrozach zaprasza na bezpłatne warsztaty mydlarskie, malowania toreb i tańca towarzyskiego.
 • Boże Ciało w cyklu Kultura Dostępna
  Kino Helios zaprasza na kolejną odsłonę cyklu Kultura Dostępna. W czwartek, 16 stycznia o godz. 13:00 i 18:00 kino Helios zaprezentuje nominowany do Oscara film „Boże Ciało".
 • Oliwka Dzido z ŁOK tryumfuje w wojewódzkim konkursie kolęd we Włodawie
  W piątek, 10 stycznia w Młodzieżowym Domu Kultury we Włodawie odbył się XIV Wojewódzki Festiwal Kolęd i Pastorałek.
 • Wygraj bilety na Kino Konesera!
  Kino Helios zaprasza w środę, 22 stycznia na kolejny seans w ramach cyklu Kino Konesera. Tym razem będzie to film „Oficer i szpieg”. Dla czytelników portalu mamy podwójne zaproszenie na tę projekcję.
 • Spędź ferie w radzyńskiej bibliotece
  Miejska Biblioteka Publiczna w Radzyniu Podlaskim organizuje cykl zajęć i warsztatów dla uczniów w okresie ferii. Pracownicy książnicy proponują spędzenie czasu przy planszówkach, zabawy taneczne, kącik urodowy dla nastolatek i warsztaty dla przyszłych adeptów grafiki komputerowej.
 • Spotkania z Kolędą
  Najpiękniejsze kolędy i pastorałki zabrzmiały 12 stycznia na deskach ostrowskiego Centrum Kultury. „Pastorałka od serca do ucha”, „Noel”, „Świeć gwiazdeczko” to tylko niektóre pastorałki wykonane przez solistów podczas koncertu.
 • Koncert finałowy konkursu SZŁA KOLĘDA 2020
  W piątek, 17 stycznia w Sali Białej Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach przy ul. Pułaskiego 6 wystąpią finaliści konkursu kolędowego Szła Kolęda 2020.
 • Gminny Wieczór Kolęd w Mieniku
  W piątek, 17 stycznia o godz. 16.00 w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Mielniku odbędzie się Gminny Wieczór Kolęd.
 • Repertuar Kina MUZA
  Aktualny repertuar Kina MUZA w Mińsku Mazowieckim:
 • „List do taty” - finał konkursu w Sokołowie Podlaskim
  Kilkudziesięciu uczniów odebrało nagrody za udział w etapie okręgowym konkursu „List do taty”, którego celem jest propagowanie dojrzałego i odpowiedzialnego ojcostwa.
 • Koncert Krzysztofa Krawczyka w Siedlcach
  Krzysztof Krawczyk z zespołem wystąpi 7 lutego w Siedlcach. Tego wieczoru artysta zaprezentuje znane i lubiane przeboje z całego okresu swojej kariery.
 • Repertuar Kina Mikroklimat
  W dniach 17- 26 stycznia w Kinie Mikroklimat w Mrozach będzie można obejrzeć następujące filmy:
 • NoveKino Siedlce - repertuar
  W dniach 17-23 stycznia w siedleckim kinie będzie można obejrzeć następujące filmy:
 • LUZ na podium!
  Formacja Tańca Nowoczesnego LUZ razem z choreograf i kierownik zespołu Joanną Woszczyńską 10 stycznia wzięła udział w Międzynarodowym Turnieju Tańca „Time for Dance” Legionowo 2020. Tancerze z Siedlec aż sześciokrotnie stanęli na podium, w tym dwukrotnie na najwyższym jego stopniu.
 • Rozśpiewana część Ciechanowca
  Zespół Wokalny miasta Ciechanowiec przedstawia się jako grupa pozytywnie zakręconych mieszkańców Ciechanowca i okolic, którzy swoimi występami uświetniają rożne uroczystości zarówno o charakterze poważnym jak i rozrywkowym. W minionym tygodniu 8 stycznia, Zespół zaśpiewał w Drohiczynie podczas świąteczno-noworocznego spotkania biskupa Piotra Sawczuka z sołtysami.
 • dane dostarcza: remontuj .pl
  dane dostarcza: niania .pl
  Sobota,
  18 Styczeń 2020
  Imieniny obchodzą: Piotr, Małgorzata
  AddThis Social Bookmark Button
  Komunikacja
  Współpraca medialna:
  Tygodnik Siedlecki
  Podlasie24.pl
  Życie Siedleckie
  Ogloszeniowa
  Przekaz 1% podatku

  Statystyka wyświetleń strony od 28.12.2004:

  Dziś:1145
  Wczoraj:6902
  Ten tydzień:25001
  Wszystkich:26769080