Joomla ServiceBest Web HostingWeb Hosting
Start Aktualności

Aktualności - kultura

Zapowiedzi wybranych propozycji na listopad 2012

GOK w Chodowie

Gwiazdy polskiej estrady - recital i spotkanie autorskie z Piotrem Szczepanikiem.
 
Piotr Szczepanik – mistrz piosenki lirycznej. Znany z wielu przebojów, m.in.: „Kochać”,
„Żółte kalendarze”, „Puste koperty”, „Nigdy więcej” czy „Goniąc Kormorany”. Od jakiegoś czasu wycofał się z życia publicznego. Będzie to więc niepowtarzalna okazja do spotkania z artystą.
Sala widowiskowa GOK w Chodowie, 7 listopada, środa, g.19.00. Wstęp wolny.


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
11 listopada, g.12.00 – Święto Odzyskania Niepodległości.
Uroczystość pod pomnikiem w Iganiach,  połączona z mini recitalem pieśni patriotycznych
w wykonaniu Anny Gigiel przy akompaniamencie Tomasza Krezymona (fortepian).
Anna Gigiel – aktorka telewizyjna i teatralna. Od 7 lat odtwórczyni głównych ról w największych produkcjach musicalowych Teatru Muzycznego ROMA w Warszawie. Można ją również zobaczyć w popularnych serialach, m.in.: „M jak Miłość”, „Linia Życia”, „Lokatorzy”, „Niania”, „Usta usta”, „Barwy Szczęścia”.
 
Inne atrakcje:
- wystawa zabytkowych pojazdów z okresu II wojny światowej
- pokaz strzelania z broni czarnoprochowej
- wystawa plenerowa „Powstanie Listopadowe na pocztówkach”


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Powiatowy przegląd kapel i zespołów weselnych.
 
Zgłoszenia zespołów chcących wziąć udział w przeglądzie przyjmowane są mailowo i telefonicznie.
Sala widowiskowa GOK w Chodowie, 18 listopada, niedziela, g.15.00. Wstęp wolny.


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kawiarnia „Pod czarną wdową” - komedia teatralna w reżyserii Izabeli Rękawek.
Spektakl inspirowany „Wdowami” Sławomira Mrożka.
W ramach scenariusza organizator zapewnia pyszne pączki „od Biadunia” dla każdego widza.
Sala widowiskowa GOK w Chodowie,  25 listopada, niedziela, g.17.00. Wstęp wolny.
Tylko dla dorosłych.


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Recital Ireny Kosińskiej. Świetlice GOK, godz.18.30:
14.XI, środa – Pruszyn Pieńki
15.XI, czwartek – Błogoszcz
16.XI, piątek – Grubale
Wstęp wolny.
 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  
„Ludzie i miejsca prawdziwe – podróż koleją transsyberyjską oraz Mongolia”.
Fotorelacje i wykłady autorskie Bogusława Skarusa w świetlicach GOK.
21.XI, środa – Pruszyn Pieńki; 22.XI, czwartek – Błogoszcz.
Godz.18.30. Wstęp wolny.


Krzysztof Chromiński - dyr GOK.

Poprawiony (poniedziałek, 29 października 2012 15:39)

 
Kultura
 • Piosenki Seweryna Krajewskiego kochają starsi i młodsi
  20 lipca w Siedlcach odbył się ostatni z koncertów Letniego Festiwalu pod Muralem. Tym razem publiczność miała okazję posłuchać akustycznego recitalu najpiękniejszych piosenek Seweryna Krajewskiego, sięgając od czasów największej świetności Czerwonych Gitar, poprzez twórczość solową kompozytora, w tym utwory znane z filmów oraz napisane przez niego dla innych artystów.
 • W Jabłoniu trwa plener rzeźbiarski
  We wtorek, 17 lipca rozpoczął się Ogólnopolski Plener Rzeźbiarski w Jabłoniu w powiecie parczewskim. To już 17 edycja tego wydarzenia. Artyści z całego regionu tworzą rzeźby, zgodnie z tegorocznym motywem przewodnim pleneru -"Nasze bogactwo kulturowe".
 • Festyn rodzinny w Starym Opolu
  Wójt Gminy Siedlce, Rada Sołecka w Starym Opolu, Gminny Ośrodek Kultury w Siedlcach z/s w Chodowie zapraszają na Festyn Rodzinny.
 • „To już lato”
  Młodzieżowe Centrum Kultury w Suchowoli zaprasza na warsztaty dla najmłodszych. W programie zajęcia sportowe, gry na Xbox, gry planszowe, zajęcia mydlarskie i kulinarne. W warsztatach mogą brać udział dzieci pełnosprawne i niepełnosprawne - część programu ma charakter integrujący.
 • Jubileuszowy Festiwal Muzyki Rockowej Rockowisko Hajnówka 2018
  28 lipca w Hajnówce odbędzie się Festiwal Muzyki Rockowej Rockowisko. Wydarzenie organizowane jest już po raz dziesiąty. Festiwal jest inicjatywą hajnowskich animatorów kultury, będącą nawiązaniem do rockowego klimatu miasta w latach 80-tych i 90 tych.
 • „To właśnie Radzyń” na Letniej Scenie ROK
  W niedzielę 22 lipca zapraszamy na kolejną odsłonę Letniej Sceny Radzyńskiego Ośrodka Kultury. Organizatorzy jak zwykle przygotowali moc atrakcji. Początek o godz. 15.00 na terenie trawiastym od strony północnej Pałacu Potockich. Wstęp wolny.
 • NoveKino Siedlce - repertuar
  W dniach 20 - 26 lipca w siedleckim kinie można obejrzeć następujące filmy:
 • Akcja Lato w Zbuczynie
  Zajęcia plastyczne, wokalne i sportowe, a dla miłośników gier komputerowych – X-box - to wszystko oferuje dla dzieci i młodzieży Gminny Ośrodek Kultury w Zbuczynie w ramach Akcji Lato.
 • Kino plenerowe w centrum Siedlec
  W piątek 20 lipca o godz. 21.00 na Placu Sikorskiego w Siedlcach będzie można obejrzeć film "Pan Idealny" Projekcja odbędzie się w ramach kina plenerowego organizowanego przez Agencję Rozwoju Miasta Siedlce.
 • LEMON i BAJM gwiazdami Dni Siedlec 2018
  Wiemy już jakie gwiazdy wystąpią w tym roku na Dniach Siedlec. 1 września na siedleckiej scenie wystąpią LEMON oraz Beata Kozidrak i BAJM.
 • Weekend z krokodylem w Okunince
  W najbliższy weekend (21 i 22 lipca) w Okunince w powiecie włodawskim można liczyć na sporą dawkę dobrej zabawy. Zaplanowano koncerty, gry i zabawy dla najmłodszych, a także sportowe zmagania. Nad Jeziorem Białym odbędzie się WEEKEND Z KROKODYLEM.
 • „Kolumbijskie bezdroża na rowerze” – opowiada Piotr Strzeżysz
  W tym wakacyjnym czasie, kiedy niemal każdy planuje małe lub duże podróże spotkamy się na naszej antenie z uczestnikami 1. Siemiatyckiego Festiwalu Podróżniczego ODYSEJA.
 • Eryk z Międzyrzeca i jego debiutancki teledysk /VIDEO/
  Debiutancki teledysk Eryka Waszczuka, uczestnika pierwszej edycji programu The Voice Kids.
 • Opening Possibilities - otwarte warsztaty tańca współczesnego
  Teatr Tańca Caro i Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce zaprasza na Otwarte Warsztaty Tańca Współczesnego z uczestnikami rezydencji artystycznej z Luksemburga, Andreasem Ramą i Rhiannon Morgan.
 • Zmysłowisko - sensoryka dla smyka
  22 lipca w parku im. Piotra Starosty odbędą się plenerowe warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku 1-5 lat.
 • Letni Festiwal pod Muralem - Śpiewnik Seweryna Krajewskiego
  20 lipca o godzinie 21:00 na Placu Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach odbędzie się ostatni z koncertów Letniego Festiwalu pod Muralem. Tym razem publiczność będzie miała okazję posłuchać akustycznego recitalu najpiękniejszych piosenek Seweryna Krajewskiego, sięgając od czasów największej świetności Czerwonych Gitar, poprzez twórczość solową kompozytora, w tym utwory znane z filmów oraz napisane przez niego dla innych artystów.
 • Niedziela w Terespolu /ZDJĘCIA/
  15 lipca na stadionie miejskim w Terespolu odbył się jeden z najbardziej popularnych i największych festynów w regionie pn. ,,Niedziela w Terespolu”, nad którym patronat honorowy sprawował Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek. Na scenie wystąpiły największe polskie gwiazdy: Sylwia Grzeszczak, MIG, Krystyna Giżowska i Max Farenthide, a także zaproszeni artyści z Brześcia na Białorusi. Pomimo kapryśnej pogody kilkutysięczna publiczność bawiła się świetnie do późnych godzin nocnych.
 • Kino Łuków: retransmisja koncertu z Maastricht
  Mieszkańcy Łukowa będą mieli już wkrótce okazję obejrzeć retransmisję koncertu „Amore – mój hołd dla miłości” w wykonaniu André Rieu i jego Orkiestry Johanna Straussa. Retransmisja odbędzie się w niedzielę 5 sierpnia o godzinie 18.00 w Kinie Łuków.
 • Gmina Łuków: zespół Jata na festiwalu w Grecji
  Młodzi tancerze z Zespołu Pieśni i Tańca „Jata”, który jest wizytówką gminy Łuków, powrócili właśnie z Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego z Grecji. Festiwal odbywał się w dniach od 5 do 10 lipca w Katerini Parali.
 • „MUS!” w Łukowie
  Rockowy zespół z Zamościa „MUS!” wystąpi w łukowskim parku miejskim. Koncert odbędzie się w najbliższą niedzielę 22 lipca o godzinie 19.00.
 • Audycja muzyczna w Dworku w Miętnem
  12 czerwca w Powiatowym Centrum Kultury i Promocji w Miętnem odbyła się pierwsza wakacyjna audycja muzyczna dla dzieci. O instrumentach: trąbce, gitarze, kontrabasie, skrzypcach, bębnie opowiadali dzieciom instrumentaliści i pedagodzy Daniel Biel i Mariusz Kozicki.
 • Łuków: Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej
  Za nami kolejny koncert odbywający się w ramach VI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie. W niedzielę 15 lipca w Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego wystąpili: Roksana Kwaśnikowska na skrzypcach oraz Emanuele Cardi na organach.
 • Plenerowa Letnia Scena ROK
  W niedzielę 15 lipca odbyła się czwarta edycja „Letniej Sceny Radzyńskiego Ośrodka Kultury”. Po raz kolejny, ze względu na mało wakacyjną pogodę, zaplanowane wydarzenia zostały przeniesione do korpusu głównego Pałacu Potockich. Nikt jednak nie marudził, a radzynianie jak zwykle tłumnie przybyli by podziwiać młodych artystów.
 • Komedia „Last Vegas” w „Kinie pod chmurką”
  Kolejną propozycją wakacyjnego „Kina pod chmurką” w Radzyniu (19 lipca) będzie komedia „Last Vegas” z Michaelem Douglasem, Robertem De Niro i Morganem Freemanem w rolach głównych.
 • Plener malarski „ABSOLWENCI I GOŚCIE” SUPRAŚL 2018
  W dniach 2 - 11 lipca w Supraślu odbył sie XI Plener Malarski „Absolwenci i goście”. Od trzech lat współorganizują go: Sokołowski Ośrodek Kultury i Centrum Kultury i Rekreacji w Supraślu.
 • Jarmark Jagielloński w Parczewie
  20 lipca w Parku Miejskim w Parczewie odbędzie się Jarmark Jagielloński. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10:00.
 • Kino plenerowe w Węgrowie
  22 lipca na Rynku Mariackim w Węgrowie odbędzie się seans w ramach Kina Plenerowego. Widzowie będą mogli obejrzeć film "Wiek Adeline".
 • Repertuar KINA MUZA w Mińsku Mazowieckim
  Repertuar mińskiego Kina MUZA ważny w dniach 17-24 lipca:
 • Ruszyły zajęcia wakacyjne w Mordach
  Jak co roku, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach we współpracy z Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną im. Ireny Ostaszyk zapraszają na „Wakacje bez nudy!” – cykl bezpłatnych zajęć dla dzieci i młodzieży.
 • Festiwal „Śladami Singera” zawita do Kocka
  Artyści podążą szlakiem Izaaka Singera. W czwartek, 26 lipca i w piątek, 27 lipca do Kocka zawita Festiwal „Śladami Singera”. Muzycy i cyrkowcy z Polski, Chorwacji, Izraela, Czech, Włoch, Martyniki i Anglii opowiedzą historie z kart dzieł noblisty związanego z Lubelszczyzną.
 • Dni Łosic - zapowiedź
  Koncerty gwiazd, kabaret, kino plenerowe, potańcówka i moc innych atrakcji czekają na wszystkich, którzy wezmą udział w tegorocznych Dniach Łosic, które odbędą się w dniach 20 – 22 lipca na targowicy miejskiej. Organizatorzy: burmistrz Miasta i Gminy Łosice oraz Łosicki Dom Kultury zadbali o to, aby w programie imprezy każdy znalazł coś dla siebie.
 • Lato w mieście - Wakacyjna Akademia Fotografii
  Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach na czas letnich wakacji przygotował ciekawy program warsztatów, w ramach których każdy będzie mógł znaleźć coś interesującego dla siebie. - Szczególną uwagę przy układaniu programu staraliśmy się zwrócić na to, by warsztaty były nie tylko sposobem na dobrą zabawę, ale również możliwością kreatywnego i twórczego rozwoju. Proponowana przez nas aktywna forma zajęć umożliwia rozwój zainteresowań i talentów, które niejednokrotnie zostają tu odkryte. Praca pod kierunkiem doświadczonych instruktorów i artystów owocuje ciekawymi pracami młodych adeptów sztuki, w dotychczas nieznanych im technikach i materiałach - informują organizatorzy.
 • Koncerty chóru Hope Singers w Mińsku Mazowieckim
  W dniach 3 i 12 sierpnia w Mińsku Mazowieckim będzie można posłuchać koncertu chóru HOPE SINGERS - Amerykańskiego Chóru Menonitów ze Stanów Zjednoczonych i Kanady.
 • Inscenizacja Historyczna Mińsk Mazowiecki 1920
  W dniach 18-19 sierpnia będzie można obejrzeć inscenizację walk z 1920 r. na terenie powiatu mińskiego i wyzwolenia Mińsk Mazowieckiego z rąk bolszewików.
 • Historyczne wyróżnienie dla Mińska Mazowieckiego
  28 czerwca Stefan Schennach, przewodniczący Komisji Spraw Społecznych, Zdrowia i Zrównoważonego Rozwoju przy Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy uhonorował Dyplomem Europejskim czternaście miast naszego kontynentu, w tym Mińsk Mazowiecki.
 • Niedzielne Wieczory Posłuchowe w mińskim MDK
  Miejski Dom Kultury w Mińsku Mazowieckim zaprasza w wakacyjne niedziele na Niedzielne Wieczory Posłuchowe.
 • Warsztaty tworzenia świec żelowych w mińskiej bibliotece
  Miejska Biblioteka Publiczna w Mińsku Mazowieckim zaprasza młodych czytelników na warsztaty tworzenia świec żelowych, które odbędą się 24 lipca.
 • Piątkowe leżakowanie filmowe w mińskim MDK
  Miejski Dom Kultury w Mińsku Mazowieckim zaprasza na Piątkowe Leżakowanie Filmowe, czyli kino na tarasie MDK.
 • Zaproszenie na Annowanie 2018
  W niedzielę, 29 lipca o godzinie 15:00 na Rynku przed Urzędem Miasta w Lubartowie odbędzie się Zlot Anek, czyli Annowanie 2018.
 • Koncert Muzyki Filmowej i Popowej w Lubartowie
  Orkiestra Dęta OSP Lubartów zaprasza 22 lipca na koncert Muzyki Filmowej i Popowej. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 16:00 na lubartowskim Rynku.
 • Siedlce: Wakacyjne gry w MBP
  Miejska Biblioteka Publiczna w Siedlcach zaprasza we wszystkie lipcowe wtorki i czwartki na spotkania, podczas których można grać w przeróżne gry planszowe, edukacyjne i zręcznościowe m.in. Monopol, Scrabble, Kapsle, Grzybobranie, Memory, Chińczyk, Mistakos, SłowoStwory, Dobble, a także wiele innych.
 • Plener malarski - Lato w Mrozach
  W dniach 21 - 22 lipca, odbędzie się w Mrozach plener malarski. Zajęcia potrwają w godzinach 10.00 - 14.00.
 • Marta i Mikołaj z Łukowa na festiwalu we Włoszech
  Marta Wardak i Mikołaj Gajowy, dwójka młodych wokalistów z Łukowa, zaprezentowała się na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży „MAGIA ITALIANA 2018”. Podopieczni Anny Pudełek oraz Moniki Sołtyszewskiej wyśpiewali we Włoszech aż sześć nagród.
 • Letnie granie przy fontannie – Agnieszka Skup
  5 sierpnia o godz. 19:00 na skwerze przy siedleckiej fontannie (ul. Pułaskiego 6) odbędzie się koncert z cyklu "Letnie granie przy fontannie". Przed publicznością wystąpi Agnieszka Skup.
 • Listy z Afryki należą już do Muzeum w Woli Okrzejskiej
  Maciej Cybulski, dyrektor Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej, poinformował o zakupie rękopisów „Listy z Afryki”. Udało się to dzięki hojności różnych osób i instytucji, które wsparły działania podejmowane przez dyrektora i pracowników muzeum.
 • Łuków: Święto Kolorów przeniesione
  W niedzielne popołudnie 15 lipca w łukowskim parku miał odbyć się Holi Festival, czyli Święto Kolorów. Jednak ze względu na pogodę organizatorzy postanowili przenieść to wydarzenia na inny dzień.
 • Dobra zabawa wbrew kapryśnej pogodzie /ZDJĘCIA i VIDEO/
  Pomimo gęstych chmur i od czasu do czasu podającego deszczu Pierwszą Drohiczyńską Potańcówkę Międzypokoleniową można uznać za udaną. Przede wszystkim dopisali uczestnicy, którzy przyszli i przyjechali z dalszej i bliższej okolicy. Na parkiecie pod gwiazdami w Drohiczynie w sobotę, 14 lipca razem bawiło się kilka pokoleń. Do tańca przygrywał zespół „Chłopcy z bandu”, którzy specjalnie na to wydarzenie przygotował aranżacje prawie osiemdziesięciu utworów polskich i zagranicznych wykonawców z lat 70-tych.
 • NoveKino Siedlce - repertuar
  W dniach 13 - 19 lipca w siedleckim kinie można obejrzeć następujące filmy:
 • Obchody 490-lecia miejscowości Sutno
  Wójt Gminy Mielnik oraz Rada Sołecka Wsi Sutno zapraszają na obchody 490 – lecia miejscowości Sutno, które odbędą się w sobotę, 21 lipca o godz. 16.00 na placu przy remizie OSP w Sutnie.
 • Zaproszenie na imprezę w Bacikach Bliższych
  Stowarzyszenie „Nasza Wieś Baciki”, Wójt Gminy Siemiatycze, oraz Białoruskie Towarzystwo Społeczno - Kulturalne zapraszają na w niedzielę, 15 lipca, do Bacik Bliższych.
 • dane dostarcza: remontuj .pl
  dane dostarcza: niania .pl
  Sobota,
  21 Lipiec 2018
  Imieniny obchodzą: Andrzej, Wiktor, Daniel
  AddThis Social Bookmark Button
  Komunikacja
  Współpraca medialna:
  Tygodnik Siedlecki
  Podlasie24.pl
  Życie Siedleckie
  Ogloszeniowa
  Przekaz 1% podatku

  Statystyka wyświetleń strony od 28.12.2004:

  Dziś:197
  Wczoraj:2004
  Ten tydzień:25001
  Wszystkich:23769204