Joomla ServiceBest Web HostingWeb Hosting
Start Aktualności

Aktualności - kultura

Zapowiedzi wybranych propozycji na listopad 2012

GOK w Chodowie

Gwiazdy polskiej estrady - recital i spotkanie autorskie z Piotrem Szczepanikiem.
 
Piotr Szczepanik – mistrz piosenki lirycznej. Znany z wielu przebojów, m.in.: „Kochać”,
„Żółte kalendarze”, „Puste koperty”, „Nigdy więcej” czy „Goniąc Kormorany”. Od jakiegoś czasu wycofał się z życia publicznego. Będzie to więc niepowtarzalna okazja do spotkania z artystą.
Sala widowiskowa GOK w Chodowie, 7 listopada, środa, g.19.00. Wstęp wolny.


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
11 listopada, g.12.00 – Święto Odzyskania Niepodległości.
Uroczystość pod pomnikiem w Iganiach,  połączona z mini recitalem pieśni patriotycznych
w wykonaniu Anny Gigiel przy akompaniamencie Tomasza Krezymona (fortepian).
Anna Gigiel – aktorka telewizyjna i teatralna. Od 7 lat odtwórczyni głównych ról w największych produkcjach musicalowych Teatru Muzycznego ROMA w Warszawie. Można ją również zobaczyć w popularnych serialach, m.in.: „M jak Miłość”, „Linia Życia”, „Lokatorzy”, „Niania”, „Usta usta”, „Barwy Szczęścia”.
 
Inne atrakcje:
- wystawa zabytkowych pojazdów z okresu II wojny światowej
- pokaz strzelania z broni czarnoprochowej
- wystawa plenerowa „Powstanie Listopadowe na pocztówkach”


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Powiatowy przegląd kapel i zespołów weselnych.
 
Zgłoszenia zespołów chcących wziąć udział w przeglądzie przyjmowane są mailowo i telefonicznie.
Sala widowiskowa GOK w Chodowie, 18 listopada, niedziela, g.15.00. Wstęp wolny.


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kawiarnia „Pod czarną wdową” - komedia teatralna w reżyserii Izabeli Rękawek.
Spektakl inspirowany „Wdowami” Sławomira Mrożka.
W ramach scenariusza organizator zapewnia pyszne pączki „od Biadunia” dla każdego widza.
Sala widowiskowa GOK w Chodowie,  25 listopada, niedziela, g.17.00. Wstęp wolny.
Tylko dla dorosłych.


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Recital Ireny Kosińskiej. Świetlice GOK, godz.18.30:
14.XI, środa – Pruszyn Pieńki
15.XI, czwartek – Błogoszcz
16.XI, piątek – Grubale
Wstęp wolny.
 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  
„Ludzie i miejsca prawdziwe – podróż koleją transsyberyjską oraz Mongolia”.
Fotorelacje i wykłady autorskie Bogusława Skarusa w świetlicach GOK.
21.XI, środa – Pruszyn Pieńki; 22.XI, czwartek – Błogoszcz.
Godz.18.30. Wstęp wolny.


Krzysztof Chromiński - dyr GOK.

Poprawiony (poniedziałek, 29 października 2012 15:39)

 
Kultura
 • W dworze Reymontówka czytają Reymonta
  W Domu Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach kontynuowana jest akcja WSZYSCY CZYTAMY DZIEŁA Wł. St. REYMONTA. Tym razem po „Chłopach” i „Ziemi Obiecanej” przyszła kolej na KOMEDIANTKĘ. Czytać będą aktorzy m.in. Grażyna Szapołowska i Dorota Stalińska, politycy, samorządowcy, dziennikarze, sportowcy, nauczyciele, uczniowie, pracownicy fizyczni i umysłowi – wszyscy dla których ważny jest dorobek twórczy Władysława Reymonta.
 • Swing Club na Mazowszu
  W niedzielę 1 października w Sali Białej w Siedlcach odbędzie się ostatni w tegorocznej edycji cyklu Swing Club na Mazowszu koncert zatytułowany Piosenka jest dobra na wszystko.
 • Filmowy weekend w Mrozach
  „Tarapaty” oraz „Ptaki śpiewają w Kigali” to tytuły dwóch filmów, które będzie można zobaczyć w weekend na przełomie września i października w kinie Mikroklimat w Mrozach.
 • Wykład, film i dyskusja – DKF zaprasza
  Siemiatycki Ośrodek Kultury wraz z Dyskusyjnym Klubem Filmowym „Kameleon” zapraszają na film „Miłość” w reżyserii Michaela Hanekego. Projekcję poprzedzi wykład ks. Tomasza Żukowskiego. Po filmie zaplanowano dyskusję.
 • Wystartowały 34. Dni Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim /VIDEO/
  W sobotę 23 września zainaugurowano trzydziestą czwartą edycję Dni Karola Lipińskiego. Na scenie wystąpił lubelski kwintet Tanguillo.
 • Warsztaty fotograficzne
  „Wspomnienia z wakacji” to temat warsztatów fotograficznych, które odbędą się w najbliższą środę 27 września w Radzyńskim Ośrodku Kultury.
 • Najlepsi na parkiecie – wyniki Podlaskiej Szyszki 2017
  Znamy już wyniki jesiennej tanecznej rywalizacji na siemiatyckim parkiecie.
 • Koncert charytatywny
  25 września w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Międzyrzecu Podlaskim dobędzie się koncert charytatywny na rzecz ofiar wichury w województwie pomorskim .
 • Wieczór autorski Felicja Konarska
  W Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej 28 września godz. 18.00 odbędzie się wieczór autorski Felicji Konarskiej.
 • Roztańczony jesienny weekend w Siemiatyczach - Podlaska Szyszka 2017
  Tancerze i miłośnicy tańca z rożnych stron Polski przyjechali do Siemiatycz, by uczestniczyć w wielkim miejskim świecie tańców ludowych, jakim od lat jest Turniej Tańca „O Podlaską Szyszkę”. Część konkursowa turnieju odbyła się w sobotę 23 września.
 • Oferta kulturalna M-GOK w Kosowie Lackim
  28 września o godzinie 16.30 odbędzie się spotkanie organizacyjne dotyczące wszystkich zajęć proponowanych w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury w Kosowie Lackim.
 • Muzeum Kajakarstwa w Drohiczynie nad Bugiem
  Przez Drohiczyn, historyczną stolicę Podlasia przepływa rzeka Bug – jedna z nielicznych dużych rzek o naturalnym korycie z pięknymi wyspami, skarpami, mieliznami, pięknymi starorzeczami oraz rozległymi łąkami i pastwiskami. Wyjątkowe bogactwo fauny i flory (rzadkie, ginące i chronione gatunki roślin i zwierząt). To raj dla wędkarzy i osób uprawiających turystykę aktywną. Organizowanych jest tu wiele spływów kajakowych m.in. www.500kajakow.pl.
 • Blues w Sulbinach
  Noc bluesową 21 września, w sulbińskim Gminnym Centrum Animacji Kultury wypełniły koncerty kanadyjskiego blues - rockowego gitarzysty i wokalisty Wolfa Maila oraz znanego barda, leadera grupy Radek Blues Band - Radosława Świderskiego.
 • 45 lat ZPiT CHODOWIACY /ZDJĘCIA i VIDEO/
  Zespół Pieśni i Tańca „Chodowiacy” świętuje 45-lecie swojego istnienia. Główne punkty jubileuszu to dwa koncerty galowe w siedleckim Centrum Kultury i Sztuki. Pierwszy z nich odbył się w piątek, 22 września.
 • Plener jednego artysty w Reymontówce
  W Domu Pracy Twórczej Reymontówka w Chlewiskach trwa plener malarski jednego z najznakomitszych współczesnych malarzy rosyjskich. Ceniony na świecie neorealista Andrej Shirokov jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Petersburgu.
 • Zaproszenie na Paradę Historyczną
  Stowarzyszenie Wspierania Kultury Narodowej Mała Podlasie i ZPiT Mała Podlasie zapraszają uczniów siemiatyckich przedszkoli i szkół, ich rodziców i rodziny, mieszkańców i gości do udziału w Paradzie Historycznej.
 • Pan Poeta „Kruk, co kracze pokrakanie”
  Bawią i uczą małych i dużych czytelników! "Kruk, co kracze pokrakanie" to już trzecia z cyklu dowcipnych książeczek Pana Poety, które z humorem pokazują nasze przywary, w dowcipny sposób zwracając uwagę na nie tylko dziecięce problemy.
 • Do wygrania książka SEZON NA CUDA!
  Powieść mądra i zabawna – tak najkrócej można zrecenzować książkę Magdaleny Kordel „Sezon na cuda”. Dla czytelników, którzy lubią spędzać długie jesienne wieczory z dobrą lekturą w ręku, mamy egzemplarz tej powieści.
 • Wygraj bilety na spektakl „Czas na miłość”!
  Spektakl „Czas na miłość” zostanie wystawiony w piątek, 29 września w sali kina „Oranżeria” w Radzyniu Podlaskim. W sztuce wystąpią: Marzanna Graff i Aleksander Mikołajczak. Dla czytelników mamy zaproszenie na to widowisko.
 • Koncert Muzyki Polskiej w Lubartowie
  24 września o godzinie 15:00 na lubartowskim rynku odbędzie się Koncert Muzyki Polskiej. Na wydarzenie zaprasza Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubartowie.
 • Kabaret Hrabi wystąpił w Mińsku Mazowieckim
  21 września Mińsk Mazowiecki odwiedził Kabaret Hrabi. Artyści wystąpili z najnowszym programem „Cyrkuśniki”. Kabaret w składzie: Joanna Kołaczkowska, Dariusz Kamys, Tomasz Majera i Łukasz Pietsch wystąpił przed mińską publicznością w Miejskiej Szkole Artystycznej.
 • „Sztuka plus komercja” powraca
  Od października na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce będzie można zobaczyć kolejną edycję Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów „Sztuka plus Komercja”. Do lutego 2018 roku obejrzymy 11 spektakli oraz wiele imprez i koncertów towarzyszących.
 • Piknik Rodzinny Mazowieckie Święto Indyka w Mościbrodach
  W najbliższą niedzielę, 24 września w Mościbrodach k/Siedlec odbędzie się Piknik Rodzinny Mazowieckie Święto Indyka. Impreza rozpocznie się o godzinie 13.00.
 • Gmina Łuków: rusza nabór do Zespoły Pieśni i Tańca „Jata”
  Gminny Ośrodek Kultury ogłasza nabór do Zespołu Pieśni i Tańca „Jata”. Nabór będzie trwał przez cały październik. Poszukiwani są młodzi tancerze od 6 roku życia.
 • „Radzyń Podlaski miejscem światowych spotkań”
  To tytuł książki wydanej przez Radzyńskie Stowarzyszenie „Podróżnik” z okazji 5-lecia „Radzyńskich Spotkań z Podróżnikami”. Wydawnictwo zawiera wywiady ze wszystkimi globtroterami, którzy od 2012 r. odwiedzili Radzyń i spotykali się ze stale rosnącym gronem fanów. A że były to osoby nietuzinkowe, poza tym – znane (m.in. Arkady Radosław Fiedler, Wojciech Cejrowski, Aleksander Doba, Artur Orzech, Elżbieta Dzikowska, Nela Mała Reporterka, Marek Kamiński, Jacek Pałkiewicz), popularne, obecne w mediach ogólnopolskich, spotkania gromadziły bardzo liczną publiczność.
 • Jesienne Spotkanie z Piosenką w Tłuśćcu
  16 września w remizie OSP w Tłuśćcu odbyła się cykliczna impreza pn. „Jesienne Spotkanie z Piosenką”, które ma na celu popularyzację folkloru.
 • O. Patrick-Marie Févotte, o. Claude-Marie Millet „Droga do nieba. Codzienność ze świętym Proboszczem z Ars”
  „Ty wskazałeś mi drogę do Ars, a ja ukażę ci drogę do nieba” - powiedział kiedyś małemu chłopcu św. Jan Maria Vianney. Jakże obiecujące! Jakże proste! Teraz i Ty Czytelniku, możesz wziąć do ręki tę niewielką książkę i dzień po dniu, wczytując się w najcenniejsze słowa Proboszcza z Ars, wędrować prosto ku Panu.
 • Wystawa pleneru malarskiego Dolina Tyśmienicy
  24 września odbędzie się wernisaż poplenerowy pleneru malarskiego Dolina Tyśmienicy. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 14:00 w Dworze w Bełczącu.
 • Nabór do Akademii Sztuk Plastycznych w Białej Podl.
  Akademia Sztuk Plastycznych powstała w Bialskim Centrum Kultury im. B. Kaczyńskiego. Zajęcia, które będą prowadzone przez instruktorkę Tatyanę Luchna w Klubie Kultury Piast, adresowane są do dzieci od lat 7 oraz osób dorosłych.
 • NOCE I DNIE - wieczór wspomnień w Seroczynie
  W Gminie Wodynie odbędzie się kolejne spotkanie związane z filmem "Noce i dnie". To właśnie na jej terenie powstawały zdjęcia do obrazu Jerzego Antczaka, a wielu mieszkańców stanęło przed kamerą jako statyści. Samorząd chce wykorzystywać ten fakt w promocji i turystyce.
 • Kabaretowy zawrót głowy w Sławatyczach
  "Kabaretowy zawrót głowy" pod taką nazwą 14 września odbyło się I integracyjne spotkanie, które można już wpisać w kalendarz cyklicznych imprez gminy Sławatycze. W wydarzeniu wzięły udział środowiskowe domy samopomocy z terenu województwa lubelskiego. Nie zabrakło również zaproszonych gości, a mianowicie władz gminy Sławatycze wraz z kierownikami jednostek organizacyjnych gminy, przedstawicieli służb mundurowych, a także delegacji z ramienia wojewody.
 • Kino Helios - repertuar
  W dniach 22-28 września w siedleckim kinie Helios będzie można obejrzeć następujące filmy:
 • Wygraj książkę MARLENE!
  Książka „Marlene” to wyczekiwana kontynuacja bestsellera „Miłość w czasach zagłady”. Dla naszych czytelników mamy egzemplarz tej powieści.
 • Pirrone Cecilia, Scanziani Francesco: Jak wychować dziecko w wierze. Od narodzin do dojrzałości
  Jak przekazać wiarę naszym dzieciom? Jak pomóc im doświadczać Bożej miłości i nawiązywać żywą relację z Bogiem? Ważne, by nie zwlekać, ale by od początku zadbać o solidny grunt wiary. Tak jak małe dziecko uczy się chodzić, tak też uczy się relacji z Bogiem. Właśnie rodzice, ich osobiste świadectwo, obecność i troska okazują się nieodzowne. I o tym jest ta książka. Autorzy nie teoretyzują, ale przywołują konkretne doświadczenia z życia rodzin i dzieci na kolejnych etapach ich rozwoju. W prosty i fachowy sposób pomagają rozumieć duchowy świat dzieci.
 • Odjazdowy Bibliotekarz – biblioteka w Boćkach zaprasza
  Gminna Biblioteka Publiczna w Boćkach po raz kolejny zaprasza do akcji „Odjazdowy Bibliotekarz”. To ogólnopolska inicjatywa, w której bibliotekarze, czytelnicy i miłośnicy książek oraz rowerów, uczestnicząc w rajdzie rowerowym, mogą przyjemnie i aktywnie spędzić czas w gronie osób o podobnych pasjach. Akcja z roku na rok zwiększa swój zasięg.
 • Integracja według Łukowskiego Ośrodka Kultury
  Blisko 150 osób bawiło się na integracyjnym spotkaniu, na które zaprosił ich Łukowski Ośrodek Kultury. W Centrum Konferencyjno - Wypoczynkowym Parisel Palace bawiły się dzieci i młodzież ze wszystkich sekcji artystycznych działających w Ośrodku oraz ich rodzice.
 • 45 lat Chodowiaków - Koncerty Jubileuszowy
  22 września i 23 września w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach odbędzie się Koncert Jubileuszowy Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Siedleckiej „Chodowiacy” im. Alicji Siwkiewicz.
 • „Kości i pioruny. Dygresje na temat Juliusza Słowackiego” - Premiera 30 września na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce
  Premiera spektaklu „Kości i pioruny. Dygresje na temat Juliusza Słowackiego” już 30 września na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce. Spektakl popremierowy zobaczyć będzie można 1 października.
 • Podlaska Szyszka wraca jesienią
  W najbliższy weekend 23 – 24 września w Siemiatyczach królować będzie taniec. W tym jesiennym terminie odbędzie się 15. Międzynarodowy i 19. Ogólnopolski Turniej Tańców Polskich „O Podlaską Szyszkę - Siemiatycze 2017”.
 • Przystanek historia w Siemiatyczach po wakacyjnej przerwie
  Prezentacja filmu dokumentalnego „Dzieci” ukazującego losy polskich dzieci deportowanych w latach 1940 1941 w głąb ZSRR będzie jednym punktów spotkania z cyklu „Przystanek Historia Siemiatycze”.
 • NoveKino Siedlce - repertuar
  W dniach 22-28 września w siedleckim kinie będzie można obejrzeć następujące filmy:
 • Muzeum w Ciechanowcu: Jesień w Polu i Zagrodzie
  4 września w godz. 11.00 - 17.00 w ciechanowieckim skansenie odbędzie się impreza plenerowa pod nazwą "Jesień w Polu i Zagrodzie". Oto zaproszenie, jakie nadesłali do naszej redakcji organizatorzy:
 • Hajnówka: Inauguracja Przystanku Historia
  Kolejny „Przystanek Historia” białostockiego Oddziału IPN rozpocznie swą działalność. Tym razem miejscem cyklicznych spotkań, wykładów, dyskusji i projekcji filmów będzie Hajnówka. Współorganizatorem, który będzie współgospodarzem spotkań jest Miejska Biblioteka Publiczna. Przy organizacji „Przystanku” współpracować będzie także Towarzystwo Przyjaciół Hajnówki. Inauguracja „Przystanku Historia” odbędzie się w Hajnówce 21 września.
 • Łosice: Nowa wystawa w Transgranicznym Centrum Dialogu Kultur
  18 września w Transgranicznym Centrum Dialogu Kultur odbył się wernisaż wystawy "Rzeczpospolita Utracona". Szczególną okolicznością była obecność jej autora - Tomasza Łabuszewskiego z Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie, który przybliżył zebranym treści zawarte w ekspozycji.
 • Koncert Charytatywny „Dance with me – zatańcz ze mną” w Białej Podlaskiej
  Uroczysta gala Koncertu Charytatywnego „Dance with me – zatańcz ze mną” już 23 września o godzinie 17.00 w sali widowiskowo - konferencyjnej Bialskiego Centrum Kultury przy ul. Brzeskiej 41 w Białej Podlaskiej. zamieni się w telewizyjną galę filmową. To już trzecia edycja imprezy.
 • Wystawa łowiecka w Muzeum Ziemiaństwa w Dąbrowie
  W piątek, 15 września w Muzeum Ziemiaństwa w Dąbrowie w powiecie siedleckim została otwarta wystawa łowiecka pt.: "Łowiectwo siedleckie 1977 - 2017. 70 - lecie Koła Łowieckiego "Las" w Siedlcach".
 • Inauguracja XXXIV Dni Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim
  23 września odbędzie się koncert inaugurujący XXXVI Dni Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim. Wystąpi kwintet Tanguillo. Wydarzenie rozpocznie się o 18:00 w sali Kina Oranżeria w Radzyńskim Ośrodku Kultury. Koncert poprowadzi Agnieszka Jeż.
 • Koncert Współczesnej Muzyki Chrześcijańskiej w Terespolu
  Koncert Współczesnej Muzyki Chrześcijańskiej odbędzie się w sobotę, 23 września w Terespolu.
 • „Edukacja Rity” w Mrozach
  Gminne Centrum Kultury w Mrozach zaprasza w niedzielę, 24 września o godz. 16.00 na komedię romantyczną „Edukacja Rity” w wykonaniu Teatru Cometa z Białołęckiego Ośrodka Kultury.
 • NoveKino Merkury - repertuar
  W dniach 22 września - 5 października w bialskim kinie będzie można obejrzeć następujące filmy:
 • dane dostarcza: remontuj .pl
  dane dostarcza: niania .pl
  Wtorek,
  26 Wrzesień 2017
  Imieniny obchodzą: Justyna, Łucja, Cyprian
  AddThis Social Bookmark Button
  Komunikacja
  Współpraca medialna:
  Tygodnik Siedlecki
  Podlasie24.pl
  Życie Siedleckie
  Ogloszeniowa
  Przekaz 1% podatku

  Statystyka wyświetleń strony od 28.12.2004:

  Dziś:1828
  Wczoraj:4251
  Ten tydzień:6079
  Wszystkich:22582710