Joomla ServiceBest Web HostingWeb Hosting
Start Aktualności

Aktualności - kultura

Zapowiedzi wybranych propozycji na listopad 2012

GOK w Chodowie

Gwiazdy polskiej estrady - recital i spotkanie autorskie z Piotrem Szczepanikiem.
 
Piotr Szczepanik – mistrz piosenki lirycznej. Znany z wielu przebojów, m.in.: „Kochać”,
„Żółte kalendarze”, „Puste koperty”, „Nigdy więcej” czy „Goniąc Kormorany”. Od jakiegoś czasu wycofał się z życia publicznego. Będzie to więc niepowtarzalna okazja do spotkania z artystą.
Sala widowiskowa GOK w Chodowie, 7 listopada, środa, g.19.00. Wstęp wolny.


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
11 listopada, g.12.00 – Święto Odzyskania Niepodległości.
Uroczystość pod pomnikiem w Iganiach,  połączona z mini recitalem pieśni patriotycznych
w wykonaniu Anny Gigiel przy akompaniamencie Tomasza Krezymona (fortepian).
Anna Gigiel – aktorka telewizyjna i teatralna. Od 7 lat odtwórczyni głównych ról w największych produkcjach musicalowych Teatru Muzycznego ROMA w Warszawie. Można ją również zobaczyć w popularnych serialach, m.in.: „M jak Miłość”, „Linia Życia”, „Lokatorzy”, „Niania”, „Usta usta”, „Barwy Szczęścia”.
 
Inne atrakcje:
- wystawa zabytkowych pojazdów z okresu II wojny światowej
- pokaz strzelania z broni czarnoprochowej
- wystawa plenerowa „Powstanie Listopadowe na pocztówkach”


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Powiatowy przegląd kapel i zespołów weselnych.
 
Zgłoszenia zespołów chcących wziąć udział w przeglądzie przyjmowane są mailowo i telefonicznie.
Sala widowiskowa GOK w Chodowie, 18 listopada, niedziela, g.15.00. Wstęp wolny.


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kawiarnia „Pod czarną wdową” - komedia teatralna w reżyserii Izabeli Rękawek.
Spektakl inspirowany „Wdowami” Sławomira Mrożka.
W ramach scenariusza organizator zapewnia pyszne pączki „od Biadunia” dla każdego widza.
Sala widowiskowa GOK w Chodowie,  25 listopada, niedziela, g.17.00. Wstęp wolny.
Tylko dla dorosłych.


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Recital Ireny Kosińskiej. Świetlice GOK, godz.18.30:
14.XI, środa – Pruszyn Pieńki
15.XI, czwartek – Błogoszcz
16.XI, piątek – Grubale
Wstęp wolny.
 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  
„Ludzie i miejsca prawdziwe – podróż koleją transsyberyjską oraz Mongolia”.
Fotorelacje i wykłady autorskie Bogusława Skarusa w świetlicach GOK.
21.XI, środa – Pruszyn Pieńki; 22.XI, czwartek – Błogoszcz.
Godz.18.30. Wstęp wolny.


Krzysztof Chromiński - dyr GOK.

Poprawiony (poniedziałek, 29 października 2012 15:39)

 
Kultura
 • Łuków: Miejski Konkurs Piosenki Obcojęzycznej
  17 uczniów z pięciu łukowskich szkół wzięło udział w Miejskim Konkursie Piosenki Obcojęzycznej. Zorganizowała go Szkoła Podstawowa nr 4. Pierwsze miejsce w konkursie wyśpiewała Alicja Dziurdziak (na zdjęciu).
 • Żelechów: Powstanie Warszawskie oczyma dzieci
  22 maja w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Żelechowie gościła Monika Kowaleczko-Szumowska - autorka książek dla dzieci i młodzieży: „Fajna ferajna", „Galop '44", „Gupikowo" i „Wybryki z Ameryki”, tłumaczka książek oraz materiałów i wystaw dla Muzeum Powstania Warszawskiego. W tym niecodziennym wydarzeniu udział wzięli uczniowie kl. IV-VII szkół podstawowych oraz gimnazjaliści.
 • Walizka Henryka Sienkiewicza i pamiątki po żonie pisarza
  Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Gułowskiej nie ustaje w pozyskiwaniu pamiątek po Nobliście. Po zakupieniu Listów z Afryki, dyrektor Maciej Cybulski próbuje pozyskać pieniądze na zakup m.in. walizki Henryka Sienkiewicza oraz rzeczy należących do żony pisarza, Marii Babskiej.
 • Udane występy wokalistek z Łukowa
  Emilia Szcześniak, Gabriela Łukasik i Julia Stolarczyk mają za sobą występy w Zamościu, Rykach, Radomiu i w Grójcu. Z każdego z tych występów młode wokalistki z Łukowa wróciły do domu z nagrodami.
 • Rozpoczyna się konserwacja zbiorów, muzeum będzie w weekend nieczynne
  Od 26 do 28 maja włącznie nieczynne będzie Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej.
 • Maciejowice: recytowali Makuszyńskiego
  W Gminnej Bibliotece Publicznej w Maciejowicach odbył się XXXV Konkurs Recytatorski im. Kornela Makuszyńskiego. Uczestnicy wystąpili w dwóch grupach wiekowych, w kategorii klas I-III oraz IV-VI szkół podstawowych.
 • Siedlecki MOK z dofinansowaniem
  Ministerstwo kultury dofinansuje prawie 220 inicjatyw, zgłoszonych w ramach programu „Niepodległa”, mającego uczcić 100-lecie odzyskania niepodległości. Wśród wybranych wniosków znalazł się dokument złożony przez Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach i zajął 85 miejsce.
 • Wernisaż malarstwa Oleny Horhol
  1 czerwca w Kocku odbędzie się wernisaż malarstwa Oleny Horhol.
 • Dni Łukowa 2018 /PROGRAM/
  Dzisiaj wieczorem, w piątek 25 maja, rozpoczynają się Dni Łukowa 2018. Zainauguruje je Pieg z Pochodniami, po którym odbędzie się ognisko z zespołami „Łukowiacy” i „Zawaternik”. Podczas święta miasta wystąpią Ania Dąbrowska, zespół Boys oraz Kabaret pod Wyrwigroszem.
 • Piłsudski i Legiony na Podlasiu
  W siedleckim Archiwum Państwowym otwarto 24 maja wystawę „Józef Piłsudski i jego Legiony”. Oparta na zbiorach historyka-regionalisty, dr. Szczepana Kalinowskiego, przybliża m. in. Podlasiaków walczących w Legionach Polskich oraz mało znany pobyt tej formacji w naszym regionie w roku 1915.
 • XI Wojewódzki Turniej Zespołów Tanecznych w Ulanie - Majoracie
  13 czerwca w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Ulanie - Majoracie odbędzie się XI Wojewódzki Turniej Zespołów Tanecznych.
 • Koncert Pawła Izdebskiego i Violetty Druliak
  W piątek 25 maja w Zespole Szkół Muzycznych I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Białej Podlaskiej odbędzie się koncert Pawła Izdebskiego i Violetty Druliak.
 • Festiwal Pianistyczny Młodych Talentów
  Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach organizuje w czerwcu prawdziwą ucztę dla miłośników muzyki poważnej. W dniach 4-8 czerwca, zaprezentują się w Siedlcach laureaci konkursów pianistycznych, a to wszystko w ramach Festiwalu Pianistycznego Młodych Talentów.
 • I Gminny Przegląd Przedszkolnych Zespołów Tanecznych „Taneczna Niepodległa”
  18 maja 2018 r Publiczna Szkoła Podstawowa w Rudnikach gościła ponad 100 przedszkolaków z terenu Gminy Międzyrzec Podlaski na I Gminnym Przeglądzie Przedszkolnych Zespołów Tanecznych „Taneczna Niepodległa”, który odbył się pod patronatem Wójta Gminy Międzyrzec Podlaski Krzysztofa Adamowicza.  
 • Siedlce: Wernisaż wystawy o Józefie Piłsudskim
  W Archiwum Państwowym w Siedlcach trwa wernisaż wystawy „Józef Piłsudski i jego Legiony”, prezentującej materiały ze zbiorów dr. Szczepana Kalinowskiego – znanego historyka, regionalisty, krajoznawcy i kolekcjonera, ubiegłorocznego laureata nagrody im. Ludomira Benedyktowicza.
 • Panivalkova – muzyczne trio z Ukrainy
  Sokołowski Ośrodek Kultury zaprasza 27 maja o godz. 18.00 na koncert muzycznego trio z Ukrainy – Panivalkova.
 • Dinozaury na dziedzińcu łukowskiego muzeum
  W Muzeum Regionalnym w Łukowie trwają warsztaty rzeźbiarskie. Można przyglądać się temu, jak z drewna powstają dinozaury. Ich twórcy: Piotr Czubaszek i Krzysztof Osak nazwali je roboczo: Jaś i Alinka.
 • Gmina Adamów: „Najlepiej z rodziną”
  Już w najbliższą sobotę 26 maja w Adamowie odbędzie się festyn pod hasłem "Najlepiej z rodziną”. Organizatorzy zapewniają wspaniałą zabawę, moc konkursów i cenne nagrody.
 • Gminny Dzień Dziecka w Krzywdzie
  Najmłodsi mieszkańcy gminy Krzywda zostali zaproszeni do wspólnej zabawy z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. Obchody ich święta zaplanowano na środę 30 maja.
 • Tybetańska podróż życia Dariusza Czerniaka
  16 maja w sali kameralnej Radzyńskiego Ośrodka Kultury gościł Dariusz Czerniak, który zaprezentował wystawę zdjęć oraz zrelacjonował swoją wyprawę do Tybetu. Prelekcji towarzyszyło „slajdowisko” – pokaz multimedialny z tradycyjną muzyką tybetańską w tle.
 • Mateusz Damięcki będzie czytał „Przedwiośnie” w Siedlcach
  11 czerwca na skwerze przy siedleckiej fontannie odbędzie się Narodowe Czytanie „Przedwiośnia”. W narodową akcję włączy się aktor Mateusz Damięcki - odtwórca roli Cezarego Baryki w filmowej adaptacji dzieła Stefana Żeromskiego.
 • Dzień Dziecka w mińskim MDK
  Miejski Dom Kultury w Mińsku Mazowiecki zaprasza 1 czerwca wszystkie dzieci do wspólnego uczczenia ich święta.
 • Paweł Deląg w Mińsku Mazowieckim
  20 maja w Miejskim Domu Kultury w Mińsku Mazowieckim gościł aktor Paweł Deląg, który czytał poezję Władysława Broniewskiego.
 • Wystawa „Polacy-Ukraińcy 1939- 1947” w Parczewie
  Dzięki uprzejmości Lubelskiego Środowiska 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej, w Urzędzie Miejskim w Parczewie można obejrzeć wystawę „Polacy – Ukraińcy 1939–1947”, przygotowaną przez Biuro Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej - Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu Oddział w Lublinie.
 • Trwa nabór zgłoszeń do baśniowego pokazu mody w Radzyniu Podlaskim
  W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radzyniu Podlaskim chcą wydobyć postaci ukryte na kartach baśniowych ksiąg, tworząc niepowtarzalne wydarzenie, jakim będzie baśniowy pokaz mody. Pokaz został zaplanowany na 1 czerwca o godz. 16:00. Najmłodsi zaproszeni są do udziału w rolach modelek i modeli. Dla najbardziej kreatywnych przewidziano nagrodę - profesjonalną sesję fotograficzną. Zgłaszać można się do 27 maja.
 • Rafał Witek odwiedził Radzyń Podlaski
  „Lewy, gola!”, „Mur”- czyżby to były okrzyki z meczu piłkarskiego? Nie, nie tym razem. Takie hasła pojawiły się w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zenona Przesmyckiego w Radzyniu Podlaskim, jako tytuły książek, a to za sprawą spotkania z ich autorem, Rafałem Witkiem. Spotkanie odbyło się 18 maja.
 • 18. Przegląd Teatrów Szkolnych i Przedszkolnych
  Siemiatycki Ośrodek Kultury zaprasza do udziału w 18. Przeglądzie Teatrów Szkolnych i Przedszkolnych, który odbędzie się 7 czerwca (czwartek) o godz. 10.00 w SOK przy ul. Zaszkolnej 1.
 • Eliminacje konkursu Makuszyńskiego w Siedlcach
  W Siedlcach trwają miejskie eliminacje XXXV Konkursu Recytatorskiego dla Dzieci im. Kornela Makuszyńskiego. 22 maja w Sali Białej Miejskiego Ośrodka Kultury, swoje umiejętności zaprezentowali uczniowie klas I-III z siedleckich szkół.
 • Afrykańska przygoda
  Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej wzbogaciło się o kolejne ważne eksponaty. To 25 kart rękopisów „Listów z Afryki”. Na spotkaniu, podczas którego były prezentowane, obecni też byli specjalni goście: Tomasz Mędrzak oraz Monika Rosca, odtwórcy głównych ról Stasia i Nel w ekranizacji filmowej „W pustyni i w puszczy”.
 • 10 lat Chóru Miasta Garwolina
  Od dekady Chór Miasta Garwolina śpiewa w Polsce i za granicą, promując swoje miasto i zdobywając nagrody w prestiżowych konkursach. Teraz wystąpi z przyjaciółmi przed swoją najwierniejszą, garwolińską publicznością. Jubileuszowy koncert odbędzie się 27 maja w kolegiacie Przemienienia Pańskiego w Garwolinie.
 • III Konkurs Tańca oraz warsztaty taneczne w Sworach
  Kilkanaście zespołów tanecznych wzięło udział w III Otwartym Konkursie Tańca Folkowego “Folkowe impresje”, który odbył się 20 maja w Sworach k. Białej Podlaskiej pod hasłem “Poloneza część zacząć”. Organizatorami wydarzenia odbywającego się w ramach obchodów Roku Niepodległości byli: Wójt Gminy Biała Podlaska, GOK w Białej Podlaskiej, Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej oraz Publiczne Gimnazjum w Sworach. Konkurs poprzedziły warsztaty taneczne, które poprowadził Krzysztof Szyszko - instruktor i choreograf ZPiT „Małe Podlaskie” z Siemiatycz.
 • Spotkaj się z 11-letnim Szymonem i wyrusz w podróż do Etiopii
  Kocha podróże, prowadzi własnego bloga, gra w filmach, pisze książki a liczby odwiedzonych miejsc może pozazdrościć mu niejeden dorosły. Szymon Radzimierski ma 11 lat i zwiedził już ponad 30 krajów, m.in: Nową Zelandię, Australię, Laos, Tajlandię, Borneo, Kubę, Filipiny, Etiopię, Argentynę czy Oman. W niedzielę, 3 czerwca o godzinie 14.00 Szymon odsłoni swoją tabliczkę na Skwerze Podróżników, a godzinę później w Szkole Podstawowej nr 1 opowie o swojej ostatniej książce pt. „Etiopia. U stóp góry ognia”.
 • Przesłuchania „Eurosong 2018” zakończone
  22 maja w sali widowiskowej „Podlasie” Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach zakończyły się eliminacje konkursowe II edycji piosenki optymistycznej „Eurosong 2018”.
 • Wywiad z Margaret na antenie KRP /zapowiedź/
  W najbliższy czwartek, 24 maja na antenie Radia Podlasie zostanie wyemitowany wywiad z Margaret - tegoroczną gwiazdą obchodów Dni Sokołowa.
 • Włodawa: Noc Muzeów w Zespole Synagogalnym
  26 maja w Zespole Synagogalnym we Włodawie można liczyć na sporą dawkę atrakcji. Tego dnia odbędzie się Noc Muzeów.
 • FLESZ z Terespola na XIV Turnieju Tańca Nowoczesnego o Puchar Burmistrza Łęcznej
  W piątek 18 maja trzy formacje zespołu tanecznego FLESZ z Terespola: Fqueens, Flesz Mini i Flesz Dance Company oraz 8 solistek i jeden duet wzięły udział w XIV Turnieju Tańca Nowoczesnego o Puchar Burmistrza Łęcznej.
 • „OBRUSY I BIEŻNIKI PODLASKIE”
  Gminny Ośrodek Kultury w Janowie Podlaskim zaprasza na wystawe  "Obrusy i bieżniki Podlaskie".
 • Europejsko w Mordach
  W Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mordach odbyła się 21 maja XI edycja Festiwalu Piosenki Europejskiej. W tym roku jego zwycięzcami została młodzież z Węgrowa, Wiśniewa, Łosic oraz z Mordów.
 • Wygraj bilety na transmisję finału UEFA Champions League!
  Transmisje Ligi Mistrzów po raz pierwszy przeprowadzi kino HELIOS. Dla fanów futbolu mamy podwójne zaproszenie na finał UEFA Champions League. 26 maja widzowie będą mieli okazję obejrzeć finał Ligi Mistrzów UEFA w jakości Full High Definition.
 • Repertuar Kina Muza w Mińsku Mazowieckim
  Repertuar Kina MUZA w Mińsku Mazowieckim ważny w dniach 22 maja - 1 czerwca
 • Patriotyczna Noc Muzeów w Kocku
  Spacer po miejscach historii i pamięci w Kocku z udziałem radzyńskich harcerzy, uczniów i nauczycieli kockiej szkoły oraz mieszkańców Kocka, posadzenie przez burmistrza Tomasza Futerę i młodzież DĘBU NIEPODLEGŁOŚCI jako pamiątki 100-lecia jej odzyskania przez Polskę oraz ognisko z udziałem harcerzy i żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej złożyły się na obchody pierwszej kockiej NOCY MUZEÓW w sobotę 19 maja.
 • Dni Sokołowa 2018 z Margaret
  19 maja przy budynku Sokołowskiego Ośrodka Kultury odbyła się impreza pn. „Trawnik Coolturalny” w ramach obchodów Dni Sokołowa. Tegoroczną gwiazdą wydarzenia była Margaret.
 • Wspierajmy wokalistkę Małgorzatę Markiewicz w konkursie „Piosenka na 100”
  Pochodząca z Janowa Podlaskiego wokalistka Małgorzata Markiewicz znalazła się w gronie najlepszych Konkursu „Piosenka na 100”. Jest to wspólne przedsięwzięcie Stowarzyszenia Autorów ZAiKS i Polskiego Radia zorganizowane z okazji 100-lecia istnienia ZAiKS-u. Ideą konkursu jest jak najszersza popularyzacja dorobku współczesnych polskich twórców. Uczestniczący twórcy mają szansę wygrać 100 tys. zł. Zwycięski przebój poznamy w czerwcu.
 • Koncert Marcina Wyrostka w SOK!
  16 maja 2018r. w ramach obchodów Dni Sokołowa, w Sokołowskim Ośrodku Kultury zagrał wraz z zespołem Marcin Wyrostek. Koncert poprzedziły warsztaty dla akordeonistów prowadzone przez artystę. W zajęciach udział wzięli pasjonaci tego instrumentu.
 • Emilia Szcześniak z Łukowa wyśpiewała drugie miejsce
  Emilia Szcześniak z Fabryki Piosenki Łukowskiego Ośrodka Kultury wyśpiewała drugie miejsce na Przegląd Twórczości Artystycznej Kulturomaniak 2018. Nagrodę zdobyła za wykonanie utworu „Irlandia mi się śni”.
 • Kacper Siwiaka z Łukowa z kolejną nagrodą
  Kacper Siwiak z Łukowskiego Ośrodka Kultury zdobył kolejną nagrodę. Tym razem młody recytator został doceniony podczas Festiwalu Najciekawszych Widowisk Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych w Lublinie.
 • Noc Muzeów w Muzeum Ziemi Mińskiej
  W ramach odbywającej się 19 maja Nocy Muzeów Muzeum Ziemi Mińskiej przygotowało dla zwiedzających liczne atrakcje.
 • LUZ Mistrzem Polski!
  Kolejne Krajowe Mistrzostwa IDO, tym razem w kategorii Jazz, odbyły się Łomiankach w dniach 18 – 20 maja. Podczas nich została wyłoniona kadra narodowa, która będzie reprezentowała Polskę na najwyższych rangą zawodach tanecznych w Europie i na świecie.
 • „Ojcowie Niepodległości” już na węgrowskim rynku
  21 maja na Rynku Mariackim w Węgrowie odbyło uroczyste otwarcie wystawy „Ojcowie Niepodległości” przygotowanej przez Instytut Pamięci Narodowej. Ekspozycja została otwarta jednocześnie w 12 miastach – w Węgrowie otwarcia dokonał Prezes IPN dr Jarosław Szarek.
 • Juwenalia w Białej Podlaskiej
  22 i 23 maja w Białej Podlaskiej odbędą się Juwenalia. Studenckie święto to koncerty, konkursy i dobra zabawa. Gwiazdami tegorocznej studenckiej imprezy będą O.S.T.R i TEDE.
 • dane dostarcza: remontuj .pl
  dane dostarcza: niania .pl
  Sobota,
  26 Maj 2018
  Imieniny obchodzą: Filip, Paulina, Marianna
  AddThis Social Bookmark Button
  Komunikacja
  Współpraca medialna:
  Tygodnik Siedlecki
  Podlasie24.pl
  Życie Siedleckie
  Ogloszeniowa
  Przekaz 1% podatku

  Statystyka wyświetleń strony od 28.12.2004:

  Dziś:269
  Wczoraj:1516
  Ten tydzień:12038
  Wszystkich:23568806