Joomla ServiceBest Web HostingWeb Hosting
Start Aktualności

Aktualności - kultura

Zapowiedzi wybranych propozycji na listopad 2012

GOK w Chodowie

Gwiazdy polskiej estrady - recital i spotkanie autorskie z Piotrem Szczepanikiem.
 
Piotr Szczepanik – mistrz piosenki lirycznej. Znany z wielu przebojów, m.in.: „Kochać”,
„Żółte kalendarze”, „Puste koperty”, „Nigdy więcej” czy „Goniąc Kormorany”. Od jakiegoś czasu wycofał się z życia publicznego. Będzie to więc niepowtarzalna okazja do spotkania z artystą.
Sala widowiskowa GOK w Chodowie, 7 listopada, środa, g.19.00. Wstęp wolny.


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
11 listopada, g.12.00 – Święto Odzyskania Niepodległości.
Uroczystość pod pomnikiem w Iganiach,  połączona z mini recitalem pieśni patriotycznych
w wykonaniu Anny Gigiel przy akompaniamencie Tomasza Krezymona (fortepian).
Anna Gigiel – aktorka telewizyjna i teatralna. Od 7 lat odtwórczyni głównych ról w największych produkcjach musicalowych Teatru Muzycznego ROMA w Warszawie. Można ją również zobaczyć w popularnych serialach, m.in.: „M jak Miłość”, „Linia Życia”, „Lokatorzy”, „Niania”, „Usta usta”, „Barwy Szczęścia”.
 
Inne atrakcje:
- wystawa zabytkowych pojazdów z okresu II wojny światowej
- pokaz strzelania z broni czarnoprochowej
- wystawa plenerowa „Powstanie Listopadowe na pocztówkach”


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Powiatowy przegląd kapel i zespołów weselnych.
 
Zgłoszenia zespołów chcących wziąć udział w przeglądzie przyjmowane są mailowo i telefonicznie.
Sala widowiskowa GOK w Chodowie, 18 listopada, niedziela, g.15.00. Wstęp wolny.


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kawiarnia „Pod czarną wdową” - komedia teatralna w reżyserii Izabeli Rękawek.
Spektakl inspirowany „Wdowami” Sławomira Mrożka.
W ramach scenariusza organizator zapewnia pyszne pączki „od Biadunia” dla każdego widza.
Sala widowiskowa GOK w Chodowie,  25 listopada, niedziela, g.17.00. Wstęp wolny.
Tylko dla dorosłych.


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Recital Ireny Kosińskiej. Świetlice GOK, godz.18.30:
14.XI, środa – Pruszyn Pieńki
15.XI, czwartek – Błogoszcz
16.XI, piątek – Grubale
Wstęp wolny.
 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  
„Ludzie i miejsca prawdziwe – podróż koleją transsyberyjską oraz Mongolia”.
Fotorelacje i wykłady autorskie Bogusława Skarusa w świetlicach GOK.
21.XI, środa – Pruszyn Pieńki; 22.XI, czwartek – Błogoszcz.
Godz.18.30. Wstęp wolny.


Krzysztof Chromiński - dyr GOK.

Poprawiony (poniedziałek, 29 października 2012 15:39)

 
Kultura
 • Wystawa fotografii Mikołaja Radzikowskiego „Makro z natury”
  3 kwietnia o godzinie 10:00 w siedleckiej Galerii „w Bramie” odbędzie się wystawa fotografii Mikołaja Radzikowskiego.
 • Wieczór autorski Stefana Todorskiego
  21 marca br., w Światowy Dzień Poezji, Miejska Biblioteka Publiczna w Siedlcach gościła Stefana Todorskiego – poetę, satyryka, autora utworów dla dzieci, dziennikarza.
 • Wtorkowy Kiermasz Wielkanocny
  Lubartowski Ośrodek Kultury zaprasza na Wtorkowy Kiermasz Wielkanocny. Odbędzie się on 27 marca na placu przed lubartowskim Ratuszem.
 • Otwarcie wystawy fotografii Elżbiety i Marka Lejbrandtów
  22 marca w Galerii Fotografii FOKUS przy ul. Pułaskiego 7 w Siedlcach odbyło się otwarcie wystawy fotografii Elżbiety i Marka Lejbrandtów "Stany skupienia wody"
 • Pieśni wielkopostne w Dubicy
  Pieśni wielkopostne zabrzmią w Niedzielę Palmową (25 marca ) w Wiejskim Domu Kultury w Dubicy k. Wisznic. Z koncertem zatytułowanym ,,Wytchnienie” wystąpią muzycy z Lublina, znani między innymi z zespołu Gospel Rain.
 • Polsko – niemiecki koncert w Łukowie /ZDJĘCIA/
  Blisko 300 młodych osób wystąpiło wspólnie na koncercie, który odbył się w czwartek 22 marca w Łukowie. Był to koncert orkiestry i połączonych chórów z I LO im. T. Kościuszki i Hiberniaschule z Herne. Publiczność wysłuchała dzieła Josepha Haydna „Stworzenie Świata”.
 • Kobiece Klimaty we Włodawie
  W poniedziałek 19 marca w sali widowiskowej Włodawskiego Domu Kultury odbył się koncert zespołu Rafał Raczyński – Acoustic Trio, który był częścią włodawskich obchodów święta kobiet.
 • Kino Helios - repertuar
  W dniach 23-29 marca w siedleckim kinie Helios będzie można obejrzeć następujące filmy:
 • Sukcesy recytatorów z Łukowskiego Ośrodka Kultury
  Po raz kolejny młodzi recytatorzy z Łukowskiego Ośrodka Kultury, podopieczni Sławomira Żyłki, odnieśli sukcesy. Tym razem ich talent został doceniony podczas Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Ludowej im. Wacława Tuwalskiego, który odbywał się w Woli Osowińskiej.
 • Koncert w Łukowskim Ośrodku Kultury
  W Łukowskim Ośrodku Kultury odbył się koncert Pieśni Wielkopostnych w jazzowych aranżacjach. Na scenie wystąpili Janusz Smyk - saksofony, Monika Kowalczyk - śpiew, Piotr Odoszewski - skrzypce, Piotr Zygma – bass i Piotr Sidorowicz - perkusja.
 • Sukces sióstr z Łukowa w Białymstoku
  Marta Wardak i Julia Wardak to dwie rozśpiewane siostry. Obie szlifują swój talent m.in. w Studiu Piosenki, które działa w Szkole Podstawowej nr 1. Obie występowały ostatnio na festiwalu w Białymstoku. Tam, w swoich kategoriach wiekowych, Marta wyśpiewała pierwsze, a Julia drugie miejsce.
 • NoveKino Siedlce - repertuar
  W dniach 23-29 marca w siedleckim kinie będzie można obejrzeć następujące filmy:
 • „Radosław” – projekcja filmu w Siemiatyczach
  27 marca w Siemiatyczach wyświetlony zostanie film „Radosław”, którego bohaterem jest legendarny dowódca Powstania Warszawskiego Jan Mazurkiewicz.
 • Teatr STRASZYDEŁKA na Ogólnopolskim Przeglądzie Form Teatralnych
  Teatr „STRASZYDEŁKA” z Gminnego Ośrodka Kultury w Ulan -Majoracie wziął udział w IX Ogólnopolskim Przeglądzie Form Teatralnych Inspirowanych Myślą Jana Pawła II, który odbył się w dniach 15 – 16 marca w Zespole Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie.
 • JUBILEUSZ 20-lecia Zespołu Tańca Współczesnego FLESZ
  Zespół Tańca Współczesnego FLESZ, działający przy Miejskim Ośrodku Kultury w Terespolu obchodził w niedzielę 18 marca br. jubileusz 20-lecia istnienia.
 • Jazzowe pieśni wielkopostne w Platerowie
  17 marca w Gminnym Ośrodku Kultury w Platerowie odbył się koncert Pieśni Wielkopostnych w aranżacjach jazzowych. Było to pierwsze tego typu wydarzenie w gminie Platerów.
 • Udany występ wokalistek z łukowskiej Fabryki Piosenki
  Emilka Szcześniak i Gabrysia Łukasik, młode wokalistki z Fabryki Piosenki, wzięły udział w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenek Anny Jantar w Głownie. Na festiwali Emilka wyśpiewała drugie miejsce, a Gabrysia wyróżnienie.
 • Czekają bilety na KONCERT MARCINA WYROSTKA!
  Marcin Wyrostek - akordeonista, zwycięzca programu typu talent show wystąpi w niedzielę, 22 kwietnia w Siedlcach. W sali widowiskowej „Podlasie” Miejskiego Ośrodka Kultury zaprezentuje materiał ze swojego najnowszego krążka POLACC.
 • Żelechów: Papierowa wiklina dla dorosłych
  Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Żelechowie zaprasza osoby dorosłe na kreatywne warsztaty wyplatania z papierowej wikliny.
 • Teatr „Straszydełka” na ogólnopolskim przeglądzie
  Teatr „Straszydełka” z Gminnego Ośrodka Kultury w Ulanie-Majoracie wziął udział w IX Ogólnopolskim Przeglądzie Form Teatralnych Inspirowanych Myślą Jana Pawła II. Gościnnie z młodymi aktorami z Ulana – Majoratu, wystąpił też Kacper Siwiak z Teatru Poezji Łukowskiego Ośrodka Kultury.
 • Warsztaty Wielkanocne w Boćkach
  Gminny Ośrodek Kultury w Boćkach zaprasza dzieci i młodzież na warsztaty wielkanocne. Warsztaty odbędą się w sobotę, 24 marca w godz. 12.00 – 14.30 w Sali GOK (Boćki, ul. Dubieńska 11).
 • Zaprojektuj kartę z okazji urodzin łukowskiej biblioteki
  Miejska Biblioteka Publiczna im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie obchodzi w tym roku swoje 110 urodziny. Z tej okazji pracownicy biblioteki zapraszają do udziału w konkursie plastycznym na „Kartkę urodzinową dla biblioteki”.
 • Znaleźli wspólny język z maluchami
  Uczniowie z Zespołu Szkół nr 2 w Łosicach odwiedzają dzieci w przedszkolach. Starsi koledzy podczas wizyty czytają najmłodszym bajki. 20 marca bajkę o „Jasiu i Małgosi” usłyszały dzieci z przedszkola nr 1 w Łosicach.
 • Konkurs recytatorski
  Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego został w szczególny sposób uczczony w I Liceum Ogólnokształcącym w Łosicach. Wydarzenie zainaugurował Konkurs Recytatorski w ramach Ogólnopolskiego projektu „Szkoła młodych patriotów”. Do rywalizacji stanęli mistrzowie deklamacji ze szkół z całego powiatu łosickiego: Huszlewa, Górek, Starej Kornicy, Łosic, Niemojek, Olszanki, Platerowa, Sarnak i Szpaków, w sumie 38 recytatorów.
 • Krzysztof Cezary Buszman w Garwolinie
  „Kocham Cię życie” pod tym hasłem w I LO im. Marszałka Józefa Piłsudskiego odbędzie się koncert poświęcony śp. Martynie Głowali uczennicy III klasy gimnazjum.
 • Wystawa Władysława Szczepańskiego
  W poniedziałek 19 marca w "A Galerii" Wydziału Humanistycznego UPH w Siedlcach odbył się wernisaż wystawy Władysława Szczepańskiego "Tchnienie".
 • Rozdajemy bilety na film PEŁNIA ŻYCIA!
  W środę, 21 marca Kino Helios zaprasza na kolejny seans w ramach cyklu Kino Konesera. Tym razem zostanie pokazany film "Pełnia życia". Dla czytelników mamy podwójne zaproszenie na ten seans.
 • Rozśpiewane „Wesołe Nutki” w Łukowie
  Blisko stu młodych wokalistów wzięło udział w Powiatowym Przeglądzie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Wesołe Nutki”. Osiem młodych wokalistek, które zaprezentowały się najlepiej, weźmie teraz udział w Wojewódzkim Konkursie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewający Słowik” w Rykach.
 • Żelechów: „Ożenek” na deskach MGOK /ZDJĘCIA/
  Przy wypełnionej do ostatniego miejsca sali widowiskowej Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury, aktorzy grupy teatralnej „Niby nic” przedstawili „Ożenek” Mikołaja Gogola. Bez wątpienia było to wydarzenie kulturalne w najlepszym wykonaniu.
 • Barbara Żołądek „Pajączek Plączek”
  Na pewnej łące mieszkał sobie mały pajączek Plączek. Choć miał pogodną naturę i ze wszystkich sił starał się być dobry i pomocny, nie był zbytnio lubiany, co więcej, zwyczajnie się go bano. Przyznacie sami, że to dość… poplątana historia. Jednak ostatecznie wszystko skończyło się dobrze – Plączek znalazł wreszcie prawdziwych przyjaciół.
 • OGÓLNOPOLSKIE SUKCESY BIALSKICH TANCERZY
  W sobotę 17 marca niemal 50- osobowa grupa tancerzy zespołu DANCE ACADEMY STUDIO z Bialskiego Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego reprezentowała miasto Biała Podlaska podczas Ogólnopolskich Konfrontacji Tanecznych Myszyniec 2018. Bialska ekipa pokazała klasę. Wszystkie przygotowane choreografie zostały nagrodzone. Tancerze 9krotnie stawali na podium zawodów w sumie zdobywając 94 medale.
 • Wyniki 21. Konkursu na Wykonanie Palmy Wielkanocnej
  543 palmy wykonane w 43 placówkach oraz przez 19 osób indywidualnych zgłoszono do 21. Konkursu na Wykonanie Palmy Wielkanocnej zorganizowanego przez: Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu, Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem i Parafię pw. Trójcy Przenajświętszej w Ciechanowcu, pod Patronatem Biskupa Drohiczyńskiego JE Tadeusza Pikusa.
 • Wystawa poświęcona „Ince" oraz spotkanie z nietuzinkowym salezjaninem
  Od 6 do 22 marca w Oddziale Głównej Biblioteki Lekarskiej w Białej Podlaskiej można zobaczyć wystawę IPN „Niezłomna, wyklęta, przywrócona pamięci. Danuta Siedzikówna „Inka” 1928-1946". Za nami wernisaż, połączony ze spotkaniem z ks Jarosławek Wąsowiczem. Organizatorem spotkania był miejski radny Sławomir Potocki.
 • Siedlecka Fala Dźwięku - koncerty Blue Rain i B6
  Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na dwa koncerty w wykonaniu zespołów Blue Rain i B6 – laureatów Przeglądu Zespołów Rockowych „Krótkie Spięcie” w 2016 i 2017 roku. Wydarzenie odbędzie się 6 kwietnia o godz. 19:00 w sali widowiskowej „Podlasie”.
 • Chór Sound’n’Grace wystąpi w Siedlcach
  14 kwietnia, podczas IV urodzin Galerii Siedlce, wystąpi chór Sound’n’Grace wykonujący muzykę gospel, soul, R&B i funk.
 • Stypendia dla podopiecznych Łukowskiego Ośrodka Kultury
  Dwunastka młodych artystów, uczestników zajęć Fabryki Piosenki oraz Teatru Słowa, czyli grup działających w Łukowskim Ośrodku Kultury, otrzymało stypendia Marszałka Województwa Lubelskiego.
 • Dobre wieści z Woli Okrzejskiej
  Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej jest już na stałe właścicielem laski należącej do pisarza, na której widniej dedykacja w języku francuskim od dyrekcji Hotelu du Lac w Vevey. Zakup tej pamiątki, pochodzącej od szwajcarskiego kolekcjonera, sfinansowała lokalna firma należąca do Wioletty Rybkowskiej.
 • Misterium Męki Pańskiej w Orli
  Misterium Męki Pańskiej w wykonaniu Stowarzyszenia „Ojcowizna Ziemi Bielskiej” działającego przy Parafii Opatrzności Bożej w Bielsku Podlaskim zaprezentowane będzie w niedzielę, 25 marca o godz. 15.00 w Szkole Podstawowej w Orli (ul. Bielska 32).
 • ŁOK: „Pinokio” dla najmłodszych
  Ponad 600 dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych obejrzało spektakl „Pinokio”. W scenę teatralną zamieniła się sala widowiskowa Łukowskiego Ośrodka Kultury.
 • Rapa Nui to nikły punkcik geograficzny zagubiony w bezmiarze Pacyfiku
  Gościem 23. edycji „Radzyńskich Spotkań z Podróżnikami” będzie Marek Fiedler, syn wybitnego podróżnika i przyrodnika Arkadego, który opowie o swojej podróży na drugą półkulę, której plonem jest książka „Mała wielka Wyspa Wielkanocna”. W czwartek 22 marca o godz. 18.30 w sali parafialnej przy kościele Świętej Trójcy podróżnik spotka się z mieszkańcami miasta, w piątek o godz. 9 odsłoni swoją tabliczkę na Skwerze Podróżników, a o godz. 9.45 w Radzyńskim Ośrodku Kultury opowie o Wyspie Wielkanocnej młodzieży szkolnej. W oczekiwaniu na to spotkanie zapraszamy do lektury wywiadu Roberta Mazurka z podróżnikiem.
 • Przygody Robinsona Crusoe w mińskim MDK
  Miejski Dom Kultury w Mińsku Mazowieckim zaprasza najmłodszych 18 marca na spektakle o przygodach Robinsona Crusoe.
 • Musical w Mińsku Mazowieckim
  Miejski Dom Kultury w Mińsku Mazowieckim zaprasza 27 marca na musical „Szeleszczące chrabąszcze w Polszcze” czyli jak wolontariuszom z zagranicy żyje się w Polsce.
 • Koncert „Projekt Osiecka” w Mińsku Mazowieckim
  Burmistrz Mińska Mazowieckiego Marcin Jakubowski oraz Miejska Szkoła Artystyczna zapraszają 25 marca na koncert „Projekt Osiecka” w wykonaniu Miejskiej Orkiestry Dętej wraz z solistami: Basią Majewską, Karoliną Świętochowską i Szymonem Kusarkiem pod dyrekcją Marcina Ślązaka.
 • Borowie: czytali dzieciom
  16 marca 2018 roku odbyło się spotkanie w ramach kolejnego cyklu spotkań pt. „Czytanie bajek przedszkolakom”, w których udział wzięły przedszkolaki ze wszystkich placówek oświatowych z terenu gminy Borowie.
 • ŁOK: „Pieśni Wielkopostne”
  W niedzielę 18 marca o godzinie 19.15 w Łukowskim Ośrodku Kultury odbędzie się koncert jazzowy „Pieśni Wielkopostne”. Na scenie wystąpią Monika Kowalczyk, Janusz Smyk, Paweł Odoszewski, Piotr Zygma oraz Piotr Sidorowicz.
 • Łuków: Romeo i Julia
  „Romeo i Julia” to kolejny spektakl baletowy który będzie można obejrzeć w Kinie Łuków. Retransmisja sztuki z Teatru Bolszoj w Moskiwie już w niedzielę 18 kwietnia o godzinie 16.30.
 • Moje chwile - wiersze Katarzyny Jóźwik
  9 marca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Siedlcach odbyła się uroczystość promująca niedawno wydany tomik wierszy uczennicy klasy IIa Katarzyny Jóźwik pt. „Moje chwile”.
 • Wystawa fotografii Artura Bieńkowskiego
  Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Mielniku oraz Ośrodek Dziejów Ziemi Mielnickiej – Muzeum w Mielniku zapraszają na otwarcie wystawy fotografii pt. „Nadbużańskie Podlasie w obiektywie Artura Bieńkowskiego”. Otwarcie wystawy odbędzie się w niedzielę, 18 marca o godz. 15.00 w muzeum w Mielniku.
 • „Urodzinowy” konkurs dla czytelników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łukowie
  Miejska Biblioteka Publiczna im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie obchodzi w tym roku swoje 110 urodziny. Z tej okazji pracownicy biblioteki zapraszają do udziału w konkursie czytelniczo – prasowym.
 • „Plan B” w Kinie Łuków
  Kino Łuków zaprasza od dziś, od 16 marca, na polski komediodramat „Plan B”. To nowy film Kingi Dębskiej, reżyserki hitu „Moje córki krowy”.
 • dane dostarcza: remontuj .pl
  dane dostarcza: niania .pl
  Piątek,
  23 Marzec 2018
  Imieniny obchodzą: Pelagia, Feliks, Zbysław
  AddThis Social Bookmark Button
  Komunikacja
  Współpraca medialna:
  Tygodnik Siedlecki
  Podlasie24.pl
  Życie Siedleckie
  Ogloszeniowa
  Przekaz 1% podatku

  Statystyka wyświetleń strony od 28.12.2004:

  Dziś:2318
  Wczoraj:2526
  Ten tydzień:11914
  Wszystkich:23270695