Joomla ServiceBest Web HostingWeb Hosting
Start Aktualności

Aktualności - kultura

Zapowiedzi wybranych propozycji na listopad 2012

GOK w Chodowie

Gwiazdy polskiej estrady - recital i spotkanie autorskie z Piotrem Szczepanikiem.
 
Piotr Szczepanik – mistrz piosenki lirycznej. Znany z wielu przebojów, m.in.: „Kochać”,
„Żółte kalendarze”, „Puste koperty”, „Nigdy więcej” czy „Goniąc Kormorany”. Od jakiegoś czasu wycofał się z życia publicznego. Będzie to więc niepowtarzalna okazja do spotkania z artystą.
Sala widowiskowa GOK w Chodowie, 7 listopada, środa, g.19.00. Wstęp wolny.


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
11 listopada, g.12.00 – Święto Odzyskania Niepodległości.
Uroczystość pod pomnikiem w Iganiach,  połączona z mini recitalem pieśni patriotycznych
w wykonaniu Anny Gigiel przy akompaniamencie Tomasza Krezymona (fortepian).
Anna Gigiel – aktorka telewizyjna i teatralna. Od 7 lat odtwórczyni głównych ról w największych produkcjach musicalowych Teatru Muzycznego ROMA w Warszawie. Można ją również zobaczyć w popularnych serialach, m.in.: „M jak Miłość”, „Linia Życia”, „Lokatorzy”, „Niania”, „Usta usta”, „Barwy Szczęścia”.
 
Inne atrakcje:
- wystawa zabytkowych pojazdów z okresu II wojny światowej
- pokaz strzelania z broni czarnoprochowej
- wystawa plenerowa „Powstanie Listopadowe na pocztówkach”


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Powiatowy przegląd kapel i zespołów weselnych.
 
Zgłoszenia zespołów chcących wziąć udział w przeglądzie przyjmowane są mailowo i telefonicznie.
Sala widowiskowa GOK w Chodowie, 18 listopada, niedziela, g.15.00. Wstęp wolny.


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kawiarnia „Pod czarną wdową” - komedia teatralna w reżyserii Izabeli Rękawek.
Spektakl inspirowany „Wdowami” Sławomira Mrożka.
W ramach scenariusza organizator zapewnia pyszne pączki „od Biadunia” dla każdego widza.
Sala widowiskowa GOK w Chodowie,  25 listopada, niedziela, g.17.00. Wstęp wolny.
Tylko dla dorosłych.


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Recital Ireny Kosińskiej. Świetlice GOK, godz.18.30:
14.XI, środa – Pruszyn Pieńki
15.XI, czwartek – Błogoszcz
16.XI, piątek – Grubale
Wstęp wolny.
 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  
„Ludzie i miejsca prawdziwe – podróż koleją transsyberyjską oraz Mongolia”.
Fotorelacje i wykłady autorskie Bogusława Skarusa w świetlicach GOK.
21.XI, środa – Pruszyn Pieńki; 22.XI, czwartek – Błogoszcz.
Godz.18.30. Wstęp wolny.


Krzysztof Chromiński - dyr GOK.

Poprawiony (poniedziałek, 29 października 2012 15:39)

 
Kultura
 • Udany występ „Niezapominajek” z gminy Łuków
  Zespół „Niezapominajki” z Dminina z gminy Łuków wystąpił na Festiwalu Pieśni Żołnierskich i Patriotycznych pn. „Jak długo w sercach naszych”. Panie zajęły na festiwalu trzecie miejsce.
 • „Poznajmy króla Maciusia”
  „Poznajmy króla Maciusia”, pod takim hasłem, Biblioteczna Grupa Teatralna „Wiraż” , zaprezentowała scenki o Januszu Korczaku i bohaterach jego książki „Król Maciuś Pierwszy”. 16 i 23 października przedstawienie obejrzeli uczniowie z sokołowskich szkół podstawowych: nr 2, nr 6 i Salezjańskiej Szkoły Podstawowej.
 • Potrójne zwycięstwo młodych adeptek sztuki z Pracowni plastycznej SOK
  Uczennice z Pracowni plastycznej Sokołowskiego Ośrodka Kultury, prowadzonej przez Aleksandrę Rykała, zdobyły aż trzy I MIEJSCA w Wojewódzkim Konkursie plastycznym „Jesienne klimaty”, zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Warszawie, należący do Wolskich Placówek Edukacji Kulturalnej.
 • Dobrego dnia z Maryją – codziennik na biurko
  Wyjątkowy codziennik, z którym każdy nowy dzień rozpoczniemy w najlepszym towarzystwie – z Matką Bożą. Bo – jak czytamy w myśli św. Urszuli Ledóchowskiej, dedykowanej 10 stycznia – „trzymając się ręki Maryi, zabłądzić nie mogę”.
 • Bialskie Centrum Kultury zaprasza na Mikołajki w Krainie Oz
  5 i 6 grudnia w Bialskim Centrum Kultury odbędzie się widowisko oparte na powieści Franka L. Bauma pt. „Czarnoksiężnik z Krainy Oz”. Nie zabraknie też świątecznych animacji oraz spotkania z Mikołajem.
 • Teatr i integracja w Środowiskowym Domu Samopomocy w Putkowicach Nadolnych
  20 listopada na scenie Ośrodka Kultury w Drohiczynie wystąpili niezwykli aktorzy. W pięknej bajce o poszukiwaniu słońca zagrali uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Putkowicach Nadolnych. Po serii zajęć, wielu próbach wyszli na scenę, by zachwycić publiczność i skłonić do refleksji.
 • Dni Bez Kar w Siedleckiej Książnicy
  Miejska Biblioteka Publiczna w Siedlcach, z okazji obchodzonego w 2019 roku Jubileuszu 100-lecia swojej działalności ogłasza DNI BEZ KAR.
 • Piosenki Osieckiej na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce!
  W czwartek, 19 grudnia o godz. 19:00 poznamy laureatów VIII Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów "Sztuka plus Komercja", który od października gości na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce. Uroczystą galę wręczenia nagród uświetni koncert "Byle nie o miłości - Piosenki Agnieszki Osieckiej" w wykonaniu Nuli Stankiewicz.
 • Będą tańczyć w Drohiczynie
  7 grudnia, Drohiczyn – Historyczna Stolica Podlasia – po raz kolejny stanie się stolicą tańca polskiego. Od godziny 11.00, na Hali Sportowej Zespołu Szkół w Drohiczynie rywalizować będą tancerze reprezentujący zespoły taneczne z całej Polski i z zagranicy. Turnieje Tańców Polskich w Drohiczynie mają wieloletnią tradycję – turniej regionalny odbędzie się już po raz XX, natomiast ogólnopolski już po raz z XI.
 • Gmina Łuków: Kulturalniak 2019
  W gminie Łuków już po raz kolejny odbędzie się gala wręczenia dorocznej nagrody w dziedzinie kultury „Kulturalniak 2019”. Zdobywców nagrody poznamy w najbliższą niedzielę 24 listopada. Tegoroczna gala odbędzie się w Aleksandrowie.
 • Studenci – seniorzy znów na scenie
  „Żeby Polska była Polską” te słowa były myślą przewodnią montażu słowno-muzycznego, który w 101. rocznicę odzyskania niepodległości przygotowali studenci siemiatyckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Aktorkom i aktorom towarzyszył akordeonista, a nad całością czuwała Jolanta Sidorowicz, dyrektor Siemiatyckiego Ośrodka Kultury. Występ zaprezentowano przy sali wypełnionej po brzegi, a widownia nagrodziła artystów oklaskami na stojąco.
 • Sukcesy recytatorów z grupy teatralnej Preteksty z I LO w Sokołowie Podlaskim
  XXIX Spotkania Recytatorów i Śpiewających Poezję Zaduszki to konkurs z tradycjami. Od dwudziestu lat uczestniczą w nim recytatorzy z grupy teatralnej Preteksty reprezentujący I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie oraz Sokołowski Ośrodek Kultury. Artystyczna inicjatywa upamiętnia polskich nieżyjących twórców tworzącym po 1945 roku.
 • Kolejne spotkanie dla miłośników historii w Radzyniu Podlaskim
  W sobotę, 30 listopada w Pałacu Potockich odbędzie się kolejna odsłona cyklu „Spotkania u Hrabiego”. Instytut Bronisława Szlubowskiego zaprosił do Radzynia Podlaskiego Damiana Sitkiewicza, który przybliży historię „Kata Podlasia”. Początek spotkania o 18:00, wstęp wolny.
 • Sukces Zespołu „Węgrowianie”
  17 listopada w Radomyśli odbył się IV Przegląd Pieśni Patriotycznej pt. „Śpiewam Ci Polsko” organizowany przez Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej RADOŚĆ w Radomyśli.
 • „Słoma, trzcina i wiklina”
  W dniach 21 i 22 listopada na terenie Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu odbędzie się konferencja pod tytułem „Słoma, trzcina i wiklina”.
 • Mikołaj z Łukowa pierwszy w Lublinie
  Mikołaj Gajowy z Łukowa, podopieczny Anny Pudełek ze Szkolnego Studia Piosenki, wystąpił na galowym koncercie Konkursu Poezji, Prozy i Pieśni Patriotycznej imienia Ryszarda Kaczorowskiego „Ojczyzno moja najmilsza”. Mikołaj wyśpiewał pierwsze miejsce.
 • XXIV Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Ireny Golec pt. „Czerwona róża dla niej” rozstrzygnięty
  17 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Kąkolewnicy został rozstrzygnięty XXIV Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Ireny Golec pt. „Czerwona róża dla niej”.
 • Spotkanie autorskie z Krzysztofem Skibą
  22 listopada do Łosic przyjedzie Krzysztof Skiba. Satyryk, showman, wokalista rockowy weźmie udział w spotkaniu autorskim w miejscowym domu kultury.
 • Kolejny wykład na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Siemiatyczach
  We wtorek, 19 listopada odbędą się kolejne wykłady dla studentów siemiatyckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Zajęcia pod hasłem „Zdrowotne, poznawcze i ekonomiczne aspekty podróży turystycznych”, poprowadzi dr inż. Romuald Ziółkowski.
 • NoveKino Siedlce - repertuar
  W dniach 22-28 listopada w siedleckim kinie będzie można obejrzeć następujące filmy:
 • Kamerdyner w cyklu Kultura Dostępna
  Kino Helios zaprasza na kolejny seans w ramach cyklu Kultura Dostępna. W czwartek, 21 listopada miłośnicy polskiego kina będą mieli okazję obejrzeć film "Kamerdyner".
 • Adamów: tropem adamowskiego złota
  Gminna Biblioteka Publiczna w Adamowie organizuje nocne spotkanie. Odbywać się ono będzie w piątek, 22 listopada w ramach Nocy Bibliotek. Będą filmy, zabawy integracyjne oraz gra terenowa „Tropem adamowskiego złota”.
 • Weekend z piosenką wokalistów z Łukowa
  To był pracowity weekend dla wokalistów ze Szkolnego Studia Piosenki działającego w Szkole Podstawowej nr 1 w Łukowie. Marta i Julia Wardak oraz Mikołaj Gajowy występowali w Lublinie i w Warszawie. Do domu przywieźli nagrody i dyplomy.
 • Górzno: wyjątkowy koncert dedykowany mieszkańcom gminy /ZDJĘCIA/
  Blisko 800 mieszkańców gminy Górzno i powiatu garwolińskiego delektowało się w sobotnie popołudnie występami artystów Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Koncert był dedykowany mieszkańcom z okazji uczczenia 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
 • Jubileuszowy konkurs tkacki w Hrudzie
  Perebory, narzuty, dywaniki oraz torebki czy poduszki, wszystko wykonane tradycyjną metodą tkacką na krosnach. Prace można było obejrzeć podczas podsumowania X Przygranicznego Konkursu Tkackiego „Tkactwo w dolinie Bugu i Krzny”.
 • Kacper z Gręzówki laureatem konkursu rzeźbiarskiego
  Kacper Sadło z Gręzówki, na co dzień uczeń Zespołu Szkół nr 1 im. H. Sienkiewicza w Łukowie, został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu „Dziedzictwo zamknięte w drewnie”. Za wykonanie płaskorzeźby ryby zdobył trzecie miejsce.
 • Warsztaty w łukowskim muzeum
  Muzeum Regionalne w Łukowie organizuje jak co roku w okresie przedświątecznym Warsztaty Bożonarodzeniowe. Już można się zapisywać. Zajęcia rozpoczną się 2 grudnia.
 • ŁOK: spektakl dla najmłodszych
  Na scenie Łukowskiego Ośrodka Kultury wystąpią aktorzy Teatru Urwis. Wystawią spektakl pod tytułem „Król zwierząt”. Na przedstawienie zaproszeni zostali najmłodsi mieszkańcy miasta i powiatu.
 • Miętne: „Przemijanie” w dworku
  Powiatowe Centrum Kultury i Promocji oraz Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Miętnem zapraszają na wieczór poetycki PRZEMIJANIE. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 21 listopada o godz. 19:00 w miętneńskim dworku.
 • 19 listopada o godz. 19.00 w sali widowiskowej „Podlasie” Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach odbędzie się koncert Macieja Turkowskiego i zespołu Apple Pie.
 • Znane reportażystki odwiedzą Radzyń
  Miejska Biblioteka Publiczna im. Zenona Przesmyckiego w Radzyniu Podlaskim zaprasza na spotkanie z reportażystkami Polskiego Radia Hanną Bogoryja - Zakrzewską i Katarzyną Błaszczyk, autorkami książki „Zdarzyło się naprawdę. Opowieści reporterskie”, które odbędzie się 19 listopada o godzinie 17:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radzyniu Podlaskim.
 • Zakończenie 22. Międzynarodowego Pleneru Malarskiego „Sztuka bez granic”
  16 listopada w Domu Pracy Twórczej "Reymontówka" w Chlewiskach odbędzie się uroczyste zakończenie 22. Międzynarodowego Pleneru Malarskiego „Sztuka bez granic”. Swoje prace zaprezentuje 17 artystów z Polski, Niemiec, Słowacji, Litwy, Grecji Ukrainy, o znaczącym dorobku twórczym, reprezentujących różne techniki, wypowiedzi artystyczne i kierunki w malarstwie i rzeźbie.
 • Zbliża się III Regionalny Przegląd Teatrów Obrzędowych w Mordach
  23 listopada w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mordach odbędzie się III Regionalny Przegląd Teatrów Obrzędowych. Wydarzenie jest adresowane do amatorskich grup teatralnych, które przygotowują spektakle obrzędowe w oparciu o tradycje ludowe z terenu Mazowsza i Podlasia.
 • Jesienna Biesiada „Senior Show”
  Sokołowski Ośrodek Kultury w ramach obchodów Miejskiego Dnia Seniora zaprasza na Jesienną Biesiadę „Senior Show”, która odbędzie się 20 listopada o godz. 17:00.
 • Konkurs Poezji i Prozy ks. Jana Twardowskiego - SZMARAGDOWY PASIKONIK
  28 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Ulanie - Majoracie odbędą się Eliminacje do Konkursu Poezji i Prozy ks. Jana Twardowskiego - SZMARAGDOWY PASIKONIK. Początek o godz. 10.30.
 • Kino Łuków: propozycje na weekend
  Na ekranie Kina Łuków od piątku 15 listopada będzie można oglądać trzy nowe filmy. Wyświetlane będą „Rodzina Addamsów”, „Zombieland: Kulki w łeb” oraz „Ukryta gra”.
 • Marta z Łukowa na podium w Krakowie
  Marta Wardak, wokalistka Szkolnego Studia Piosenki z Łukowa, zajęła trzecie miejsce na Festiwalu Dzieci i Młodzieży „Piosenki Jana Wojdaka” w Krakowie. Jej młodsza siostra Julia zdobyła tam wyróżnienie. W nagrodę Marta i Julia otrzymały zaproszenie na międzynarodowy festiwal do Grecji.
 • Łuków: Fabryka Piosenki zaśpiewa piosenki Janusza Kofty
  Wokaliście Fabryki Piosenki, działającej w Łukowskim Ośrodku Kultury zapraszają na pierwszy w tym sezonie koncert. Odbędzie się on w piątek 22 listopada. Usłyszymy na nim najpiękniejsze tekstu Janusza Kofty.
 • Siedlce: VI Międzyszkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej i Wojskowej
  14 listopada w Szkole Podstawowej nr 10 im. Księżnej Aleksandry Ogińskiej w Siedlcach odbył się VI Międzyszkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej i Wojskowej. W konkursie, w dwóch kategoriach wiekowych, zaprezentowali się uczniowie wszystkich szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Siedlce oraz Katolickiego Zespołu Edukacyjnego w Siedlcach.
 • „Jesienna Nutka” - koncert w Klubie Seniora w Bacikach Dalszych
  W sobotę, 16 listopada o godz. 15.00 w Klubie Senior Plus w Bacikach Dalszych odbędzie się koncert „Jesienne Nutka”.
 • Konkurs literacki im. Romualda III Mikoszewskiego - trwają zgłoszenia
  Do 15 listopada Łosicki Dom Kultury przyjmuje zgłoszenia w ramach 24. edycji ogólnopolskiego konkursu literackiego im. Romualda III Mikoszewskiego ph. „Ziemia najbliższa”. Warunkiem uczestnictwa jest wysłanie zestawu trzech wierszy. Pula nagród to 8,5 tys. złotych.
 • Każdy człowiek nosi w sobie własną historię
  11 listopada, w sali widowiskowo-kinowej Radzyńskiego Ośrodka Kultury, odbył się spektakl teatralny pt. „Błękitny Express”. Wydarzenie stanowiło jeden z elementów miejskich obchodów Narodowego Święta Niepodległości.
 • Koncert „Muzyczna Lekcja Patriotyzmu” już za nami
  Do Parafii Św. Jana Chrzciciela w Czerwonce zawitali wspaniali artyści i muzycy Teatru Wielkiego Opery Narodowej, Polskiej Opery Królewskiej, Teatru Muzycznego w Łodzi, Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego i scen warszawskich. Przyjechali na zaproszenie Samorządu Województwa Mazowieckiego, Gminy Sokołów Podlaski oraz Parafii Św. Jana Chrzciciela w Czerwonce Grochowskiej, by zaprezentować piosenki z repertuaru patriotycznego pod nazwą „Muzyczna Lekcja Patriotyzmu”.
 • Trwa Międzynarodowy Plener Malarski „Barwy Mazowsza 2019”
  W Domu Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach goszczą artyści z Polski i zagranicy na Międzynarodowym Plenerze Malarskim „Barwy Mazowsza”. Organizatorem pleneru jest Starostwo Powiatowe w Siedlcach i Dom Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach.
 • VII Zaduszki Literackie w Siedleckiej Książnicy
  Miejska Biblioteka Publiczna w Siedlcach zaprasza na VII Zaduszki Literackie z udziałem pisarki Anny Kamińskiej.
 • Więcej Światła Łuków. Wystawa Artura Rychty /ZDJĘCIA/
  W Galerii PROwizorium Łukowskiego Ośrodka Kultury odbyło się otrawcie wystawy zdjęć młodego łukowianina Artura Rychty. Nosi ona tytuł „Więcej Światła Łuków”. Powstała w ramach projektu, na który młody fotograf otrzymał stypendium burmistrza.
 • 41. Zaduszki Jazzowe w Sokołowie Podlaskim już za nami!
  Trzy znakomite koncerty i wspaniała wystawa "Made in Jazz" złożyły się na tegoroczne 41. Zaduszki Jazzowe.
 • Świąteczny konkurs łukowskiego muzeum
  Muzeum Regionalne w Łukowie i Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łukowskiej organizują kolejną edycję konkursu „Najpiękniejsza łukowska choinka i ozdoba choinkowa”. Termin przyjmowania prac wyznaczono na 13 grudnia.
 • Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych w Boćkach
  Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” i Stowarzyszenie Klekociaki zapraszają na wieczornicę wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych z okazji 101. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
 • Dyskusyjny Klub Książki zaprasza
  Choć na drzewach pozostały już ostatnie liście, a wieczorami towarzyszą nam pierwsze przymrozki, nie tracimy energii czytelniczej, tak na kolejne spotkanie zaprasza Dyskusyjny Klub Książki działający przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Siemiatyczach.
 • dane dostarcza: remontuj .pl
  dane dostarcza: niania .pl
  Czwartek,
  21 Listopad 2019
  Imieniny obchodzą: Albert, Janusz, Konrad
  AddThis Social Bookmark Button
  Komunikacja
  Współpraca medialna:
  Tygodnik Siedlecki
  Podlasie24.pl
  Życie Siedleckie
  Ogloszeniowa
  Przekaz 1% podatku

  Statystyka wyświetleń strony od 28.12.2004:

  Dziś:2399
  Wczoraj:14808
  Ten tydzień:25001
  Wszystkich:26257469