Joomla ServiceBest Web HostingWeb Hosting
Start Aktualności

Aktualności - kultura

Zapowiedzi wybranych propozycji na listopad 2012

GOK w Chodowie

Gwiazdy polskiej estrady - recital i spotkanie autorskie z Piotrem Szczepanikiem.
 
Piotr Szczepanik – mistrz piosenki lirycznej. Znany z wielu przebojów, m.in.: „Kochać”,
„Żółte kalendarze”, „Puste koperty”, „Nigdy więcej” czy „Goniąc Kormorany”. Od jakiegoś czasu wycofał się z życia publicznego. Będzie to więc niepowtarzalna okazja do spotkania z artystą.
Sala widowiskowa GOK w Chodowie, 7 listopada, środa, g.19.00. Wstęp wolny.


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
11 listopada, g.12.00 – Święto Odzyskania Niepodległości.
Uroczystość pod pomnikiem w Iganiach,  połączona z mini recitalem pieśni patriotycznych
w wykonaniu Anny Gigiel przy akompaniamencie Tomasza Krezymona (fortepian).
Anna Gigiel – aktorka telewizyjna i teatralna. Od 7 lat odtwórczyni głównych ról w największych produkcjach musicalowych Teatru Muzycznego ROMA w Warszawie. Można ją również zobaczyć w popularnych serialach, m.in.: „M jak Miłość”, „Linia Życia”, „Lokatorzy”, „Niania”, „Usta usta”, „Barwy Szczęścia”.
 
Inne atrakcje:
- wystawa zabytkowych pojazdów z okresu II wojny światowej
- pokaz strzelania z broni czarnoprochowej
- wystawa plenerowa „Powstanie Listopadowe na pocztówkach”


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Powiatowy przegląd kapel i zespołów weselnych.
 
Zgłoszenia zespołów chcących wziąć udział w przeglądzie przyjmowane są mailowo i telefonicznie.
Sala widowiskowa GOK w Chodowie, 18 listopada, niedziela, g.15.00. Wstęp wolny.


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kawiarnia „Pod czarną wdową” - komedia teatralna w reżyserii Izabeli Rękawek.
Spektakl inspirowany „Wdowami” Sławomira Mrożka.
W ramach scenariusza organizator zapewnia pyszne pączki „od Biadunia” dla każdego widza.
Sala widowiskowa GOK w Chodowie,  25 listopada, niedziela, g.17.00. Wstęp wolny.
Tylko dla dorosłych.


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Recital Ireny Kosińskiej. Świetlice GOK, godz.18.30:
14.XI, środa – Pruszyn Pieńki
15.XI, czwartek – Błogoszcz
16.XI, piątek – Grubale
Wstęp wolny.
 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  
„Ludzie i miejsca prawdziwe – podróż koleją transsyberyjską oraz Mongolia”.
Fotorelacje i wykłady autorskie Bogusława Skarusa w świetlicach GOK.
21.XI, środa – Pruszyn Pieńki; 22.XI, czwartek – Błogoszcz.
Godz.18.30. Wstęp wolny.


Krzysztof Chromiński - dyr GOK.

Poprawiony (poniedziałek, 29 października 2012 15:39)

 
Kultura
 • Koncert muzyki klezmerskiej w Łukowie
  W Łukowskim Ośrodku Kultury będzie można posłuchać koncertu muzyki klezmerskiej w wykonaniu zespołu „Klezmafour”. Koncert odbędzie się w poniedziałek 8 kwietnia, w ramach II Dni Kultury Żydowskiej w Łukowie.
 • Kino w Dziadkowicach
  Dziadkowice, to kolejna gmina, w której gościć będzie kino objazdowe. Jak deklarują organizatorzy, jeżeli pomysł chwyci i będzie zainteresowanie ze strony mieszkańców pierwszy seans filmowym ma szansę nie być ostatnim.
 • Kino objazdowe w Żelechowie
  We wtorek 9 kwietnia Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Żelechowie zamieni się w salę kinową. A to za sprawą objazdowego kina Visa, które po raz kolejny gościć będzie w MGOK-u.
 • Sukcesy tancerzy Caro Dance Company
  Caro Dance Company stanęło 9 razy na podium Mistrzostw Polski IDO
 • Łosice: XVIII Przegląd Piosenki Dzieci i Młodzieży
  20 marca na scenie Łosickiego Domu Kultury wystąpią artyści w ramach XVIII Przeglądu Piosenki Dzieci i Młodzieży i o specjalnych potrzebach edukacyjnych.
 • Konkursy recytatorskie w Łukowskim Ośrodku Kultury
  Uwaga recytatorzy. W najbliższym czasie w Łukowskim Ośrodku Kultury odbędą się eliminacje do 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „Przebudzeni do życia” oraz do Wojewódzkiego Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych. Odbędzie się także Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Żydowskiej „W blasku szabasowych świec”.
 • ŁOK: „Króliczek Wędrowniczek”
  W czwartek, 11 kwietnia w Łukowskim Ośrodku Kultury zostanie wystawiony spektakl teatralny „Króliczek Wędrowniczek”. Przedstawienie jest adresowane do dzieci z przedszkoli oraz szkół podstawowych.
 • Malarstwo Jolanty Kuśmierz w Radzyńskim Ośrodku Kultury
  Figura ludzka i relacje międzyludzkie - to główne tematy malarskich rozważań Jolanty Kuśmierz, artystki, której wernisaż wystawy miał miejsce 15 marca w Galerii „Oranżeria” Radzyńskiego Ośrodka Kultury. Artystka za pomocą skąpej palety barw, składającej się głównie z błękitów, czerni i odcieni szarości chce zburzyć ustalony, logiczny porządek i wywołać u odbiorcy skrajne emocje, które zainspirują go do rozważań nad nieoczywistą i skomplikowaną strukturą jaką jest człowiek.
 • Wokalistki z Łukowa na przeglądzie „Rozśpiewany Wawer”
  Siedem wokalistek z Fabryki Piosenki Łukowskiego Ośrodka Kultury wzięło udział w przesłuchaniach do Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki „Rozśpiewany Wawer”. Emilia Szcześniak wyśpiewała tam pierwsze miejsce. Z nagrodami wróciły też i inne wokalistki. Koncert laureatów odbędzie się 6 kwietnia.
 • Wierszyki Łamijęzyki
  15 marca w Węgrowskim Ośrodku Kultury odbył się VI Logopedyczny Konkurs Recytatorski pt. „Wierszyki Łamijęzyki” zorganizowany przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Węgrowie z okazji Europejskiego Dnia Logopedy. Wydarzenie odbyło się pod patronatem Starosty Węgrowskiego.
 • Łuków: zakwalifikowania do „Wesołych Nutek”
  Łukowski Ośrodek Kultury opublikował listę osób, które zakwalifikowały się do finału Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Wesołe Nutki”. Wiemy już, że na koncercie finałowym wystąpi 95 osób w wieku od 6 do 20 lat.
 • Profesor Rafał Wnuk o podziemiu niepodległościowym
  Profesor Rafał Wnuka z Katolickiego Uniwersytety Lubelskiego gościł na antenie naszego radia w „Rozmowie dość poważnej”. Podczas audycji można było posłuchać obszernych fragmentów wykładu profesora na temat „Podziemia niepodległościowego po 1945 roku”.
 • Ogólnopolskie sukcesy bialskich tancerzy
  W sobotę 16 marca niemal 50-osobowa grupa tancerzy zespołu DANCE ACADEMY STUDIO z Bialskiego Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego reprezentowała miasto Biała Podlaska podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca „City of dance" w Białymstoku. Bialska ekipa pokazała klasę. Tancerze 14 krotnie stawali na podium zawodów zdobywając pamiątkowe puchary, medale oraz nagrody rzeczowe.
 • Sokołów Podlaski: Biblioteka zaprasza na spotkanie przy kawie
  20 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sokołowie Podlaskim odbędzie się spotkanie, podczas którego nie zabraknie rozmów o ciekawych książkach i dobrej kawy. Początek o godzinie 17.00.
 • Ptaki Ziemi Radzyńskiej w „Galerii na Płocie”
  Radzyński Ośrodek Kultury zaprasza na wystawę fotografii Wiesławy Bajko pt. „Ptaki Ziemi Radzyńskiej”. Jej inauguracja odbędzie się w czwartek 21 marca przy ścieżce rowerowej „Bulwar nad Białką”, na wysokości stadionu miejskiego (obok drewnianego mostku). Początek o godz. 11.00.
 • Zbliża się Jarmark Wielkanocny w Łosicach
  13 kwietnia po raz piąty odbędzie się Łosicki Jarmark Wielkanocny. Tym razem wydarzenie odbędzie się w Łosickim Domu Kultury. Wystawcy, rękodzielnicy mogą już zgłaszać chęć uczestnictwa.
 • Łuków: „Skauting plus niepodległość”
  „Niepodległość harcerstwem znaczona” to tytuł wystawy, którą można oglądać w Muzeum Regionalnym w Łukowie. Jej otwarcie odbyło się piątkowe popołudnie 16 marca. Wystawa została przygotowana z okazji 100. rocznicy powstania harcerstwa w Polsce.
 • Węgrów - miasto wielu kultur i religii... Otwarcie ekspozycji muzealnej
  Prace nad ekspozycją muzealną „Węgrów – miasto wielu kultur i religii” powoli dobiegają końca. 28 marca o godz. 11.00 odbędzie się uroczyste otwarcie, będące podsumowaniem wysiłku wielu osób i instytucji zaangażowanych w tworzenie takiej formy opowieści o bogatej historii Węgrowa.
 • Nocny SuperSam w Łosicach
  23 marca na scenie sali widowiskowej Łosickiego Domu Kultury wystąpi zespół Nocny Supersam. Grupa będzie promować album pt. „Dźwiękoszczelna”, którego premiera miała miejsce 24 października 2018 roku.
 • „Filmowe opowieści o miłości” w bibliotece
  Miejska Biblioteka Publiczna im. Anny Jabłonowskiej w Siemiatyczach oraz Archiwum Główne Akt Dawnych w Warszawie zapraszają w środę, 20 marca na filmową i fotograficzną opowieść „Wskrzesić zakazaną miłość”.
 • Wieczór stand-up comedy w Drohiczynie
  Stand-up No Limit oraz Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Drohiczynie zapraszają na wieczór stand-up comedy. 22 marca w Drohiczynie wystąpi Jakub Poczęty-Błażewicz - w swoim nowym programie „Ciekawostka”, w którym idzie inną drogą, niż pozostali komicy w Polsce.
 • Radzyński Ośrodek Kultury ogłasza nabór do orkiestry dętej
  Grasz na instrumencie dętym? Dołącz do nas! Radzyński Ośrodek Kultury zaprasza chętnych – dzieci, młodzież i dorosłych – do gry w orkiestrze dętej, pod kierunkiem kapelmistrza Marka Chromika. Pierwsze próby odbędą się w środę 20 i 27 marca w korpusie głównym Pałacu Potockich (wejście C).
 • ŁOK: konkurs na kartkę wielkanocną
  Łukowski Ośrodek Kultury po raz kolejny organizuje konkurs plastyczny na kartkę wielkanocną. Termin nadsyłania prac mija 28 marca.
 • Łuków: Karolina z Fabryki Piosenki wystąpi w Radomiu
  Karolina Oklińska z Fabryki Piosenki Łukowskiego Ośrodka Kultury zakwalifikowana do Ogólnopolskiego Konkursu „Rytm i Melodia”. Finałowy koncert odbędzie się 4 kwietnia w Radomiu.
 • Jak wygląda paź królowej? - spotkanie autorskie z Zofią Olek-Redlarską
  Miejska Biblioteka Publiczna im. Anny Jabłonowskiej w Siemiatyczach zaprasza na spotkanie z pisarką Zofią Olek-Redlarską. Wydarzenie odbędzie się w Bibliotece Miejskiej w Siemiatyczach przy ul. Górnej 23A we wtorek, 19 marca o godz. 13.00.
 • Piosenki Edith Piaf na koncercie w Łukowskim Ośrodku Kultury
  Mieszkańcy Łukowa mieli okazję posłuchać nowoczesnych interpretacji najbardziej znanych piosenek Edith Piaf. Zaprezentował je na scenie Łukowskiego Ośrodka Kultury duet Lucy&Tom z Koszalina.
 • Nowa oferta e-kursów językowych w Siedleckiej Książnicy (VIII edycja)
  Miejska Biblioteka Publiczna w Siedlcach zaprasza do korzystania z nowego pakietu atrakcyjnych e-kursów obejmujących samodzielną naukę języków obcych i rozwój umiejętności specjalistycznych.
 • Barbara Żołądek „Stworzenie świata”
  W tej uroczej i pięknej książeczce znajdziemy wierszowaną, pełną ciepła i radości biblijną historię o stworzeniu świata. Wspólne czytanie ją z dziećmi będzie wspaniałą zabawą dla rodziców i maluchów, a także okazją do pierwszych rozmów o Bogu.
 • NoveKino Merkury - repertuar
  W dniach 22 marca - 4 kwietnia w bialskim kinie będzie można obejrzeć następujące filmy:
 • ŁOK: Wesołe Nutki
  Dziś, 15 marca o północy mija termin nadsyłania zgłoszeń na Ogólnopolski Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Wesołe Nutki” Łuków 2019. Listę osób, które wystąpią na finałowym koncercie poznamy w przyszłym tygodniu.
 • Spotkanie z wolontariuszem w łukowskim Klubie Kamena
  Piotr Wróbel, znany w Łukowie wolontariusz, był gościem kolejnego spotkania Klubu Kamena. Odbyło się ono 12 marca w Galerii PROwizorium Łukowskiego Ośrodka Kultury. Spotkanie prowadziła Zofia Kamola.
 • Jubileuszowo w Jabłonnie Lackiej
  W gminie Jabłonna Lacka (pow. sokołowski) w tym roku świętowano Dzień Kobiet wraz z obchodami 5-lecia powstania Zespołu Ludowego „Jabłoniacy”. W uroczystościach wzięła udział członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.
 • Skarby nieznane. Niezwykły świat ikon Muzeum Południowego Podlasia
  Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej zaprasza na otwarcie wystawy "Skarby nieznane. Niezwykły świat ikon Muzeum Południowego Podlasia". Ekspozycja jest podsumowaniem 23-letniej współpracy pomiędzy MPP w Białej Podlaskiej a Pracownią Konserwacji i Restauracji Malarstwa Tablicowego i Rzeźby Drewnianej Polichromowanej ASP w Warszawie.
 • Seanse filmowe w Mielniku
  Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Mielniku zaprasza 20 marca (środa) na projekcję filmów:
 • Ruszają warsztaty wielkanocne w łukowskim muzeum
  Muzeum Regionalne w Łukowie organizuje kolejną edycję warsztatów wielkanocnych. Zajęcia rozpoczną się 25 marca i potrwają do 19 kwietnia.
 • Osiem lektur na ósme Narodowe Czytanie
  Narodowe Czytanie to akcja, która cieszy się w naszym regionie bardzo dużą popularnością. Nie inaczej będzie zapewne i podczas tegorocznej edycji tej akcji. I wiemy już, że w 2019 roku wszyscy będą czytać nowele polskie. Wybór został dokonany przez Parę Prezydencką.
 • Otwarcie wystawy - Skarby nieznane. Niezwykły świat ikon Muzeum Południowego Podlasia
  Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej zaprasza na otwarcie wystawy "Skarby nieznane. Niezwykły świat ikon Muzeum Południowego Podlasia". Ekspozycja jest podsumowaniem 23-letniej współpracy pomiędzy MPP w Białej Podlaskiej a Pracownią Konserwacji i Restauracji Malarstwa Tablicowego i Rzeźby Drewnianej Polichromowanej ASP w Warszawie.
 • Warsztaty tworzenia palm i serwetek w Gminie Siedlce
  Opiekunowie świetlic i pracownicy Gminnych Ośrodków Kultury w gminie Siedlce, rozpoczęli przygotowania do Niedzieli Palmowej poprzez organizację warsztatów tworzenia palm wielkanocnych.
 • Dzień Kobiet w Klubie Seniora „Jutrzenka”
  13 marca Sokołowski Ośrodek Kultury i Klub Seniora „Jutrzenka” zaprosił wszystkie Panie, w towarzystwie Panów, na wspaniały koncert z okazji Dnia Kobiet pt. „Muzyka świata – świat muzyki” w wykonaniu „Kopietz & Rogowiecka Duo”: Piotr Kopietz (akordeon) i Agnieszka Rogowiecka (flet).
 • Jan Jakub Kolski w sokołowskim DKFie
  20 marca Dyskusyjny Klub Filmowy „Zbyszek” w Sokołowie Podlaskim o godz. 19.00 zaprasza na „Ułaskawienie”, najnowszy film Jana Jakuba Kolskiego, jednego z najsłynniejszych polskich twórców.
 • Smykofonia na Mazowszu - koncert „W chińskim ogrodzie”
  17 marca o godz. 12:00 w Sali Białej Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach odbędzie się kolejny koncert z cyklu Smykofonia na Mazowszu. Tym razem organizatorzy zapraszają w daleką muzyczną podróż, aby usłyszeć tradycyjne i współczesne chińskie melodie.
 • Warsztaty wiosennych dekoracji w Mrozach
  23 marca w Gminnym Centrum Kultury w Mrozach odbędą się warsztaty wiosennych dekoracji.
 • Wykład Małgorzaty Szumskiej dla słuchaczy SUTW
  27 marca o godz. 11:00 i 14:00 w sali widowiskowej „Podlasie” Miejskiego Ośrodka Kultury odbędzie się wykład Małgorzaty Szumskiej dla słuchaczy Siedleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
 • Spotkania pomiędzy
  Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Lubartowie zaprasza na "Spotkania pomiędzy" - prezentację teatralnej i plastycznej twórczości młodzieży - 14 marca o godz. 18.00 do sali teatralnej "Międzyziemie" w PMDK. Wystąpią reprezentanci PMDK - Teatr 5 Złotych (opiekun: Małgorzata Adamczyk), a na wystawie PLAST.R zaprezentowane zostaną prace młodzieży z pracowni plastycznej, pracującej pod kierunkiem Izabelli Dybały i Edyty Weremczuk.
 • XI Pielgrzymka do Loretto
  18 maja czeka nas wyjątkowe wydarzenie, które co roku przyciąga do Loretto koło Warszawy pielgrzymów z całej Polski. To coroczna Pielgrzymka Czytelników miesięcznika „Różaniec” i Członków Rodziny Loretańskiej.
 • Wernisaż prac Poli Łubkowskiej
  Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie i Szkoła Podstawowa nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej we Włodawie zapraszają na wystawę prac Poli Łubkowskiej W OCZACH PORTRETU. Wernisaż odbędzie się 18 marca o godz. 10.00 w Galerii Na Piętrze MBPu we Włodawie.
 • Festiwal Teatrów Amatorskich „Szpulka”
  W dniach 15 i 16 marca w Sokołowskim Ośrodku Kultury odbędzie się Festiwal Teatrów Amatorskich „Szpulka”. Festiwal pozwoli zaprezentować różnorodne formy teatralne, będzie okazją do zainicjowania wymiany doświadczeń oraz poszukiwania inspiracji podczas warsztatów z Jurorami. Dyskusje z Jury, widzami i artystami będą prowadzone na zakończenie każdego dnia Festiwalu w Galerii Sokołowskiego Ośrodka Kultury.
 • Niekompletni na nowo
  20 marca o godz. 19:00 w Sali Białej Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach odbędzie się koncert zespołu Niekompletni.
 • Żelechów: „O kobietach i mężczyznach z przymrużeniem oka”
  W niedzielę 10 marca żelechowski teatr „Niby nic" zaprezentował na scenie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Żelechowie program z okazji Dnia Kobiet i Mężczyzn. Przedstawienie pt. „O kobietach i mężczyznach z przymrużeniem oka" obejrzało ponad 300 wiernych widzów.
 • Swing Club na Mazowszu - koncert Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej
  17 marca o godz. 18:00 w sali widowiskowej „Podlasie” Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach odbędzie się koncert Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej. Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu Swing Club na Mazowszu.
 • dane dostarcza: remontuj .pl
  dane dostarcza: niania .pl
  Środa,
  20 Marzec 2019
  Imieniny obchodzą: Aleksandra, Klaudia, Anatol
  AddThis Social Bookmark Button
  Komunikacja
  Współpraca medialna:
  Tygodnik Siedlecki
  Podlasie24.pl
  Życie Siedleckie
  Ogloszeniowa
  Przekaz 1% podatku

  Statystyka wyświetleń strony od 28.12.2004:

  Dziś:826
  Wczoraj:2461
  Ten tydzień:5166
  Wszystkich:24516905