Joomla ServiceBest Web HostingWeb Hosting
Start Aktualności

Aktualności - kultura

Zapowiedzi wybranych propozycji na listopad 2012

GOK w Chodowie

Gwiazdy polskiej estrady - recital i spotkanie autorskie z Piotrem Szczepanikiem.
 
Piotr Szczepanik – mistrz piosenki lirycznej. Znany z wielu przebojów, m.in.: „Kochać”,
„Żółte kalendarze”, „Puste koperty”, „Nigdy więcej” czy „Goniąc Kormorany”. Od jakiegoś czasu wycofał się z życia publicznego. Będzie to więc niepowtarzalna okazja do spotkania z artystą.
Sala widowiskowa GOK w Chodowie, 7 listopada, środa, g.19.00. Wstęp wolny.


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
11 listopada, g.12.00 – Święto Odzyskania Niepodległości.
Uroczystość pod pomnikiem w Iganiach,  połączona z mini recitalem pieśni patriotycznych
w wykonaniu Anny Gigiel przy akompaniamencie Tomasza Krezymona (fortepian).
Anna Gigiel – aktorka telewizyjna i teatralna. Od 7 lat odtwórczyni głównych ról w największych produkcjach musicalowych Teatru Muzycznego ROMA w Warszawie. Można ją również zobaczyć w popularnych serialach, m.in.: „M jak Miłość”, „Linia Życia”, „Lokatorzy”, „Niania”, „Usta usta”, „Barwy Szczęścia”.
 
Inne atrakcje:
- wystawa zabytkowych pojazdów z okresu II wojny światowej
- pokaz strzelania z broni czarnoprochowej
- wystawa plenerowa „Powstanie Listopadowe na pocztówkach”


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Powiatowy przegląd kapel i zespołów weselnych.
 
Zgłoszenia zespołów chcących wziąć udział w przeglądzie przyjmowane są mailowo i telefonicznie.
Sala widowiskowa GOK w Chodowie, 18 listopada, niedziela, g.15.00. Wstęp wolny.


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kawiarnia „Pod czarną wdową” - komedia teatralna w reżyserii Izabeli Rękawek.
Spektakl inspirowany „Wdowami” Sławomira Mrożka.
W ramach scenariusza organizator zapewnia pyszne pączki „od Biadunia” dla każdego widza.
Sala widowiskowa GOK w Chodowie,  25 listopada, niedziela, g.17.00. Wstęp wolny.
Tylko dla dorosłych.


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Recital Ireny Kosińskiej. Świetlice GOK, godz.18.30:
14.XI, środa – Pruszyn Pieńki
15.XI, czwartek – Błogoszcz
16.XI, piątek – Grubale
Wstęp wolny.
 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  
„Ludzie i miejsca prawdziwe – podróż koleją transsyberyjską oraz Mongolia”.
Fotorelacje i wykłady autorskie Bogusława Skarusa w świetlicach GOK.
21.XI, środa – Pruszyn Pieńki; 22.XI, czwartek – Błogoszcz.
Godz.18.30. Wstęp wolny.


Krzysztof Chromiński - dyr GOK.

Poprawiony (poniedziałek, 29 października 2012 15:39)

 
Kultura
 • „Nic nie dane jest na zawsze” – koncert Marka Torzewskiego w Białej Podlaskiej
  W piątek, 26 maja z okazji Dnia Matki, w Bialskim Centrum Kultury wystąpił wybitny polski tenor Marek Torzewski.
 • Dni Międzyrzeca z Lady Pank
  Już 10 czerwca, w ramach organizowanych przez MOK Dni Międzyrzeca w Parku Potockich wystąpi zespół Lady Pank. O godzinie 15.00 rozpocznie się Piknik Rodzinny. W programie wiele atrakcji: wesołe miasteczko, dmuchane zamki i zjeżdżalnie, malowanie twarzy, konkurencje sportowe i rekreacyjne.
 • Koncert muzyków grającym na staropolskich instrumentach w Mrozach
  Gminne Centrum Kultury Mrozy zaprasza 28 maja do kościoła pw. św. Wojciecha w Jeruzalu na koncert w wykonaniu Marii Pomianowskiej z zespołem grającym m.in. na staropolskich instrumentach.
 • Muminki w pilawskiej bibliotece
  Przez blisko trzy tygodnie bibliotekę odwiedziło ok. 300 uczniów i przedszkolaków z pilawskiej szkoły i przedszkola. Oprócz oglądania wystawy i słuchania opowieści o Tove Jansson, autorce cyklu książek o Muminkach, dzieci uczestniczyły w przygotowanych zajęciach plastycznych i literackich.
 • Powiat garwoliński: dzieci lubią recytować Makuszyńskiego
  Miejsko - Powiatowa Biblioteka Publiczna w Garwolinie, już po raz 34. była organizatorem konkursu recytatorskiego dla dzieci im. Kornela Makuszyńskiego. W eliminacjach powiatowych, które odbył się 24 maja wzięły udział dzieci oraz młodzież ze szkół powiatu garwolińskiego.
 • Czytanie na rekord w Międzyrzecu Podlaskim
  Międzyrzec Podlaski włączy się do masowego czytania na rekord. Ogólnopolska akcja masowego czytania „Jak nie czytam, jak czytam” odbędzie się 1 czerwca. Międzyrzecu na Placu Jana Pawła II rozpocznie się o godzinie 10.00.
 • Duch książki na fotografii
  "Duch książki na fotografii" to konkurs fotograficzny skierowany do mieszkańców Gminy Międzyrzec Podlaski odbędzie się w trzech kategoriach wiekowych: dzieci szkół podstawowych, uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz dorosłych.
 • Tańce Polskie nośnikiem tradycji
  O Tańcach Polskich i ich zakorzenieniu w narodowej tradycji, a także sukcesach młodych tancerzy mowa była 26 maja w „Przystanku Podlasie” na antenie KRP. Gośćmi Agnieszki Osmólskiej-Ilczuk byli członkowie ZPiT Małe Podlasie z Siemiatycz wraz z kierownikiem artystycznym formacji, Krzysztofem Szyszko oraz tancerze z zaprzyjaźnionych z Małym Podlasiem formacji - Mielnickiego Klubu Tancerzy „Sosenka” i ZPiT „Świtezianka” z Wilna, z instruktor Teresą Andruszkiewicz.
 • Wizyta aktorki Teresy Lipowskiej w Kisielsku i Starych Kobiałkach
  18 maja okazał się dniem niezwykłych wrażeń dla społeczności szkolnych w Kisielsku i Starych Kobiałkach oraz Gminnej Biblioteki Publicznej w Starych Kobiałkach. Niezwykłe wrażenia, ponieważ niezwykły gość i równie niezwykłe okoliczności towarzyszyły przyjazdowi do gminy Stoczek Łukowski Pani Teresy Lipowskiej - znanej aktorki teatralnej i filmowej, znanej ostatnio głównie z serialowej kreacji Basi Mostowiakowej w "M jak Miłość".
 • Konkurs „Trzymaj formę” z łosickim akcentem
  W Bibliotece Pedagogicznej w Łosicach odbył się on- line II etap powiatowy konkursu wiedzy o zdrowym stylu życia, organizowany w ramach realizacji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj formę”. Zmagania były skierowane do uczniów klas I- III gimnazjum.
 • Wystawa eksponatów w Cegłowie
  Klub Kulturalne Zacisze zaprasza na kilkudniową wystawę eksponatów, ciekawych dokumentów, pamiątek z dawnych lat oraz cennych rekwizytów.
 • 50. urodziny Muzeum Regionalnego
  Od miesiąca prezentuje okolicznościowe wystawy, a w poniedziałek, 29 maja będzie świętować z partnerami z branży. Muzeum Regionalne w Siedlcach obchodzi 50-lecie powojennej działalności.
 • Warsztaty z okazji Dnia Matki w Cegłowie
  Klub Kulturalne Zacisze z Cegłowa zaprasza 26 maja mamy wraz z całymi rodzinami na warsztaty połączone z imprezą z okazji Dnia Matki.
 • Ulan-Majorat: I GMINNY KONKURS LOGOPEDYCZNO - RECYTATORSKI
  W środę, 24 maja odbył się I GMINNY KONKURS LOGOPEDYCZNO - RECYTATORSKI "MISTRZ PIĘKNEJ WYMOWY" POD PATRONATEM WÓJTA GMINY ULAN MAJORAT. Konkurs adresowany był przede wszystkim do uczniów uczęszczających na zajęcia logopedyczne. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności artykulacyjne recytując wierszyki nasycone trudnymi głoskami.
 • Powiatowy Przegląd Kapel i Śpiewaków Ludowych w Drelowie
  21 maja w Gminnym Centrum Kultury w Drelowie odbył się Powiatowy Przegląd Kapel i Śpiewaków Ludowych.
 • NoveKino Merkury - repertuar
  W dniach 2-15 czerwca w bialskim kinie będzie można obejrzeć następujące filmy:
 • Łuków: Klub Młodych Twórców z IV LO
  Uczniowie z IV LO im. Jana Pawła w Łukowie, którzy działają w Klubie Młodych Twórców, byli gośćmi majowego spotkania w Klubie Kamena. Zaprezentowali swoje prace oraz czytali poezję i mówili o swoich zainteresowaniach.
 • Melanie Wenzel „Odchudzanie z ziołami. Moje najlepsze przepisy”
  Czy zamierzacie zmienić sposób odżywiania? A może chcielibyście pozbyć się warstwy zimowego tłuszczyku lub wyeliminować niektóre zwyczaje żywieniowe?
 • Moja najlepsza rodzina
  25 maja w siedleckim Centrum Kultury i Sztuki odbył się wernisaż wystawy fotograficznej „Moja najlepsza rodzina”. Na zdjęciach widoczne są portrety wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Stoku Lackim i ich najbliższych.
 • Powiatowe Święto Ludowe w Drelowie
  W niedzielę, 4 czerwca na placu Gminnego Centrum Kultury w Drelowie odbędzie się Powiatowe Święto Ludowe, którego organizatorami są: Zarząd Powiatowy Polskiego Stronnictwa Ludowego, Wójt Gminy Drelów, Gminne Centrum Kultury w Drelowie.
 • Akordeon zakrólował w Miętnem
  24 maja w miętneńskim dworze zagrali „Radomscy Mistrzowie Akordeonu”, muzycy z Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu. Razem z Arturem Miedzińskim na scenie wystąpili jego podopieczni Krzysztof Paduch, Mikołaj Skopek i Piotr Motyka.
 • Z prywatnych albumów do księgarń
  Nie są tak uporządkowane, jak materiały instytucji. Trzeba się natrudzić, by je pozbierać i opisać – ale bez nich nasza wiedza o przeszłości byłaby zbyt uboga. Na rynek wydawniczy wchodzi właśnie „Album Siedlecki”, czyli kolejny tom historii miasta i okolic, pisanej na bazie archiwaliów prywatnych.
 • Leśmian dla poetów i muzyków
  Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem zaprasza do udziału w Powiatowym Przeglądzie Artystycznym 2017 inspirowanym twórczością i biografią czołowego przedstawiciela poezji polskiej Bolesława Leśmiana. W 2017 roku przypada 140. rocznica jego urodzin i 80. rocznica śmierci.
 • Święto Ludowe w Skórcu
  Święto Ludowe Gminy Skórzec odbędzie się w najbliższą niedzielę, 28 maja w Skórcu. W tym roku zabawa odbędzie się na placu przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym.
 • Łuków: zaproszenie na przedstawienie
  Łukowski Ośrodek Kultury oraz Studio Teatralne „KRAK-ART” z Krakowa zapraszają na spektakl teatralny „Warkocz Królewny Wisełki”. Zaproszenie skierowane jest do dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych z klas I-III. Spektakle odbędą się we wtorek 6 czerwca.
 • „Powiślaki” po raz 24.
  W sobotę 10 czerwca w Maciejowicach rozpocznie się 24. Konkurs Kapel i Śpiewaków Ludowych Regionów Nadwiślańskich ,,Powiślaki”. Na maciejowickim rynku zaprezentują się kapele, soliści instrumentaliści, soliści śpiewacy i zespoły śpiewacze. Walka toczyć się będzie o… Złote Basy.
 • Spektakl „Mała królewna” w Mińsku Mazowieckim
  28 maja w Miejskim Domu Kultury w Mińsku Mazowieckim odbędzie się spektakl dla najmłodszych „Mała królewna”.
 • Kosmiczna Noc Bibliotek w Mińsku Mazowieckim
  Miejska Biblioteka Publiczna w Mińsku Mazowieckim zaprasza najmłodszych 3 czerwca na Kosmiczną Noc Bibliotek.
 • Kino Helios - repertuar
  W dniach 26 maja - 1 czerwca w siedleckim kinie Helios będzie można obejrzeć następujące filmy:
 • Wystawa malarstwa Stanisława Baja w Galerii Teatralnej CKiS
  W środę, 24 maja w Galerii Teatralnej CKiS odbył się wernisaż wystawy malarstwa Stanisława Baja zatytułowanej "Zaklinając przemijanie".
 • Taneczny maraton w Białej Podlaskiej
  Podczas Dni Białej Podlaskiej coś dla siebie znajdą również fani tańca. 2 czerwca Maraton Taneczny poprowadzą Marta Książa i Damian Jabłoński. Impreza rozpocznie się o 17.00 w Parku Radziwiłłowskim.
 • NoveKino Siedlce - repertuar
  W dniach 26 maja - 1 czerwca w siedleckim kinie będzie można obejrzeć następujące filmy:
 • Taneczne prezentacje przedszkolaków
  2 czerwca od godziny 13.00 w bialskim amfiteatrze już po raz 20. odbędą się Taneczne Prezentacje Przedszkolaków. Impreza wpisuje się w obchody dni miasta.
 • Krąg Życia - niezwykły spektakl podczas Dni Białej Podlaskiej
  Jedną z imprez towarzyszących Dniom Białej Podlaskiej będzie spektakl pt. Krąg Życia w wykonaniu Teatru Ognia Antidotum i Dance Academy Studio. Spektakl będzie można obejrzeć w piątek 2 czerwca o godz. 21 w Parku Radziwiłłowskim.
 • Jubileuszowy festiwal w Mordach
  22 maja w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mordach odbył się X Festiwal Piosenki Europejskiej. W tym roku jego laureatami została młodzież z Mińska Mazowieckiego, Łosic, Skórca, Chodowa i Kosowa Lackiego.
 • Nowości filmowe w kinie Sława
  W niedzielę 11 czerwca w kinie Sława w Międzyrzecu Podlaskim odbędą się projekcje trzech filmów : „Mumia”, „Słoneczny Patrol” i „Smerfy”.
 • Wybrali najlepszych recytatorów konkursu im. Kornela Makuszyńskiego
  24 maja w Łosickim Domu Kultury odbyły się eliminacje powiatowe XXXIV Konkursu Recytatorskiego im. Kornela Makuszyńskiego. Do przesłuchań zgłosiło się 36 najlepszych recytatorów z 6 gmin.
 • ROCKowania 2017
  W sobotę, 27 maja w Siemiatyczach odbędą się powiatowe eliminacje w ramach Wojewódzkiego Przeglądu Zespołów Rockowych ROCKowania 2017.
 • Siedlce: Jackonalia rozpoczęte /ZDJĘCIA/
  W Siedlcach rozpoczęło się coroczne święto studentów czyli Jackonalia. 24 maja na terenie lodowiska przy ul. Prusa odbyło się oficjalne rozpoczęcie imprezy, prezydent Wojciech Kudelski przekazał żakom klucze do bram miasta. Na scenie pojawiła się m.in. Natalia Nykiel.
 • Sukces Alicji i Klaudii w Mrozach
  Alicja Dziurdziak i Klaudia Borejko wyśpiewały pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych podczas Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Artystycznej Kulturomaniak 2017. Przegląd odbywał się w Mrozach.
 • Dni Łukowa 2017 - program
  Piątek, sobota i niedziela to trzy dni, podczas których mieszkańcy Łukowa i okolic będą mogli dobrze się bawić. Rozpoczynają się Dni Łukowa 2017. Odbędą się m.in. koncerty, występy, Przedszkoliada, Bieg z Pochodniami, pokazy straży pożarnej i policji, a gwiazdą Dni Łukowa będzie zespół Pectus.
 • Przyroda miasta w obiektywie
  Młodzieżowa Rada Miasta i Burmistrz Międzyrzeca Podlaskiego zapraszają do udziału w konkursie fotograficznym „Przyroda miasta w obiektywie”.
 • Wieś Przychody: Ludzie i Miejsce - spotkanie z autorem książki
  29 maja w świetlicy wiejskiej w Przychodach odbędzie się spotkanie z Kamilem Jędruchniewiczem autorem książki 'Wieś Przychody: Ludzie i Miejsce". Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19.00.
 • Bajeczna muzyka w Nowych Iganiach /ZDJĘCIA/
  Piosenki z bajek, seriali i filmów można było usłyszeć podczas Koncertu Laureatów II Międzyszkolnego Festiwalu Piosenki Szkół Gminy Siedlce „Bajeczna muzyka”.
 • XVI Nadbużańskie Spotkania Folklorystyczne dobiegły końca
  Trzy dni pełne radości, muzyki i folkloru już za nami, a w pamięci masa wspaniałych wspomnień! Do Sokołowa Podlaskiego zawitało ponad 200 tancerzy z różnych regionów naszego kraju i zagranicy. Przyjechali na zaproszenie władz miasta i dyrekcji Sokołowskiego Ośrodka Kultury, aby zaprezentować swoje sceniczne umiejętności mieszkańcom Sokołowa Podlaskiego.
 • NSF: Prezentowali się na sokołowskiej scenie
  Drugi dzień zmagań festiwalowych Nadbużańskich Spotkań Folklorystycznych upłynął na prezentacjach umiejętności tanecznych i wokalnych młodych artystów. Na sokołowskiej scenie pojawiło się sześć grup z różnych stron Polski oraz przedstawiciele Słowacji.
 • Biała Podlaska: Studenci opanowali miasto
  Żacy z dwóch bialskich uczelni - Akademii Wychowania Fizycznego oraz Państwowej Szkoły Wyższej rozpoczęli Juwenalia. We wtorek, 23 maja barwny korowód studentów przeszedł ulicami miasta, by o godzinie 19.00 zebrać się pod Urzędem Miasta w Białej Podlaskiej. Tradycją stało się już, że studenci muszą stanąć do rywalizacji z drużyną prezydentów o klucze do bram miasta.
 • Wystawa Prac Malarskich Alicji Dębowskiej w Mińsku Mazowieckim
  Biblioteka Pedagogiczna Filia w Mińsku Mazowieckim zaprasza do obejrzenia Wiosennej Wystawy Prac Malarskich Alicji Dębowskiej.
 • Ta Maria, czyli rzecz o Marii Skłodowskiej-Curie w Mińsku Mazowieckim
  Miejski Dom Kultury w Mińsku Mazowieckim zaprasza 25 maja na program słowno – muzyczny Piwnicy pod Baranami, którego bohaterką jest Maria Curie - Skłodowska.
 • Kolejne spotkanie w ramach warsztatów fotograficznych w Radzyniu Podlaskim
  Adepci fotografii spotkają się kolejny raz 25 maja w ramach odsłony warsztatów fotograficznych w Radzyniu Podlaskim. Tematem będzie "Portret w plenerze".
 • dane dostarcza: remontuj .pl
  dane dostarcza: niania .pl
  Sobota,
  27 Maj 2017
  Imieniny obchodzą: Juliusz, Magdalena, Jan
  AddThis Social Bookmark Button
  Komunikacja
  Logowanie
  Współpraca medialna:
  Tygodnik Siedlecki
  Podlasie24.pl
  Życie Siedleckie
  Ogloszeniowa
  Przekaz 1% podatku

  Statystyka wyświetleń strony od 28.12.2004:

  Dziś:6543
  Wczoraj:11806
  Ten tydzień:25001
  Wszystkich:22083433