Joomla ServiceBest Web HostingWeb Hosting
Start Aktualności

Aktualności - kultura

Zapowiedzi wybranych propozycji na listopad 2012

GOK w Chodowie

Gwiazdy polskiej estrady - recital i spotkanie autorskie z Piotrem Szczepanikiem.
 
Piotr Szczepanik – mistrz piosenki lirycznej. Znany z wielu przebojów, m.in.: „Kochać”,
„Żółte kalendarze”, „Puste koperty”, „Nigdy więcej” czy „Goniąc Kormorany”. Od jakiegoś czasu wycofał się z życia publicznego. Będzie to więc niepowtarzalna okazja do spotkania z artystą.
Sala widowiskowa GOK w Chodowie, 7 listopada, środa, g.19.00. Wstęp wolny.


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
11 listopada, g.12.00 – Święto Odzyskania Niepodległości.
Uroczystość pod pomnikiem w Iganiach,  połączona z mini recitalem pieśni patriotycznych
w wykonaniu Anny Gigiel przy akompaniamencie Tomasza Krezymona (fortepian).
Anna Gigiel – aktorka telewizyjna i teatralna. Od 7 lat odtwórczyni głównych ról w największych produkcjach musicalowych Teatru Muzycznego ROMA w Warszawie. Można ją również zobaczyć w popularnych serialach, m.in.: „M jak Miłość”, „Linia Życia”, „Lokatorzy”, „Niania”, „Usta usta”, „Barwy Szczęścia”.
 
Inne atrakcje:
- wystawa zabytkowych pojazdów z okresu II wojny światowej
- pokaz strzelania z broni czarnoprochowej
- wystawa plenerowa „Powstanie Listopadowe na pocztówkach”


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Powiatowy przegląd kapel i zespołów weselnych.
 
Zgłoszenia zespołów chcących wziąć udział w przeglądzie przyjmowane są mailowo i telefonicznie.
Sala widowiskowa GOK w Chodowie, 18 listopada, niedziela, g.15.00. Wstęp wolny.


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kawiarnia „Pod czarną wdową” - komedia teatralna w reżyserii Izabeli Rękawek.
Spektakl inspirowany „Wdowami” Sławomira Mrożka.
W ramach scenariusza organizator zapewnia pyszne pączki „od Biadunia” dla każdego widza.
Sala widowiskowa GOK w Chodowie,  25 listopada, niedziela, g.17.00. Wstęp wolny.
Tylko dla dorosłych.


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Recital Ireny Kosińskiej. Świetlice GOK, godz.18.30:
14.XI, środa – Pruszyn Pieńki
15.XI, czwartek – Błogoszcz
16.XI, piątek – Grubale
Wstęp wolny.
 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  
„Ludzie i miejsca prawdziwe – podróż koleją transsyberyjską oraz Mongolia”.
Fotorelacje i wykłady autorskie Bogusława Skarusa w świetlicach GOK.
21.XI, środa – Pruszyn Pieńki; 22.XI, czwartek – Błogoszcz.
Godz.18.30. Wstęp wolny.


Krzysztof Chromiński - dyr GOK.

Poprawiony (poniedziałek, 29 października 2012 15:39)

 
Kultura
 • Ania Dąbrowska wystąpi w Łukowie
  Ania Dąbrowska, piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka, wystąpi w Łukowie. Już wiadomo, że będzie gwiazdą tegorocznych Dni Łukowa. Jej koncert odbędzie się w sobotę 26 maja.
 • Wernisaż wystawy fotograficznej
  W czwartek 18 stycznia w Galerii Focus przy Pułaskiego 7 w Siedlcach odbył się wernisaż wystawy fotograficznej, współpracującej z siedleckimi fotografikami bialskiej grupy "Fotoklub Podlaski".
 • „Ja kobieta” - tajniki naturalnych kosmetyków - zmiana terminu warsztatów
  „Ja kobieta”, to cykl spotkań organizowanych raz w miesiącu w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Drohiczynie. Najbliższe spotkanie dla pań zaplanowane pierwotnie na dzisiaj, 19 stycznia nie odbędzie się ze względu na złe warunki atmosferyczne. Warsztaty przeniesiono na kolejny piątek, 26 stycznia.
 • Koncert Noworoczny PSM w Radzyniu
  Tradycją stało się, że każdego roku w styczniu Państwowa Szkoła Muzyczna im. Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim organizuje dla mieszkańców Radzynia Koncert Noworoczny.
 • Koncert Noworoczny w Lubartowie
  28 stycznia w kinie „Lewart” w Lubartowie odbędzie się Koncert Noworoczny w wykonaniu miejscowej Orkiestry Dętej OSP pod batutą Andrzeja Zaręby.
 • Finisaż wystawy Antoniego Wróblewskiego
  W czwartek 18 stycznia w Galerii Teatralnej CKiS w Siedlcach odbył się finisaż wystawy Antoniego Wróblewskiego - jednego z najbardziej znanych i cenionych artystów siedleckich, wychowawca wielu pokoleń plastyków.
 • Dębowa Kłoda: Gminny Koncert Kolęd i Pastorałek
  We wtorek, 16 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury w Dębowej Kłodzie w powiecie parczewskim odbył się Koncert Kolęd i Pastorałek, podczas którego rozbrzmiały radosne pieśni wysławiające narodzenie Zbawiciela Jezusa Chrystusa.
 • Nowe oświetlenie w Radzyńskim Ośrodku Kultury
  Z początkiem roku Radzyński Ośrodek Kultury zakupił nowoczesne oświetlenie, które po zamontowaniu ubogaci wizualnie wszystkie wydarzenia, jakie odbywać się będą na scenie. Jak wyjaśnia pracownik ROK-u, Wojciech „Molas” Gil, sprzęt pozyskano dzięki pozytywnie rozpatrzonemu wnioskowi, złożonemu w 2017 roku do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
 • Protestanci w Radzyniu. Wieczór autorski Tomasza Mańko
  W czwartek, 25 stycznia w sali Powiatowej Biblioteki Publicznej w Radzyniu Podlaskim przy ulicy Ostrowieckiej 18 (wejście od strony ulicy Dąbrowskiego) odbędzie się Wieczór autorski dr Tomasza Mańko połączony z promocją książki pt. „Szlakiem kulturowego dziedzictwa protestanckiego na ziemi radzyńskiej”.
 • „Na początku było słowo...”
  Julia Semczuk, Magdalena Ogrodnik, Maciej Radomyski, Bartłomiejowi Niewęgłowski i Kacper Siwiak to młodzi recytatorzy z Łukowskiego Ośrodka Kultury, którzy odnieśli swój kolejny sukces. Tym razem zdobywali nagrody i wyróżnienia na XVIII Regionalnym Konkursie Recytatorskim Poezji, Prozy Bożonarodzeniowej i Religijnej w Woli Osowińskiej.
 • 6. Kolędowy Przegląd Chórów Kościelnych i Zespołów Wokalnych
  W niedzielę, 21 stycznia w Siemiatyczach odbędzie się 6. Kolędowy Przegląd Chórów Kościelnych i Zespołów Wokalnych.
 • Stoczek Łukowski: ferie pod znakiem Niepodległej
  Miejski Ośrodek Kultury w Stoczku Łukowskim zaprasza dzieci i młodzież do spędzenia ferii zimowych pod znakiem Niepodległej. Cykl przygotowywanych zajęć będzie odbywał się pod hasłem: „Drogi do niepodległości w mojej małej ojczyźnie”.
 • Jata – rezerwat przyrody, miejsce pamięci
  „Jata rezerwat przyrody, miejsce pamięci” to tytuł pierwszej przyrodniczej monografii o podłukowskim Rezerwacie. Wydano ją dzięki staraniom Nadleśnictwa Łuków.
 • Świąteczny czas w jazzowej odsłonie
  21 stycznia w sali koncertowej Miejskiej Szkoły Artystycznej w Mińsku Mazowieckim odbędzie się koncert „Świąteczny czas w jazzowej odsłonie” w wykonaniu Orkiestry Dętej.
 • Gałczyński w pałacu
  21 stycznia w Mińskim Domu Kultury, w ramach cyklu "Poeci w Pałacu", odbędzie się spotkanie poświęcone twórczości Konstanty Ildefons Gałczyńskiego.
 • Brańsk: Ferie Zimowe Artystów
  Miejski Ośrodek Kultury w Brańsku odbędą się warsztaty plastyczne pt. "Ferie Zimowe Artystów". Zajęcia będą się odbywać w dniach 25-27 stycznia.
 • Koncert zespołu HAPPYSAD w Siedlcach
  25 lutego o godzinie 19:00 w sali widowiskowej „Podlasie” odbędzie się koncert zespołu HAPPYSAD. Jako support tego dnia zagra Ted Nemeth.
 • Repertuar Kina Helios
  W dniach 19-21 stycznia w siedleckim kinie Helios będzie można obejrzeć następujące filmy:
 • „Osiecka” - koncert Zespołu Wokalnego Sweet Angels
  1 lutego o godzinie 18:00 w Sali Białej Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach odbędzie się koncert pt. „Osiecka” wykonaniu Zespołu Wokalnego Sweet Angels.
 • Międzynarodowo i kolędowo w Śmiarach
  21 stycznia w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Śmiarach, w gminie Wiśniew odbędzie się IX Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek "Kolędnicze Serce Polskie".
 • Ferie z Domem Kultury w Kocku
  Zajęcia modelarskie, szachowe, warsztaty tańca dawnego czy warsztaty ceramiczne to tylko niektóre propozycje Domu Kultury w Kocku na zbliżające się ferie.
 • Edukuj z antropologią na Mazowszu! Relacja z projektu
  Trójwymiarowe kartki, makiety najbliższej okolicy, własnoręcznie zrobione gry i zabawki – nad wszystkim tym pracowali uczestnicy warsztatów etnograficznych odbywających się w ramach projektu „Edukuj z antropologią na Mazowszu” realizowanego jesienią i zimą 2017 roku przez Stowarzyszenie „Pracownia Etnograficzna” w miejscowościach do 20 tys. mieszkańców położonych na terenie województwa mazowieckiego.
 • Ks. Gaston Courtois „Ćwiczenie woli”
  Francuski pedagog i kapłan podsuwa czytelnikom klucz do sukcesu, jakim jest zwycięstwo nad samym sobą. Krótkie rady, maksymy i cytaty z wypowiedzi takich postaci jak: św. Joanna d’Arc, jezuita Jean-Baptiste Henri Lacordaire czy marszałek Ferdynand Foch ukazują korzyści, jakie możemy odnieść na każdej płaszczyźnie życia, kształtując silną wolę. „Zwycięstwo należy do tego, kto wytrzyma piętnaście minut dłużej od przeciwnika” – mawiał Foch.
 • „Na początku było słowo…” - XVIII Regionalny Konkurs Recytatorski Poezji, Prozy Bożonarodzeniowej i Religijnej
  16 stycznia w Woli Osowińskiej odbył się XVIII Regionalny Konkurs Recytatorski Poezji, Prozy Bożonarodzeniowej i Religijnej. W konkursie wzięli udział m.in. reprezentanci Gminnego Ośrodka Kultury w Ulanie-Majoracie, zajmując wysokie miejsca.
 • NoveKino Merkury - repertuar
  W dniach 26 stycznia - 8 lutego w bialskim kinie będzie można obejrzeć następujące filmy:
 • Lao Che wystąpi w Siemiatyczach
  Grupa Lao Che, 11 lutego wystąpi w Siemiatyczach podczas koncertu z cyklu „Muzyczna Strona Siemiatycz".
 • Ferie w Drohiczynie
  Dzieci i młodzież spędzający ferie zimowe w Drohiczynie mogą skorzystać z oferty zajęć, jakie zaplanowano w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury. Zajęcia prowadzone będą w MGOK-u w godzinach 10.00 – 14.00.
 • Żelechów: ferie z MGOK-iem
  Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Żelechowie przygotował na tegoroczne ferie zimowe ciekawą ofertę spędzenia wolnego czasu przez dzieci. Codzienne zajęcia plastyczne i artystyczne rozwijają wyobraźnię dzieci i kreatywność, a przede wszystkim są alternatywą dla siedzenia przed komputerem.
 • Siemiatycze – Zima w mieście 2018
  Siemiatycki Ośrodek Kultury zaprasza dzieci i młodzież do udziału w zajęciach organizowanych w czasie ferii zimowych.
 • Koncert charytatywny w Łukowie
  Łukasz Bojaczuk i Paulina Godlewska oraz Decybel Łuków zapraszają na koncert charytatywny, z którego dochód zostanie przeznaczony na operację i rehabilitację Krzysztofa Bryły. Koncert już w piątek 19 stycznia o godzinie 20.00 w Klubie Decybel.
 • A może haft wstążeczkowy?
  Do 25 stycznia Miejska Biblioteka Publiczna w Siemiatyczach przyjmuje zgłoszenia chętnych do udziału w zajęciach z haftu wstążeczkowego.
 • Ferie w Mielniku
  Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Mielniku zapraszają dzieci od lat 7 oraz młodzież szkolną na ferie zimowe 2018.
 • Ferie w Boćkach
  Do wspólnego spędzenia czasu w czasie ferii zimowych najmłodszych mieszkańców gminy Boćki zapraszają - Gminny Ośrodek Kultury i Gminna Biblioteka Publiczna.
 • Artystyczne ferie w gminie Łuków
  Stowarzyszenie Artystów i Twórców Gminy Łuków przygotowało ofertę zajęć na zbliżające się ferie zimowe. Stowarzyszenie zaprasza wszystkich chętnych do udział w warsztatach artystycznych. Udział w nich jest bezpłatny.
 • Zima w mieście 2018 – Bielsk Podlaski
  Bielski Dom Kultury w drugim tygodniu ferii zaprasza dzieci i młodzież do udziału w akcji „Zima w mieście”.
 • PMDK zaprasza na koncert „Pastorałko nieś się biała”
  Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Lubartowie zaprasza na doroczny koncert świąteczny „Pastorałko nieś się biała”, który odbędzie się 21 stycznia o godz. 17.00 w sali widowiskowej Zespołu Szkół nr 2.
 • Ferie w Ciechanowcu
  Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza w drugim tygodniu ferii, tj. od 20 stycznia do 2 lutego, w godz. 9.00 - 14.00 na „Ferie z COKiS-em”. Podczas ferii zajęcia prowadzone będą w budynku Ośrodka Kultury przy ul. 11 Listopada 5a.
 • Pamiątki po Sienkiewiczu – będą następne
  Pozyskanie kart z rękopisem „Potopu” przez Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej, zyskało największe uznanie wśród głosujących w plebiscycie TOP REGIONU 2017, w kategorii Wydarzenie Kulturalne.
 • Marcin Wyrostek – POLACC na Mazowszu
  Rusza nowy cykl muzyczny współorganizowany przez Mazowiecki Instytut Kultury. Jego bohaterem będzie ceniony akordeonista Marcin Wyrostek. Pięć koncertów na Mazowszu będzie częścią trasy promującej nową płytę POLACC. Artysta wystąpi w Mławie, Płońsku, Konstancinie-Jeziornie, Siedlcach i Sokołowie Podlaskim.
 • Wernisaż wystawy „Mama, I’m Coming Home” – RZEŹBA
  Wernisaż wystawy „Mama, I’m Coming Home” – RZEŹBA W piątek 2 lutego w Galerii Podlaskiej w Białej Podlaskiej odbędzie się wernisaż wystawy Sylwestra Ambroziaka „Mama, I’m Coming Home” – RZEŹBA. Początek o 18.00.
 • Wygraj Album Jolanty Sztachelskiej HENRYK SIENKIEWICZ. ŻYCIE NA WALIZKACH
  Mamy dla Państwa bogato ilustrowane wydawnictwo dokumentujące liczne podróże Henryka Sienkiewicza. Album Jolanty Sztachelskiej „Henryk Sienkiewicz. Życie na Walizkach”, został wydany z okazji 50-lecia istnienia Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej. Znaleźć w nim można m.in. fotografie zrobione przez samego pisarza.
 • Bal choinkowy w Niemojkach
  11 stycznia w Przedszkolu Samorządowym w Niemojkach odbył się bal choinkowy. Od samego rana dzieci bawiły się przy muzyce, brały udział w konkursach tanecznych, wokalnych i zręcznościowych.
 • Bialscy artyści zaśpiewają charytatywnie... kolędy
  Zapraszamy na charytatywny koncert kolęd "Bialscy Artyści Śpiewają Kolędy". Widowisko odbędzie się już w najbliższy piątek (19 stycznia) o godz. 18.00 w sali widowiskowej BCK im. B. Kaczyńskiego przy ul. Brzeskiej 41.
 • A to ci historia w ferie w Miętnem
  Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem zaprasza w ferie dzieci i młodzież m.in. na cykl warsztatów i gier terenowych poświęconych trzem wybitnym postaciom narodu polskiego Józefowi Poniatowskiemu, Janowi Matejce i Kornelowi Makuszyńskiemu.
 • Siemiatycka Stajenka 2018
  Dziś bierzemy udział w najlepszej terapii. Terapii bycia razem. – to bardzo piękne zdanie można było usłyszeć podczas Podlaskiego Przeglądu Kolęd i Pastorałek Osób Niepełnosprawnych „Siemiatycka Stajenka 2018”. Siostra Eufemia, kierownik siemiatyckiego Warsztatu zachęcając do występów mówiła - Dziś śpiewem uwielbiamy Boga.
 • Co najczęściej czytali siemiatyczanie w 2017 roku?
  Co najczęściej czytali siemiatyczanie w 2017 roku? Listę najchętniej wypożyczanych książek w 2017 roku opublikowała Miejska Biblioteka Publiczna im. Anny jabłonowskiej w Siemiatyczach.
 • Ferie zimowe w gminie Jabłoń
  Gminny Ośrodek Kultury w Jabłoniu w powiecie parczewskim jak co roku organizuje podczas ferii aktywności dla dzieci i młodzieży. Znamy już harmonogram zajęć i wyjazdów na tegoroczną przerwę zimową. Będą zajęcia plastyczne, kulinarne i wycieczka do Parczewa.
 • Ferie z Łosickim Domem Kultury
  Łosicki Dom Kultury przygotował wiele ciekawych zajęć, w których będą mogły wziąć udział dzieci spędzające tegoroczne ferie zimowe w mieście.
 • Czekają bilety na Filmowy Poranek!
  28 stycznia o 10:30 Kino Helios zaprasza na kolejny seans w ramach cyklu Filmowy Poranek. Dla najmłodszych kinomanów mamy podwójne zaproszenie na bajkę "Tęczowa Rubinka".
 • Gmina Stanin: koncert kolęd i pastorałek
  W kościele Św. Marii Magdaleny w Tuchowiczu odbył się „I Gminny koncert kolęd i pastorałek”. Najpiękniejsze polskie kolędy w wykonaniu zespołów ludowych można było usłyszeć w niedzielę, 14 stycznia.
 • dane dostarcza: remontuj .pl
  dane dostarcza: niania .pl
  Piątek,
  19 Styczeń 2018
  Imieniny obchodzą: Marta, Henryk, Mariusz
  AddThis Social Bookmark Button
  Komunikacja
  Współpraca medialna:
  Tygodnik Siedlecki
  Podlasie24.pl
  Życie Siedleckie
  Ogloszeniowa
  Przekaz 1% podatku

  Statystyka wyświetleń strony od 28.12.2004:

  Dziś:3169
  Wczoraj:4340
  Ten tydzień:20672
  Wszystkich:23051426