Joomla ServiceBest Web HostingWeb Hosting
Start Aktualności

Aktualności - kultura

Zapowiedzi wybranych propozycji na listopad 2012

GOK w Chodowie

Gwiazdy polskiej estrady - recital i spotkanie autorskie z Piotrem Szczepanikiem.
 
Piotr Szczepanik – mistrz piosenki lirycznej. Znany z wielu przebojów, m.in.: „Kochać”,
„Żółte kalendarze”, „Puste koperty”, „Nigdy więcej” czy „Goniąc Kormorany”. Od jakiegoś czasu wycofał się z życia publicznego. Będzie to więc niepowtarzalna okazja do spotkania z artystą.
Sala widowiskowa GOK w Chodowie, 7 listopada, środa, g.19.00. Wstęp wolny.


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
11 listopada, g.12.00 – Święto Odzyskania Niepodległości.
Uroczystość pod pomnikiem w Iganiach,  połączona z mini recitalem pieśni patriotycznych
w wykonaniu Anny Gigiel przy akompaniamencie Tomasza Krezymona (fortepian).
Anna Gigiel – aktorka telewizyjna i teatralna. Od 7 lat odtwórczyni głównych ról w największych produkcjach musicalowych Teatru Muzycznego ROMA w Warszawie. Można ją również zobaczyć w popularnych serialach, m.in.: „M jak Miłość”, „Linia Życia”, „Lokatorzy”, „Niania”, „Usta usta”, „Barwy Szczęścia”.
 
Inne atrakcje:
- wystawa zabytkowych pojazdów z okresu II wojny światowej
- pokaz strzelania z broni czarnoprochowej
- wystawa plenerowa „Powstanie Listopadowe na pocztówkach”


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Powiatowy przegląd kapel i zespołów weselnych.
 
Zgłoszenia zespołów chcących wziąć udział w przeglądzie przyjmowane są mailowo i telefonicznie.
Sala widowiskowa GOK w Chodowie, 18 listopada, niedziela, g.15.00. Wstęp wolny.


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kawiarnia „Pod czarną wdową” - komedia teatralna w reżyserii Izabeli Rękawek.
Spektakl inspirowany „Wdowami” Sławomira Mrożka.
W ramach scenariusza organizator zapewnia pyszne pączki „od Biadunia” dla każdego widza.
Sala widowiskowa GOK w Chodowie,  25 listopada, niedziela, g.17.00. Wstęp wolny.
Tylko dla dorosłych.


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Recital Ireny Kosińskiej. Świetlice GOK, godz.18.30:
14.XI, środa – Pruszyn Pieńki
15.XI, czwartek – Błogoszcz
16.XI, piątek – Grubale
Wstęp wolny.
 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  
„Ludzie i miejsca prawdziwe – podróż koleją transsyberyjską oraz Mongolia”.
Fotorelacje i wykłady autorskie Bogusława Skarusa w świetlicach GOK.
21.XI, środa – Pruszyn Pieńki; 22.XI, czwartek – Błogoszcz.
Godz.18.30. Wstęp wolny.


Krzysztof Chromiński - dyr GOK.

Poprawiony (poniedziałek, 29 października 2012 15:39)

 
Kultura
 • Audycja – mały koncert w Szkole Muzycznej
  Uczniowie klas fortepianu i klarnetu Szkoły Muzycznej I Stopnia im. Wojciecha Kilara w Siemiatyczach w sobotę, 13 października przygotowali audycję muzyczną, na którą zaprosili swoje rodziny i przyjaciół.
 • Emilia Krakowska w dworku w Miętnem
  Kolejna znana i ceniona osobowość ze świata teatru i filmu była gościem w Miętnem. Grupa teatralna dzieci i młodzieży działająca przy Powiatowym Centrum Kultury i Promocji w Miętnem, spotkała się w dworku na warsztatach teatralnych z wybitną polską aktorką Emilią Krakowską.
 • „Nad rodzinnym albumem” – spotkanie Teresy Lipowskiej ze słuchaczami Siedleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku
  24 października o godz. 11:00 i 14:00 w Sali Widowiskowej „Podlasie” Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach odbędzie się spotkanie Teresy Lipowskiej ze słuchaczami Siedleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
 • „Od serca do serca” – recital Moniki Chrząstowskiej
  6 października, z okazji 76. rocznicy likwidacji getta żydowskiego w Sokołowie Podlaskim, w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbył się recital Moniki Chrząstowskiej.
 • Podlaskie Spotkania Literackie
  Już po raz 34. startuje najważniejsze wydarzenie literackie regionu - Podlaskie Spotkania Literackie, odbywające się w Białej Podlaskiej od 1984 roku. Jak zwykle finałem spotkań będzie rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. J.I. Kraszewskiego 20 października w Romanowie.
 • Kino, spotkania, warsztaty, czyli Letni Kadr
  Fundacja „Dziesięć Talentów” zakończyła realizację projektu „Letni Kadr”. Jego celem było umożliwienie dostępu do kultury na wysokim poziomie osobom z terenów wiejskich, ze szczególnym uwzględnieniem osób młodzieży oraz dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.
 • NoveKino Merkury - repertuar
  W dniach 19-31 października w bialskim kinie będzie można obejrzeć następujące filmy:
 • Podróż za jeden uśmiech!, czyli Smykofonia w Sokołowie Podlaskim
  7 października w Sokołowskim Ośrodku Kultury odbył się pierwszy po wakacyjnej przerwie koncert z cyklu "Smykofonia na Mazowszu".
 • Koncert PIOSENKI NIEPODLEGŁE w Sokołowie Podl.
  We wtorek, 9 października 2018 r. sokołowska publiczność miała okazję wysłuchać pięknych piosenek kształtujących naszą wolność. Koncert poprzedził krótki wstęp historyczny Artura Ziontka, historyka literatury.
 • Sulbiny: Miecznikowski na 100-lecie niepodległości
  17 października w kaplicy sulbińskiej parafii Jana Pawła II zaśpiewa Maciej Miecznikowski. Będzie to koncert "Wyśpiewać 100 lat niepodległości" organizowany z okazji 40. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża.
 • Spotkanie z Barbarą Młynarską-Ahrens w Mińsku Mazowieckim
  10 października gośćmi Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mińsku Mazowieckim byli Barbara Młynarska-Ahrens oraz Jerzy Sosnowski.
 • Łuków: koncert uczniów dla uczniów
  Przed uczniami Zespołu Szkół nr 2 w Łukowie wystąpili uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Mieczysława Karłowicza. Zaprezentowali utwory Vivaldiego, Riedinga i innych znanych kompozytorów. Nauczyciele ze szkoły muzycznej opowiadali o instrumentach, na których grali ich podopieczni.
 • Spotkanie autorskie i promocja książki Ilony Gołębiewskiej
  18 października w Bibliotece przy Kolejowej w Sokołowie Podlaskim odbędzie się spotkanie autorskie i promocja książki Ilony Gołębiewskiej "Teatr pod Białym Latawcem".
 • Bartosz Prokop z Janowa Podlaskiego w muzycznym show Polsatu!
  W najbliższą środę 17 października zapraszamy na kolejny odcinek polsatowskiego programu muzycznego "ŚPIEWAJMY RAZEM. ALL TOGETHER NOW". Jednym z uczestników show będzie pochodzący z Janowa Podlaskiego Bartosz Prokop.
 • Piosenki Hanki Ordonówny w Wiśniewie
  14 października o godz. 17.00 w sali widowiskowej GOK w Wiśniewie odbędzie się koncert patriotyczny. Marlena Uziębło zaśpiewa piosenki Hanki Ordonówny.
 • Ryki: XIX Przedszkolny Konkurs Recytatorski
  24 października w Rykach odbędzie się XIX Przedszkolny Konkurs Recytatorski twórczości Agnieszki Frączek.
 • Spotkanie „Pochylmy się nad człowiekiem…”
  Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie, Dyskusyjny Klub Książki „Pasja”, Włodawskie Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum” oraz Społeczny Zakład Opieki Hospicyjnej „Hospicjum” we Włodawie zapraszają na spotkanie „Pochylmy się nad człowiekiem…”.
 • Weronika Łukaszewska i Sławomir Sanocki gośćmi spotkania z cyklu VITOexTrEAM
  2200 km po górach w 89 dni... Weronika Łukaszewska i Sławomir Sanocki są pierwszymi ludźmi, którzy zdobyli Łuk Karpat zimą, a już 18 października będą gośćmi XXXVI spotkania z cyklu VITOexTrEAM.
 • 18 i 19 października w Domu Kultury w Kocku
  W czwartek 18 października o 11.00 w DK przy ul. Aptecznej 4 odbędzie się inauguracja nowego roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wykład nt. 100-lecia Niepodległości Polski wygłosi Zbigniew Smółko. W piątek 19 października o 18.00 na 2 pietrze budynku biblioteki przy ul. Stępnia 6 wystąpi Robert Kasprzycki. Wstęp wolny.
 • Turniej Jednego Wiersza w Siedleckiej Książnicy
  Z okazji Roku Praw Kobiet, Miejska Biblioteka Publiczna w Siedlcach i Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich - Oddział w Siedlcach zapraszają uczniów szkół średnich oraz osoby dorosłe do udziału w szóstej edycji TURNIEJU JEDNEGO WIERSZA pt. „Kobietom…”
 • NoveKino Siedlce - repertuar
  W dniach 12-18 października w siedleckim kinie będzie można obejrzeć następujące filmy:
 • Grillparzer Marion „Zupy, które leczą, dodają energii, pomagają schudnąć i chronią jelita. Poradnik zdrowie”
  Do wywaru trafia tylko to, co najlepsze, bowiem z niego powstanie potem wiele różnych, pysznych i zdrowych zup. Mamy wybór między wywarem mięsnym, rybnym albo warzywnym czy grzybowym. Jak mądrze wykorzystać zupy? Jest to naprawdę bardzo proste: gotujemy duży garnek wywaru – i łyżka po łyżce nasz organizm przestawia się na odtruwanie, spalanie tłuszczu i nową energię.
 • „Wywrócona bajka o Kapturku” – Artystyczne Poranki z Kultureską
  W lesie źle się dzieje – kwiaty zapadły się pod ziemię, przestały szumieć drzewa, wśród mchów ścielą się śmieci. Dzielna i waleczna Owieczka Ola podejmuje się odnalezienia odpowiedzi na pytanie: „Kto zaczarował las?”. Postanawia odnaleźć „leśnego potwora” i przywrócić zieleń drzewom. Czy pomoże jej w tym magiczny czerwony kapturek? Odpowiedź na to pytanie poznają widzowie Artystycznych Poranków już 21 października. W sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury znów pojawi się Teatr Kultureska.
 • Jesienny “Natural Woman” w Miętnem
  Szeleszczące liście, kasztany, żołędzie, w powietrzu lekki chłód, ale czasem też piękne promienie słońca. Jak śpiewał Muniek: „Jesienią zawsze myślę o latach, tak starych, jak te kamienice. Jesienią o zmroku przechodzę z tobą przez pełne kasztanów ulice…”
 • Podlasiacy - kawalerowie Virtuti Militari
  Blisko 80. fotografii oficerów - kawalerów Orderu Virtuti Militari oraz dokumenty pułkowe "siedleckiego" 22 Pułku Piechoty, oglądać można na wystawie w Bibliotece Pedagogicznej w Siedlcach przy ul. Asłanowicza 2. Kustosz wystawy - Jerzy Garbaczewski udostępnił materiały ze zbiorów własnych.
 • Prezent dla Muzeum Henryka Sienkiewicza
  Do zbiorów Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej trafiła kolejna pamiątka po pisarzu. Jest to jego laska, składająca się z trzech części, którą otrzymał z okazji urodzin w 1896 roku, kiedy kończył 50 lat. Tę pamiątkę zakupiono dzięki państwu Halinie i Władysławowi Pupaczów.
 • „Proces Poety” - wieczór poetycki Krzysztofa Tomaszewskiego
  22 października w Sali Białej Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach odbędzie się wieczór poetycki Krzysztofa Tomaszewskiego pt. „Proces Poety”.
 • „Dla niepodległej. Ojczyzno moja, ziemio polska” - konferencja w Łosicach
  Już po raz XVII Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łosickiej zorganizowało 6 października konferencję o charakterze popularnonaukowym. Tym razem wybór tematu nie podlegał dyskusji, nie mógł być inny w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości – „Dla niepodległej. Ojczyzno moja, ziemio polska”.
 • Trzy gwiazdki dla bialskiego Centrum Informacji Turystycznej
  Bialskie Centrum Informacji Turystycznej otrzymało trzy gwiazdki w Certyfikacji Polskiego Systemu Informacji Turystycznej. Certyfikat został wręczony podczas IX Lubelskiej Gali Turystycznej w Lublinie.
 • Lekcja patriotyzmu w Krynce
  Dzieci 5 i 6-letnie z Przedszkola w Krynce odwiedziły miejscową Gminną Bibliotekę Publiczną i wzięły udział w zajęciach patriotycznych.
 • „O słowiku i cesarzu Pik Piku” w mińskim MDK
  14 października w Miejskim Domu Kultury w Mińsku Mazowieckim odbędzie się spektakl dla najmłodszych „O słowiku i cesarzu Pik Piku” na podstawie znanej bajki H. CH. Andersena.
 • XI Powiatowego Przeglądu Patriotycznego w GCK Mrozy
  Gminne Centrum Kultury w Mrozach zaprasza 28 października na finał XI Powiatowego Przeglądu Patriotycznego „Tu wszędzie jest moja ojczyzna”.
 • Warsztaty tkackie ze studiem Tartaruga
  Miejski Dom Kultury w Mińsku Mazowieckim oraz miłośniczki rzemiosła i pięknego wzornictwa z pracowni tkackiej Tartaruga w Mińsku Mazowieckim zapraszają 13 października na warsztaty tkackie.
 • Ogólnopolski Festiwal Jesteśmy Wolni 2018
  W dniach 17 i 19 października w Gminnym Centrum Kultury w Mrozach będą miały miejsce wydarzenia związane z Ogólnopolskim Festiwalem "Jesteśmy Wolni" organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach.
 • 5. Drohiczyńskie Dyktando
  Kto jest wielbicielem i znawcą ortografii? Kto chciałby zmierzyć się ze sobą? Kto chce sprawdzić na ile zna język polski? Już wkrótce będzie ku temu okazja.
 • Świetny występ siedlczan w „World of Dance - Polska” /VIDEO/
  Oglądacie taneczne show „World of Dance - Polska” na antenie Polsatu? Jeśli tak, to z pewnością widzieliście świetny występ siedlczan z Caro Dance Compan w piątkowym odcinku programu. A jeśli nie widzieliście, to teraz możecie nadrobić zaległości...
 • Węgrowski Dzień Seniora
  1 października w sali widowiskowej Węgrowskiego Ośrodka Kultury odbył się "Dzień Seniora". Wydarzenie zostało zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Węgrowie z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych.
 • Wygraj zestaw książek od wydawnictwa ESPRIT!
  Dla czytelników mamy nie lada gratkę - rozdajemy dwa zestawy książek od Wydawnictwa Esprit. Dwie nagrodzone osoby otrzymają 3 książki: "Maleńką Nic", "Sam na sam z Jezusem" oraz "Tylko miłość trwa".
 • Zapachy jesieni – koncert Kwartetu Smyczkowego Aleksandria
  21 października o godz. 17.00 w Sali Białej Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach odbędzie się koncert „Zapachy jesieni” w wykonaniu Kwartetu Smyczkowego Aleksandria.
 • Włodawa: Wieczór autorski Teresy Marii Ciodyk
  12 października we Włodawie odbędzie się wieczór autorski Teresy Marii Ciodyk.
 • Gutek w Siedlcach
  Gutek, czyli Piotr Gutkowski wystąpi 13 października w Klubie peHa w Siedlcach. Artystę znają z pewnością sympatycy pulsującego reggae, hip-hopu czy mocniejszych brzmień, którym trudno przypisać etykietkę czy gatunek.
 • Siedlecka Fala Bluesa
  20 października o godz. 18.00 w Sali Widowiskowej „Podlasie” Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach odbędzie się Siedlecka Fala Bluesa. Podczas tegorocznej edycji tego wydarzenia zagrają trzy zespoły: Wolni Jak Motyle, Ryszard Wolbach i Old Breakout.
 • Otwarcie wystawy fotografii „Moje miasto w obiektywie”
  Dzisiaj, 9 października w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Międzyrzec Podlaski zostanie podsumowany konkurs fotograficzny „Moje miasto w obiektywie”.
 • WEEKEND Z R - spektakl Teatru Ziemi Chełmskiej w Siedlcach
  Typowa komedia pomyłek, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji. Co może się przytrafić kiedy podróż służbowa męża zostaje nieoczekiwanie odwołana, a do drzwi puka kochanek? Czy przyjaciele to dobre alibi? Czy najlepszą kochanką może okazać się koleżanka żony? Czy malarz może być jednocześnie hydraulikiem? Na te i wiele innych pytań znajdą Państwo odpowiedź oglądając spektakl Teatru Ziemi Chełmskiej.
 • Powiatowy Konkurs Plastyczny „Młodzi na 100-lecie”
  Fundacja „Dziękujemy za wolność” ogłasza Powiatowy Konkurs Plastyczny „Młodzi na 100-lecie” na wykonanie najciekawszego plakatu promującego ideę odzyskania niepodległości przez Polskę.
 • „Galeria Otwarta” – nowy punkt na kulturalnej mapie Siemiatycz
  Galeria Otwarta, to nowy punkt na kulturalnej mapie Siemiatycz, jej inauguracja odbiła się szerokim echem w kręgach osób związanych ze sztuką – malarstwem, rzeźbą, muzyką. Wiążą oni z tym miejscem wiele nadziei.
 • „Nie bój się... nie lękaj... wypłyń na głębię...” - spotkanie poetyckie SGL „Witraż”
  16 października o godz. 11.00 w Sali Białej Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach odbędzie się spotkanie poetyckie Siedleckiej Grupy Literackiej „Witraż”.
 • Wystawa malarstwa Michała Piotrkowicza i pokaz szermierki w DPT Reymontówka
  Dom Pracy Twórczej "Reymontówka" w Chlewiskach zaprasza na wystawę malarstwa Michała Piotrkowicza. Wystawa nosi tytuł „Sztuki walki, walki o sztukę”. Wernisaż zaplanowano w sobotę 13 października o godz. 15.00.
 • Spektakl „Rokcy Babloa” w GCK Mrozy
  14 października na sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w Mrozach odbędzie się spektakl „Rokcy Babloa”.
 • Do wygrania bilety na film 7 UCZUĆ!
  W poniedziałek, 15 października kino Helios zaprasza na kolejny film w ramach cyklu „Kino Kobiet”, tym razem będzie to komedia „7 uczuć” . Dla czytelniczek portalu mamy podwójne zaproszenie na ten seans.
 • dane dostarcza: remontuj .pl
  dane dostarcza: niania .pl
  Poniedziałek,
  15 Październik 2018
  Imieniny obchodzą: Jadwigi, Teresy, Brunona
  AddThis Social Bookmark Button
  Komunikacja
  Współpraca medialna:
  Tygodnik Siedlecki
  Podlasie24.pl
  Życie Siedleckie
  Ogloszeniowa
  Przekaz 1% podatku

  Statystyka wyświetleń strony od 28.12.2004:

  Dziś:853
  Wczoraj:1783
  Ten tydzień:853
  Wszystkich:23943637