Joomla ServiceBest Web HostingWeb Hosting
Start Aktualności

Aktualności - kultura

Zapowiedzi wybranych propozycji na listopad 2012

GOK w Chodowie

Gwiazdy polskiej estrady - recital i spotkanie autorskie z Piotrem Szczepanikiem.
 
Piotr Szczepanik – mistrz piosenki lirycznej. Znany z wielu przebojów, m.in.: „Kochać”,
„Żółte kalendarze”, „Puste koperty”, „Nigdy więcej” czy „Goniąc Kormorany”. Od jakiegoś czasu wycofał się z życia publicznego. Będzie to więc niepowtarzalna okazja do spotkania z artystą.
Sala widowiskowa GOK w Chodowie, 7 listopada, środa, g.19.00. Wstęp wolny.


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
11 listopada, g.12.00 – Święto Odzyskania Niepodległości.
Uroczystość pod pomnikiem w Iganiach,  połączona z mini recitalem pieśni patriotycznych
w wykonaniu Anny Gigiel przy akompaniamencie Tomasza Krezymona (fortepian).
Anna Gigiel – aktorka telewizyjna i teatralna. Od 7 lat odtwórczyni głównych ról w największych produkcjach musicalowych Teatru Muzycznego ROMA w Warszawie. Można ją również zobaczyć w popularnych serialach, m.in.: „M jak Miłość”, „Linia Życia”, „Lokatorzy”, „Niania”, „Usta usta”, „Barwy Szczęścia”.
 
Inne atrakcje:
- wystawa zabytkowych pojazdów z okresu II wojny światowej
- pokaz strzelania z broni czarnoprochowej
- wystawa plenerowa „Powstanie Listopadowe na pocztówkach”


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Powiatowy przegląd kapel i zespołów weselnych.
 
Zgłoszenia zespołów chcących wziąć udział w przeglądzie przyjmowane są mailowo i telefonicznie.
Sala widowiskowa GOK w Chodowie, 18 listopada, niedziela, g.15.00. Wstęp wolny.


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kawiarnia „Pod czarną wdową” - komedia teatralna w reżyserii Izabeli Rękawek.
Spektakl inspirowany „Wdowami” Sławomira Mrożka.
W ramach scenariusza organizator zapewnia pyszne pączki „od Biadunia” dla każdego widza.
Sala widowiskowa GOK w Chodowie,  25 listopada, niedziela, g.17.00. Wstęp wolny.
Tylko dla dorosłych.


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Recital Ireny Kosińskiej. Świetlice GOK, godz.18.30:
14.XI, środa – Pruszyn Pieńki
15.XI, czwartek – Błogoszcz
16.XI, piątek – Grubale
Wstęp wolny.
 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  
„Ludzie i miejsca prawdziwe – podróż koleją transsyberyjską oraz Mongolia”.
Fotorelacje i wykłady autorskie Bogusława Skarusa w świetlicach GOK.
21.XI, środa – Pruszyn Pieńki; 22.XI, czwartek – Błogoszcz.
Godz.18.30. Wstęp wolny.


Krzysztof Chromiński - dyr GOK.

Poprawiony (poniedziałek, 29 października 2012 15:39)

 
Kultura
 • Ulan - Majorat: półkolonie dla dzieci i moc atrakcji
  Półkolonie integracyjne dla dzieci i młodzieży z Gminy Ulan-Majorat zostały zrealizowane przez Stowarzyszenie UFIS. Wakacyjne spotkanie odbywało się w dniach 24- 28 lipca.
 • Trwa plener rzeźbiarski w Jabłoniu /ZDJĘCIA/
  W środę 19 lipca wystartował plener rzeźbiarski w Jabłoniu. To już 16 edycja wydarzenia. Artyści z całego regionu tworzą rzeźby, zgodnie z tegorocznym motywem przewodnim pleneru-"Skarby kultury i historii Gminy Jabłoń".
 • Spider-Man: Homecoming w kinie MIKROKLIMAT
  Kino Mikroklimat w Gminnym Centrum Kultury w Mrozach zaprasza 5 i 6 sierpnia na film "Spider-Man: Homecoming".
 • Mrozy: Atrakcje na promenadzie
  Gminne Centrum Kultury w Mrozach zaprasza w niedzielę 6 sierpnia na promenadę w parku im. Piotra Starosty.
 • Studenci i muzealnicy odnaleźli nowe ręczniki
  W ramach projektu „Spotkajmy się na ławeczce” odbyły się badania terenowe, w których uczestniczyli studenci z Poznania i Brześcia pod kierunkiem pracowników Muzeum w Bielsku Podlaskim.
 • Repertuar kina Cinema 3D w Białej Podlaskiej
  Repertuar kina Cinema 3D Biała Podlaska ważny w dniach 28 lipca - 3 sierpnia.
 • Rozpoczął się parczewski Jarmark Jagielloński
  Przed godziną 12:00 w parczewskim parku wystartował Jarmark Jagielloński. Na stoiskach można obejrzeć i zakupić rękodzieło, tradycyjną sztukę i regionalne kulinaria. W programie znalazły się także występy artystyczne ludowych zespołów.
 • Wolontariusze z Indonezji i Chin w Woli Osowińskiej
  Od 14 do 26 sierpnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Woli Osowińskiej będą odbywać się warsztaty z zagranicznymi wolontariuszami z Indonezji i Chin. Młodzi ludzie przyjechali do Polski w ramach programu AIESEC i poprowadzą zajęcia z dziećmi.
 • Marcin Kaczmarczyk „STRAŻNICY RAJU”
  Wciągająca opowieść o wierze, dojrzewaniu, miłości, a nade wszystko – o nieustannej walce, której stawką jest nasze życie i zbawienie. Czas się wypełnił. Trzeba podjąć decyzję.
 • Weekend w łukowskim parku
  Letnie kino i wieczór z muzyką klubową – to propozycje Łukowskiego Ośrodka Kultury na kolejny weekend w parku miejskim. Wydarzenia organizowane są w ramach „Łukowskiego Lata z Muzami”.
 • 13 sierpnia o godzinie 19:00 na skwerze przy siedleckiej Fontannie odbędzie się koncert „Żyj kolorowo” w wykonaniu Ireny Kosińskiej&Ambitus Trio.
 • Kino Helios - repertuar
  W dniach 28 lipca - 3 sierpnia w siedleckim kinie Helios będzie można obejrzeć następujące filmy:
 • Wernisaż Henryka Widelskiego w radzyńskiej Oranżerii
  28 lipca o godzinie 18:00 w radzyńskiej galerii Oranżeria wernisaż malarstwa Henryka Widelskiego. Wystawa będzie czynna do 11 sierpnia.
 • Warsztaty „Papier, nożyce, obraz”
  W dniach 17 – 21 lipca Gminna Biblioteka Publiczna w Grębkowie zorganizowała warsztaty „Papier, nożyce, obraz”. Warsztaty odbywały się w Sali konferencyjnej Urzędu Gminy i w Sali katechetycznej.
 • NoveKino Siedlce - repertuar
  W dniach 28 lipca - 3 sierpnia w siedleckim kinie będzie można obejrzeć następujące filmy:
 • NoveKino Merkury - repertuar
  W dniach 28 lipca - 190 sierpnia w bialskim kinie będzie można obejrzeć następujące filmy:
 • Kultura bez Granic w Siemiatyczach
  Międzynarodowy Festiwal „Kultura bez Granic” pod patronatem medialnym Katolickiego Radia Podlasie i portalu podlasie24.pl odbędzie się w niedzielę, 30 lipca w Siemiatyczach. Impreza organizowana jest po raz szósty. Muzyka i taniec z różnych tron świata zagoszczą na terenach rekreacyjnych nad zalewem nr 1.
 • Karolina Głowala zaśpiewała w Budapeszcie
  Podbiła serca jurorów w telewizyjnym talent show, wygrała ogólnopolski konkurs wokalny w Krakowie i zaśpiewała w Budapeszcie. Karolina Głowala rozsławia Garwolin swoim śpiewem.
 • Gmina Łuków: wakacyjne warsztaty w bibliotece
  Gminna Biblioteka Publiczna zaprasza na wakacyjne warsztaty filmowe. Odbędą się one w filii biblioteki w Dąbiu. Są jeszcze ostatnie wolne miejsca.
 • „Przepis na miłość” w Siedlcach
  W najbliższy piątek, 28 lipca odbędzie się kolejny seans w ramach Europejskiego Kina Plenerowego. Tym razem będzie można obejrzeć film „Przepis na miłość”.
 • Letnie granie przy fontannie - koncert zespołu The Bartenders
  Zespół The Bartenders wystąpi 10 sierpnia w Siedlcach. Koncert odbędzie się w ramach cyklu „Letnie granie przy fontannie”.
 • Pan Poeta „Wróbel, co oćwierkał sąsiadów”
  "Wróbel, co oćwierkał sąsiadów" to kolejna z cyklu książeczek Pana Poety, które polubili mali czytelnicy. Każda z nich z humorem pokazuje jakąś naszą przywarę.
 • XIII Wakacyjne Strzelanie z łuku
  30 lipca MKTR RELAKS zaprasza na rajd rowerowy połączony z XIII Wakacyjnym Strzelaniem z Łuku. Wydarzenie odbędzie się na placu przy Urzędzie Miasta Lubartów.
 • Ekscytujące podróże palcem po mapie
  Pierwsze z cyklu Garwolińskich spotkań podróżniczych już za nami. Wakacyjna podróż po amazońskiej i indyjskiej dżungli dedykowana najmłodszym odbyła się 20 lipca 2017 r. w Powiatowym Centrum Kultury i Promocji w Miętnem.
 • Wohyń: Powstanie Gminne Centrum Kultury
  21 lipca Wójt Gminy Wohyń podpisał z Województwem Lubelskim umowę na dofinansowanie projektu „Przebudowa i rozbudowa budynku usługowego na Gminne Centrum Kultury w Wohyniu”. Stan techniczny, obecnie użytkowanego budynku z lat 60. XX w. po byłym domu towarowym jest niezadowalający. W Wohyniu brakuje miejsca, w którym mogliby się spotykać mieszkańcy, odbywać zebrania, czy też rozwijać swoje pasje. Warunków do działania potrzebują również zespoły śpiewacze, koła gospodyń i inni z terenu całej gminy.
 • Radzyń Podlaski: Prześladowani chrześcijanie. Spotkanie z reporterem po jego pobycie w Iraku
  W sobotę, 29 lipca w Radzyńskim Ośrodku Kultury „Oranżeria” odbędzie się spotkanie z dziennikarzem Michałem Bruszewskim. Dotyczyć będzie losu prześladowanych chrześcijan na terenie działań tak zwanego Państwa Islamskiego. Początek wydarzenia o godzinie 17:00.
 • Wspólne śpiewanie piosenek z Powstania Warszawskiego w Mrozach
  Gminne Centrum Kultury w Mrozach i Muzeum Powstania Warszawskiego zapraszają 30 lipca na wspólne śpiewanie piosenek z okresu Powstania Warszawskiego.
 • Koncert orkiestry symfonicznej z Federacji Rosyjskiej w Mińsku Mazowieckim
  Zarząd Oddziału Powiatowego Stowarzyszenia Współpracy Polska-Wschód w Mińsku Mazowieckim i Dyrekcja Miejskiej Szkoły Artystycznej w Mińsku Mazowieckim zapraszają 2 sierpnia na koncert w wykonaniu BRIAŃSKIEJ GUBERNATORSKIEJ ORKIESTRY SYMFONICZNEJ z Federacji Rosyjskiej.
 • Garwolin: koncert piosenek powstańczych
  30 lipca w garwolińskiej kolegiacie Przemienienia Pańskiego odbędzie się koncert piosenek powstańczych i tych sprzed Powstania śpiewanych w jego trakcie, w mistrzowskim wykonaniu Teatru Muzycznego „Od Czapy”.
 • Sulbiny: rodzinny piknik strażacki
  W ostatnią niedzielę lipca przy strażnicy w Sulbinach odbędzie się Rodzinny Piknik Strażacki, podczas którego nie zabraknie dobrej zabawy i emocjonujących pokazów i rozgrywek z udziałem strażaków. Gwiazdą będzie znany satyryk Tadeusz Drozda.
 • Klubowa muzyka w łukowskim amfiteatrze
  Ekipa Projekt zaprasza na kolejną wakacyjną imprezę. Tym razem będzie to Amfi Dance Night. W klubowy parkiet ma zamienić się amfiteatr. Impreza już w sobotę 29 lipca.
 • Międzynarodowe spotkanie młodzieży w Bielsku Podlaskim
  Zakończyły się IX Międzynarodowe Kolonie Integracyjno-Kulturowe, w których brała udział ponad pięćdziesięcioosobowa grupa młodzieży wraz z opiekunami z naszych miast partnerskich oraz z Bielska Podlaskiego.
 • Bialczanie wybrali ulubione filmy! Oto repertuar kina letniego
  W sierpniu po raz trzeci mieszkańcy Białej Podlaskiej będą mogli ekscytować się plenerowym kinem z prawdziwego zdarzenia. Obejrzymy najnowsze produkcje filmowe z Polski i zagranicy, ale również animacje dla najmłodszych i kino religijne.
 • Młodzież z Multicentrum nagrodzona w konkursie patriotycznym
  Konkurs plastyczny „Polska, moja Ojczyzna” już po raz piąty przyciągnął młodych patriotów, którzy swoją twórczością dali wyraz miłości do Ojczyzny. Wśród laureatów znaleźli się wychowankowie pracowni graficznej bialskiego Multicentrum, prowadzonej przez Lillę Wielgan–Michaluk.
 • Kolejny koncertowy weekend w Białej Podlaskiej
  Na placu Wolności w piątek oraz w niedzielę w parku Radziwiłłowskim nie zabrakło dobrej muzyki. Bialczanie mogli wysłuchać koncertu warszawskiej formacji Sirens Hill oraz występu gitarowego Natalii Glazy, Kaliny Polańskiej i Julii Połynko.
 • „Kropelki Rosy” z Łukowa na występach we Włoszech
  Dziecięcy Zespół Regionalny „Łuków - Kropelki Rosy” wystąpił na Międzynarodowym Festiwalu Folkloru w Cesantico. Młodzi tancerze z Łukowa otrzymali wyróżnienie. Opisali też dla nas swoją kolejną zagraniczną podróż.
 • Repertuar kina MUZA w Mińsku Mazowieckim
  Repertuar kina MUZA ważny w dniach 28- 30 lipca.
 • Niemirów - oaza spokoju
  Gminna Biblioteka Publiczna w Mielniku oraz Rada Sołecka wsi Niemirów zaprasza na wieczór poezji Józefa Dołoto. Spotkanie odbędzie się w piątek, 28 lipca o godz. 19.00 w świetlicy wiejskiej w Niemirowie.
 • Słoneczne Lato po raz osiemnasty
  30 lipca na placu przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mordach odbędzie się XVIII edycja festynu „Słoneczne Lato”. W tym roku głównym sponsorem imprezy jest Polska Spółka Gazownictwa.
 • Piknik rodzinny w Siemiatyczach Stacji
  Występy zespołów muzycznych i folklorystycznych z okolicy, występy dzieci, dmuchany plac zabaw, poczęstunek, nagrody, pokazy sprzętu strażackiego, zabawa – to program oraz atrakcje pikniku rodzinnego, który w sobotę, 22 lipca odbył się w Siemiatyczach Stacji w gminie Siemiatycze.
 • Wielska Galeria w Starej Kornicy
  Ma być miejscem prezentacji twórczości i pasji mieszkańców oraz różnego rodzaju warsztatów. W Starej Kornicy otwarto Wiejską Galerię. Stało się to dzięki grupie nieformalnej mieszkańców ,,Działamy lokalnie”, która skorzystała z dofinansowania Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.
 • Książka na plaży, czyli Mini Strefa Relaksu zaprasza
  Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu oraz Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają do korzystania z „Mini Strefy Relaksu” na ciechanowieckiej plaży nad zalewem przy rzece Nurzec.
 • Łuków: przedszkolaki w amfiteatrze
  Dzieci z Niepublicznego Przedszkola Sióstr Miłosierdzia wystąpiły w sobotę 22 lipca w miejskim parku. Zaprezentowały bajkę o Sierotce Marysi.
 • „Tribute to Sting”
  „Tribute to Sting” to tytuł kolejnego koncertu, który odbędzie się 6 sierpnia w Siedlcach w ramach letniego grania przy fontannie. Przed siedlecką publicznością wystąpi Gordon Matthew Thomas Sumner.
 • Lato w mieście - Wakacyjny Dzień Rozrywki
  Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach na czas letnich wakacji przygotował ciekawy program warsztatów, w ramach których każdy będzie mógł znaleźć coś interesującego dla siebie. Już 1 sierpnia w sali widowiskowej „Podlasie” odbędą się gry i zabawy interaktywne dla dzieci od 5 roku życia.
 • Dni Radzynia: Podsumowanie pierwszego dnia /ZDJĘCIA/
  Za nami pierwszy dzień drugiej edycji imprezy Dni Radzynia. O 12.00 w parku miejskim pojawiły się dmuchane atrakcje dla dzieci, a także pierwsze food trucki ze słodyczami i grillowanymi przysmakami.
 • Jenn Díaz: Matka i córka
  Opowieść o skomplikowanej egzystencji i relacjach czterech kobiet i o kruchości rodziny.
 • Dni Radzynia wystartowały
  Rozpoczął się pierwszy dzień imprezy Dni Radzynia. O 12.00 w parku miejskim pojawiły się dmuchane atrakcje dla dzieci, a także pierwsze food trucki ze słodyczami i grillowanymi przysmakami.
 • Sierpniowe atrakcje w mińskim MDK
  Miejski Dom Kultury w Mińsku Mazowieckim zaprasza mieszkańców miasta do miłego spędzenia wakacyjnego czasu w sierpniu.
 • XXX Międzynarodowa Biesiada Nadbużańska w Sławatyczach
  XXX Międzynarodowa Biesiada Nadbużańska odbędzie się na stadionie sportowym w Sławatyczach w dniach od 29 do 30 lipca. Organizatorami wydarzenia są Wójt Gminy, Starosta Bialski, Gminny Ośrodek Kultury, Zespół Szkół w Sławatyczach, Fundacja PZU, Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Sławatycze. Ta międzynarodowa, folklorystyczna impreza odbędzie się pod patronatem Starosty Bialskiego i Wójta Gminy Sławatycze.
 • dane dostarcza: remontuj .pl
  dane dostarcza: niania .pl
  Piątek,
  28 Lipiec 2017
  Imieniny obchodzą: Wiktor, Innocenty, Aida
  AddThis Social Bookmark Button
  Komunikacja
  Współpraca medialna:
  Tygodnik Siedlecki
  Podlasie24.pl
  Życie Siedleckie
  Ogloszeniowa
  Przekaz 1% podatku

  Statystyka wyświetleń strony od 28.12.2004:

  Dziś:1460
  Wczoraj:2057
  Ten tydzień:12993
  Wszystkich:22334168