Joomla ServiceBest Web HostingWeb Hosting
Start Aktualności

Aktualności - kultura

Zapowiedzi wybranych propozycji na listopad 2012

GOK w Chodowie

Gwiazdy polskiej estrady - recital i spotkanie autorskie z Piotrem Szczepanikiem.
 
Piotr Szczepanik – mistrz piosenki lirycznej. Znany z wielu przebojów, m.in.: „Kochać”,
„Żółte kalendarze”, „Puste koperty”, „Nigdy więcej” czy „Goniąc Kormorany”. Od jakiegoś czasu wycofał się z życia publicznego. Będzie to więc niepowtarzalna okazja do spotkania z artystą.
Sala widowiskowa GOK w Chodowie, 7 listopada, środa, g.19.00. Wstęp wolny.


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
11 listopada, g.12.00 – Święto Odzyskania Niepodległości.
Uroczystość pod pomnikiem w Iganiach,  połączona z mini recitalem pieśni patriotycznych
w wykonaniu Anny Gigiel przy akompaniamencie Tomasza Krezymona (fortepian).
Anna Gigiel – aktorka telewizyjna i teatralna. Od 7 lat odtwórczyni głównych ról w największych produkcjach musicalowych Teatru Muzycznego ROMA w Warszawie. Można ją również zobaczyć w popularnych serialach, m.in.: „M jak Miłość”, „Linia Życia”, „Lokatorzy”, „Niania”, „Usta usta”, „Barwy Szczęścia”.
 
Inne atrakcje:
- wystawa zabytkowych pojazdów z okresu II wojny światowej
- pokaz strzelania z broni czarnoprochowej
- wystawa plenerowa „Powstanie Listopadowe na pocztówkach”


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Powiatowy przegląd kapel i zespołów weselnych.
 
Zgłoszenia zespołów chcących wziąć udział w przeglądzie przyjmowane są mailowo i telefonicznie.
Sala widowiskowa GOK w Chodowie, 18 listopada, niedziela, g.15.00. Wstęp wolny.


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kawiarnia „Pod czarną wdową” - komedia teatralna w reżyserii Izabeli Rękawek.
Spektakl inspirowany „Wdowami” Sławomira Mrożka.
W ramach scenariusza organizator zapewnia pyszne pączki „od Biadunia” dla każdego widza.
Sala widowiskowa GOK w Chodowie,  25 listopada, niedziela, g.17.00. Wstęp wolny.
Tylko dla dorosłych.


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Recital Ireny Kosińskiej. Świetlice GOK, godz.18.30:
14.XI, środa – Pruszyn Pieńki
15.XI, czwartek – Błogoszcz
16.XI, piątek – Grubale
Wstęp wolny.
 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  
„Ludzie i miejsca prawdziwe – podróż koleją transsyberyjską oraz Mongolia”.
Fotorelacje i wykłady autorskie Bogusława Skarusa w świetlicach GOK.
21.XI, środa – Pruszyn Pieńki; 22.XI, czwartek – Błogoszcz.
Godz.18.30. Wstęp wolny.


Krzysztof Chromiński - dyr GOK.

Poprawiony (poniedziałek, 29 października 2012 15:39)

 
Kultura
 • „STRASZYDEŁKA” wystąpiły w Łukowie
  W ramach obchodów 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbyła się w Łukowskim Ośrodku Kultury „Teatralna Noc Listopadowa. Na zaproszenie Dyrektora ŁOK Grzegorza Skwarka ulańskie „STRASZYDEŁKA” pokazały dwa swoje spektakle: „GARBY” w wykonaniu Natalii Dyjak i Patryka Łazugi oraz „Pasję według Adriaena Brouwera”- monodram w wykonaniu Rafała Nurzyńskiego.
 • Zaprosili ulański Teatr „STRASZYDEŁKA”
  W sobotę 18 listopada odbywały się 22 „Jesienne Spotkania Teatralne” a Gminnym Ośrodku Kultury w Trawnikach. Teatr „STRASZYDEŁKA” z Ulanu - Majoratu został zaproszony na to jubileuszowe wydarzenie z dwoma spektaklami.
 • Sukces ulańskich recytatorów
  W dniach 15 – 16 listopada w Radzyńskim Ośrodku Kultury odbyły się eliminacje powiatowe „21 JESIENNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO”.
 • Teatr Narodowy Operetki Kijowskiej w Mińsku Mazowieckim
  22 listopada w Miejskiej Szkole Artystycznej w Mińsku Mazowieckim wystąpi Teatr Narodowy Operetki Kijowskiej.
 • O Magdalenie Samozwaniec w Mińsku Mazowieckim
  Miejski Dom Kultury w Mińsku Mazowieckim zaprasza 23 listopada na spotkanie autorskie z Rafałem Podrazą, autorem książki "Magdalena Samozwaniec. Trzymajmy się! Rady dla starych i młodych".
 • Joanna Bartel w Mińsku Mazowieckim
  Miejski Dom Kultury w Mińsku Mazowieckim zaprasza 25 listopada na spotkanie kabaretowe z Joanną Bartel.
 • II Koncert Charytatywny Życie jest piosenką
  26 listopada w Miejskim Domu Kultury w Mińsku Mazowieckim odbędzie się II Koncert Charytatywny pt.: "Życie jest piosenką".
 • Joanna Kos-Krauze gościem sokołowskiego DKF-u!
  Kolejne spotkanie DKF „Zbyszek” tuż tuż, a wraz z nim ogromna niespodzianka! Gościem czwartkowego spotkania będzie reżyser, scenarzystka i producentka filmowa Joanna Kos- Krauze, która opowie o swoim ostatnim obrazie, którą udało się jej zrealizować z mężem, Krzysztofem Krauze. „Ptaki śpiewają w Kigali”, bo o tym filmie mowa został wielokrotnie nagrodzony na tegorocznym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.
 • Czesław (za)Śpiewa w Białej Podlaskiej
  Koncert zespołu Czesław Śpiewa odbędzie się 3 grudnia w Białej Podlaskiej.
 • Korea Południowa w Siedlcach!
  Teatr Tańca Caro oraz Korea Dance Organization IDO zapraszają na spektakl taneczny „4 pory roku, 4 pory życia - Art in Motion”. To niezwykłe wydarzenie już 30 listopada o godzinie 19:00 będzie można obejrzeć w Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego w Siedlcach.
 • Spotkanie z Agatą Grzybowską w Radzyniu
  Radzyński Ośrodek Kultury i Związek Polskich Artystów Fotografików Okręg Lubelski, zapraszają na spotkanie autorskie połączone z promocją albumu Agaty Grzybowskiej pt. "9 BRAM, Z POWROTEM ANI JEDNEJ".
 • Przyznano nagrody dla organizatorów EDD w województwie podlaskim!
  Podczas uroczystej gali 17 listopada w Opolu odbyło się przyznanie nagród dla organizatorów wydarzeń w ramach jubileuszowej 25. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa. Temat przewodni tegorocznych EDD – „krajobraz dziedzictwa – dziedzictwo krajobrazu” – to nawiązanie do kampanii społecznej „Krajobraz mojego miasta” prowadzonej przez Narodowy Instytut Dziedzictwa.
 • Międzyrzec Podlaski: spotkanie z Przemkiem Kossakowskim
  Kolejne spotkanie z cyklu VITO exTrEAM odbędzie się w najbliższy czwartek 23 listopada w Siedlcach i 24 listopada w Międzyrzecu Podlaskim. Gościem listopadowych spotkań będzie Przemek Kossakowski.Autor cyklu programów „Kossakowski. Szósty zmysł”, „Inicjacja”, „Być jak…” (emitowanych na kanale TTV).
 • Warsztaty motywacyjne dla młodzieży i teledysk
  W ponad 30 szkołach z subregionu siedleckiego odbyły się prelekcje pt „Scenariusz Życia” połączone z pokazem filmowym, koncertem hip-hop. Prelekcje miały na celu uświadamianie młodzieży jak wielkim zagrożeniem są nałogi oraz pokazanie sposobów walki z nimi.
 • Wygraj bilety na cykl KINO KONESERA!
  Kino Helios zaprasza na kolejny seans w ramach cyklu Kino Konesera. Tym razem będzie to film „Nasz najlepszy rok”. Dla czytelników portalu mamy podwójne zaproszenie na tę projekcję. Filmy prezentowane w ramach tego cyklu to najczęściej niszowe dzieła z niebanalną fabułą i inteligentnym humorem. Kino konesera to cykliczne pokazy filmowe, filmy wybitnych reżyserów, produkcje nagradzane na międzynarodowych festiwalach. Wyświetlane historie mają na celu nie tylko uprzyjemnić widzowi spędzony czas w kinie, ale również wzbogacić go o nowe wartości, przeżycia i walory wizualne. Opis filmu Na Juliette niespodziewanie spada ciężar prowadzenia starej, podupadającej rodzinnej winnicy. Żeby przywrócić ją do lat dawnej świetności, musi nie tylko na nowo poukładać rodzinny interes, ale i swoje życie. JAK MOŻNA WYGRAĆ? To bardzo proste. Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się poniżej, a w polu ODPOWIEDŹ wpisać: KINO KONESERA. Zgłoszenie należy przesłać jak najbliżej pełnej godziny. Jedna osoba może przesłać tylko jedno zgłoszenie (liczy się pierwsze zgłoszenie). Na zgłoszenia czekamy do wtorku, 28 listopada do godz. 8:15.
 • Aga Zaryan zaczarowała Drohiczyn
  To był niezwykle piękny i wysmakowany wieczór muzycznych wspomnień. W minioną niedzielę, 19 listopada Drohiczyn odwiedziła jedna z najlepszych wokalistek jazzowych w Polsce, Aga Zaryan.
 • „Kulturalniak Gminy Łuków”
  Po raz kolejny Gminny Ośrodek Kultury zaprasza na roczne podsumowanie najciekawszych kulturalnych wydarzeń. Już w niedzielę, 26 listopada odbędzie się „Kulturalniak Gminy Łuków”.
 • Trzecia edycja Tygodnia Teatru w Radzyniu Podlaskim dobiegła końca
  Od 13 do 17 listopada trwał Tydzień Teatru, organizowany I Liceum Ogólnokształcące w Radzyniu Podlaskim. Przez pięć dni młodzi artyści ze szkół z całego powiatu prezentowali przygotowane przez siebie sztuki. W repertuarze znalazły się przedstawienia dla osób w każdym wieku i o różnych zainteresowaniach.
 • Uruchomić wyobraźnię, rozmowa z pisarką Agnieszką Frączek
  Widzicie tego słonia na suficie? – tym pytaniem pani Agnieszka Frączek zachęca swoich czytelników do uruchomienia wyobraźni. Autorka wierszy i opowiadań dla dzieci zachęca też, a może przede wszystkim do zabaw językowych i nauki przez zabawę.
 • Spotkanie z Jerzym Zelnikiem
  Projekcja filmu „Epitafium dla Barbary Radziwiłłówny” oraz spotkanie z Jerzym Zelnikiem odtwórcą roli Zygmunta Augusta odbędą się w środę, 22 listopada w ośrodku kultury w Siemiatyczach. Na spotkanie ze sztuką filmową zaprasza SOK i Dyskusyjny Klub Filmowy.
 • Siedlce: Koncert Raya Wilsona „Genesis Classic”
  Ray Wilson, były wokalista GENESIS, wystąpił 19 listopada przed siedlecką publicznością. Podczas koncertu zorganizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury, artysta wraz z zespołem zaprezentował największe przeboje legendarnej grupy jak i autorski materiał, w tym kompozycje ze swoich najnowszych albumów.
 • I Siedleckie Spotkania Archiwoznawcze
  Nieznane, często zapomniane, a dla badań naszej przeszłości – często bardzo cenne. Dokumenty ze zbiorów osób prywatnych i małych lokalnych instytucji często umykają historykom, bo nie mają oni po prostu pojęcia o ich istnieniu. Jak je włączyć do obiegu naukowego, jak pomóc ich właścicielom w ich opracowaniu i udostępnieniu – o tym mówiono podczas zakończonych w piątek I Siedleckich Spotkań Archiwoznawczych.
 • Łuków: baw się i pomóż
  Już dziś o godzinie 20.00 w Łukowskim Ośrodku Kultury ruszy „Dyskoteka dla dawnej młodzieży”. Do wspólnej zabawy zapraszają Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Samorząd Uczniowski. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony m.in. na wsparcie chorej na glejaka pani Katarzyny z Łukowa.
 • Mistrz i Małgorzata w Białej Podlaskiej
  17 listopada w Bialskim Centrum Kultury odbyło się spotkanie podsumowujące projekt „Lektura, jakiej nie omawialiśmy”, realizowane przez Stowarzyszenie Biała Pozytywka.
 • „Dziedzictwo Ziemi Łukowskiej” . Prapremiera w Łukowie
  Uczniowie z łukowskich szkół mieli okazję obejrzeć przedpremierowy pokaz filmu dokumentalnego „Dziedzictwo Ziemi Łukowskiej”. Zrealizowała go ekipa TVP3 na zlecenie Starostwa Powiatowego. Telewizyjna premiera filmu już dziś, 18 listopada o godzinie 19.00 na antenie TVP3 Lublin.
 • Teatralna noc w Łukowskim Ośrodku Kultury
  Mieszkańcy Łukowa mieli niepowtarzalną okazję brać udział w Teatralnej Nocy Listopadowej. Do udziału w tym wydarzeniu zaprosił Łukowski Ośrodek Kultury. Na scenie zaprezentowały się amatorskie grupy teatralne oraz recytatorzy z Łukowa i Ulana.
 • I Miejsce Jakuba Lachowskiego na Międzynarodowym Festiwalu w Moskwie
  W dniach 8-11 listopada 2017 roku, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim - Jakub Lachowski wraz z opiekunem panią Galiną Trawkiną - Sydorienko - Prezesem Stowarzyszenia "Galicya", jako jedyny reprezentant Polski wystąpił na Międzynarodowym Festiwalu Historyczno -Muzycznym Dzieci i Młodzieży "Rosyjska Rewolucja 1917 roku".
 • Wernisaż wystawy plakatu i malarstwa Mirosława Zdrodowskiego
  16 listopada w Galerii FOKUS w Siedlcach odbył się wernisaż wystawy plakatu i malarstwa Mirosława Zdrodowskiego.
 • Rozdajemy książkę Kossakowskiego – NA GRANICY ZMYSŁÓW
  Przemek Kossakowski zabiera czytelników w podróż w głąb swojego ciała i umysłu, poddawanych szaleństwu znachorów z Ukrainy, Rosji, Bałkanów i Polski. Dla czytelników mamy egzemplarz tej interesującej książki. Podróżnik, autor książek i programów telewizyjnych będzie gościł 23 listopada w Siedlcach, a następnego dnia w Łosicach na spotkaniu z cyklu VITOexTrEAM.
 • Janusz Zaorski w Siemiatyczach
  Na projekcję filmu „Pokolenia” i spotkanie z reżyserem Januszem Zaorskim zaprasza Dyskusyjny Klub Filmowy działający przy ośrodku kultury w Siemiatyczach.
 • O modzie, historii i tanich zakupach – spotkanie w bibliotece w babskim towarzystwie
  W Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Anny Jabłonowskiej w Siemiatyczach w czwartek, 16 listopada odbyło się spotkanie z Ewą Cyngot. To znana i ceniona projektantka i rekonstruktorka strojów dawnych. Od lat aktywnie działa w grupach rekonstrukcyjnych, teraz zaproponowała powołanie takiej grupy w Siemiatyczach. Pochodząca z Siemiatycz projektantka jest zafascynowana postacią księżnej Anny Jabłonowskiej i głównie odtwarzanie strojów z jej epoki zaproponowała siemiatyczankom.
 • Carla Montero „Zimowy wiatr na twojej twarzy”
  Najnowsza i najbardziej osobista powieść autorki bestsellerowej „Szmaragdowej Tablicy”. Lata dwudzieste XX wieku. W górach Asturii rozbija się samolot - ta katastrofa odmienia życie pewnego mieszkańca wioski leżącej u ich podnóża.
 • Prapremiera filmu „Dziedzictwo Ziemi Łukowskiej”
  W piątek, 17 listopada w auli I LO im. T. Kościuszki w Łukowie odbędzie się prapremiera filmu dokumentalnego „Dziedzictwo Ziemi Łukowskiej”. Film zrealizowała ekipa TVP3 Lublin.
 • Czekają bilety na film CISZA!
  W NoveKino Siedlce trwa II Ogólnopolski Festiwal Filmów Chrześcijańskich Arka 2017. Pokazy filmowe zaplanowano na listopadowe soboty i niedziele. Festiwal jest dla tych, którzy poszukują prawdy i odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące wiary. Wreszcie dla tych, którzy kochają kino i chcą w nim spędzać czas w przekonaniu, że nie był to czas stracony. Dla czytelników mamy podwójne zaproszenie na film "Cisza".
 • Wieczór z Niepodległością w Woli Okrzejskiej
  12 listopada w Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej odbył się „Wieczór z Niepodległością”. Sienkiewiczówka dzięki zgromadzonym w tym dniu gościom napełniła się wzniosłymi uczuciami patriotyzmu, dumy narodowej, radości z listopada 1918 r., ale także zadumy nad niełatwymi dziejami narodu.
 • Młodzi dla Niepodległej
  11 listopada - ten dzień jest istotną datą dla wszystkich Polaków. Właśnie wtedy, po 123 latach niewoli udało się dokonać rzeczy niezwykłej – odzyskać niepodległość i niezależność. Co roku, w Dzień Niepodległości, na polskich domach, ulicach i siedzibach wszelakich instytucji zostaje wywieszona biało - czerwona flaga, a Polacy tłumnie uczestniczą w uroczystych obchodach Narodowego Święta Niepodległości.
 • BARWY I PAMIĘĆ – Jacek Maślankiewicz
  „Barwy i Pamięć” to tytuł wystawy malarstwa, artysty notowanego w Kompasie Sztuki Polskiej, Jacka Maślankiewicza. Uroczysty wernisaż odbył się 13 listopada b. r. w Galerii DOM Sokołowskiego Ośrodka Kultury. Spotkanie rozpoczęło się zanim artysta dojechał, z przyczyn obiektywnych nie mógł dotrzeć na czas otwarcia, jednak wytrwali goście mieli możliwość poznać i posłuchać znakomitego malarza. Otwarcia wystawy dokonał Marcin Celiński dyrektor SOK, wspominając osiągnięcia artysty i jego drogę artystyczną.
 • NoveKino Merkury - repertuar
  W dniach 17-30 listopada w bialskim kinie będzie można obejrzeć następujące filmy:
 • Nie musisz być idealny, aby osiągnąć niemożliwe
  15 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Zbuczynie odbył się wykład audytoryjny Łukasza Krasonia pt. „Nie musisz być idealny, aby osiągnąć niemożliwe”.
 • Gmina Stoczek Łukowski: Razem Tworzymy Tradycję
  Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży z Jedlanki w gminie Stoczek Łukowski zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w drugiej edycji konkursu bożonarodzeniowego „Razem Tworzymy Tradycję”. Zadaniem uczestników będzie przygotowanie ozdób choinkowych oraz ozdób na stół wigilijny.
 • Spotkanie autorskie z Krzysztofem Kołtunem
  20 listopada w Szkole Podstawowej w Rogoźnicy odbędzie się spotkanie autorskie z poetą Krzysztofem Kołtunem. Spotkanie organizuje Gminna Biblioteka Publiczna w Międzyrzecu z siedzibą w Wysokim i Publiczna Szkoła Podstawowa w Rogoźnicy rozpocznie się o godzinie 10.00.
 • NoveKino Siedlce - repertuar
  W dniach 17 - 23 listopada w siedleckim kinie będzie można obejrzeć następujące filmy:
 • Tłuściec: wieczór z poezją śpiewaną i podsumowanie konkursu historycznego
  Filia Biblioteki Publicznej w Tłuśćcu 10 listopada była miejscem podsumowania VI edycji Gminnego Konkursu Historycznego : „To, co przeżyło jedno pokolenie, drugie przeżywa w sercu i pamięci”, a także spotkania z poezją śpiewaną.
 • Tatry, Bieszczady i Chorwacja w obiektywie
  Odwiedzając Galerię PROwizorium w Łukowskim Ośrodku Kultury można przenieść się w góry: w Tatry i w Bieszczady oraz do Chorwacji. Wszystko to dzięki zdjęciom Jarosława Kurzawy z Siedleckiej Grupy Twórczej „FOTOGRAM”. Otwarcie wystawy odbyło się w środę 15 listopada.
 • Nowe spojrzenie na okolice okiem młodzieży
  Podczas zajęć prowadzonych przez etnografów ze Stowarzyszenia „Pracownia Etnograficzna” im. Witolda Dynowskiego młodzież spojrzy na swoją okolicę z innej perspektywy. Na bezpłatne warsztaty Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem zaprasza młodzież w wieku 13-15 lat. Obowiązują zapisy.
 • Koncertowa jesień: pieśni Bułata Okudżawy
  W Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie trwa „Koncertowa jesień”. 23 listopada w Kawiarni „Moja Muzyka” zabrzmią najpiękniejsze pieśni Bułata Okudżawy. Koncert wykona akustyczne trio z zespołu Piramidy. Muzycy w maju tego roku wydali album "Krótka płyta o Okudżawie".
 • Mikołaj Nosow „Przygody Nieumiałka i jego przyjaciół”
  W zamieszkanej przez małe ludki dolinie żyje paczka zgranych i pomysłowych przyjaciół, a każdy z nich ma wyjątkowe zdolności. Tylko Nieumiałek nie potrafi nic szczególnego – zna się jedynie na żartach i psotach. Jednak nie chce się do tego przyznać i wszystkim opowiada wymyślne historie ze sobą w roli głównej.
 • Pięć wieków poezji lubelskiej - Franciszek Kniaźnin
  23 listopada w Czytelni Naukowej Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie odbędzie się spotkanie z cyklu „Pięć wieków poezji lubelskiej” - wieczór piąty: Czytamy utwory Franciszka Dionizego Kniaźnina.
 • Lublin dawniej i dziś
  16 listopada w Lublinie odbędzie się coroczna, szesnasta już ekspozycja prac plastycznych uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego nr 2. Wystawę „Lublin dawniej i dziś” będzie można oglądać w Autorskiej Galerii Hol przy ul. Narutowicza 4.
 • Przegląd Pieśni Patriotycznych „Śpiewam Ci Polsko”
  Prawie 30 zespołów i około 270 artystów zaprezentowało się na scenie w Radomyśli, w gminie Wiśniew. Tego dnia odbył się II Przegląd Pieśni Patriotycznych „Śpiewam Ci Polsko”. Impreza przyciąga coraz większą liczbę artystów, którzy poprzez śpiew chcą uczcić odzyskanie przez Polskę Niepodległości.
 • dane dostarcza: remontuj .pl
  dane dostarcza: niania .pl
  Środa,
  22 Listopad 2017
  Imieniny obchodzą: Cecylia, Jonatan, Stefan
  AddThis Social Bookmark Button
  Komunikacja
  Współpraca medialna:
  Tygodnik Siedlecki
  Podlasie24.pl
  Życie Siedleckie
  Ogloszeniowa
  Przekaz 1% podatku

  Statystyka wyświetleń strony od 28.12.2004:

  Dziś:347
  Wczoraj:2824
  Ten tydzień:6134
  Wszystkich:22797031