Joomla ServiceBest Web HostingWeb Hosting
Start Aktualności

Aktualności - kultura

Zapowiedzi wybranych propozycji na listopad 2012

GOK w Chodowie

Gwiazdy polskiej estrady - recital i spotkanie autorskie z Piotrem Szczepanikiem.
 
Piotr Szczepanik – mistrz piosenki lirycznej. Znany z wielu przebojów, m.in.: „Kochać”,
„Żółte kalendarze”, „Puste koperty”, „Nigdy więcej” czy „Goniąc Kormorany”. Od jakiegoś czasu wycofał się z życia publicznego. Będzie to więc niepowtarzalna okazja do spotkania z artystą.
Sala widowiskowa GOK w Chodowie, 7 listopada, środa, g.19.00. Wstęp wolny.


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
11 listopada, g.12.00 – Święto Odzyskania Niepodległości.
Uroczystość pod pomnikiem w Iganiach,  połączona z mini recitalem pieśni patriotycznych
w wykonaniu Anny Gigiel przy akompaniamencie Tomasza Krezymona (fortepian).
Anna Gigiel – aktorka telewizyjna i teatralna. Od 7 lat odtwórczyni głównych ról w największych produkcjach musicalowych Teatru Muzycznego ROMA w Warszawie. Można ją również zobaczyć w popularnych serialach, m.in.: „M jak Miłość”, „Linia Życia”, „Lokatorzy”, „Niania”, „Usta usta”, „Barwy Szczęścia”.
 
Inne atrakcje:
- wystawa zabytkowych pojazdów z okresu II wojny światowej
- pokaz strzelania z broni czarnoprochowej
- wystawa plenerowa „Powstanie Listopadowe na pocztówkach”


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Powiatowy przegląd kapel i zespołów weselnych.
 
Zgłoszenia zespołów chcących wziąć udział w przeglądzie przyjmowane są mailowo i telefonicznie.
Sala widowiskowa GOK w Chodowie, 18 listopada, niedziela, g.15.00. Wstęp wolny.


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kawiarnia „Pod czarną wdową” - komedia teatralna w reżyserii Izabeli Rękawek.
Spektakl inspirowany „Wdowami” Sławomira Mrożka.
W ramach scenariusza organizator zapewnia pyszne pączki „od Biadunia” dla każdego widza.
Sala widowiskowa GOK w Chodowie,  25 listopada, niedziela, g.17.00. Wstęp wolny.
Tylko dla dorosłych.


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Recital Ireny Kosińskiej. Świetlice GOK, godz.18.30:
14.XI, środa – Pruszyn Pieńki
15.XI, czwartek – Błogoszcz
16.XI, piątek – Grubale
Wstęp wolny.
 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  
„Ludzie i miejsca prawdziwe – podróż koleją transsyberyjską oraz Mongolia”.
Fotorelacje i wykłady autorskie Bogusława Skarusa w świetlicach GOK.
21.XI, środa – Pruszyn Pieńki; 22.XI, czwartek – Błogoszcz.
Godz.18.30. Wstęp wolny.


Krzysztof Chromiński - dyr GOK.

Poprawiony (poniedziałek, 29 października 2012 15:39)

 
Kultura
 • Biblioteka w plenerze
  20 września w Trzebieszowie została otwarta „Biblioteka pod gołym niebem”.
 • Oferta e-booków w Siedleckiej Książnicy
  Miejska Biblioteka Publiczna w Siedlcach zaprasza do bezpłatnego korzystania z nowego zasobu e-booków na platformie książek elektronicznych IBUK Libra. We wrześniu 2019 roku MBP wykupiła dostęp do wybranych publikacji elektronicznych, głównie z zakresu literatury pięknej oraz popularnonaukowej.
 • W październiku rusza VIII Ogólnopolski Festiwal Teatrów Sztuka plus Komercja
  Już 4 października na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce rozpocznie się VIII Ogólnopolski Festiwal Teatrów "Sztuka plus Komercja". W tym roku ocenie Widzów poddanych zostanie 7 spektakli konkursowych z plejadą wybitnych aktorów teatralnych i filmowych. Galę otwarcia festiwalu uświetni spektakl muzyczny "Od Moniuszki do Starszych Panów - czyli przyspieszony kurs wzlotów i upadków w romantyczno pikantnym sosie".
 • Warsztaty Origami dla rodzin w mińskiej bibliotece
  Miejska Biblioteka Publiczna w Mińsku Mazowieckim zaprasza 21 września na Warsztaty Origami dla rodzin. Zajęcia odbędą się w ramach tegorocznej Gali Alei Gwiazd.
 • Historyja miłości Jana i Marysieńki
  Gminne Centrum Kultury w Mrozach zaprasza 22 września na spektakl Teatru Królewskiego z Wilanowa dla dzieci, młodzieży i dorosłych "Historyja miłości Jana i Marysieńki kuchnią przeplatana".
 • Trzy nowe rzeźby przed Muzeum Regionalnym w Łukowie
  Na dziedzińcu Muzeum Regionalnego w Łukowie można przyglądać się jak powstają rzeźby. Pracują nad nimi łukowscy rzeźbiarze: Krzysztof Osak, Piotr Czubaszek oraz Małgorzata Goławska. Efektem ich pracy będą: niedźwiedź oraz postacie Żyda i chłopa.
 • Trzebieszów: biblioteka pod chmurką
  Dziś, 20 września w Trzebieszowie odbędzie się niecodzienna impreza. Punktualnie o godzinie 16.30 otwarta zostanie oficjalnie „Biblioteka pod gołym niebem”, która będzie się mieścić w pniu drzewa.
 • Oliwa z Łukowa na podium w Kaliszu
  Oliwia Dzido, młoda wokalistka z Fabryki Piosenki Łukowskiego Ośródka Kultury, wystąpiła po wakacyjnej przerwie na konkursie wokalnym w Kaliszu. I wyśpiewała tam drugie miejsce.
 • Debiutancki album Marcina Sójki już w październiku
  Marcin Sójka, siedlczanin, zwycięzca 9 edycji programu The Voice of Poland ogłosił premierę swojego debiutanckiego albumu. Krążek „Kilka prawd” ma się pojawić na rynku muzycznym 18 października.
 • Wyprawka dla najmłodszych czytelników
  Coraz więcej bibliotek z naszego regionu włącza się w ogólnopolską kampanię „Mała książka - wielki człowiek”. To akcja zainicjowania przez Instytut Książki, do której dołączyła właśnie łukowska Biblioteka Pedagogiczna.
 • Wieczór bardzo komediowy w Mrozach
  Gminne Centrum Kultury w Mrozach zaprasza 29 września na spektakl Teatru na Walizkach „Wieczór bardzo komediowy”.
 • Łuków: biblioteka czeka na prace
  Miejska Biblioteka Publiczna w Łukowie zachęca do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Stanisław Moniuszko - ojciec polskiej opery narodowej”. Termin przyjmowania prac został wydłużony do 18 października.
 • Wieczór z Kulturą Białoruską
  20 września w Domu Pracy Twórczej Reymontówka odbędzie się wieczór z Kulturą Białoruską.
 • ROCKowania 2019. Półfinały w Siemiatyczach
  Potężna dawka dobrego rocka czeka na wszystkich, którzy w sobotę, 21 września, przyjdą do Siemiatyckiego Ośrodka Kultury przy ul. Zaszkolnej 1. Od godz. 16:00 zaprezentują się tam półfinaliści „Rockowań", czyli przeglądu podlaskich zespołów rockowych, organizowanego przez Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku.
 • Maciejowice: to był udany festiwal /ZDJĘCIA/
  Pierwszy Festiwal Tradycji Powiśla Maciejowickiego przeszedł już do historii. Zapisze się na jej kartach jako wspaniałe wydarzenie podkreślające dziedzictwo kulturowe ziemi maciejowickiej. Głównym jego celem było zaangażowanie jak najszerszego kręgu społeczeństwa w kultywowanie tradycji ludowych, zwiększenie dostępności do kultury lokalnej społeczności, świadomości tradycji ludowej i kulturowej Powiśla maciejowickiego.
 • 9-latka z Korytnicy wystąpi w „Szansie na sukces”
  Karolina Bajer, bo o niej mowa wystąpi w jednym z odcinków popularnego programu „Szansa na sukces”, który zostanie wyemitowany już w najbliższą niedzielę, 22 września o godz.15.15 na telewizyjnej dwójce. Karolina pochodzi z Korytnicy w powiecie węgrowskim i jest uczennicą Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Korytnicy oraz Szkoły Muzycznej w Sokołowie Podlaskim w klasie skrzypiec u p. Tomasza Mirowskiego.
 • Śpiewnik domowy na Lubelszczyźnie
  13 października w Rokitnie odbędzie się koncert w ramach projektu „Śpiewnik domowy na Lubelszczyźnie”. Wystąpią: Joanna Kędzior – sopran, Rafał Polek – tenor, Joanna Laszczkowska - fortepian.
 • Terespol: XV Otwarty Przegląd Zespołów Tanecznych LOVE TO
  27 października w Miejskim Ośrodku Kultury w Terespolu odbędzie się XV Otwarty Przegląd Zespołów Tanecznych LOVE TO o Puchar Starosty Bialskiego. Organizatorzy przyjmują zgłoszenia zespołów nie tylko z naszego regionu, ale także z całej Polski.
 • Narodowe Czytanie w Ulanie
  W ósmej edycji „Narodowego Czytania” Para Prezydencka zaproponowała Polakom osiem nowel z kanonu literatury polskiej. Lokalni organizatorzy tego wydarzenia to: Gminna Biblioteka Publiczna, Biblioteka Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Ulanie-Majoracie, Powiatowa Biblioteka Publiczna w Radzyniu Podlaskim oraz Gminny Ośrodek Kultury w Ulanie-Majoracie.
 • W Radzyniu zdradzą, jak tanio podróżować
  Dziennikarz z wykształcenia i zawodu, podróżnik, aktor scen muzycznych, wykładowca, muzyk i trener medialny Jakub Porada odwiedzi Radzyń. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 22 września, w ramach „Radzyńskich Spotkań z Podróżnikami”.
 • Merlin Carothers „Moc uwielbienia działa!”
  Czym jest uwielbienie? To wywyższanie Boga. To oddawanie Mu czci, jakiej jest godzien. To stawianie Go na pierwszym miejscu niezależnie od okoliczności. Czy można zdobyć się na to również w skrajnie trudnych sytuacjach? Jak skupić się na uwielbieniu, gdy jesteśmy zniewoleni nałogiem, zmagamy się z chorobą swoją lub bliskich albo doświadczamy innych przeciwności?
 • Film „Modlitwa o Polskę - z ziemi podlaskiej” w Pratulinie
  W niedzielę 22 września w Sanktuarium Męczenników Podlaskich w Pratulinie zaprezentowany zostanie film „Modlitwa o Polskę - z ziemi podlaskiej”, który przedstawia historię męczeńskiego Podlasia. Dzień wcześniej, film będą mogli obejrzeć w auli AWF zaproszeni do Pratulina goście i aktorzy.
 • „Plama” w Galerii „Oranżeria” ROK
  13 września, w Galerii „Oranżeria” miała miejsce wystawa Łęczyńskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury i Sztuki „Plama”. Tym razem swoje prace w Radzyńskim Ośrodku Kultury zaprezentowało aż 20. artystów.
 • „Jutro” w łukowskiej Galerii PROwizorium
  W Galerii PROwizorium Łukowskiego Ośrodka Kultury można oglądać wystawę prac łukowianki Doroty Panasiuk. To abstrakcyjne obrazy, których „treść” można interpretować dowolnie. Wystawę można oglądać do 9 października.
 • Kwieciste Gwiazdy z Ukrainy w Łukowie
  Mieszkańcy Łukowa mieli okazję obejrzeć występ Teatru Tańca „Kwieciste Gwiazdy” z Ukrainy. Zespół wystąpił w łukowskim amfiteatrze w parku miejskim, w sobotnie popołudnie 14 września.
 • Biała Podlaska: Zaproszenie na spektakl
  W najbliższy poniedziałek, 23 września, w sali widowiskowo-teatralnej Bialskiego Centrum Kultury przy ul. Brzeskiej 41 odbędzie się premiera spektaklu „Wielki sen czasu”.
 • Głosujcie na KGW Kowiesy w plebiscycie Mistrzowie AGRO 2019!
  Plebiscyt Mistrzowie AGRO to ogólnopolska akcja, w ramach której m. in.: wybrane zostanie Koło Gospodyń Wiejskich Roku 2019. Do plebiscytu zostało nominowane Koło Gospodyń Wiejskich w Kowiesach w powiecie sokołowskim i teraz, za naszym pośrednictwem panie z miejscowości Kowiesy zachęcają do głosowania na nie. Czasu aby wesprzeć gospodynie nie jest dużo, gdyż pierwszy etap głosowania na szczeblu powiatowym potrwa do 26 września.
 • Promocja książki „Usypiając ojca”
  Miejska Biblioteka Publiczna w Siedlcach oraz Siedleckie Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera zapraszają na spotkanie z Glorią Hide autorką książki „Usypiając ojca”.
 • NoveKino Siedlce - repertuar
  W dniach 20-26 września w siedleckim kinie będzie można obejrzeć następujące filmy:
 • Wystawa młodej rysowniczki w siemiatyckiej bibliotece
  Weronika Mantur, młoda rysowniczka, mieszkanka gminy Siemiatycze zagościła w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Siemiatyczach z kolekcją swoich prac plastycznych.
 • Plener rzeźbiarski w łukowskim muzeum
  Muzeum Regionalne w Łukowie organizuje kolejny plener rzeźbiarski. Będzie się on odbywał pod hasłem „Ziemia Łukowska w tamtych latach”. Plener odbędzie się w czwartek 19 września.
 • Łuków: niedziele z teatrem
  W Łukowskim Ośrodku Kultury rozpoczął się kolejny sezon „Niedzieli z Teatrem”. Pierwsze, powakacyjne przedstawienie odbyło się w niedzielę 15 września. Najmłodsi łukowianie mogli obejrzeć spektakl „Pinokio” w wykonaniu aktorów z Krakowa.
 • Siemiatycki Ośrodek Kultury zaprasza na film o św. Ojcu Pio
  Dzień 23 września jest poświęcony św. Ojcu Pio. W związku z tym Siemiatycki Ośrodek Kultury organizuje projekcję filmu o św. Ojcu Pio.
 • Hulanki Międzyrzeckie
  Przegląd Muzyki Tradycyjnej „Hulanki Międzyrzeckie” odbył się w sobotę,14 września w Międzyrzecu Podlaskim.
 • Koncert Renaty Przemyk 11. Festiwal Himilsbacha
  14 września na dziedzińcu Miejskiego Domu Kultury w Mińsku Mazowieckim odbył się finałowy koncert XI Festiwali Himilsbacha z udziałem Renaty Przemyk.
 • EDD w Węgrowie
  W sobotę, 14 września w Domu Gdańskim w Węgrowie odbyły się Europejskie Dni Dziedzictwa. Organizatorami wydarzenia było Miasto Węgrów, Towarzystwo Miłośników Ziemi Węgrowskiej i Miejska Biblioteka Publiczna w Węgrowie.
 • Radzyń Podlaski: XXXVI Dni Karola Lipińskiego
  W sobotę, 21 września o godz. 18.00 w sali kina Oranżeria Radzyńskiego Ośrodka Kultury w Radzyniu Podlaskim, odbędzie się koncert w wykonaniu Agaty Szymczewskiej – skrzypce i Wojciecha Szymczewskiego – fortepian.
 • Koncert Marita Alban Juarez Quartet
  27 września o godz. 19.00 w Sokołowskim Ośrodku Kultury odbędzie się pierwszy koncert z cyklu Jazz z Wami. Przed sokołowską publicznością wystąpi Marita Alban Juarez Quartet, grupa założona przez peruwiańsko-polskie rodzeństwo muzyków - wokalistkę Maritę i perkusistę José Manuela.
 • Legiony w Kinie Łuków
  „Legiony” - uniwersalna opowieść o przyjaźni, marzeniach, gorącym uczuciu i dorastaniu w trudnych czasach I wojny światowej. Obraz, w którym pojawiają się też historyczne postacie, m.in. Marszałek Piłsudski. Film będzie można oglądać w łukowskim kinie od 20 września.
 • XX Festiwal Trzech Kultur we Włodawie
  Już w najbliższy piątek, 20 września rusza XX jubileuszowa edycja Festiwalu Trzech Kultur.
 • Łukowianie na festiwalu w Kutnie
  Młodzi wokaliści z Łukowa: Julia i Marta Wardak, Mikołaj Gajowy i Alicja Dziurdziak zaprezentowali się na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki „Kwietnik”. Festiwal odbywał się w Kutnie. Młodzi wokaliści przywieźli do domu nagrody i wyróżnienia.
 • 20-lecie „Łukowiaków”
  Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Łukowskiej „Łukowiacy” obchodzi w tym roku 20. rocznicę powstania. Ten jubileusz będzie hucznie świętowany. Koncert z okazji 20-lecia „Łukowiaków” odbędzie się w sobotę 28 września.
 • ŁOK: zapisy na Wierszobranie
  Przez najbliższy miesiąc w Łukowskim Ośrodku Kultury przyjmowane będą zapisy na Powiatowy Turniej Recytatorski dla Przedszkolaków „Moje Małe Wierszobranie”. Konkurs adresowany jest do wszystkich przedszkolaków z powiatu łukowskiego.
 • Koncert zespołu Classic w Miętnem /ZDJĘCIA/
  Koncert zespołu Classic w Miętnem Zespół Classic był tegoroczną gwiazdą festynu rodzinnego i II Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich 2019. Artyści muzyki disco polo zagrali swoje największe przeboje.
 • Miętne: Finał Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich Diecezji Siedleckiej i Drohiczyńskiej 2019. Prezentacje zespołów śpiewaczych
  Już dzisiaj, w Miętnem poznamy zwycięzcę oraz głównych laureatów trwającego od czerwca Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich Diecezji Siedleckiej i Drohiczyńskiej 2019. O tym, kto otrzyma tytuł Złotego Koła KGW przekonamy się po godz. 17.00.
 • Mobilne kino 9D w Sokołowie Podlaskim
  Kino 9D po raz pierwszy w Sokołowie Podlaskim. seanse zaplanowano w dniach 16-17 września (poniedziałek-wtorek) w godzinach 12:00 - 20:00. Miejsce: plac przed Sokołowskim Ośrodkiem Kultury.
 • Święto teatru w Garwolinie
  13 września rozpoczął się w Garwolinie trzydniowy festiwal Saturator Teatralny. Jak informują organizatorzy, to projekt mający udowodnić, że można stworzyć ognisko działań teatralnych także tam, gdzie teatru repertuarowego nie ma.
 • Bezpłatne e-kursy językowe dla Czytelników (IX edycja)
  Miejska Biblioteka Publiczna w Siedlcach zaprasza do korzystania z nowego, rocznego pakietu atrakcyjnych e-kursów obejmujących samodzielną naukę języków obcych i rozwój umiejętności specjalistycznych. Pakiet obejmuje:
 • Agnes i Salem de Bezecna „O przyjaźni. Bóg rozmawia ze mną”
  Rodzina Kasi przeprowadziła się do nowego domu. Dziewczynka czuje się smutna i samotna, bo bardzo brakuje jej przyjaciół. Nie wie, co zrobić, więc rozmawia z Bogiem o swoich uczuciach. Zobacz, jak Bóg pomaga Kasi znaleźć przyjaciół w nowym miejscu zamieszkania.
 • Parafialne kino plenerowe
  W niedzielę, 22 września przy parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Siemiatyczach przy ul. 3 Maja 2 zagości kino plenerowe. Na dużym ekranie pojawi się film „Bezcenny dar” (2006). Początek sensu o godz. 19.00.
 • dane dostarcza: remontuj .pl
  dane dostarcza: niania .pl
  Niedziela,
  22 Wrzesień 2019
  Imieniny obchodzą: Tomasz, Maurycy
  AddThis Social Bookmark Button
  Komunikacja
  Współpraca medialna:
  Tygodnik Siedlecki
  Podlasie24.pl
  Życie Siedleckie
  Ogloszeniowa
  Przekaz 1% podatku

  Statystyka wyświetleń strony od 28.12.2004:

  Dziś:4310
  Wczoraj:15902
  Ten tydzień:25001
  Wszystkich:25710925