XVI Hosanna Festival

Urząd Miasta Siedlce
untitled.jpgGrand Prix zakończonego w niedzielę, 6 września XVI Hosanna Festiwal zdobył 14-letni Mateusz Wiśniewski z Rypina.

Poziom tegorocznego festiwalu był bardzo wysoki. W eliminacjach wystąpiło 17 wykonawców, a w niedzielnym koncercie laureatów zaprezentowało się 11 najlepszych.

Jury pod przewodnictwem Waldemara Koperkiewicza najwyżej oceniło umiejętności 14-letniego Mateusza Wiśniewskiego z Rypina w województwie kujawsko-pomorskim i przyznało mu nagrodę Grand Prix. W kategorii solistów dwie pierwsze nagrody ex-equo otrzymały Paulina Grochowska z Łukowa i Krystyna Giezik z Białorusi. Dwie drugie nagrody podzieliły między siebie siedlczanki: Monika Brodzik i Aleksandra Horbowicz, a wyróżnienie otrzymała Monika Kieliszek. W kategorii zespołów dwie pierwsze nagrody ex-equo otrzymały grupy "Syjon" z Lubina i "Upstream" z Siedlec. Drugą nagrodę przyznano zespołowi "Viva Alternativa" z Kluczborka, a trzecią scholi "Niebieskie Owieczki" z Ryk. Wyróżnienie otrzymał zespół "Stworzeni do walki". Nagrody najlepszym wręczył prezydent Siedlec Wojciech Kudelski.

Tegoroczny siedlecki festiwal muzyki chrześcijańskiej był bez wątpienia najlepszym od wielu lat. Festiwalowe jury nie miało łatwego zadania. - Poziom muzyczny festiwalu był naprawdę wysoki - powiedział Waldemar Koperkiewicz, kierownik artystyczny XVI Hosanna Festival. - Zarówno wśród solistów, jak i zespołów wystąpiło wielu fantastycznych wokalistów, o których już niebawem będzie głośno w kraju, wróżę im karierę.

Podobnego zdania była licznie zgromadzona w siedleckim amfiteatrze publiczność, która przyjmowała występy laureatów owacjami.

Opublikowany za zgodą UMS - www.siedlce.pl

Poprawiony (poniedziałek, 21 września 2009 10:45)